HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18681
5448
5063
1423
1597
6909
5062
10333
1687

Online 55318 uživatelů

Návody > Dungeon Master


Zobrazení:16815

Úroveň 1

V této úrovni máte v podstatě jen jediný úkol a to vybrat si na další cestu čtyři postavy, které budete vést až do konce hry. Vybrat si můžete pochopitelně koho chcete, ale většinou je nejlepší vzít si do sestavy dva bojovníky (dopředu) a dva kouzelníky (dozadu). To ale v podstatě není zas až tak důležité, protože postupem času se budou vaše postavy zlepšovat ve všech dovednostech. Co je ale důležité, je přejmenovat své vybrané miláčky při jejich odzrcadlujicím zrodu. Jinak začnou už s vypracovanými dovednostmi (novice, neophyte a pod.), ale bodů (hitpoints, stamina a many) mají pořád stejně, takže další body přibývají pomaleji. Po vybrání čtyřčlenné party se můžete vydat do dungeonu. (To zas nebylo tak úplně přesné, protože vám stačí pouze jedna postava, abyste mohli pokračovat, ale vezměte si radši všechny čtyři). Šlápněte na plošinu (1) otevřou se před vámi dveře. Před schody si nezapomeňte vzít pochodeň, měch na vodu a listinu s prvním kouzlem, což je kouzlo na světlo. Cestou sbírejte do batohu samozřejmě všechno jídlo, které najdete, už se k tomu v návodu nebudu zbytečně vracet. Při podrobnější obhlídce stěn narazíte na zvláštní výklenek ve zdi. To je Oltář převtělení, ze kterého po vložení ostatků zemřevšího člena výpravy vyleze nová postava identická s nebožtíkem. Až se dostatečně vynadíváte, můžete se po schodech vydat dolů do dalšího patra.

Úroveň 2

Před vstupem do druhého patra nezapomeňte dát někomu do ruky pochodeň nebo zakouzlit nějakým kouzelníkem světlo, jinak vás zaskočí tma. Vpravo pod schody je na zemi palice, za ní dveře a za dveřmi mumie – vaše první potvora. Postup je jednoduchý: popadněte palici do ruky, otevřete dveře a zabijte mumii. Poberte věci v místnůstce a nezapomeňte na meč ve skrytém výklenku ve zdi, který se otevře po zmáčknutí obdélníkové dlaždice. Vezměte klíč (1) a odemkněte dveře. Seberte klíč (4). Odemkněte dveře (5) a (6), posbírejte věci a hlavně klíč. (7). Jděte do chodby B (nezapomeňte obejít plošinku zavírající vám dveře před nosem, jak je to načrtnuto na mapě) odemkněte dveře, vezměte si věci, a klíče (8), (9). Jděte do chodby C, odemkněte dveře (10). Dojděte chodbou pro klíč (11) odemkněte dveře a dojděte do místnosti s devíti nášlapnými plošinkami (12). Dá se projít mnoha způsoby, je to tak jednoduché, že se dá jen chodit dopředu a dozadu. D, D, D, Z, D, D, Z, D (D=dopředu, Z=dozadu). Vezměte klíč (13). otevřete dveře (14), položte kámen na plošinku (15), vlezte do teleportu pro klíč (16), položte něco těžšího na plošinku (17), vezměte klíč (18), vezměte klíč (19), otevřete dveře (20). Dojděte si pro věci a pro nové kouzlo (21), otevřete dveře zmáčknutím tlačítka (22) a nešlapte na plošinku vedle nebo se dveře opět zavřou. Přepněte spínače (23), dojděte k teleportu (24) a hoďte do něj cokoliv. Vezměte klíč a otevřete dveře (25). Záhada dveří (26) spočívá v jejich rozbití brutální silou. Dojděte k fontánce (27) a vložte do ní minci. V další fázi přepněte přepínače, nejprve (28), a pak (29). Poté posbírejte věci (30). Seberte malý štít (31) a hurá do třetí úrovně (32).

Úroveň 3

Pár kroků za schody narazíte na tlačítko na levé zdi (1), které vám otevře tajnou stěnu, za níž seberte věci (teleportem se musí projít ve správný okamžik). Vezměte bednu a uložte si do ní zásoby jídla, abyste je neměli roztahané po inventoráři (2). Otevřete dveře (3). Po zabití všech potvor mačkejte tlačítka u mříží (4) tak, že vždy zmáčknete tlačítko, za kterým v kleci se nachází bedna. Bedna nakonec vypadne ven. Je v ní zrcadlo, které použijte na zeď (4). Seberte věci a klíč. A hurá na dveře číslo 5. Za nimi vhoďte dvě mince do otvoru na zdi (6) a otevřou se vám dveře dřevěné. Dojděte k propadlišti (7), za nímž jsou zavřené dveře. Použijte kouzlo na otevírání dveří a vhoďte do otevřených dveří libovolný předmět. Propadliště se zavře. Za ním je výklenek (8) se stříbrnou mincí. Položte do něho něco jiného a minci použijte na otevření dveří. Seberte bednu (9). Jednu minci z ní použijte do otvoru ve zdi. V otevřeném výklenku zmáčkněte skryté tlačítko. Otevře se tajná stěna (10) a vy můžete sebrat další klíč (11). Otevřete dveře (12). Tato část je velmi jednoduchá. Dejte si pouze pozor na otočné teleporty, které vás otočí v pravém úhlu - jsou značeny na mapě. Zmáčkněte tlačítko 13, vedle se otevře tajná stěna s klíčem. Za dveřmi (l4) musíte zmáčknout tlačítko na zdi (15) a co nejrychleji proběhnout chodbou. Zmáčkněte tlačítko 16 a rychle hoďte cokoliv do objevivšího se teleportu. Díru 17 přeběhněte tak, že se k ní otočíte zády, zmáčknete tlačítko na zdi a rychle dvakrát couvnete. Pak zmáčkněte tlačítko 18. Dojděte si pro klíč (l9). Před dveřmi 20 se na chvíli nadechněte a uložte pozici. Bude husto. Na plošinku 21 něco položte a probojujte se až k tlačítku 23. Za ním se nachází modrý diamant, kterým si otevřete dveře 22. Za nimi pochopitelně vezměte klíč a další vybavení. Za dveřmi 24 si pouze dojděte pro poslední klíč 25. A teď můžete konečně otevřít všechny dveře (26), ke kterým jste si sehnali klíče. Ve výklenku 29 najdete první klíč RA. Jako poslední věc v tomto patře si odemkněte mříže 27 a zmáčkněte tajné tlačítko za nimi. Otevře se stěna 28. Poberte věci a rychle do čtvrtého levelu.

Úroveň 4

V této úrovni se setkáte s nepříjemnými hadovitými potvorami, zvanými červi. Dojdete k bodu 1. Cestou seberte sekeru. Později se vám bude náramně hodit. Šlápněte na plošinku, otočte se čelem ke zdi, kde najdete skryté tlačítko. To zmáčkněte a co nejrychleji projděte dveřmi. Sáhněte do kanálku ve zdi (2) a vytáhněte klíč. V místnosti 3 seberte nová kouzla. Klíč můžete použít v bodě 4 a otevřít si teleport, který vám pomůže zkrátit level. Místnost za dveřmi 5 se vám bude náramně hodit při vylepšování úrovní, protože v ní neustále dorůstají lehce zneškodnitelné houby. Na mumii (6) něco hoďte, zabije jí to. Rozbijte dveře (7) a čeká vás závěrečná bitka s červy. Pak se můžete vydat do patra 5.

Úroveň 5

Úkolem páté úrovně je shromáždit předměty na otevření hádankové místnosti na začátku šestého levelu. Jsou to luk, zrcátko, zlatá mince a modrý drahokam. Procházení jednotlivých místností by vám nemělo dělat moc velké potíže, takže jenom ve stručnosti. Vydáte se dveřmi 1 do místnosti plné propadlišť. Při každém vašem pohybu se jejich poloha změní. Důležité je nejdříve prokličkovat do menší místnosti (2). V místnosti za dveřmi 3 musíte nejdříve zmáčknout tlačítko (4), a teprve poté projít okolo vyznačených vracecích teleportů. Nezapomeňte si vzít kouzelnou hůl (5) (přidává manu). Cestou zpátky se otevře tajný vchod, kde leží náhrdelník llluminet(6). Za dveřmi (7) si dojděte do místnosti 8, kde vás čeká těžký úkol: přepnout všechny přepínače na stěnách tak, aby se otevřela západní stěna. Za dveřmi 9 se nachází teleportovací bludiště (musíte projít teleporty podle abecedy). Až shromáždíte všechny výše popsané předměty, vydejte se s nimi ke schodišti (10).

Úroveň 6

V první místnosti rozložíte předměty popsané v předchozí kapitole do výklenků na stěnách. Správné rozmístění poznáte tím, že se otevřou dveře. V místnosti (1) položíte jakýkoliv předmět na teleport ještě předtím. než ho zapnete pákou na zdi. Seberte klíč a jděte do místnosti (2). Tam vás čeká obtížný úkol – mačkat knoflíky na stěnách tak dlouho, dokud nenamačkáte správnou kombinaci (mně se dveře otevřely poté co jsem zmáčkl pořadí A,C,B,D.). Za tajnými dveřmi se objeví klíč, který vezměte a jděte do místnosti (3). Tam do skuliny ve zdi vložíte zlatou minci – otevře se tajná místnost s klíčem. Seberte ho a otevřete si oboje dveře (4). Zmáčkněte tlačítko (5), otevře se tajná stěna (6), zmáčkněte v ní skryté tlačítko, a nyní můžete vzít klíč (7). V této místnosti se pohybují kostlivci, které zatím nezabíjejte, ale nalákejte je na nášlapnou plošinu (8), kde je zmrazte pomocí mrazicí krabičky. Zatímco stojí na plošině, je otevřena tajná stěna (9). Rychle tam doběhněte, vezměte si věci, zabijte kostlivce a jděte otevřít dveře (10). Dveře (11), ač jsou na stejný klíč otevírat nemusíte, protože je za nimi pouze mrazicí krabička. Naproti nim je na stěně tlačítko, po jejímž zmáčknutí se objeví tajná chodba s věcmi. Chodbu (l2) musíte proběhnout tak, že se odlehčíte, pak otevřete dveře na dálku kouzlem na otevírání dveří, a pak musíte rychle proběhnout mezi mizejícími teleporty. Vezměte klíč a otevřete dveře (13). V bodě (14) je chodba, kterou musíte prohodit cokoliv až nakonec – nejlepší je vystřelit šíp. Pokud se vám to nepodařilo, je to tím, že jste na to moc slabí, takže trénujte. Za dveřmi (15) není nic důležitého. Dveře (16) opět odemykat nemusíte. Pokud zmáčknete tlačítko (17) otevře se tajná stěna k dalšímu vchodu a propadlišti z páté úrovně. V místnosti (19) se můžete přeteleportovat do místnosti (22) a obráceně. Zmáčkněte páčku (20) a co nejrychleji doběhněte do místnosti (21), kde posbíráte věci. Dojděte si také pro věci do místnosti (23). Posbírejte věci v místnosti (24) a můžete jít do sedmého levelu.

Úroveň 7

V sedmém levelu můžete zatím otevřít jen jedny dveře RA klíčem z třetího patra, naučit se nová kouzla a jít do úrovně (8).

Úroveň 8

V této úrovni se vyskytuje množství duchů, kteří jsou silnější než ti, které znáte z dřívějších levelů. Musíte na ně použít kouzlo proti duchům. Zmáčkněte tlačítko (1) a vejděte do dlouhé chodby. V ní musíte ujít pouze 25 kroků a poté se podívat za sebe. Měl by být vidět tajný vchod do zdi. Zmáčkněte tlačítko (2) a posbírejte věci. Vraťte se do hlavní místnosti. Vezměte klíč (3). Firebally, které poletují místností, vyrušíte tak, že zmáčknete tlačítko (4) a v objevivší se místnůstce zmáčknete tlačítko, čímž odstraníte jeden z obracecích teleportů. Dojděte si pro věci v bedně (5). Otevřete dveře (6), použijte Skeleton Key na lebku ve zdi (7), čímž se vám objeví vchod na další schodiště, které se táhne všemi dalšími patry a ke kterému získáte přístup v každém patře pouze dalším Skeleton klíčem. V centrální místnosti se nachází ještě řada dalších tajných místnůstek, ve kterých se nachází množství více či méně užitečných předmětů a které se otevřou zmáčknutí tlačítek na stěnách. Na dohrání je však nepotřebujete. Do levelu devět sejděte schodištěm (8).

Úroveň 9

V bodě (1) se nachází tajný vchod skrz zeď. V bodě (2) je otočný teleport, který dokáže zmást. Zmáčkněte tlačítko (3) a za vámi se otevře tajná stěna. Věci v ní posbírejte. Dveře (4) jsou malý oříšek. Nemačkejte páku vedle nich a jděte nahoru po schodišti (5). Dostanete se do malé místnůstky v osmém patře, kde je vašim úkolem spadnout do díry, čímž se dostanete opět do devátého patra zrovna za dveře (4), které pak můžete normálně otevřít. Před místností (6) je užitečné zakouzlit na sebe pár antiohnivých štítů. Zmáčkněte tlačítko (7), v místnosti (8) poberte věci a hlavně Skeleton Key. Jednou z věcí, které jste našli v tomto patře je hornina Corbamit, kterou vložíte do výklenku (9). Můžete si otevřít vchod do schodiště Skeleton klíčem (10). Prohlédněte místnost (11) a můžete sestoupit do dalšího patra.

Úroveň 10

První místnost projdete podle šipky, kterou jsem zakreslil na mapě. Vezměte klíč (1) a můžete si otevřít jedny ze dvou dveří. Pokud chcete projít pouze jednou chodbou, pak to klidně udělejte a nezapomeňte cestou vzít další klíč, který se objeví vždy po zabití nestvůr (2,3). Otevřete dveře 4. Pokud chcete projít oběma chodbami, použijte klíč na druhé dveře, zabijte nestvůry, vezměte klíč a odemkněte dveře (4). V místnosti (5) se nachází řada posunovacích plošinek, které vás roztočí kolem místnosti. Finta je pouze v tom, ve správný okamžik vyskočit. Tlačítko (6) bych doporučoval raději nemačkat. V místnosti, v jehož rohu se nachází je totiž rozmístěno mnoho příšer, které však mohou pouze bezmocně stát v koutech, přihlížet a čekat na zmáčknutí tlačítka (6). Pak se do vás mohou okamžitě pustit. V místnosti (7) si můžete zkrátit cestu až do místnosti (10). a tam po zmáčknutí tlačítka i naopak. Zmáčkněte tlačítko (8), za stěnou posbírejte věci a zmáčkněte další tlačítko. Můžete si dojít pro sekyru (9). Je to jedna ze dvou nejlepších zbraní ve hře. Můžete sejít po schodišti (11) do levelu jedenáct. Samozřejmě i v tomto levelu si můžete otevřít dveře do velkého schodiště (12).

Úroveň 11

Nejprve se dostanete do čtyřhranného bludiště. Jsou celkově čtyři se čtyřmi teleporty. První se projde proti směru hodinových ručiček, druhý a třetí po směru a poslední opět proti směru. Musíte v něm nejprve sebrat klíč, kterým otevřete mříž, za ní v bedně najdete klíč k zámku v poslední části bludiště. Tam ho použijte a vraťte se k části s bednou. Za ní se totiž otevřela stěna. Dojděte si pro meč (1). Doporučuji se předtím (ještě přede dveřmi odlehčit), neb lučebník se dožije překvapení. Dojděte do místnosti (2), kde posbírejte všechny věci. Zmáčkněte tlačítko (3) a za zmizelou stěnou vezměte věci. Dojděte k rozcestí (4) a vyberte si jednu z cest, kterou půjdete. Odemknete si ji Cross Key a projdete. Zmáčkněte tlačítko (5) a za zmizelou stěnou seberte věci. Dojděte do místnosti (6), kde do otvoru na stěnách můžete házet měděné mince. Vždy se objeví výklenek, ve kterém obvykle nic důležitého nenajdete, pouze v jednom se nachází další Cross Key, který vám umožní projít další ze tří cest na rozcestí (4) (jen pro zájemce). Zmáčkněte tlačítko (7) a stoupněte si na plošinku za objevenou stěnou, vezměte klíč a pokračujte v krasojízdě. Můžete jít do dalšího patra (9).

Úroveň 12

Stoupnutím na plošinku (1) ovlivňujete objevování skrytých děr v místnosti. Zmáčkněte tlačítko (2) a otevřou se dveře (3). Dojděte k nim. Bude tam stát rytíř. Rozbijte mu hubu a vezměte si od něj klíč. Otevřete dveře (4) a poproste dalšího rytíře za nimi, jestli by vám nedal další klíč. Pokud vám ho nedá, tak mu ho vezměte. Odemkněte dveře (5) a vezměte třetí RA klíč (6) (teď už můžete do sedmého patra, ale nejprve dojdeme dvanácté). Zmáčkněte tlačítko (7) – otevře se tajná chodba ve které jsou roztroušeny části nejlepší výzbroje. V místnosti (9) zbijte rytíře a posbírejte věci. Dojdete do místnosti (10), kde se nachází nášlapná plošinka, po jejímž sešlápnutí se objeví v rohu místnosti tři pavouci. Posbírejte zde věci a můžete jít, do místnosti (11), kterou projdete. Tlačítko (12) vám zavře stěnu (10) k pavoukům. Otevřete si stěnu Skeleton klíčem (13) a dojdete do sedmého patra.

Znovu Sedmá úroveň

V tomto patře potkáte několik Stone Golemů - celkem tvrdí hoši. Otevřete dveře RA klíči (1). Dojděte si pro meč Inquisitor (2), odemkněte dveře (3). Posbírejte věci a klíče ve výklencích (11). Zmáčkněte tlačítko (4). Za zmizelou stěnou se nachází řada listin a také další RA klíč. Ten použijte na dveře (5). Projděte chodbou až k bodu (6) a odemkněte dveře. Pokud vám nepůjdou odemknout, pak vězte, že musíte použít Master Key, který leží v nižších patrech. Za nimi vezměte Firestaff. Zmáčkněte tlačítko (7), čímž se vám otevře cesta ke zmáčknutí tlačítka (8). Vezměte klíč (9). Zvláštním schodištěm (10) můžete projít až do třináctého patra.

Úroveň 13

Pokud jste přišli zvláštním schodištěm, zmáčkněte tlačítko (1) a proběhněte hlavní místnosti do chodby (2) ke schodišti do čtrnáctého patra.

Úroveň 14

Zabijte draka (To se lehko řekne, co!). Pod hromádkou prachu (1) seberte klíč a otevřete s ním dveře (2). Před stěnou (3) zakouzlete speciální kouzlo ZO KATH RA. Objeví se malý kousek zářivé hmoty, který na stěnu použijete. V tom okamžiku uvidíte uvolněný Power Gem ve skále. Vzít si ho můžete pouze použitím Firestaffu a to tak, že ho vezmete přímo myší a jako kurzor s ním zmáčknete na Power Gem. Od tohoto momentu máte zavřeny všechny vstupy nad dvanácté patro, ale hlavně máte kompletní zbraň ke zničení Chaose. Můžete do levelu třináct.

Třináctá úroveň podruhé (finále)

Nejprve vytlučte všechny chaosovy pomocníky. Pokud nevíte jak zničit ohně, použijte Worpal Blade nebo kouzla proti duchům. Zabití Chaose není nikterak jednoduché ani když máte kompletní Firestaff, ale nebojte se, však ho zabijete. Nejprve okolo něho postavíte pomocí kouzla FLUXAGE žluté stěny, kterými se nedokáže (stejně jako zdmi) teleportovat jinam. Není to zase tak jednoduchý úkol, protože se vám bude snažit neustále uniknout. Až se vám podaří uzavřít Chaose do kouzelných stěn ze všech čtyř stran, postavte se před něj a použijte kouzlo FUSE. Pak už jen sledujte, jak se dílo vydařilo.

Súvisiace hry: Dungeon Master 2: The Legend of Skullkeep
Dungeon Master: Chaos Strikes BackDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
607 hlasov

100
60
20

80
40
0
49
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |