HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry
Bonusové PC hry za 1 Kč


ABCgames
Spolupráce / RSS
KONTAKT
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18226
5441
5063
1423
1592
6779
4952
9864
1687

Online 19995 uživatelů

Návody > State of War: Warmonger


Zobrazení:26909
Autor návodu:Zbyněk Chomát (Abecedaher.cz)

V tomto datadisku se proti samotné hře nic nezměnilo. Ovládání, stavby, roboti, děla a i samohybné stroje jsou stejné. Nastává proto otázka, proč vůbec vznikl a v čem je jiný. Odpověď je jednoduchá. Tato dobrá hra si to zaslouží a to co se povede, si o pokračování přímo říká. Horší je to, že autoři to malinko přehnali s obtížností. Sice první mise začíná číslem dvě, ale při porovnání se základní hrou by si to zasloužilo přinejmenším číslo 3.


Stavby:

 • Satelitní obrana - hlavní budova. Její ztráta znamená konec a to jak Váš tak i nepřítele. Produkuje PVT.
 • PVT - jednotka která slouží k obsazování nepřátelských budov a k opravě vlastních. Dokáže zvýšit vybavení budovy
 • Malá továrna - vyrábí rychle, ale slabé jednotky. Po zdokonalení se velmi zlepší.
 • Velká továrna - vyrábí silné roboty, kteří dokáží zlikvidovat jakoukoliv jinou zbraň.
 • Elektrárna - je nezbytná pro rychlou výrobu v továrnách. Stavba se dá zdokonalit.
 • Důl - slouží k těžbě zlata a za ně se dají koupit věže které brání vaše budovy a území. Stavba se dá zdokonalit.
 • Laboratoř - zajišťuje výzkumné body na výrobu lepších zbraní.
 • Radar - radar slouží k soustředění leteckých jednotek a k vzdušnému útoku. V pozdějších misí zajistí meteority.
 • Raketomet - slouží k obraně vzduchu. Velmi účinná proti PVT, ale bezmocná proti pozemním jednotkám. Cena 400 kreditů.
 • Vrhač kamenů - velmi výkonné dělo. Dostřelí daleko a působí strašné škody.
 • Lehké dělo - slouží k obraně proti lehkým jednotkám. Ve větším množství i proti středním jednotkám. Cena 200 kreditů.
 • Rychlopalné dělo - velmi účinná zbraň
 • Pulzní dělo - dostřelí dál a má větší účinnost. Cena 600 kreditů.
 • Jaderný nosič - dopravíte-li jadernou hlavici na určené místo zlikviduje vše v širokém okolí.

Tipy a Triky

 • Proti PVT jsou nejlepší raketomety, ale aby vydržely, pamatujte si, že musí být aspoň tři vedle sebe, jinak Vám je PVT zlikviduje.
 • Hru si často ukládejte. Jakmile se vám nějaká i sebemenší část povede, uložte si jí.
 • Dejte si pozor na bombardéry, snad jediná obrana je pohyb. Bombardér letí jen rovně a malý pohyb nahoru nebo dolů stačí k tomu, abyste se mu vyhnuli.
 • Potřebujete-li děly obsadit nějaké vzdálenější území, použijte následujícího fíglu. Stavte malá děla co nejdále od sebe, až se dostanete na požadované místo a tam teprve postavte velká drahá děla.

Hra:

Jednotlivé mise se nemusejí hrát postupně a postupem obtížností se hra stává pěkně těžká, přesto však po celou dobu zajímavá. Můj popis jak misi hrát neberte jako jedinou možnost, ale spíš radu jak postupovat, když nebudete vědět jak dál.


Oblast 01
 • Obtížnost - 2 (území - X8A3).
 • zvyšte v laboratoři technickou úroveň o 1000 bodů. Jakmile toho dosáhnete, přiletí posily.
Základnu moc bránit nemusíte a tak rychle získejte základnu na severozápadě. Pomocí PVT jí zdokonalte a mezitím pošlete tanky na důl na severu. I ten zdokonalte a máte zajištěn přísun peněz a tanků. Pak doporučuji získat ještě důl na západě a teprve potom vrhnout všechny síly na získání laboratoře. Jakmile jí získáte, postavte okolo ní raketomety a tanky. Obrana by neměla být v této fázi nějaký problém a posily, které po získání 1000 bodů (využijte je na zlepšení tanků) přiletí, vám pomohou rychle dohrát tuto misi.


Oblast 02
 • Obtížnost - 3 (území - E1B2).
 • Projděte celou mapou až k protivníkově hlavní budově.
Cesta se klikatí po celé mapě a vašim cílem je hlavní budova vpravo dole, držte se co nejkratší trasy (radaru a elektrárny uprostřed mapy si nevšímejte). K dispozici máte šest jaderných nosičů a dva velmi výkonné roboty (jsou to ti pomalí). Jejich výhoda je vtom, že když je umístíte na kraj útesu (ne na samotný kraj, protože dalekonosné tanky by je zasáhly), zničí vše co je dole. Vydejte se tedy co nejrychleji do levého spodního rohu. Na seskupení děl použijte jaderné nosiče a neplýtvejte roboty. Než dojdete až dolů, musíte si dát pozor na bombardéry, kterých je víc než dost. Jediná obrana je nestát na jednom místě a nejít rovně. Dolů se musíte dostat minimálně s jedním dobrým robotem, kterého umístíte podle obrázku u velké továrny (zlikviduje 90% tanků kteří tudy projíždějí) a dvěma normálními roboty. S jejich pomocí pak získáte malou továrnu a elektrárnu. Jestliže se vám toto povede, máte hru vyhranou. Začnete vyrábět tanky (dají se vylepšit) a pomalu získáváte nadvládu nad územím.


Oblast 03
 • Obtížnost - 3 (území - B2E8).
 • Ochraňte konvoj, dokud nedojede k vaší základně.
Cílem mise je projet přes most uprostřed mapy k vaší základně, která je na mapě vlevo dole. Nesmíte přijít ani o jeden jaderný nosič, protože to znamená vaší jistou smrt. Největší pozor si musíte dát na bombardéry a tak zde platí, že si ukládejte každý dobře zvládnutý útok. Máte od začátku k dispozici dalekonosné tanky a jejich výhoda je v tom, že dostřelí dál než nepřátelské děla. Postupujete-li s nimi obezřetně, zničíte nepřátelskou obranu, aniž byste byli sami zasaženi. Ostatní tanky rozmístěte stejnoměrně podél konvoje. Takto vybaveni a po každém náletu posilněni posilami byste měli dojít až na základnu. Stíhačky, které vám průběžně taky přibývají, používejte na děla. Hlavně si hru stále ukládejte, abyste nemuseli začínat stále od začátku, protože s jadernými nosiči nemůžete pohybovat a při sebelepší taktice je nálet někdy zasáhne.


Oblast 04
 • Obtížnost - 4 (území - P4C8).
 • Zlikvidujte obě hlavní budovy protivníka během 45 minut.
Vaše jediná výhoda je v tom, že máte tři PVT a protivník jen dva. Naproti tomu on vlastní všechny doly a tak má opravdu neomezeně peněz na děla. Ze začátku hry urychleně obsaďte kruhové velké továrny, které vyrábějí jaderné nosiče, hlavní to zbraň během celé této mise, pak všechny radary a po celou dobu na nepřítele neútočte. Tím, jak jsem vypozoroval, nechá zatím i on vás na pokoji. Pak hru uložte a na děla zaútočte jadernými nosiči. Váš první cíl je důl uprostřed. Ten získejte, zajistěte jeho obranu a zdokonalte na nejvyšší úroveň. To je další mezník v misi. Teď máte základní příjem a můžete začít stavět raketomety. Já doporučuji nestavět je jednotlivě, ale aspoň po třech. Hlídejte si stále i vaší část, protože protivník s PVT útočí a ztráta velké továrny znamená víceméně nesplnění časového termínu. S jadernými nosiči útočte nejprve na protivníkovu hlavní budovu vlevo. Je dostatečně zajištěna, ale jejím zničením protivník ztratí jedno PVT a zbytek hry je již otázka času, i když toho zrovna moc nemáte, dá se to však stihnout 10 minut před koncem limitu. :))Oblast 05
 • Obtížnost - 5 (území - V3C9).
 • Vydržte nápor protivníka po dobu 35 minut.
Hlavní útok pozemních jednotek přichází zleva po mostě, ale nejdůležitější budova, která vlastně rozhoduje o celé hře, je laboratoř vpravo. Tato dvě strategická místa obsaďte co nejrychleji. Já začal nejprve u mostu vlevo, pomocí malých děl jsem se dostal až k dolu a zde postavil velké dělo a dva raketomety. Tím jsem získal tento důl a zamezil přílivu tanků. Stejným způsobem jsem pak obsadil pravou stranu tak, aby velká děla dostřelila na laboratoř. O tu se svádějí největší boje, protivník na její získání nasadí všechny PVT a věřte, že jich má hodně. Proto zde postavte i raketomety a to opravdu ve velkém množství. Obrázky vám ukazují postavení v polovině hry. Samozřejmě rychle získejte i ostatní doly a pomocí PVT opravujte po celou dobu hlavně děla. V okamžiku, kdy protivník vylepší svoje jednotky a získá dalekonosné tanky, začne se hra pro vás stávat opravdu těžká. Mě toto postihlo asi pět minut před koncem limitu a vydržel jsem s tímto základním postavením jen taktak. Nepodceňujte hlavně raketomety a to vlevo (8 ks), uprostřed u dolu (5 ks) a vpravo jsem jich měl kolem dvanácti.


Oblast 06
 • Obtížnost - 6 (území - B7D4).
 • Vydrž 30 minut, než přiletí posily a pak protivníka znič.
Při této misi máte po chvíli dost dolů a tím stálý příjem pro rychlopalná děla, jiná ani nedoporučuji stavět. Co je však v celé misi nejhlavnější, je nedovolit protivníkovy rychlou výrobu tanků. Toho docílíte tím, že umístíte dělo na kraj strže v blízkosti dvou elektráren, tím pádem je máte stále pod kontrolou a výroba je pomalejší a tím máte na severu i méně práce, toto postavení získejte co nejdříve, pak už si jen hlídejte průchod na severu. Z letadel nemusíte mít strach, protože máte od začátku dost dobrou protiletadlovou obranu. Tím, že jste obsadili všechny doly nemá protivník peníze na stavbu děl a vy jen čekáte na přílet PVT a nějaké ty penízky navíc. S jejich pomocí jsem posílil obranu na severu a pomocí PVT jsem začal systematicky od levého spodního rohu ničit továrny. I když jsem o ně v počátku za chvíli přišel, vyráběly jen lehčí tanky a tím se situace začala vyvíjet v můj prospěch. Aby vás raketomety moc netrápily, použijte na ně stíhačky.


Oblast 07
 • Obtížnost - 6 (území - KOD7).
 • Zlikvidujte protivníkovy obě hlavní budovy.
Tato mise na první pohled vypadá jako strašně těžká, ale je zde jedno důležité místo a to když získáte, jde pak už jen o středně obtížnou misi. Tímto místem je laboratoř uprostřed mapy. Já tam vyslal kompletní armádu včetně PVT. Ihned jsem na posilnění začal stavět lehká děla a tím jsem za prve získal elektrárny a doly, ale hlavně jsem dostal děla až k laboratoři a toto místo solidně posilnil a to jak pulzními děly, tak raketomety. Pak získejte postupně všechny doly a pomocí PVT zlepšete na maximum. Budete mít dost prostředků na stavbu děl a raketometů, kterých postavte opravdu hodně. Stálé bombardování vás jinak bude decimovat a hra se pro vás stane zbytečně dlouhá.


Oblast 08
 • Obtížnost - 5 (území - H2E6).
 • Získejte všechny doly a zabezpečte území. Pak postupně vytlačte protivníka a zlikvidujte jeho hlavní budovy.
Už podle udávané obtížnosti se jedná o lehčí misi. Máte totiž velký příjem zlata a tím neomezené možnosti na stavbu vrhačů kamenů, jiná děla ani nedoporučuji stavět. Opět použijte ze začátku taktiku rychlého ovládnutí co největšího území pomocí lehkých děl a co nejrychleji postavte neproniknutelný val z vrhačů vpravo v rohu mapy. Pomocí raketometů zajistěte obranu proti letadlům a PVT. PVT útočí hlavně ze severu a letadla zprava. Vyrábíte ve dvou továrnách jaderné nosiče a u nich jsem si nastavil, aby po výrobě okamžitě vyjely doprostřed mapy (nad vodou). Tím jsem se již o ně nemusel starat a protivník je při cestě někde sestřelil a udělaly mu bez mého dalšího zásahu dost velkou škodu, je to vlastně největší výhoda v této misi, vy pak máte klid na postupné obsazování mapy. Nejde to moc rychle, ale jste ve stálém napětí a tak se nudit nebudete. Jakmile budete uprostřed mapy, zlikvidujte nejprve základnu vpravo a to pomocí letadel, protože v té době budete mít už ve vzduchu převahu.


Oblast 9
 • Obtížnost - 8 (území - N3F3).
 • Do 50 minut zničte všechny čtyři hlavní budovy nepřátel.
Jde o nejtěžší misi ve hře, jste uprostřed nepřátel a ti na vás utočí ze všech stran. Sever je zezačátku bez problémů a tak mu nevěnujte žádnou pozornost. Po mnoha pokusech se mi osvědčila následující taktika. Vlevo od hlavní budovy rychle postavte dva vrhače kamenů a zajistěte je čtyřmi raketomety. S PVT vyleťte dolů na jih a získejte co nejrychleji továrnu na jaderné nosiče. Jako místo, kam mají jaderné nosiče okamžitě po výrobě vyjet, určete střed nepřátelského území vpravo. Vpravo od hlavní budovy proveďte výsadek všemi letadly a tanky rozdělte, abyste co nejrychleji získali radary vpravo (oba) a velkou továrnu na roboty dole. Zbytek tanků pošlete k dolům, tam dlouho nevydrží, ale každý peníz je dobrý. Radary zajistěte třemi vrhači kamenů a čtyřmi raketomety. Zbudou-li vám ještě peníze, postavte tři vrhače nalevo od hlavního domu, ty vám zajistí dočasnou obranu proti robotům z levého spodního rohu. Pomocí PVT zdokonalte co nejrychleji radary a vrhněte se nejprve na nepřítele vpravo. Stíhačkami zlikvidujte děla a vrhače kamenů, jaderné nosiče se pak dostanou dál a zničí raketomety. Všechen letecký útok směřujte na toto místo a snažte se proto získat továrnu na roboty, kterou okamžitě zdokonalte, aby vyráběla dva roboty. Ty zde ale nenechávejte a pošlete je k hlavní budově, kde již přituhuje. Proveďte výsadek a na hlavní budovu protivníka zaútočte s tanky, ten okamžitě postaví děla a tak je zničte letadly. Věnujte se tomuto místu tak dlouho, dokud nezískáte všechny budovy. Nezapomeňte po prvním zlikvidování všech děl přesměrovat jaderný nosič doprava dolů, ten vám zde mezitím zlikvidují nějaké děla a až budete nahoře hotoví, můžete se začít věnovat tomuto místu. Opět jaderné nosiče a letecká podpora nepřítele zdecimují a můžete získat továrnu na tanky a roboty, okamžitě je zdokonalte a vylepšete. Teď již máte naprostou převahu, ale málo času. Já se chvíli ještě věnoval levému spodnímu rohu a pak se pustil kompletně se vším, co jsem měl do útoku na zbylé hlavní budovy. Popravdě mi to vyšlo tak, že do konce časového limitu mi zbývalo 6 vteřin.


Oblast 10
 • Obtížnost - 9 (území - A6H2).
 • Získejte laboratoř a pak zničte všechny hlavní budovy protivníka.
Mise vypadá na první pohled jako strašně těžká, ale při správné taktice se dá lehce zvládnout. PVT použijte k zdokonalování dolů, abyste těžili co nejvíce peněz a pomocí malých děl a tanků získejte co nejrychleji vše ostatní, já v této době využil i 1-2 výsadky (pozor na sestřelení). Jako další zajistěte místo, kudy přijíždí nepřítel s pozemní armádou (stačí 2 rychlopalná děla) a hlavní pozornost věnujte pobřeží, tudy přilétají nepřátelské PVT a tak zde postavte opravdu velké množství raketometů. Ještě stojí za zmínku, že radar, který zajišťuje stíhací bombardéry se dá zdokonalit a tím bude jejich přílet dvojnásobný. V momentě, kdy máte toto zajištěné (anebo ještě o trochu dřív), se vrhněte na jihovýchodní ostrov, zde je totiž laboratoř, kterou musíte co nejdříve získat. Nejprve pomocí stíhaček i bombardérů zlikvidujte raketomety a pak vrhače kamenů, teď již můžete vyslat výsadek. Sice o něj přijdete, ale protivník nemá moc peněz na stavění děl a tak to stále opakujte, bombardování, výsadek a podpora PVT. Přitom neplýtvejte penězi, protože jakmile získáte jednu z budov (bylo by dobré, kdyby to byla laboratoř), postavte co nejvíce děl a to všech typů, i malé dělo totiž na chvíli zaměstná protivníka a větší může pálit, nezapomínejte však i na raketomety. Jakmile získáte celý ostrov, je zbytek mise už jen záležitostí času. Pomocí laboratoře si totiž zlepšíte vaše tanky (především ten třetí) a můžete postupovat po pevnině, až dojde k zničení protivníkovy továrny, na ostrov vlevo nahoře pak použijte stejnou taktiku, jako na první.Oblast 11
 • Obtížnost - 7 (území M7J1).
 • Zlikvidujte nepřátelské jaderné nosiče.
K této misi není ani co napsat, musíte zlikvidovat letadly jaderné nosiče, které jedou docela rychle a mění směr.


No a máme celou hru za sebou. Zdá se na první pohled hodně těžká, ale není tomu tak. Má docela vyváženou úroveň protivníka a při podrobném prohlédnutí postavení protivníka se dá zvolit lehce správná taktika. Věřte tomu že cheaty nejsou potřeba protože byste si tím zkazili požitek z této nádherné hry.

Súvisiace hry: State of War 2: Arcon
State of WarDiskusia Príspevkov: 29 Hodnotenie
957 hlasov

100
60
20

80
40
0
54
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2018 ABCgames.cz 
Facebook   Google+
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |