HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19557
5452
5063
1426
1599
7141
5379
11229
1687

Online 40594 uživatelů

Návody > Star Wars: Dark Forces


Zobrazení:17082
Autor návodu:Kyle Katarn

Kódovaná zpráva: Jan Ors, adresát Mon Mothma
Obsah: Spolehlivost Kyle Katarna

Chápu, že jsou zde určité otázky, týkající se využití Kylea jako našeho příležitostného agenta, neboť existují určitá fakta o jeho zázemí v armádě Imperia, a jeho postavení jako náhodného žoldáka. Lehce pochopíme, jak lidé, kteří ho potkali během jeho služby Imperiu, nebo ztracení přátelé a milenky z operací, které vedl, mohou chovat určité pochybnosti. Vlastně jeho služba v armádě Imperia ho postavila proti Imperiu samotnému, a patrně ho, jak věřím, přivede do služeb Aliance. Věřím, že to pochopíš, jakmile uvedu některá fakta z jeho života.

Kyle pochází ze Sulonu, měsíce Sullustu. Tak jako řada našich vojáků z jiných světů, i on pochází z farmářské rodiny s teplým, semknutým rodinným zázemím. Obdivoval otce, který byl obchodníkem se zemědělskými stroji, a měl četné společenské závazky v místní komunitě. Kyle prodělal studium v Akademii, ale po návratu domů šel ve stopách svého otce. Na Akademii se projevil jeho přirozený talent pro teorii kybernetických systémů a informační inženýrství. Trávil čas studiem, nepovinnými hodinami bojových umění a střílení do terče, a nestaral se o politické zvěsti a změny, když Imperium převzalo kontrolu i nad Akademií. Tichá studentská existence se otřásla v základech, když dostal od úřadů zprávu, že komando Rebelů zabilo jeho rodiče během záchranné operace Imperia. Poslední úder dostal, když mu Akademie nedala dovolenou na pohřeb.

V tomto čase neměl Kyle důvody k pochybnostem o záměrech Imperia. Přemožen bolestí a nenávistí k Rebelům, kteří měli zabít jeho rodiče, přijal poslání v divizi speciálních operací Armády Imperia. A tady poznal pravou tvář Imperia.

Poprvé jsem ho poznala o několik let později, když jsem pracovala jako skrytý dvojitý agent ve Výzvědné Službě Imperia. Opakovaný kontakt s Kylem mi ukázal jizvy, které skrývá za maskou klidu, a jeho vzrůstající rozčarování Armádou a vším, co představovala. Dohlédla jsem na to, aby zprávy detailně objasňující napadení Sullustu Imperiem šly jeho rukama, a naše přátelství se postupně prohloubilo.

Když jsem byla odhalena a byla jsem ve vězení, Kyle skončil svoji službu v Imperiální Armádě mým osvobozením, zachránil mě před mučením a pomohl mi dostat se z planety na základnu Rebelů. Přišel tam za mnou po několika dnech, když projížděl, v doprovodu pašeráků a pirátů, aby si v jiných světech osvojil znalosti sabotáže a lstí - znalostí, které jsou pro nás tak cenné.

Věděla jsem, když se se mnou loučil, že není dosud zcela připraven sloužit Spojencům. Citové manipulace, které prodělal v rukou Imperia, ho učinily zatvrzelým, z idealistického a důvěřivého studenta se stal smrtelně výkonný sabotér, jehož spolupráce musí být spíše získána, než koupena.

Jedna věc je jistá. Nemusí zcela důvěřovat Spojencům, ale nikdy nepromine ani nezapomene Imperiu, co mu udělalo. Ano, zachránil mi život, a je patrně nejschopnějším agentem, co máme, ale jeho náklonnost k nám je udržována jen nenávistí k Imperiu. Je to smutné, ale je to pravda, že ukrutnosti Imperia a jeho přehlížení ceny života představuje největší naději pro naše nové vojáky.

Jan Ors-ová

OBRAZOVKY

První obrazovka - AGENT MENU

Po instalaci programu v této obrazovce zadáš své jméno, později se zde objevují v pravém sloupci názvy zvládnutých misí. (Za názvem mise je zkratka obtížnosti, ve které byla mise zvládnuta: E-asy/Lehká, M-edium/Střední, H-ard/Těžká). Zde také můžeš vytvořit nového agenta, a celkem jich můžeš mít 14. Jména agentů jsou v levém sloupci, pokud některý zlobí a chceš se ho zbavit, klepni myší na knoflík "Remove Agent". Když chceš začít misi, v pravém sloupci najdi její název, klikni na něj, a klikni na knoflík "Begin Mission".

Druhá obrazovka - MISSION BRIEFING

Zde určuješ obtížnost mise (Easy, Medium, Hard). Šipkami nahoru a dolů projíždíš text. Misi zahájíš kliknutím na OK. Text obsahuje popis mise, a na závěr souhrn úkolů, které máš vykonat.

Třetí obrazovka - ESC

Během hry stiskneš ESC, a hra se přeruší, uvidíš Menu základních činností:

Čtvrtá obrazovka - KONFIGURACE

Zde nastavuješ jako na táhlovém potenciometru hodnoty, týkající se zvuku, monitoru, myši a joysticku.

Pátá obrazovka - HERNÍ OBRAZOVKA

V okně vidíš pohled před sebe, jehož velikost se dá nastavit v předchozím okně (nebo klávesami ALT+, ALT-). Dopředu ční zbraň, po bocích jsou "budíky". Vše se dá odstranit stiskem příslušných funkčních kláves.

LEVÝ BUDÍK

Čísla ve třech políčkách, zleva doprava, představují ŠTÍT (zelená), ZDRAVÍ (červená), POČET ŽIVOTŮ. Nad nimi uprostřed je grafické znázornění zdraví (červená), obloučky (zelené) kolem jsou grafickým znázorněním štítu.

PRAVÝ BUDÍK

Velké červené číslo udává zásobu munice právě používané zbraně. Nad nimi se v případě používání raketometu objeví malé zelené číslice, udávající počet raket. Pět zelených indikačních světélek v oblouku ukazuje stav baterií. Malá kontrolka na horním obvodu ciferníku se rozsvítí, když rozsvítíš čelní reflektor.

Šestá obrazovka - PDA, Personal Data Assistant

Po stisku F1 se objeví obrazovka příručního počítače. Klikáním myší na položky se vybaví grafické informace.

Přehled tlačítek ve hře

Pohyb

Pohled

Zbraně

Další ovládání

Pro případ smrti

Když zahyneš, stiskni SPACE, pokud budeš mít ještě v rezervě život, objevíš se živý a zdravý na místě posledního kontrolního bodu, kterým jsi prošel. Tyto kontrolní body jsou neviditelné, a slouží k tomu, aby ses nemusel vždy vracet až na začátek.

Nepřátelé

Tohle jsou poslední údaje o protivnících, se který,i se můžeš setkat v různých částech Imperia. Některé zběžně znáš - stormtroopers, ale stejně ti některá nová data mohou pomoci. Nemusím ti ani připomínat, že pokud zneškodníš nepřítele, jeho zbraň si můžeš přivlastnit.

Stormtroopers

Znáš je a nenávidíš je. Útočné síly Imperia. Nejsou příliš chytří, jsou vyzbrojeni jen standardní laserovou puškou, ale jsou fanaticky oddaní, důslední, a zdá se, že Imperium jich má nekonečný dostatek.

Imperial Officers (Důstojníci)

Průměrný důstojník nenosí z hrdosti zbraň do šarvátek, ale přesností střelby z důstojnické pistole to vynahradí.

Imperial Commandos (Specialisté)

Jsou vybírání z důstojnického sboru, mají stejnou nechuť k nošení větších zbraní. Jejich laserové pušky střílejí dále, než obyčejným důstojníkům, a intenzivní tělesný trénink jim umožní rychlejší pohyb.

Roboti

Gun turrets (řízené dělo, dělová věž)

Jsou zabudované napevno, ale mohou se otáčet do všech stran a střílet laserové impulzy o vysoké energii.

Probe droids (průzkumný droid)

Nedej se oklamat pomalými pohyby těchto odporných produktů technologie Imperia - jejich laserové výstřely jsou srovnatelné s laserovou puškou. Při zneškodnění tak trochu vybuchnou, takže se k nim nepřibližuj.

Interrogation droids (výslechoví roboti)

Smrtelnější "bratránek" předchozího robota. Je vybaven pro "motivaci cíle", tzn. že má omračující prostředky, ale má také paprskovou zbraň na vězně, kteří se rozhodli utéci.

Remotes (sonda řízená na dálku)

Malí droidi mají relativně slabou laserovou zbraň, ale jsou tak rychlí v pohybu, zrychlení i změně směru, že jsou na obtíž.

Ostatní

Trandoshans (Bosskové)

Z minulosti jsou tito lovci lidí za odměnu známi jako příležitostní služebníci Darth Vadera. Známe Vaderovu posedlost účinností, a proto se můžeme domnívat, že když ponechal Bossky ve službě, znají svoje řemeslo dobře. Oblíbenou zbraní je CONCUSSION RIFLE.

Gran (Ree-Yees)

Tihle darebáci byli dlouho připoutáni ke dvoru nechvalně známého zločince Jabba the Hutt. Nemůžeš si je splést - mají tři oči. Jsou výborní bojovníci zblízka, ale nejprve se musíš vypořádat s TERMÁLNÍMI DETONÁTORY, které mají schované pro takové příležitosti.

Gamorrean guards (stráže)

Bytosti podobné prasatům, jsou velmi vytrvalí a zruční v užívání primitivních zbraní, nevlastní palné zbraně. Nesmíš si je připustit moc blízko.

Dianoga (příšera ze stoky)

Dlouho jsme je pokládali za výmysl opilých údržbářů stok, ale jsou skutečností: útočí z hloubky proti všemu, co se pohybuje na povrchu. Pokud ho zahlédneš, nechoď blíž a rychle střílej. Mohou také plovat pod hladinou a vynořit se těsně u tebe. A nepomůže ti štít!

Boba fett

Oba jsme na tyhle šprýmaře už narazili. Schopnost lovit za odměnu je legendární, stejně jako jejich nelítost a dovednost úniku z nepříjemných situací. Jsou rychlí běžci, a raketový pohon zvyšuje jejich pohyblivost.

Rizika prostředí

Při plnění úkolu se můžeš dostat do míst, kam normální smrtelník nezavítá. Pokud to tam vypadá nebezpečně až smrtelně, tak takové to také je. Nejlepší strategie je vyhnout se takovým případům. Pamatuj, že žádný štít z Galaxie tě nezachrání před hlubokým pádem, nebo nehodou v nějakém průmyslovém zařízení. Zde je několik věciček, na které si dej pozor:

Qs100 welding arms (svařovací rameno)

Není konstruováno jako zbraň, přece může být velmi nebezpečné. Zůstaň v povzdálí.

Mines (miny)

Rychlý účinek. Když se k nim dostaneš moc blízko, explodují. Tak měj oči otevřené a pozoruj podlahu.

Chemical gas (jedovatý plyn)

Imperium není nijak proslulé svou péčí o průmyslový odpad. Vyrovnají se s tím prostě tak, že nedaleko někde leží protiplynová maska. Takže trik je najít masku.

Chemical storage (sklad chemikálií)

Ještě jeden bod pro Imperium za zacházení s odpadem. Ale maska ti tu nepomůže.

Power generating units {p.g.u.} jednotky produkující elektřinu

Dávej pozor na tyhle "majáčky" při přestřelce. Zásah znamená devastující výbuch - v tvůj prospěch nebo neprospěch, záleží na tobě. Nacházejí se většinou v zařízeních, která podporují svou činností vesmírnou loď.

Zbraně a jiné užitečné předměty

Víš stejně dobře, jako já, že povstalci mají omezené zdroje, většina z nich jde do boje přímo, bez přípravy, a tak musíme vymáčknout z Imperia, co se dá. Stačí vědět, kde to hledat. Zbraně a zásobníky energie a střeliva jsou obvyklé, ale můžeš najít i další užitečné věci.

Zbraně

Předměty

Překlad stručné tabulky, popis není uveden:

Bonus vylepšení

Kódovaná zpráva : Kyle Katarn, adresát:Jan Ors

... chtěla jsi po mě několik tipů pro výcvik agentů Aliance, a tady jich pár je:

 1. Při boji v zařízeních Imperia můžeš ztratit orientaci, využívej možnosti osvěžit si popis mise, nebo projít se mapou.
 2. Řádně zkoumej svoje okolí. Relativně malá změna v kresbě povrchu zdí, malé poškození nebo výstupek, mohou označovat tajnou místnost. Zkoušej zatlačit (klávesa SPACE).
 3. Dřep není vhodný jen pro bojové situace, ale také umožní vstup do nízkých chodeb.
 4. Když jsi obklíčen nepřátelskými vojáky, někdy můžeš uniknout oknem.
 5. Když mluvím o útěku, někdy je možno přeskočit zídku balkónu nebo terasy. Neuškodí se vždy podívat, kam skáčeš nebo šlapeš.
 6. Pořiď si munice, kolik jen bude možné, a když ti dochází, pokus se najít tajnou místnost, nebo použij jinou zbraň, kterou máš s sebou.
 7. Jednotky zdraví a štítu také sbírej, někdy v tajných místnostech. Pokud máš nízký stav, nechoď dál, a hledej doplnění.
 8. Noví agenti někdy zapomínají, že protivníci výše či níže položení mohou být zlikvidováni, stáčí se jen naklonit nahoru nebo dolů. V těchto situacích se osvědčily granáty.
 9. Výbušniny (granáty, miny) jsou občas dobré k odstřelení zdí nebo jiných překážek. Každopádně se to vyplatí vyzkoušet, pokud máš zásobu výbušnin, a nemůžeš se pohnout dál.
 10. Několik tipů pro boj a pohyb:
  • Nenech se svádět kuráží, a klidně opusť boj, když ti klesnou štíty a zdraví. Cílem je splnit úkol a vrátit se domů.
  • Běh {SHIFT} pomůže skákat do dálky. Utíkej do poslední chvíle, pak skoč.
  • Dřepnutí, anebo zastavení ve stínu, zatímco nepřítel je na plném světle, může ztížit jeho výpad. Ale pozor: nezapomeň zhasnout čelní reflektor, jinak tě ve stínu uvidí.

To by stačilo, věřím, že si vytvoříš vlastní strategii. Zvykni si spoléhat více na svůj mozek, než na svou zbraň.

Súvisiace hry: Star Wars: Squadrons
Star Wars: Jedi Fallen Order
Star Wars: Battlefront II
Star Wars Battlefront: Rogue One - Scarif
Star Wars: The Old Republic - Knights of the Eternal Throne
Star Wars Battlefront: Death Star
Star Wars Battlefront: Bespin
Star Wars Battlefront: Outer Rim
Star Wars Battlefront: Battle of Jakku
Star Wars: BattleFront
Star Wars: The Old Republic - Knights of the Fallen Empire
Star Wars: The Old Republic - Shadow of Revan
Star Wars: The Old Republic - Galactic Strongholds
Star Wars: The Old Republic - Rise of the Hutt Cartel
Star Wars: The Old Republic
Star Wars: Clone Wars Adventures - Battle of Umbara
Star Wars: The Force Unleashed 2
Star Wars: Clone Wars Adventures
Star Wars: The Force Unleashed - Ultimate Sith Edition
Star Wars: The Clone Wars - Republic Heroes
Star Wars Galaxies - Trading Card Game: Agents of Deception
Star Wars Galaxies - Trading Card Game: Galactic Hunters
Star Wars Galaxies - Trading Card Game: Squadrons Over Corellia
Star Wars Galaxies - Trading Card Game: Champions of the Force
Star Wars: Empire At War - Forces of Corruption
Star Wars: Empire At War
Star Wars: BattleFront 2
Star Wars Galaxies: Trials of Obi-Wan
Star Wars Galaxies: The Total Experience
Star Wars: Episode III: Revenge of the Sith
Star Wars Galaxies: Episode III Rage of the Wookiees
Star Wars: Republic Commando
Star Wars: Knights of the Old Republic 2: The Sith Lords
Star Wars Galaxies: Jump to Lightspeed
Star Wars: BattleFront (2004)
Star Wars: Knights of the Old Republic
Star Wars: Jedi Knight: Jedi Academy
Star Wars Galaxies: An Empire Divided
Star Wars: Galactic Battlegrounds: Clone Campaigns
Star Wars: Jedi Knight 2: Jedi Outcast
Star Wars: Starfighter
Star Wars: Galactic Battlegrounds
Star Wars: Battle for Naboo
Star Wars: Force Commander
Star Wars: Jar Jar's Journey Adventure Book
Star Wars Episode I: The Phantom Menace
Star Wars Episode I: Racer
Star Wars: X-Wing Alliance
Star Wars: Yoda's Challenge
Star Wars: Pit Droids
Star Wars: Jeopardy
Star Wars: Episode I - The Gungan Frontier
Star Wars: Anakin's Speedway
Star Wars: Rogue Squadron 3D
Star Wars: Rebellion
Star Wars: Jedi Knight - Mysteries of the Sith
Star Wars: DroidWorks
Star Wars: X-Wing vs. Tie Fighter: Balance of Power - Campaigns
Star Wars: Jedi Knight: Dark Forces 2
Star Wars: Shadows of the Empire
Star Wars: Yoda Stories
Star Wars: X-Wing vs. Tie Fighter
Star Wars: Monopoly
Star Wars: Jedi Knight
Star Wars: Rebel Assault 2: The Hidden Empire
Star Wars: Tie Fighter
Star Wars: X-Wing Imperial Pursuit
Star Wars: X-Wing
Star Wars: Rebel Assault
Star Wars
Star Wars: X-Wing Farlander
Star Wars: X-Wing Collector Series
Star Wars: Tie Fighter - Collector's Edition
Star Wars: Rebel Assault & X-Wing Collector's CD
Star Wars: Jedi Knight: Gold
Star Wars: Galactic Battleground: Saga
Star Wars: Behind the Magic
Star Wars Episode I: Insider's Guide
Star Wars - Trilogy
Star Wars - Proti Císari
Rogue Squadron
Star Wars: Attack Squadrons
Star Wars 1313Diskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
1002 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |