HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21262
5455
5063
1438
1600
7345
6088
13015
1687

Online 10359 uživatelů

Návody > Left 4 Dead 2


Zobrazení:15260
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

Druhý díl zombie střílečky Left 4 Dead s sebou přináší další porci zábavy pro milovníky oldschoolových her. Herní systém je ve srovnání s jednotku úplně stejný; přibylo jen několik nových nepřátel, zbraní (hlavně zbraně na blízko) a také herní doba je o něco delší. Hra opět nabízí možnost kooperativní hry, kdy můžete spolu s kamarády procházet úrovněmi společně. Obtížnost oproti jednotce mírně vzrostla. Hlídejte si své zdraví a také zdraví svých parťáků. Pokud je některý z nich vážně zraněn vyberte v inventáři lékárničku, přistupte k němu a podržením pravého tlačítka myši ho vyléčte. Je třeba, aby taktéž pomáhali vaši přátelé vám, protože kooperace je pro postup touto hrou klíčová. Chtěl bych ještě upozornit na auta, se kterými se budete setkávat na ulicích. U některých, když do nich náhodně střelíte, se spustí alarm a to přiláká obrovskou hordu infikovaných. V kampani Hard Rain, v úsecích, kde jste vystaveni bouřce, každé zahřmění rovněž přiláká nové nepřátele.


VÝBAVA

Můžete nést jednu nebo dvě pistole (popřípadě jednu pistoli Magnum) jednu hlavní zbraň, jednu výbušninu, jednu lékárničku a jeden lék proti bolesti. Namísto pistole můžete používat zbraně na blízko, namísto lékárničky můžete nést defibrilátor.
 • Pistole – disponuje nekonečnou municí a v podstatě se jedná o zbraň, jejíž použití je na místě v případě, že vám dojde munice do hlavní zbraně. Po startu každé kampaně se snažte najít další pistoli, abyste mohli používat 2 pistole současně, což vás značně zvýhodní v boji.
 • Zbraně na blízko – můžete si je vyměnit za pistoli. Jednoznačně nejlepší je motorová pila. Dále můžete používat kytaru, baseballovou pálku, pánvičku, páčidlo, sekyru, tonfu, mačetu, ninja meč (ovšem ninja meč tak jako meč ve hře nevypadá, spíš to vypadá na katanu, ale to je detail).
 • Samopal – zbraň pro univerzální použití.
 • Útočné pušky – je několik druhů útočných pušek a je to jednoznačně nejlepší volba ze všech zbraní. Útočné pušky jsou o něco účinnější než samopal.
 • Brokovnice – je několik druhů brokovnic. Jsou extrémně účinné na blízko a ideální do interiérů. Jejich další výhodou je rychlá kadence. Nevýhodou je menší přesnost na větší vzdálenosti.
 • Odstřelovací puška – můžete si vybrat z několika druhů odstřelovacích pušek pro odstřelování vzdálených osamocených nepřátel nebo pro odstřelování z vyvýšených pozic.
 • Granátomet – touto zbraní můžete v řadě nepřátel napáchat značné škody. Jeho nevýhodou je však dlouhá doba nabíjení, takže ne do každé situace je tato zbraň vhodná.
 • Laserový zaměřovač – toto vylepšení pro zbraně můžete náhodně najít, když budete důkladně prohledávat okolí. Přidá na vaši zbraň laserový zaměřovač (paprsek) a zvýší přesnost vaší zbraně.
 • Molotov – pokud se na vás valí příval nepřátel je velice vhodné pomocí Molotova udělat ohnivou stěnu a spálit tak všechny nepřátele, které oheň zasáhne. Vytvořením ohnivé stěny dočasně zastavíte příliv nepřátel.
 • Bomba – infikovaní jdou za teplem, takže pokud hodíte bombu, nepřátelé se kolem ní shluknou a následný výbuch je hromadně zlikviduje.
 • Výbušná nálož – pokud se vám ji podaří sebrat schovejte si ji na nějakou příležitost, kdy budete napadeni velkou hordou nepřátel a teprve poté ji použijte.
 • Petardy – setkáte se s nimi jen jednou a to u koncertního pódia. Jejich použitím můžete najednou zneškodnit větší množství nepřátel a zastavit tak na chvíli jejich příval.
 • Jed – hozením jedu způsobíte oblak plynu, který láká infikované a ti se do oblaku plynu seběhnou. Tím, že si vás chvíli nebudou všímat, získáte ideální příležitost je zlikvidovat.
 • Výbušné nádoby – jedná se o palivové a olejové kanystry a plynové láhve. Můžete je buď z dálky rozstřelit, nebo uchopit a vrhnout mezi útočící nepřátel, teprve poté rozstřelit a tím jich najednou zlikvidovat větší množství. Rozstřelení benzínového kanystru má stejný efekt jako hozený Molotov – vytvoří ohnivou stěnu.
 • Lékárnička – doplní většinu vašeho zdraví. Můžete však nést jen jednu lékárničku. Na druhou stranu vás mohou uzdravovat i ostatní členové vašeho týmu.
 • Léky proti bolesti – jen dočasně zvýší hodnotu vašeho zdraví. Zdraví bude permanentně klesat zpátky na původní úroveň. Užití léků proti bolesti je tudíž jen nouzové řešení. Je namístě co nejrychleji použít lékárničku pro důkladné vyléčení.
 • Adrenalin – můžete ho nést místo léků proti bolesti a má naprosto stejný efekt jako léky proti bolesti – také jen dočasně zvýší vaše zdraví. Kromě toho vás však nabudí a dočasně se zvýší vaše rychlost, čehož můžete využít k manévrování pokud jste například napadeni velkou hordou nepřátel.
 • Defibrilátor – můžete ho nést místo lékárničky a s jeho pomocí oživit padlého nepřítele.

TYPY NEPŘÁTEL
 • Běžný infikovaný – jedná se o nejběžnější typ nepřátel, se kterými se budete setkávat doslova na každém kroku. Nejsou příliš odolní a snadno je zabijete. Jejich síla spočívá v jejich rychlosti a také v tom, že útočí v obrovských počtech. Oproti prvnímu dílu přibylo víc druhů běžných infikovaných, například infikovaný v policejní uniformě, který je oproti ostatním infikovaným o něco odolnější.
 • Boomer – je to tlustá zombie, která není příliš nebezpečná. Střelte ji do břicha a ona okamžitě exploduje. Zákeřnost tohoto nepřítele spočívá v tom, že pokud se s ním dostanete do těsného kontaktu a on exploduje, tak sliz z jeho těla vás na chvíli oslepí a vy budete dezorientovaní. Navíc pokud budete obaleni slizem přiláká to další infikované.
 • Hunter – dokáže dělat obrovské skoky, a jakmile na vás skočí, bude se vás snažit umlátit. Pokud vám rychle někdo nepřijde na pomoc, zemřete.
 • Smoker – tento nepřítel disponuje dlouhým chapadlem, které proti vám často i z velké vzdálenosti vymrští a omotá vám kolem krku. Pokud vám rychle někdo nepřijde na pomoc, zaškrtí vás. Když Smokera zabijete, uvolní se zelený toxický plyn, který vám bude ubírat zdraví.
 • Tank – je to velký tlustý hromotluk, který disponuje nesmírnou silou a je velice odolný. Navíc po vás bude vrhat těžké předměty a snažit se vás tímto zraňovat. V žádném případě se k němu těsně nepřibližujte, protože jeho údery jsou opravdu drtivé. Jediná možnost, jak ho zabít je ustřílet ho, což však určitou dobu trvá vzhledem k jeho odolnosti.
 • Witch – jedná se o nejnebezpečnějšího nepřítele ve hře. Čarodějnice jsou sice o trochu méně odolné než Tankové, ale dokážou zaútočit drtivější silou. Obvykle čarodějnice uslyšíte už na dálku jak pláčí. Jakmile do nich střelíte, obrovskou rychlostí se k vám rozběhnou a jediným úderem vás srazí na zem a těžce zraní. Pokud vám nikdo nepřijde včas na pomoc je to váš konec.
 • Charger – má extrémně vyvinutou pravou paži, kterou dokáže rozdávat velice silné údery. Není však zdaleka tak odolný jako Tank, takže jeho likvidace není tak obtížná.
 • Jocky – má schopnost dělat velké skoky podobně jako Hunter. Pokud po vás skočí, přichytí se vám na zádech jako klíště a začne vás těžce poškozovat. V takovém okamžiku jste odkázáni na pomoc parťáků. Lépe je se k němu pokud možno nepřibližovat a odstřelit ho z dálky.
 • Spitter – jedná se o nepříliš silného nepřítele, který útočí na dálku svým toxickým slizem. Po jeho zabití jeho tělo exploduje a vytvoří louže slizu. Při kontaktu s těmito loužemi budete přicházet o zdraví.


Kampaň 1 – Dead Center

Hotel
Stejně jako v prvním dílu začínáte na střeše. Seberte si druhou pistoli, abyste mohli používat dvě současně. Novinkou jsou zbraně na blízko – sekyra a páčidlo. Sejděte po schodech dolů do nitra budovy. Postupujte dlouhou chodbou, likvidujte nepřátele a na rozcestí se dejte vlevo. Na konci chodba hoří, takže zajděte do místnosti vpravo a vlevo prolezte oknem na venkovní římsu. Jděte na konec římsy, vlezte vlevo oknem do místnosti a ocitnete se zpět v chodbě za hořícím místem. Projděte na konec chodby a sejděte po schodech dolů. Pokračujte do rohové místnosti, kde nastupte do výtahu a stiskněte tlačítko. Až se výtah zastaví, budete muset ručně otevřít dveře. Vystupte z výtahu a seberte si ze země první pořádnou zbraň – samopal. Zlikvidujte záplavu nepřátel a postupujte hořící chodbou směrem vpravo. V místnosti vpravo přeskočte přes stůl a zamiřte ke dveřím vlevo. Pokračujte jedinou možnou cestou mezi ohnivými stěnami až dorazíte do přechodové místnosti, kde za sebou zavřete dveře pro dokončení úrovně.

Streets
Naberte si nějakou munici a poté otevřte masívní dveře. Vyjděte ven na ulici, pobijte všechny nepřátele a dejte se vpravo směrem dolů. Na konci vstupte do dveří vpravo. Sejděte po schodech dolů, projděte dveřmi vpravo a vyjdete opět venku. Dejte se po silnici vlevo, projděte tunelem a poté přeskočte vpravo přes svodidla, abyste se dostali na sousední silnici. Jděte po silnici vpravo až na konec a vlevo vylezte po žebříku na kontejner. Seskočte dolů na další ulici a důkladně vyčistěte okolí od nepřátel. Vyjděte po schodech a vstupte do budovy. Uvnitř vyjděte po dalším schodišti nahoru a vyjděte na venkovní balkón. Vlevo dole pod sebou uvidíte na ulici spoustu nepřátel. Použijte nějakou výbušninu, abyste zredukovali jejich počet. Následně seskákejte dolů na ulici. Jděte po ulici vpřed a o kousek dál vyjděte vpravo po schodech nahoru. Přejděte na konec terasy, kde se dejte vpravo a vyjděte po schodech nahoru. Projděte dlouhým průchodem mezi ploty a na konci sestupte po schodech dolů. Vlevo vstupte dveřmi do budovy, která je vlastně prodejnou zbraní. Zde si můžete vybrat zbraň, která vám bude nejvíc vyhovovat. Doporučoval bych nějakou útočnou pušku. Vlevo je vchod k majiteli obchodu se zbraněmi, takže použijte zvonek u dveří a po chvíli budete vpuštěni. Majitel po vás však bude chtít, abyste mu přinesli kartón coly, pro který musíte dojít do nedalekého obchodu. Vyjděte po schodech nahoru a dejte se vlevo po terase. Seskočte dolů do ulice, kde vidíte svítící dveře. Projděte těmito dveřmi do obchodu, kde vzadu seberte ze země kartón coly. Vyjděte ven na ulici, dejte se vlevo a vpravo po schodech vyjděte zpět na terasu, ze které jste předtím seskočili dolů. Na konci terasy vložte do schránky dveří colu. Vraťte se zpět na ulici, kde je prodejna, kde jste byli pro colu a pokračujte vpravo po široké ulici až na konec, kde najdete vstup do přechodové místnosti.

Mall
Vyjděte ven do haly a postřílejte všechny nepřátele. Vystoupejte po eskalátoru o patro výš a pokračujte směrem k poškozené mříži, pod kterou podlezte do sousedního sálu. Zde sestoupejte po eskalátorech dolů a jděte dlouhou temnou halou k dalšímu eskalátoru, kde opět vyjděte nahoru. Dejte se vlevo a hned vpravo jsou dvoukřídlé dveře a jedno z křídel dveří je vyvrácené. Přelezte přes vyvrácenou polovinu dveří do chodby a za ohybem chodby vstupte do dveří vlevo. Projděte další chodbou, pokračujte přes dvoukřídlé dveře chodbami stále vpřed dokud nevyjdete v dalším velkém átriu s eskalátory. Zde budete vystaveni obrovskému přívalu nepřátel, kteří jsou lákáni zvukem spuštěného alarmu. Musíte co nejrychleji po eskalátorech vyběhnout až do nejhořejšího podlaží, kde se dejte vlevo a vlevo na konci vstupte do kontrolní místnosti, ke stiskněte ovládání na zdi. Tím se konečně zastaví příval nepřátel a vy budete moci pokračovat v cestě dál. Projděte dveřmi, nad kterými je nápis Exit, v chodbě se dejte vlevo a sestupte po schodech dolů. Projděte chodbou a vyjdete v místnosti, která se restauruje (spíš restaurovala). Projděte do posledního átria, kde vystoupejte po eskalátoru nahoru a na konci podlaží jsou dveře přechodové místnosti.

Atrium
Vyjděte z místnosti, projděte chodbou a dostanete se do obrovského átria. Přejděte přes most, nastupte do proskleného výtahu a stiskněte tlačítko. Dole si všimněte auta, což je vaše cesta pryč z tohoto hrozného místa. Musíte však do auta nalít celkem 8 kanystrů benzínu. První kanystr je hned kousek od výtahu, další dva jsou dole v přízemí na druhé straně než je auto a ostatní najdete na balkónech, když vyjdete po některém ze schodišť nahoru. Nechte se krýt od vašich parťáku, ale když vás napadne větší horda nepřátel, kanystr odhoďte a pomozte parťákům. Až nalijete do auta všech 8 kanystrů, tak v animaci konečně odjedete.


Kampaň 2 – Dark Carnival

Highway
Běžte po dálnici vpřed, přeskočte přes auto a postřílejte všechny nepřátele. Pokračujte až k místu, kde je vpravo sjezd z dálnice. Sejděte po tomto sjezdu dolů, dejte se vlevo pod most a jděte stále rovně dokud nepřijdete k motelu. Dejte se vpravo a vystoupejte po schodech do prvního patra. Jděte po pavlači až k místu, kde je pavlač zřícená. Zde vlezte vpravo do budovy, projděte několika místnostmi, kde jsou díry ve stěně, a nakonec vlevo vylezte ven a seskočte dolů, díky čemuž se octnete za plotem, přes který byste se dolem nedostali. Dejte se vpravo a dostaňte se za motel. Opatrně sestupte po stráni dolů až k řece. Dejte se podél řeky vpravo až k místu, kde je ve vodě potopené auto. Zde řeku přejděte a na druhé straně vyjděte po cestě nahoru. Dorazíte k Whispery Oaks. Rychle zajděte do budovy, do přechodové místnosti a zabouchněte za sebou dveře.

Fairgrounds
Vyjděte ven a dejte se vpravo. Postupujte mezi budovami vpřed, držte se vpravo a zde budete moci sebrat novou zbraň – granátomet. Obejděte velkou budovu a vstupte dovnitř. Projděte dlouhými chodbami a vyjdete opět venku. Sejděte po šikmé cestě dolů do další části zábavního parku. Jděte směrem vlevo, kde je na konci nenápadná úzká ulička, kterou pokračujte až ke vchodu do domu, kde si uvnitř naberte zásoby, a vyjděte po schodech nahoru. Vylezte po žebříku na střechu a pokračujte až na nejvyšší část střechy, odkud po schodech sejděte do další oblasti. Hned vpravo vyjděte po schodech na pavlač, abyste překonali zavřený průjezd. Seskočte dolů do dalšího dvora, postřílejte všechny nepřátele a jděte na druhou stranu, kde aktivujte ovládání, čímž si otevřete bránu ke kolotoči. Kolotoč se však rozběhne a svým hluk bude lákat obrovské hordy nepřátel. Běžte tudíž kolem kolotoče, na konci zahněte vlevo a poté se vpravo dostaňte k ovládání kolotoče, kterým ho vypněte. Otočte se čelem vzad a pokračujte po prostranství směrem vpravo a vyjděte po krátkém schodišti nahoru. Před vámi je tunel a v něm přechodová místnost.

Coaster
Vyjděte ven, vystoupejte po schodech a pokračujte až k labutí dráze. Dejte se vpravo a jděte stále rovně. Na posledním rozcestí se zahněte vlevo a dojdete na začátek labutí dráhy. Vyjděte po schodech nahoru na lávky a vstupte do vchodu na konci lávek. Vyjděte po schodech nahoru a na konci uvidíte díru v podlaze. Pokud máte nějakou výbušninu, tak ji hoďte dolů na nepřátele a poté dolů sami seskočte. Jděte po další labutí dráze, poté projděte vpravo dírou ve zdi a vyjděte ven. Přejděte na druhou stranu venkovního prostranství, kde je vpravo poškozený plot, takže můžete tudy přelézt přes plot a dostat se tak přímo k horské dráze. Jděte vlevo a spínačem aktivujte horskou dráhu. Její aktivací však přivoláte nekonečnou armádu nakažených. Vstupte vlevo na horskou dráhu a běžte po ní stále vpřed. Na konci vlevo na plošině stiskněte spínač a zastavíte tím horskou dráhu a i příval nakažených. Dejte se vlevo, přejděte po můstku nad horskou dráhou a dojděte do přechodové místnosti.

Barns
Vyjděte ven, projděte úzkým průchodem mezi stany a zahněte vpravo na autíčkovou dráhu. Na druhé straně je průchod, kterým se dostanete do další části lunaparku. Vlevo projděte živým plotem, pokračujte stále rovně a na konci zajděte do budovy vlevo. Dejte se vlevo do sousední místnosti a dveřmi na jejím konci vstupte do další místnosti. Projděte ven a hned vpravo od vás jsou naskládané jakési žluté kvádry, po kterých vyskákejte na střechu budovy. Přes žebříky se dostávejte ze střechy na střechu a na konci seskočte dolů. Projděte dolů k velké budově a vpravo skrz okno aktivujte ovládání brány vpravo. Ta se však bude otevírat velice pomalu a po tu dobu budete čelit velké záplavě nepřátel. Až se brána otevře utíkejte rychle vpřed a na konci vstupte do přechodové místnosti.

Concert
Vyjděte z místnosti ven a dejte se chodbou vlevo dokud nevyjdete venku. Octnete se pod velkým koncertním pódiem. Vylezte nahoru a stiskněte tlačítko na pódiu. Nyní vyjděte po schodech, až na vrchol amfiteátru, kde je ovládací panel, kterým se zapínají světla. Vraťte se zpět dolů, vyjděte opět na pódium a ovládacím panelem vpravo zahajte rockový koncert. Toto je vlastně signál pro vrtulník, který vás má přiletět zachránit. Je jasné, že do té doby budete čelit značným náporům nakažených. Všude okolo máte Molotovy a také několik bomb, tak je využijte proti nepřátelům. Až přiletí vrtulník, rychle vyběhněte po schodech a naskočte do něj.


Kampaň 3 – Swamp Fever

Plankcountry
Vyskočte z vagónu a jděte k benzínce. Projděte vlevo dírou v plotě a pokračujte po cestě lesem stále vpřed. Můžete prohledávat okolní domky a najdete nějaké Molotovy nebo druhou pistoli. Projděte osadou na konci a dostanete se k řece, kde je vpravo přívoz. Ovládáním si přivolejte prám a než přijede braňte se útokům nakažených. Až prám dorazí rychle do něj naskočte a stiskněte ovládání. Na druhé straně řeky vystupte z prámu. Nyní se dostáváte do bažin. Postupujte po dřevěných lávkách vpřed. V jednom místě se cesty rozdělují, ale je jedno, kterou se dáte, protože se po chvíli opět spojují. Každopádně pravá cesta je kratší. Na konci lávek je dřevěná plošinka, odkud zdánlivě cesta dál nevede. Musíte seskočit vpravo, kde vedou už jen natažená prkna přes bažinu. Projděte po prknech na konec a nedaleko je kanalizační stoka, která slouží zároveň jako přechodová místnost.

Swamp
Vyjděte z místnosti a broďte se bažinou až k místu, kde je po levé straně loďka. Zde vyjděte nahoru a pokračujte do další části bažiny. Držte se suché země, která zároveň slouží v podstatě jako jediná možná cesta dál. Na konci uvidíte ve vodě převrácenou sedačku. Sejděte do vody a o kousek dál uvidíte trosky obrovského letadla. Vlezte do letadla a otevřte dveře. Dostanete se na křídlo letadla, kde budete napadeni obrovskou hordou nepřátel. Po boji seskočte z křídla a v dálce uvidíte zbytky dřevěné lávky. Jděte tímto směrem a pokračujte dál po cestě. V domku vlevo jsou 2 lékárničky. Za domkem odbočte vpravo a broďte se bažinou až k vyhořelému domu. Projděte kolem kadibudky a zamiřte k nedaleko viditelnému zatopenému domu. Projděte tímto domem a zamiřte k bílému autu. Dostanete se k náspu, po kterém vede lesní cesta. Vylezte na násep a dejte se po cestě vpravo. Brzy dojdete k zatarasené bráně městečka. Dejte se podél hradby vpravo a dojdete k přechodové místnosti.

Shantytown
Vyjděte ven mezi domy a vstupte do posledního domu vlevo. Projděte skrz něj a pokračujte svažujícím se terénem dolů. Vlevo přejděte přes dřevěnou lávku, projděte kolem hořícího sudu a přejděte přes dřevěný most na druhou stranu. Zamiřte k dalšímu hořícímu sudu, přebroďte se pod dřevěnou lávkou ke schůdkům na druhé straně a vyjděte po nich nahoru. Přejděte po dřevěné lávce a projděte druhým domem vlevo. Za domem vede bažinami další dřevěná lávka. Jděte stále vpřed a u ohrady zahněte vpravo, kde po nakloněné lávce vyjděte k domu. V domě je ovládání můstku, které stiskněte. Ten se však na chvíli zasekne, a než se most spustí úplně, budete muset zlikvidovat obrovskou hordu nakažených. Poté přejděte po mostku a pokračujte po lávkách od jednoho domu k druhému. U posledního domu sejděte vpravo do vody a broďte se dál vodou. Po chvíli dojdete ke schodišti, po kterém vyjděte nahoru na dřevěnou lávku, přejděte na konec lávky a vstupte do přechodové místnosti.

Plantation
Vyjděte z místnosti a k nedaleké budově. Jedná se vlastně o rozsáhlou farmu. Projděte bránou, dejte se vpravo a na rozcestí, kde stojí bílé auto, pokračujte směrem vlevo. Po levé straně je alej, kterou projděte k hlavní budově. Vchod je však zabedněný, takže vylezte po žlutém žebříku vpravo na lešení, proskočte oknem a dírou v podlaze seskočte do přízemí. Dostaňte se ke schodišti, po kterém vystoupejte do prvního patra. Otočte se čelem vzad a uvidíte otevřený průchod na balkón. Opatrně seskočte dolů, projděte zahradou se živými ploty a vzadu u zavřené brány použijte vysílačku. Ozve se vám člověk, který vám nabídne záchranu. Znovu použijte vysílačku, abyste tak odpověděli na volání. Opět se budete muset po určitý čas bránit obrovským hordám nepřátel. Munici si doplňujte z hromádky na cestě mezi domem a bránou Až brána exploduje, proběhněte jí a přes dřevěné molo se dostaňte na palubu lodi, která vás v následné animaci odveze pryč.


Kampaň 4 – Hard Rain

Milltown
Kousek před vámi leží na zemi druhá pistole, tak si ji seberte a poté vstupte do budovy. Zde si seberte samopal a také lékárničku. Vyjděte ven na ulici, pobijte všechny nepřátele a na druhé straně je dřevěná deska opřená o plot. Přes desku se tak dostaňte za plot a poté vylezte po žebříku na maringotku a přeskočte do další ulice. Průchodem mezi domy se dostaňte na další ulici, kde se dejte vpravo, projděte kolem vozu záchranné služby a na konci ulici projděte vlevo dalším průchodem mezi domy na další ulici. Jděte vpravo a u posledního domu vlevo vyjděte po schodech nahoru a vstupte do přechodové místnosti.

Sugarmill
Sejděte po schodech dolů, otevřte masívní dveře a chodbou se dostaňte ven na ulici před továrnu. Jděte k budově továrny a rozbitým oknem vlevo proskočte dovnitř. Dejte se vlevo a vyjděte ven za halou. Pokračujte vpravo, obejděte návěs a vpravo projděte pod vytaženou roletou. Pokračujte po venkovním prostranství pod železnou konstrukcí, projděte porušenou zdí a zahněte ostře vlevo. Na konci se dejte vpravo po pásovém dopravníku a vstupte do tovární haly. Tady je hned několik čarodějnic, takže pozor na ně. Vyjděte na druhé straně ven z haly a pokračujte po prostranství až na konec, kde projděte plotem a vyjděte po schodech nahoru do další průmyslové budovy. Přivolejte si tlačítkem výtah, ubraňte se přívalu nepřátel, a až výtah přijede, nastupte do něj a stiskněte tlačítko. Dole vystupte a přímou cestou jděte přes třtinové pole dokud nevyjdete na silnici. Jděte k nedaleké benzínce a vstupte do přechodové místnosti.

Mill Escape
Vyjděte ven z benzínky a vraťte se přes třtinové pole k průmyslové budově. Opět nastupte do výtahu a vyjeďte nahoru. Po schodech opatrně sestupte až dolů do zatopeného přízemí a vyjděte ven z budovy. Jedinou možnou cestou mezi budovami se dostaňte až na konec, kde přeskočte přes potrubí. Dejte se vlevo a poté hned vpravo, kde si v osvětlené maringotce můžete doplnit munici. Pokračujte jedinou možnou cestou vpřed až dorazíte k průchodu v cihlové budově. Projděte na další prostranství, kde obejděte návěs a vstupte do cihlové budovy. Vpravo vyskočte oknem ven a zamiřte k protější osvětlené budově, kde je přechodová místnost.

Return to Town
Vyjděte ven a dejte se po zatopené ulici směrem vpravo. Na konci ulice projděte průchodem za domem vlevo. Tady se dá snadno zabloudit, takže se držte pravé stěny. Až uvidíte na konci vlevo vyhořelý dům, projděte průchodem vlevo od něj, pokračujte přes dětské hřiště, stočte se vpravo a na konci vlevo vstupte do přechodové místnosti.

Town Escape
Vyjděte ven a běžte vlevo. Po pravé straně je porušený plot, tak po jeho nakloněné části přeskočte na druhou stranu. Běžte k nejbližší budově a vylezte po žebříku na střechu. Zde si pomocí vysílacího zařízení přivolejte pomoc. Dozvíte se, že záchranná loď je na cestě. Do té doby se braňte přívalům nepřátel. Nejlépe zůstaňte na střeše. Až uslyšíte signál lodi, seskočte na zadní straně budově, běžte přes molo a naskočte na palubu lodi, která vás v následné animace odveze z tohoto příšerného místa pryč.


Kampaň 5 – The Parish

Waterfront
Vpravo si ze stolu naberte nějaké zásoby a poté vyjděte po lávce nahoru. Na druhé straně je průchod v plechové stěně, kterým projděte, a poté pokračujte vlevo stále rovně po ulici. Po chvíli se bude ulice lámat směrem vpravo a po pravé straně hledejte nenápadný průchod mezi domy. Projděte dvorkem a na jeho opačném konci vstupte bílými dveřmi do budovy. Projděte budovou opět ven na ulici, postřílejte všechny nepřátele, dejte se vlevo a poté vstupte do budovy vpravo, kde je přechodová místnost.

Park
Vyjděte ven na ulici a dejte vše po širokém schodišti vpravo nahoru. Dostanete se tak do parku. Abyste nemuseli bloudit mezi živými ploty, zahněte vpravo a poté po rovině pokračujte na druhý konec parku, kde je průchod ven na ulici. Jděte po ulici směrem vlevo a hned zahněte vpravo do nenápadného průchodu mezi domy. Projděte do návěsu, kde za sebou zabouchněte dveře. Na druhé straně otevřte další dveře a v tom okamžiku se spustí alarm, což pro vás opět znamená nekonečný příval nepřátel. Je tudíž zapotřebí alarm co nejrychleji vypnout. Běžte směrem vlevo a jedinou možnou cestou mezi ploty se dostaňte k lešení, kde vylezte po žebříku nahoru a běžte k vypínači alarmu, čímž zastavíte příval nepřátel. Z konce lešení opatrně seskočte na budky dole a poté úplně na zem. Vstupte do vedlejší budovy a projděte jí na autobusovou zastávku. Jděte podél pravé stěny budovy, zahněte za budovu vpravo a dojděte do přechodové místnosti.

Cemetery
Vyjděte ven a jděte vpřed pod betonovými pilíři. Zahněte vpravo na ulici a u hořícího sudu vyjděte vlevo po schodech nahoru. Přejděte na konec balkónu, kde seskočte na autobus a poté vpravo na ulici. U plotu zahněte vlevo a projděte boudami, abyste se tak dostali za plot. Na konci ulice vyjděte vpravo po schodech nahoru, projděte vchodem do domu a na druhé straně vyskočte oknem ven. Jděte po ulici kousek vlevo a hned vpravo vejděte do vyhořelého domu, kde vyjděte po schodech nahoru, přeskočte přes skříň ve dveřích a poté proskočte dírou v podlaze dolů. Dírou ve zdi vyjděte ven z domu a dejte se vlevo, kde projděte dírou do další budovy a opět z ní vyjděte na ulici. Pokračujte vpravo a najděte otvor kanalizace, do kterého skočte. Projděte na konec stoky, kde po žebříku vylezte nahoru. Octnete se pod zničeným mostem, kde je plno aut. Tady dávejte pozor, ať nestřelíte do aut, jinak tím přivoláte nové hordy nepřátel. Na konci vyšplhejte po žlutém žebříku, vyjděte po schodech a dejte se po silnici vpravo. Na konci rozstřelte auto, které vybouchne a udělá díru v silnici. Jděte k poškozené silnici a dole pod sebou uvidíte hřbitov. Seskočte dolů, vyčistěte okolí od nepřátel a vlevo v garáži si naberte munici. Projděte celým hřbitovem jedinou možnou cestou, nakonec dorazíte k bráně, kterou vyjděte na ulici, dejte se po této ulici směrem vpravo dolů a v domě vlevo vstupte do přechodové místnosti.

Quarter
Vyjděte ven a projděte na druhý konec dvorku, kde vstupte do červené budovy. Vyjděte po schodech nahoru, dostaňte se na balkón a seskočte dolů do ulice. Projděte na konec ulice, kde je ulice blokovaná autobusem, a vstupte do domu vpravo. Projděte do velké haly, kde vystoupejte po schodech nahoru a v prvním patře jděte k porušenému zábradlí, kde seskočte dolů. Vpravo vyjděte z domu ven, projděte průchodem za zelenou hradbou a vstupte do domu vpravo, kde vystoupejte po schodech do druhého patra. Jděte na balkón, ze kterého opatrně seskákejte dolů do dvora. Nedaleko je traktor, který pomocí ovládání zapněte a ten se rozjede. Než se zastaví budete opět muset čelit velkému náporu nepřátel. Poté běžte na opačnou stranu dvora, vyjděte po schodech nahoru, projděte po pavlači na střechu nižší části budovy a přes přistavený traktor se dostaňte do protější budovy. Zde sejděte po schodech dolů a vyjděte do úzkého průchodu. Vstupte do modré budovy, projděte jí a vyjdete na další ulici. Po pravé straně ulice vstupte do dalšího domu, vyjděte po schodech do prvního patra a seskočte vlevo dolů, kde je hromádka munice. Projděte průchodem mezi domy a vyjdete pod mostem. Dejte se vlevo kolem kontejnerů a vpravo na konci vstupte do přechodové místnosti.

Bridge
Vylezte po žebříku nahoru, otevřte dveře a octnete se přímo na mostě. U nedaleké mrtvoly je vysílačka, kterou použijte. V následné rádiové komunikaci vám bude přislíbena pomoc – vrtulník pro vás přiletí za 10 minut. Musíte se však dostat na druhou stranu mostu. Nejprve stiskněte ovládání vpravo, abyste si pohyblivou část mostu spustili. Pak už jen utíkejte stále vpřed po mostě. V místě, kde je most porušený, musíte vlevo po žebříku vylézt na bílou cisternu a přes střechy vozidel se dostat za trhlinu v mostě. Doběhněte na konec silnice, vpravo, kde končí mantinel, seskočte dolů a běžte na molo, kde rychle naskočte do vrtulníku. Bude následovat už jen působivá závěrečná animace, ve které budete svědky úplného zničení mostu.

Související hry Left 4 Dead 3
Back 4 Blood: Children of the Worm
Back 4 Blood: Tunnels of Terror
Back 4 Blood
Left 4 Dead 2: Cold Stream
Left 4 Dead 2: Dead Air
Left 4 Dead 2: The Sacrifice
Left 4 Dead 2: The Passing
Pixel Force: Left 4 Dead
Left 4 Dead: Crash Course
Left 4 Dead: Survival Pack
Left 4 DeadDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
89 hlasov

100
60
20

80
40
0
47
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |