HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20345
5454
5063
1434
1599
7274
5669
12053
1687

Online 50101 uživatelů

Návody > Half-Life: Blue Shift


Zobrazení:36936
Autor návodu:Jirka Storm Nehyba (Abecedaher.cz)

Poznámka autora:

WALK-THROUGH

LIVING QUARTERS OUTBOUND

Klasické Half-Lifácké intro, vychutnejte si ho.

INSECURITY

Vyjděte z vlaku, počkejte až vám securiťák na druhé straně otevře dveře, vejděte do chodby, vyslechněte si jeho stížnost (nic nefunguje tak, jak by mělo) a po otevření druhých dveří jděte doleva, po zelené stezce AREA 3 SECURITY.

Ve větší hale se dejte opět doleva, v šatně najděte svojí skříňku (CALHOUN), seberte armor, vraťte se do haly a vydejte se po modré stezce.

Sjeďte výtahem, jděte do ARMORY (v monitorovací místnosti nalevo si můžete prohlédnout některá známá místa), od securiťáka za sklem si vezměte pistoli, na střelnici posbírejte zásobníky a vraťte se na začátek hry, kde vám kolega otevře dveře a vy budete moct jít po hnědé stezce.

Jedinou možnou cestou se dostaňte na zastávku, kde vás vědec s novinami informuje, že metro nejezdí. Nezbývá vám nic jiného, než slézt po žebříku a vydat se kupředu údržbářskou chodbou.

Odsuňte sud blokující dveře, dojděte ke stoce, chvíli počkejte a až projede chlápek s kufříkem, tak USEněte tlačítko u mříže, přejděte přes most a dojděte až k výtahu, v němž čekají dva vědci.

USEněte panel nalevo a stoupněte si do rohu napravo od dveří, co nejdál od černého doktora, ale tak, abyste měli dobrý výhled…

DUTY CALLS

Rozmlaťte všechny bedny a dostaňte se do místnosti s elektrickou krabicí na zdi (je nad ní žlutá cedule), zničte jí a teprve potom projděte dveřmi na konci schodiště.V místnosti s kyselinou přeskákejte na druhou stranu přes stolek s počítačem, za dveřmi vylezte po žebříku a ze shora střelte do červených sudů za mříží poblíž zmíněného stolku. Po výbuchu se vraťte dolů a uvolněnou cestou jděte dál.

USEněte tlačítko, vlezte do klece a jakmile to půjde, tak na druhé straně skočte na zem a utíkejte se schovat za dveře nalevo, protože se sem nateleportuje hejno elektrikářů.

Tlačítkem zpřístupněte SOUTH TUNNEL, zabte zmetky, projděte vraty na protější straně, v hale s mrtvým securiťákem si stoupněte ke dvěma pákám, podržte tu vpravo asi pět vteřin, tu vlevo asi deset vteřin, potom ke kleci nalevo přisuňte bedničku a přeskákejte přes bedničku, klec, velké bedny a druhou klec až na žebřík.

Nahoře pozor na elektrikáře, budou celkem čtyři. Až je zabijete, tak slezte po žebříku v koutu mezi rourami, dojděte na most a dejte se doprava.

Na konci chodby za dveřmi vyskočte na žebřík, nahoře otočte kolem, slezte dolů po žebříku poblíž unikající páry, jděte na konec chodby pro brokovnici a cestou otočte dalším kolem.

Vraťte se nahoru, pára již neuniká, takže jděte chodbou dál, v kontrolní místnosti USEněte tlačítko a proskočte oknem. Plavte proti proudu, vylezte po žebříku, přejděte přes most, vylezte po dalším žebříku, opatrně z něj slezte abyste nepřepadli přes zábradlí, přes hnědou traverzu se dostaňte k vodní nádrži, proplavte rozbitou mříží, USEněte kolo, plavte zpátky a po rourách vyčnívajících ze zdi (nyní pod vodou) vyskočte na suchou zem.

Připravte si brokovnici, protože do vedlejší místnosti se teleportují dva elektrikáři. Až je zabijete, tak jděte na most, ale pozor, před vámi se objeví další elektrikář, jehož konec však nebude mít nic společného s vaší brokovnicí. Popojděte dopředu a za vámi se vyskytne další zmetek, který s vaší brokovnici bude mít jistě mnoho společného :-).

Skočte na rouru, pokud máte nedostatek healthu, tak se nechte chytit stropním lovcem nad propastí, těsně před tlamou ukončete jeho život páčidlem, skočte na druhou část mostu, kde jsou dvě lékárničky, a potom z roury hupsněte na pevnou zem.

O pár kroků dále se konečně setkáte se zmutovanými doktory. Zabte je a postupujte vesele dál.

Ve vodě pozor: až budete skoro na konci místnosti, tak se zde objeví tři elektrikáři. Projděte červenou chodbou, za ní se dejte doleva, USEněte krabici na konci, pak jděte na druhou stranu, vyjeďte výtahem nahoru, dojděte k většímu výtahu, který jste si před časem přivolali z kontrolní místnosti, zabte zmetky a bednu s výbušninou shoďte do vody.

Po výbuchu hupsněte též dolů, projděte rozbitou drtičkou, vylezte po žebříku, vyslechněte dialog dvou vojáků a pokračujte v cestě.

CAPTIVE FREIGHT

Vylezte na povrch, ve skrčeném stavu dojděte k menším barikádám, bleskově odstraňte dva samostříly a na korbě posbírejte munici.

Na druhém konci prostranství pak USEněte tlačítko napravo od vrat, dojděte k opuštěnému autu, vezměte securiťákovi Magnumku, z kufru seberte náboje a lékárničku a z bezpečné dálky střelte do sudu, což odstraní plot a vy budete moct otevřít poklop (držte kolo tak dlouho, dokud se nepřestane točit). Slezte dolů.

Jděte kanálem až k unikající páře, první „gejzír“ obejděte zleva, otočte kolem na trubce a pak jen počkejte, až bude cesta volná.

V zatopené části plavte klidně na druhý konec, nebojte se elektriky. Dveře otevřete pomocí kola napravo od nich a pokračujte až k výtahu, který vás vyveze do vyššího patra, tam se na křižovatce dejte (pokud chcete) nejprve rovně a najdete lékárnu, potom doprava, kde řádí elektrický oblouk. Skrčte se a podlezte pod ním.

Na konci chodby jsou v rohu dvě kovové bedny, přišoupněte je pod rozbitou větrací rouru a skočte do ní.

Uvnitř si dejte pozor na malé skákavé zmetky, je jich tu dost. Na křižovatce doprava, rozbijte mříž nalevo a na konci hupsněte do díry, nejdřív tam však hoďte granát (nebo zmetky dole postřílejte).

Odsuňte sud, na chodbě se dejte nejdřív doleva, vezměte od mrtvého securiťáka náboje a armor a pak se vydejte opačným směrem.

Zabte vojáky, vezměte si samopal (pokud jste nainstalovali High Definition Pack, tak je to skutečně pěkný kousek :-), vyslechněte doktora, který vám řekne, že vojáci ničí všechno na co přijdou a že pomoc by vám mohl poskytnout doktor Rosenberg. Inu za ním. Než odejdete, tak si nezapomeňte vzít ze skříňky náboje do Magnumu.

Z chodby naproti kanceláři na vás vyběhne voják. Zabte ho, vydejte se směrem odkud přišel, na schodišti hned do prvních dveří (nahoře jsou jenom vojáci) a k východu z budovy.

Venku je asi šest vojáků, doporučuji následující strategii: narafičit C4 před dveře, upozornit na sebe (třeba granátem), schovat se v místnosti ze které jste přišli a postupně zlikvidovat všechny maskované muže. Pozor na granáty z M16ky, jsou docela zákeřné (proto je s chutí používám :-) a vaši nepřátelé mají tendenci vám je házet do místnosti.

Až bude čisto, tak vyjděte ven, zabte ozbrojence v okně nalevo a vyskočte tam přes kontejner a hromadu pneumatik. Uvnitř se dejte doleva (vpravo je schodiště kde už jste byli), projděte kanceláří, v další místnosti posbírejte dobrůtky (rozstřelte zámek na mříži) a vyjděte z chodby do velkého skladu, kde vás čeká uvítací výbor v podobě asi pěti vojáků.

Napravo od dveří kterými jste vyšli je místnost s trochou healthu. Neudělejte to tak blbě jako já napoprvé, protože já jsem důkladně prozkoumal místnost s použitím baterky a teprve když jsem odcházel, tak jsem si všiml vypínače na zdi .-).

V modrém vagónu jsou elektrikáři: osvoboďte je (od života :-), pak pokecejte s vědcem v červeném vagónu a jděte směrem ke dveřím napravo od něj, pozor na dva vojáky, kteří na vás znenadání vyběhnou zpoza těchto dveří (ať žije C4 a granáty z M16ky).

Venku u vagónů je pár vojáků: pokud máte rádi „action“, tak vyběhněte a pohrajte si s nimi, jinak stačí na sebe upozornit, schovat se v chodbě a mířit do otevřených dveří, kam budou postupně vojáci chodit a nechávat se zabíjet.

Zničte dřevěné špalíky, které drží velké cívky a až se zmíněné navinuté kabely odkutálejí, tak vejděte do červeného vagónu, pokecejte s doktorem, pak zničte zelenou bednu na malém vagónku a chopte se samopalu.

Z vrat před vámi vyběhne asi deset vojáků (ne najednou ale postupně), který jsou velmi zábavní (nesnažte se je všechny zabít samopalem na vagónu, protože to nejde (aspoň mě se to nepovedlo).

Projděte tunelem odkud vyběhli nepřátelé, na druhé straně pozabíjejte zmetky, kteří si vás všimnou, ale nevycházejte ven, protože na vagónu vlevo je tank! Skočte do náklaďáku, buďte skrčení, vezměte raketomet a zničte tank, který vyžaduje čtyři střely. Potom prozkoumejte zbytek prostranství. Za velkými bednami na vagónu je díra a za ní náboje a lékárničky.

Dveřmi vejděte do další chodby a než na druhém konci vejdete do tunelu, tak hoďte doprava granát, protože je tam samostříl.

Vylezte na vagón, zničte bedny a střelte do všech čtyřech láhví, které vám poslouží k otevření vrat (myslím, že hoši z Gearboxu trochu moc koukají na Mek Gajvra :-).

Vyčistěte prostranství od vojáků, v boudě s mrtvým securiťákem USEněte tlačítko a páku, potom jděte do garáže, kterou jste právě otevřeli, vylezte na mašinu a USEněte červenou šipku, čímž dáte stroj do pohybu.

Až dojede k rampě, tak vlezte do vagónu, pokecejte s doktorem Rosenbergem, až vám nastaví ruce, tak vyskočte, otevřete poklop ve střeše, skočte ven z vagónu, postřílejte vojáky, vraťte se k doktorovi, USEněte ho aby šel s vámi a běžte do dveří na druhém konci nákladní rampy.

Jedinou možnou cestou se vraťte do chodby, která vypadá jako z Quaka (musíte pomalu, doktorova inteligence není příliš vysoká a s oblibou zůstává stát někde pozadu). V půlce této chodby se Rosenberg zastaví a řekne vám, že za zdí je výtah, takže stěnu odstraňte a sjeďte zmíněným výtahem dolů.

V dalším levelu znova USEněte doktora, doveďte ho do místnosti, kde už nad sebou převezme kontrolu a počkejte, až se vykecá a zapne teleport, který vás přenese do vesmíru.

FOCAL POINT

Starý známý Xen, Ale nebojte, tentokrát nebudete muset skákat po rotujících plošinkách jako v prvním Halfovi, v Blue-Shiftu se autoři spokojili s ostrůvky, kteří jezdí nahoru a dolu :-).

Po šutrech na kraji prostranství (dál od jezírka s živou vodou) vyskákejte na most, přejděte přes něj, v jeskyni na konci rozstřelte mříž, pavučinu, plevel či co to tam blokuje vstup do „vesmírné větrací šachty“, vlezte dovnitř a vesele se plazte.

Z místnosti na konci prvního průlezu vedou další dva. Ať půjdete kterýmkoliv, tak se dostanete na křižovatku, kde je vlevo slepá chodba s nějakou municí a vpravo cesta dál. Oba tunely končí ve větší místnosti se sloupem uprostřed (jejich východy jsou si navzájem nejblíže).

Z této jeskyně jsou další dva východy: jeden vede přímo do místnosti s vodou, druhý vám nabídne křižovatku, kde je nalevo slepá chodbička.

Pod hladinou přírodní vodní nádrže je na prvním výčnělku trochu munice. Pokud by se někomu chtělo plavat až na dno, tak na to má plné právo, a bude odměněn tím, že tam najde... spoustu vody :-).

Z této jeskyně je jen jeden východ, a to ten ve kterém se dá stát vzpřímeně.

A jsme u starých známých ostrůvků, které však nerotuji, pouze se vznášejí, jak jsem se již zmínil.

Než začnete skákat, tak si připravte vhodnou zbraň, nejlépe Magnumku nebo samopal, protože během skákání se na vás přijdou podívat tři elektrikáři.

Zde není co vysvětlovat, prostě si očíhněte vzdálenost a výšku jednotlivých balvanů a přeskákejte do jeskyně na druhé straně.

Až vyskočíte na ostrůvek ve tvaru koblihy (s dírou uprostřed), tak na vás bude podniknut nálet a útok dalších třech elektrikářů. Přečkejte ho v jezírku, pak přejděte po zborceném sloupu, rozstřelte pavučinu za balvany a žbluňk do vody.

Po vyplavání skočte otvorem do dalšího rybníčku, pomocí trampolíny na ostrůvku uprostřed jumpněte do jeskyně naproti, odkud padá voda, projděte jí, vyskočte a jděte proti proudu až k další trampolíně, hupsněte na výčnělek nahoře a dostanete se na prostranství s jakýmsi zařízením, které se sem očividně nedostalo přirozenou cestou.

USEněte modrobílou bednu, potom jděte k přístroji s otevřeným víkem, USEněte obě otočná tlačítka a držte USE tak dlouho, dokud nebudou obě žluté šipky uprostřed těch červených. Až se tak stane, tak upalujte do jeskyně nalevo, po spadlých balvanech vyskákejte nahoru a pak skočte rovnou do živé vody.

Jakmile vyjdete pod širé nebe, tak se objeví pár elektrikářů a velkohlavých létajících zmetků. Jděte jedinou možnou cestou dál, na konci jeskyně skočte dolů, zabte dva elektrikáře a co nejrychleji vběhněte do žluté koule, protože je to teleport vedoucí zpět na Zem a brzy zmizí. Neskákejte, pouze do něj vběhněte.

Uf. Takže vesmír máte za sebou. Počkejte až se doktor vykecá, jděte za ním a pak sjeďte výtahem dolů.

POWER STRUGGLE

Za dveřmi je chobo-pes, takže si připravte brokovnici. Vyjeďte výtahem vpravo, podívejte se na střet vašeho kolegy s elektrikářem, vraťte se dolů, počkejte až vojáci autogenem otevřou dveře na druhém konci chodby a jakmile k tomu dojde, tak rozstřelte výbušný sud. BUM a je po vojácích.

Pozabíjejte zbytek lidí zaměstnaných v armádě a jděte dál.

Výtah který je na konci chodby vede zpět ke scéně se securiťákem, ale pozor, nahoře je samostříl (doporučuji ho zničit granátem, aby vás později neotravoval).

Přejděte přes most a prostřílejte se až k nádrži s kyselinou. Všimněte si čtyř sudů plovoucích na hladině: musíte vypustit nádrž, seřadit je tak, aby jste po nich mohli přeskákat na druhou stranu a znovu nádrž napustit. Jak tohoto docílit je popsáno v následujícím odstavci.

Vraťte ke dveřím ověšeným výbušninami, všimněte si přerušeného kabelu od detonátoru a chvíli přemýšlejte, k čemu asi je ten sud v rohu chodby... železo je vodivé, tudíž onen sud použijte jako můstek pro přerušený kabel a odpalte nálože. V další místnosti se k vám teleportují dva elektrikáři a napravo je několik malých zmetků. Vylezte po žebříku, v místnosti napravo otočte kolem, čímž vypustíte nádrž s kyselinou, na konci chodby sjeďte výtahem dolů, seřaďte sudy (dva musíte shodit z ochozu), vraťte se nahoru, znovu otočte kolem a jděte k mostu.

Na druhé straně se objeví jeden muchomet a pár elektrikářů. Vyřaďte je z provozu, přeskákejte přes improvizovaný most, V hale kde se vojáci perou s vesmířany si doplňte health, vyskákejte přes bedny (pozor na muchometa), za nimi vejděte do dveří, v temné chodbě pozor na čouhající rouru a taky na malé zmetky, dojděte až do místnosti s ovládacím panelem a USEněte obě páky které z něj čouhají, čímž zapnete generátory.

Nyní je potřeba se vrátit velký kus cesty, až do místnosti, kde jste po vylezení po žebříku míjeli schodiště nalevo a šli chodbou s cedulí AUXILIARY GENERATOR ACCESS. Nyní jděte po zmíněných schodech, USEněte tlačítko a až spodní most vyjede nahoru, tak hurá na druhou stranu.

Pokud jste na začátku kola nezničili samostříl, tak pozor až nyní půjdete kolem okna. O něco dál počkejte až securiťák dodělá a uhne z cesty, otevřete vrátka za ním, dostrkejte baterku (tu oranžovou věc) do „korýtka“ s nápisem POWER CELL CHARGING STATION, zmačkněte tlačítko a až se baterka nabije, tak jí dostrkejte do „korýtka“ naproti, použijte tlačítko pod nápisem PAYLOAD, čímž jí odešlete doktoru Rosenbergovi, USEněte panel pod cedulí ELEVATOR ACCESS, vraťte se na začátek kola a vyjeďte výtahem nahoru.

A LEAP OF FAITH

Až se doktor vykecá, tak jděte za ním, vylezte na ochoz, dojděte do kontrolní místnosti, až vám Rosenberg řekne, tak pohněte pákou MAIN POWER, potom rychle utíkejte zpět k žebříku a chvíli podržte kolo od ventilu SYSTEM PRESSURE, načež se vraťte do kontrolní místnosti, stoupněte si před panýlek s červeným tlačítkem, vyčkejte až teleport dostane dostatečnou energii (stav energie je zobrazen na panelu vedle teleportu), přičemž se rozsvítí tlačítko a v tu chvíli ho USEněte. Budete to muset zopakovat celkem čtyřikrát: nejdřív pro dva doktory, potom pro Rosenberga a nakonec pro sebe.

Zní to jako jednoduchý plán, ovšem zrovna když se nabíjí teleport pro vás, tak na vás naběhnou vojáci, takže před poblíž kontrolní místnosti nastražte trochu C4, pokud máte.

Až zapnete teleport pro sebe, tak prostě zdrhejte!

Kvůli drobným technickým potížím se dostanete do těsné blízkosti Gordona Freemana, a pak už jen KONEC.

Také se vám to zdálo krátké? Hoši od Gearboxu tomu tentokrát dali na frak, ale vinu nese Sierra, protože Blue-Shift byl původně přídavná epizoda Dreamcast Half-Life, ale poté co projekt zkrachoval, chtěli z toho alespoň něco vymáčknout.

A to je konec návodu. Těším se zase někdy příště.

Súvisiace hry: Half-Life 3
Half-Life 2: Episode Three
Half-Life: Alyx
Black Mesa
Black Mesa (2012)
They Hunger: Lost Souls
The Orange Box
Team Fortress 2
Half-Life 2: Episode Two
Fortress Forever
Poke646: Vendetta
Half-Life 2: Episode One
Half-Life 2: Lost Coast
Half-Life 1: Anthology
Half-Life: Survive in Catacombs 2
Half-Life: Survive in Catacombs 1
Half-Life 2: Deathmatch
Half-Life 2
Codename: Gordon
Half-Life: Cthulhu
Half-Life: Invasion
Half-Life: Generation
Half-Life: Poke646
Sweet Half-Life
Half-Life: Opposing Force
Half-Life: Game of the Year Edition
Half-Life
Team Fortress Classic
Half-Life: Vampire Slayer
Half-Life: USS Darkstar
Half-Life: They Hunger 3: Rude Awakening
Half-Life: They Hunger 2: Rest in Pieces
Half-Life: They Hunger 1
Half-Life: The Specialist
Half-Life: The Gate
Half-Life: Sven Co-op
Half-Life: Science And Industry
Half-Life: Redemption
Half-Life: Mistaken Identity
Half-Life: Life/2 Add-On
Half-Life: Chickenmix
Half-Life: Half-Time Level CD
Half-Life: Further Data
Half-Life: Conundrum
Half-Life: Bestseller Series
Half-Life: Azure Sheep
Half-Life: 1986
Action Half-LifeDiskusia Príspevkov: 1 Hodnotenie
1440 hlasov

100
60
20

80
40
0
54
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |