HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21237
5455
5063
1438
1600
7336
6070
12989
1687

Online 28727 uživatelů

Návody > Mirror's Edge


Zobrazení:10365
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

Vynikající akční adventura Mirrors Edge v sobě kombinuje pohybové prvky typu Prince of Persia a prvky akční střílečky. Právě PoP tato hra v mnohém připomíná, avšak na rozdíl od PoP je Mirrors Edge z pohledu první osoby, což z této hry dělá dokonale atmosférický zážitek (i když akrobatických a bojových prvků zde není takové množství jako ve zmíněném PoP). Kapitolou samou o sobě je zvláštní styl grafiky, který možná každému nesedne, avšak je svým způsobem jedinečný. Ne že by byla grafika kvalitativně na extrémně vysoké úrovni, avšak je velice stylová a svérázná, což z Mirrors Edge činí jedinečnou podívanou (sám jsem se často zastavoval na okrajích budov a dlouho se díval dolů do hloubky na živé ulice). Pohybové schopnosti postavy, přeskakování propastí a rychlý běh po hranách budov, jsou velice adrenalinovým zážitkem a největším potenciálem celé hry. V tomto prostředí se před vámi začne odvíjet futuristický thriller, dávající vám nahlédnout pod slupku zdánlivě perfektního světa a odhalující vám jeho prohnilost. Vše se točí kolem zvláštní skupiny tzv. Běžců, kteří se pohybují po střechách města. Právě Faith, za kterou budete hrát, je příslušnicí této skupiny.


PRVNÍ KROKY VE HŘE

Vyzkoušejte si funkci kláves VPŘED, VZAD, VLEVO, VPRAVO, SKOK, PŘIKRČENÍ. Tyto základní klávesy budete v první řadě využívat a proto si zapamatujte jejich nastavení. Později budete používat i další klávesy. Pokud vám mohu poradit, nastavte si klávesu PŘIKRČENÍ na pravé tlačítko myši a klávesu OTOČENÍ na prostřední tlačítko myši – mně se toto nastavení velice osvědčilo. Stisknutím klávesy TAB si zobrazíte úkoly. Klávesa TIP vás nasměruje k nejbližšímu objektu, kterého musíte dosáhnout. Důležité objekty, které budete muset použít ke svému dalšímu postupu, jsou zbarvené červenou barvou. Zvýraznění předmětů červeně (Běžcova vize) si můžete vypnout v menu nastavení hry. Pokud však začínáte hru poprvé a nemáte žádné zkušenosti, tak vám toto nedoporučuji. Hra má tři obtížnosti, přičemž na začátku si budete moci vybrat jednoduchou nebo normální obtížnost. Po dohrání hry na jednu z těchto obtížností se vám odemkne těžká obtížnost. U těžké obtížnosti nebudou důležité objekty červeně zbarvené. Co se týče zdraví, ve hře nejsou žádné lékárničky a uzdravování probíhá pomocí tzv. autoregenerace zdraví. To znamená, že za určitou dobu po poškození se vám zdraví začne samo obnovovat. Pokud budete zraněni, objeví se vám v rozích obrazovky černé šmouhy. Černé šmouhy znamenají, že vaše zranění je lehké. Pokud tyto šmouhy se zbarví do červena, jste zraněni těžce a jste blízko smrti. Velikost poškozování je závislá od zvolené obtížnosti hry. Vždy po dokončení každé mise si můžete kteroukoli misi znovu načíst v hlavním menu a zahrát.


POHYBOVÉ SCHOPNOSTI

Skákání
Tuto schopnost budete zdaleka nejčastěji využívat především k překonávání vzdáleností mezi budovami a později i k dalším věcem. Pokud chcete překonat skokem nějakou vzdálenost, rozběhněte se stisknutím klávesy VPŘED, a až dosáhnete místa, ze kterého se chcete odrazit (např. okraje střechy), stiskněte klávesu SKOK.

Prodloužení skoku
Pokud se vám nedaří skokem dosáhnout požadovaného místa, mějte na paměti, že při odrazu normálně koukáte vpřed a nevidíte si tak dolů pod nohy. Většinou se budete instinktivně odrážete o něco dříve, než dosáhnete úplného kraje střechy. Nacvičte si tedy skákání s pozdějším odrazem z úplného kraje, díky čemuž doskočíte o něco dál.

Rozběh při skákání
Pokud skočíte z místa nebo máte jen velmi krátkou dráhu k rozběhu, váš skok bude mnohem kratší, než když byste měli dlouhou dráhu k rozběhu.

Skákání z velké výšky
Ve hře se setkáte s celou řadou situací, kdy budete muset seskočit na nižší střechu. Při dopadu stiskněte klávesu PŘIKRČENÍ, čímž uděláte kotoul a zmírníte následky pádu. Ono to většinou je vlastně jedno, jestli se zraníte, protože se vám zdraví během okamžiku opět zregeneruje. Avšak v případě, že utíkáte nepřátelům, kteří vás předtím postřelili, může pro vás být skok z velké výšky v takovémto stavu i smrtelný.

Šetrné seskoky z velké výšky
Pokud chcete seskočit z velké výšky a hrozí nebezpečí, že byste skok nemuseli přežít, stoupněte si zády ke kraji plošiny a opatrně couvněte zpět tak, abyste přepadli přes kraj. Tímto způsobem nespadnete a zachytíte se okraje plošiny a zůstanete viset za ruce. Poté se již jen pusťte pomocí klávesy PŘIKRČENÍ, díky čemuž vlastně skočíte z menší výšky a dopad bude měkčí.

Seskoky na hromady papírových krabic
V některých případech můžete skákat z extrémních výšek na plošiny, které jsou hromadou beden či krabic uspořádaných v jednom celku.

Skákání na žebříky a svislé trubky
Pokud chcete přeskočit na tyto objekty, nasměrujte si kurzor tak, aby přesně směřoval na dotyčný objekt. Pokud je vzdálenost velká a nemůžete skokem z místa vzdálenost překonat, ustupte směrem vzad (aniž byste pohnuli myši a změnili nasměrování kurzoru), rozběhněte se a skočte.

Skákání ze závěsu
Pokud jste někde zavěšeni a potřebujete se dostat na jiný objekt, nasměrujte pohybem myši pohled k tomuto objektu a poté stiskněte klávesu SKOK.

Přebíhání mezi objekty na jedné stěně
Pokud jste např. zavěšení na svislé trubce a chcete se dostat na jinou podobnou trubku, můžete tohoto dosáhnout klasickým přeskočením. Mnohem rychlejší je však přeběhnutí k trubce po stěně. Navíc pokud po sousední trubce míníte šplhat nahoru, klasickým skočením spadnete níž na sousední trubku, než při použití přeběhnutí, a to je další ztráta času. Samozřejmě, pokud je situace opačná a po sousední trubce chcete sešplhat, tak je skok rychlejší než přeběhnutí.

Skákání do výšky s odrazem od předmětu
Občas budete narážet na různé menší předměty (bedny, židle, hromady cihel atd.), které můžete použít jako odrazový můstek. Rozběhněte se a odražte se od předmětu stisknutím klávesy SKOK. Vyskočíte tak do velké výšky. Někdy, pokud se chcete vyhnout soubojům s nepřáteli, hledejte v okolí tyto objekty, které vám mohou pomoci uniknout z dosahu nepřátel.

Skákání přes ostnaté dráty
Pokud je např. na plotě nebo okraji střechy ostnatý drát a vy nejste v dostatečně vysoké pozici, abyste tuto překážku normálním způsobem překonali, stiskněte při skoku klávesu PŘIKRČENÍ. Tím se snížíte a ostantý drát snadněji překonáte.

Lezení po svislých trubkách a žebřících
Pokud se dostanete na žebřík nebo svislou trubku, používejte pro lezení klávesy VPŘED a VZAD. Pokud chcete z takovéhoto objektu seskočit, stiskněte klávesu PŘIKRČENÍ.

Přecházení po úzkých stezkách
Budete se dostávat do situací, kdy budete muset překonat propast po úzkých trámech či trubkách. Při chůzi po těchto objektech udržujte rovnováhu pomocí směrových šipek VLEVO a VPRAVO, jinak se může stát, že se zřítíte dolů.

Vyrážení dveří a dalších podobných překážek
Dveře (červeně zbarvené), do kterých chcete vstoupit, vyrazíte jednoduše tím, že k nim těsně přistoupíte a stisknete klávesu ÚTOK. Stejným způsobem můžete rozbít některé skleněné stěny či vyrážet poklopy ventilací.

Sjíždění po napnutých lanech
Někdy bývají mezi budovami napnutá dlouhá lana. Přistupte ke stožáru a skočte vpřed směrem k lanu. Automaticky se zachytíte a sjedete dolů. Někdy je třeba se lana pustit dříve, než dojedete do konce, a seskočit například na papírové krabice. Pokud se chcete za jízdy po laně pustit, stiskněte klávesu PŘIKRČENÍ.

Lezení po objektech
Přistupte k budově, autu, či jakémukoliv jinému nízkému objektu a stiskněte (někdy opakovaně) klávesu SKOK.

Lezení přes ploty
Tyto objekty překonáte stejným způsobem jako to bylo popsané v minulém odstavci. Rozdíl je jen v tom, že na vrcholu plotu se neudržíte a nemůžete ho tudíž využít k tomu, abyste se dostali někam výš. Nikdy nelezte na plot, na jehož vrcholu je ostnatý drát, protože ten vás může i zabít. V takovém případě hledejte vyvýšené místo, ze kterého byste plot s ostantým drátem mohli přeskočit. Ve vzácných případech může být plot pod elektrický proudem, což vám rovněž znemožní přes plot přelézt.

Lezení přes zábradlí
U zábradlí to funguje podobně jako u plotů, avšak na rozdíl od plotů lze za určitých podmínek na zábradlí vylézt. Musíte se k němu nasměrovat hodně šikmo, téměř vodorovně, a pak teprve skočit. Anebo pokud je zábradlí v některém místě těsně u zdi, tak právě v takovémto místě tohoto lze dosáhnout nejsnadněji. Dosažením vrcholu zábradlí hned získáte výhodu vyvýšené pozice.

Překonávání překážek přikrčením a skluzem
Někdy se vám do cesty postaví např. nízko položená trubka. Takovouto překážku můžete buď přeskočit, nebo podlézt podržením klávesy PŘIKRČENÍ. Pokud tuto klávesu přidržíte při rozběhu, provedete elegantní skluz. Totéž platí u nízkých průlezů a ventilačních šachet.

Překonávání překážek pomocí předčasného skoku
Pokud se při přeskoku překážek odrazíte o něco dřív, snadněji tyto překážky zdoláte. Toto se týká nejen nízkých předmětů, ale i např. plotů, svislých trubek či žebříků (předčasným skokem za země na svislou trubku či žebřík, po kterých chete vylézt nahoru, si zkrátíte dobu lezení). Pokud se naučíte používat předčasného skoku, značně tím zrychlíte svůj postup.

Přecházení po římsách
Vejděte na římsu, a až se automaticky otočíte směrem ven, používejte směrové klávesy VLEVO a VPRAVO pro pohyb po římse.

Zachycení se objektů, na něž nelze vylézt
Pokud se dostanete do takovéto situace a zůstanete viset ve vzduchu, aniž byste mohli vylézt směrem vzhůru, otáčejte se postupně na všechny strany a hledejte další objekt (hrazdu, zábradlí, trubku), na nějž byste mohli přeskočit. Pokud žádný nenajdete, ručkujte vpravo nebo vlevo, abyste dosáhli místa, ze kterého budete moci buď vylézt vzhůru, nebo ze kterého budete moci přeskočit na jiný objekt.

Hrazdy
Často se budete setkávat s vodorovnými tyčemi, na které je možné skočit a zachytit se jich. Klávesou VPŘED se rozhoupáte, a až budete zhoupnutí v nejzazší přední pozici, stiskněte klávesu SKOK. Pokud tuto klávesu stisknete předčasně, tak buď spadnete, nebo uděláte mnohem kratší skok. Pokud máte tuto techniku dobře zvládnutou, můžete při doskoku na hrazdu a následném prvním zhoupnutí rovnou skočit vpřed. Tak se vlastně hrazdy dotknete jen na zlomek vteřiny (je to podobné jako v Prince of Persia). Nacvičit si toto je určitě velmi praktické, protože tím zrychlíte svůj postup. V závěsu na hrazdě se můžete otočit čelem vzad stisknutím tlačítka OTOČIT.

Běh po svislé ploše
Někdy budete muset překonávat překážky během po svislé ploše. Rozběhněte se a pod ostrým úhlem skočte na svislou plochu. Automaticky se zachytíte nohami stěny a přeběhnete ji.

Prodloužení běhu po svislé ploše
Pokud se rozběhnete a na svislou plochu neskočíte hned z okraje, avšak skočíte na ni z větší vzdálenosti, prodloužíte si tím vzdálenost, kterou za pomoci běhu po svislé ploše můžete překonat (kdo jste hrál poslední díl Prince of Persia, tak víte o co jde). Musíte však skočit pod co nejostřejším úhlem a ne skákat příliš daleko, jinak můžete velice snadno spadnout. Praktičtější a bezpečnější je používat běh po svislé ploše s následným odrazem.

Běh po svislé ploše s následným odrazem
Pokud potřebujete překonat větší vzdálenost, kterou byste pouhým během po svislé ploše nepřekonali, udělejte následující: Rozběhněte se šikmo k svislé ploše a stiskněte SKOK pro skočení na svislou plochu. Při běhu po svislé ploše natočte myší kameru tak, abyste viděli na protější místo, na které se chcete dostat, a stiskněte rychle znovu klávesu SKOK. Používáním této techniky velmi výrazně prodloužíte vzdálenost, kterou můžete překonat. Toto se vyplatí používat i při přeskocích na krátké vzdálenosti, protože už jen tím, že se vám podaří doskočit na protější místo bez toho, abyste se zachytili na kraji protějšího místa a museli se škrabat nahoru, si šetříte čas a vynaložené úsilí. Pamatujte si však, že odraz a následný skok povede směrem, kterým jste v okamžiku odrazu od stěny natočeni.

Dosažení vyvýšených míst pomocí běhu po svislé ploše
Pokud se potřebujete dostat na vyvýšenou plošinu (např. na lešení), na kterou normálním způsobem nevyskočíte a je v blízkosti svislá plošina, po které je možné běžet, můžete za pomoci této svislé plošiny dosáhnout špatně dosažitelného vyvýšeného místa. Někdy se vyplatí v tomto případě použít výše popsaný běh po svislé ploše s následným odrazem.

Vyběhnutí po svislé ploše nahoru a otočka s odrazem
Tento kombinovaný a obtížný prvek je dobré opravdu důkladně nacvičit. Je důležité mít optimálně nastavené klávesy (viz první odstavec První kroky ve hře), abyste mohli rychle reagovat. Přistupte ke svislé ploše a stiskněte klávesu SKOK. Tím vyběhnete po svislé ploše nahoru. V okamžiku, kdy budete co nejvýše, rychle stiskněte speciální klávesu OTOČENÍ, čímž se otočíte o 180 st. Ve stejném okamžiku, kdy jste zády ke svislé ploše, stiskněte opět rychle klávesu SKOK. Odrazíte se tak od svislé plochy a skočíte vpřed a vysoko do výšky.

Klouzání po šikmých plochách
Občas bude třeba sjet po nějaké šikmé ploše dolů. Na konci plochy vždy dávejte pozor, jestli neuvidíte nějaký objekt nebo vodorovnou plošinu, na které by bylo možné přeskočit. Směr jízdy po šikmé ploše můžete částečně ovlivňovat směrovými klávesami.

Používání předmětů
Ve hře se budete setkávat se všelijakými předměty, které můžete aktivovat stisknutím klávesy POUŽÍT. Nejčastěji se budete setkávat s tlačítky od výtahů, ale občas bude třeba zatočit i nějakým kohoutem či ventilem.


BOJ S NEPŘÁTELI

Rozpoznání nepřátel
Pokud nebudete hrát na těžkou obtížnost, budou nepřátelé, přes které se musíte dostat, zbarveni červeně. S těmito nepřáteli se můžete pouštět do boje. Pokud nepřátelé červeně zbraveni nejsou, do boje se s nimi raději nepouštějte a utíkejte z jejich dosahu. Konkrétně příslušníkům speciálních jednotek je lépe se vyhnout. Obecně v mnoha situacích platí, že kdo uteče, ten vyhraje.

Izolace a zničení nepřátel
Pokud bojujete proti většímu množství nepřátel a chcete nebo musíte je zlikvidovat, nesnažte se o přímý útok a raději před nepřáteli chvíli utíkejte. Snažte se je zavést do míst, kde je donutíte rozdělit se. Tím snížíte jejich útočnou sílu jako skupiny. Izolace nepřátel vám umožní snáze a efektivněji zlikvidovat celou skupinu postupným zabíjením jednoho po druhém. Pokud uvidíte v blízkosti nepřátel výbušné sudy, snažte se do nich trefit. Následný výbuch bude pro blízko stojící nepřátele smrtící.

Obnova ztraceného zdraví
Jak už bylo popsáno v úvodu, zdraví se obnovuje autoregenerací. Pokud budete při boji s nepřáteli zraněni, běžte pryč z dosahu nepřátel, ukryjte se a počkejte až se vám zdraví samo obnoví. Teprve poté vyražte znovu do boje.

Výběr vhodných zbraní při boji se skupinou nepřátel
Zbraní je více druhů (viz též níže Zbraně). Zbraň můžete získat buď odzbrojením nepřítlel (viz níže), nebo po smrti nepřítele sebráním. Toto provedete stisknutím klávesy SEBRAT ZBRAŇ (paradoxem je, že pokud se vám podaří zabít některé nepřátele, kteří nejsou červeně zvýrazněni, tak po nich žádná zbraň nezůstane). Pokud budete chtít zbraň odložit, stiskněte opět klávesu SEBRAT ZBRAŇ. Uvědomte si, že pro zbraň, kterou právě držíte v ruce máte k dispozici jediný zásobník (ten co máte ve zbrani). Po vystřílení zásobníku je zbraň k ničemu a vy ji následně automaticky odhodíte. Rozvažujte si, kdy vyměnit zbraň s napůl vystříleným zásobníkem za jinou. Největší zásobník má kulomet, který pokud seberete, tak vám vydrží střílet poměrně dost dlouho. Pokud se pohybujete ve stísněných prostorách, tak je dobrá brokovnice, kterou můžete z bezprostřední blízkosti zabít nepřítele jedinou ranou. Pokud se vám dostane do ruky odstřelovací puška, snažte se s její pomocí zlikvidovat co nejvíc vzdálených nepřátel. Pistoli, pokud nemusíte, nepoužívejte, protože má malý zásobník a nepříliš výrazný účinek.

Základní útok
Základní útok se provádí opakovaným stisknutím levého tlačítka myši. Tím se do nepřátel pustíte pěstmi. Nepočítejte však s tím, že nepřátelé jsou bezbraní. Často se může stát, že váš útok odrazí. Slabší nepřátele (policisty) můžete zvládnout jen za pomoci tohoto základního útoku. Na silnější nepřátele vám však jen toto stačit nebude.

Útok se skluzem
Rozběhněte se proti nepříteli a za běhu stiskněte tlačítko POKRČENÍ, a v okamžiku, kdycse octnete v bezprostřední blízkosti nepřítele, stiskněte klávesu ÚTOK. Tím provedete velmi silný útok. Zároveň se díky skluzu můžete v některých případech vyhnout úderu nepřítele.

Kop ve výskoku
Rozběhněte se proti nepříteli a stiskněte klávesu SKOK, a jakmile budete těsně před nepřítelem, stiskněte klávesu ÚTOK. Tímto kopem můžete velmi citelně zasáhnout nepřítele, avšak velmi často se stává, že nepřítel kop vykryje.

Běh po svislé ploše s následným kopem
Jedná se o nejsilnější, avšak nejobtížněji proveditelný útok proti nepříteli. Pokud stojí nepřítel nedaleko od svislé plochy, rozběhněte se a skočte na svislou plochu a za běhu se otočte proti nepříteli a stiskněte klávesy SKOK a ÚTOK.

Odzbrojení nepřítele
V okamžiku, kdy se zbraň nepřítele zbraví do červena, můžete ji nepříteli sebrat stisknutím klávesy SEBRAT ZBRAŇ. Někdy se vyplatí primitivní avšak účinná metoda – rychle za sebou mačkat tuto lávesu. Při odebrání zbraně nepříteli automaticky provedete kombo a nepřítele zabijete.

Používání zpomaleného času
Stisknutím speciální klávesy ZPOMALENÍ ČASU můžete na chvíli zpomalit čas, což vám umožní snáze odzbrojit nepřítele či při střelbě vám toto umožní přesněji zamířit.

Ochromení nepřítele
Používání útočných technik může mít někdy za následek ne přímo zabití nepřítele, avšak jeho ochromení. V takovémto případě se nepřítel odvrátí a určitou chvíli zůstane nehybně stát. Taková situace je ideální pro rychlé odzbrojení nepřítele. Přistupte k němu a stiskněte SEBRAT ZBRAŇ.

Útěk před nepřáteli
Pokud se chcete vyhnout boji, snažte se hledat alternativní cesty, které by vám pomohly vyhnout se nepřátelům. Nedopusťte, aby se nepřátelé k vám těsně přiblížili anebo aby vás obklíčili či uzavřeli ve slepé chodbě. Pokud jste zraněni a víte, že byste byli při následujícím útěku vystaveni střelbě, raději zůstaňte chvíli ukryti a počkejte až se vám zdraví obnoví.


DRUHY ZBRANÍ

Jak získat zbraně je popsáno výše. Jen bych na tomto místě zmínil, že je lépe se zbraní co nejrychleji zbavit, jakmile je už nepotřebujete, protože vás budou omezovat v pohybu (výjimku tvoří pistole a lehký samopal; ty vás v pohybu omezovat nebudou). Pokud máte u sebe těžkou zbraň, nemůžete lézt po stěnách a téměř nemůžete skákat. Pokud se přesto rozhodnete vzít si s sebou na další cestu alespoň pistoli či lehký samopal, vězte, že pokud hru zkazíte a zemřete a poslední ukládací pozice je až za posledním soubojem s nepřáteli, při opětovném načtení hry o tuto zbraň přijdete.

Pistole
Základní zbraň většinou policistů. Má zásobník na 9 nábojů; není příliš účinná.

Lehký samopal
Nemá příliš velký zásobník, avšak díky tomu, že se jedná o automatickou zbraň, je mnohem lepší než pistole.

Útočná puška
Má středně velký zásobník. Jsou jimi vyzbrojené speciální jednotky. Jedná se o ideální zbraň pro boj se skupinou nepřátel.

Brokovnice
Jsou dva druhy brokovnic – jedna má zásobník na 5 nábojů a druhá na 6. Hodí se pro boj v uzavřených prostorách. Z bezprostřední blízkosti zabijete nepřítele jedinou ranou.

Kulomet
Má ze všech zbraní největší zásobník a je nejlepší zbraní ve hře. Nevyskytuje se však tak často. Hodí se do nejtěžších bojů proti velké nepřátelské přesile.

Odstřelovací puška
Má na odstřelovačku slušný zásobník na 8 nábojů. Nehodí se k soubojům nablízko (pokud ji máte v ruce, nezobrazí se vám ani zaměřovač). Je velmi účinná proti vzdáleným nepřátelům, které zlikvidujete jedinou ranou. Optiku zbraně aktivujete klávesou PŘIBLÍŽENÍ.


BONUSOVÉ KUFŘÍKY

Při postupu hrou si všímejte červených značek Mirrors Edge, které najdete v každé kapitole přesně 3 (to znamená, že v celé hře je jich 30). Tyto značky vám napovídají, že se v blízkosti nachází ukrytý bonusový kufřík. Hledejte v okolí značky vždy slepou odbočku, alternativní cestu či skryté vyvýšené místo. V návodu jsou přesně popsány všechny skrýše s kufříky.


ZÁVODY NA ČAS

Po dohrání každé mise si můžete tuto znovu načíst z hlavního menu a můžete si vyzkoušet závody na čas. Máte určitý časový kvalifikační limit a je jen na vás jestli ho dokážete překonat. Jedná se o celkem zajímavé zpetření hry. Navíc, když hru zkazíte, načte se vám poslední checkpoint a i čas, který jste měli v okamžiku uložení checkpointu. Pro dosažení co nejlepších výsledku v běhu na čas je nutná dokonalá znalost prostředí, dokonalé zvládnutí akrobatických prvků (v neposlední řadě Předčasného skoku – viz samostaný odstavec v Pohybových schopnostech).


NĚKTERÉ POJMY POUŽITÉ V NÁVODU

Pro případ, že jste si důkladně nepřečetli nebo nezapamatovali kapitoly výše, uvádím zde seznam některých pojmů, kterých jsem užil v návodu.
 • odrazový můstek – buď se jedná o prkno na okraji střechy, ze které se skáče, nebo o speciální předmět (bedna, hromada cihel, židle), ze kterých se můžete odrazit a skočit do výšky
 • trubka, ventilační trubka – většinou vodorovné ventilační potrubí, na které lze skočit a zachytit se ho nebo ho podlézt
 • svislá trubka – trubky na stěnách, po kterých se dá šplhat nahoru nebo spouštět se dolů
 • hrazda – vždy vodorovná tyč či trubka vyčnívající ze stěn, kterých se dá využít ke zhoupnutí a následnému přeskočení dál
 • ventilace – ventilační vývod s větrákem vyčnívající ze stěn budov, na které se dá skočit
 • domek – nízké většinou servisní nástavby na střechách a terasách domů, na které se dá často vylézt
 • ostnatý plot – plot, na jehož vrcholu je ostnatý drát a přes které nelze normálním způsobem přelézt
 • běh po stěně s následným odrazem – viz samostatný odstavec v kapitole Pohybové schopnosti
 • běh po stěně s otočkou a odrazem – viz samostatný odstavec v kapitole Pohybové schopnosti
 • značka ME – červená značka napovídající, že se v její blízkosti nachází ukrytý bonusový kufřík


Tréninkový areál

Ačkoliv jsou výše podrobně popsány veškeré herní prvky, pro pořádek zde uvádám popis celého tréninku.
Pokud nechcete trénink absolvovat, stiskněte Escape , čímž se vám zobrazí menu pozastavení hry, a následně klikněte na Přeskočit trénink.

Nejprve stiskněte klávesu pro SKOK a následně klávesu PŘIKRČENÍ. Poté stiskněte klávesu pro zobrazení úkolů (stand. TAB). Stejnou klávesou tabulku vypněte a následně se vám objeví další tabulka s informací o červených předmětech. Klikněte na OK pro zavření. Jděte vpřed na červenou lávku, odražte se a skočte. Běžte směrem k rouře, která vám brání v cestě, a za běhu stiskněte klávesu PŘIKRČENÍ. Uděláte tak skluz pod rourou. Jděte ke schodišti a stiskněte klávesu TIP a kurzor vám ukáže, kde se nachází Celeste. Seskákejte dolů a přes červenou lávku přeskočte k Celeste. Po krátkém rozhovoru ji následujte. Rozběhněte se a přeskočte na vedlejší budovu. Přistupte k plotu a opakovaně stiskněte klávesu SKOK. Rozběhněte se proti červenému bilboardu a šikmo na něj skočte. Po svislé ploše tak přeběhnete na druhou stranu. Přeskočte přes trubku a pomocí klávesy ÚTOK (stand. levá myš) vyražte červené dveře. Projděte chodbou a na druhé straně vyjděte opět ven. Po horizontální trubce přelezte na druhou strany. Za chůze udržujte rovnováhu směrovými klávesami VLEVO a VPRAVO. Přistupte ke stěně a za pomoci klávesy SKOK vyšplhejte po stěně a nahoře vyjděte po schodech. Rozběhněte se a skočte na červenou hrazdu. Jakmile se na hrazdě zhoupnete do krajní pozice ve směru vpřed, stiskněte klávesu SKOK a tím se hrazdy pustíte a skočíte vpřed na svislou trubku. Podívejte se vlevo a stiskněte znovu SKOK, čímž přeskočíte na sousední trubku. Stejným způsobem přeskočte znovu vlevo na lávku. Vyskočte na bílý balík, otočte se vpravo a vyskočte nahoru. Zachytíte se tak kraje střechy, avšak nahoru se vytáhnout nemůžete, protože vám v tomto brání plot. Pomocí směrové klávesy VLEVO přeručkujte až k místu, kde končí plot, a zde se vytáhněte nahoru. Rozběhněte se proti červené stěně a skočte na ni. Při běhu po stěně se podívejte vpravo a rychle stiskněte klávesu SKOK. Tímto kombinovaným dvojskokem se dostanete na vyvýšenou lávku. Vyskočte nahoru a vejděte na úzkou římsu. Za pomoci klávesy VLEVO opatrně přejděte až na konec římsy. Vyběhněte ke stožáru a vyskočte na lano. Budete tak sjíždět po laně dolů. Ve vhodný okamžik se však stisknutím klávesy PŘIKRČENÍ pusťte, abyste přistáli na červené plošině (hromadě papírových krabic). Rozběhněte se a přeskočte směrem k ostanatému drátu. Abyste ho překonali, musíte při skoku stisknout klávesu PŘIKRČENÍ, čímž se za letu snížíte a snadno tak tuto překážku zdoláte. Skočte z další lávky na mnohem nižší budovu. Při dopadu stiskněte PŘIKRČENÍ, čímž uděláte kotoul, kterým zmírníte dopad a nezraníte se. Rozběhněte se proti červené bedně a stiskněte SKOK. Odrazíte se tak a skočíte do výšky. Nasměrujte si skok tak, abyste dosáhli krátkého žebříku, po kterém následně vylezte nahoru. Poté vyskočte na úzkou střechu vpravo. Nyní si procvičíte bojové prvky. Stisknutím klávesy ÚTOK udeřte Celeste do rukou. Jakmile se Celeste sníží, pomocí klávesy PŘIKRČENÍ se rovněž snižte a udeřte znovu Celeste do rukou. Rozběhněte se, skočte a stiskněte opět klávesu ÚTOK, čímž provedete kop ve výskoku. Následně udělejte totéž; jen místo klávesy pro skok použijte klávesu PŘIKRČENÍ, čímž provedete útok pomocí skluzu. Nyní bude následovat odzbrojování. Přistupte těsně k Celeste a stiskněte klávesu ZVEDNOUT. Opětovným stisknutím tohoto tlačítka pistoli, kterou jste Celeste sebrali, odhodíte. Jakmile začne Celeste máchat zbraní přsitupte k ní, avšak ne těsně, aby vás rukou se zbraní nezasáhla. Jakmile Celeste máchne rukou a zbraň se octne těsně u vás, rychle stiskněte klávesu ZVEDNOUT. Následně se bude toto opakovat, avšak než Celeste pistoli seberete pomocí klávesy ZVEDNOUT, stiskněte nejprve klávesu ZPOMALENÍ. Jakmile se vám po dokončení tréninku zobrazí hláška Hrát hru, klikněte na ni a přenesete se do první mise. Pokud stisknete Zůstat tady, vrátíte se zpět na cvičiště a dál se dostanete jedině pomocí menu pozastavení hry.


Prolog – Okraj

Seskočte níž, rozběhněte a přeskočte na vedlejší budovu. Vyběhněte na modrou rampu v blízkosti plotu a přeskočte přes plot. Vylezte na domek a nahoře skočte na lano. Až sjedete dolů, přeskočte k červenému zábradlí, odražte se od něj a vyskočte na vyvýšenou střechu. Vyskočte na pravý domek, přeskočte vlevo na další a po trubce opatrně přejděte na sousední budovu. Seskočte dolů a jděte vlevo. Použijte vertikální plošinu k přeběhnutí na druhou stranu. Optimální je za běhu po svislé stěně znovu stisknout klávesu pro skok, čímž rychleji a snadněji doskočíte na protější plošinu. Přistupte k odrazovému můstku a nasměrujte si skok přesně tak, abyste doskočili na vzdálenou červenou trubku na protější zdi. Tady je důležité mít nějakou dráhu pro rozběh, jinak bude skok příliš krátký a spadnete do propasti. Přeskočte na sousední trubku a poté vyšplhejte nahoru. Rozražte dveře a vběhněte do chodby. Vystoupejte po schodech nahoru a všiměte si vlevo značky ME, která vám dává vědět, že v blízkosti je schovaný bonusový kufřík. Vylezte na hromadu beden, otočte se čelem vzad a skočte proti červené římse. V závěsu se otočte a skočte na potrubí. Nahoře seberte kufřík (1/3) a vyskočte do ventilační šachty. Na konci šachty seskočte dolů do chodby. Tady na vás nabíhají nepřátelé, se kterými však raději nezkoušejte bojovat a dejte se vpravo ke schodišti. Vyběhněte po schodech až nahoru, rozražte dveře a všiměte si vlevo za rohem další značky ME. Jděte vlevo na konec krátké chodby, otočte se vlevo a vyskočte na regál. Z něj vyskočte na hromadu krabic, kde naleznete další kufřík (2/3). Toto proveďte s maximální rychlostí a precizností a nezapomínejte přitom, že máte nepřátele stále v patách. Jestli vás dohoní v této úzké chodbě, nebude to pro vás příjemné. Seskočte tedy dolů z regálu a rozražte další červené dveře vlevo dál v chodbě. Octnete se opět na střeše. Běžte vlevo a po žlutém schodišti. Na konci vpravo použijte odrazový můstek a skočte na nižší budovu. Sem už za vámi nepřátelé, kteří vás pronásledovali nepůjdou, avšak budou po vás stále z dálky střílet. Navíc, pokud chvíli počkáte, setkáte se zde s dalšími dvěma nepřáteli, které můžete odzbrojit a zlikvidovat. Je lépe tyto dva nepřátele zlikvidovat, abyste u sebe měli zbraň a byli tak ve výhodě proti dalším nepřátelům. Vyběhněte po modrém schodišti a pokračujte směrem ke střílejícím policistům. Hlídejte si záda, protože za vámi se po chvíli objeví další 2 nepřátelé. Až všechny pozabíjíte, jděte k červené trubce a všiměte si značky ME. Jděte vlevo a vlezte pod schodiště. Ve škvíře vpravo je kufřík (3/3). Vylezte odtud a vyjděte po schodech nahoru. Na konci lávky vyšplhejte nahoru. Pomocí odrazového můstku skočte na modrou lávku vpravo. Vyjděte po schodech nahoru a vylezte po žebříku. Po krátké animaci se objeví noví nepřátelé. Pokračujte rovně skrz otevřená dvířka v pletivu a na konci střechy skočte na vrtulník.


Kapitola 1 – Vzlet

Doručení kufříku

Běžte vlevo a skočte vpravo dolů na ventilační systém. Odtud přeskočte na sousední domek. Rozběhněte se a přeskočte přes plot (na ten pozor; je pod proudem). Použijte červenou trubku jako odrazového můstku a přeskočte přes další plot. Jděte vlevo a všiměte si skříně vpravo na stěně domku. Na levém boku skříně je červená značka ME. Vyskočte na skříň a poté vyskočte vzhůru. Zachytíte se tak okraje střechy. Vytáhněte se nahoru a mezi ventilačnímu trubkami seberte kufřík (1/3). Seskočte dolů na druhé straně domku a pomocí odrazového můstku přeskočte na vedlejší budovu. Jděte vpravo a vylezte po žebříku k bilboardu. Přejděte po lávce na druhou stranu (místo, kde je díra, přeběhněte pomocí běhu po svislé ploše). Sejděte po schodech dolů a přeskočte zábradlí vpravo. Jděte na konec střechy. Rozběhněte se a skočte na plošinu s červenými dveřmi. Vyražte dveře a projděte až na konec chodby, kde stiskněte červené tlačítko výtahu. Nastupte do kabinky a stiskněte uvnitř další tlačítko. Buďte trpěliví – jízda výtahem trvá dost dlouho. Až se výtah zastaví a dveře se otevřou, vyjděte ven a následně se spustí animace.

Útěk před nepřáteli, 1. část

Po skončení animace vás čeká velký útěk před nepřáteli. Jděte vpravo a přeskočte přes zábradlí a běžte vpřed. Proběhněte kolem vitrínek a zahněte vlevo. Proběhněte dvěma otevřenými skleněnými dveřmi, pokračujte rovně a na konci se dejte vlevo. Před vámi je schodiště. Jednodušší a rychlejší je vlevo vylézt po květináčích a vyskočit na vrchní lávku. Můžete však normálně vyjít po schodech. Pokračujte až k dveřím výtahu, kde se však dlouho nezdržujte, protože z tohoto výtahu se zakrátko vyřítí další nepřátelé. Pokračujte chodbou se zelenou podlahou. Vběhněte do kanceláří vlevo, vyjděte po schodech a dejte se vlevo. Vpravo na konci skočte do údržbářské šachty, otočte se vlevo a vylezte na květináč. Skočte do chodby na druhé straně. Všiměte si zábradlí nahoře. Vyskočte nahoru a zachyťte se kraje. Opětovným stisknutím klávesy SKOK se přehoupnete přes zábradlí. Jděte vlevo a vpravo skočte na trubku. Vylezte do ventilační šachty. Prolezte na konec, otočte se vlevo a vylezte výš. Seskočte dolů do chodby, jděte k červeným dveřím a vyražte je. Jděte vlevo, přeskočte přes zábradlí a následně začnete klouzat po šikmé ploše dolů. Nasměrujte se za jízdy co nejvíc doleva a na konci šikmé plochy skočte na střechu pod vámi. Tady se vyhýbejte nebezpečnému vrtulníku. Běžte vlevo a na konci seskočte níž na další střechu. Seskočte ještě přes další dvě malé střechy úplně dolů. Sem brzy vběhnou další příslušníci speciálních jednotek, tak se tu příliš nezdržujte a pokračujte na konec, kde se odražte od můstku a seskočte dolů na papírové krabice. Slezte vpravo dolů, vlevo přeskočte přes plot a vpravo zahněte do tmavého průchodu. Skočte na terasu, kde je červená značka ME a vpravo seberte kufřík (2/3). Rozběhněte se a skočte na modré schodiště. Vyjděte nahoru a jděte až na konec lávky. Vpravo vylezte na trubku a jděte po trubce vpřed. Během po stěně překonejte vzdálenost k ventilaci. Vlevo vyskočte na plošinu. Podlezte trubku, vpravo přelezte přes plot a pokračujte na konec, kde z odrazového můstku skočte na terasu dolů. Vběhněte dveřmi do chodby, na jejímž druhém konci přibíhají z výtahu vojáci. Oběhněte je překonáním dvou plotů vpravo a nastupte do kabinky. Stiskněte tlačítko výtahu, a až se dveře otevřou, vyjděte do žluté chodby.

Útěk před nepřáteli, 2. část

Tady se moc nezdržujte, protože zakrátko z druhého výtahu vyběhnou noví nepřátelé. Vyražte dveře na konci chodby a venku se dejte vlevo. Na konci seskočte dolů a během po stěně s následným odrazem překonejte vzdálenost k další plošině. Vyražte dveře, v chodbě se dejte vpravo a přeběhněte po proskleném mostě mezi budovami. Vpravo přeskočte zábradlí a dole vyražte další dveře. Vyběhněte ven, seskočte níž, běžte vlevo a přeskočte přes zábradlí. Po nakloněné plošině sjeďte dolů a seskočte. Teď jste se octli přímo na ulici. Jděte rovně pře most přes silnici a pokračujte dál směrem ke schodišti, nad nimiž jsou policejní auta. Po schodech však nechoďte a hledejte modrou chodbu vpravo. Vejděte do ní a na rozcestí se dejte vlevo a sejděte po schodech dolů. Podlezte pod roletou a pokračujte vlevo. Na konci seskočte dolů do další chodby, dejte se vpravo, vyjděte po schodech nahoru a zakrátko se dostanete na velké prostranství. Rozběhněte se vpřed ke sloupu a rychle odzbrojte policistu. Zprava přiběhne další, kterého zabijte. Munice v obou pistolích po policistech by vám měla stačit na zlikvidování tří nepřátel, kteří vám zakrátko vpadnou do zad. Až si s nimi poradíte, jděte vpřed a zahněte vlevo pod schody. Tady si všiměte červené značky ME. Přelezte plot a seberte kufřík (3/3). Vraťte se zpět na prostranství a vyjděte po schodech nahoru. Dejte se vpravo a u garážových vrat vylezte nahoru. Vzadu vyšplhejte po žebříku. Jděte podél plotu a skočte na lano. Až z něj seskočíte, přeskočte přes zábradlí a sjeďte po šikmé střeše dolů.


Kapitola 2 – Jacknife

Cesta dolů

Vylezte po trubce nahoru, otočte se vlevo a skočte na hrazdu. Skočte dopředu a zachyťte se spodní ventilace. Přeručkujte na druhou stranu, otočte se a skočte na další hrazdu. Dalším skokem vpřed přeskočíte plot. Seskočte dolů do kanálu a dejte se vpravo. Je lepší běžet spíše po postranních chodnících než přímo korytem. V jednom místě vlevo si všiměte značky ME. O kousek dál vlevo seberte kufřík (1/3). Na konci u ostnatého drátu vběhněte vpravo do údržbářské chodby. Jděte až k červenému kohoutu, kterým otočte. Běžte vpřed, odražte se od palety a vyskočte na trubky nahoře. Přeskákejte k ventilační šachtě a vylezete v další chodbě. Na konci chodby otevřte dveře a vyjděte na velké prostranství. Běžte vlevo a vylezte na kontejnery. Přeskočte na zavěšené břemeno a na konci seskočte níž na další podobné břemeno. Odtud přeskočte na žlutou lávku. Otočte se a přes dvě hrazdy se dostaňte na další nižší lávku. Přeskočte až na třetí lávku a odtud skočte na hrazdu a pusťte se, čímž se opět dostanete o něco níž. Přeskočte na další lávku, odtud na hrazdu a z ní skočte na svislou trubku. Seskočte na lávku dole. Dostaňte se na třetí lávku, odtud skočte na další hrazdu a dál na další svislou trubku. Sjeďte po ní dolů a přeskočte na sousední svislou trubku. Sjeďte dolů a seskočte dolů na lávku. Jděte vpravo na sousední lávku, kde je ovládací pult s tlačítkem. Tímto tlačítkem se otevře brána vpravo nahoře. Brána se však brzy začne zase zavírat, takže se k ní musíte rychle dostat. Stiskněte tlačítko a jděte vpravo na třetí lávku. Tady se odražte od bedny a skočte nahoru. Otočte se vpravo, vylezte ještě o něco výš a projděte otevřenou bránou.

Podzemí

Jděte až k místu, kde uvidíte vlevo nahoře fragment žebříku. Vyběhněte po protější zdi, rychle se otočte o 180 st. a odražte se tak, abyste dosáhli žebříku. Vylezte nahoru a trubku vpravo použijte jako hrazdu a dostaňte se na protější lávku. Vlevo na konci stiskněte tlačítko, vlevo seskočte dolů a proběhněte otvírající se bránou. Nyní máte na výběr ze dvou cest.
 1. Tato první cesta je jednodušší. Jděte vpřed a vpravo vylezte po žebříku nahoru. Přeskočte na lávku vlevo, běžte rovně a skočte na další lávku. Dejte se vlevo a přejděte přes natažené trámy. Odražte se od bedny a vyskočte nahoru. Přejděte po úzkém trámu, pokračujte rovně, přeskočte na další lávku a vpravo pak ještě na jednu. Vpravo přeskočte k bedně, od bedny se odražte a skočte na žebřík. Vylezte nahoru a vpravo opatrně přejděte po úzkém trámu a na konci vylezte po dalším žebříku. Vpravo přeskočte na další lávku, pokračujte rovně a přeskočte na další. Běžte vpravo, přeskočte na další lávku, odražte se od bedny a skočte na žebřík. Vylezte nahoru a přeskočte na lávku vpravo, kde je odstřelovač. Odstřelovače zabijte, seberte odstřelovačku a jděte kousek vpřed. Vlevo v dálce uvidíte další 2 odstřelovače. Zamiřte tímto směrem a aktivujte si optiku pušky pomocí klávesy PŘIBLÍŽENÍ. Zastřelte oba odstřelovače, zahoďte pušku, odražte se od bedny vedle a vyskočte nahoru. Odtud přeskočte k zeleným dveřím. Použijte tři vodorovné trubky jako hrazdy, abyste se dostali na další plošinu. Vyjděte po schodech nahoru a pomocí bedny vlevo vyskočte nahoru. Přeskákejte po římsách směrem vpřed, pak mírně vlevo a u stěny si všiměte lávky, ma které se povaluje kufřík (2/3). Seskočte na lávku, kufřík seberte, otočte se čelem vzad a vyskočte opět na římsy. Nyní přeskakujte po římsách ve směru vpravo až k nataženým lanům.
 2. Tato alternativní cesta je o něco obtížnější, avšak pokud dobře zvládáte akrobatické prvky, může být pro vás rychlejší. Po vstupu do obřího podzemního sálu se dejte vpravo a poté vlevo hledejte odrazovou bednu. Odražte se, vyskočte na hrazdu a z ní se přehoupněte na lávku nahoru. S rozběhem přeskočte na další lávku vpředu. Odražte se od bedny a přes hrazdu vyskočte na další vyšší lávku. Jděte vlevo a vyběhněte po stěně vlevo, otočte se a odražte na vysokou lávku vpravo (pokud se vám toto nedaří, zkuste nejprve vyskočit na zábradlí u stěny a teprve poté vyběhnout po stěně, otočit se a odrazit se). Přes hrazdu přeskočte na další lávku vpředu. Vpravo skočte na další lávku, odražte se od bedny a vyskočte na žebřík nahoře. Vyšplhejte nahoru a zneškodněte odstřelovače. Seberte odstřelovačku a zastřelte další 2 odstřelovače na vedlejší lávce (optiku zbraně aktivujete klávesou PŘIBLÍŽENÍ). Poté na tuto lávku přes hrazdu přeskočte. Odražte se od bedny a přes další hrazdu se přehoupněte na další vyšší lávku. Tady seberte kufřík (2/3) a vpravo přeskočte na římsu na sloupu. Přeskákejte po římsách ve směru vpravo až k nataženým lanům.
Sjeďte po některém z lan dolů a po úzké římse přejděte opatrně k zeleným dveřím. Stiskněte tlačítko na stěně a projděte dveřmi, které se vám otevřely. Vyskočte nahoru a zachyťte se červeného okraje. Podívejte se vpravo a skočte tak, abyste se zachytili dalšího okraje. Tento skok je poměrně obtížný. Jde ho provést jen z určité vzdálenosti od horního okraje. Pokud budete zavěšení příliš blízko nebo naopak příliš daleko, skok se vám nepovede. Vytáhněte se nahoru, otočte se vlevo a vyskočte opět o něco výš. Sjeďte dolů po šikmé ploše. Přeběhněte na lávku uprostřed (nebo přejděte po zelené římse) a stiskněte tlačítko na ovládacím pultu. Přeběhněte k vratům a projděte jimi.

Cesta nahoru

Vlevo skočte na zavěšené břemeno a odtud na vedlejší lávku. Skočte na svislou trubku, vyšplhejte nahoru, přeskočte na další trubku vlevo a odtud na lávku vlevo. Odražte se od bedny a skočte nahoru na kabinu výtahu. Nyní přeskočte na další lávku vpravo a odtud na další svislou trubku. Vylezte nahoru a přeskočte na žebřík vpravo. Dostaňte se na další lávku, kde otočte červeným kohoutem, čímž zastavíte vodu. Skočte na hrazdu a z ní na další hrazdu o něco níž. Pusťte se dolů a přejděte přes úzký trám na sousední lávku. Odražte se od beden a skočte na kabinu výtahu. Otočte se a vyskočte na vyšší lávku. Skočte na svislou trubku a vlevo přeskočte na žebřík. Vylezte nahoru a stiskněte tlačítko na pultu. Skočte na zavěšené břemeno, jděte na jeho konec a počkejte si, až bude další zavěšené břemeno stoupat vzhůru. Ve vhodný okamžik na něj přeskočte a nechte se vyvézt nahoru. Vylezte ven a jděte mírně vlevo, kde je značka ME. Jděte vlevo dozadu a seberte kufřík (3/3). Nyní musíte zneškodnit celkem 5 nepřátel s brokovnicemi. Chvíli jim utíkejte, donuťte je, aby se rozdělili a poté je jednoho po druhém zneškodněte. Jděte k zaparkovaným náklaďákům a u zdvižky vylezte na hromadu balíků. Přeběhněte na hromadu vlevo a z ní skočte za plot. Vyjděte vpravo na rampu a rozražte dveře. Proběhněte chodbou a na konci stiskněte tlačítko výtahu. Nastupte a stiskněte tlačítko v kabině. Až se dveře otevřou, vyjděte na střechu, kde se setkáte s Jacknifem.

Pronásledování Jacknifa

Musíte rychle běžet stále za ním a neztratit ho z dohledu, jinak pro vás hra končí a začínáte od začátku pronásledování. Skočte na lano a sjeďte dolů. Podlezte pod trubkou a jděte na konec střechy, kde se odražte od prkna a skočte na další budovu. Přelezte přes plot, vyskočte na domek a o kousek dál vylezte na vyvýšenější střechu a velkým skokem seskočte dolů. Odražte se a vyskočte nahoru. Podlezte pod trubkou, vyskočte na domek vlevo a na konci skočte z odrazového můstku na modré schodiště dole. Pokračujte vpřed a přes trámy skočte na další domek. Vylezte vlevo a na konci se odražte a skočte. Přelezte plot, podlezte potrubí a vylezte ke stožáru. Sjeďte dolů po laně, seskočte dolů, přelezte plot, dejte se vpravo a seskočte opět o něco níž. Přeskočte přes trubky, vlevo přeskočte přes plot a vlevo vyskočte do výšky. Na konci seskočte na další nižší střechu. Seskočte dolů a běžte vpravo podél plotu. Vlevo vběhněte do chodby a na konci chodby nastupte do výtahu. Stiskněte tlačítko v kabině, a až se výtah zastaví a otevřou se dveře, vystupte a následně uvidíte v animaci, ve které Jacknife přeskočí na protější budovu a zůstane ležet na střeše. Jděte vlevo a s rozběhem skočte na vzdálenou hrazdu na stěně sousední budovy. Přeskočte na další hrazdu a z ní na ventilaci. Odtud přeskočte na svislou trubku, vylezte o něco výš a přeskočte nejprve na druhou a poté ještě na třetí trubku. Přeskočte vpravo na lešení, otočte se vpravo a skočte na lešení na nižší budově. Skočte na ventilaci a poté přeskočte na lávku, po které přeběhněte na lešení u stěny. Přiběhněte po stěně vlevo a zachyťte se o patro výš. S rozběhem přeskočte na další vzdálenější lešení. Z můstku se odražte a skočte na další lešení na protější budově. Projděte vlevo dírou v pletivu a následně se spustí animace.


Kapitola 3 – Žár

Cesta za Ropburnem

Přelezte přes plot a na konci použijte můstek k přeskočení na nižší budovu. Jděte vlevo a seskočte opět o něco níž. Běžte rovně a skočte na svislé trubky. Vylezte nahoru a u dveří vyskočte na krabici. Vyskočte vzhůru a zachyťte se okraje. Vytáhněte se nahoru, rozběhněte se a použijte bednu jako odrazový můstek a vyskočte výš. Jděte rovně a skočte na trubku na protější zdi. Jděte vlevo na konec trubky, otočte se vlevo a skočte zpět na budovu, na které jste původně byli, ale tak, abyste skočili za plot. Jděte vpravo a vpravo skočte na další trubku. Přejděte na konec a seskočte na trubku níž. Vlevo se vytáhněte nahoru. Vyběhněte po šikmé ploše, skočte na domek a z něj na potrubí. Jděte vpravo a přeskočte na další potrubí vpravo za plotem. Vpravo vyběhněte po stěně, otočte se a odražte tak, abyste se zachytili hrazdy. Z hrazdy skočte na střechu, podlezte pod trubkou, vpravo vylezte po žebříku.a přeskočte vlevo. Přeskočte ještě jednou vlevo a poté na plošinu vpravo. Projděte dveřmi a na konci jděte vlevo. Vyskočte na stěnu a s následnou otočkou a odrazem vyskočte na žlutou lávku. Prolezte do ventilační šachty a na jejím konci seskočte dolů a všiměte si na sudu značky ME. Za paletou s bednami seberte kufřík (1/3). Prolezte škvírou do sousední chodby, jděte do dveří vpravo a vyjděte nahoru po žlutém schodišti. Během po zdi dosáhněte protějšího zábradlí. Postupujte chodbou až do potemnělé části. Jděte vpravo a vyskočte do ventilační šachty nahoře. Na konci vyskočte o něco výš a poté opět seskočte dolů. Pokračujte až k mříži, kde se spustí animace.

Útěk z kanceláří

Seberte ze stolu pistoli a vyběhněte z kanceláře. Jděte vpravo a poté vlevo sejděte po schodech. U protější zdi si všiměte teras, po kterých stéká voda. Vyšplhejte na úplně nejvyší terasu vpravo v rohu. Otočte se čelem vzad a rozstřelte sklo. Skočte do prosklené chodby a na jejím druhém konci rovněž rozstřelte sklo. Pomocí běhu po zdi s následným odrazem se dostaňte k protějšímu zábradlí a výtáhněte se nahoru. Jděte vpravo, odražte se od bedny a skočte nahoru. Jděte vpravo a přes dvě hrazdy přeskočte na druhou stranu. Běžte vlevo a skokem vzhůru se zachyťte červeného kraje. V závěsu se otočte směrem k zábradlí a skočte na něj. Vytáhněte se nahoru. Běžte vlevo, přejděte na druhou stranu a vyražte dveře. Pokračujte vlevo a seskočte dolů. Na druhé straně vylezte po žebříku a pokračujte chodbou stále rovně, dokud nedorazíte na terasu s lavičkami. Běžte ke žlutému zábradlí, kde se odražte a přeskočte na sousední budovu. Vpravo prolezte dírou a vejděte do dveří vlevo na konci. V chodbě stiskněte tlačítko výtahu. Až se dveře otevřou, skočte do šachty na svislou trubku a sjeďte po ní dolů. Vylezte otevřenými dveřmi do chodby, dejte se vlevo a vyjděte dveřmi na konci ven.

Útěk před vrtulníkem

Vylezte na domek vpravo a sjeďte po laně. Seskočte dolů a vpředu skočte na střechu nižší budovy. Tady můžete skočit na nižší střechu vpravo a pak vylézt po trubce na stěně, avšak rychlejší je vylézt na vrchol železné konstrukce, přeskočit na střechu domku a odtud se dostat dál. Použijte lano, abyste sjeli na druhou stranu. Jděte vpravo podél plotu a vlevo projděte vrátky. Vylezte vlevo po svislé trubce nahoru. V závěsu se otočte k trubce na protější stěně a skočte na ní. Vylezte nahoru, jděte vlevo, odražte se od hromady cihel a skočte na vrchol ventilace. Přeskočte na vedlejší střechu, jděte vlevo a seskočte na další nižší střechu. Přelezte přes plot, přeskočte zábradlí a skočte na další nižší střechu, ze které na vás střílejí vojáci speciálních jednotek. Všechny tři vojáky zlikvidujte a pokračujte k zadní stěně, kde vylezte po svislé trubce nahoru.

Cesta k jeřábům

Jděte vpravo, za rohem hned vlevo a za pomoci bedny vyskočte na vyšší terasu. Vlevo na paletě si všiměte značky ME. Vlevo vedle plotu seberte kufřík (2/3). Jděte na druhou stranu a u plotu vylezte na konstrukci. Přeskočte přes plot a vlevo vlezte do dveří. Jděte na konec chodby a stiskněte tlačítko výtahu.V kabině stiskněte tlačítko a počkejte až se výtah zastaví. Vystupte z kabiny a na konci chodby vyražte dveře. Běžte po terase vpravo a vlevo seskočte na nižší střechu. Přelezte přes plot vlevo a na druhé straně použijte prkna k odražení se a přeskočení na vedlejší budovu. Přelezte přes plot a za rohem jděte vpravo. Použijte kolmou dřevěnou desku k přeběhnutí a následnému odrazu a skoku na další budovu. Běžte vpravo a použijte svislou trubku k vyšplhání na střechu domku. Odražte se od bedny a skočte na sousední střechu. Jděte vlevo a skočte na lešení. Mezeru překonejte přeběhnutím po svislé lávce a pokračujte vpravo za roh. Slezte po žebříku dolů, otočte se čelem vzad a seskočte na nižší lešení. Vyběhněte po lávce nahoru a vylezte po dalším žebříku. Přejděte po úzkém trámu na lešení protější budovy. Nyní se musíte dostat na lešení o patro výš, čehož dosáhnete jen během a následným skočením a zachycením se. Použijte cihel jako odrazového můstku a vyskočte výš. Vyjděte po lávce o patro výš a o další patro výš vyskočte. Otočte se čelem vzad a přeskočte na sousední lávku. Další mezeru překonejte během po svislé lávce. Jděte vlevo za roh a podlezte pod paletami. Na rohu se objeví policista s brokovnicí. Když budete mít štěstí, tak se vám ho podaří už prvním úderem shodit z lešení dolů. Vlevo seskočte o patro níž, otočte se čelem vzad a pokračujte po lávce až na konec, kde se odražte od prkna a skočte na sousední budovu. Běžte vpravo a odražte se od hromady cihel a vyskočte výš. Vyjděte o patro výš a pokračujte až k místu, kde nebudete mít nad hlavou lešení. Pomocí běhu po stěně se zachyťte vrchní lávky a skočte na střechu. Obejděte plot na druhou stranu a vylezte na hromadu krabic. Přeskočte plot a po žebřících vylezte na jeřáb. Vyskočte přes balíky na samý vrchol jeřábu a jděte až na konec ramena. Velkým skokem skočte dolů na zavěšené břemeno a z něj na hromadu krabic na protější budově. Z hromady ještě neseskakujte dolů a skočte vpravo na žebřík jeřábu. Vylezte až nahoru, kde seberte kufřík (3/3). Seskočte dolů a vejděte do červených dveří.


Kapotila 4 - Ropeburn

Cesta na Renold´s Street

Jděte vlevo k místu, kde je porušené zábradlí. Rozběhněte se a skočte na terasu s lavičkami. Přejděte o kousek vpravo a skočte na svislou trubku vpravo. Vyšplhejte nahoru, jděte vpravo a tlačítkem na stěně vypněte elektřinu v plotu. Přelezte vlevo přes plot a odrazem od bedny skočte na železnou konstrukci. Přeskočte na střechu domu a vlevo přeskočte na trubku na protější zdi. Vytáhněte se nahoru, podlezte pod železnou konstrukcí a prolezte dírou v pletivu. Přeskočte trubku a vlevo za pomoci bedny přeskočte na druhou stranu plotu. Jděte na roh střechy a skočte vlevo na nižší terasu. Všiměte si značky ME na stěně a vlevo od ní seberte kufřík (1/3). Jděte vpravo a seskočte dolů. Vyražte dveře a jděte chodbou až na rozcestí. Zahněte vpravo, vylezte na hromadu a vyskočte nahoru k ventilační šachtě. Prolezte šachtou a na jejím konci se propadnete dolů. Jděte vlevo až k místu, kde vede lávka přes propast. Během po pravé zdi a následným odrazem dosáhněte horní lávky na trubkou. Otočte se, skočte na hrazdu a vyhoupněte se na potrubí na druhé straně. Přeběhněte po zdi k hrazdě a s její pomocí se dostaňte na další trubku. Vlezte vpravo do osvětleného otvoru. Vylezte po žebříku nahoru, otočte se a skočte do otvoru nad pletivem. Seskočte dolů a vlevo prolezte úzkou škvírou. Cestu vám nyní blokuje unikající pára. Otočte se a vyskočte na plošinu vpravo nahoře. Otočte ventilem, seskočte dolů, prolezte pod pletivem a vylezte po žebříku nahoru. Vyražte dveře a vpravo nahoře uvidíte Ropeburna. Po skončení animace jděte na konec plošiny a skočte na další plošinu vpravo. Projděte dveřmi, vyjděte nahoru po schodech, a poté co vyjdete ven budete napadeni Ropeburnem. Musíte počkat až do okamžiku, kdy se proti vám rozběhne s tyčí v ruce. Opakovaně tiskněte klávesu SEBRAT a v následné animaci Ropeburn zemře.

Útěk do metra

Jděte vpravo, projděte dvířkami v pletivu a vpravo vyražte dveře. Projděte na konec chodby, vyražte další dveře a jděte do místnosti vlevo. Tady zlikvidujte útočící nepřátele a vběhněte vlevo do kabiny výtahu. Vylezte otvorem ve stropě na střechu kabiny a stiskněte tlačítko. Až se s vámi kabina zastaví, seskočte dolů a všiměte si v jednom místě červeného znaku ME. V tom samém místě se odsune stěna a začne po vás pálit nepřítel. Vylezte nahoru k nepříteli, zabijte ho a vzadu seberte kufřík (2/3). Provést toto není úpně lehké. Snažte se dostat za nepřítele do chodby, abyste měli kolem sebe místo a teprve pak nepřítele zneškodněte. Seskočte dolů a prolezte do ventilační šachty. Dole vyražte dveře a jděte vpravo. Vylezte po svislé trubce vpravo. Nahoře v závěsu se otočte a skočte na horní lávku. Jděte vpravo, rozběhněte se po zdi a skočte vpravo na hrazdu, ze které přeskočte na další železnou lávku. Prolezte nízkým otvorem a skočte dolů do místnosti. Jděte do velké chodby, vlevo vyjděte po schodech, otočte se čelem vzad a po pravé stěně vyběhněte na lešení. Vylezte o patro výš, jděte na konec lešení a skočte vlevo na nižší lešení. Přeběhněte po svislé lávce a skočte za plot. Vyjděte po schodech nahoru a jděte dozadu a vpravo, kde po dalším schodišti sejděte. Prolezte pod mříží a jděte vlevo. Pokud nestihnete podlézt pod mříží než se zavře, stiskněte tlačítko uprostřed, čímž mříž opět otevřete. U další mříže udělejte totéž a pokračujte k eskalátoru. Dostaňte se dolů nejlépe sjetím po středovém pásu. Probijte se přes nástupiště na druhou stranu, skočte vpravo na konci do kolejiště (pozor na často projíždějící vlaky) a vylezte po žebříku nahoru.

Metro

Přejděte po úzkém trámu a prolezte otvorem na druhou stranu. Vpravo se dostaňte přes několik hrazd na druhou stranu. Na stěně vpravo si všiměte značky ME. Vyskočte vpravo nahoru a zachyťte se vodorvoné tyče na stěně. Otočte se vpravo, skokem se zachyťte okraje, vytáhněte se nahoru a seberte kufřík (3/3). Seskočte opatrně dolů. Po levé stěně přeběhněte k ventilační šachtě, kterou sjeďte dolů ke dveřím. Pokud u hrazd spadnete, nevadí, protože dolem se rovněž dostanete k výše uvedeným dveřím (jen nebudete moci sebrat kufřík). Vyražte dveře a všiměte si po pravé straně dveří, které nejdou otevřít. Jděte ke třetí odbočce a všiměte si nahoře hrazdy. Vyběhněte po levé zdi a s otočkou a následným odrazem skočte na hrazdu a z ní na horní lávku. Jděte vpravo a na konci vyražte dveře. V místnosti stiskněte tlačítko na pravé straně, čímž si otevřete dveře dole. Seskočte dolů a projděte těmito dveřmi. Nyní jste se dostali ke kolejím metra. Dávejte si pozor na projíždějící soupravy, protože každý váš kontakt s nimi bude pro vás smrtící. Jděte vlevo a po pravé straně vyražte dveře. Přejděte tak do vedlejšího tunelu a jděte vlevo až na konec, kde vylezte po žebříku nahoru. Přeskočte přes hrazdu vpravo na protější plošinu. Vyražte dveře a vlevo přeskočte přes zábradlí. Seskočte až dolů k nízkému otvoru, kterým prolezte. Jděte vpravo a vlevo na konci vylezte po žebříku. Přes hrazdu se dostaňte na lávku ve středu místnosti a odtud během po zdi a následným odrazem dosáhněte poslední lávku. Stiskněte tlačítko, kterým vypnete větráky. Přeběhněte zpět na středovou lávku a vlezte hned do prvního ventilačního tunelu vlevo na stěně. Musíte být opravdu rychlí, protože větráky budou vypnuté jen velmi krátkou dobu. Pokud spadnete, budete muset znovu k tlačítku na poslední lávce. Ventilačním tunelem prolezte nad koleje metra. Nyní si to musíte vhodně načasovat a skočit na střechu některé z projíždějících souprav metra. Až budete na střeše vlaku, snažte se být uprostřed, abyste mohli snáze uhýbat objektům vyčnívajím ze stěn tunelu, které by vás při kontaktu mohly zranit. Až se vedle vás vpravo objeví další souprava, přeskočte na ni. Nyní si musíte dávat pozor na příčné železné lávky, před kterými se musíte shýbat, a tyče, které musíte přeskakovat, protože hrozí, že vás tyto objekty budou rovněž zraňovat. Za nějakou dobu se vlak zastaví. Seskočte dolů a běžte rychle tunelem zpět, protože za vámi přijíždí další souprava, která by vás mohla smést. Vběhněte rychle do dveří vlevo a vyjděte po schodech nahoru.


Kapitola 5 – New Eden

Ulice

Jděte vpravo a přeběhněte po stěně ke svislé trubce. Sjeďte dolů a otočte se vpravo. Přeběhněte po stěně k další svislé trubce. Sjeďte dolů, seskočte a vyjděte na ulici. Běžte rovně přes přechod pro chodce, přelezte plot a vylezte vlevo po svislé trubce nahoru. V závěsu se otočte a skočte na lávku. Jděte vlevo na konec, vyskočte do otvoru a prolezte na druhou stranu. Jděte rovně a prolezte ještě jednou podobným otvorem. Pokračujte vpřed, vyjděte po schodech nahoru a octnete se u dráhy metra. Běžte vlevo a dávejte pozor na projíždějící soupravy. Skočte vpravo na lano a sjeďte po něm do slepé uličky. Vyražte dveře a dalšími dveřmi na konci chodby vyjděte ven. Vyražte další dveře vlevo, pokračujte k výtahu, stiskněte tlačítko a nastupte. Až se výtah zastaví a otevřou se dveře, vyjděte ven.

Cesta do New Edenu

Nyní jste se dostali na střechu. Jděte vpřed a vystoupejte po modrém schodišti. Na konci lávky se vytáhněte na vrchol domku. Skokem z odrazového můstku přeskočte plot. Jděte vlevo a přelezte další plot. Na rohu budovy se odražte a skočte na nízkou střechu. Jděte vpřed a zajděte vpravo za železnou konstrukci. Vyšplhejte po svislé trubce nahoru, v závěsu se otočte vlevo a skočte na ventilaci. Přeběhněte po pravé stěně ke střeše před vámi. Tady si všiměte červené značky ME. Přímo u značky vylezte na domek a skočte vpravo za ostnatý plot. V mezeře dole je kufřík (1/3). Vylezte nahoru na konstrukci a skočte přes ostnatý plot na druhou stranu, než z které jste původně přišli. Běžte vpřed, přeskočte na vedlejší střechu a pokračujte rovně. Skočte vpravo na svislou trubku, sjeďte dolů, otočte se a skočte na střechu dole. Jděte vlevo a na konec a skočte vlevo, odkud na vás střílejí nepřátelé. Jděte vpravo za roh a vylezte po svislé trubce nahoru. Vyjděte ke stožáru a sjeďte po laně dolů. Rozražte dveře a skočte na svislou trubku vlevo ve výtahové šachtě. Vyšplhejte nahoru, přeskočte na vedlejší cestu, nahoře se otočte a skočte do otevřených dveří. Jděte vlevo do chodby a vyražte dveře. Jděte ke schodišti, vyjděte nahoru a přes prkna skočte na terasu dole. Skočte na svislou trubku, vyšplhejte nahoru, přeskočte vpravo na další svislou trubku a vytáhněte se na střechu. Pomocí bedny vyskočte nahoru k ventilaci a vlevo z prken skočte na terasu s popelnicemi. Vpravo přeběhněte po stěně na ventilaci a přeskočte vpravo na trubku ventilace na vedlejší stěně. Přeskočte na svislou trubku, vylezte výš a přeskočte na další. Vylezte nahoru a vlevo z prkna skočte na vedlejší střechu, kde zneškodněte policisty. Odražte se od bedny vpravo, skočte na lano nahoře a sjeďte dolů. Předčasně se pusťte, abyste dopadli na vyčnívající ventilaci na protější stěně. Skočte šikmo vpravo, abyste se zachytili dalšího lana a sjeďte dolů na plošinu. Podlezte pod trubkou a odrazem od hromady cihel přeskočte na konstrukci. Přeskočte plot, pokračujte vpřed a vylezte nahoru na poslední konstrukci. Z ní přeskočte na terasu vlevo a všiměte si červené značky ME. Vylezte na konstrukci vpravo od značky, otočte se vlevo a po stěně přeběhněte ke kufříku (2/3). Seskočte dolů, podlezte pod konstrukcí a odražte se od bedny. Vylezte na vrchol domku vpravo a vlevo přeskočte přes plot ke dveřím. Vyražte dveře, proběhněte dlouhou chodbou a nastupte do výtahu. Stiskněte tlačítko, počkejte až se výtah zastaví a otevřou se dveře a poté vyražte dveře vpravo na konci.

New Eden

Octli jste se na velkém prostranství. Hledejte otevřenou chodbu vlevo, do které vejděte a na jejím konci se odražte a skočte na římsu. V závěsu se otočte a skočte přes hrazdu k ventilační šachtě. Prolezte ventilační šachtou až k díře, avšak neskákejte dolů, ale opatrně přejděte vpravo. U zadního východu z ventilační šachty byste měli vidět kufřík na střeše dodávky (3/3). Vyražte dveře, projděte chodbou a na konci vyražte další. Sejděte vlevo po schodech a jděte až na konec, kde vstupte do chodby. Podlezte pod mříží a pokračujte až k eskalátorům, odkud na vás střílejí nepřátelé. Jděte hned vlevo, nastupte do výtahu a stiskněte tlačítko. Až se výtah zastaví, skočte vpravo dolů. Vběhněte do chodby a na konci vlevo přeskočte přes zábradlí. Běžte vlevo k eskalátorům, vyběhněte nahoru a jděte šikmo vpravo, kde se odražte od bedny a vyskočte výš na květináč. Otočte se čelem vzad a přeběhněte po stěně k zábradlí. Vyhoupněte se nahoru, pokračujte rovně a na konci zahněte vlevo do chodby se skříňkami. Vylezte vlevo na skříňky a poté vyskočte výš k servisnímu vstupu. Projděte servisní chodbou, na druhé straně vylezte a vyjděte vpravo po krátkých schodech. Přejděte po trubce na druhou stranu. Pokračujte vlevo k ventilační šachtě, vlezte do ní a na jejím konci seskočte. V chodbě použijte vyběhnutí po stěně s otočkou a odrazem, abyste dosáhli modré lávky nahoře. Vlezte do další ventilační šachty a po chvíli vylezete u větráku. Stiskněte tlačítko na stěně, kterým větrák vypnete. Počkejte až se listy větráku úplně zastaví a poté skočte skrz větrák dolů. Jděte do žlutě osvětlené chodby a u mříží zajděte do dveří vlevo. Vyjděte do átria, dejte se vlevo a zajděte vlevo k místu, kde je odrazová bedna. Použijte jí k výskoku nahoru a nahoře pokračujte vpravo až k místu, kde po levé straně uvidíte dvě svislé oranžové stěny. Vykopněte sklo u kraje a přeběhnutím po oranžové stěně s následným odrazem doskočte na lávku vpředu. Jděte rovně, přeskočte na další lávku a pokračujte vlevo do ventilační šachty. Na konci ventilační šachty seskočte, dejte se vlevo a vyjděte po schodech nahoru. Jděte do otevřených dveří vpravo, vyšplhejte po svislé trubce, přeskočte vpravo a na konci vyražte dveře.


Kapitola 6 – Pirandello Kruger

Cesta do továrny

Jděte vpravo, vylezte na kupu hlíny a z ní vyskočte nahoru. Jděte vlevo a sejděte po schodišti dolů. Na stěně si všiměte značky ME. Skočte na trubku u stěny, seskočte na další nižší trubku a během po stěně se dostaňte na plošinu dole, kde seberte kufřík (1/3). Jděte na okraj a skočte dolů na hromadu beden. Slezte dolů, jděte rovně a za prvním rohem vpravo pomocí tří svislých trubek vyšplhejte nahoru. Nahoře se v závěsu otočte a skočte na oranžovou střechu. Přeskočte vpravo přes zábradlí, vyjděte po schodech nahoru, otočte se čelem vzad a pomocí běhu po stěně a následného odrazu dosáhněte vzdálené hrazdy. Přeskočte na lávku a vlevo vylezte po žebříku nahoru. Vlevo přelezte přes plot a přeskočte přes trubku. Vylezte na konstrukci a poté výš na střechu. Jděte vpravo až na konec střechy a seskočte na terasu pod okrajem střechy. Jděte vlevo a obejděte tak ostnatý plot a vylezte vlevo zpět na střechu. Vejděte dveřmi do chodby a vylezte na bílou skříň. Přeběhnutím po zdi se dostaňte k nízkému otvoru, kterým prolezte ven. Jděte vlevo a přejděte po trubkách přes plot a na konci seskočte dolů. Jděte vlevo k bilboardu a zabijte odstřelovače. Seberte pušku a zastřelte tři vojáky na dvoře, další jeden je vpravo dole na terase a nahoře u nápisu Pirandello Kruger je ještě jeden. Sjeďte po laně dolů a seskočte dolů na dvůr.

Továrna

Vylezte na rampu a rozražte dveře. Vpravo vylezte na regál s bednami a poté přejděte po zdi na sousední regál. Vyskočte na lávku, vyjděte po schodech nahoru a přeběhnutím po zdi s následným odrazem doskočte na horní lávku. Přejděte ke schodišti a vyjděte nahoru. Přeskočte přes zábradlí na zavěšenou lávku a ta s vámi sjede dolů. Otevřte vrata pomocí tlačítka na zdi, jděte mírně vlevo, odražte se od bedny a doskočte na lávku, kde rychle zlikvidujte nepřítele. Jděte po lávce dál vpravo, kde zabijte ještě další 3 nepřátele. Pokud chcete, můžete seskočit dolů a v kancelářské buňce si aktivací telefonu na zdi přehrát krátkou zprávu ze záznamníku. V každém případě se však vraťte k místu, kde jste vyskočili na lávku a jděte směrem k další kancelářské buňce. Z místa, kde chybí kus zábradlí, přeskočte vlevo na trubku na zdi. Přeskočte zábradlí a vejděte do chodby a všiměte si na zdi značky ME. Jděte dál chodbou a z regálu vlevo seberte kufřík (2/3). Jděte na konec chodby, vlevo vyražte dveře a vyjděte po schodech nahoru. Skočte na hrazdu a počkejte si, až u potrubí přestane téct voda. Poté skočte vpřed a seskočte dolů do další chodby, na jejímž konci vyražte další dveře. Vejděte do strojovny a vlevo sejděte po schodech dolů. Přelezte přes plot do skladu, jděte vpravo a zahněte do poslední uličky vlevo. Vyskočte do regálu a seberte kufřík (3/3). Jděte vpravo hned do vedlejší uličky a vylezte do regálu vlevo. Jděte dozadu a použijte 2 bílé bedny vlevo k tomu, abyste vylezli výš. Otočte se vlevo a přeskočte na sousední regál. Jděte vlevo a dozadu, kde je 5 beden na jedné hromadě. Vylezte nahoru, otočte se a přeskočte na samý vrchol regálu. Jděte rovně a poté vlevo na konec regálu a skočte na hrazdu. Přes další hrazdu skočte na střechu kancelářské buňky. Seskočte dírou dolů, jděte k telefonu na stěně a aktivujte ho, čímž si přehrajete zprávu ze záznamníku. Jděte do vedlejší místnosti a poté do další místnosti vpravo, kde aktivujte na stěně spínač, kterým uvedete do provozu dopravní pásy dole v hale. Vraťte se do první místnosti, vlevo vyražte dveře a hned za nimi ještě jedny. Přeskočte vlevo přes zábradlí a vyskočte na jeden z dopravních pásů. Prolezte nízkým otvorem na druhou stranu a na konci místnosti podlezte pod roletou. Vpravo přelezte přes plot, vyjděte po schodech nahoru a vyražte dveře. Vlevo sejděte po schodech dolů a po protějším regálu vyběhněte a s otočkou a odrazem vyskočte na lávku nad vaší hlavou. Jděte vpravo a slezte po žebříku za pletivem vpravo. Jděte vpravo a přeběhněte po pletivu k protější plošině. Z místa, kde chybí kus zábradlí s rozběhem skočte na hrazdu dole. Z hrazdy přeskočte na jednu ze svislých trubek na protější stěně a sjeďte dolů. Jděte do tmavé kanceláře a stiskněte tlačítko, čímž uvedete do pohybu výtah venku za pletivem. Vyjděte ven, přelezte přes pletivo a dírou v místě, kde původně stála výtahová plošina, seskočte dolů. Jděte chodbou vpřed, projděte dveřmi vlevo a pokračujte chodbou až ke schodišti. Sejděte po schodech dolů a projděte až na konec dolní chodby. Nastupte do výtahu a stiskněte tlačítko. Až se výtah zastaví, vystupte z kabiny a poté se spustí animace.

Útěk z výcvikového centra

Do boje s akrobaty se raději nepouštějte a běžte do velké haly. Vyjděte po schodech a vyskočte na plošinu před vámi. Vyskočte výš na další plošinu a pak ještě výš na jednu. Poté přeskočte na nižší plošinu vlevo a z ní vyskočte na další vyšší plošinu vpravo. Vyjděte po schodišti nahoru a přeběhněte po stěně k další lávce. Jděte vpravo a skočte na malou plošinu vpředu. Odtud přeskočte vlevo a jděte na konec lávky, kde vyražte dveře. Proběhněte chodbou a na konci nastupte do kabiny a stiskněte tlačítko. Vystupte z kabiny a běžte chodbou rovně. Proskočte rozbitými okny, na konci chodby vykopněte sklo a seskočte na střechu. Běžte vpravo a dozadu, odražte se z prkna a skočte na schodiště. Vyběhněte po schodech nahoru a jděte vpravo, kde z vyčnívajících trámů přeskočte na ventilaci vedlejší budovy. Jděte vpřed, skočte na nižší trubku vpravo, jděte o kousek vpřed a skočte na další trubku vlevo. Jděte dopředu, vpravo skočte na terasu, přejděte vlevo a skočte na nižší střechu. Proběhněte pod trubkou a z rohu vlevo skočte dolů na hromadu krabic.


Kapitola 7 – Loď

Cesta na loď

Jděte k okraji a seskočte na trubku. Vpravo skočte na hrazdu, pusťte se dolů a poté seskočte až dolů na zem. Jděte nejprve vpravo a zajděte do slepé uličky, kde vpravo za rohem seberte kufřík (1/3). Jděte vlevo k dodávce, která stojí u brány a zezadu do ní nastupte. Až auto zastaví, drcněte do dveří a zlikvidujte nepřítele před vámi. Pokračujte rovně, u posledního nepřítele seberte kulomet a očekávejte útok dalších tří nepřátel zezadu. Až je zabijete, odhoďte zbraň a jděte vlevo na konec haly. Vylezte na dodávku a přeskočte na červenou svislou trubku. Vylezte nahoru, otočte se vlevo a skočte na ventilační trubku. Vyskočte výš na další trubku a jděte vpřed až ke značce ME. Jděte vpravo k servisní chodbě, ale než do ní vstoupíte, jděte nejprve vpravo a po ventilační trubce vpravo přejděte do slepé uličky, kde je kufřík (2/3). Vraťte se k servisní chodbě, projděte jí na konec a slezte dolů po žebříku. Tady vás čeká boj s dalšími čtyřmi nepřáteli. Jděte vlevo na konec, kde otočte červeným kohoutem a otevřte si tak dveře do chodby.

Cesta na palubu 6

Vpravo otevřte další dveře a prolezte úzkými mezerami vpravo. Vlevo vyskočte do otvoru a prolezte do místnosti. Vylezte po svislé trubce nahoru, v závěsu se otočte vlevo a skočte a zachyťte se ventilační trubky. Přeručkujte vlevo, otočte se a skočte na hrazdu, ze které se přehoupněte na další trubku. Vyskočte vpravo na vyšší trubku a přes hrazdu se dostaňte k ventilační šachtě. Prolezte na druhou stranu a seskočte. Vyjděte po schodech a podívejte se nahoru. Abyste se zachytili červeného okraje, musíte běžet po protější stěně a odrazit se z ní nahoru. Přeručkujte vlevo za roh, skočte na vyšší římsu, přeručkujte kousek vlevo a skočte a zachyťte se krátké ventilační trubky. Otočte se a skočte na podobnou protější trubku. Vytáhněte se nahoru a pomocí běhu po pravé stěně a následného odrazu doskočte k nízkému otvoru vlevo nahoře. Vyražte kryt a seskočte na druhou stranu dolů. Otevřte dveře, vyjděte do chodby a na konci projděte dalšími dveřmi. Vyjděte po schodech a vpravo se vytáhněte nahoru. Přeskočte vlevo přes zábradlí, projděte dvířky v pletivu a seskočte dolů do chodby. Otevřte dveře a octnete se na palubě 6. Jděte vpravo a zajděte do temné místnosti. Vzadu v koutě za bednou je kufřík (3/3). Vyjděte zpět na palubu a dávejte pozor na odstřelovače, který navíc úmyslně střílí do výbušných sudů. Jděte vlevo na konec a vylezte po dvou žebřících na vrchol. Jděte vpřed, seskočte vpravo a jděte ke schodišti.

Pronásledování neznámého

Vyjděte po schodech nahoru a nyní vás čeká souboj s neznámým Běžcem. Není to zdaleka tak složité, jak to vypadá. Používejte kop se skluzem, a v okamžiku, kdy jste těsně u něj, tiskněte rychle za sebou klávesu SEBRAT. Jakmile se vám toto podaří, nepřítel se dá na útěk a vy ho musíte pronásledovat. Musíte být rychlí, protože když ho ztratíte, hra pro vás končí a načte se vám poslední uložená pozice. Takže běžte za neznámým po schodech dolů a vpravo si otevřte dveře, které vám neznámý zavřel. Na konci chodby otevřte další dveře a vpravo přeskočte zábradlí. Pokračujte k zavírajícím se vratům a rychle je podběhněte. Vlevo skočte na auto a z něj vyskočte na horní regál. Běžte po stěně, odražte se k hrazdě vpravo a přehoupněte se na protější plošinu. Vběhněte do dveří a vpravo přeskočte zábradlí. Pokračujte ke schodišti, u nějž přeskočte vlevo zábradlí a vběhněte do chodby. Pokračujte jedinou možnou cestou vpřed až na konec, kde uvidíte vlevo nahoře zábradlí. Běžte po pravé stěně a s odrazem dosáhněte zmíněného zábradlí. Vytáhněte se nahoru, projděte dveřmi, vpravo přeskočte zábradlí a sjeďte po laně dolů. Vyskočte na konstrukci a přeskočte přes plot. Vykočte na kontejnery a tady vás čeká druhý souboj. Použijte stejnou taktiku jako v prvním případě, a až se vám protivníka podaří zneškodnit, spustí se animace.


Kapitola 8 - Kate

Cesta k budově CCC

Seskočte, běžte vlevo, podlezte trubku, přeskočte ventilaci, podlezte další trubku a na kraji se odražte a skočte na nižší terasu. Vpravo seskočte na další střechu, běžte vpravo, přeskočte přes plot, podlezte trubky a skočte na další střechu. Podlezte pod trubkami a vyskočte na střechu. Vlevo přeskočte k železné konstrukci a vlevo vylezte na další domek. Vyběhněte na lávku a vyskočte vyšší střechu. Běžte vpravo, přeskočte přes plot a po svislé dřevěné stěně vpravo přeběhněte a odražte se na modré lešení. Vyskočte výš a na konci vylezte na trubku. Podlezte pod trubkami a vylezte na vrchol domku před vámi. Odražte se od prkna a skočte dolů na hromadu krabic. Seskočte vlevo a vyražte dveře. Vlevo si všiměte značky ME a vpravo za bednami seberte kufřík (1/3). Nastupte do výtahu a stiskněte tlačítko. Až se otevřou dveře, vystupte, proběhněte na konec chodby a vyražte dveře. Rozběhněte se a skočte na domek na sousední střeše. Seskočte dolů, odražte se z prkna a skočte dolů na domek nižší střechy. Seskočte dolů, oběhněte vedlejší domek a vylezte nahoru. Rozběhněte se a skočte na svislou trubku na protější stěně. Sjeďte dolů, jděte k pravému okraji a skočte na další nižší střechu. Jděte rovně a vpravo na konci vyšplhejte po další svislé trubce nahoru. Vpravo přeskočte přes plot a vylezte nahoru na domek. Vlevo přeskočte na ventilaci na protější stěně a odtud přeběhněte ke svislé trubce. Přeskočte na vedlejší trubku a odtud přeběhněte po stěně a odražte se na na kabinu výtahu. Opět po zdi vpravo přeběhněte a odražte se na zavěšené břemeno. Odtud skočte dolů na terasu, vyražte dveře a v chodbě nastupte do výtahu. Stiskněte tlačítko a po zastavení výtahu vyjděte ven.

Lešení

Vlevo na balíku si všiměte červené značky ME. Vyskočte na balík, otočte se a skočte na lešení. Rozběhněte se po svislé lávce a vyskočte o patro výš, kde seberte kufřík (2/3). Seskočte dolů, jděte k vedlejšímu lešení a obejděte ho. Přeběhněte po svislé lávce a zachyťte se nahoře vodorovné lávky. Otočte se a přeskočte vpravo na vedlejší lávku. Přeběhněte po svislé lávce, odražte se a vyskočte výš. Odražte se od hromady cihel a vyskočte nahoru. Přistupte vpravo ke stěně. Po stěně přeběhněte a odražte se ke svislé lávce vpředu a z této lávky přeběhněte a odražte se na vyšší vodorovnou lávku nahoře. Otočte se vlevo a po svislé lávce vlevo vyběhněte a zachyťte se o patro výš. Další svislou lávku použijte k vyběhnutí a otočce s odrazem, abyste se dostali opět o něco výš. Dejte se vlevo a použijte svislé lávky vlevo k přeběhnutí a odrazu na mohutný trám vpravo. Přejděte po úzkém trámu a seskočte na další betonový chodník. Přejděte na druhou stranu, kde vyčnívá u stěny úzká lávka. Následující věc je poměrně obtížná. Musíte daleko přeběhnout po stěně a ve vhodnou chvíli se otočit a vyskočit na zleva vyčnívající vodorovnou lávku. Až se vám toto povede, vyjděte po šikmé lávce, otočte se a skočte na vyšší vodorovnou lávku. Přeběhněte po svislé lávce vpravo a skočte vlevo nahoru. Po značce Callaghan přeběhněte na sousední betonový chodník. Vpravo skočte na úzkou lávku a svislé využijte k přeběhnutí a skoku výš. Jděte vpravo, otočte se vpravo a skočte na další úzkou lávku. Pomocí svislé lávky vyběhněte a vyskočte výš a poté pomocí další svislé lávky vyběhněte a skočte vlevo na betonový chodník. Přejděte na druhou stranu, jděte na lávku vpravo a přeskočte na další betonový chodník. Přejděte opět na druhou stranu a odražte se od hromady cihel a vyskočte nahoru do ventilační šachty.

Budova CCC

Prolezte až k místu, kde se dá seskočit dolů. Seskočte a pokračujte další ventilační šachtou až k rozcestí, kde si všiměte značky ME. Jděte rovně a za rohem seberte kufřík (3/3). Vraťte se na rozcestí a dejte se vlevo. Na konci vylezte výš a brzy dorazíte do místnosti, kde vlevo dole uvidíte pušku. Jděte rovně, přejděte po úzkém trámu, seskočte na lešení a z něj dolů. Seberte pušku a přistupte k oknu. Až uvidíte, že přijíždí konvoj, zamiřte a střelte druhé auto do přední části, abyste zasáhli motor. Pokud se vám to nepodaři, hra končí a načte se poslední pozice. Až auto zasáhnete a to havaruje, odhoďte pušku a vlevo vyražte dveře. Běžte stále vpřed chodbou, přejděte vpravo přes prosklený most mezi budovami. Na konci vyražte dveře a octnete se u velkého schodiště. Postupujte po schodech dolů a likvidujte nepřátele. Ti nejnebezpečnější s kulomety jsou úplně dole. Ty je nejlepší odstřelit z dálky nějakou automatickou zbraní. Až sejdete dolů, zahněte ostře vpravo a přejděte k otáčivým dveřím.


Kapitola 9 - Ulita

Servisní prostory, 1. část

Jděte vlevo ke schodišti, přes zábradlí skočte na modrou trubku vlevo, otočte se a skočte k dalším trubkám za pletivem. Jděte vlevo, podlezte pod příčnou trubkou a přeskočte díru. Přeběhněte k modré lávce a vpravo vejděte do chodby. Vyražte dveře, dejte se chodbou vpravo a vlevo si všiměte na zdi značky ME. Přeběhněte po zdi a odražte se na lávku nad značkou, kde seberte kufřík (1/3). Seskočte dolů, běžte ke kohoutu vpravo a otočte jím. Běžte rychle na konec chodby a prolezte nízkým otvorem vlevo, abyste se skryli před výbuchem. Po výbuchu vylezte a projděte vpravo, kde výbuch vyrazil dveře. Sejděte dolů a projděte chodbou k dalším dveřím, které vyražte a vejděte do rozsáhlé místnosti. Zneškodněte oba policisty, kteří vybíhají ze dveří naproti a poté se pusťte do ostatních nepřátel. Běžte na konec prostranství do prosklené chodby a stisknutím tlačítka otevřte dveře výtahu. Nastupte a stiskněte tlačítko v kabině. Až se výtah zastaví a otevřou se dveře, dejte se chodbou vlevo, odražte se od židle a vyskočte na zábradlí nahoře. Přehoupněte se nahoru, vyražte dveře a poté se spustí animace.

Servisní prostory, 2. část

Nacházíte se ve velkém sálu, kde vás ohrožuje větší množství nepřátel. Nejprve jděte vpravo, podejděte pod schodištěm a mezi sloupy a vpravo na zdi si všiměte značky ME. Odražte se od židle a skočte nahoru, kde seberte kufřík (2/3). Seskočte dolů a postupně zlikvidujte všechny nepřátele. Jděte na druhou stranu prostranství, stiskněte tlačítko u výtahových dveří, rychle nastupte a stiskněte tlačítko v kabině, protože ve stejném okamžiku vám vpadne do zad horda nových nepřátel. Až se výtah zastaví, stiskněte tlačítko vlevo u dveří, čímž se vám otevře otvor nad hlavou. Vytáhněte se na střechu kabiny, skočte na plošinu k žebříku a po tomto žebříku slezte dolů. Skočte na hrazdu a přehoupněte se na druhou stranu. Seskočte na úzkou lávku uprostřed šachty. Přeskočte na svislou trubku naproti a sjeďte po ní dolů. Přejděte po rozbité lávce na druhou stranu a vzadu vylezte po žebříku. Opatrně přejděte po úzké římse vpravo a vylezte po jedné ze svislých červených trubek. Otočte se, přeskočte na hrazdu a z ní se přehoupněte do ventilační šachty. Na konci vyskočte, přeběhněte po stěně, odražte se k hrazdě a z ní přeskočte na další hrazdu. Přehoupněte se na trubky a poté běhěm po stěně a následným odrazem se dostaňte na hrazdu nahoře. V závěsu se otočte čelem vzad a vyskočte na další vodorovnou ventilační trubku. Otočte se vlevo a vyhoupněte se na vyšší vodorovnou trubku. Jděte vlevo a přeběhněte na druhou stranu, kde vlezte do ventilační šachty. Jděte rovně, vylezte výš a seskočte dolů. Jděte nejprve vlevo a všiměte si značky ME. Podívejte se nahoru. Musíte se rozběhnout po stěně, otočit se a odrazit se, abyste dosáhli okraje horní šachty. Seberte poslední kufřík (3/3), seskočte dolů a jděte až na konec, kde se vytáhněte výš. Seskočte dolů a pokračujte další ventilační šachtou, na jejímž konci vyražte kryt a vyskočte ven.

Terasy a cesta nahoru

Běžte vpřed a seskočte na nižší střechu. Přelezte vpravo plot, vyjděte po krátkých modrých schodech, vytáhněte se nahoru na domek, přejděte po potrubí na sousední domek a vpravo seskočte dolů. Přeskočte na sousední budovu, jděte vpravo, vlevo projděte vrátky v pletivu a odražte se od bedny a vyskočte nahoru. Zneškodněte odtřelovače, seberte pušku, jděte kousek vpřed a zastřelte dalšího odstřelovače vpravo v dálce. Otočte se, přejděte směrem zpět k okraji domku a zjistíte, že na střechu za vámi vběhlo 3členné komando. Vojáky zlikvidujte, otočte se vpravo a jděte na okraj. Otočte se opět vpravo a v dálce uvidíte dalšího odstřelovače. Nyní se otočte vlevo a v dálce uvidíte malou zahradní terasu, na které jsou 2 špatně viditelní odstřelovači. Až zabijete i tyto nepřátele, vraťte se dozadu na místo, ze kterého jste předtím stříleli na prvního odstřelovače a skočte na vedlejší domek. Přeskočte na modrou lávku, přehoupněte se přes zábradlí na střechu domku vlevo a přejděte po trubce za plot. Seskočte z trubky vpravo na domek a poté vyjděte po schodech nahoru. Skočte vpravo dolů na terasu a vyražte dveře. Jděte na konec chodby, zahněte vpravo za sklo a jděte až k výtahu, do kterého nastupte a stiskněte tlačítko v kabině. Když se otočíte, budete odměněni nádherným výhledem na město. Vystupte z výtahu a jděte do serverovny. Pobijte nepřátele a poté si všiměte v místnosti celkem tří skupin bloků. Musíte vždy jeden blok z každé skupiny poškodit střelbou, čímž způsobíte, že se vám otevře sklo nahoře nad schody. Poté tedy vyjděte po těchto schodech úplně nahoru, projděte skleněnými dveřmi a vyražte červené dveře. Na konci široké chodby vejděte vlevo do žluté chodby a vystoupejte po schodech nahoru. Projděte vpravo dvířky v pletivu a další dvířka vlevo přeskočte. Vyjděte po schodech nahoru a při vstupu na střechu se vám spustí animace. Po jejím skončení se rozběhněte, odražte se od okraje střechy a skočte do vrtulníku. Poté se spustí další, tentokrát již závěrečná animace. Závěrečné titulky můžete zrušit klávesou Escape, a až se vrátíte do hlavního menu hry, pusťte se do prohlížení bonusů (to už není, samozřejmě, nezbytné, ale myslím si, že bonusy stojí za zhlédnutí).

Související hry Mirror's Edge Catalyst
Mirror's Edge: Time TrialsDiskusia Príspevkov: 2 Hodnotenie
64 hlasov

100
60
20

80
40
0
53
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |