HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19128
5449
5063
1423
1599
6993
5177
10772
1687

Online 2032 uživatelů

Návody > Icewind Dale: Heart of Winter


Zobrazení:22482
Autor návodu:Jiří Sládek

Vítejte u návodu na severské RPGčko Icewind Dale: Heart of Winter. Ovládání je stejné jako u ostatních her z dílny Black Isle, takže nemá cenu se u něj nijak zdržovat. Pauzování mezerou snad všichni znají, jen připomínám, abyste často ukládali hru (hodí se Quicksave a Quickload, standardně na klávesách Q a L). Při hledání skrytých předmětů (v sudech, u koster apod.) používejte klávesu ALT, která inkriminovaná místa zvýrazní.

Osada Lonelywood

Po vylodění vás osloví šaman Hjollder a vysvětlí vám momentální situaci. Slibte mu pomoc a jděte se porozhlédnout po osadě. U studny promluvte s děvčátkem (Hailee Dunn) a slibte, že jí pomůžete. Jděte do domu na SV a promluvte s jejím otcem Tybaldem. Jděte zpět k holčičce a promluvte s ní, řekne vám o magickém zrcadle v hostinci. Jděte do hostince (velký dům uprostřed lokace) a se všemi promluvte. Udělejte kázání Ambere Dunn, od trpaslíka Roalda získejte do mapy údaje o barbarském táboře a s hostinským (Kieran Nye) si promluvte o magické zrcadle. Slibte mu mlčení a získáte možnost obchodovat u něj s magickými předměty. Jděte do chrámu a promluvte si s Quinnem. Lze u něj i obchodovat, také vám dá obchodnickou radu pro Tybalda Dunna. V chrámu je tajná pokladnice v SV části. Jděte za děvčátkem a řekněte mu, že její matka už je doma. Pak jděte k Dunnovým domů (SV) a Tybaldovi řekněte informace, které máte od Quinna. Pak navštivte Baldemara (S uprostřed), v prvním patře s ním promluvte, z truhly seberte dopis a přečtěte si ho. Jděte do lovecké chaty (SZ) a promluvte se všemi bratry. Pak jděte za hraničářem Emmerichem (dům JV) a promluvte s ním. Pokud ještě nemáte v mapě tábor barbarů, zakreslí vám ho, navíc obchoduje se zbraněmi. Ještě si promluvte s lidmi kolem obchodní stanice (J), s loďařem Nedem (Z) a s hrobařem Purvisem (chata V). Z lokace odejděte směrem na V a jděte do lokace Barbarian Camp.

Tábor barbarů

Nechte se strážemi odvést před Wylfdena a promluvte s ním. Slyšení nedopadne příliš dobře, až budete vyhozeni, tak pokecejte se strážemi a zeptejte se na Hjollderův osud. Vraťte se do Lonelywoodu a jděte k jezeru za Nedem. Pokecejte s ním a přemluvte ho, aby vás odvezl na pohřební ostrov.

Burial Island

Projděte celý ostrov a pobijte útočící nemrtvé i zvířecí duchy. Vstupte do věže (JZ) a promluvte si s Edionem Caradocem. Obchoduje s magickými předměty. Pak sestupte některou z několika jeskyní do podzemí. Procházejte hrobky, až narazíte na Mebdingu. Promluvte s ní a pak jí zabijte. Z hrobky poblíž seberte Wylfdene´s Tribal Insignia. V podzemí také pokecejte s magickým brněním. Pokud řeknete, že budete jeho pánem, objeví se ve vašem inventáři. Je však prokleté, takže si ho radši nenasazujte (pozn.: hrál jsem za dobré charaktery, pokud máte v partě zlou postavu, je možné, že ho bude moci nosit). Podzemí opusťte SZ schodištěm. Na malém ostrůvku pokecejte s Hjollderem a řekněte, že máte Wylfdenovo znamení. Pošle vás za věštkyní a zakreslí do mapy novou lokaci. Jděte zpátky za Nedem a nechte se odvézt zpět do Lonelywoodu.

Lonelywoodský vlkodlak

Jděte za lovci a promluvte si s jediným, kterého najdete. Řekne vám o vraždě svého bratra. Jděte si promluvit s Emmerichem, pak s Kieranem a pak opět jděte za Emmerichem. Promluvte s ním, odhalte, že je vlkodlakem a nabídněte mu pomoc. Jděte opět za Kieranem a vysvětlete mu situaci. Dostanete amulet, který dejte Emmerichovi, čímž ho zbavíte lykantropie. Vybavte se na další dobrodružství a jděte do lokace Gloom Frost.

Gloom Frost

Projděte ledová skaliska a pobijte potvory. Nezapomeňte sebrat Tiernon´s Shield. Projděte až do SZ části a vstupte do jeskyně. Přes odporné Remorhazy se probijte až do SV části jeskyně. Promluvte si se slepým trpaslíkem Tiernonem. Zeptejte se ho na věštkyni a slibte, že jí nic neuděláte. Dostanete zrcátko z ledu. Dejte mu štít, který jste našli venku, opraví vám ho. Pokud u sebe máte meč Aihonen´s Blade, vylepší vám ho. Rovněž vám pomůže vyrobit jednu speciální magickou zbraň dle vaší volby. Můžete u něj i obchodovat. Až všechno vyřídíte, jděte na sever a vstupte do další části jeskyně. Pobijte strážné golemy a dávejte si pozor na pasti. Jděte až k ledovým dveřím, máte-li zrcátko, tak se otevřou. Jděte dál a promluvte si s věštkyní. Zjistíte, že Wylfdenovo tělo je ovládáno duchem starobylé dračice. Věštkyně vám poradí, abyste Wylfdenovi ukázali zrcátko od Tiernona. Nechte se teleportovat ven a vydejte se znovu do tábora barbarů.

Tábor barbarů podruhé

Promluvte se stráží a nechte se opět odvést před Wylfdena. Při rozhovoru mu vnuťte zrcátko. Duch dračice Icasaracht opustí válečníkovo tělo a odletí. V nastalé bitvě pomozte barbarům stojícím na vaší straně, po boji jděte k bráně a promluvte s Hjollderem. Řekněte, že se připravíte na cestu a pak se vrátíte. Vydejte se do Lonelywoodu.

Znovu v Lonelywoodu

Jděte do Baldemarova domu. Objevíte mrtvoly a také odhalíte Purvise – nájemného vraha. Uteče vám, tak jděte ven a tam ho zabijte. Pak se jděte prospat do hostince. Když vyjdete z hostince, narazíte na zvědavého čaroděje. Řekněte, že žádného místního mága neznáte a trvejte na tom. Vypukne bitka, až zvítězíte, obohatíte se o zajímavé předměty, které po útočnících zbudou. Pak jděte vše říct Kieranovi. Připravte se na cestu (už se sem nevrátíte) a jděte za Hjollderem do barbarského tábora. Oznamte, že jste připraveni na cestu.

Sea of Moving Ice

V přístavu není nic zajímavého, kromě šamana Jorna, který vám kdykoli poskytne za úplatu léčitelské služby. Projděte celý ostrov a pobijte trolly a další havěť. Z vraku jedné lodi (JV) lze sebrat magickou róbu. Pak jděte k bráně ve skále. Jakmile se přiblížíte ke dveřím, zaútočí na vás golemové. Pobijte je a vstupte. Projděte celou jeskyní, pobijte nepřátele a sbírejte předměty. Promluvte se sahuaginím knězem Xactilem (JZ) a projděte branou z kostí do chrámu. Pobijte útočníky a dávejte si pozor na pasti. Cestu dál blokují golemové, pokud na jednoho zaútočíte, oboří se na vás všichni a ještě přiběhne poměrně početná tlupa sahuaginů. Po tuhé bitce seberte z mrtvoly sahuaginího prince klíč a posbírejte zajímavé předměty. Rozbijte krystal na severní straně jezírka. Pak se dobře připravte, protože finále se blíží (vyspat se musíte o patro výš). Nakouzlete na sebe vhodná kouzla a otevřete dveře severně od jezírka. Vstupte a octnete se tváří v tvář dračici Icasaracht. Promluvte s ní a bojujte. Dračici přiběhnou na pomoc sahuagini, ale měli byste vše zvládnout. Po smrti Icasaracht je nutné ještě zničit („zabít“ v boji) magické krystaly, které se brání kouzly. Vyjděte ven z dračího doupěte (nic proti Altaru). A je tu konec - opět jste zvítězili a zapsali tak do kronik severního Faerunu další legendu.

Súvisiace hry: Icewind Dale: Enhanced Edition
Icewind Dale 2: Collector's Edition
Icewind Dale 2
Icewind Dale: The Ultimate Collection
Icewind Dale: Trials of the Luremaster
Icewind DaleDiskusia Príspevkov: 3 Hodnotenie
1076 hlasov

100
60
20

80
40
0
45
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |