HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19549
5452
5063
1426
1599
7137
5378
11225
1687

Online 99597 uživatelů

Návody > Diablo II


Zobrazení:126835
Autor návodu:Chalid Himmat

Act I

Den of Evil

Získáte od: Akary
Cíl: vyčistit smrdutý dungeon
Odměna: Obdržíte 1 bod k dovednostem.
Zahřívací úkol vám zadá kouzelnice Akara, spočívá v triviálním vyčištění dungeonu kousek za městem od všech zlých stvoření. Stačí tam zajít (jmenuje se Den of Evil), kompletně vyklidit a u Akary si vyzvednout sladkou odměnu.

Sister's Burial Grounds

Získáte od: Kashya
Cíl: zabít Blood Raven
Odměna: Přidá se k vám jedna zlodějka a vy si je potom budete moci od Kashyi najímat.
Na místním pohřebišti v lokaci Burial Grounds, kam se dostanete skrze Blood Moor a Cold Plains, to poslední dobou smrdí mrtvolami. Navíc se šéfce zlodějek Kashye ztrácejí holky, a tak vás jistě její žádost o pomoc nepřekvapí. Nezapomeňte si tedy do batůžku přibalit pár hřebíků, protože se budou zatloukat rakve u hrobů, a měla by to odnést hlavně paní Blood Raven.

The Search for Cain

Získáte od: Akara
Cíl: osvobodit Caina
Odměna: Identifikace gratis, magický prsten
Přes Stony Field a Underground Passage se probojujte až do Dark Woodu, kde naleznete strom a vyzvednete si u něho svitek. S pomocí Akary ho vyluštěte a vraťte se zpět do Dark Woodu, objevte Stonehenge a aktivujte ho. Ve vesničce zabijte kováře a osvoboďte Caina.

The Forgotten Tower

Získáte od: magická kniha
Cíl: zabít Countess
Odměna: poklady z jejího doupěte
Ve Stony Field se povaluje smutná kniha obsahující ještě smutnější příběh. Nadešel čas zúčtování a vy se za ní vypravte do The Forgotten Tower (přes Black Marsh) a vysvětlete jí, že holkám se prostě neubližuje.

Tools of the Trade

Získáte od: Charsi
Cíl: nalezení předmětu Horadric Malus
Odměna: vylepšení jedné nemagické věci
Charsi by si moc přála získat magické kladivo, s jehož pomocí je schopna vytvářet moc hezké věcičky. Mrkněte se tedy do Monastery (přes Black Marsh, Tamoe Highlands, Inner Cloister až do Barracs) a v jeho útrobách naleznete a potrestáte kováře (kladivo je nedaleko).

Sisters to the Slaughter

Získáte od: Deckard Cain
Cíl: najít a zabít Andariel
Odměna: něco magických věcí z jejího arzenálu a postup do druhého aktu
Cestou za šéfkou prvního aktu Andariel se podíváte do lokací Jail, Inner Cloister, Cathedral a zaparkujete ve čtvrtém patře katakomb. Tam otevřte mohutné dvoukřídlé dveře a podejte si s démonickou ženou ruce.

Act II

Radament Lair

Získáte od: Atma
Cíl: zabít Radamenta
Odměna: 1 bod na dovednosti a sleva u obchodníků
Na rozehřátí máte od Atmy přichystaný úkol: zabít zafačovaného Radamenta. Žije ve druhém patře městských stok a rozhodně ho nepřehlédnete.

The Horadric Staff

Získáte od: Deckard Cain
Cíl: zkompletovat Huradricovu hůl
Odměna: Horadric Cube, Horadric Staff (dočasně)
Na území Rocky Waste se nachází dungeon Stony Tomb, kde se zastavte pro unikátní předmět v podobě Horadric Cube (transmutuje předměty). Nyní bude třeba najít dvě části Horadric Staff a v této krychli je zkombinovat. První část je v dungeonu Halls of the Dead pod Dry Hilts, druhá je ukryta v lokaci Ancient Tunnels (putujte přes Far Oasis a Lost City). Obě části hole v magické kostce zkombinujte dohromady a úkol bude splněn.

Tainted Sun

získáte od: automaticky
Cíl: zničení temného oltáře
Odměna: magický Amulet
V lokaci Vallye of the Snakes se nachází prokletý chrám Claw Viper, v jehož útrobách tiše brumlá temný oltář, který musíte zničit. Stačí projít dvě podlaží, vybít hadí muže a ze všech sil do něj udeřit.

Arcane Sanctuary

Získáte od: Drognan a Jerhym
Cíl: nalezení cesty do starobylé svatyně
Odměna: možnost postupu dále
V místním paláci se údajně dějí zvláštní věci a vladaři se navíc ztrácejí holky z harému. Projděte tedy několik jeho podlaží a v té úplně nejhlubší části naleznete portál do Arcane Sanctuary.

The Summoner

Získáte od: automaticky
Cíl: zabít Summonera
Odměna: postup dále
Na konci starobylé svatyně je místečko, v němž sídlí zloduch Summoner a stráží důležitou Knihu moudrostí, jež vám umožní přistup do ztraceného Canyonu.

The Seven Tombs

Získáte od: Jerhyn
Cíl: nalezení cesty k Durielovi a jeho zneškodnění
Odměna: magické věcičky a postup do 3. aktu
Z moudré knihy se dozvíte nejenom mnoho důležitých informací a dosáhnete otevření portálu, ale také zjistíte symbol pravé hrobky Tal Rashy. Nalezněte ji a probojujte se až k místnosti s Orifice. Vložte do ní složenou hůl a slizkému Durielovi nasaďte razantní odtučňovací kůru.

Act III

The Golden Bird

Získáte od: Deckard Cain
Cíl: nalezení Jade Figurine
Odměna: elixír - přidá 20 životů
V pavoučím lesíku se to potvorami doslova hemží, a přitom pouze jedna z nich (většinou nějaký šampión nebo pojmenovaná příšera) má u sebe drahocennou sošku. Tu ukažte Cainovi a poté věnujte Alkorovi. Na oplátku vám daruje jeden velice přátelský lektvar.

Blade of the 01d Religion

Získáte od: Hratli
Cíl: nalezení dýky Gidbinn
Odměna: magický prsten, přidá se k vám kouzelník
Cestou přes Great Marsch se dostanete do vzdálené Flayer Jungle, kde se před dávnými lety ztratila magická čepel Gidbinn. Vaším úkolem je samozřejmě tuto čepel najít a poctivě odevzdat.

Khalim's Will

Získáte od: Deckard Cain
Cíl: složit magické kladivo a zničit Compelling Orb
Odměna: přístup do Durance of Hate
I ve třetím aktu vás čeká jeden rozsáhlejší úkol, trošku podobný tomu s Horadric Staff. Tentokrát máte za úkol najít Khalim's Eye (ve Spider Cavern - na území Spider Forest), Khalim's Brain (Flyer Dungeon - Flayer Jungle), Khalim's Heart (Kurast Sewers - vchod třeba z města Travincat) a Khalim's Flail (ten u sebe většinou má jeden ze členů rady). Tyto předměty zkombinujte a vzniklou zbraní udeřte do Compelling Orb.

Lam Esen's Tome

Získáte od: Alkor
Cíl: nalezení temné knihy
Odměna: 5 bodů na vlastnosti
Ve čtvrti Kurast Bazaar najděte vchod do Ruined Temple a následně ho prozkoumejte. Kdesi v jeho útrobách je schována temná kniha, již se rozhodně vyplatí vyměnit za pět bodů na vlastnosti.

The Blackened Temple

Získáte od: Ormus
Cíl: zabít všechny členy zkorumpované rady
Odměna: poklady členů rady
Následující úkol je velice prostý a zahrnuje pouze vyhledání temné rady (ve městě Travincal) a její zneškodnění. Samotné provedení už není tak triviální, ale to by byl zase jiný příběh.

The Guardian

Získáte od: Ormus
Cíl: najít a zabít Mephista
Odměna: magické předměty a poustup do čtvrtého aktu
Ve své pevnosti nenávisti, pojmenované Durance of Hate, ve čtvrtém patře sedí a vchod do samého pekla hlídá první z bratří - Mephisto. Nalezněte ho a jeho astrální tělo zbavte bolesti z bytí v našem světě.

Act IV

The Fallen Angel

Získáte od: Tyrael
Cíl: zabití démona Izuala
Odměna: magický předmět a 2 body na dovednosti.
Od Tyraela se dozvíte teskný příběh o jednom andělovi, jenž po letech služby na nebesích zvolil boj za nesprávnou stranu. Temného anděla Izuala naleznete v Plains of Despair a bude na vás, abyste ho mečem i magií přesvědčili o tom, že se rozhodl chybně.

Hell's Forge

Získáte od: Deckard Cain
Cíl: zabít Hephasta the Armorera a zničit Mephisto's Soulstone
Odměna: 3 až 7 drahokamů (či lebek) vysokých kvalit
Před zabitím Diabla je potřeba nadobro sprovodit ze světa Kámen života démona Mephista. Jediné místo na celém světě, kde je to možné provést, je pekelná kovárna, v ní úřaduje příbuzný Butchera z prvního dílu Diabla. Vypravte se na cestu do City of Damned, tam objevíte vchod do Rivers of Fire, sídla Hephasta.

Terro's End

Získáte od: Tyrael
Cíl: nalézt a zabít Diabla
Odměna: magické předměty, nový titul, možnost hrát Nightmare a vytvořit si Hardcore postavu
Nadešel čas na Diabla. Cesta do jeho doupěte vede skrze Rivers of Fire a Chaos Sanctuary. Ještě před jeho zjevením je však potřeba rozlomit pět magických pečetí a na čaj o páté, který se koná ve středu pentagramu, přinést i kostky cukru, aby nebyl moc hořký.

LEKTVARY

Bohužel ani v tomto pokračování Blizzard nemyslel na žíznivé krky hrdinů a hospodu do hry prostě nezakomponoval. Tedy respektive hospodu snadno naleznete, ovšem neplní svoji primární úlohu. Na své si ale přijdou milovníci nealkoholických nápojů, protože si pro ně vývojáři přichystali celou řadu zajímavých koktejlů.

Název Efekt
Healing podle síly a charakteru, který konzumuje, doplní počet životů 
Mana podle síly a charakteru konzumenta doplní určitý počet many
Antidote zbaví nepříjemných účinků jedů
Rejuvation ihned doplní 35% (normal), nebo 100% (full) životů a many
Stamina doplní na maximum výdrž (a můžete zase běhat)
Thawing ihned přeruší efekt zmrazení
Exploding, Fulminating, Oil po dopadu exploduje (tři stupně síly)
Strangling, Choking, Rancid  produktem těchto lektvarů je nebezpečný jedovatý oblak

TRANSMUTACE

Transmutace, jak již název napovídá, je přeměna jedné či více věcí v jinou. Tedy ne že byste v kotli zamíchali populární Bilčochovy ponožky s obsahem naší ledničky a vyšlo vám z toho kurare, ale vlastně na podobném principu to funguje. Na počátku druhé kapitoly získáte mocný artefakt - Horadric Cube, má tu příjemnou schopnost přeměny předmětů v jiné. Krom skutečnosti, že ho dvakrát potřebujete k dokončení hry, se s touto kostkou dá užít dost legrace, s jejími výsledky vás seznámí následující tabulka (ale možností je údajné mnohem víc, nebojte se zkoumat na vlastní pěst).

Ingredience  Výsledek
3 léčivé + 3 mana-lektvary  rejuvenation lektvar
3 léčivé + 3 mana-lek. + 1 libovolný gem  full rejuvenation lektvar
1 léčivý lektvar + 1 strangting gas  antidote lektvar
3 gemy stejného druhu (či lebky) a kvality  jeden gem-lebka vyšší kvality
3 perfektní lebky + amulet  vysoká pravděpodobnost k vytvoření +1, či +2 ke všem atributům amuletu
3 perfektní gemy + nějaká věc  stvoření náhodného magického předmětu
1 sekerovitá zbraň + 2 dýky  svazek vrhacích seker
1 prsten + 1 emerald + 4 antidote lektvary  1 viridian prsten (21-3o% odolnost vůči jedu)
1 prsten + 1 ruby + 4 explozívní lektvary  1 garnet prsten (21-3o% odolnost vůči ohni)
1 prsten + 1 sapphire + 4 thawing lektvary  1 cobalt prsten (21-3o% odolnost vůči chlad)
1 prsten + 2 topazy  1 coral prsten (21-3o% odolnost vůči chladu)
3 amulety  1 prsten (pokud stejného vzhledu, růst kvalit)
3 prsteny  1 amulet
6 perfektních gemů (každý jednou) + amulet  prismatic amulet (16-25% odolnost vůči vše)
2 toulce šípů  jeden toulec šípů
2 toulce šipek  jeden toulec šipek
1 kopí + 1 toulec šípů  svazek oštěpů

Navíc v prvním aktu naleznete Wirtovu nohu (Wirt's Leg). Vložíte-li ji do kostky a přidáte Tome of Time portal, získáte pak přistup do skryté kraví úrovně. Předtím však musíte zabít Diabla, vytvořit hru na normální obtížnost a výše uvedený postup provést v lokaci Rogue Encampment, jinak se magický portál neobjeví.

SVATYNĚ

Svatyně v Diablu 2 již nehrají tolik důležitou roli, jako tomu bylo v předchozím díle, ale i tak existuje pár zajímavých oltářů, u kterých se krátká modlitba vyplatí (v následující tabulce jsou vybrány pouze ty nejzajímavější).

Název  Účinek
Armor  na určitou dobu se výrazně zvýší obranné číslo
Combat  na omezenou dobu prudce vzrostou bojové statistiky
Experience  na chvilku získáváte ze všech zabitých stvůr více zkušeností
Exploding  po nepříjemném výbuchu získáte až 8 explozívních lektvarů
Fire  ničivá exploze ublíží nejen vám, ale i zevlujícím příšerám
Gem  vzácný oltář, jenž zvýší kvalitu jednoho z gemů-lebky ve vašem batohu (pokud žádný nemáte, jeden získáte)
Mana Recharge  po určitou dobu se rychleji doplňuje mana
Monster  přemění jednu z blízkých příšer v bosse daného druhu
Poison  po vykašlání jedovatých plynů získáte osm lektvarů s jedem
Portal  vytvoří permanentní portál do města
Skill  všechny naučené schopnosti se o 2 body zvýší (žel dočasně)
Well  částečně doplní životy a manu (je výhodné, že se po čase doplňuje)

MAGICKÉ HRAČKY - PŘEDPONY

D2 je doslova prošpikováno magickými předměty různé síly. Jak se i v manuálu dočtete, existují předměty standardní magické (modré), vzácné magické (žluté) a unikátní magické (zlaté). Krom toho existují i komplety (zelené), které ve chvíli naplnění celého setu poskytují určitý bonus (od úplně trapných až po velice zajímavé). Pro lepší orientaci v modrých magických předmětech jsme pro vás připravili rozsáhlou tabulku, jež zahrnuje magické předponové a příponové formule a jejich efekty.

 Předpona  Efekt    Předpona  Efekt
 Bronze  +10-20 k hodnocení útoku    Devious  magické zranění o 1 nižší
 Iron  +21-40 k hodnocení útoku    Fortified  magické zranění o 2 nižší
 Steel  +41-60 k hodnocení útoku    Howling  po zásahu příšera uteče
Silver  +61-80 k hodnocení útoku    Glimmering  o 1 lepší světlo
Gold  +81-100 k hodnocení útoku    Glowing  o 2 lepší světlo
Platinum  +101-120 k hodnocení útoku    Ocher  5-10% odolnost vůči blesku
Meteoric  +120-150 k hodnocení útoku    Tangerine  11-20%
Sharp  10-20 útok a 10-20 poškoz.    Coral  21-30%
Fine  +21-40 / 21-30%    Amber  30-50%
Warrior's  +41-60 / 31-40%    Lizard's  o 1-5 více many
Soldier's  +61-80 / 41-50%    Snake's  o 5-10 více many
Knight's  +81-100 / 51-65%    Serpent's  o 11-20 více many
Lord's  +101-120 / 66-80%    Drake's  o 21-30 více many
King's  +121-150 / 81-100%    Dragon's  o 31-40 více many
Azure  5-10% odolnost vůči mrazu    Wyrm's  o 41-60 více many
Lapis  11-20% odolnost vůči mrazu    Fortuitous  10-15% nalezení magic. věci
Cobalt  21-30% odolnost vůči mrazu    Triumphant  +1 mana za každé zabití
Sapphire  31-50% odolnost vůči mrazu    Beryl  5-10% odolnost vůči jedu
Sturdy  o 20-30% lepší obrana    Jade  11-20% odolnost vůči jedu
Strong  o 31-40% lepší obrana    Viridian  21-30% odolnost vůči jedu
Glorious  o 41-50% lepší obrana    Emerald  31-50% odolnost vůči jedu
Blessed  o 51-60% lepší obrana    Summoner's  +1 ke všem skillům necra
Saintly  o 61-80% lepší obrana    Necromancer's  +2 ke všem skillům necra
Holy  o 81-100% lepší obrana    Slayer's  +1 ke všem skillům barbara
Jagged o 10-20% větší poškození    Berserker's  +2 ke všem skillům barbara
Deadly  o 21-30% větší poškození    Monk's  +1 ke všem skillům paladina
Vicious  o 31-40% větší poškození    Priest's  +2 ke všem skillům paladina
Brutal  o 41-50% větší poškození    Angel's  +1 ke všem skillům kouzelnic
Massive  o 51-65% větší poškození    Arch-Angel's  +2 ke všem skillům kouzelnic
Savage  o 66-80% větší poškození    Fletcher's  +1 ke všem skillům amazonk
Merciless  o 81-100% větší poškození    Archer's  +2 ke všem skillům amazonk
Crimson  +5-10% odolnost vůči ohni    Prismatic  15-25% odolnosti vůči všem
Burgundy  +11-20% odolnost vůči ohni    Rugged  +3-5 k maximální odolnosti
Garnet  +21-30% odolnost vůči ohni    Tireless  o 50% rychlejší dopl.energie
Ruby  +31-50% odolnost vůči ohni    Vulpine  10% zranění jde na manu

VĚCI PRO VYLEPŠENÍ

Úplnou novinkou Diabla 2 jsou drahé kameny a lebky, kterými můžete vylepšovat některé ze svých předmětů. Přesný popis a účinky kamenů, lebek najdete v následující tabulce. Bohužel se však s příchodem nových patchů některé hodnoty malinko změnily, čili nemůžeme garantovat stoprocentně pravdivé hodnoty, ale v drtivé většině případu by měly souhlasit.

Amethys

Chipped Helma +3 na sílu
Zbraň +15-19 na útok
Štít +5-6 na obranu
Flawed Helma +4 na sílu
Zbraň +20-24 na útok
Štít +7-8 na obranu
Normal Helma +5 na sílu
Zbraň +25-29 na útok
Štít +9-11 na obranu
Flawless Helma +6 na sílu
Zbraň +30-40 na útok
Štít +12-14 na obranu
Perfect Helma +7-8 na sílu
Zbraň +41-50 na útok
Štít +15-20 na obranu

 Diamond 

Chipped  Helma +10 na útok
Zbraň +125-129 proti nemrtvým
Štít +5-6 na odolnost vůči všemu
Flawed Helma +15 na útok
Zbraň +130-135 proti nemrtvým
Štít +7-8 na odolnost vůči všemu
Normal Helma +20 na útok
Zbraň +136-145 proti nemrtvým
Štít +9-11 na odolnost vůči všemu
Flawless Helma +25 na útok
Zbraň +146-155 proti nemrtvým
Štít +12-14 na odolnost vůči všemu
Perfect Helma +30 na útok
Zbraň +156-165 proti nemrtvým
Štít +15-20 na odolnost vůči všemu

Emerald

Chipped Helma +3 na obratnost
Zbraň +2-4 jedová zranění po 3 v.
Štít +10-12 odolnost vůči jedu
Flawed Helma +4 na obratnost
Zbraň +5 jedová zranění po 3 v.
Štít +13-16 odolnost vůči jedu
Normal Helma +5 na obratnost
Zbraň  +6 jedová zranění po 3 v
Štít +17-20 odolnost vůči jedu
Flawless Helma  +6 na obratnost 
Zbraň  +7-8 jedová zranění po 3 v. 
Štít +21-25 odolnost vůči jedu
Perfect Helma  +7-8 na obratnost 
Zbraň  +9-10 jedová zranění po 3 v. 
Štít  +26-30 odolnost vůči jedu 

Ruby 

Chipped Helma +5-8 ke zdraví
Zbraň  +3-4 ohnivá zranění
Štít  +10-12% odolnost vůči ohni 
Flawed Helma +9-12 ke zdraví
Zbraň +4-5 ohnivá zranění
Štít +13-16% odolnost vůči ohni 
Normal Helma +13-15 ke zdraví
Zbraň  +4-6 ohnivá zranění
Štít  +17-20% odolnost vůči ohni 
Flawless Helma +16-19 ke zdraví
Zbraň  +5-6 ohnivá zranění
Štít  +21-25% odolnost vůči ohni
Perfect Helma +20-25 ke zdraví
Zbraň  +6-7 ohnivá zranění
Štít  +26-30% odolnost vůči ohni 
Sapphire
Chipped Helma +5-8 many
Zbraň +1-3 ledové na poškození
Štít +10-12 odolnost vůči mrazu
Flawed Helma +9-11 many
Zbraň +2-3 ledové na poškození
Štít +13-16 odolnost vůči mrazu
Normal Helma  +12-15 many
Zbraň  +2-4 ledové na poškození
Štít  +17-20 odolnost vůči mrazu
Flawless Helma  +16-20 many
Zbraň  +3-5 ledové na poškození
Štít  +21-25 odolnost vůči mrazu
Perfect Helma  +21-25 many
Štít  +26-30 odolnost vůči mrazu
Zbraň  +3-6 ledové na poškození
Skull
Chipped Helma  regen. 2% zdraví a 8% many
Zbraň  při zásahu ukradne 1% živ. a 2% many
Štít  útočník zraněn za 2 body
Flawed Helma  regen. 3% zdraví a 8-10% many
Zbraň  při zásahu ukradne 2% živ. a 2% many
Štít  útočník zraněn za 3 body
Normal Helma  regen. 3% zdraví a 12% many
Zbraň  při zásahu ukradne 2% živ. a 3% many
Štít  útočník zraněn za 4 body
Flawless Helma  regen. 4% zdraví a 12% many
Zbraň  při zásahu ukradne 3% živ. a 3% many 
Štít  útočník zraněn za 5 bodů
Perfect Helma  regen. 5% zdraví a 17% many
Zbraň  při zásahu ukradne 3% živ. a 4% many
Štít  útočník zraněn za 6-8 bodů
 Topaz
Chipped Helma  7-9% k nalezení mag. před.
Zbraň  +1-6 na bleskové poškození
Štít  +10-12% proti blesku
Flawed Helma  +10-13% k nalezení mag. před.
Zbraň  +1-7 na bleskové poškození
Štít  +13-16% proti blesku
Normal  Helma  +14-17% k nalezení mag. před.
Zbraň  +1-8 na bleskové poškození
Štít +17-20% proti blesku
Flawless Helma  15-19% k nalezení mag. před.
Zbraň  +1-10 na bleskové poškození
Štít  +21-25% proti blesku 
Perfect Helma  20-25% k nalezení mag. před. 
 Zbraň  +1-15 na bleskové poškození
Štít  +26-30% proti blesku

MAGICKÉ HRAČKY - PŘÍPONY

 

Přípona  Efekt
Of the Bear  odhodí protivníka dozadu
Of the Apprentice  rychlé sesílání kouzel
Of the Magnus  nejrychlejší sesílání kouzel
Of Blocking  +10% pravděpodobnost na blok
Of Deflection  +20% pravděpodobnost na blok
Of Thawing  poloviční doba zmrazení
Of Worth  +1 k minimálnímu poškození
Of Measure  +2 k minimálnímu poškození
Of Excellence  +3 k minimálnímu poškození
Of Performance  4-5 k minimálnímu poškození
Of Craftsmanship  +1 k maximálnímu poškození
Of Quality  +2 k maximálnímu poškození
Of Maiming  +3-4 k maximálnímu poškození
Of Slaying  +5-7 k maximálnímu poškození
Of Gore  +8-10 k maximálnímu poškození
Of Carnage  +11-14 k maximálnímu poškození
Of the Slaughter  +15-20 k maximálnímu poškození
Of Warding  redukce magického zranění o 1
Of the Sentinel  redukce magického zranění o 2
Of Guarding  redukce magického zranění o 3
Of Negation  redukce magického zranění o 4
Of Health  fyzické zranění zmenšeno o 1
Of Protection  fyzické zranění zmenšeno o 2
Of Absorption  fyzické zranění zmenšeno o 3
Of Life  fyzické zranění zmenšeno o 4
Of Dexterity  +1-3 k obratnosti
Of Skill  +4-6 k obratnosti
Of Accuracy  +7-10 k obratnosti
Of Precision  +11-15 k obratnosti
Of Perfection  +16-20 k obratnosti
Of Ease  požadavky sníženy o 20%
Of Simplicity  požadavky sníženy o 10%
Of Greed  +40-60% zlata z příšer navíc
Of Wealth  +80-120% zlata z příšer navíc
Of Flame  přidá 1-6 ohnivého poškození
Of Fire  přidá 2-11 ohnivého poškození
Of Burning  přidá 10-20 ohnivého poškození
Of Balance  rychlé vyrovnání po zásahu
Of Stability  nejrychlejší vyrovnání po zásahu
Of Readiness  lehce zvýší hodnocení útoku
Of Alacrity  středně zvýší hodnocení útoku
Of Swiftness  zvýší hodnocení útoku
Of Quickness  maximálně zvýší hodnocení útoku
Of Haste  rychlejší chůze/běh
Of Pacing  velmi rychlá chůze/běh
Of Speed  nejrychlejší chůze/běh
Of Vileness  zabrání nestvůrám v léčení
Of Frost  přidá 1-4 na mrazivé poškození
Of the Glacier  přidá 4-12 na mrazivé poškození
Of the Jackal  +1-5 životů
Of the Fox  +6-10 životů
Of the Wolf  +11-20 životů
Of the Tiger  +21-30 životů
Of the Mammoth  +31-40 životů
Of the Colossus  +41-60 životů
Of Light  zvýší dosah světla o 1-2
Of Radiante  zvýší dosah světla o 3-4
Of the Sun  zvýší dosah světla o 5-8
Of the Leech  zcizí 4-7% života
Of the Locust  zcizí 8-10% života
Of the Bat  zcizí 4-7% many
Of the Vampire  zcizí 8-10% života
Of Remedy  o 25% kratší působení jedů
Of Amelioration  o 50% kratší působení jedů
Of Defiance  o 75% kratší působení jedů
Of Shock  přidá 1-8 bleskového poškození
Of Lightning  přidá 1-16 bleskového poškození
Of Thunder  přidá 1-24 bleskového poškození
Of Chance  10-19% větší šance k nalezení mag. věci
Of Fortune  20-35% větší šance k nalezení mag. věci
Of Energy  o 1-5 více many
Of the Mind  o 6-10 více many
Of Brilliance  o 11-15 více many
Of Sorcery  o 16-20 více many
Of Wizardry  o 21-30 více many
Of Puncturing  -10-20 k obraně nestvůry
Of Bashing  -25-40 k obraně nestvůry
Of Piercing  prochází skrze obranu nestvůry
Of Regeneration  obnova zdraví o 3
Of Regrowth  obnova zdraví o 5
Of Thorns  útočník je zraněn za 1-3
Of Spikes  útočník je zraněn za 2-6
Of Strenght  +1-3 k síle
Of Might  +4-6 k síle
Of Ox  +7-10 k síle
Of Giant  +11-15 k síle
Of Titan  +16-20 k síle
Of Blight  +2-7 jedového zranění po 3 vteřiny
Of Venom  +4-14 jedového zranění po 3 vteřiny
Of Pestilence  +12-28 jedového zranění po 3 vteřiny

TRIKY A RADY DO HRY

Před prodejem jakékoliv věci ji určitě opravte. Její cena vzroste, a přestože peníze v této hře nehrají zásadní roli, občas přijdou vhod, to musí uznat každý hrdina. Pokud vám to systém umožňuje, určitě si hru nainstalujte v plné instalaci. Tím viditelně zvýšíte její rychlost, tedy i hratelnost. Blizzard sice slibuje, že v brzké době opraví rychlost akcelerované verze hry, ale na většině počítačů je zatím lepší 3D akceleraci vypnout, pokud chcete mít plynulý běh hry (paradoxně je akcelerovaná verze pomalejší než softwarová). Zemřete-li na nějakém opravdu špatném místě a pravděpodobnost, že byste dostali své věci zpět je mizivá, pak hru ukončete a vytvořte novou. Všechny věci budete mít kousek od místa narození. Vaše postava je uložena v adresáři "Save" instalace hry a je tedy možné s ní libovolně manipulovat. To znamená, že ji můžete klidně přenášet na jiný počítač, zálohovat či editovat. Až budete mít v bance našetřeno 200.000 nebo nějakou podobnou sumičku, zkuste si trochu zariskovat (gamble) a od některého z dealerů si něco kupte. Sice na tom ve většině případů nevyděláte, ale někdy to stojí za to. Hrajete-li za kouzelnici a nemáte žádné kamarády, kteří by vám pomohli, určitě se nespecializujte čistě na ledovou magii, protože by se vám taky nemuselo podařit hru dokončit. Například porazit takovou Andariel či Dutiela těmito kouzly je téměř nemožné. Zejména válečné typy jistě uvítají možnost najmout si do party v prvním a ve třetím aktu někoho s mrazivými účinky. Zabít nehybnou příšeru pochopitelně není taková dřina.

Súvisiace hry: Diablo IV
Diablo II: Resurrected
Diablo III: Reaper of Souls
Diablo III
Diablo II: Gold
Diablo II: Lord of Destruction
Diablo: Hellfire
DiabloDiskusia Príspevkov: 51 Hodnotenie
2150 hlasov

100
60
20

80
40
0
52
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |