HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19271
5452
5063
1426
1599
7056
5247
10933
1687

Online 53644 uživatelů

Návody > Warhammer 40000: Final Liberation


Zobrazení:12234

IMPÉRIUM

Impérium je technologicky pokročilejší a vzhledem k tomu, že oba hráči mohou mít stejný počet jednotek, je v dost značné výhodě. Orků by mělo být povinně víc a basta! Základem imperiální taktiky je, zakousnout se do terénu, držet formaci a rozstřílet bastardům zadky artilerií. Za žádných okolností nesmíte Orkům dovolit, abyste se promíchali s vašimi jednotkami, lepší je stahování se. Proto volte radši slabší zbraně, ale s dlouhým dostřelem. Jakákoliv poškození se opravují zdarma, platíte jen za zcela zničené jednotky. Zbude-li v jednotce aspoň jeden panák, utíkejte se s ním schovat, do další bitvy ostatní dorostou. Morální body ztrácíte taky pouze za zcela zničené jednotky - proto jsou mnohem výhodnější ty, které snesou více zásahů a mají silová pole. V rámci kampaně přibývají resource bodíky pomalu, proto musíte nejen vítězit, ale taky vítězit drtivě. Zbabělá spíše-defenzivní taktika vám záhy vydělá na dvě-tři dobré armády!

PĚCHOTA

v podstatě je jedno, zda jde o Space Marines, Mordiany, planetární gardu, Tallarny či Catachany. U potravy pro orcké Kustom kanóny je barva uniformy lhostejná a v rámci kampaně drobné detaily neoceníte. Nenechejte se strhnout k pitomostem, k nimž vyzývá manuál (jako např. heroický close assault titána), několikrát jsem to zkusil a dopadlo to jako v písničce o domečku na kopečku, ve kterém je stolička atd., až na to, že to neskončilo sekvencí na hřbitově „zakopáni„, ale „na ulici rozřezáni„, neboť titáni často mají takovou legrační přerostlou kotoučovou pilu. Lze rozlišit mezi pěchotou obyčejnou s boltéry, kterou zakopete před hlavní linii obrany coby poslední pás ochrany před útočícími rychlými jednotkami, a dále sniperskou, „heavy infantry„, kterou zakopejte hned za pěšáky-obyčáky. Snipeři začnou pálit dřív a nepřátelskou masu prořídí, ale pokud se nepřítel dostane blíž, začne pálit nejprve po obyčejných pěšácích (takže máte víc času). Pečlivě rozmístěte v terénu, spíš ostrůvkovitě (aby mezerami mohli propochodovat vaši mechové), a využívejte boční krytí kopci, budovami a lesem. Schovat masu pěšáků do domu není tak úplně nejlepší nápad (viz. „Dělostřelectvo„). Jízdní jednotky jsou nepoužitelné.

TANKY

i když manuál barvitě líčí, že Impérium má nejlepší tankové jednotky, není to zcela pravda - střední tanky jako Predátor nebo Leman Russ jsou v podstatě nepoužitelné, stojí hodně a umřou rychle. Specializované „útočné„ tanky, jako je Vindicator, nebo plamenomety Hellhound, se mi nepodařilo nikdy efektivně využít. Transportéry Chiméra lze prakticky použít jenom k transportu – Orkové je hravě odprásknou, a pokud se v nich někdo vezl, je v troubě (doslova). Naopak flaktanky Hydra jsou nezbytností!

SUPERHEAVIES

supertěžké tanky nejsou zrovna super, ale jsou o dost lepší než běžné. Velká palebná síla plus slušná výdrž (kapacita 4 průstřely) z nich dělá lepší investici. Nevýhoda je v tom, že si pořídíte 1 kus na slot a jsou hodně drahé. Nejlepší je Shadow Sword s dalekonosným Volcano kanónem, Storm Hammer a Bane Blade trpí pomalostí a nedostatečným dostřelem (takže se vyplácí spíš v defenzívě). Vynikající je mariňácký Leviathan vybavený spoustou děl i Void štíty!

DĚLOSTŘELECTVO

základ imperiální strategie! Orkové mají jen bídnou možnost nepřímých paleb (Pulsa Rokkit) a děla si hravě omáknou většinu plochy mapy. Obvykle střílí jen jednou za tah, a to ne moc přesně, ale to nevadí. Ideální je, když děla tvoří 50% vaší sestavy - zbytek jednotek je kryje. Je třeba vybírat, které nepřátelské jednotky drtit dřív – obecně platí, že čím legračněji orcká jednotka vypadá, tím je nebezpečnější. Do pěšáků palte pouze pokud už není nic lepšího a nebo když jsou v domech (barák udělá „vzum„, a všichni, co byli vevnitř, jsou mrtví!) Největší obliby u mě dosáhl obléhací moždíř Bombard (ničivější, méně přesný), potom děla Basilisk (lepší na pohyblivé cíle). Vyplácí se hned v prvním tahu okamžitě zbořit několik domů, ve kterých je schováno více pěchoty. Může to být až za tisíc morálních bodů! Děla špatně střílí, pokud je cíl za nějakou překážkou (např. viadukt), umí se ale postupně zastřelovat. Rozhodně je doporučuji umístit co nejvíc dozadu, za nějakou terénní vlnu, aby je nebylo možné postřelovat přímými palbami. Pozor na mrtvé pásmo (tj. minimální dostřel)! Mám pocit, že ostřelovaná jednotka má,saving throw„, a pokud ji projektil trefil, ale neprorazil, je menší šance, že ji další zásah projektilem stejného typu v tom samém tahu zničí. Vystřelte po ní projektilem jiného typu a teprve pak se vraťte k původnímu typu! Pozoroval jsem to mockrát. Další možnost je vystřelit po jednotce kousek vedle, zásah může zničit původní cíl.

Za zmínku taky stojí Thudd Gun, granátometná podpůrná pěchotní baterie. Ze začátku kampaně výhodná, později doporučuji přejít na něco efektivnějšího (a dražšího).

RAKETOMETY

raketomety jsou tří typů. Jednak protipěchotní Whirlwind, nejúčinnější na nekryté cíle a překvapivě dobrý při ničení titánských štítů. Těžká baterie Manticore je velice silná (hravě sejme domek na jednu ránu), ale střílí jen jednou za dva tahy, což ji činí problematickou. Raketomety nasazujte jako poslední a koncentrovaně (na jednu skupinu útočících nepřátel), pokud možno doprostřed. Účinek je drtivý, a jak praví dělostřelecká moudrost „koho příprava morálně nezlomí, toho roztrhá“. Speciálním typem je řízená střela Deathstrike se třemi typy hlavic. Využijete ji jen vzácně a hlavně s Warp hlavicí, která hravě vyřeší problémy s titány.

MECHOVÉ

o dost lepší kasta bojovníků! Největší - Warlord - vypadá impresivně, ale je hodně drahý a hrozně pomalý. Reaver je menší, levnější a rychlejší. Mým nejoblíbenějším oblíbencem se stal Warhound, nejlehčí mech se 2 štíty a vydrží 4 zásahy. Warhoundi jsou ve skupině dva, jsou levní, rychlí a ve výzbroji mají velmi slušné protitankové lasery.

Vyplácí se důkladně prohrabat možnými typy závěsů. Je jich hrozně moc, počínaje protipěchotními, přes speciální anti-titan, až po útočné pily. Podle mých zkušeností je nejlepší použít středně výkonné protitankové lasery - mívají dlouhý dostřel (OPRAVDU důležitá vlastnost) a netrpí penále typu „jeden výstřel za dva tahy„ jako např. plazmové kanóny. Tlupa Warhoundů - každý má 2 anti-tank lasery se 2 výstřely – dokáže rozmetat tankový úder nepřítele během mžiku. Velké mechy doplňte o speciální anti-titan zbraně (hlavně Warlorda - Warp Missile), titáni jsou tuhý oříšek...

LETECTVO

klasické bombardéry Marauder představují v přehledném terénu děsivou zbraň, tak účinnou, že už ji Impérium – vzhledem k dělostřelectvu - snad ani nemuselo mít. Palte na maximální vzdálenost, letkou likvidujte jeden vybraný cíl. Snažte se vyhýbat pěchotě, zvlášť zblízka je nebezpečná. Pokud po vás vypálí flak, máte chvilku na uhnutí. Malá vznášedla Land Speeder jsou velmi nevyrovnaná - sice hravě sejmou tank, ale musí se přiblížit, což je značně riskantní. Větší Thunderhawk je slušný ekvivalent bitevní helikoptéry, zvláště účinný proti malým rychlým jednotkám. Jediný rozumný způsob činnosti je hit-and-run s využitím úkrytu, průzkum ať dělají (levné) pěší jednotky!

ORKOVÉ

Jednotky Orků jsou uzpůsobeny pro boj zblízka. Těží z vysoké pohyblivosti a pokud se přiblíží, pocítíte ničivost jejich zbraní. Počítač hraje jako ,správný Ork„ - chaoticky na vás vrhá vše bez rozmyslu. Optimální taktika pro Orky vypadá jinak: Masivní nasazení letadel, která by měla prokličkovat až k dělům a zničit je. Titány vrhnout vpřed a s ostatními jednotkami postupovat rozptýleně za nimi, aby imperiální dělostřelectvo ztratilo možnost drtivého ničení na malé ploše a blokování troskami. Pokud možno využívat terénu pro nepozorované přibližování a úder vést razantně hromadně – a ideálně po křídle, aby bylo možné ničit imperiální vojska po částech. Prioritním cílem jsou v každém případě imperiální děla!

PĚCHOTA

výrazně tužší a rychlejší než lidé. Na menší vzdálenost dokonce platí, že Ork na planině má větší šanci zastřelit zakopaného člověka než naopak! Bombardování taky není moc účinné, jde spíš o zpanikaření. Většinou ale máte dost času na jejich rozstřílení – nejsou nebezpeční.

MOTORKÁŘI

jejich nebezpečí je v tom, že na sebe přitahují palbu vašich strojů a „čistí„ tak cestu pro tanky. Předsunutá zakopaná pěchota si s nimi hravě poradí. Bugináři jsou horší, lépe pancéřovaní a dokážou vám zničit lehčí tank. Na ně je ideální Thunderhawk.

TANKY

střední třída orckých tanků je hlavní „strava„ pro vaše houfnice. Jsou srovnatelné s imperiálními – žádna klasa. Poněkud nebezpečnější jsou Bonebraka a Bonecruncha – varianty s Death Rollerem, válcem na drcení pěchoty.

SPECIALNÍ TANKY

ty už stojí za pozornost a pečlivou nadílku projektilů z děl. Nebezpečný je Mekboy Kannon Speedsta, jehož Kustom kanon hravě sejme jednou ranou celou pětičlennou partu zakopaných vojáků a podobně naloží i s tanky. Velký pozor si dejte na Lifta Droppu, která „nadzvedne a zahodí„ většinu jednotek, což znamená smrt zahazované a občas i té, na kterou spadne. Jednou mi „zmačkala„ na jediný pokus Warhounda. Zničí i letadla! Plamenometné Bowelburny občas masově zaútočí na vaše pozice a pokud dojedou, způsobí jejich plamenomety velkou spoušť. Mekboy Rokkit Speedsta je raketová baterie pro přímou podporu, která by se k vám taky neměla dostat příliš blízko.

Jistou potíž může představovat Mekboy Dragster, který poskytuje krytí silovým polem jednotkám okolo. To ale funguje jenom statisticky a koncentrované dělostřelbě podlehne.

LETECTVO

orcké Fighta Bomberz jsou asi nejnebezpečnější jednotkou vůbec. Dvě letky vás jsou v podstatě schopné rozsekat na kusy. Pro obranu je nejlepší schovat své dělostřelectvo za terénní vlnu a nastrkat těsně před ně pěchotu nebo flak. Kupodivu je lepší, když váš flak NEMÁ moc dobrý přehled – jinak začne střílet na moc velkou vzdálenost a šance sestřelení letadel je minimální. Je třeba přinutit letadla, aby se musela přiblížit - na krátkou vzdálenost je spolehlivě sundají i obyčejní pěšáci! Do předních linií je proto lepší dát stroje, které přežijí pár zásahů!

PULSA ROKKIT

jediná orcká balistická zbraň. Na jediný pokus může zničit i mecha, po výbuchu zanechává destruktivní pole, kterému je nutné se vyhýbat! Má penále 1 výstřel / 1 výstřel na baterii a tah, okamžitě po zaměření baterii zničit!

TITÁNI

velmi tuhý oříšek na rozlousknutí. Orčtí titáni jsou značně tužší než imperiální mechové a pokud se přivalí až k vám, představují značný problém. Pomáhají Warp rakety a po očesání štítu (zde pomůžou i lehké raketomety!) je možné titány rozstřílet děly. Značně se vyplácí rozstřílet před nimi několik rychlejších orckých strojů - titán jimi nemůže projít, ale musí trosky obcházet a při jeho velikosti je možné mu přístup k vám zcela zablokovat. Nejhorší bývá Great Gargant s bratru 16ti štíty a 12ti zásahy a potom Mekboy Gargant, který je vybaven téměř neprůstřelným Kustom štítem. Tož do toho. AVE!
Diskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
1050 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |