HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19134
5449
5063
1423
1599
6998
5180
10779
1687

Online 9137 uživatelů

Návody > Hard Reset: Exile


Zobrazení:4101
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

Exile je rozšířením základní hry Hard Reset o pět nových kapitol. Nevím jestli tento datadisk vyšel samostatně, ale je možné ho získat, když si koupíte kompilaci Hard Reset: Extended Edition. Tato kompilace obsahuje základní hru včetně datadisku v podstatě v podobě jedné hry, kdy ze sedmé kapitoly rovnou přecházíte do osmé a začínáte přesně tam, kde jste skončili – po boji s obřím pavoučím bossem. Pokud už vlastníte samostatnou základní hru Hard Reset a nechce se vám hrát od začátku, tak si uložené pozice i s konfiguračním nastavením ze základní hry jednoduše překopírujte do nové složky s uloženými pozicemi Hard Reset: Extended Edition. (najdete je v Dokumentech). Exile je rozhodně příjemným rozšířením hry. Setkáte se s několika novými nepřáteli a opět vás čekají tajné lokace. Kromě toho mě docela potěšilo, že při závěrečném souboji v sedmé kapitole autoři udělali drobnou úpravu – umístili zhruba v polovině zápasu do hry ukládací pozici, která v samostatné základní hře nebyla.


Kapitola 8 – Crusher

Entrance
Začínáte tam, kde jste skončili minulou kapitolu, tedy pod místem, kde jste zlikvidovali obřího pavouka. Vydejte se k nedalekému schodišti a vyjděte po něm nahoru. Projděte do chodby a dejte se vpravo. Na rozcestí odbočte vlevo a dostanete se na jakousi servisní lávku. Po pravé straně uvidíte ve výklenku barel, který rozstřelte, čímž si zpřístupníte 1. SKRÝŠ, avšak zatím se do ní nedostanete. Na konci lávky se dejte vpravo a panelem si otevřte roletu.

Gorilla in an Old Wardrobe
Pobijte všechny nepřátele a poté vstupte do dveří vpravo. Vpravo od vás je probouraná zeď, kde je skrýš, o které jsem se výše zmiňoval. Dejte se dál vlevo po lávkách a vyjděte až nahoru.

Stairs Down
Scházejte po schodech dolů a vlevo odbočte na toalety. Střelte do svislé ventilační šachty ve stropě a objevíte 2. SKRÝŠ. Sejděte po schodech až dolů a vyjděte na servisním stanovišti metra. Dejte se vlevo a na konci stiskněte panel. Seskočte do tunelu metra a vydejte se vpřed, dokud se před vámi neotevřou dveře vedoucí ven.

Ancient Grinder
Pobijte venku všechny roboty; na ty létající použijte nejlépe Rail Gun.

Mound
Vyjděte po troskách nahoru, kde cestu probourá velký robot. Toho zlikvidujte nejlépe granátometem a projděte na druhé prostranství. Pokračujte dolů k bráně, kterou zkuste aktivovat, avšak budete nejprve muset přerušit dodávku proudu. Jděte na začátek druhého prostranství a vpravo klikněte na panel.

Downhill
Po zlikvidování další vlny nepřátel se vraťte úzkým průchodem na první prostranství kde po levé straně postupně aktivujte dva panely. Po zlikvidování všech nepřátel se vraťte na konec druhého prostrantví k bráně, kterou panelem otevřte. Projděte chodbou a zahněte vlevo.

Technical Room
Dostaňte se až na konec cesty a pobijte všechny nepřátele. U dveří je panel pro jejich otevření. Stiskněte ho, ale ještě do dveří nevcházejte. Vraťte se zpět až na místo, kde jste do chodeb vstoupili a kde se vám předtím uložila hra a zahněte vpravo do temné chodby, kde najdete 3. SKRÝŠ. Vraťte se zpět na konec, projděte otevřenými dveřmi a dejte se vlevo. Projděte dveřmi a dostanete se k drtičům šrotu.

The Grinder that Grinds
Dejte se vlevo a vpravo za třetí drtící lopatou je nahoře 4. SKRÝŠ. Musíte si šikovně pro bedýnku vyskočit a rychle zmizet než vás rozdrtí lopata. Projděte mezi lopatami a vpravo vstupte na velké prostranství. Jděte k místu, kde je díra v podlaze a vyjede plošina s ovládacími panely. Stiskněte pravý panel a pobijte všechny nepřátele.

Hard Grind
Stiskněte dále levý panel a po likvidaci dalších nepřátel prostřední.

Into the Light
Nakonec stiskněte nejníže položený panel. V tom okamžiku se však aktivuje občí lis, který začne klesat shora. Pokud tedy nechcete být rozdrceni běžte směrem vlevo, kde vstupte do temné chodby se zavěšenými háky. Dojděte na konec chodby, dejte se vlevo kolem vylepšovacího terminálu a v koutě vlevo střelte do výbušné nádoby za roletou, čímž roletu zničíte a uvolníte si tak cestu dál. Vpravo na konci vyskákejte na vrchol hromady beden a odsud skočte na malou plošinku, kde je 5. SKRÝŠ. Seskočte dolů a vpravo aktivujte panel. Vraťte se zpět skrz zničenou roletu, projděte nově zpřístupněnou bránou vlevo a pokračujte po lávkách stále vpřed.


Kapitola 9 – Junkyard

Entrance
Vyjděte ven a dejte se vlevo do slepé odbočky, kde se nachází 1. SKRÝŠ. Vraťte se zpět na rozcestí a pokračujte směrem vlevo Po pravé straně je náklaďák, do jehož nákladového prostoru skočte a najdete 2. SKRÝŠ. Na konci stiskněte panel vpravo, avšak tudy zatím cesta nevede. Vraťte se zpět na první rozcestí a vlevo aktivujte panel, kterým si otevřete kryt velké roury.

Inside the Big Pipe
Projděte rourou a jděte rovně, kde uvidíte viset ve vzduchu ovládací kabinu. Skočte na železné pruty a z nich na plošinu kabiny – najdete tak 3. SKRÝŠ. Vraťte se zpět a dejte se na konec prostrantví, kde aktivujte panel, čímž si vlevo spustíte most na druhou stranu. Přejděte přes most a dalším panelem otevřte vrata.

Large Door
Projděte dalšími vraty a zlikvidujte létající roboty. Teprve poté se vám odblokují dveře vlevo, které pomocí panelu otevřte. Sestupte po schodech až dolů a jděte vpravo.

Killing Floor
Na malém prostoru budete muset pobít spoustu nepřátel. Poté pomocí panelu vlevo otevřte vrata.

Stairs Up
Vyjděte po železné traverze vlevo nahoru a pokračujte vzhůru po schodech. Přejděte vpravo a vyjděte po dalším schodišti nahoru. Vstupte vlevo do místnosti, pobijte roboty, projděte dveřmi, poté ještě jedněmi vlevo, a až vyjdete ven, dejte se hned vlevo, kde za bednou najdete 4. SKRÝŠ. Pokračujte dál po lávce směrem vpravo.

Factory Top
Nahoře jen pobijte létající roboty a na konci lávky vlevo aktivujte zdvižku pro uvolnění schodiště.

Down Again
Sejděte po schodech dolů, ve žlabu pobijte další nepřátele a panelem na konci vlevo si otevřte cestu dál. Vyjděte po traverze vpravo nahoru.

Factory Middle
Vyjděte po schodech nahoru a plošinu vyčistěte od nepřátel. Dejte se přes most vpravo a po dalším schodišti vyjděte nahoru. Vstupte do vchodu vlevo, kde aktivujte zdvižku. Proskočte dírou v podlaze do nižší chodby. Na konci chodby stiskněte panel a poté vyjděte ven na okraj srázu, kde si stisknutím panelu vpravo aktivujete most.

Fresh Air
Jděte do středu mostu, aby se vám hra uložila a nyní vyskočte vpravo na konci na zábradlí mostu Od mostu vede šikmá železná tyč nad propastí, po které sejděte. Napojuje se na dlouhou tyč vedoucí podélně nad propastí. Opatrně jděte po této tyči vlevo a poté vpravo. Před vámi je tajná plošina, kde je 5. SKRÝŠ. Stejnou cestou, jak jste přišli, se vraťte zpět na most. Na druhé straně mostu zajděte do místnosti vlevo, kde aktivujte ovládací panel – otevře se vám mříž. Hned jak vyjdete ven dejte se po schodišti vpravo nahoru a poté pokračujte vlevo dál nahoru po dalším schodišti. Zde pobijte pár nepřátel a stiskněte ovládací panel, čímž si spustíte schody. Vyjděte po těchto schodech nahoru.

The Crane
Postřílejte všechny nepřátele a také nepřátelská vznášedla. Vyjděte na úplný vrchol, kde aktivujte ovládací panel. Poté se vracejte po schodištích stejnou cestou, jak jste přišli.

Road Back
Dejte se vpravo a dojdete opět k obří rouře, kterou jste na začátku procházeli. Zničte robotického brouka a vlevo od roury si ovládacím panelem otevřte kryt roury. Projděte rourou a dejte se vpravo.

Almost There
Dojděte k ovládání mostu, které je stejně nefunkční. Přes propast je však položený vlakový vagón, kterým projděte, a pokračujte stále vpřed.


Kapitola 10 – Rail Yard

Entrance
Hned na začátku je vlevo pod schody za paletou výbušný sud, do kterého střelte. Výbuch udělá díru ve zdi a vám se otevře 1. SKRÝŠ. Vyjděte ven na prostranství a dejte se vpravo. Dostaňte se do rohu za železnou konstrukcí vpravo a najdete 2. SKRÝŠ. Jděte k nedalekým vratům a otevřte je ovládacím panelem.

Waiting Room
Hned vpravo za vraty rozstřelte barel a zničíte tak stěnu kontejneru a najdete 3. SKRÝŠ. Pobijte létající roboty a vpravo aktivujte zdvižku. Přes bedny přeskákejte na železniční nádraží. Pokud otevřete vagón před vámi najdete jen oranžovou bednu. Otevřte tudíž vagón vpravo, vyskákejte nahoru, seskočte dolů a skrz další vagón se dostanete ven.

Bulldog Front
Přeskákejte přes betonové kvádry, pobijte nepřátele a vpravo otevřte vagón. Vyskákejte po bednách a seskočte na druhou stranu dolů, kde najdete 4. SKRÝŠ. Rychle zlikvidujte malé roboty a poté si vlevo otevřte vagón, abyste se mohli dostat zpět. Na konci vyjděte do kabiny jeřábu a aktivujte oba ovládací panely, čímž si otevřete cestu dál.

Suggestion
Projděte mezi vagóny, otevřte si jeden z vagónů vpravo a přeskákejte přes kamenné kvádry. Jděte na konec prostranství vlevo, kde si z hromady sestřelte bedýnku a přes ni vyskákejte na vrchol kontejneru vlevo, kde je 5. SKRÝŠ. Na vrcholu kontejneru se otočte vlevo a střelte do dveří vedlejšího kontejneru tak, aby pravá polovina dveří zůstala otevřená. Přes tuto část dveří přeskočte na tento kontejner a najdete 6. SKRÝŠ. Hned vedle vás za ohradou je 7. SKRÝŠ; ta je ovšem blokovaná energetickou mříží. Běžte vpravo a vstupte do budovy. Vyjděte po schodech do ovládací místnosti, kde jednak stiskněte ovládací panel a také zničte vpravo na zdi napájení. Nyní si můžete jít skrýš vybrat. Vyjděte ven ze skrýše a vpravo stiskněte ovládací panel vrat.

Margin Walker
Vpravo zkuste otevřít pomocí ovládacích panelů vrata, ale nepůjde to. Pobijte broučí roboty a pak se vám hra znovu uloží.

Provisional
Pobijte další skupinu robotů a bude následovat další uložení.

Promises
Zničte zbytek robotů a otevřte první vrata vpravo. Probourejte stěnu, protože v kontejneru je 8. SKRÝŠ. Poté projděte druhými vraty, vyjděte po spadlém potrubí, seskočte dolů a vlevo projděte posledními vraty.


Kapitola 11 – Factory

Entrance
Projděte tovární halou až na konec, kde vlevo vstupte do kontrolní místnosti a stiskněte panel, díky čemuž se továrna rozjede. Vyjděte ven a jděte směrem vlevo.

Turnover
Zlikvidujte všechny útočící roboty. Snažte se je lákat do lisů, protože lis je zničí okamžitě. Zároveň si však sami při boji sami dávejte pozor, abyste do lisů nevlezli. Vlevo na konci haly je panel pro přivolání výtahu. Když se podíváte vlevo nahoru, uvidíte na drátě viset předmět – to je 1. SKRÝŠ. Po aktivaci výtahové plošiny z ní skočte směrem k předmětu, abyste ho získali. Poté si opět přivolejte výtah a normálně vyjeďte nahoru.

Repeater
Jděte vpřed a vzadu za bednou u mříže je 2. SKRÝŠ. Vyjděte po schodech o patro výš a vstupte do dveří. Pobijte létající roboty venku. Projděte dveřmi do poslední malé místnosti, kde je narušená zeď. Probourejte ji a najdete 3. SKRÝŠ. Dveřmi vlevo vyjděte ven. Dejte se vlevo a sejděte po schodech dolů. Projděte na konec lávky a stiskněte panel v ovládací místnosti. Kromě toho rozstřílejte 4 napájení na stěnách.

Merchandise
Nyní se vraťte po schodech zpět nahoru a jděte vlevo, kde aktivujte zdvižku, abyste si uvolnili cestu dál. Na střeše ovládací místnosti před vámi je 4. SKRÝŠ. Na střechu se nedostanete, proto musíte předmět vystřelit ven. Miřte granátometem na levou část střechy, aby vám předmět vypadl na lávku, na které stojíte. Pokud by totiž spadl dolů do haly, už byste se k němu nedostali. Ještě můžete vstoupit do místnosti, která byla předtím blokována energetickou mříží a sebrat oranžovou bedýnku. Poté se vraťte opět po schodech dolů a vstupte vpravo do nově zpřístupněných dveří.

Blueprint
Hned vlevo v rohu je 5. SKRÝŠ. Musíte si ji však uvolnit střelbou granátometem pod objekty, aby se alespoň jeden z objektů zničil a vy se k oranžové bedýnce mohli dostat. 6 SKRÝŠ je v pravém rohu místnosti, kde se zachovejte stejně jako v prvním případě. Projděte do další místnosti, kde však vás bude cosi poškozovat. Rychle tudíž místností proběhněte a dostaňte se k výtahové plošině, kterou sjeďte dolů. V následující místnosti vám opět bude klesat zdraví, tak rychle zničte roboty a projděte do další místnosti. Vyjděte ven a pokračujte po železné lávce.


Kapitola 12 – Arena

Entrance
Vstupte do tunelu a hned vpravo si všimněte popraskané stěny. Probourejte ji a najdete 1. SKRÝŠ. Dojděte na konec tunelu, dejte se po ochoze směrem vpravo a seskočte z lávky dolů. Pobijte všechny roboty, dejte se vlevo a brzy dojdete k zavřené bráně. Vlevo rozstřelte barel, čímž zničíte stěnu a za ní je 2. SKRÝŠ. Až vyberete skrýš jděte do ovládací místnosti vpravo od vrat a stiskněte ovládací panel. Vyjděte ven a projděte vpravo otevřenou bránou.

Coliseum
Tady jen pobijte všechny broučí roboty a pokračujte dál stisknutím panelu pro otevření vrat.

Floodgate
Postupně vám sem budou vpouštět několik vln nepřátel za sebou, tak je všechny důkladně vystřílejte.

Airdrop
Pobijte další roboty a dávejte si pozor na ty na balkónech. Likvidujte je pokud možno Railgunem. Až zlikvidujete obří brouky běžte do nedaleké ovládací místnosti a stiskněte panel.

The Overseer
Nyní vás čeká závěrečný boss. Je chráněný ochranný štítem, který ho činí nezranitelným, avšak je zranitelný EMP. Právě EMP nádoby, které vám na prostranství házejí létající roboti, jsou klíčem k poražení bosse. Během boje buďte neustále v pohybu a pokud možno si nevšímejte malých robotů. Nemá smysl je zabíjet, protože boss vám bude vytvářet stále nové. V okamžiky, kdy obrovský robot začne nasávat vzduch, snažte se rozstřelit nějakou EMP nádobu. Pokud žádnou nevidíte preventivně miřte na tlamu monstra, protože je celkem slušná šance, že nasaje některou ze zmíněných nádob, takže mu ji můžete rozstřelit u tlamy. Až ho při nasávání EMP nádobou na chvíli ochromíte, ukáží se jeho oranžová zranitelná místa. Palte do nich co to jde a jedno mu zničte. Těchto citlivých míst má však boss hodně, to znamená, že celý proces budete muset opakovat dokud ho úplně neudoláte. Při každém kole mu zničte jedno zranitelné místo koncentrovanou palbou. Choďte si doplňovat lékárničky, které jsou po obvodu arény na vnitřních stranách sloupů. Až zničíte všechna citlivá místa monstra bude po něm a udělá se díra ve stěně arény. Projděte touto dírou a tím hra definitivně končí.

Súvisiace hry: Hard Reset Redux
Hard Reset: Extended Edition
Hard ResetDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
70 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |