HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21277
5455
5063
1438
1600
7345
6094
13028
1687

Online 22096 uživatelů

Návody > Fallout


Zobrazení:126173
Autor návodu:Somnambulus

ZAČÁTEK - TVORBA POSTAVY

Hned po shlédnutí dema jste postaveni před zásadní úkol, kterým je tvorba postavy. Můžete si vybrat jednu ze tří předem nadefinovaných, ovšem z vlastní zkušenosti vám to nemohu doporučit (učiňte tak pouze v situaci, jste-li opravdu líní, nebo vám na postavě moc nezáleží). Nejvýhodnější je si vytvořit postavu novou, ale rovněž není špatné si jednu ze tří předdefinovaných modifikovat dle vlastního uvážení (to jsem například učinil já a z bezbranné Sofie si vytvořil Super Řezníka).

ZÁKLADNÍ VLASTNOSTI POSTAVY

Základní vlastnosti vaší postavy jsou téměř totožné s těmi, jaké již známe z ostatních RPG her. Co by se taky dalo změnit na síle, obratnosti, inteligenci, atd. Ovšem na rozdíl od některých jiných her zde hrají opravdu velice důležitou roli a jejich špatné či neuvážené nastavení by se mohlo později projevit jako fatální. Opravdu si velice pečlivě prostudujte jejich popis ve hře (protože ho hra obsahuje perfektně provedený, nemá cenu to rozebírat), jelikož budou v podstatě po celou dobu hraní neměnné a tím pádem byste se pak později zbytečně snažili napravit chybné rozhodnutí.

SKILLY

Tak jako každá správná RPG i Fallout obsahuje různé skilly, neboli dovednosti, ve kterých můžete svoji postavu vycvičit, aby její putování bylo o trošičku jednodušší a rovněž i zajímavější. Naštěstí jich ale není tolik, jako je tomu například u Arkánií, čili se s nimi velice brzy seznámíte a budete se v nich dobře orientovat. Při tvorbě postavy máte možnost si vybrat tři skilly, které vám poté budou stoupat dvojnásobnou rychlostí. Rozhodně vám jako jeden z nich doporučuji si vybrat ovládání některé ze zbraní (viz níže). Dále není na škodu naučit svoji postavu krást (pravda nečestný, ale nejefektivnější způsob obživy) a pak rovněž není na škodu se naučit léčit zranění (bud’to First Aid, nebo Doctor).

CHARAKTERISTICKÉ RYSY

Pravidla Falloutu jdou ale až tak daleko, že si můžete vybrat navíc dva charakteristické rysy, kterými se bude vaše postava vyznačovat. Z těchto možností vám rozhodně doporučuji si vybrat vlastnost Gifted, která vám zvýší základní vlastnosti (sice vám sníží skilly, ale ty si budete moci později bez problémů zvýšit). Druhý rys si můžete vybrat dle uvážení v závislosti na tom, jakou postavu si chcete v budoucnu vypěstovat. Já jsem například zvolil Fast Shot, tedy schopnost snižující požadavky na pohybové body při střelbě (na druhou stranu zase pak není možné používat mířené střely). Každý z těchto rysů má svá pro a proti.

ZBRANĚ

Zbraně hrají klíčovou roli a na jejich správné volbě bude záviset váš osud. Bez dokonalého ovládání zbraní to moc daleko nedotáhnete a nepřátelé vás brzy promění v hromady tlejícího masa. Celkově existuje šest typů zbraní.

Unarmed

neboli boj beze zbraně. K útoku vaše postava používá pěstí, popřípadě nohou. Není moc efektivní a jeho využití je téměř minimální.

Small Guns

schopnost ovládat menší střelné zbraně, mezi které spadají pistole všech druhů, pušky a brokovnice. Rozhodně mohu doporučit, jelikož přestože nezpůsobují taková zranění jako zbraně energické či těžké, můžete zpravidla vystřelit dvakrát za kolo, což zase jejich nízkou účinnost kompenzuje. A taková předělaná brokovnice 233 se postará o téměř každého protivníka.

Big Guns

mezi velké zbraně patří těžké rotační kulomety, plamenomety a jiné velké kalibry. Jsou vhodné pro ty, kdo se neradi se svými protivníky moc mazlí. Jejich síla je ničivá a žádný z protivníků nevydrží v jejich zaměřovacím poli delší dobu. Jedinými nevýhodami jsou těžkopádnost a náročnost na body pohybu.

Energy Weapons

sem patří všechny zbraně využívající za munici energii všeho druhu. Může se jednat jak o laserové, tak i plazmové pušky, či pistole. Jejich síla je rovněž ničivá a dalo by se říci na stejné úrovni jako u zbraní těžkých. Je to v podstatě otázka vkusu.

Throwing Weapons

umění vrhat předměty všeho druhu. Můžou to být jak oštěpy, kopí, kameny, tak i granáty všech typů. Ale abych řekl pravdu, tak jsem se tento skill vůbec neučil a granát jsem za celou dobu hraní nepoužil ani jeden, přestože jejich síla je ničivá.

Melee Weapons

neboli zbraně pro boj zblízka. Přestože by vám to mohlo připadat jako zbytečnost, rozhodně tuto schopnost nepodceňujte, jelikož naučíte-li se dobře ovládat boj zblízka a pořídíte-li si nějakou kvalitní zbraň typu power fist, budete v pohodě způsobovat zranění okolo 30 bodů, což je vzhledem k tomu, že můžete takto zaútočit až třikrát za kolo, velice slušné.

ZBROJE

Ve hře můžete narazit celkově na čtyři druhy zbrojí, seznamme se proto s nimi trošku blíže.

Kožená bunda

poskytuje tu nejmenší možnou ochranu, ale na druhou stranu má i své výhody. S koženou vestou totiž vypadáte jako správní tvrďáci a v řadách oponentů tak můžete vzbudit i respekt.

Kožená zbroj

patří rovněž mezi slabší zbroje. Její obrana je sice větší než u kožené bundy, přesto však rozhodně ještě není dostačující. Zvláště vůči útokům plazmou a trhavinami je téměř nepoužitelná .

Kovová zbroj

je nejtěžší ze všech zbrojí, na které ve hře narazíte. Přesto však její kvalita obrany není stále ještě dostačující. Jedině snad proti laserovým zbraním, jinak vzhledem k velké váze příliš nedoporučuji.

Bojová zbroj

je teprve to pravé sametové. Poskytuje skvělou ochranu, je lehká, velice dobře se v ní pohybuje a nezapaří se vám v ní těla jako v kožené bundě. Snad jedinou nevýhodou je poměrně vysoká cena, která se pohybuje okolo 6.000, ale pokud jste zruční zloději, popřípadě prodáváte zbraně nalezené u nepřátel, nemělo by to představovat větší problém.

Power Armor

tuto zbroj nemůžete koupit. Svými vlastnostmi daleko převyšuje všechny předešlé (mimo jiné zvyšuje podstatně sílu). Ale je velice těžké ji získat.

VYBAVENÍ

Mimo zbraní a zbrojí pochopitelně nacházíte i různé předměty, jejichž využití si zde rovněž popíšeme.

Radaway

používejte v situaci, kdy jste byli vystaveni vysokému záření. Sice vám potom bude pravda trošku nevolno a budou následovat i jiné vedlejší účinky, ale pořád je to lepší, než se proměnit v hromadu hnisajícího rosolu.

Rad-X

jsou prášky, které preventivně působí proti radiaci. Podávají se mezi jídlem a je vhodné je zapít vodou.

Stimpak (a Super Stimpak)

jsou věcičky, které budete patrně používat velice často, jelikož léčení je v této hře opravdu velice důležité. Stimpak vám doplní v průměru okolo 15 životů a Super Stimpak zpravidla třikrát více, ale pozor, ten má jistě vedlejší účinky, takže se jim nepředávkujte.

Světlice

slouží k jedinému účelu, lepšímu osvětlení prostoru kolem vás.

Geiger Counter

měří radiaci ve vašem okolí, popřípadě sílu zasažení vaší pokožky.

Motion Sensor

detekuje veškerý pohyb či živé organismy nacházející se v poloměru jeho dosahu.

A kde že je vlastně schovaný onen Water Chip ?

Přestože získání vodního chipu se zdá zpočátku jako vcelku jednoduchá záležitost, po chvíli hraní zjistíte, že to vlastně až tak triviální není. Nejprve se zastavte ve vesničce Shady Sands, kde si pořiďte nějaký provaz. Poté jděte podle mapy do Vaultu 15. Na jeho místě však naleznete pouhé rozvaliny. Přesto na výtah použijte provaz a slezte dolů. V tomto patře najdete další provaz a s jeho pomocí sestupte do třetího patra. Zde opravdu poznáte, že tento bunkr nebude vodní chip obsahovat, a tak se znovu vydejte na cestu do Shady Sands. Z této vesničky pokračujte v dobrodružství směrem na jih, načež byste po určité době měli narazit na město jménem Necropolis. Právě v tomto mutanty zaplněném kousku světa se nachází vámi hledaný chip. Nejprve se vydejte na průzkum do stok, kde se seznámíte s přátelskými ghůly. Ti vás požádají, zdalipak byste jim neopravili jejich čerpací pumpu. Nářadí na opravu pumpy se nachází rovněž ve stokách a pumpa samotná je hlídaná supermutanty, které není na škodu zabít (dávejte si pozor na toho s plamenometem, za žádnou cenu si ho nepouštějte k tělu). Poté, co je zabijete, vám již nic nebude bránit v cestě k pumpě a rovněž i k jedné z cel, v které naleznete tajný vchod do podzemního bunkru, v jehož třetím patře se nachází kýžený chip. S ním už se jen stačí vrátit zpět do Vaultu 13 a nechat si blahopřát ke splnění prvního ze zákeřných úkolů.

HRSTKA TIPÚ DO ZAČÁTKU

Somnambulův návod na úplné vyřešení "Fallouta"

Tvorba postavy: Protože postav a vlastností je možno zkombinovat desítky druhů, přikládám návod na mou nejoblíbenější postavu "SNIPERA". Je to obratný střelec na velké vzdálenosti s vysokou inteligencí a jeho vlastnosti jsou vybrány tak, aby v průběhu hry mohl získat jakoukoliv z nabízených speciálních schopností, čili tzv. "perks". Jo a je to dobrák, žádný záporňák střílející děti apod. Takže - vyberte si zcela novou postavu, dejte ji jméno, zvolte si pohlaví (zde popsaný návod je pro muže) a věk (Interplay sice tvrdí, že věk průběh hry neovlivní, ale pro sichr si vyberte radši někoho do 30-ti let) a jako první si zvolte dole z "charakterových rysů" tyto dva: "Talentovaný" - přidá bod ke všem vlastnostem, a "Mrňous" - přidá bod k hbitosti (zároveň sice obojí taky něco ubere, ale nešť). A teď přidávejte body k jednotlivým vlastnostem až dosáhnete konečného stavu:

Dál si můžete vybrat tři z nabízených schopností a u nich obdržíte vyšší procentíčko do začátku. Navíc každý z později získaných schopnostních bodů, který obdržíte při dosažení vyššího levelu vám danou vlastnost zvýší o 2%, zatímco u ostatních je to jedna ku jedné. Vřele doporučuju tyto: "lehké zbraně", "energetické zbraně" a "řeč".

Perky vhodné pro ostrostřelce (zvolte v průběhu hry):

Náhodné speciální lokace (najdete je pouze pokud máte dostatečný "štěstí", pro jistotu ještě podpořený perkem "Průzkumník"):

 1. Zpěvák Patrick - opatrným vyptáváním ho přimějte ho k tomu, aby vám zazpíval vaši oblíbenou keltskou píseň. Získáte +1 v položce Charisma. A pozor máte jen jednu šanci!!!
 2. Obří stopa v poušti. Najdete v ní rozšlápnutého peasanta, kterýžto nešťastník má u sebe "Mizík", přístroj pro částečné zneviditelnění. Zřejmě se mu jeho použití stalo osudným.
 3. UFO - nejoblíbenější a nejhledanější artefakt. Naleznete zřícený létající talíř (s cedulkou "Majetek Zóny 51. Při nálezu navraťte"...:)) a u něj dvě kostry mimozemšťanů. Jedna má u sebe fotku Elvise a ta druhá tu nejmocnější zbraň na kratší vzdálenosti v celé hře: Alien Blaster....
 4. Stádo podivných mluvících krav - tady nic nezískáte, jen se zasmějete.
 5. Bob a jeho prodejna použitých aut. Chlapík snažící se vám prodat uprostřed pouště použité (ale opravdu HODNĚ použité) auto, ovšem nemá do něj benzín. V jeho domku lze občas najít speciální verzi vzduchovky (dokonce jsem s ní odpráskl i pár supermutantů).
 6. Převrácený náklaďák s bednou "peněz".
 7. Stroj času vypadající jako modrá policejní budka (z období r.1960 z Velké Británie). Když se k ní přiblížíte, rozsvítí majáček a zmizí. Na místě, kde byla zůstane ležet detektor pohybu.
 8. Rybář se synem. Pokud je chcete najít, musíte se pochopitelně courat po břehu moře.
 9. Vyděšený strážce karavany (celou jeho karavanu pomlátili supermutanti). Nic od něj nezískáte, jen trochu stísněný pocit...:). Mimochodem, ačkoliv už ani sám nevím, kolikrát jsem Fallout dohrál, tohohle chlapíka jsem potkal jen jedinkrát. Musíte mít asi velké štěstí.
 10. Lovec odměn Christopher. Pokud hrajete za špatňáka, tak si vás podá...

Vysvětlivky:

Poznámky:

 1. prohlížejte všechny regály, police, krabice i ledničky. Všude se dá najít spousta užitečných věcí. Hlavně na začátku hry berte všechno, protože to co neupotřebíte, prodáte nebo vyměníte za něco potřebné. Nezapomínejte prohlížet pobité nepřátele.
 2. v rozhovoru vyzkoušejte (uložte si ale předem pozici) všechny možnosti. NPC postavy vám často řeknou důležitá fakta až ve třetím nebo čtvrtém kroku, tak se nebojte experimentovat.

1) Jeskyně před vchodem do Vaultu 13

Jednoduché jak facka. Oberte mrtvolu přede dveřmi (nějaký Ed, co už je dead) o nůž a náboje. Můžete si zkusit zadatlovat na vstupním terminálu u dveří Vaultu a dozvíte se, že počítač nerozpoznal váš osobní kód. Když to zkusíte znovu, ozve se technik a omluví se za "ehm technické problémy, které nastaly" a doporučí vám, abyste se vrátili jindy. Projděte tedy celým jeskynním systémem a pobijte libovolným způsobem všech dvacet krys. Získáte 500 XP. Projděte až ke světlému poli na konci a poprvé v životě uvidíte sluneční svit. Schovejte zbraň a vyjděte směle ven... Na mapě se vydejte směrem na východ k Vaultu 15. Cestou objevíte zelený kruh, který skrývá vesničku "Shady Sands". Zamiřte do ní. Mimochodem po vyjití z jeskyně byste se už mohli vrátit zpět do Vaultu 13, tam si zvýšit vzdělání a vyškemrat si od vrchního velitele (Správce) lepší zbraně a vybavení navíc, ale celkem to ani nestojí za to.

2) Vesnice Shady Sands

U brány nejdřív promluvte s Katrinou. Nezapomeňte jí položit všechny možné otázky, získáte 250 XP a dozvíte se pár užitečných věcí, mimo jiné, že Vault 15 byl zničen při útoku nájezdníků a výtahy do nižších pater jsou nefunkční. Potom si popovídejte s mužem, který hlídá bránu (Seth). Postěžuje si na radškorpióny a bandy nájezdníků. V domku vlevo od brány seberte příručku zálesáka. Zajděte na radnici (domek vpravo dole) a popovídejte si s podivnou postavou v kápi. Je to Aradesh, vůdce Shady Sands, tak k němu buďte zdvořilí, nelžete mu a slibte mu pomoc proti radškorpiónům. Pošle vás za místním doktorem, který se jmenuje Razlo. Před odchodem si ještě popovídejte se ženou stojící v zadní části domku. Je to kuchařka, takže jí pochvalte vůni linoucí se z kuchyně. Bude potěšena a všem ve vesnici poví o vaší zdvořilosti a přidá vám první počinek do vaší reputace (karma). Následně zamiřte do domku vlevo dole, kde bydlí Razlo se ženou. Drze zamiřte k policím a seberte z nich všechny věci. Pokud vás žena přistihne, nahrajte si zpátky pozici a zkoušejte to znovu, hraje tu svoji roli náhoda. Anebo jak mi poradila ERINA, musíte z té skříňky krást ještě před tím, než si promluvíte s Aradeshem. Popovídejte si s Razlem, něco vám poví o radškorpiónech. Přejděte do východní části vesnice, kde jsou zahrady a ustájení dvouhlavých krav. V domku nahoře seberte další příručku zálesáka a nezapomeňte na lano. Víc příruček už ve vesnici nenajdete, tak si je můžete všechny prostudovat (kliknout na ně rukou v inventáři), zvýší se vaše zkušenosti v daných oborech. Sejděte dolů mezi záhony a popovídejte si s farmářem Curtisem. Poraďte mu jak zvýšit výnosy a získáte 500 XP - pokud se vám nenabídne příslušná volba (nízká položka "věda"), zmáčkněte tlačítko "Zeptat se na..." a do řádku napište "crop rotation". Zvedne se vám level a vy si můžete rozdělit zkušenostní bodíky dle libosti, ale já radím zpočátku investovat hlavně do "lehké zbraně", "řeč", "obchod" a "paklíč". Zapomeňte na "první pomoc", "opravář", "věda" a "zálesák", protože později ve hře si můžete tyto schopnosti zvyšovat (až do slušné úrovně 91 %) pomocí nalezených a zakoupených knih. A o peníze se zanedlouho nebudete muset vůbec starat, budete jich mít tolik, že nebudete vědět co s nimi, proto to s vrážením bodů do "obchodu" moc nepřehánějte..... Vraťte se do západní části vesnice zajděte do domku vpravo od brány. Promluvte si s chlapíkem v modrých kalhotách a kožené bundě. Jmenuje se Ian, přidá se k vám a navíc obdržíte 100 XP. Někde po vesnici se potuluje dívka v něčem co připomíná zelené montérky. Je to nudící se naivka Tandi, tak si s ní popovídejte, ať víte s kým budete mít později tu čest. Vyjděte z vesnice a na mapě se vydejte směrem k Vaultu 15.

3) Vault 15

Sestupte po žebříku do jeskyní před Vaultem 15. Pobijte všechny druhy krys a lano ze Shady Sands upevněte do výtahové šachty. Vyberte obě vestavěné skříňky - jedna v přechodové komoře Vaultu 15, druhá na bývalé ošetřovně. Doporučuji před sebe občas hodit na zem zapálenou světlici, ve Vaultu je tma a tímto se zlepší vaše šance na zásah. Slezte po laně do spodního patra. Octnete se v bývalých obytných prostorách. Posbírejte všechny válející se náboje, vyberte skříňky a nezapomeňte sebrat lano a černý kožený oblek (po obléknutí zvýší vaši AC). Lano upevněte na druhou výtahovou šachtu a slezte o patro níž. Octli jste se v části, kde jsou bývalá knihovna a učebny. Seberte knihu válející se vzadu, vyberte všechny skříňky (nezapomenout na vestavěnou) a pobijte co se hýbá. Projděte do jihovýchodní části a zjistíte, že centrála, kde byl počítač s vodním čipem je pohřbena pod tunami kamení a že budete muset chip hledat někde jinde. Za tuto zkušenost získáte 500 XP. Vylezte z Vaultu 15 a vydejte se zpátky do Shady Sands.

4) Vesnice Shady Sands - podruhé

U brány požádejte Setha, aby vás dovedl do jeskyně radškorpiónů. V jeskyni postřílejte všechny škorpióny (500 XP) a nezapomeňte vzít jejich bodce pro Razla. Dojděte až ke světlému východu z jeskyně. Teď nastal čas pro časovanou výbušninu, kterou jste našli ve Vaultu 15. Vraťte se o několik kroků zpátky až k úzkému vchodu do jeskynního systému. V inventáři klikněte rukou na časovanou trhavinu, nastavte odpočet (doporučoval bych aspoň 40 vteřin) a položte výbušninu na zem (opět kliknutí rukou s dlaní obrácenou dolů). Vzdalte se zpět ke vchodu a vyčkejte. BUM. Jeskyně je zavalena, škorpióni zablokováni a vy máte 300 XP. Vraťte se do Shady Sands, říct jim tu radostnou novinu. Nejdřív zajděte za Razlem a dejte mu ocas se vzorkem jedu, který chtěl. Obdržíte od něj na oplátku lahvičku protijedu (za každý bodec jednu) a zároveň taky 250 XP. Protijed použijte na přiotráveného Sethova bratra, ležícího v zadní místnosti domku (je za to 400 XP). Zajděte za starostou Aradeshem. Bude se rozplývat vděčností a pokud jste si domluvili nějakou odměnu, vyplatí vám ji. Možná vám už sdělí, že jeho dceru Tandi unesli bandité. Pokud ne, vyjděte z vesnice, courejte se jeden nebo dva dny okolní pouští a pak se vraťte. Promluvte si s vyděšeným Aradeshem a slibte mu zachránit jeho dceru (můžete si domluvit i odměnu za záchranu, ale my dobrodinci lidstva to neděláme...:o)). Dá vám nalezené kopí a poradí, aby jste si promluvili se Sethem u brány. Ten vám poradí hledat tábor banditů na jihovýchodě kousek od Shady Sands a během řeči se i prokecne, že Tandi je jeho děvče. Zamiřte tedy do tábora nájezdníků.

5) Tábor nájezdníků

Tábor sestává z několika stanů a hlavního domu. Právě v něm je i Tandi, pěkně zamčená v cele. V zásadě máte několik způsobů jak ji zachránit. Můžete ji jednoduše od vůdce bandy odkoupit; můžete vůdce postrašit, že si únosem Tandi začal víc než co zvládne; můžete potají odemknout její celu a utéci si s ní a můžete se o ni utkat s vůdcem v boxerském zápasu muž proti muži (245 XP při výhře), kde ale snipeři moc šancí nemají. A můj nejoblíbenější způsob je nejdřív Tandi od vůdce vykecat, odejít z tábora (je to za 500 XP) a vzápětí se vrátit a bandity vystřílet (200 XP za osvobození zajatců), čímž zároveň vyřešíte všechny problémy ustavičně okrádaných vesničanů a zároveň si přijdete na pár užitečných věcí obíráním mrtvolek (nezapomeňte si vyměnit brnění za kožené s vyšším AC). Takže si vyberte... Poté co osvobodíte Tandi, máte na výběr jít s ní hned zpátky do Shady Sands a ihned obdržet 400 XP, nebo si jí nějaký čásek ponechat jako dalšího člena své party. Já bych doporučoval to druhé, i když spíš než jako bojovnice se bude hodit pro roli nosiče. Z tábora zamiřte do městečka Junktown.

P.S. Pokud hrajete za špatňáka a k nájezdníkům se chcete přidat, musíte zabít zajatce (500 XP)

6) Junktown

Nejdřív ze všeho schovejte zbraň, nebo s vámi nebude chtít stráž u brány mluvit. Vůbec nejlepší je mít mimo bojové lokace jednu ruku prázdnou a tu nastavit jako aktivní. U NPC postav nevzbuzujete nežádoucí asociace a v případě potřeby jen přehodíte na ruku se zbraní, což nestojí žádné AB. Pokud dorazíte v noci, nebude vás chtít strážce Kalnor pustit dovnitř. Zdvořile ho požádejte a to ho obměkčí. Pokecejte s chlapíkem za branou, je to Lars, velitel městské stráže. Zmíní se o problémech se gangem Lebkounů a zadá vám v tomto směru i quest. Projděte strážní budovou (a šlohněte z lednice a krabice, co se dá) a přejděte vlevo do nemocnice Dr. Morbida. Ordinuje od 8.00 do 15.00 hod. Sestupte po žebříku do sklepa a prokecněte zakrslíka. Odhalíte tak malé tajemství jedné pochoutky. Máte-li chuť (a většina ji asi po tom zjištění dostane) odstřelte Dr. Morbida i s celou jeho kompanií (mimochodem v Junktownu jsou na střelbu hákliví a nedoporučuju začínat střelbu jako první). Jděte na sever až do domu starosty Killiana Darkwatera. Promluvte se starostou. Během vašeho povídání na něj bude podniknut atentát. Pomozte mu zlikvidovat útočníka (400 XP) a přijměte jeho návrh na usvědčení místního mafiánského bosse Gizma pomocí skrytého mikrofonu. Taky můžete v jeho obchodě prodat vše nepotřebné a případně něco i nakoupit. Ze starostova obchodu se vydejte na sever do hotelu. U vchodu do zadního traktu hlídá členka gangu Lebkounů. Jmenuje se Sherry. Opatrným vyptáváním ji naveďte na myšlenku, že není možné aby zůstala do konce života jen gangsterkou a potom se diskrétně vzdalte. Sherry odejde přemýšlet do jednoho z pokojů (občas je bůhvíproč potřeba uložit a znovu načíst pozici, aby to udělala). Pokud za ní asi po dvou dnech zajdete, můžete ji přesvědčit, aby svědčila o zločinech své bývalé bandy a tím máte nenásilně splněný quest. To je ale nezábavný způsob (navíc nezískáte 300 XP za risk) a tak to radši uděláme jinak - jen tak mimochodem ze Sherry se stane kuchařka a kdykoliv budete zranění, můžete za ní zajít. Ukuchtí vám pokaždé něco k jídlu (stačí říct, že se nemáte zrovna "fajn") a můžete si tak doplnit hitpointy. Ale zpět ke Gizmovi. Zajděte na sever do jeho kasina. Projděte až do jeho kanceláře (cestou si můžete i něco vydělat hraním, pokud máte štěstí a dostatek hráčských schopnosti) a pokecejte s ním (jste-li dobrý zloděj můžete pomocí reverzního "ukrást" umístit na jeho těle štěnici). Vy snipeři mu sdělte, že jeho atentát selhal a nabídněte se jako náhradník. Gizmo vám nejdřív nevěří, ale nakonec se chytí, nabídne odměnu za zabití starosty a chce, abyste mu jako důkaz přinesl starostovu vojenskou známku, kterou nosí kolem krku (to je pro špatňáky, aby věděli jak se Gizmovi zavděčit). Ještě se ho zeptejte na důvod, proč chce starostu oddělat. A cívka magnetofonu se tiše otáčí... Vraťte se zpátky ke Killianovi a dejte mu pásku (500 XP). Nechá vám vybrat si odměnu a nabídne spoluúčast při likvidaci Gizma. Slibte to (za odměnu) udělat. Killian vás pošle za Larsem, ale vy nejdřív zajděte na sever do baru Skum Pitt (pozor, jako každý správný bar otvírá až v podvečer od 16 hodin). Popovídejte si s barmanem Nealem (můžete si dát i něco k pití, ale moc to nepřehánějte, čeká vás perný den). Po chvíli se strhne menší incident, jeden z hostů (člen onoho nechvalně proslulého gangu Lebkounů ) napadne servírku a Neal ho odstřelí. Poté co vypadnou ostatní členové gangu, jděte za servírkou a zeptejte se jí kdo byl onen Saul, kterého volala na pomoc při napadení. Prokecněte zpěváka v rohu jménem Ismarc, poví vám něco o městech okolo. Popovídejte si s drsňákem s puškou vlevo u stolů. Je to Tycho, ranger z oblasti bývalé Nevady a může vás i něco naučit o přežití v divočině (+5% v položce "zálesák"), proto přijměte jeho pozvání na drink. Promluvte s ním znovu a požádejte ho o pomoc proti Gizmovi. Máte dalšího parťáka (plus 300 XP) jednoho z nejužitečnějších, protože umí zacházet s puškami. Potom zamiřte na sever za bar Skum Pitt, kde se nachází boxerský ring. Popovídejte si s boxerem Saulem (přítel servírky Trish) a přes vyptávání se na osud jeho bratra, se dostanete až k tomu, že ho přesvědčíte, aby se vykašlal na box a začal se věnovat své přítelkyni. Je za to 250 XP. Chcete-li můžete si tam i vsadit, zápasy se pořádají myslím každý třetí den. Sejděte kousek na jih. Jeden osadník tam má problém se psem, který ho nechce pustit do jeho domu. Problém za něj vyřešte buď odstřelením psa (nedoporučuju, připravíte se o užitečného pomocníka) nebo oblečením si černé kožené bundy (pes si bude myslet, že jste jeho bývalý pán) a nebo nalákáním psa na pochoutku z lednice hotelu (leguán na špejli). Pes se stane vaším dalším parťákem a je to za 100 XP. Zajděte až dolů k bráně za Larsem a spolu zlikvidujte Gizma i s jeho tělesným strážcem Izou. Získáte 600 XP plus dohodnutou odměnu. Vraťte se do Gizmovy kanceláře a vemte si co libo. Potom si pronajměte v hotelu pokoj a zůstaňte přes noc. Ráno vás majitelka hotelu Marcelle vzbudí s tím, že nějaký blázen drží jako rukojmí jednoho z hostů hotelu, prostitutku Sinthii. Zajděte do vedlejšího pokoje a promluvte si s tím cvokem. Nyní hodně záleží na kombinaci vašeho vzhledu a schopnosti mluvit. Pokud ho dokážete přesvědčit, aby Sinthii pustil (nejlíp zadarmo, v horším případě za nějaký ten bakšiš) je to za 1000 XP. Navíc vám (máte-li dostatečné charisma) dá Sinthia jedno číslo zadarmo (btw, sfoukne to vždycky za 10 minut, asi vynechává předehru...:)). Pokud ho budete nucen odstřelit, je to jen za 400 XP a Sinthia se na vás navíc pěkně naštve. Teď nastal čas vyčistit Junktown od Skulz gangu. Zajděte do zadního traktu hotelu, kde gang sídlí, promluvte si s Vinniem jejich vůdcem (modré kalhoty a černá bunda) a chtějte se stát členem bandy. Vinnie bude požadovat, abyste složili vstupní zkoušku tj. přinesli mu urnu s popelem manželky majitele baru Skum Pitt. Urna se nejjednodušeji krade ve dne, když je bar zavřený a Neal spí v místnosti za barem. Vejděte dovnitř dveřmi vpravo a seberte z barového pultu stříbrnou urnu. Vraťte se s ní k Vinniemu a ukažte mu ji (400 XP). Vinnie vás pozve na výpravu proti barmanovi Nealovi. Máte dvě možnosti (kromě odmítnutí): buď jít hned s Vinniem a v baru místo na Neala začít střílet po gangu, nebo se vymluvit na nějakou práci a domluvit si schůzku později přímo v baru. Pak to sběhnete nabonzovat seržantu Larsovi a ten tam s vámi pošle pár svých mužů. Poté co skončíte práci v baru (300 XP), vraťte Nealovi urnu. Bude celý šťastný a provždy máte u něj v baru pití zadarmo - údajně. Skočte znovu za Larsem - 500 XP + nějaké money za vyčištění Junktownu od gangu. Teď by to chtělo zahrát si trochu na zloděje. Tohle je nejjednodušší postup. Vyčkejte do rána a zajděte do starostova obchodu. V něm počkejte do noci a pak odemkněte dveře do vedlejší místnosti, kde jsou starostovy privátní pokoje. Znovu počkejte do rána. Killian po probuzení přejde do obchodu a vy mu mezitím můžete v poklidu vybrakovat jeho police. A nezapomeňte na sejf (je za 500 XP). Pro sejf doporučuju mít "paklíč" aspoň přes 30% a vzít si na pomoc příslušnou soupravu nářadí plus trochu trpělivosti. Po úspěšné krádeži už není ve městě celkem co dělat (kromě chlastání v baru a návštěv u Sinthie) a nastal tedy čas zvednout kotvy. Zamiřte do Hubu. P.S. Pokud by jste chtěli mít kompletní partu, můžete zamířit na jih do Pohřebiště. Octnete se u drátěného plotu. Jděte na sever o obrazovku výš a pak na západ. Octnete se u veliké knihovny. Vejděte dovnitř, najděte děvče jménem Katja a ukecejte ji, aby se k vám přidala. Umí vrhat nože a trochu střílet. Bohužel má stejně nepříjemný rozptyl jako Ian. Já vám doporučuju se na ni ale zvysoka vykašlat. Parťáků už máte dost, jak na pomoc v bitvách, tak i na nošení kořisti. A čím víc jich máte, tím víc se pletou pod nohy a musíte dávat bacha, aby se navzájem nepostříleli....

7) Hub

Ocitli jste se na seřadišti karavan. Pokračujte plynule směrem na jih a cestou si povídejte s obyvateli. Dozvíte se, kdo vládne městu, komu se vyhnout, kde nakoupit (mimo jiné i kde koupit onačejší vybavení a zbraně) a spoustu dalších užitečných informací. Mimo jiné taky o mizejících karavanách, což jak se zdá, dělá místním těžkou hlavu. Přejděte o obrazovku níž a jste v centrální části města (Downtown). Zajděte vpravo do kanceláře "Far Go Traders" a popovídejte si nejdřív s Rutgerem a pak s jeho bossem Butchem. Zadá vám quest zjistit, co se stalo se zmizelými karavanami a zmíní se o podivné věci zvané Death Claw (Párač), s tím, že obchodnice Beth vám o tom poví víc. Před odchodem si ještě znovu popovídejte s jeho zástupcem Rutgerem. Nalevo od Far Go Traders je kancelář Crimson Caravan. Můžete se tam také dát najmout, pokud máte dost času na potulování, ale prozatím máme před sebou zodpovědnější poslání. Za zmínku stojí jen Keri, která když máte dostatečné charisma....no nic...:) Ve čtyřech domcích uprostřed najdete jednak smíšený obchod "Všechno-v-jednom" a pak taky FLC (Friendly Lending Company) tj. sídlo místního lichváře Lorenza - btw: můžete si od něj klidně půjčit, stejně mu to nesplatíte. A pak ho v noci navštívte a vybrakujte mu trezor. Když ho přitom odděláte i s jeho bodyguardy, nic se neděje (ale nezačínejte střelbu jako první, na to jsou městské stráže háklivé). Pak je tu knihovna, kde si můžete koupit knihy a vylepšit si tak některé schopnosti (doporučuji odložit na pozdější dobu, teď budete peníze potřebovat na lepší vybavení) a obchod se zbraněmi slečny Beth. Tam teď zajděte a popovídejte si s ní. Je pěkně ukecaná, tak se od ní dozvíte všechno o místních obchodnících i o historii obchodnických válek. Pokud se týká Death Claw (Párač), pošle vás do staré části města za jakýmsi mutantem Haroldem a bláznivým strýčkem Slappy, kteří ví víc. Pokud se vám chce, můžete si od ní i něco koupit. Sice vám dá 15%-ní slevu, jelikož pracujete pro Far Go Traders, ale v krámku má celkem prd. Vykašlete se na její zboží a sejděte ke stanu pod jejím obchodem. A ejhle copak nám to tu pan Bob prodává? Není snad hlavním dodavatelem pro výrobu jeho pochoutek nebožtík Dr. Morbid z Junktownu? Hezky si s ním popovídejte a malinko ho vydírejte. Je za to 500 XP plus nějaký ten bakšiš v pravidelných intervalech, pokud jste dost výmluvní. Od kanceláře Far Go Traders se dejte doprava a o obrazovku dál dojdete do staré části města. Navštivte Jacoba, obchodníka se zbraněmi a popovídejte si s ním. Ten už má panečku onačejší nabídku než Beth! Kupte si sniperskou pušku, bude teď delší dobu vaší věrnou pomocnicí, vybavte se účinnějším brněním z polymerů a doporučuju koupit pro Tycha vojenskou brokovnici (může střílet dávky). Na těžké zbraně jako je plamenomet nebo bazuka, se jakožto sniper vybodněte, nejste pro ně cvičeni a beztoho se nevyrovnají energetickým zbraním, ke kterým přijdete později. Můžete taky zajít vedle k Vancemu a koupit nějaké Rad-away a Rad-X plus nějaké ty superstimpaky (nemáte-li potřebnou cash, zastavte se až budete movitější). Tím jste v podstatě ukončili veškeré obchodování ve hře. Všechny lepší věci už najdete nebo si je vysloužíte (tak vidíte, stálo vám to za to vrážet skillpointy do "obchodu"... :)?). Nastal čas zastřílet svou novou pušku. Sejděte o něco dolů a navštivte v jednom z domů starého mutanta Harolda. Dejte tomu chudákovi pár drobných, zeptejte se na Death Claw (Párač) a pak si velice pečlivě poslechněte jeho příběh, je to možná ten nejdůležitější v celém Falloutu. Až budete odcházet, popovídejte si s bláznivým strýčkem Slappym, který bloumá u vchodu do jeho domu. Vezme vás do jeskyně, kde sídlí Death Claw (Párač) (800 XP). Zabijte Death Claw (Párač), nejlépe střelbou do očí, jak radil Harold (1000 XP) a promluvte s umírajícím supermutantem. Holodisk, který vám dal, si prostudujte (klikněte na něj v inventáři rukou) a odejděte z jeskyně do středu města. Zajděte do kanceláře Far Go Traders a povězte Butchovi, kdo je zodpovědný za mizení jeho karavan. Potom zajděte za jeho zástupcem. Vyplatí vám odměnu plus dostanete 1000 XP a máte splněný quest. Sejděte dolů ke stanu Boba, prodejce pochoutek pro celou rodinu. V roztrhané chatrči poblíž si popovídejte s farmářem Irwinem, kterého banda nájezdníků vyhnala z jeho farmy a slibte mu pomoc. Octnete se na jeho farmě. Vystřílejte nájezdníky a vraťte se k Irwinovi. Za odměnu vám dá speciálně upravenou pistoli na 223 FMJ náboje. Dejte ji Ianovi, lepší střelnou zbraň pro něj těžko najdete. A teď si skočíme vydělat si nějaké peníze. Zajděte do baru Maltese Falcon (střed města) a promluvte si s chlapíkem, který stojí vedle nálevního pultu a hlídá dveře do zadního traktu. Jmenuje se Kane a nabídne vám job. Vezme vás za svým šéfem Deckerem, vládcem místního podsvětí. Ten vám zadá prácičku. Máte odstřelit nedostatečně kooperujícího šéfa Vodních Kupců i s manželkou. Vyjděte z baru Falcon a dejte se na západ. Ocitnete se ve čtvrti Pahorky, kde bydlí Daren Hightower, vaše budoucí obět. Odstřelte ho i s manželkou a jeho bodyguardy (nemusíte mít výčitky svědomí, stejně to byl hrozně nepříjemný chlap). V malé místnosti vedle jeho ložnice otevřete podminovanou (nejdřív ji odjistěte) truhlu a seberte z ní stříbrný náhrdelník. Vraťte se zpátky do Maltese Falcon za Kanem (600 XP), vyplatí vám slíbený zbytek odměny. Zeptejte se na nový džob, odvede vás znovu za Deckerem. Ten vám uloží zlikvidovat vysoce postavenou kněžku řádu "Children of The Cathedral" jménem Jain. Je to nerudná fanatička, tak žádnou lítost. Najdete ji v nově otevřené nemocnici řádu. Z Downtownu zamiřte na jih a jste přímo u nemocnice (označují ji prapory s jadernými symboly). Jste-li poraněni, nechte se tu u Thorndyka nejdřív vyléčit, než zlikvidujete Jain (nečestné ale účinné). Chcete-li se vyhnout zabití dítěte rozdávajícího květiny (ve verzi 1.2 děti NEJSOU, je to bohužel verze hry pro útlocitné Evropany) musíte se ho neustále na něco ptát, ale neberte si přitom od něj tu kytku. Děcko to omrzí, z nemocnice odejde (radši za ním zavřete dveře) a vy se vyhnete nebezpečí, že ho někdo z vaší party oddělá a vy získáte "Childkiller". Po vykonané práci nezapomeňte prozkoumat zamčenou místnost, je tam pár prima věciček. Z nemocnice zamiřte na jih a promluvte si s Martou , zastupujícím vůdcem Vodních Kupců. Dá vám novou stopu ve vašem pátrání po vodním čipu (Necropolis) a nabídne vám zásobování vašeho Vaultu vodou (na cca 100 dní). Tady nastává zajímavá situace. Pokud máte hru verze 1.0, tak v této verzi hry je celkový časový limit 500 dní. Po této době objeví Vault 13 supermutanti a hra končí. Pokud využijete služeb Vodních Kupců je limit navíc o 100 dní zkrácen. Ve verzi 1.1 byl už tento limit odstraněn. Pokud tedy máte verzi 1.1, a vyšší, tak nabídku využijte. Přijdete sice o 2000 babek, ale získáte 1000 XP a prodloužíte si čas na hledání vodního čipu. Vraťte se znovu ke Kaneovi (4000 babek plus 700 XP). Můžete si pokecat i s Deckerem, ale už pro vás žádnou novou zakázku nemá. Jeho chyba! Skočte na policejní stanici a vesele ho nabonzujte místnímu šerifovi. Pak spolu s šerifem Deckera a jeho partu zlikvidujte (pozor před bitkou by jste měli být v dobré kondici, je celkem tuhá). Získáte odměnu a 1400 XP, a nezapomeňte se potom vrátit do Maltese Falcon obrat mrtvolky. Z Maltese Falcon zajděte znovu na západ do Staré čtvrti. V jednom z domů najdete padací dveře vedoucí do podzemních kobek. Po odemknutí několika dveří se dostanete k partě zlodějů (Gilda zlodějů), kde si promluvte s jejím vůdcem Loxleym. Jako zkoušku pro přijetí do gildy po vás bude chtít, aby jste šlohli náhrdelník z jednoho domu ve čvrti Heights (zrovínka ten, který jste získali při práci pro Deckera) - 900 XP. Zajděte do předpokoje a promluvte si s Jasmine, dá vám pár maličkostí. Vraťte se znovu za Loxleym a dejte mu náhrdelník (500 XP), pak jděte za Jasmine a ta vám dá peníze a elektronický otvírač zámků. Ujistěte se, že máte dostatečné zásoby protiradiačních prostředků (Rad-Away a Rad-X) a lano. Všechny nepotřebné věci směňte v knihovně pí. Stapletonové za knihy a doplňte si vzdělání v oborech "věda", "opravář", "první pomoc", "zálesák" a příp. "lehké zbraně" - nezapomeňte ale, že pomocí knih se dostanete nejvýš na 91 %. Slečna Stapletonová má na prodej i holodisk se záznamy o lokacích všech okolních Vaultů. Kupte si ho, nahrajte do PIP-boye a střelte jí ho zpátky. V The Hub už v zásadě nemáte co na práci, je čas posunout se o kus dál. Vůdkyně Vodních Kupců se zmiňovala o tom, že město Necropolis odmítlo dodávky vody a že má zřejmě vlastní zařízení pro čištění vody. Tak se tam podíváme....

8) Necropolis

Ocitli jste se u bývalého motelu. Po okolí se pohybuje spousta špatně naložených ghoulů, z nichž většina na vás zaútočí, jakmile se na ně pokusíte promluvit. Pocvičte se tedy ve střelbě na živé cíle, to se sniperovi vždycky šikne. Potom vlezte do kanálů a vydejte se severním směrem. Setkáte se s vůdcem party mírumilovných ghoulů, kteří se zde skrývají před jakýmsi Setem a jeho "bad boys". Popovídejte si s ním a ejhle, tak Necropolis opravdu má vodní čip!! Bohužel ho ale nutně potřebují, protože se jim rozbila pumpa, která je až dosud zásobovala vodou a díly k její opravě jsou ztraceny. Slibte najít ztracené díly a opravit dotyčnou pumpu a pokračujte dál severním směrem. U jednoho z mrtvých těl naleznete první energetickou zbraň a to plazmovou pistoli. Z podzemí vedou celkem tři žebříky na povrch (prohlédněte si kam vystupují), v zájmu pořádku si zvolte ten nejjižnější (na jih od hlídkujících "good "ghoulů). Vynoříte se v domku nějakého ghoulského gangu jižně od velké budovy. Zlikvidujte gang i okolní ghoulíky (abyste se sem už nemuseli vracet), odstraňte stráž u vchodu a vejděte do oné velké budovy. Seznamte se s vůdcem ghoulů Setem (podivuhodně trhlé individuum) a pak je všechny odpráskněte. Vraťte se zpátky do kanálů. Btw, pokud si chcete zkrátit cestu, tak ve stěně za Setovými zády se dá na 2 místech odstřelit zeď. Kanálem projděte na sever a vylezte u Vodárny. Nedaleko poklopu do dalšího úseku kanálů uvidíte prvního (živého) supermutanta Larryho. Pokud jste zranění, je tu domek a v něm dva členové Dětí Katedrály, kteří vás za malý poplatek vyléčí. A samozřejmě je tu i pár ghoulů, určených k odstřelu. Vstupte do kanálu nedaleko Larryho a prohledejte to tam. V severovýchodní části najdete díly k opravě pumpy. Vylezte ven a vlezte do velkého domu. Pokecejte s legračně natvrdlým vůdcem skupinky supermutantů Harrym. Hlavně si před tím ale uložte pozici! Schválně se nechte odvést k jeho nadřízenému (Lou alias Poručík), ze kterého potom můžete vytáhnout pár zajímavých informací, které vám zase trochu osvětlí pozadí hry. Jen tak pro srandu králíkům taky vykecejte Louovi, kde je váš Vault, ať se můžete podívat na prima trudomyslný film, kde uvidíte svou vlastní proměnu v supermutanta a zkázu Vaultu 13. Hned máte lepší motivaci ke spasení světa. Taky můžete Louovi zdrhnout, bojovat s ním, nebo se nechat zavřít do cely. Je ale obtížné, dostat se odtamtud se zdravou kůží, protože na to ještě nejste vybaveni. Taky byste přišli o spoustu legrace... Takže si radši načtěte pozici a milého Harryho i s jeho společníky (Larry, Sally, Terry, Gary, Bary etc.) odkráglujte. Pak se vraťte k vůdci "hodných" ghoulů. Řekněte mu, že ztracené části pumpy jsou na světe a on vás požádá, abyste pumpu opravili (dá vám i chytrou knížku, máte-li malou hodnotu "opravář")). Vraťte se do vodárny a opravte pumpu (je v severovýchodním rohu budovy) - 1000 XP. Projděte budovou, odemkněte zamčené cely a vysvoboďte uvězněného ghoula. Poví vám o díře ve vedlejší místnosti, která vede do starého Vaultu. Sjeďte postupně až do třetího patra (ve druhém je vestavěná skříňka, nepřehlédněte ji), postřílejte zářící ghouly a seberte z fungujícího počítače ten tak dlouho hledaný vodní čip (1000 XP). Váš Vault je zachráněn... Zamiřte k domovu, zpátky do Vaultu 13.

9) Vault 13

Tak jste dorazili. Vezměte to pěkně seshora od 1.patra. V nemocnici Vaultu se můžete nechat vyléčit, pokud to potřebujete a pak sjeďte o patro níž do obytných čvrtí. Popovídejte si s obyvateli Vaultu 13, ale nechoďte na návštěvy moc časně po ránu kdy všichni ještě spí. Rozhovory jednak zjistíte, že ve Vaultu někdo krade vodu a jednak, že jedna z obyvatelek (Theresa) se spolu s několika svými přáteli chystá Vault opustit. Rozmluvte Therese její nápad a je to za 750 XP. Můžete se taky nechat pozvat na schůzi spiklenců (každý den v 17:00 v Theresině pokoji) a rozmluvit to všem naráz. Sjeďte do třetího patra, ukryjte se někde za bukem a počkejte do půlnoci. Uvidíte podivnou postavu, která se vplížila do místnosti se zásobami a krade jak straka. Pak na dotyčného vybafněte, pohrozte mu osobní prohlídkou a odstřelením a máte splněný malý quest za 1000 XP. Mimochodem, když zloděje odstřelíte, tak dostanete jen 500 XP. Nejlepší je při rozhovoru s ním, držet v ruce nějakou větší zbraň (bazuka, plamenomet), pak na vás nezaútočí a vy ho nemusíte likvidovat. Teď je čas zajít k vrchnímu veliteli Vaultu 13 a předat mu vodní čip (7 500 XP). Velitel vás potom pošle do knihovny, aby jste tam zaznamenali vaše zkušenosti z vnějšího světa. Když už jste v knihovně, použijte computer k malému zvýšení vašich dovedností. Pak se vraťte k Správci. Ten je znepokojen vaší zprávou o mutantech a chce po vás, abyste zlikvidovali laboratoř, kde se oni mutanti pravděpodobně produkují. Co naplat, musíte znovu ven. Před tím, než výtahem vyjedete nahoru, si ale vezměte ze skříněk a truhlic v okolních místnostech nějaké vybavení. Nezapomeňte hlavně vzít láhev s emblémem Vaultu 13. Zásoba vody, která se do ní vejde, vás bude chránit, před dehydratací při bloudění pouští. Vyjděte z Vaultu 13 a zamiřte do sídla Bratrstva Oceli.

10) Bratrstvo Oceli

Ocitli jste se u malého bunkru, hlídaného 2 strážci a obklopeného drátěným plotem. Promluvte se strážcem napravo, dozvíte se pár obecných informací o Bratrstvu. Pak promluvte se strážcem nalevo (Cabbot) a chtějte vstoupit do Bratrstva. Cabbot vám zadá quest, dojít nejdřív do bájného místa na jihu zvaného Kráter nebo také Starý Řád (je to zdroj veškeré technologie Bratrstva) a přinést odsud důkaz, že jste tam skutečně byli. Pak promluvte znovu se strážcem napravo, ten vám o Kráteru poví něco víc a hlavně vás upozorní na vysokou radioaktivitu v daném místě. Zamiřte tedy směrem ke Kráteru. Ve vaší výbavě by nemělo chybět lano a spousta prostředků proti radiaci (Rad-X a Rad-Away). Pokud je nemáte, zastavte se cestou v Hubu a dokupte je. A mimochodem, než vstoupíte do Kráteru, měli byste vy a vaši společníci nést co nejmenší zátěž, abyste unesli tu spoustu věcí, co na vás v onom bájném místě čeká. Raději proto všechno co nepotřebujete, prodejte v Hubu (peníze váží méně). Například u obchodníka se zbraněmi Jacoba, ten má u sebe nějakou cash vždycky. P.S. Samozřejmě, že můžete pomocí elektronického otvírače zámků odblokovat vstupní dveře a sjet do spodnějších pater. Nejste ale dosud členem Bratrstva a tak vám doktorka tolik potřebné operace stejně neudělá. Nebuďte netrpěliví, podíváte se tam později...

11) Kráter alias Starý Řád

Jedno políčko od Kráteru se raději zastavte a nadopujte se Rad-X až na 100%-ní resistenci proti radiaci. Od této chvíle pak nezapomeňte pomocí Rad-X pravidelně doplňovat svou resistenci a pokud máte méně než 100%-ní odolnost, tak si Geigerem měřte množství radiace, kterou vaše tělo "nachytalo". Nad 100 už je to nebezpečné. Pak dojděte až k samotnému kráteru. Impozantní pohled, co? Upevněte provaz na nosník vyčnívající z betonu (levá strana kráteru) a slezte dolů. Prolezte první patro, oberte mrtvoly, vyberte skříňky a hlavně nepřehlédněte mrtvolu v Energo zbroji. Ta má u sebe holodisk, což je přesně ta věc, kterou chtěl přinést Cabbot z Bratrstva. Jedna z mrtvolek má u sebe žlutou bezpečnostní kartu, kterou odblokujete výtah. Tím sjeďte o patro níž. Nefunkční roboty můžete zlikvidovat (ale to není taková zábava), nebo je okrádat (to je lepší, protože se nebrání, vy si zvyšujete zkušenosti a až později obnovíte zdroj energie, tak po vás nebudou mít čím střílet). Všechno prohledejte a měli byste opět najít kódovou kartu, tentokrát červenou (barva karty vždycky pasuje k barvě okraje dveří výtahu). Ve třetím patře je v rohu výtah (červený), vedoucí do nižších pater základny. Na čtvrtém patře najdete jednak modrou kartu, jednak pak supeinteligentní (dokonce filozofující) počítač ZAX. Popovídejte si s ním ať se dozvíte o účelu základny (nezapomeňte si downloadnout data do PIP-boye, ať si je můžete později v klidu přečíst), můžete si s ním zahrát i šachy (stejně nevyhrajete, jenom ztratíte čas a nachytáte víc radiace) a pak sjeďte do 6. patra. Opravte generátor (cívky) a nahoďte primární zdroj energie (1000 XP). To je najednou všude světla, co? Tak si všechno ještě jednou pořádně prohlédněte, abyste nepřehlédli nějakou cennou věcičku. Nahození primárního zdroje taky oživí hlídkové roboty, odteď si dávejte tedy bacha. Sjeďte modrým výtahem do 5. patra (1000 XP). Je tu šílená spousta zajímavých věcí (downloadujte si holodisky, dozvíte se z nich na čem základna pracovala a jak daleko dospěly výzkumy. A kromě toho mi jejich překlad dal děsnou práci...:o)). Mimo jiné v jedné skříňce najdete plazmovou pušku. Blahopřeju, právě jste nalezli nejlepší zbraň na dlouhé vzdálenosti v celé hře !!! Vyjeďte zpátky na povrch (cestou si vyzkoušejte svou novou pušku na robotech) a vydejte se k sídlu Bratrstva. Jedno políčko od Kráteru se zase zastavte a vytáhněte ze sebe pomocí Rad-away všechnu radiaci (nebo pokud jste zasaženi jen málo, můžete to nechat na doktorce Bratrstva). Před tím než dojdete k Bratrstvu, zastavte se v Hubu a všechny zbytečné a duplikované věci vyměňte za peníze, budete je potřebovat pro pozdější operace u doktorky Bratrstva (rovných 20 000)

12) Bratrstvo Oceli - podruhé

sDejte Cabbotovi holodisk, který jste našli v Kráteru (2000 XP). Otevře vám dveře a vy můžete vejít. Když si s Cabbotem promluvíte ještě jednou, dozvíte se, že Bratrstvo se připravuje na válku a všichni jsou znepokojeni zprávami o karavanách ztrácejících se na západě. Sjeďte výtahem a octnete se na prvním podlaží. Pokecejte si se strážkyní u výtahu. Můžete si popovídat i s vůdcem Paladinů Rhombusem (pokud je den a on nespí), ale buďte zdvořilí, je to hrozná netykavka. Jděte napravo k tréninkové místnosti a popovídejte si s Michaelem, místním vedoucím skladového hospodářství. Jděte do tělocvičny, popovídejte si s Talusem. Bude po vás chtít, abyste našli člověka, kterého poslal do The Hub a který se nevrátil. Chvíli zůstaňte v tělocvičně a pozorujte trénink - získáte 500 XP. Sjeďte do druhého patra a nechte si u doktorky udělat všechny operace. Zvýšíte si tím o 1 bod položky Síla, Vnímání, Odolnost, Inteligence a Hbitost. O zvýšení položky Štěstí se dozvíte později a o zvýšení položky Charisma si přečtěte na začátku tohoto návodu. Ve třetím patře si promluvte s vedoucí výzkumu Vree. Dá vám něco proti radiaci, holodisk o mutantech a umožní vám studovat na terminálu Bratrstva (zvýšíte si o 15 % vědu). Promluvte si s jejím zástupcem Sophií, dá vám holodisk, kde je zaznamenána historie Bratrstva. Pak si popovídejte s opraváři zbraní a brnění (Paul a Kyle). Kyle má na stole rozebranou jednu Energo Zbroj a když si do ní seženete chybějící součástku (systolic motivator), můžete si jí opravit a nechat. V zásadě máte dva způsoby jak systolic motivator získat: ukecat Michaela, aby vám jeden dal nebo ho šlohnout Rhombusovi. Součástku pak dejte Kylovi, ten ji zamontuje do brnění a dá vám manuál (máte-li nízkou položku "opravář"), abyste si opravu mohli dokončit sami. Složte si svou Energo zbroj (500 XP) a oblékněte si ji. Právě jste získali nejmocnější brnění ve hře... Sjeďte do čtvrtého patra. Popovídejte si s radou Starších, Mathiou a generálem Maxsonem (není vám tohle jméno povědomé? Pročtěte si svého PIP-boye...). Budou vás žádat, abyste prozkoumali území na severozápadě a vy tu misi směle přijměte. Předtím si ale ještě něco zařídíme. Vyjeďte výtahem na povrch a zajděte do Hubu. V malém domku (najdete ho lehce, protože jakmile otevřete dveře začnou po vás chlapíci uvnitř střílet) osvoboďte muže, zamčeného v cele. Je to ten pro kterého vás poslal Talus. Pokecejte s ním a nechte ho jít. Sami zamiřte směrem na Pohřebiště.

13) Pohřebiště

Ocitli jste se u drátěného plotu u vchodu hlídaného 2 chlapíky. Zamiřte o obrazovku na sever a pak na západ. Jste u velké knihovny, která je základnou mírumilovného řádu "Následovníci Apokalypsy". Prošmejděte knihovnu, popovídejte si s Katjou a jestli mermomocí chcete, přiberte ji do party (200 XP). Také si pokecejte s vůdkyní řádu jménem Nicole. Poví vám o historii jejich organizace a také o podivném řádu Děti Katedrály. Zmíní se o špiónce uvnitř řádu a heslu, které jí máte povědět. Sejděte do spodního patra knihovny a popovídejte si s ghoulem Taliem, který stojí u regálů. S překvapením zjistíte, že je to váš předchůdce, který kdysi odešel z Vaultu 13, také kvůli problémům se zásobováním vodou. Slibte mu zabít vůdce supermutantů zvaného Poručík (ghoul vám dá plamenomet a nějaké náplně) a vyslechněte si jeho povídání. Také vám zadá quest (bohužel neřešitelný, je to bug hry) najít špiona v řadách Následovníků. Vyjděte z knihovny a zamiřte na jih. Octnete se u sídla "Blades". Popovídejte si s chlapíkem u vchodu (MacRae) a vyjednejte si s ním, že vám později dá pár lekcí v zápasení. Vejděte do budovy a pokecejte si lidmi vevnitř. Roztomilý je zejména Dugan, hlasatel Nuka-Colové pravdy. Co se týká manželského páru Christiny a Michaela a především podivného kódu, který Christina žvatlá (ECDEDBD Ducks), osobně jsem se na to ptal u Black Isle Studios (programátorský tým zodpovědný za FALLOUT) a bylo mi řečeno následující: "Je to jen legrační dialog jednoho programátora se svou manželku a znamená to - "CDEDBD Ducks= See the iddy biddy ducks." , "MR Not Ducks=Them are not Ducks", "OSMR CDEDBD Wings=Oh yes them are, see the iddy biddy wings etc". Pravý manželský rozhovor, co?....:o) Prokecněte Razor, vůdkyni "Blades" . Bude vám vyprávět o problémech s Regulátory z Adytum. Slibte jí, že se pokusíte jejich problémy vyřešit. Potom sejděte na jih do Adytum. Je tam fůra lidí k prokecnutí, určitě nevynechejte chemika Milese (zadá vám quest najít ztracené součásti pro opravu hydroponické farmy), vůdce "Scavengerů" Sammaela, jeho kolegyni Lorriane, vůdce Regulátorů Caleba, kováře Smittyho a především věštce jménem Chuck. Ten vám totiž může zvednout položku štěstí!!! Nechte si od něj tak dlouho (celkem 3krát) vykládat taroty, až se vám už tahle volba v rozhovoru nenabídne. A je to! Potom si popovídejte s Zimmermanen, starostou Adytum. Bude po vás chtít, abyste oddělali Razor, velitelku Blades, protože zabila jeho syna. Slibte mu to. Pak jděte zpátky za Razor. Ona vám dokáže, že je to lež a na důkaz své neviny vám předá holodisk se záznamem radiových hovorů Regulátorů z inkriminované noci. Teď jděte směrem na východ. Dostanete se na území, kde se prohánějí Deathclaws (Párači). Za jednoho je 1000 XP, tak neváhejte. U mrtvého člověka najdete součásti, které potřebuje Miles k opravě hydroponie. Slezte do sklepa a sejměte Matku Dethclawů (1500 XP) i její vejce. Mimochodem, pokud necháte Matku nějakou dobu žít, můžete se na toto území v pravidelných intervalech vracet a vždycky tam nějací Párači budou. Dobré pro trénink. Jděte opět směrem na východ. Dojdete k pevnosti GunRunnerů, obklopené vodním příkopem, naplněným nějakým svinstvem. Pohovořte se stráží u lávky, pustí vás dovnitř. Promluvte si s Gabrielem, vůdcem GunRunnerů, řekněte mu, že jste zničili hnízdo Death Claws (Páračů). Bude mít velkou radost a nabídne vám odměnu. Chtějte zbraně pro své přátele z Blades (je za to 1000 XP). Můžete si i něco nakoupit, dají vám zde slevu. Mimochodem mají i prima zboží ve skříňkách, ale to získáte, jen když je zlikvidujete a to my klaďasové neděláme. Vraťte se zpátky k Blades. Teď máte na výběr: můžete promluvit s Razor a společně s ní zaútočit na Regulatory nebo si nejdřív promluvit s Zimmermanem, starostou Adytum. Když mu ukážete holodisk, jeden Regulator ho zastřelí (samozřejmě ho můžete i zachránit) a vy budete na všechny muset stačit jen s pomocí své party. Já radím spíš první způsob, tzn. zaútočit s pomocí Blades. Pak vypukne všeobecné povstání. Vy si hlavně ohlídejte, aby v bitvě nebyli zabiti chemik Miles a kovář Smitty. Až osvobodíte Adytum (2000 XP), dejte Milesovi nalezené části. Poprosí vás, abyste je odnesli opravit ke kováři Smittymu. Co byste pro něj neudělali... Odneste je opravit a pak je znovu dejte Milesovi. Bude se rozplývat vděčností a řekne vám, že by vám spolu se Smittym někdy v budoucnu mohli pomoci vylepšit brnění a zbraně. Co můžeš udělat dneska, neodkládej na zítřek, proto s ním hned promluvte znovu. Slíbí, že vám vylepší vaši Energo zbroj, ale musíte mu na to nejdřív přinést z knihovny z Hubu nějaké chemické časopisy. Skočte za Smittym a on vám vylepší vaši plazmovou pušku. Vyjděte z Adytum na sever (u sídla Blades se nezapomeňte zastavit u MacRae, dá vám pár lekcí v bojovém umění). Dojděte do Hubu za pí. Stapletonovou, dá vám nějaké časopisy pro Milese. Odneste mu je zpátky do Adytum a on vám upgradne vaše Energo brnění. Teď už jste řádně vybaveni pro průzkum severozápadní části o který vás žádal generál Maxson z Bratrstva. Předtím než se vydáte na tuto výpravu, zastavte se raději v Shady Sands. Tandi se od vás oddělí a vy získáte 400 XP za její navrácení. A pokud nechcete vidět umírat ostatní členy své party, raději je zde také propusťte. Pravděpodobně by nepřežili první bitku se supermutanty se severozápadu a neustále je hlídat a doléčovat je strašně otravné. A budete-li je náhodou ještě potřebovat (určitě nebudete), vždycky je tu najdete. Pro svého psa bohužel nemůžete udělat nic.

14) Vojenská základna

Vydejte se na severozápad. Až objevíte základnu vydejte se k ní. Mimochodem v jejím okolí se neustále vyskytují hlídky supermutantů, takže pokud si chcete rychle zvyšovat zkušenosti, stačí se potulovat v poušti nedaleko od ní a likvidovat je. Ocitli jste se u drátěného plotu. Ve vratech stojí hlídka. Napoprvé jste viděli dost. Vraťte se do sídla Bratrstva Oceli. Skočte za staroušem generálem a řekněte mu o základně supermutantů (1500 XP). Přesvědčte ho, že nejlepší obrana je útok. Generál Maxson zaběhne za radou Starších a ti svolají poradu o dalším postupu. Jděte do poradní místnosti a promluvte si s jedním ze Starších. Přesvědčte je o nutnosti zaútočit s malým týmem na základnu (1500 XP). Pak se vraťte znovu k bázi supermutantů. Už tam na vás čekají 3 členové Bratrstva. Spolu zlikvidujte hlídky. Jedné z hlídek seberte vysílačku a použijte ji oklamání ostatních supermutantů - 1500 XP. U další hlídky najdete holodisk. Přečtěte si ho, je na něm vstupní kód ke dveřím základny. Otevřete dveře a vstupte dovnitř. Vaši společníci z Bratrstva vás bohužel nebudou následovat, takže je to jen na vás. Zelená ochranná pole můžete dočasně vypnout použitím skillu "opravář" na dveřní emitory nebo vyhodit do povětří pomocí výbušnin (trvalé řešení). Červená ochranná pole je možno projít se ztrátou několika hitpointů. Na prvním patře hackněte v severním rohu počítač řídící emitory ochranných polí (800 XP) - tím byste měli polovinu ochranných polí vypnout. Ve střední části pak přeprogramujte počítač kontrolující roboty tak, aby útočil na velké živé cíle. Postupně se prostřílejte až na 3. patro a tam dalším výtahem sjeďte do posledního čtvrtého patra. V malé strážní místnosti zlikvidujte stráž, opravte Mr. Handyho a pošlete ho dokončit jeho úklid - 1000 XP. Pak dojděte až k místnosti, kde spolu mluví Poručík a jeden z Dětí Katedrály. Opatrně se k nim přibližte a vyslechněte jejich rozhovor o vašem Vaultu - 1000 XP. Zlikvidujte je oba i s jejich bodyguardy. Taky můžete vyzradit polohu vašeho Vaultu a opět pozorovat vaši fenomenální přeměnu v supermutanta spolu se zkázou Vaultu 13. Proberte skříňky a vezměte klíč zvláštního tvaru. Jděte do kontrolní místnosti a hackněte se do počítače. Stáhněte si pár fajlů do PIP-boye a nastavte autodestrukční systém. Pak ze základny rychle vypadněte. BUM !!! Báze vyletěla do povětří a vy máte 10 000 XP.

15) Katedrála

Blížíte se k poslední lokaci. Teď máte poslední šanci (pokud jste tak už neučinili) projít si celou mapu, načerpat zkušenosti, dosáhnout nejvyššího levelu a najít všechny speciální lokace (viz. seznam nahoře). Nezapomeňte se vrátit do Necropolis, jsou tam teď invazní supermutanti k odstřelení. Když budete pečlivě hledat, najdete v domku nedaleko Setovy "Haly" i jednoho přeživšího ghoula (ukrytého za knihovnou) který vám poví, co se tu stalo. Mimochodem pokud chcete, aby vám v konečném výpisu dopadl Necropolis dobře, NESMÍTE se tam vracet jak vám tu radím, jinak se dozvíte, že město bylo definitivně vypleněno. Ocitli jste se tedy před vstupem do samotné Katedrály. Přidá se k vám několik Scoutů od Následovníků (v kovovém brnění), kteří vám trochu píchnou v dalších bitkách. Nebuďte z nich vyjevení, je to trapný pozůstatek konečného ořezání hry. Můžete si popovídat s lidmi okolo, ale nic kloudného z nich stejně nevytáhnete. Radši jděte dovnitř. V předsálí najděte postavu v kápi, jménem Laura. Je to onen špión o kterém se zmínila Nicole z řádu "Následovníků". Promluvte s ní a řekněte jí heslo "Red Rider". Odvede si vás dozadu a poví vám co vyzvěděla o plánech řádu Děti Katedrály. Rovněž se zmíní o zadním vchodu. Požádejte ji, aby vám ho odemkla. Další dveře už bohužel odemknout nedokáže, to lze jen zvláštním klíčem, který u sebe nosí nejvyšší kněz řádu, otec Morpheus. No s dostatečně vysokým "paklíčem" sice dokážete dveře odemknout, ale připravili byste se o zkušenosti a zábavu. Proto nejdřív zamiřte po schodech nahoru. Probijte se až do posledního patra a zlikvidujte Morphea - 1000 XP. Pokud si obléknete fialovou kápi a pro sichr se ještě zahalíte Mizíkem, můžete nahoru projít v klidu a pokecat si s Morpheem (animovaný dialog), dřív než ho zabijete. Pak seberte Morpheovi jeho klíč (kruh s jaderným emblémem). Mimochodem nedoporučuju používat Tesla Armor, kterou zde najdete, váš upgradovaný Power Armor je daleko lepší. Sestupte zase do přízemí a klíč použijte na zamčenou místnost za oltářem. Zaútočí na vás hlídka a spolu s ní vzápětí všichni, kdo jsou v katedrále. Až s nimi skončíte, sestupte padacími dveřmi dolů do sklepa. Jeden z regálů v zadní místnosti skrývá tajné dveře, které vedou ke starému Vaultu. Probijte se až k výtahu. Hned vedle výtahu se hackněte do počítače. Získáte nějaké informace o základně na severozápadu - 1250 XP. Ve druhém patře postřílejte stráže i vědce a vypusťte vězně uzavřené za silovými poli (pomocí panelu na zdi). Sice se všichni rozletí na kousky, ale vy získáte 2000 XP. V severozápadním rohu je v místnosti několik lidí na kterých proběhly nepříliš úspěšné experimenty s FEV. Promluvte si s jedním z nich jménem Gideon a přesvědčte ho, aby vám dal svou "korunu" - 1000 XP. Sjeďte do 3.patra. Je tam opravdu požehnaně protivníků (roboti, supermutanti i technici), ale dají se zmáknout. Dál si můžete vybrat. První konec nastane, když odemknete další výtah a sjedete do posledního 4. patra. Tam pomocí "vědy" nebo Poručíkova klíče z Vojenské báze spustíte odpočet na velkém tajemství katedrály - termonukleární bombě. Pak utíkejte pryč. Rychlé a čisté, ale nesetkáte se tváří v tvář s Masterem. A ten pohled věru stojí za to.... Mnohem zábavnější konec je, projít chodbou do Command Centra bývalého Vaultu. Předtím si raději nasaďte korunu, kterou jste získali o patro výše od Gideona, abyste se chránili před Masterovým psychickým útokem (snižuje dočasně "vnímání"). Proběhněte chodbou a tady ho máte v celé jeho kráse. Tohle se tedy stalo s Richardem Greyem, přítelem starého mutanta Harolda z Hubu. Ostatně deník doktora Greye a jeho zážitky po pádu do nádrže s FEV jste si mohli přečíst v jeho deníku (k dispozici v PIP-boyi po stažení z hlavního počitače severozápadní vojenské základny). Je na vás abyste zkrátili jeho pozemskou pouť a spasili svět před jeho megalomanskými choutkami. Před započetím souboje s Masterem je dobré si stoupnout tak, aby mezi ním a vámi byl jeden ze dvou robotů. Až Master vystřelí, zasáhne i robota a ten zbylý na něj pak bude útočit. Taky využívejte sloupy, za které se můžete v přestávkách mezi střelbou ukrývat. Celkově ale Master nedá moc práce. Stačí pár dobře mířených výstřelů a je s ním amen.... Jeho smrt spustí odpočet jaderného výbuchu, takže rychle zdrhněte. Existuje ještě další řešení. Pokud máte opravdu vysokou IN a "řeč", můžete Mastera přesvědčit, že všechny jeho plány ztroskotaly, protože rasa mutantů je sterilní. Tohle je nádherný kousek. Chudákovi Masterovi se roztřese hlas a je vysloveně zdrcený. V klidu vás propustí a spáchá sebevraždu (opět jadernou explozí). Dokončili jste hru. Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán a i vám se dostane náležité odměny. Za všechna dobrodiní, která jste spáchali, vás vrchní velitel Vaultu vykopne z komunity a vaše stopy se ztratí v písku pouště....

A jaký byl pak váš další osud se dozvíte až v úvodu hry Fallout 2....:o)

P.S. Samozřejmě si můžete (pokud máte dobrý reflexy) na Správci vylít zlost. Záporné postavy velitele Vaultu zastřelí automaticky, vy klaďasové prostě musíte stihnout přejít do bojového módu předtím, než vám dá padáka.

P.P.S. Pro všechny, kdo se nechtějí s Falloutem rozloučit, mám jeden tip. Před závěrečnou sekvencí si uložte pozici. Pomocí cheatovacího editoru (jako např. falche.exe) si zvedněte počet AP (např na 1000) a pak pozici načtěte. Až vás overseer exkomunikuje a bude odcházet zpět do Vaultu 13, rychle přejděte do bojového módu. Pak v klidu vykráčejte z jeskyně vedoucí pryč z Vaultu a hra může pokračovat do nekonečna (je to i příležitost podívat se na impozantní kráter, který zůstal po výbuchu v katedrále). Jenom se už nikdy nesmíte vrátit zpátky do Vaultu 13. Dejte mi schválně vědět, kolika let se dožila vaše postava, moc by mě zajímalo, jestli programátoři mysleli i na takové detaily jako je přirozená smrt stářím...:). Ani bych se nedivil, protože Fallout je opravdu velice propracovaná hra.

Věděli jste, že...?

 1. Když zmáčknete v základním menu hry (intro, nová hra atd.) klávesu Shift a pak kliknete na "Credits" dostanete seznam ujetých hlášek členů týmu.
 2. Zmáčkněte tytéž "Credits", ale tentokrát bez Shiftu. Počkejte až začnou vyjíždět zásluhy jednotlivých členů týmu a pak vyťukejte na klávesnici "boom". Uvidíte vybuchující hlavu jednoho z programátorů.
 3. Když vstoupíte do nemocnice Dr. Morbida v Junktownu po 17-té hodině, sestoupíte k němu do sklepa a promluvíte s ním (řekněte mu, že uznáváte, že je silnější než vy a souhlaste se vším co chce udělat), udělá vám něco moc bolestivého. Vyloupne vám totiž jedno oko, protože jste toho moc viděli...:)
 4. Vůdkyně Vodních Kupců má u sebe láhev s emblémem Vaultu 13. Kdepak k ní asi ta mrška přišla?
 5. Ve 4-tém patře Kráteru (v místnosti vedle superpočítače ZAX) je za jedním z kontejnerů kostra mimozemšťana?
 6. Když umístíte ikonu programu na desktop a zvětšíte velikost ikony, místo veselého obličejíku panáčka na vás vykoukne obličej jednoho z programátorů hry.

Související hry Fallout Online
Fallout 5
Fallout 76
Fallout 4: Game of the Year Edition
Fallout 4: Nuka-World
Fallout 4: Vault-Tec Workshop
Fallout Shelter
Fallout 4: Contraptions Workshop
Fallout 4: Far Harbor
Fallout 4: Wasteland Workshop
Fallout 4: Automatron
Fallout 4
Fallout Anthology
Fallout: New Vegas Ultimate Edition
Fallout: New Vegas - Lonesome Road
Fallout: New Vegas - Old World Blues
Fallout: New Vegas - Honest Hearts
Fallout: New Vegas - Dead Money
Fallout: New Vegas
Fallout 3: Game of the Year Edition
Fallout 3: Mothership Zeta
Fallout 3: Point Lookout
Fallout 3: Broken Steel
Fallout 3: The Pitt
Fallout 3: Operation Anchorage
Fallout 3
Fallout Collection
Fallout: The Ultimate Collection
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel
Fallout 2
Fallout 3: Van BurenDiskusia Príspevkov: 10 Hodnotenie
1311 hlasov

100
60
20

80
40
0
53
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |