HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19277
5452
5063
1426
1599
7062
5248
10939
1687

Online 57112 uživatelů

Návody > Panzer General 3D: Assault


Zobrazení:14438
Autor návodu:Jan Eisler

SBOHEM ARMÁDO

První důležitá věc je zjistit, jak tahle hra funguje co do tvorby armády. Zapomeňte na prestiž a nákup. nových jednotek - všechny jednotky, které můžete mít, můžete mít kdykoli. Rozhodující jsou jejich velitelé a hlavně jejich zkušenosti. Proto první rada - zapomeňte na velkou armádu, které budou velet slabí velitelé. Od samého počátku tažení se soustřeďte na "pěstování" zkušených velitelů, do kterých investujte všechna povýšení. Není na škodu, když si hned od počátku stanovíte, z jakých jednotek (a tím pádem i z jakých velitelů, protože přiřazování velitelů jiným jednotkám, než je jejich specializace, je sebevražda) se bude vaše armáda skládat. Pamatujte na to, že velitelé na vyšších úrovních zabírají více "místa" (1-4 jeden slot, 2-7 dva sloty a 8-10 tři sloty), a přizpůsobte tomu svoji strategii. Věřte, že úplně vystačíte s armádou ve složení: 1 tank, 1 AAA, 1 pěchota (rozhodně vybírejte parašutisty), 1-2 dělostřelectvo a 1-2 bombardéry. Úplně zapomeňte na stíhačky, které jsou možná trochu užitečné na počátku mise, kdy má nepřítel nějaké vzdušné síly, ale v bojích většinou utrpí ztráty a proti pozemním jednotkám jsou k ničemu. AT zbraně také nejsou tou nejlepší volbou a tanky je nahradí mnohem lépe a efektivněji.

Pečlivě si také vybírejte jednotlivé stroje v daných kategoriích. Jednotka s těmi nejlepšími útočnými a obrannými atributy nemusí být nutně nejkvalitnější. U tanků rozhoduje především pohyblivost a počet útoků (i když to se dá později velmi dobře obejít pomocí ability "overrun"), u dělostřelectva dostřel (zpočátku budete asi chtít takové dělostřelectvo, které se nemusí po každém přesunu rozkládat, ale později, když budete mít dostatečnou hodnost, se soustřeďte převážně na sílu a dostřel). Stejně tak u AAA zbraní (pohodlně vám vystačí jeden protiletadlový kanón) je rozhodující dostřel a síla, spíše než pohyblivost. S dobře vycvičenou protiletadlovou obrovou dokážete sestřelit až tři nepřátelská letadla v jediném tahu. Bombardéry jsou klíčové pro úspěšné tažení, zejména s vyšší zkušeností, kdy jim přibudou speciální ability - střemhlavé útoky proti protiletadlové obraně jsou neocenitelné, zvlášť v situacích, kdy se k protivníkově AAA nemůžete dostat pozemními jednotkami.

Rozepisovat se o tom, že byste neměli o své zkušené velitele přicházet, je zbytečné - ve všech těchto hrách je pravidlem číslo 1, že po ztrátě vlastní jednotky (se zkušeným velitelem nebo bez něj) následuje LOAD a lepší postup. Výjimku tvoří podpůrné jednotky (obvykle jednotky jiných států), které se nepřenášejí z mise do mise - ty můžete částečně použít jako "cannon fodder" pro odlákání nepřátelské střelby anebo pro oslabení nepřátelských pozic.

TĚŽKO NA CVIČIŠTI, LEHKO NA BOJIŠTI

Fázi odborné přípravy máte za sebou, můžeme se pustit rovnou do boje. Níže následuje hrstka taktických rad a tipů, které vám mohou ulehčit život v případě, že se podle nich budete řídit. Není to výčet vyčerpávající a sami určitě přijdete i na jiné fígle.

VÝSADEK

Každá mise začíná rozmístěním jednotek. Už v téhle chvíli si musíte udělat hrubou představu, kudy budete postupovat a jak budete obsazovat "victory pointy". Zásadně udržujte svoji armádu pohromadě a nepokoušejte se vytvářet více skupin. Se zkušenými veliteli a množstvím akčních bodů budete moci snadno překonávat velká území - lépe, než kdybyste postupovali pomalu po velké ploše. A pozor-výsadkáře umístěte na letiště, abyste případně mohli hned v prvním tahu obsadit vzdálená místa-třeba letiště, na která potom můžete přesunout takové jednotky, které jsou schopny transportu z letiště na letiště. A ještě jedno upozornění - zpočátku budete kontrolovat většinou jednu hlavní lokaci, která nesmí padnout do rukou nepříteli neuděláte chybu, když na ní umístíte nějakou druhořadou jednotku (pro tyhle účely si můžete vzít jednu pěchotu s velitelem na nízkém levelu) pro případ, že se nepřítel pokusí obsadit vaše město v době, kdy bude fronta někde jinde.

VYUŽÍVEJTE TERÉN

Vliv terénu na bojeschopnost jednotek je nedocenitelný. Jestli se budete divit, proč jednou s tankem proti pěchotě uspějete bez škrábnutí a jindy přijdete skoro o celou svou tankovou divizi, vězte, že je to právě kvůli terénu. V lese, nebo nedej bože ve městě, nemáte s tanky šanci ledaže byste útočili za podpory pěchoty a po předešlé dělostřelecké přípravě, ale o tom později. Někdy můžete zvítězit nad silnější jednotkou tak, že využijete převýšení - vždy se snažte útočit z výše postaveného místa a naopak, při obraně zaujímejte ta nejvyšší možná postavení. Do téhle pod kapitoly určitě patří i další rada - využívejte cest. Rychlým přesunem po cestě si ušetříte čas, který se vám bude hodit třeba při dobývání dobře opevněných lokací. I při pohybu po cestách ale mějte na paměti, že je nutné držet svoje jednotky pohromadě a chránit slabší silnějšími.

NIKDY NEZAČÍNEJ, CO NEMŮŽEŠ SKONČIT

Všechny jednotky už od dob prvního PG mají možnost doplňovat ztracené stavy. Jedinou podmínkou je, aby v jejich sousedství nebyla žádná nepřátelská jednotka. A proto, když vyčerpáte většinu svých sil na oslabení nějakého silného nepřítele, použijte i zbytek těch sil k tomu, abyste tohoto nepřítele zničili - jinak se v dalším tahu objeví v plné síle znovu. (Anebo v předešlé síle snížené o jeden život, pokud nedoplňuje stav poprvé.) A pokud těch sil opravdu nemáte dost, postavte vedle poškozeného nepřítele alespoň nějakou svoji jednotku - tak zajistíte, že se protivník nezotaví hned v dalším kole a bude muset volit ústup anebo boj. A pozor - letadla takhle nefungují. Nebude vám k ničemu, když budete nad hořícím tankem přelétávat se stíhačkami nebo bombardéry - ty doplnění zásob nezabrání.

KDYŽ TO NEMŮŽEŠ ZABÍT, "SUPRESSNITO"

Schopnost "supression", čili ochromení jednotek, je bezesporu jednou z nejsilnějších dovedností vašich jednotek. Tuto vlastnost mají ve zvýšené míře bombardéry a dělostřelectvo a zvlášť u dělostřelectva na vyšší úrovni lze ještě "supression" zvýšit za cenu dvojnásobné spotřeby munice. K čemu to je? Jednotka, která je plně "supressnutá", nemůže bojovat zpátky (poznáte to tak, že všechny její zbývající "životy" jsou oranžové namísto zelené). I ten nejsilnější tank bude v případě ochromení nehybně stát a případně bude jen ustupovat - nejenom, že tak můžete každého nepřítele zničit, ale neutrpíte při tom žádné vlastní ztráty. Ideální je tuhle schopnost kombinovat s vlastností tanků "overrun". Před tahem tanku(ů) si okolní jednotky sousedící s tankem "připravte" dělostřelectvem a bombardéry na maximální "supression" - potom můžete v jediném tahu jediným tankem zničit obrovské množství nepřátel, aniž byste utržili jediné škrábnutí.

PĚCHOTA VE MĚSTĚ

Pěchota ve městě je trn v oku. Je-li zkušená a ještě ke všemu dobře zakopaná (až na třetí stupeň), je jen velmi málo jistých způsobů, jak ji z města vyhnat. Pří útoku na město postupujte zhruba takto: v prvním tahu (jen málokteré větší město se vám podaří obsadit v jediném tahu) zničte protiletadlovou obranu - k tomu využijte veškeré svoje dělostřelectvo a případně střemhlavé útoky bombardérů. Pokud budete mít štěstí, můžete ještě v tomtéž tahu zlikvidovat nepřátelské dělostřelectvo - se zničenou AAA to pro vaše bombardéry nebude žádný problém. Když bude okolí města prosté nepřátelských děl a protiletadlové obrany, zaměřte se na pěchotu, která obvykle stráží střed města. Pokud je vaše dělostřelectvo již na vysoké úrovni, použijete zcela jednoznačně speciální abilitu, která neguje "entrenchment", čili ruší zakopání jednotky. Potom zbývajícím dělostřelectvem a bombardéry dotáhněte "supression" pěchoty na maximum a potom zaútočte. Ideální je útočit pěchotou, ale můžete použít i jiných zbraní zo předpokladu, že budete útočit ze sousedství pěchoty - v PG 3D totiž poprvé funguje myšlenka "Combined Arms", což znamená, že pěchota sousedící řekněme s tankem, bude podporovat útok na město a rušit tok negativní bonusy za terén. Když bude střed města prázdný, nezapomeňte jej obsadit výhradně pěchotou, protože nepřítel má často choutky znovu dobytá města obsadit a nic jiného než pěchota nemá šanci ubránit se proti koordinovaným útokům.

Súvisiace hry: Panzer Corps 2
Panzer Corps: Soviet Corps
Panzer Corps: Allied Corps
Panzer Corps: Afrika Korps
Panzer Corps
Panzer General 3: Scorched Earth
Panzer General 4: Western Assault
People's General
Panzer General 2
Allied General
Panzer General
Panzer General 3DDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
942 hlasov

100
60
20

80
40
0
46
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |