HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19179
5451
5063
1425
1599
7023
5206
10830
1687

Online 31150 uživatelů

Návody > Bionic Commando


Zobrazení:6941
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

Občas se stává, že člověk narazí na hry, které se vymykají běžným standardům, přinášejí a nabízejí něco nového, neotřelého. Ve většině případů takové hry bývají vyhledávané a oblíbené. Dokáží hráče doslova přikovat k židli a nepustí ho dokud na obrazovce neběží závěrečné titulky. Myslím, že mnozí z vás budou se mnou souhlasit, že hra Bionic Commando patří mezi takové hry. Leckdo by mohl namítnout: „Něco podobného tu už bylo ve Spider-Manovi či Perském princi.“ Ale aby veškeré herní prvky byly tak dovedně provázané, aby tvořily vynikající hratelný celek, tím se opravdu každá hra pochlubit nemůže. Ostatně srovnání s Perským princem tu vůbec není na místě, protože v Perském princi vidíte na první pohled do očí bijící a v podstatě nereálnou trasu, po které se hlavní hrdina má pohybovat. V Bionic Commandu vypadá vše naprosto přirozeně jako ve skutečnosti. Veškeré objekty, které vám pomáhají v pohybu či při boji, jsou zde rozmístěné tak jakoby mimochodem. Velké plus si rozhodně zaslouží samotná grafika hry. Postapokalyptické město vypadá opravdu kouzelně a velice realisticky. Nádherná a v podstatě filmová hudba hře dodává ještě větší šmrnc. Co si však příliš chvály nezaslouží je systém ukládání. Ukládací body jsou od sebe leckdy nestydatě daleko, což značně zvyšuje obtížnost hry a natahuje herní dobu. Kromě této drobné vady na kráse je však Bionic Commando excelentní hrou, kterou můžu jedině doporučit. Jen slabší povahy, které mají problémy s trpělivostí, by se této hře měli vyhnout, protože hra je poměrně dost obtížná a trpělivosti je tu třeba opravdu hodně.


Centrum města

1.

Jděte místností vpřed a prolezte dírou ve zdi. Pokračujte směrem vlevo a vlevo za rohem seberte bonus (1/5). Jděte dál směrem vpravo až dojdete do velké místnosti. Pokračujte směrem vlevo až dojdete ke schodišti. Zlikvidujte nepřátele na druhé straně chodby. Vyjděte po schodech nahoru a seberte další bonus (2/5). Můžete se nyní buď vrátit po schodech dolů nebo seskočit dírou v podlaze. Sejděte po dalším schodišti dolů a pokračujte směrem vpravo, kde seberte bonus (3/5). Pokračujte dál do chodby, na jejímž druhém konci jsou nepřátelé. V místnosti za chodbou seberte bonus (4/5) a jděte dál směrem vpravo až ke schodišti, po kterém sejděte dolů. Pod schody se dejte směrem vlevo a projděte dlouhou prosklenou chodbou. Vlevo od schodiště seberte bonus (5/5) a poté po tomto schodišti sejděte dolů a v animaci získáte bionickou paži.


Výuková lekce (tutoriál)

Nyní vás čeká tutoriál, ve kterém se naučíte používat bionickou paži.
 1. Rozběhněte se, vyskočte do výšky a zároveň stiskněte a držte tlačítko pro bionickou paži (Wire). Pokud jste se zachytili, budete se houpat sem a tam. Jakmile budete zhoupnutí vpřed, stiskněte znovu tlačítko pro bionickou paži a měli byste doskočit na plošinu. Pokud se houpete příliš pomalu, můžete houpání zrychlit tisknutím tlačítka Vpřed.
 2. V tomto případě vyskočíte a zachytíte se stejným způsobem. Nyní však musíte k tomu, abyste dosáhli plošiny, mít určitou rychlost pohybu vpřed. Musíte se tudíž pustit a skočit vpřed o něco dřív. Jakmile se pustíte až budete zhoupnutí příliš daleko vpřed, nedoskočíte na plošinu.
 3. Nyní si vyzkoušejte přeskok přes dvě hrazdy (je to podobné jako v Perském princovi). Rozběhněte se, skočte a stisknutím tlačítka Vpřed se zachyťte hrazdy. Při zhoupnutí vpřed se stisknutím stejného tlačítka pusťte a vymrštěte se dopředu. Při tomto skoku opět stiskněte tlačítko pro bionickou paži a zachytíte se druhé hrazdy. Zhoupněte se vpřed a stejným tlačítkem se pusťte a vymrštěte, abyste dosáhli plošiny.
 4. Nyní je na řadě šplhání. Rozběhněte se, vyskočte a zachyťte se hrazdy. Jakmile budete v závěsu, tiskněte tlačítko pro Skok, Vyšplháte tak nahoru a vymrštíte se na plošinu.
 5. V tomto případě musíte přeskákat přes tři hrazdy, které však nejsou v jedné přímce. Musíte vždy při zachycení se chvíli houpat a pomocí myši se nasměrovat k další hrazdě či plošině. Až se takto dostanete na druhou stranu, tak vpravo vyšplhejte a vymrštěte se nahoru. Následně seskočte na plošinu dole a stejným způsobem vyskočte na další vyšší plošinu.
 6. Nyní skočte co nejdál a při skoku se zachyťte hrazdy dole. Vytáhněte se nahoru na plošinu a přeskočte již známým způsobem na další plošinu.
 7. Otočte se čelem vzad a pomocí hrazdy doskočte na plošinu vpravo. Vytáhněte se na další 2 plošiny a poté přeskočte přes hrazdy vpravo. Seskočte dolů a získáte bonus (1/4). Nyní přistupte ke stroji uprostřed místnosti. Všimněte si tří figurín okolo stroje. Zachyťte se bionickou paží za figurínu a poté na ní skočte, aby se rozsvítila zeleně. Totéž opakujte u zbylých dvou figurín.
 8. Nyní je zapotřebí stroj hacknout, abyste se dostali do dalších částí tutoriálu. Přistupte ke stroji a stiskněte tlačítko pro bionickou paži. Až budete zachyceni za stroj, stiskněte tlačítko Arm Actions a zobrazí se vám nabídka dalších tutoriálů. Je zde také možnost tutoriál rovnou opustit (pokud hru nehrajete poprvé a vše již znáte). Vyberte si dejme tomu Throw.
 9. Throw – Zachyťte se bionickou paží za zelenou kostku, poté stiskněte tlačítko Heavy Punch, čímž vymrštíte kostku do vzduchu. Následně stiskněte tlačítko Arm Actions, čímž kostku vrhnete proti figuríně na druhé straně.
 10. Rip – Než se pustíte do samotného nácviku, jděte nejprve vlevo a přes hrazdu se přehoupněte vpravo nahoru, kde jsou další 2 hrazdy. Mezi nimi je bonus (2/4). Pokud se vám nedaří bonus sebrat, spusťte se trochu níž (tlačítko Arm Actions). Pokud jste se v pohybu zastavili a volně visíte, znovu se rozhoupete tlačítkem Vpřed. Pokud však jste vytažení příliš vysoko, tak se vám rozhoupat nepůjde. Až se vrátíte zpátky na plošinu, zachyťte se bionickou paží za zelenou stěnu a tiskněte opakovaně Arm Actions, čímž stěnu vytrhnete.
 11. Death from Above – rozběhněte se a skočte skrz díru v podlaze. Za letu opakovaně tiskněte tlačítko Heavy Punch. Během letu byste měli sebrat další bonus (3/4).
 12. Punch Up – Přistupte ke kostce a stisknutím tlačítka Heavy Punch kostku vymrštěte do vzduchu. Sami vyskočte a ve skoku vzhůru stiskněte tlačítko Arm Actions. Tím kostku odpálíte proti figuríně na druhé straně. Po této poslední části tutoriálu můžete tutoriál opustit pomocí Exit Tutorial.
 13. Adrenalin – zkoušku této schopnosti nyní absolvovat nebudete, avšak přesto jí na tomto místě popíšu. V pozdější fázi hry až získáte tuto schopnost, všimněte si vlevo dole červených dílků adrenalinu. Ten budete získávat zabíjením nepřátel. Pokud budete mít adrenalin na maximu, můžete použít švih bionickou paží stisknutím příslušného tlačítka, čímž okamžitě usmrtíte nepřátele v bezprostřední blízkosti. Rovněž tímto švihem poškodíte i silné protivníky – mechy.

1. (pokračování)

Jděte vpřed až k okraji a skočte dolů. Pokračujte dál ulicí vpřed. Můžete využívat pouličních lamp k rychlejšímu a hlavně efektnějšímu pohybu. Brzy dorazíte na jakési malé náměstí. Jděte až ke kanalizační rouře a vlezte do ní.


2.

Běžte ulicí vpřed a povšimněte si nahoře bonusu (1/4). Zachyťte se a zhoupněte se pro ní. Pokračujte dál a vběhněte do trhliny v zemi. Na plošině vlevo nahoře je další bonus (2/4). Zachyťte se okraje plošiny a vytáhněte se nahoru. Rychle však opět seskočte dolů, protože v okolí je radiace. Vyskákejte na opačnou stranu trhliny a boční ulicí pokračujte v cestě dál. Seberte náboje do pistole a o kousek dál je další bonus (3/4). Dostanete se k němu tak, že postupným zachytáváním a vyskakováním vzhůru se dostanete na vrchol železného stožáru. Poté skočte dolů přesně tak, abyste sebrali bonus. Zároveň však opět vymrštěte bionickou paži, abyste se zachytili některého z okrajů a nespadli dolů do radioaktivní propasti. Poté pokračujte směrem k tunelu, zabijte 2 vojáky a následně do tohoto tunelu vejděte.


3.

Běžte jedinou možnou cestou ulicí vpřed a brzy dorazíte k další průrvě. Dostaňte se na její druhý konec a vyskočte k vysílači. Tady jsou 2 docela otravní vojáci, tak je zastřelte a poté vyskočte vpravo na nižší plošinu, kde jsou ještě další 2 nepřátelé. Seskočte dolů k vysílači, přistupte k němu a zachyťte se o něj bionickou paží. Zároveň stiskněte tlačítko Arm Actions, čímž se nabouráte do vysílače. Můžete si přečíst celkem 3 zprávy. Poté se vraťte zpět, přičemž se vám hra uloží. Nyní se podívejte vpravo, kde jsou 2 plošiny. Na té nižší byli předtím nepřátelé. Když vyskočíte na tu vyšší, tak u železného stožáru kousek od vás je bonus (1/5). Zachyťte se tudíž tohoto stožáru a skočte si pro bonus. Poté se vraťte na předchozí plošinu a všimněte si dveří na stěně budovy. Zachyťte se těchto dveří bionickou rukou a vytrhněte je opakovaným tisknutím klávesy Arm Actions. Zabijte nepřítele a skočte do díry ve zdi. V místnosti rovně před vámi je munice do pistole, jinak však běžte vlevo a seběhněte dolů. Projděte několika místnostmi, pozabíjejte vojáky a brzy dorazíte ke schodišti. Vyběhněte nahoru a jděte vlevo až do malé zadní místnosti, kde můžete sebrat další bonus (2/5). Projděte až k díře ve zdi a seskočte dolů na silnici. Odtud seskočte úplně dolů, kde můžete sebrat další bonus (3/5). Nyní se vytáhněte zpět na trosky silnice a přeskakujte po jednotlivých částech až k tunelu. Dole pod vámi můžete na ulici sebrat spoustu munice, avšak je zde i několik nepřátel.


4.

Nyní se pořádně rozhlédněte. Pokud půjdete vpravo, kde jsou miny, tak je to vaše smrt. Mezi minami však lze zahlédnou bonus (1/5), ke kterému se však zatím kvůli minám nedostanete. Všimněte si, že blok domů před vámi se dá obejít také zleva. Seskočte tedy dolů a obejděte blok zleva, abyste se dostali k domu, ke kterému vás směruje orientační bod. Vyjděte nahoru po schodech a dejte se vpravo, kde seberte bonus (2/5). Nyní je dole pod vámi poměrně dost nepřátel. Seskočte dolů nejlépe škvírou mezi stěnou a vagónem nadzemky vpravo. Přistanete tak za vrakem modrého auta a budete jím kryti. Odtud postřílejte všechny nepřátele a poté jděte hacknout vysílač. V krátké animaci se vám ukáže cesta dál ulicí za vašimi zády. Než se touto cestou pustíte, můžete se vrátit skrz dům na první prostranství, kde můžete houpáním se mezi minami sebrat bonus, na který jsem předtím upozorňoval. Jinak tedy pokračujte ulicí vzadu u vysílače a přeskákejte se zachycením se o miny na druhou stranu. U průrvy zlikvidujte několik nepřátel a poté vyskočte na vrak vozidla. Rozběhněte se a zachyťte se stožáru nahoře, přehoupněte se vpřed a zachyťte se další vyčnívající trosky a dostaňte se tak za propast. Nyní vyskočte na zelený stožár a odtud přeskočte se zachycením se vlevo. Vlevo nahoře na troskách silnice jsou 3 vojáci. Vyskočte nahoru a zlikvidujte je. Seskočte dolů a jděte pod trosky mostu, kde jsou další stráže u vysílače. Musíte mít všechny nepřátele pozabíjené, jinak se do vysílače nebudete moci nabourat. Až se nabouráte, tak se vám deaktivují další miny. Vylezte na trosky vlevo a rozhlédněte se. Nad vámi je mina, které se můžete zachytit. Když se podíváte vlevo do dálky, uvidíte bonus (3/5), pro který si přes miny můžete doskákat. Chce to však trochu větší zručnost. Přes miny takto doskákejte až k tunelu naproti a vejděte do něj.


5.

Nyní je třeba dosta se pro zásobovací kontejner, který je na mrakodrapu uprostřed. Vyšplhejte na tento barák a seberte stisknutím tlačítka pro bionickou paži novou zbraň – brokovnici HIKER. Všimněte si nepřátel vpravo na troskách silnice. Tam nutně nemusíte chodit. Rozběhněte se a přeskočte do výklenku domu vlevo. Z této pozice postřílejte alespoň část nepřátel vlevo na terase domu, protože když byste tam rovnou naběhli, tak by vás téměř jistě zabili. Jakmile je zlikvidujete, přeskočte na terasu a vejděte do domu. Jděte až ke schodišti, po kterém vyjděte o patro výš a postřílejte všechny nepřátele. Vyjděte ještě o patro výš a seberte náboje a bonus (1/6). Sejděte opět o patro níž a jděte vpravo k dalšímu schodišti, po kterém vystoupejte nahoru. Jděte k díře ve zdi a vrátí se vám další schopnost – Death from Above. Skočte dolů a opakovaně tiskněte klávesu Heavy Punch. Nárazem probouráte kanalizační trubku. Proběhněte touto trubkou na konec a nyní je před vámi útes s dalším vysílačem. Když ho obejdete z druhé strany, budete moci sebrat bonus (2/6). Vylezte tedy nahoru, postřílejte všechny nepřátele a hackněte vysílač. Teď se budete muset vrátit stejnou cestou, jak jste přišli – tedy kanalizační rourou. Na druhém konci zatím přistáli parašutisté. Vylezte vpravo nahoru a běžte se schovat za vrak vozidla a odtud je postřílejte. Přes miny se dostaňte k tunelu na druhé straně. Zároveň můžete nahoře u min získat další bonus (3/6). Doskočit pro tento bonus je však velice obtížné. Ono nejde jen o to ho chytit ve vzduchu, ale také na druhé straně se dostat mimo radiaci. Projděte tedy tunelem, pobijte pár dalších nepřátel a pokračujte až k okraji. Dole pod vámi je energetická brána, která je hlídaná mechy, kterých se nyní musíte zbavit. Seskočte dolů. Na budově vpravo je bonus (4/6). Obíhejte mechy dokola, házejte po nich granáty a palte jim dozad, jedině tam jsou zranitelní. V okolí je několik modrých granátových boxů, které můžete využít. Až vám dojde munice, vraťte se až k vysílači, kde nasbírejte další munici. Jděte zpět k mechům a doražte je. Munice by vám měla vyjít tak akorát. Poté normálně vstupte do brány, která se po zničení mechů otevře.


6.

Nyní vás čeká trochu nepříjemná mise, ve které musíte utíkat před nepřátelskými snipery, kteří jsou nahoře vysoko na budovách. Nesmíte se ani na okamžik zastavit, jinak je to vaše smrt. Běžte po pravé straně ulice a dávejte pozor, ať se neutopíte ve vodě. Pokud se začnete topit, zaměřte se na nejbližší objekt a přitáhněte se k němu bionickou paží. Musíte se pohybovat co nejrychleji, houpat se po stožárech, a pokud jste právě na zemi, tak se snažte kličkovat. V jedné z postranních ulic vlevo je bonus (1/5). Dostaňte se až na konec ulice a schovejte se pod stříškou. Běžte pod stříškou směrem vpravo a na další křižovatce zahněte vlevo. Běžte podél levé stěny až na další křižovatku. Zachyťte se stožáru a na plošině před vámi je další bonus (2/5). Na další křižovatce se zhoupněte vpravo a vylezte rychle na nižší budovu vlevo. Odtud se zhoupněte na trosky silnice, kam vás směřuje zelený bod. Dole můžete sebrat bonus (3/5). Nyní se musíte dostat rychle do tunelu, který vidíte v dálce. V těchto místech je koncentrace sniperů asi největší. Houpejte se po stožárech z jedné části silnice na druhou a na konci vejděte do tunelu.Průmyslová čtvrť

1.

Zde se alespoň zpočátku vyplatí držet se spíš při zemi, protože snipeři hlídají horní partie budov. Jděte směrem vlevo, nahoře ve vzduchu je bonus (1/5). Pokračujte po zemi podél budov vpravo a vyšplhejte na velkou kovovou konstrukci. Tady by se vám hra měla uložit a odtud je to už co by kamenem dohodil k budově, kde vám shodili zásobovací kontejner. Nejprve je však třeba zneškodnit snipery, kteří jsou velice nepříjemní. Vyskočte na válcovitou konstrukci vlevo od vás a pomocí útoku nablízko snipera umlaťte. Nyní přeskočte vlevo na další konstrukci, oběhněte jí zleva po ochozu a vlevo se vrhněte na níže položený dům, kde je další sniper. Tady seberte munici do pistole a do brokovnice. Dále skočte na vzdálenější válcovitou konstrukci vlevo, kde na poškozené trubce je ještě jeden sniper. V trubce můžete sebrat bonus (2/5). Nyní již můžete tedy bezpečně jít na dům, na kterém máte kontejner. Seberte z kontejneru odstřelovačku a za budovou vpravo můžete ještě sebrat další bonus (3/5). S odstřelovačkou jděte na druhou stranu budovy a kryjte se za potrubím. V dálce vlevo a vpravo jsou 2 odstřelovači, které puškou zabijte. Poté přeskočte na budovu, na které byl druhý odstřelovač a pokračujte po potrubí směrem vpravo. V dálce vpravo je ještě jeden odstřelovač, kterého rovněž sejměte. Nyní přeskočte na vedlejší budovu a zaměřte se na zřícenou a polozatopenou silnici vlevo dole. Nejprve odstřelte oba vojáky, kteří jsou nejblíže u mecha. Více vlevo jsou na dalších částech silnice dohromady další 4 nepřátelé. Abyste šetřili municí, tak na každé ze dvou částí silnice odstřelte odstřelovačkou jen jednoho nepřítele, protože až dolů k nim půjdete, tak jednoho snadno umlátíte. Vraťte se k zásobnímu kontejneru a vyměňte si odstřelovačku za brokovnici a vraťte se na sousední budovu. Skočte dolů na silnici, ale než se pustíte do mecha, vyšplhejte nejprve na budovu vlevo. Vzadu za stříškou je poslední odstřelovač, kterého zabijte a sesbírejte munici. Teď už můžete tedy skočit dolů k mechovi a opět ho zlikvidujte střelbou do zad. Nejprve používejte brokovnici, která je opravdu velice účinná, a až vám dojdou náboje, používejte pistoli. Pokud máte maximum munice do pistole, mělo by vám to spolu s municí do brokovnice stačit na likvidaci mecha. Až ho zlikvidujete, můžete se vrátit k zásobovacímu kontejneru a vzít si opět odstřelovačku. Zároveň si doplňte munici do pistole. Poté se vraťte na silnici a přeskákejte až na konec, kde je nyní již otevřená energetická brána.


2.

Vyhoupněte se vpravo na budovu a seberte bonus (1/3). Pokračujte širokou chodbou vpřed až dojdete k prasklé stěně. Vrátí se vám další schopnost a nyní budete moci vrhat vpřed těžké předměty (popis viz tutoriál bod 12). Takto probourejte zdvižkou narušenou stěnu před vámi. Pokračujte širokou chodbou a brzy narazíte na velkou tlupu nepřátel. Schovávejte se za předměty a vrhejte je proti nim. Nepřátel je sice hodně, avšak vrháním předmětů je snadno zlikvidujete. Postupujte dál a zničte další skupinu nepřátel. Za rohem vlevo je mech a několik dalších nepřátel. Napřed zničte vojáky vrháním předmětů a poté se pusťte do samotného mecha. Zkoušejte proti němu rovněž vrhat předměty, avšak ne každý úder ho zraní. Můžete si ještě další předměty nastrkat z chodby. Až ho trochu načnete, pusťte se do něj klasickým způsobem a udolejte ho házením granátů a střelbou do zad. Po jeho zabití můžete vyskákat nahoru ke stropu odkud se dostanete na pletivo nad chodbou, na kterém můžete sebrat další bonus (2/3). Seskočte dolů a projděte odblokovanou energetickou bránou. Vlevo za rohem si doplňte munici a poté pokračujte chodbou až k narušené zdi, kterou opět probouráte hozením předmětu. V dálce před vámi je bonus (3/3), ke kterému se však dostanete velice těžko, protože nahoře je radiace. Vejděte do tunelu a jdete do další části mise.


3.

Skočte vlevo na kolejnici a přejděte až k domu, na kterém je zásobní kontejner. Vezměte si brokovnici a skočte na budovu vpravo, kde je bonus (1/8). Vraťte se zpět a skočte opět na kolejnici. V posledním vagónu nadzemky je další bonus (2/8). Vagón můžete vytrhnout bionickou rukou. Skočte na nižší budovy vlevo a odtud se zhoupněte vpravo do dálky, kde je skupina nepřátel. Pokud ještě máte odstřelovačku, tak můžete nepříjemného snipera zabít z dálky; pokud ji nemáte tak ho ze skrytu zpoza rohu zastřelte pistolí. Na vojáky na plošině hoďte nějaké předměty a rovněž zabijte dalšího snipera. Vběhněte na plošinu a přes stožár vlevo se zhoupněte na polozbořenou budovu naproti. Rozhoupejte se na vysokém stožáru a skočte k díře v mrakodrapu. Možná se vám podaří chytit další bonus (3/8). Prolezte dírou, projděte do druhé místnosti a dejte ke schodišti, po kterém vyběhněte nahoru. Zabijte pár nepřátel, jděte vpravo a vyjděte po dalším schodišti a pokračujte opět vpravo. Toto se zopakuje ještě několikrát, a až budete v nejhornějším patře, seberte v jedné z místností bonus (4/8) a pokračujte k díře ve stěně. Vyhoupněte se na kolejnice vlevo nahoře, přeběhněte k vyšší budově a vylezte na ní. Nyní jste se octli u havarovaného letounu, za kterým jste se tak dlouho pachtili. Jděte na druhou stranu budovy a seskočte na potrubí vpravo dole. Seskočte ještě níž na římsu, kde si ze zásobního kontejneru můžete opět vzít odstřelovačku. Skočte dál na pletivo a odtud přes železný trám na potrubí. Nyní jste na soustavě budov, které jsou propojené potrubími. Pozabíjejte všechny nepřátele a další nepřátele, kteří jsou dole u vysílače postřílejte (alespoň některé) odstřelovačkou. Mezi budovami je bonus (5/8), na jedné z budov je munice do pistole a na nižší římse jedné z budov je další munice a několik nepřátel. Pokud na vás zaútočí létající mechové, raději utečte zpět k zásobnímu kontejneru a vezměte si zpět brokovnici. Létající mechy musíte jedině ustřílet. Zkoušel jsem proti nim i vrhat předměty, ale bez úspěchu. Po likvidaci všech nepřátel si můžete z dalšího kontejneru na jedné z budov vzít novou velice účinnou zbraň – raketomet. Seskákejte dolů k vysílači a hackněte ho. Poté po minách, mezi kterými můžete sebrat bonus (6/8), přeskákejte až k tunelu a vejděte do něj.


4.

Skočte vpřed na vedlejší část silnice a poté se zhoupněte vlevo na budovu, za kterou můžete sebrat munici. Dole je kontejner, ze kterého můžete sebrat brokovnici. Skočte na další budovu, ze které můžete skočit na budovu vpravo, kde je bonus (1/6) a o něco dál u autobusu další (2/6). Vraťte se zpět na předešlou budovu a zhoupněte se k mrakodrapu. Probijte se velkou skupinou nepřátel až nahoru k další díře. Z kontejneru si vezměte brokovnici a zlikvidujte létajícího mecha. Poté se zhoupněte mezi stožáry na zatopenou budovu vlevo, přičemž v letu můžete sebrat další bonus (3/6). Pozabíjejte nepřátele a hackněte vysílač. Přes stožár se zhoupněte na vzdušné miny. Mezi nimi můžete sebrat další bonus (4/6). Doskákejte až na potopené kamiony. Přeskákejte na poslední z nich a pokračujte dále přes miny až k plechové hale. Vpravo ve vodě můžete sebrat bonus (5/6). Po skončení animace skočte dolů do propasti.Podzemí

1.

Přeskočte na druhou stranu a jděte dál širokým tunelem. Skočte do další propasti a v letu můžete sebrat bonus (1/6). Skočte na malou plošinu v jeskyni a odtud pokračujte přes propast do protější jeskyně. Jděte stále vpřed a vlevo si všimněte masívních dveří. Zatím však nejdou otevřít, takže pokračujte dál v cestě jeskyní až dorazíte k další propasti. Přeskákejte přes plošiny a výstupky až k vodopádu, u kterého je další bonus (2/6). Přeskočte do dalšího tunelu a brzy se dostanete do trhliny, kterou shora prosvítá světlo. Nahoře je další bonus (3/6). Podél stěn přeskákejte k vodopádu a dál pokračujte opět po pevné zemi. Vyskákejte nad další vodopád a získáte schopnost vrhat předměty pomocí bionické ruky (viz tutoriál bod 9). Rozbijte balvanem stěnu na druhé straně a poté přeskákejte k nově zpřístupněné chodbě. Projděte úzkou chodbou až do širokého tunelu podzemní dráhy.


2.

Hned kousek od začátku seberte bonus (1/4). Přes trhlinu se dostaňte až k okraji propasti, kde na vás zaútočí létající mech. Snažte se ho co nejvíc poškodit vrháním balvanů a poté ho doražte pistolí. Pokud máte málo munice, vraťte se o kousek zpět a po levé straně jsou hned 2 boxy. Pokračujte od propasti směrem vpravo a nahoře seberte další bonus (2/4). V dalším tunelu na vás čeká komando nepřátel, tak se s nimi vypořádejte. Vlevo dole je munice, a pokud půjdete kousek levým tunelem, uvidíte nahoře v dálce bonus (3/4). Jinak pokračujte v cestě vpřed přes další propast a u hořícího auta zlikvidujte několik dalších nepřátel. O něco dál na skalním mostě seberte bonus (4/4). Vyskákejte až nahoru k otvoru a jste z podzemí venku.Centrum města

7.

Vylezte nahoru a tady vás napadnou opět létající mechové. Nahoře na troskách silnice vám po chvíli přistanou 2 zásobní kontejnery – v jednom najdete brokovnici a v druhém granátomet. Zlikvidujte oba mechy a vylezte na budovu s vysílačem. Až pozabíjíte nepřátele, přistanou ještě parašutisté, o které se rovněž postarejte. Nyní se můžete již normálně nabourat do vysílače. Seskočte dolů a jděte k velké bráně, kterou nyní normálně projděte.


8.

Jděte vpřed a najednou na vás zaútočí nový typ mecha. Nesnažte se ho obíhat a střílet mu do zad, protože je příliš rychlý. Jediný způsob jak ho zničit je vrhat proti němu auta. Až ho zlikvidujete, tak o kousek dál můžete u stropu sebrat bonus (1/3). O něco dál je velká skupina nepřátel a vlevo za autobusem je další bonus (2/3). Doběhněte až na konec tunelu a poté budete pokračovat do další části mise.


Třída FSA

Jděte vpřed a ze zásobního boxu seberte kulomet. Vpravo dávejte pozor na snipera na terase budovy. Vyskočte k němu, zabijte ho a vezměte si bonus (1/5). Postřílejte všechny vojáky v ulici před vámi. Na konci na vás zaútočí mechové. Ze zásobního boxu seberte granátomet a pusťte se do nich. Používejte rovněž vraky aut k házení. Až je zlikvidujete, můžete nahoře na stožáru sebrat bonus (2/5). Další bonus je vpravo u okraje srázu (3/5) a ještě jeden vlevo na konci (4/5). Poté běžte směrem k velkému mrakodrapu.


Helikoptéra Buraq

Nahoře na římse můžete sebrat bonus (1/2). Poté jděte k vysílači a hackněte ho. Nyní vás čeká souboj s vrtulníkem, na jehož zničení potřebujete raketomet. Ten najdete v zásobovacích boxech, které budou přistávat postupně na vrcholcích pilířů budovy. Při střelbě raketometem je třeba zamířit na vrtulník podržet levé tlačítko myši a počkat až bod ve středu vrtulníku zčervená. Poté levé tlačítko myši pusťte a vypustíte tak samonaváděcí střelu, která vrtulník zasáhne. Při dalším výstřelu musíte zaměřit celkem 3 body na vrtulníku a teprve poté vystřelit. Pokud všechny tři body nezčervenají, tak vrtulník nezasáhnete. Pokud máte méně než tři střely, tak se pochopitelně výstřel rovněž mine účinkem. Následně se objeví několik létajících mechů, které zlikvidujte stejným způsobem. Poté opět palte do vrtulníku výše popsaným způsobem dokud ho nezničíte. Následně v animaci skočíte z budovy a jdete do další části mise.Podzemí

3.

Skočte dolů do díry a jděte tunelem podzemní dráhy až k další propasti. Dole je bonus (1/3) a nahoře visí ve vzduchu další (2/3). Vyskákejte nahoru k zásobnímu kontejneru a seberte kulomet. Ve stejném okamžiku přiletí obrovské hejno jakýchsi létajících potvor, které nechte být a seskákejte dolů k zeleně svítícím dveřím. Projděte jimi a pokračujte v cestě širokým tunelem. Brzy narazíte na velice nepříjemného mecha. Házejte po něm balvany a granáty. Vlevo je vyvýšenina, na kterou se nedostane a právě odtud je ideální házet granáty. Po jeho poražení se vám vrátí nová schopnost – Adrenalin (viz tutoriál bod 13). Hned tuto schopnost použijte na parašutisty, kteří se začnou snášet k zemi. Poté pokračujte dál širokým tunelem.


Konečná vlaková stanice

Jděte až k propasti. Dole je bonus (1/5). Poté vyšplhejte vlevo do pobořené stanice metra a postřílejte pár nepřátel. Vlevo za rohem je další bonus (2/5). Následně přejděte do zadní části a proskočte dírou dolů. Přijdete tak do obřího dómu, kde je uprostřed další bonus (3/5). Přeskočte vlevo na další nástupiště v dolním podlaží můžete sebrat nějakou munici. Z horního podlaží pokračujte vlevo a dozadu a projděte chodbou k dalšímu nástupišti. V chodbě narazíte na nový typ nepřátel – těžkooděnce. Vyjděte vpravo nahoru na další nástupiště a postřílejte tu pár dalších nepřátel. Pokračujte až k vysílači, který hackněte a deaktivujete tak miny. Vlevo za rohem je bonus (4/5) a dole pod jednou z min další (5/5). Přeskákejte po minách až k dalšímu tunelu podzemní dráhy a vejděte do něj.Podzemí

4.

Přeskočte na druhou stranu a jděte širokým tunelem až k propasti. Na druhé straně jsou těžkooděnci s kulomety, kteří po vás bez přestání pálí. Opatrně jděte vlevo dolů a kryjte se za překážkami. Počkejte si u lávky až k vám nepřátelé začnou sbíhat a poté je ze skrytu postupně odstřelujte. Popřípadě si můžete i pomoci vrháním předmětů. Poté přejděte lávku a dejte se vlevo. Na plošině nahoře je bonus (1/5) a na skalním výstupku nad vysílačem další (2/5). Po zabití všech nepřátel se nabourejte do vysílače, čímž deaktivujete miny. Seskočte na nižší plošinu a seberte ze zásobního kontejneru granátomet, kterým zničte létajícího mecha. Přeskákejte až na konec plošin, kde zlikvidujte několik nově se objevivších nepřátel. Nahoře ve vzduchu je další bonus (3/5). Pokračujte přes miny a mezi nimi seberte ještě jeden bonus (4/5). Vejděte do tunelu a jdete do další části mise.Městský park

1.

Postupujte jeskyní vpřed až k místu, kde uvidíte nahoře prosvítat světlo. Vyšplhejte se nahoru a octnete se v parku. Jděte rovně dokud nedojdete k propasti. Při přeskakování se držte vlevo a najdete plošinu s bonusem (1/7) a spoustou munice. O kousek dál pod stromem visí další bonus (2/7). Pokračujte směrem vpravo, kde na plošině pobijte pár nepřátel. Přeskakujte dál směrem vpravo korytem řeky až k místu, kde jsou 2 ostrůvky uprostřed řeky. Na zadním jsou tři nepřátelé, které zabijte. Nahoře na skalním výstupku je bonus (3/7). Pod mostem je bonus (4/7) a na mostě vpravo u závalu ještě jeden (5/7). V okamžiku, kdy zabijete tyto tři nepřátele, objeví se 2 létající mechové. Nejprve po nich vrhejte balvany na ostrůvku. Až vám balvany dojdou, přeskočte na most a vpravo na konci najdete další. Ještě další balvany jsou na plošině vlevo od druhého konce mostu. Až mechy udoláte, vejděte do tunelu.


Třída hrdinů

Sejděte ze silnice a pokračujte směrem vlevo. Vlevo pod stromem můžete sebrat bonus (1/4). Po chvíli dorazíte k bráně, za kterou je skupina soch. Po pěkné animaci pokračujte směrem vpravo až se dostanete do jakési budovy. Nahoře ve vzduchu je bonus (2/4). Vyskočte nahoru a pokračujte dál v cestě chodbou.Městský park

2.

Jděte vpřed a vpravo nahoře můžete sebrat bonus (1/5). Proskočte dírou dolů a prostřílejte se na konec chodby. Nepřátelé jsou zde velice nepříjemní. Kryjte se za sloupy a používejte zachycení a vržení nepřítele proti jinému nepříteli; značně si tím ulehčíte situaci. U stropu můžete sebrat další bonus (2/5). Na konci vyskočte nahoru o podlaží výš a ze zásobovacího kontejneru seberte brokovnici. Na konci chodby hackněte počítač a poté vyskočte nahoru. Pokračujte v cestě další chodbou dokud nevyjdete venku. Dojděte až k lávce, přejděte jí a postřílejte všechny nepřátele. Vlevo na konci útesu můžete sebrat bonus (3/5). Pokračujte směrem vpravo stromovým tunelem, přeskočte přes radioaktivní propast Brzy dorazíte k místu, kde na vás zaútočí hned 3 mechové najednou. Až se pod vámi objeví první, chyťte a mrštěte po něm balvan. Pokud máte plný počet granátů (3), tak se vám tohoto prvního mecha při troše štěstí podaří odrovnat jen těmito granáty a jedním balvanem. Jakmile bude první mech zlikvidovaný, pošlou vám zásobovací kontejner s granátometem, který vám hodně ulehčí práci. Pokud i po vystřílení všech granátů je některý z mechů naživu, musíte ho dodělat vrháním balvanů. Po boji můžete seskočit dolů do rokle, kde najdete bonus (4/5) a i kousek dál v kanalizačním vývodu další (5/5). Pokračujte k bráně a proskočte jí.


Městská zahrada

Postupujte vpřed až do velkého sálu, kde se to hemží odstřelovači. Držte se dole pod lávkami, aby jste před střelbou odstřelovačů byli kryti. Dostaňte se až k chodbě na druhé straně. Projděte dalším velkým sálem, další chodbou a dostanete se k vysílači, kde však musíte porazit mecha s laserovým kanónem. Pokud vám zbyly náboje v granátometu, tak jste nyní jednoznačně ve výhodě. Když vyskáčete na horní terasy, najdete nějakou munici a mimoto 2 červené boxy. Každý tento box vám přidá jeden granát do granátometu. Jinak používejte opět vrhání předmětů. Až mecha zničíte, postřílejte nepřátele, kteří k vám přibíhají. Nyní můžete ještě seskočit dolů pod vysílač a sebrat bonus (1/5), další bonus je pod jednou ze spodních lávek (2/5). Hackněte vysílač a jděte do chodby, ze které na vás vybíhali vojáci. Projděte halou dolů a v další hale se dejte vlevo. Proběhněte ještě jednou halou a v té následující budete muset svést souboj hned s dvěma mechy s laserovými děly. Nahoře na terasách je bonus (3/5) a rovněž červený box s granátem. Další najdete nahoře u zavřených dveří. Po zlikvidování obou mechů jděte dolů k mříži. V animaci se část zahrady zřítí. Skočte tedy do tohoto otvoru a pokračujte dál podzemím. Ve velké jeskyni najděte úzký tunel vpravo nahoře a projděte jím.Městský park

3.

Vlevo pod stromy je bonus (1/6) a dole v jeskyni další (2/6). Tu si však musíte odblokovat odhozením balvanů. Jděte k zásobnímu boxu a seberte odstřelovačku. Kryjte se nahoře u stromů a zlikvidujte okolní snipery. Poslední sniper je vlevo od vás za skálou; toho můžete umlátit holýma rukama. Nyní vyšplhejte na budovu a seberte další bonus (3/6). Když prohledáte všechny terasy domu najdete nějaké boxy s municí. Postřílejte hlídky u vysílače a poté ho hackněte. Skočte dolů do díry a v letu můžete chytit bonus (4/6). Projděte jeskyní až k vodopádu a vylezte nad něj. Pokračujte k velké skále po pravé straně, na jejíž vrcholku můžete sebrat bonus (5/6). Nyní se pusťte do vojáků kolem vysílače. Až je pozabíjíte, nabourejte se do vysílače a skočte dolů ze skály. Jděte k minám, přeskákejte po nich na druhou stranu a vejděte do tunelu.


4.

Hned vlevo seberte bonus (1/5), jděte vpřed a zahněte do soutěsky vpravo. Projděte soutěskou a dejte se vlevo. Na konci silnice je další bonus (2/5). Vyjděte po schodech nahoru a na vrcholu monolitu můžete sebrat další bonus (3/5). Pokračujte ke vchodu archívu.


Federální archívy

Nahoře je bonus (1/2) a na druhé straně místnosti další (2/2). Běžte k počítači a poté budete čelit masívnímu útoku nepřátel. Vyhoupněte se vpravo nahoru a běžte vpravo, kde se spouštějí nepřátelé po lanech. Nejprve je likviduje pomocí bionické ruky. Až dorazí zásobní kontejner, pomáhejte si granátometem. Za nějakou dobu dorazí další 2 kontejnery – jeden s odstřelovačkou a jeden s kulometem. Kulomet používejte proti létajícím potvorám. Až je zničíte, opět si vezměte granátomet. Dodělejte zbytek nepřátel a vraťte se zpět k počítači. V animaci se zřítí podlaha. Skočte do díry a pokračujte tunelem vpřed.


Červ

Vylezte z jeskyně nahoru a jděte mezi stromy až k okraji srázu. Vpravo za balvanem je bonus (1/3). Skočte na silnici dolů a dole můžete sebrat další bonus (2/3). Rozhoupejte se na zeleném stožáru a ve vzduchu můžete chytit ještě jeden bonus (3/3). Přeskočte na druhou stranu, kde vás čeká boj s gigantickým červem. Ze zásobních boxů, která vám po chvíli začnou přilétat, si berte buď kulomet, nebo granátomet. Pokuď máte granátomet, palte kamkoliv do těla červa; pokuď máte kulomet, musíte pálit jedině do jeho hlavy. Můžete též využít vraky aut k a vrhat je proti jeho hlavě. Jakmile na vás začne červ najíždět (krtkovat), musíte nadskočit nebo uhnout stranou, jinak vás zabije. Až mu uberete zhruba polovinu života, zhroutí se na zem a začne se dobíjet. Toto je vaše chvíle. Přiběhněte k němu a zachyťte se za jeho hlavu bionickou rukou. Nechte se vymrštit do výšky a použijte útok Death from Above. Tím prudce skočíte na jeho hlavu a poškodíte ho. Od teď už nebude schopný se dobíjet. Sice přestane krtkovat, avšak začne vypouštět energetické výboje, které jsou velice nebezpečné. Na poprvé vypustí jen jeden výboj, který vás nezabije, avšak napodruhé vypustí hned několik výbojů, která vás jistojistě zabijí. Musíte ho tudíž rychle ustřílet (je lepší mít kulomet) a snížit mu život na minimum. Pro jistotu jděte k okraji srázu, a pokud začne vypouštět energetické výboje, skočte dolů ze srázu a zachyťte se za okraj bionickou rukou. Tím se výbojům vyhnete. Až bude mít červ zdraví na minimu, tak se opět zhroutí. Opět k němu přiběhněte, zachyťte se a zopakujte Death from Above. Tím červa dorazíte a můžete pokračovat bránou do tunelu.Přístav Anderson

1.

V této misi pečlivě sbírejte červené boxy se speciální municí, které vám doplní granáty do granátometu, a modré boxy, které vám doplní klasické granáty. Jsou různě poschovávané. Neváhejte se klidně vrátit zpět, protože budete čelit značnému nepřátelskému odporu a je namístě využívat speciální munice co to jen jde. Běžte tunelem vpřed a vlevo za závalem seberte bonus (1/3). Brzy se dostanete k energetické bráně, kde zlikvidujte mecha nejlépe právě pomocí granátů. Vlevo za zatáčkou je velká horda nepřátel a vpravo další bonus (2/3). Projděte další zatáčkou a vlevo nahoře za cedulí je schovaný ještě jeden bonus (3/3). Pokračujte až na konec tunelu a přenesete se do samotného přístavu.


2.

Seskočte dolů na molo a pozabíjejte všechny nepřátele. Mezi kontejnery jsou boxy s municí. Vyhoupněte se nahoru a skočte vpravo na budovu. Na nižší střeše je bonus (1/6). Dostaňte se k vratům skladiště. Ve skladišti seberte munici, zlikvidujte vojáky a na druhé straně vyskočte na lávku železné konstrukce. Vlevo za rohem seberte 2 speciální červené boxy, které vám přidají granáty do granátometu a pusťte se do mechů. Proběhněte si nejprve okolí a najdete nějakou munici a také různé předměty, které můžete vrhat proti mechům. Jakmile zničíte prvního mecha, přiletí zásobovací kontejner, tak si k němu skočte a vezměte si další granátomet. Na válcovité konstrukci je 1 modrý box (klasický granát). Ve vzduchu visí bonus (2/6), který můžete sebrat, a poté jděte k vysílači, kde postřílejte pár vojáků. Za rohem úplně vzadu můžete sebrat další bonus (3/6) a hned za dalším rohem je další munice (o podlaží níž rovněž). Jděte k dělu a jeho ovládací panel vytrhněte pomocí bionické ruky. Poté hackněte vysílač a vracejte se stejnou cestou, jak jste přišli – skrz sklaliště až k místu, kde jste na začátku seskakovali dolů. Přeskákejte přes miny až k budovám a poté se přehoupávejte mezi budovami. U dalšího děla vás napadnou opět mechové a dole je několik vojáků. Pro souboj s mechy je nejvhodnější vylézt úplně nahoru a odtud do nich pálit granátometem. Házejte i zbytky zničených mechů proti dalším. Nezapomínejte na použití adrenalinu. Až zničíte prvního, přiletí kontejner s raketometem, kterým nepřátele dodělejte. Poté seskočte dolů, postřílejte vojáky, vytrhněte panel u děla a hackněte vysílač. Nyní vyskákejte na vrchol vedlejší konstrukce a začněte přeskakovat přes miny. Minimálně v jednom případě budete muset použít prodloužený skok (viz tutoriál bod 1). Doskákejte k ropné plošině a na její druhé straně můžete sebrat bonus (4/6). Poté seskákejte širokým otvorem až dolů a vejděte do tunelu.


3.

Tato mise vyžaduje precizní provedení, protože hra se dost dlouho neuloží. Vyskákejte nahoru a na trubkách můžete sebrat bonus (1/7). Vyskočte ven dírou ve střeše a vpravo přeskočte na lávku, kolem které poletuje mech. V tuto chvíli byste ještě měli mít raketomet. Předpokládám, že máte plný počet granátů. Jeden granát po něm hoďte a dodělejte ho raketometem (alespoň jeden náboj do raketometu vám musí zůstat). Skočte vpravo dolů a přehoupávejte se pod trubkami stále vpravo. Na vrcholy konstrukcí nešplhejte, protože byste se mohli stát snadným terčem pro odstřelovače. Mezi trubkami můžete sebrat další bonus (2/7). Dostaňte se až na konstrukci, na které je odstřelovač a na té samé po chvíli přistane zásobní kontejner. Vezměte si odstřelovačku a zlikviduje snipera v dálce. Dále postřílejte všechny nepřátele dole na mostě (na jednoho vám nezbyde munice; toho budete muset zlikvidovat zblízka). Poté vyšplhejte na vrchol konstrukce, na které stojíte, a zabijte druhého snipera. Nyní můžete už skočit na most a zabít zbylého vojáka. Vpravo na konci si modrým boxem doplňte granát, takže jich budete mít nyní opět plný počet. Vyskákejte nahoru na mostní konstrukci a seberte dva červené boxy (2 střely do raketometu) a bonus (3/7). Skočte dolů a přehoupněte se k bráně, kde na vás zaútočí dva mechové. Až budou u vás, švihněte bionickou paží kolem sebe (adrenalin), čímž je poškodíte. Vyskočte na trubky nahoru a vždy počkejte až pod vás přijdou. Pak na ně házejte granáty, a pokud to nebude stačit, dodělejte je raketometem. Brána se otevře a vy pokračujte širokou chodbou vpravo, kde pozabíjejte všechny nepřátele. Vzadu za kontejnery seberte granátový box a vyjděte ven na druhé straně. Pokračujte směrem vlevo k vysílači, který hackněte. Teprve až teď se vám hra uloží (kdo tohle vymyslel, nakopal bych ho). Minové pole je nyní deaktivované. Skočte na první minu a zhoupněte se na plošinu dole, kde je spousta munice. Vylezte na vedlejší konstrukci a vzadu můžete sebrat bonus (4/7). Skočte na konstrukci, kde přistál zásobní kontejner, seberte granátomet a zničte 2 mechy. Poté vyskočte úplně nahoru, kde zabijte odstřelovače. Nyní se pusťte směrem vpravo, abyste se k druhému odstřelovači dostali z boku. Můžete cestou sebrat další bonus (5/7). Skočte dolů ke vchodu do budovy, projděte na druhou stranu a vylezte vlevo nahoru, kde je schovaný další bonus (6/7). Nyní je třeba se opatrně dostat ke vzdálenému odstřelovači. Pohybujte se vlevo po stěnách konstrukcí. Vyskočte k odstřelovači a zabijte ho. Pozabíjejte alespoň několik nepřátel v blízkém okolí a hlavně na lávce, protože by vám komplikovali další postup. Můžete ještě sebrat na vrcholu jedné z konstrukcí granátový box a na další je v koutě schovaný červený box. Poté se dostaňte na lávku a přeskakujte po železných trámech.


Konvoj Buraqů

Vytrhněte panel v přední části vrtulníku. To samé místo uchopte bionickou rukou a nyní budete moci vrtulník ovládat. Naveďte ho k nejbližšímu vrtulníku v konvoji a přeskočte na něj. Totéž opakujte tak dlouho dokud se nedostanete na první vrtulník v konvoji. Kolem vás budou poletovat nepřátelé na vznášedlech. Pokud však budete dost rychlí, tak si jich nemusíte všímat, protože jim pokaždé uletíte. V nitru vrtulníků můžete sebrat nějakou munici do pistole.


Spálené město

Vylezte z díry nahoru a dejte se ulicí vpřed. Vejděte do tunelu a pozabíjejte pár otravných nepřátel. Vyjděte na druhé straně a pokračujte další ulicí až k místu, kde se dá seskočit vlevo dolů. Vstupte na plošinu a v animaci vyjedete nahoru.


Konstruktér

Za vašimi zády nahoře je bonus (1/2) a v centrální šachtě je druhý (2/2). Nyní musíte na třech stranách zlikvidovat mechy a stráže a pokaždé vytrhnout červené kotvy, čímž spustíte obří válce dolů. Na jedné straně jsou i kontejnery, kde si seberte granátomet, který vám celou práci usnadní. Pečlivě sbírejte i modré boxy, abyste měli granáty proti mechům. Až se vám podaří uvolnit všechny tři válce, běžte na kruhovou plošinu, kde vás čeká souboj s Groederem. Vždy když začne jiskřit, skočte dolů z plošiny a zachyťte se bionickou rukou. Rychle se vymrštěte nahoru, zachyťte se bionickou rukou Groedera a skočte proti němu. Tím mu uberete část zdraví. Držte se však dál od ohně, protože by se mohlo stát, že do něj nechtěně skočíte. Až Groederovi uberete zhruba polovinu zdraví, začnou na vás útočit létající mrchy, kterým se snažte vyhnout, jinak vás můžou velice rychle zabít. Zároveň Groeder začne jiskřit a v tomto okamžiku bude zranitelný i granátometem. Rovněž použijte adrenalin, čímž mu opět uberete část zdraví. Pokud máte málo nábojů do granátometu, musíte opakovat výše popsaný postup (zachycení a skok proti němu).


Tajný bunkr

Mechy zlikvidujte buď vrháním balvanů, nebo pomocí zbraní ze zásobních kontejnerů vpravo nahoře. Pokračujte dál a pozabíjejte hordu nepřátel. Vpravo za skálou je bonus (1/3). Vejděte do velké brány na konci a uvnitř zahněte vpravo. Po animaci vyjděte zpět na chodbou a jděte dál dveřmi na opačné straně chodby. Projděte dlouhou chodbou zlikvidujte spousty nepřátel a na konci chodby se spustí animace.


Finální boj

Jste na zádech jednoho z mechanických kondorů. Až se vám objeví ikona směrové klávesy, podržte tuto klávesu a rychle za sebou tiskněte klávesu pro vytržení. Jestliže nebudete dost rychlí, zemřete. Až se energie kondora sníží na polovinu, směrová ikona se změní. Podržte tudíž opět příslušnou klávesu a rychle za sebou tiskněte klávesu pro vytržení. Poté kondora zabijete a skočíte dolů. Zachyťte se dalšího kondora dole bionickou rukou a tiskněte klávesu pro skok. Po chvíli se přitáhnete ke kondorovi, kterého udolejte stejným způsobem, jak bylo popsáno výše. Toto zopakujte ještě třikrát. Poslední kondor je nejnebezpečnější a při souboji s ním musíte klávesu pro vytržení mačkat opravdu velice rychle. Pokud mu nestihnete ubrat celé zdraví, zabije vás. Po zlikvidování pěti kondorů se spustí další, tentokrát už definitivně poslední animace.

Súvisiace hry: Bionic Commando: Rearmed
Bionic Commando (1998)Diskusia Príspevkov: 1 Hodnotenie
75 hlasov

100
60
20

80
40
0
47
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |