HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20532
5455
5063
1438
1599
7290
5763
12241
1687

Online 12952 uživatelů

Návody > Pokemon: Gold/Silver

 Hra 
Návod

Zobrazení:195459
Autor návodu:Mewtwo

Vzpomínáte? Pamatujete na malého chlapce Ashe z Kanto, který se odjakživa chtěl stát mistrem Pokémonů. Nikdo však nevěřil, že by tohoto titulu mohl dosáhnout. Obzvláště, když jeho rival byl Gary, vnuk profesora Oaka. Ash se se svým prvním Pokémonem, Pikachu, vydal do světa. Ze začátku se mu nedařilo, ovšem když porazil prvního šampióna Brocka a získal tak první z osmi odznaků se začal stávat mnohem silnějším. V jeho úkolu mu pomáhali Pokémoni Bulbasaur, Charmander a Sqirtle, které při svém putování získal. Časem už z nich měl giganty Venusaura, Charizarda a Blastoise. Odznaků už měl plnou řadu a cestou po Kanto bojoval se zlověstnou organizací Team Rocket. Také si chytil silného Snorlaxe a s 8. odznaky se vydal do ligy, ve které nakonec porazil i šampióna Garyho, svého největšího soupeře. Stal se mistrem celého Kanto a usídlil se ve Stříbrné jeskyni. Od té doby se ale plno věci změnilo! Giovanni se začal naplno věnovat "špinavým kšeftům" a odešel ze stadiónu ve Virdian City. Místo něj nastoupil Gary. Tím se šampiónem v Pokémonové lize stal Lance a na volné místo v lize nastoupil Koga. Jeho sestra převzala řízení nad stadiónem ve Fuchsia City. Také byla věž duchů v Levander Town zbourána a místo ní byla postavena Věž Rádia a nakonec bylo osídleno dříve nebezpečné území, Johto. Tam vaše dobrodružství začíná. Jste mladý chlapec, který chce být ten nejlepší. Podaří se vám získat všech 8 Johtovských odznaků a porazit Elitu čtyř v Pokémonové lize? Pokud ano, snad se nespokojíte jen s tím. Vydejte se tedy poté do již známého Kanto, získejte dalších 8 odznaků a nakonec se utkejte i s největším mistrem, Ashem, ve Stříbrné jeskyni !

New Bark Town (Nové Bárkové město)

Hra začíná. Ze začátku dejte jméno vašemu hrdinovi a nastavte si čas. Doporučuji si ho nastavit podle skutečných údajů. Až se ocitnete ve vašem pokoji, sejděte dolů po schodech. Vaše matka vám dá PokéGear, což je velmi užitečná věc, ve které máte přesný čas, můžete si sem vložit mapu, můžete přijímat radiové vlny a zaznamenáváte si sem telefonní čísla vašich přátel. Vyjděte z vašeho rodného domku a pokračujte do laboratoře na severozápadu města.

V laboratoři vám profesor Elm dá na výběr ze tří zcela odlišných Pokémonů. Na výběr je buď travní Chikorita, ohnivý Cindaquil a nebo vodní Totodile. Vyberte si jak chcete. Pokud ode mě čekáte nějakou radu, doporučil bych si vybrat travní Chikoritu. Nejenže se dobří travní Pokémoni shánějí docela těžko, ale její travní útok Razor Leaf, který na pozdějších fázích získá, má ničivé účinky. Se svým prvním Pokémonem vyjděte z laboratoře. Mezitím vám ještě Elmův pomocník dá Potion. Nalevo od laboratoře stojí červenovlasý hoch, který se co nevidět stane vaším rivalem. Nyní pokračujte západně od New Bark Town.

Route 29 (Stezka 29)

Tato cesta vede z New Bark Town do Cherrygrove City. Zde v trávě se nacházejí Pokémoni jako Rattata a Sentret. Ve dne ještě Pidgey a v noci Hoothoot. Nyní je ale ještě chytat nemůžete, nemáte do čeho ! Na této stezce si také vycvičte vašeho 1. Pokémona alespoň na level 10. Pokud bude zraněn, v Elmově laboratoři naleznete léčící přístroj, což je založeno na stejném principu jako PokéCentrum. Až si vašeho svěřence vycvičíte, pokračujte stezkou převážně západním směrem až docílíte úpatí druhého města. Cestou berte ze stromů třešně (berry) a jejich různé druhy. Dokáže trochu uzdravit a je ZDARMA !!! Pokud si třešeň vezmete, další den vyroste nová. Teď ale vzhůru do Cherrygrove City.

Cherrygrove City (Třešňové město)

Při vstupu do města promluvte s průvodcem Gentem, který zde čeká. Přijměte jeho nabídku. Provede vás městem a k tomu vám dá mapu, která se umístí do PokéGearu. V tomto městě najdete PokéCenter, kam můžete přinést své raněné Pokémoni a sestra vám je zdarma vyléčí. Součástí PokéCentra je v horním patře místnost pro hráče, kteří mají propojené Gameboye a chtějí si proti sobě zabojovat či vyměnit si Pokémony. Další důležitý dům ve městě- PokéMart. Zde si můžete zakoupit pomůcky pro trenéra Pokémonů. Jsou to různé léky a potřeby na odchyt divokých Pokémonů. Nyní je ale neseženete. Až za chvíli. Pokud jste už město prozkoumali, cesta vede na sever.

Později:

Až časem budete umět Surf, můžete z tohoto města plavat západně. Od chlapíka na skále dostanete Mistic Water. To ale až časem…

Route 30 (Stezka 30) a Mr. Pokemon

Na této stezce naleznete Pokémony z rodu brouků. V Gold to jsou Caterpie a Metapod a v Silver Weedle a Kakuna. Teď ale vstupte do nejsevernějšího domku. Potkáte tu Mr. Pokemona a Oaka. Oak vám dá PokéDexs a Mr. Pokémon tajemné vajíčko. Pokud vajíčko budete dlouho u sebe nosit, po čase se z něj vylíhne Togepi. Až vyjdete z domku, zavolá vám Elm že došlo k nehodě. Tak se jděte podívat, co se děje a pokračujte znovu do New Bark Town.

Zpět v New Bark Town (Zpět v Novém Bárkovém městě)

Až projdete východním směrem Cherrygrove city, zastaví vás chlapík s tajemným jménem ???. Ten bude mít jednoho z Elmových Pokémonů. Ale toho lepšího než máte. Pokud jste si vybrali Cindaquila, bude mít Totodilea. Pokud máte Totodilea, on bude mít Chikoritu a pokud je zrovna Chikorita vaše, on má Cindaquila. Takže nemůžete mít lepšího. Dojde k zápasu. Jestli je váš svěřenec nad levelem 10 tak to hravě vyhrajete. Po jeho porážce uteče, a vy pokračujte do vaší rodné zeminy. Uvnitř Elmovy laboratoře se vás policajt zeptá na jméno pachatele, který ukradl Elmovi Pokémona. Zvolte si které jméno chcete a promluvte s Elmem. Při odchodu z laboratoře vám Elmův pomocník předá 5 PokéBallů a mnohem víc si jich nyní můžete dokoupit v Cherrygrove city. Tak šťastný lov nových Pokémonů.

Trenér:

Route 31 (Stezka 31)

Nyní cesta vede přes Cherrygrove City a Route 30. Na konci Route 30 dva trenéři dokončili zápas a tak neblokují cestu. Bojujte s oba trenéry a vyhrajte. Nyní pokračujte nahoru. V trávě si můžete chytit Bellsprouta a můžete se mrknou do jeskyně. Ale nemáte schopnost Flash a tak jeskyně bude plná tmy. Ale i tak si zde můžete chytit Geoduda a Zubata. Až všechny na Route 31 porazíte, vydejte se skrz západní hranice a pokračujte do dalšího města.

Trenéři:

Violet City (Fialkové město) a Zephyrbadge (Větrný odznak)

Falkner, přezdívaný jako "elegantní mistr létajících Pokémonů", je váš první těžší soupeř. Sídlí ve svém stadiónu (GYM) jako šampión. Vaším úkolem je ho porazit. Jako odměnu získáte první z 16. různých odznaků. Nyní se pusťte do souboje. Ale ještě něž budete mít tu čest setkat se s Falknerem, musíte porazit další dva o něco slabší trenéry.

Trenéři:

Po porážce vám Falkner dá zmiňovaný Větrný odznak, díky kterému budou moct vaši Pokémoni používat Flash. Další schopnosti tohoto odznaku jsou, že trochu zvyšuje útok vašich Pokémonů. Poražený šampión vám ještě předá malý dárek, a to TM 31-Mud Slap.
Poté, co opustíte stadión, vám profesor Elm zavolá ohledně záhadného vajíčka. Je to vajíčko Pokémona. Při návštěvě PokéCentra vám zmiňované vajíčko dá Elmův pomocník. Toto vejce noste u sebe. Čím víc kroků s ním uděláte, o to rychleji se z něj vyklube Togepi. Tento Togepi je začátku úplně bezbranný jako pravé mládě. Pokud se budete o Togepiho starat a pečovat o něj, vyhrávat (neprohrávat!) s ním souboje, nedávat ho do PC a občas mu v jednom z pozdějších měst nechat ostříhat vlasy, bude víc a víc šťastnější a při velikém štěstí se vyvine na Togetic. Ale nyní k věci. V jednom z domků ve městě si s vámi chlapec jménem Kyle vymění Onixe, ale za něj chce Bellsprouta (pokud ho máte). Také zde ve městě je Earlova Pokémonská akademie, ve které se dozvíte pár typů pro souboje od chlapíka jménem Yoda a na tabuli se nalézají informace o zdraví (status) vašich Pokémonů. Jako třeba když jsou zapálení (burn), otráveni (poison), spí (sleep) atd..

Později:

Až se vám časem vylíhne Togepi, ukažte ji Elmovi. Dá vám Everstone, což je věc, kterou když použijete na Pokémona, tak se už nebude vyvíjet. A až budete umět schopnost Surf, tak za vodou na severozápadě se nalézá Rare Candy a PP Up se nachází za vodou na severovýchodě.

Sprout Tower (Šlahounová věž)

Na severu Violet City najdete Sprout Tower. Zde si musíte vybojovat schopnost Flash. Vstupte. Uvnitř jsou trenéři-mudrci, kteří mají za Pokémony buď Hoothooty a nebo travní Bellsprouty. Bellsprouty snadno porazíte létajícím útokem Pokémonů Pidgey nebo Spearow a nebo ohnivým útokem Cyndaqila (teda pokud jste si ho vybrali). Můžete zde najít tyto věci: Parlyz Heal, X Defend, Potion a Escape Rope. Tyto předměty jsou různě poschované v Item Ballech. Ve věži si můžete chytit Pokémony jako Bellsprout či Rattata a pokud je noc, tak ducha jménem Gastly. Až dosáhnete samotného vrcholu věže, vyhrajte souboj s mudrcem Li a získáte první HM techniku-Flash. S ní si můžete rozsvítit v temných jeskyních jako třeba Dark Cave.

Trenéři:

Route 32 (Stezka 32)

Najděte jižní cestu z města poblíž Poké Martu. Pokračujte stezkou. Jeden chlapec vám při cestě dá Miracle Seed. Nalézají se zde v Item Ballech předměty Potion a Great Ball. Dále se na molu nacházejí rybáři, proti kterým použijte své travní/elektrické Pokémony. Až porazíte rybářského trenéra Ralpha, promluvte si s ním a zapište si jeho číslo do svého PokéGearu. Jinak zde porážejte všechny další trenéry a postupujte na jih. Na konci stezky se nachází Poké Centrum, ve kterém vám starý rybář dá Old Rod. Je to starý prut na ryby, ale i s ním se dá něco chytit. Ve vodě s ním zde chytíte kapříka Magikarpa, Tentacoola a pokud vám Ralph zavolá, že se zde zrovna vyskytuje cenný Qwilfish, tak i toho můžete polapit. Ale neobjevuje se zde moc často. Na souši se dají chytit Pokémoni jako elektrický Mareep, Ekans (pouze v Silver) nebo pokud je noc, tak i Zemní/Vodní Wooper.

Trenéři:

Později:

Na severu na konci cesty se nachází každý pátek Frieda, která vám dá předmět Poison Barb, který zvyšuje útoky jedovatých Pokémonů. Až budete umět Cut, zničte strom u začátku cesty a promluvte s chlápkem, který vám dá TM Roar.

Ruins of Alph (Ruiny Alph)

Na toto místo se dostanete z Violet City a nebo z Route32. Nyní ještě nemůžete poznat, co se všechno tato oblast obsehuje. Ale už nyní máte možnost si složit první puzzle. Vstupte tedy do malé jeskyně, přistupte k oltáři a složte z malých čtverečků správný obrázek Kabuta. Až položíte poslední políčko, propadnete se do jakési místnosti. Uvnitř najděte žebřík a odejděte odsud. Cestou vás budou přepadávat různí typy tajemného Pokémona zvaného Unown. Chyťte tedy alespoň tři různé tvary Unowna a odejděte. Venku jděte do laboratoře. Cestou vám chlapík vylepší PokéDex tak, že budete moc pochytat všechny různé Unowny.

Později:

Až budete umět techniky Surf a Strength, vraťte se sem do Ruins of Alph. Přesurfujte vodu na jihu a čeká na vás další puzzle. Složte tedy obrázek Aerodactyla a po propadnutí odejděte ven. Nyní se dostaňte do jeskyně Union Cave. Uvnitř najděte na vyvýšené plošince žebřík. Slezte dolu a surfujte přes vodu. Nyní se cesta dělí. Jedna cesta vede k hlavolamu s obrázkem Omanyta a druhá a druhá k puzzlům s obrázkem Ho-oh. Složte je tedy. Až budete mít všechny čtyři hlavolamy složené, vydejte se pochytat všech 26 různých tvarů Unowna (každý Unown představuje jedno písmeno v anglické abecedě, proto se tohle místo jmenuje Ruins of ALPH (Aplh-zkrácenina od slova alphabet=anglický výraz pro slovo abeceda)). Až je budete mít všechny, jděte do laboratoře a použijte přístroj. Pokud hru hrajete na Gameboy, můžete si nyní z Unownů sestavit slova a ty si vytisknout (Pokud máte GB Printer). Ale tento úkol není povinný, takže pokud nechcete, můžete si chytit jen jednoho Unowna kvůli datům v PokéDexu a pak odtud odejít. Abych nezapomněl, při cestě skrz Union Cave k jednomu ze dvou hlavolamů se můžete setkat se zatravněnou plošinkou, ve které můžete chytit Pokémony Natu a Smeargle a můžete také porazit jednoho trenéra.

Trenér:

Union Cave (Spojená jeskyně)

Vraťte se zpět k PokéCentru na Stezce 32. Blízko od něj se nachází první z mnoha jeskyň v celé hře. Uvnitř můžete chytit Pokémony jako Zubat, Geodude a Sandshrew (pouze v Gold). Nalézá se zde také pár trenérů na poražení a je tu i hojnost všelijakých užitečných předmětů a věciček v Item Ballech. Jsou jimi Potion, Great Ball, X Attack a Awakening. Pokud sejdete z vyvýšené plošiny do spodního patra, u vody na vás navíc to X Defend a velmi zajímavé TM39, což je útok pro Pokémony, který nikdy nemine. Až všechny porazíte (trenéry), pochytáte (Pokémony) a posbíráte (věcičky), tak opusťte jeskyni. Východ z ní se nachází na jihu.

Trenéři:

Později:

Až budete umět Surf a Strength, tak přesurfujte vodu na jihozápadě jeskyně. Slezte po nalezeném žebříku. Nyní se dostáváte do nové části jeskyně. Zde je plno dalších trenérů k boji a pár předmětů: Elixer a Hyper Potion. Ale pozor, to ještě není nic oproti této zprávě: nalézá se zde Lapras !! Ano, tento výborný Vodní/Ledový Pokémon si každý pátek plave v nespodnějším jezírku právě zde. Ale pozor, na odchyt máte jen jednu příležitost, protože tohle je první a poslední Lapras ve hře. Před chytáním si tedy hru uložte (na odchyt doporučuji Heavy Ball). Zde jsou popsáni trenéři, kteří se zde, při první návštěvě nedostupné spodní části Union Cave nalézají:

Trenéři:

Route 33 (Stezka 33)

Až vystoupíte z Union Cave, pokračujte nyní touto stezkou. Mužete si zde utrhnout PsnCureBerry ze stromu a také nezapomeňte porazit Anthony a poté si zapsat jeho telefoní číslo. Bude vás totiž informovat, když se objeví v Dark Cave vzácný Pokémon Dunsparce. Ale nyní už pokračujte do dalšího města cestou na západ.

Trenér:

Azalea Town (Azalkové město)

V PokéMartu jsou k zakoupení nějaké nové dobré věci. Třeba Charcoal, který doplňuje útoky ohnivým Pokémonům, pokud ho mají u sebe. Jděte také do Kurtovo domu na severu města a promluvte s nim. Poví vám o organizaci Team Rocket, která ukradla všechny Slowpoky Řekněte mu že mu pomůžete a navrátíte ukradené Pokémony. Nyní můžete do Slowpoke Well. Ještě než se tam ale vydáte, utrhněte si ze stromu Wht Apricorn.

Později:

Až najdete výrobce charcoalů v Ilex Forest, vraťte se do jeho domku a odměna ve předmětu z jeho výroby vás nemine. Až pomůžete městu a navrátíte ukradené Slowpoky, zajděte za Kurtem. Nyní si od něj můžete z Apricornů nechat udělat některý ze speciálních Ballů:

Barva ApricornuVýsledek
Black (Černý)Heavy Ball
Blue (Modrý)Lure Ball
Green (Zelený)Friend Ball
Pink (Růžový)Love Ball
Red (Červený)Level Ball
White (Bílý)Fast Ball
Yellow (Žlutý)Moon Ball

A zde jsou podrobnosti o těchto speciálních Ballech:

Slowpoke Well (Studánka Slowpoků)

Jděte dolů, do nyní už přístupné studánky. Uvnitř musíte porazit pár členů Team Rocket, to by ale problém být neměl. Pokud budete hledat, můžete najít Super Potion. Až porazíte všechny padouchy a zachráníte tím Slowpoky, promluvte si znovu z Kurtem-dá vám Lure Ball a pokud mu nyní přinesete nějaký Apricorn, udělá vám na požádání speciální Bally (viz. Tabulka nahoře).

Trenéři:

Později:

Až budete umět techniky Strength a Surf, můžete posunout ve studánce kámen, který brání v postupu dále A po přeplavání vody (ve vodě si také můžete chytit Pokémony Slowpoke a Slowbro) sejít do spodního patra. Tam na vás čeká TM18 (Rain Dance), a pokud si promluvíte s chlapíkem poblíž, obdržíte King's Rock, což je věc, kterou když přiřadíte Slowpokovi, a poté ho vyměníte, vyvine se v Slowkinga. Navíc se dá King's Rock použít také k vývinu Poliwhirla na žabího Politoeda.

Azalea Town Gym (Stadión Azalkového města) a Hivebadge

Nyní už máte možnost utkat se s favoritem Azalkového města. Je jím Bugsy a její broučí typy. Proti broukům používejte tedy létající (Pidgey, Spearow), kamenné (Geodude, Onix) či ohnivé (Cindaqil (pokud jste si ho na začátku vybrali)) útoky. Dejte si také pozor na jejího Scythera a jeho stále silnější útok Fury Cutter, který s dalším a dalším použitím dělá větší paseku. No, až Bugsy porazíte, obdržíte Hivebadge (Úlový odznak), se kterým můžete trénovat své Pokémony nad level 30 a můžou používat techniku Cut (tu ale nejdříve musíte získat). Další dárek od Bugsy bude silný, jejím Scytherem často používaný útok. TM49 je tedy dobrá technika Fury Cutter.
Nyní se vydejte z města západním směrem. Zde se znovu setkáte s vaším rivalem. Bude v boji na své Pokémony používat předměty Awakening a Parlyz Heal. Navíc se střežte před ním používané útoky Supersonic, Lick a Hypnosis, které vás zparalizují či uspí. Až ho zdoláte, odejděte východně z tohoto města.

Trenéři:

Ilex Forest (Cesmínový les)

Pokračujte do Cesmínového lesa. Zde se Farfetch'd ztratil svému pánovi-Výrobci Charcoalů. Na vás je, abyste toho zabloudilého Pokémona našli a dohnali ho do rukou svému pánovi. Není to příliš obtížné. Stačí ho šikovně oběhnout a nahnat zpět, odkud jste přišli (tam, kde je jeho trenér). Až se povede, výrobce vám dá HM 01-Cut, což je velmi šikovná věc, kterou naučte kompatibilního Pokémona (třeba travního) a poté můžete tuto techniku použít na sekání a likvidování stromků. Jak Cut funguje si vyzkoušejte hned nad výrobcem a odstraňte strom z cesty. Nyní můžete volně projít lesem. Nezapomeňte však navštívit člověka s zelenými vlasy, dá vám totiž TM02 (Headbutt). Tento silný útok můžete využít také k pročesání menších stromků. Občas tak naleznete jinak nedosažitelné Pokémony jako třeba Aipom, Heracross a Pineco. V tomto lese najdete zatím jen Pokémona Pineco (zbylé dva najdete na Route 42). Ale nyní najděte východ z lesa někde na severu.

Route 34 (Stezka 34) a Day Care Center (Chovatelské středisko)

Když odcházíte z lesa, tak na hranicích vám slečna stojící vedle Butterfree dá po promluvení TM12 (Sweet Scent). Zde, na Stezce 34 se také nachází pár mladých trenérů na porážku a taky se tu vyskytují noví divocí Pokémoni s o něco větším levelem než předtím, takže zde můžete trénovat. Pochytat si zde můžete Pokémony jako Abra a Ditto, navíc se zde vyskytuje veliký počet psychických Pokémonů Drowzee. Jednoho si také chytněte navíc, časem ho můžete vyměnit za Machopa. Navíc tato stezka je jediná, kde se nachází chovatelské středisko. Starý muž či stará paní se rádi budou starat o vaše Pokémony, pečovat o ně, mít je rádi a cvičit je. Takže si sem můžete dát Pokémona, kterého nechcete trénovat. Časem si pro něj můžete přijít. Už to bude silnější a láskyplnější tvor. Ale pozor, za každý vámi nevycvičený level, o který bude Pokémon bohatší, budete muset těžce "kásnout". Chovatelské středisko taky ukrývá jednu novinku. Něco, co chovatelské středisko v originále nemělo. A to možnost spáření dvou Pokémonů a poté získání vajíčka. Tato procedura je naprosto jednoduchá. Stačí zajít, starcovi dát samce a stařeně samičku. Až budou mít Pokémoni vajíčko, stařec bude stát na dvorku a po rozhovoru vám vajíčko předá. Většinou se z něj ale vyklube nějakej Pokémon, kterého bylo zbytečné takhle vypěstovávat. Ale výjimka tvoří pravidlo, a tohle je jediný způsob, jak získat mláďata jako Pichu, Cleffa, Elekid nebo třeba Magby. Pokud vás tento proces zaujal, tak o tom, jak získat tyto zajímavé Pokémony je přesný popis v bonusové sekci "Pěstování Pokémonů"

Trenéři:

Později:

S technikou Surf jděte na západ. Tam po říčce serfujte na jih až se dostanete do tajné lokace. Přepadne vás trio holek. Jsou to tři sestry, a pokud je všechny porazíte, jako odměnu si můžete vzít Soft Sand (Měkký písek), což je věc, kterou když přidáte zemnímu Pokémonovi, jeho útoky zvětší na síle.

Trenéři:

Goldenrod City (Zlatoprutové město) a Plain Badge

Nyní přicházíte do Města Goldenrod, což je největší, nejrozšířenější a zdaleka nejlepší ze všech měst v celém Johto. Jsou zde veliké obchody i velmi zajímavé budovy. Při procházce městem můžete objevit Poké Centrum a šesti patrový Poké Mart, ve kterém je k zakoupení spousty zajímavých věciček. V pátém patře si můžete obstarat dvě zajímavá TMka, a to Headbutt a Rock Smash, což jsou vlastnosti, které nepotřebujete k dohrání, ale hodit se budou (Headbutt k protřesení malých stromků - tím se dají nalézt zajímaví Pokémoni; A Rock Smash rozbije naprasklé kameny - můžete tak najít skryté věci, či dostat se k vzácným Pokémonům). V posledním patře je k zakoupení limonáda, což je nejlepší věc, s kterou uzdravovat raněné Pokémony. A v pátém patře můžete s holkou vyměnit Drowzeeho (pokud ho máte) za Machopa, což je dobrá výměna (tím myslim pro vás). Pokud hrajete hru na Gameboy, dívka stojící blízko schodů může býti užitečná. Po promluvení s ní bude aktivována funkce Mystery Gift (Tajemný dárek). Od velikého Poké Martu jděte severovýchodně a najdete dům dívky, která vám poví, jak mov vás mají vaši Pokémoni v lásce. Je to důležitý poznatek, protože někteří Pokémoni se vyvinou, pouze pokud je jejich štěstí veliké. Jsou jimi Togepi, Golbat, Chansey, Pichu, Cleffa, Igglybuff a Eevee. Jak udělat, aby vás Pokémoni měli v lásce? Za prvé, nedávejte je do PC, neprohrávejte souboje, používejte na ně předměty (Calcium, Protein, Iron, Rare Candy) a občas jim nehte ostříhat vlasy v Salóně v tomto městě. Na jihu od domu dívky najdete Bike Shop (Obchod s koly), ve kterém jedno z kol dostanete zdarma. Zkrátí vám dlouhé a nezáživné cesty. Nad Poké Centrem se nachází Game Corner. Je to taková herna, ve které získáváte mince a za velký počet mincí si můžete vybrat některou z cen (Nějaké TM a nebo Pokémona). Ale pokud chcete hrát v této herně, potřebujete Coin Case. Vydejte se tedy jihozápadně od herny a najděte domek, ve kterém jsou schody vedoucí dolů. Až se vám ho povede najít, sestupte do podzemního průchodu. Uvnitř poražte trenéry a seberte na zemi Coin Case. Navíc zde, v podzemním průchodu se také nachází tři zajímavé obcody (nebo spíše podniky). Najdete je na pravé straně. Obchod kšeftů, ve kterém si můžete koupit různé zlaté nuggety, perli atd. je otevřen pouze v pondělí ráno. Salón Pokémonů, ve kterém můžete Pokémonovi nechat ostříhat vlasy, je skvělí způsob na zvýšení štěstí vašich Pokémonů. Ten je otevřen vždy kromě pondělka. A obchod s bylinkami je otevřen pouze o víkendu a v něm si můžete zakoupit všelijaké "hořké" léčící bylinky. Zde je seznam trenérů, kteří se zde, v podzemním průchodu nalézají:

Trenéři:

Až budete mít Coin Case, můžete konečně zajít do Game Corner a hrát o zajímavé ceny, mezi které patří tři zajímavá TMka a silný dračí Pokémon Dratini ! Hry v automatech jsou nyní dvě. Jedna taková, ve které se zastavují pásy známe již z originálu. Nová, o něco lehčí, je zajímavá hra s kartami. Zastavíte jednu ze dvou karet a musíte naslepo uhodnout, co je na ní. Další zastávka v Goldenrod City by měla být Radio Tower, anebo česky Rádiová věž. Je to největší stavba ve městě. Do nitra této věže zatím nemáte přístup, ale už nyní si můžete dát malý kvíz. Stačí odpovědět na pár otázek (řešení: Ano, Ano, Ne, Ano, Ne) a výhra v bude v podobě Radio Card do vašeho PokéGearu. Nyní budete moc přijímat hudební stanice z Johto. Naleznete ve městě také domek, kde se nachází chlapík, který může měnit přezdívky vašim Pokémonům. Ale nyní už pojďme pro to nejdůležitější ve městě, pro odznak. Na tomto stadiónů mají místo normální typy, takže sem vemte třeba Gastlyho či Machopa. Měla by to být hračka, všechny zdejší trenéry porazit. Jediným možným zádrhelem by však mohl být Miltank šampiónky tohoto GYMu. Jeho technika Attract, která platí pouze na Pokémony opačného pohlaví, způsobí, že váš Pokémon upadne do lásky a bude mít 50% šanci na to, že se svým útokem trefí. Až porazíte i Whitney, promluvte s jednou z trenérek poblíž a poté promluvte znovu s Whitney. Nyní už se z porážky vzpamatuje a předá vám Plain Badge (hladký odznak),který zvyšuje vašim Pokémonům rychlost a dovoluje používání techniky Strength. Navíc jako dárek dostanete od poražené šampiónky TM45, což je její oblíbená technika Attract.

Trenéři:

Až porazíte Whitney, jděte napravo od stadiónu přímo do květinářství. Uvnitř promluvte s dívkou a získáte Squirtbottle. A nyní se vydejte na sever přimo zkrz hranici.

Později:

V neděli, holka v červených šatech v Poké Martu v pátém podlaží vám dá jedno ze dvou TM. Pokud je váš první Pokémon velmi šťastný, TM27 (Return), pokud ne, čeká na vás TM21 (Frustration). Pokud štěstí vašeho Pokémona je neutrální, nedostanete nic. Až doručíte zprávu strážcovi, vraťte se sem pro HP Up. Poté, co potkáte Billa v Ecruteak City, vraťte se sem do jeho domu a zdarma dostanete Eevee.

Route 35 (Stezka 35)

Pokračování našeho dobrodružství vede severně od Goldenrod City a nyní nás zavede na další z mnoha stezek. Můžete tu bojovat s trenéry, najít a sebrat TM04 (Rollout), což je kamenný útok podobný útoku Fury Cutter. V trávě jsou na odchyt Nidorani obou pohlaví a také vzácná Yanma, která se zde nevyskytuje příliš často. Pro odchyt je dobré zaznamenat si telefonní číslo Lovce brouků Arnieho. Ten vám zavolá, pokud se zde Yanma bude vyskytovat.

Trenéři:

Později: Až budete umět surf, přesurfujte vodu na druhý břeh pro Mystery Berry.

National Park (Národní park)

Národní park je na sever od Stezky 35. Nachází se zde pár trenérů k porážce a ve dne zde máte možnost odchytit si travního Pokémona Sunkerna. Žena sedící na lavičce napravo vám zdarma dá předmět Quick Claw. Navíc zde můžete najít předměty Parlyz Heal a TM28 (Dig).

Trenéři:

Skutečná zábava tu ale nastává pouze v úterý, čtvrtek a v sobotu. Nastává tu soutěž zvaná Bug-Catching Contest anebo prostě Soutěž v chytání brouků. Připomíná Oblast Safari z originálu, avšak jsou zde jiná pravidla. Ze začátku dostanete 20 Safari Ballů a na vás je, abyste si chytily toho nejsilnějšího a nejlepšího brouka, kterého najdete. Avšak můžete si chytit pouze jednoho a toho pak třeba vyhodit a nahradit jiným. Doporučuji si tedy chit třeba Butterfree či Beedrill, ale i s těmi bude těžké v soutěži vyhrát první cenu. Ale nejlepší je chytit si buď silného Pinsira a nebo jemu rovného Scythera. S nima s trochou štěstí můžete v soutěži vyhrát cenu za první místo (Sun Stone, šikovná věcička, která vyvine Sunkerna na Sunfloru a Glooma na Bellossoma), druhé (Everstone) či třetí (Gold Berry).

Route 36 (Stezka 36)

Tato stezka začíná východně od Národního parku. Poražte dva trenéry a vezměte si ze stromu Ice Berry. Můžete zde chytit jelena Stantlera a nalézají se zde první divocí ohnivý Pokémoni. Jsou jimi Growlithe (Gold) a Vulpix (Silver).

Trenéři:

Vzpomínáte na ten tancující strom, který vám bránil západní cestu z Violet City? Dobře, cestu však blokuje pořád, ale nyní ho můžete odstranit. Vezměte tedy věcičku zvanou Squirtbottle, kterou máte z Goldenrod City, uložte hru, použijte Squirtbottle na "strom" a poznáte, že ten, kdo blokuje cestu je vlastně imitační, kamenný/bojový Pokémon zvaný Sudowoodo. Nyní nastane zápas s ním. Velmi se snažte, neboli toto je vaše jediná šance na odchyt Sudowooda. Tenhle je první a poslední v celé hře. Pokud ho nechytíte, nahrajte pozici a zkoušejte to znova. Až ho chytíte/porazíte a tím uvolníte cestu, kterou blokoval, jděte za chlapíkem na východě, dá vám TM08 (Rock Smash). Nyní pokračujte na sever. Později:Každý čtvrtek stojí na severu od chlapíka, který vám dal TM08, chlapec jménem Arthur. Ten vám zdarma dá předmět Hard Stone, který zvyšuje kamenné útoky.

Route 37 (Stezka 37)

Až odstraníte Sudowooda z cesty, cestujte severně touto stezkou. Poražte dva trenéry a vezměte si Apricorny ze stromů.

Trenéři:

Později:

V sobotu u stromů s Apricorny stojí dívka zvaná Sunny. Ta vám předá věc zvanou Magnet, která zvyšuje elektrické útoky.

Ecruteak City (Týkové město) a Fog Badge (Mlhový odznak)

Až se dostanete do tohohle města, nejdříve zajděte do Poké Centra. Setkáte se s Billem, člověkem, který vlastní skladovací box, do kterého si i vy ukládáte z PC Pokémony. Bill nyní dokončil přístroj zvaný Time Capsule. Už funguje ve všech Poké Centrech. Time Capsule se nachází v horním patře Poké Centra a slouží k vyměňování Pokémonů s hráčem, který hraje R/B/Y. To předtím nebylo možná a doteď jste si mohli vyměňovat pouze s hráčem, který hraje G/S. Malý dům nalevo od PokéCentra patří člověku, který vám zdarma předá Item Finder, což je věc na hledání ukrytých předmětů. Za Poké Centrem se nachází taneční divadlo. Uvnitř se na jevišti nachází 5 tancujících holek v kimonu. Každá z nich má jednoho Pokémona, a to jednu z pěti vývojových forem Pokémona Eevee. Pokud všech 5 dívek porazíte, jako odměna vám bude další HM technika zvaná Surf. S ní budete moct surfovat přes vodu a tím se dostat dál. Dá vám ji jeden chlápek v místnosti stojící na parketách.

Trenéři:

Nyní cesta vede na severozápad města. Tam se nachází Burned Tower aneb česky Spálená věž. Vstupte, pouze pokud některý z vašich Pokémonů bude umět Rock Smash (to není HM, ale pouze TM), protože vám cestu budou bránit naprasklé kameny, které právě tím Rock Smash zničíte. Po vstupu vás přepadne váš rival, tak ho koukejte porazit. Jinak se zde ve věži nalézá také pár užitečných předmětů jako X Speed, Burn Heal, HP Up a TM20. Chytit si zde můžete jedového Koffinga anebo velmi silného ohnivého Pokémona Magmara. Nyní však najděte díru v zemi, ve které spadnete na místo před plošinou, na které stojí tři Pokémoni. Až ji najdete, spadněte do ní a vydejte se k těmto velmi vzácným Pokémonům zvaným Raikou, Entei a Suicune (jsou vzácní asi jako Articuno, Zapdos a Moltres z originálu). Poté co se k nim přiblížíte, rozprchnou se a utečou ze Spálené věže. Nyní budou cestovat kdekoliv po Johto. Na vás je, abyste je ve vysoké trávě našli (je to ale velmi obtížné, můžou totiž zrovna být kdekoliv) a polapily. Ale tento úkol si nehte na později.

Trenéři:

Nyní se vydejte do stadiónu tohoto města. Zdejší favorit je Morty, mistr duchových Pokémonů. Tento souboj nebude jednoduchý. Nejlépe je si uvědomit, co jsou Gastly, Haunter a Gengar (s jinýma Pokémonama se na tomto GYMu nesetkáte) zač. Jsou to napůl duchové a napůl jedoví Pokémoni. Když jsou také jedoví, použijte na ně třeba psychika (ale pozor na útoky Lick a Shadow ball, ty jsou na psychiky super efektivní), temného Pokémona (pokud jste ho získali výměnou, divoce zde zatím žádné temné typy nežijí) a nebo použijte na ně také ducha (duch má šanci proti duchovi). Hlavně ale sem neberte normální či bojové typy, protože ty nemůžou duchovi ani trochu ublížit. Také si s sebou do tohoto stadiónu vezměte PrzCure Berry (nepřátelská technika Lick vás může zparalyzovat) a Awakening (nepřátelská technika Hypnosis vás uspí). Navíc si jistě všimněte díry uprostřed stadiónu. Naštěstí po ní vede zakroucená neviditelná podlaha. Takže zkoušejte po díře přecházet až podlahu najdete. Až se dostanete k Mortymu, poražte ho. Poražený Morty vám poté předá Fog Badge (Mlhový odznak), se kterým můžete trénovat vaše Pokémony až na level 50 a dovoluje používání techniky Surf. Další dárek od Mortyho je skvělá duchová technika TM30 (Shadow Ball).

Trenéři:

Později:

Až budete umět Strength, vydejte se zpět do Spálené věže. Tam v dolním patře na severovýchodě odsuňte balvan a seberte si TM20 (Endure).

Route 38 (Stezka 38)

Opusťte Ecruteak City pochodem na západ. Dostanete se sem, na Stezku 38, kde najdete Berry strom a několik trenérů k poražení. Velmi zajímavé je však seznam Pokémonů, kteří se zde dají chytit. Jsou jimi Meowth (Silver), Farfetch'd, Tauros a Miltank. Také si vezměte telefonní číslo Chada. Zavolá vám, když se zde bude vyskytovat Snubbull.

Trenéři:

Route 39 (Stezka 39) a Farma MooMoo

Nejdříve jděte do farmy, která se nachází na severozápadě. Mají tam menší problémy. Zajděte proto do domku více vpravo. Problém skví v tom, že jejich nejlepší Miltank je nemocný a na vás samozřejmě je, abyste ho vyléčili. Není to příliš složité, stačí mu dodat sedm bobulí ve anglické verzi se jménem Berry. Ovšem Miltank vyžaduje pouze klasické Berry. Třeba Mint Berry nebo PsnCure Berry nemocní Miltank nechce. Až ho vyléčíte, obdržíte v podobě TM13 (Snore) a také si nyní budete moct kupovat v levém domě mléko, což je skvělá věc na léčení (ale úplně nejlepší a nejvýdnější léčitelská věcička je Limonáda).

Trenéři:

Olivine City (Olivové město)

Toto město se nachází na jihu Stezky 92 a obsahuje samozřejmě Poke Center, Poke Mart a Stadión, avšak šampión zdejšího města, Jasmína, je v majáku na jihovýchodě města, takže je nyní stadión úplně prázdý. Potvrdí vám to i váš rival, kterého cestou kolem stadiónu potkáte. Nyní ale zajděte do domku poblíž stadiónu. Chlapík uvnitř vám předá Good Rod, s čímž chytnete lepší a silnější Pokémony než s Good Rod. Přesvědčit se můžete sami. Sejděte na jih města k vodě a zkuste si zarybařit. Chytíte buď Krabbyho, a pokud budete mít štěstí a bude zrovna noc, tak polapíte i Staryu. Pokud chcete, vezměte Krabbyho do domku nad vysokým majákem a vyměňte si ho za Voltorba. A nezapomeňte jít na západ poblíž Route 40. Zajděte do domku a dostanete HM04 (Strength), což je schopnost, se kterou můžete posouvat balvany. Olivinský maják, který se nachází na jihovýchodě města, je vaším dalším cílem. Uvnitř je plno trenérů na porážku a také se zde nachází pár předmětů. Postup tímto majákem je poměrně lehký. Dojděte tedy až k patru, kde máte hned napravo od schodů doů díru. Spadněte do ní a nyní pokračujte pořád lineárně. Cestou tímto majákem můžete najít Ether, Super Potion, Great Ball, Rare Candy a TM34 (Swagger). Až se dostanete k samotnému vrcholu majáku, v barevném pokoji bude čekat Jasmine se svým nemocným Ampharosem. Vrátí se zpět do majáku až když její nemocný miláček bude úplně zdráv. Takže na vás je, abyste jí z ostrovního města Cianwood City přinesli lék, kterým Ampharose uzdraví.

Trenéři:

Později:

Až se vám podaří získat Secret Potion (Tajný lék) z Cianwood City, vraťte se zpět do vrcholku majáku a předejte jej Jasmine. Za pomocí léku vyléčí svého Ampharose a vrátí se do stadiónu. Vydejte se tam za ní pro souboj o další odznak. Jasmine používá ocelové typy, proti kterým je většina útoků v not efective. Proti jejím elektrickým Magnemitům použijte třeba svého zemního Pokémona. Na ocelové typy velmi platí bojové a ohnivé techniky. Až Jasminu a jejího "tuhého" Steelixe zdoláte, odměnou vám bude Mineral Badge (Minerální odznak), který zvyšuje všem vašim Pokémonům Defensi. Dále od Jasmine dostanete velmi dobrou ocelovou techniku, která má ničivost 100, a to TM23 (Iron Tail).

Trenér:

Routes (Stezky) 40 & 41

Potřebujete umět Surf, abyste se dostali přes tyto Stezky. Nejdříve tedy jděte na jih Olivine City. Na pláži pomocí Rock Smash můžete rozbíjet naprasklé kameny a tím můžete najít Pokémony jako Krabby či Shuckle . Nyní ale jděte k vodě. Surfujte po vodě, cestou porážejte trenéry a chytejte nové vodní Pokémony jako Tentacool, Tentacruel a Mantine (pouze v Gold). Cesta přes tyto dvě vodní stezky vede nejdříve na jih a poté na západ. Čtyř ostrovů, které při cestě potkáte, si zatím nevšímejte. Zatím je střeží vodní víry, které nyní nemůžete překonat.

Trenéři:

Později:

V pondělí stojí na pláži Monica, která vám po rozhovoru s ní věnuje Sharp Beak. Tato věcička zvyšuje Pokémonovy létající útoky.

Cianwood City (Dřevěné město) a Storm Badge (Bouřkový odznak)

Nejdříve musíte získat Secret Potion na vyléčení Ampharose. Ten najdete v jižným domku. Na severu se nachází domek, ve kterém dostanete zdarma Pokémona Shuckle. V dalším domku na severu je zas člověk, který rád fotografuje a pokud máte Game Boy Printer, můžete si nechat vytisknout některého z vašich oblíbených Pokémonů. Ale nyní nás cesta zavede do stadiónu zdejšího města. Chuck, zdejší šampión se specializuje na bojové Pokémony. Na ty je nejlepší nějaký psychik. Na Chuckova Poliwratha je také dobré použít mimo jiné travní či elektrické útoky. Také potřebujete někoho se schopností Strength, jelikož v stadiónu potřebujete odsunout balvany. Poražením Chucka získáte Storm Badge (Bouřkový odznak), se kterým můžete trénovat vaše Pokémony na level 70 a dovoluje používání techniky Fly. Samozřejmě, že poražený šampión vás neošidí o nějakou techniku. Tentokrát se budete muset spokojit s TM01, což je Dynamic Punch.

Trenéři:

Až odstraníte Chucka, dáma stojící před stadiónem vám dá HM 02-Fly. S touto technikou můžete létat do jakéhokoliv města, ve kterém jste už byli. Takže tedy zaleťte do Olivine City, dejte Jasmíně Secret Potion a si ve stadióně od ní vybojujte Mineral Badge.

Route 42 (Stezka 42)

Nyní cestujte zpět do Ecruteak City. Odtuď jděte na východ. Dostanete se sem, na Stezku 42. Nychází se zde také rozsáhlá jeskyně zvaná Mt. Mortar, ale tu nyní vynechejte. 4asem se k ní vrátíme. Takže stezku procestujte východním surfováním přes vodu pod jeskyní. Naleznete zde taky takový malý ostrůvek. Na ten vstupte. Zničte strom pomocí Cut a v malém prostranství se nachází stromy, na kterých rostou Pink, Green a Yellow Apricorny. Navíc protřepávejte malé smrčky za pomocí Headbutt. Toto je jediné místo, kde se dají takhle získat Pokémoni Aipom a Heracross. Z ostrůvku pokračujte zase východním směrem přes vodu. Až se ocitnete na pevnině, poražte trenéry a spěchejte opět na východ do dalšího města. Abych nezapomněl, na této stezce můžete sebrat předměty Ultra Ball a Super Potion.

Trenéři:

Mahogany Town (Mahagonové město)

Organizace Team Rocket nyní ovládá ze své tajné skrýše toto město. Proto je i zavřený stadión. Všechno, co nyní můžete zde udělat, je zajít si do obchodu a koupit si jednu z následujících věcí:

Později:

Až vyženete všechny od Team Rocket z tohoto města, budete mít volný přístup k stadiónu. Šampiónem je Pryce a budete s ním zápasit Glacier Badge (Ledovcový odznak). Na tomto stadióně se setkáte s ledovými Pokémony, takže sem vezměte své elektrické, bojové a ohnivé svěřence. Proti vodním/ledovým Pokémonům používejte elektriku, pokud je nepřátelský Pokémon ledového typu a zároveň nějakého jiného než vodního typu, použijte na něj oheň či bojové techniky Také si všimňete ledem pokratou plochu celého stadiónu. Na vás je, abyste se klouzáním po ledu logicky dostali právě k Prycovi. Pro někoho to možná bude zákis, ale pro většinu bude správné překlouzání po ledu otázkou několika minut. Až porazíte šampióna, v tomto případě staříka jménem Pryce, dostanete tedy Glacier Badge (Ledovcový odznak), který zvyšuje speciál vašich POPKÉMONů a také dovoluje používání HM techniky Whirlpool. Další dárek vám bude předán v podobě ledové techniky TM16, což je útok Icy Wind.

Trenéři:

Route 43 (Stezka 43)

Jděte na sever z dosavadního města.Mahogany Town však není jediné místo, které chtějí padouši z Team Rocket ovládnout. Také mimo jiné hlídají tuto stezku. Dva členové sídlí na hranicích a vybírají za každý průchod jimi 1,000 penízků. Ovšem jde se této krádeži lehce vyhnout. Stačí jí na sever levou zatravněnou stranou. V trávě se nachází pár trenérů a také Pokémoni jako Flaffy a Girafarig na odchyt. Můžete také přesurfovat vodu a utrhnout si Bitter Berry. Dále se v této oblasti nachází předmět Max Ether.

Trenéři:

Z této Stezky vedou dva východy do oblasti Lake of Rage. Ten levý je do nepovinné bonusové sekce s různými předměty a ten pravý je do normální povinné části.

Lake of Rage (Jezero vzteku)

Tato oblast je klíč k odehnání organizace Team Rocket z Mahogany Town. Západní oblast obsahuje předmět TM43 (Detect) a chlapík v domě vám dá TM10 (Hidden Power). Východní oblast je hlavně zaměřena na samotné jezero, ve kterém si plave podivný Gyarados. Jeho zvláštnost je ta, že je červený. Plavejte tedy v jezeru a surfujte až ke Gyaradosovi. Uložte si hru. Nyní zkoušejte tohoto vzácného Gyaradose polapit. Je jen jeden v celé hře. Až ho polapíte/porazíte, získáte Red Scale, což je červená šupina, kterou doneste Mr. Pokémonovi (ten žije na Route 30) a odměnou vám EXP Share. Nyní jděte zpět na pevninu. U cedule bude stát chlapík jménem Lance (Vzpomínáte na něj? Tento dračí mistr je nyní šampiónem v Pokémové lize), který chce překazit plány organizaci Team Rocket a poté co vyděl, jak jste si poradili s Gyaradosem, chce od vás pomoc. Odsouhlaste mu ji a jděte zpět do Mahogany Town.
Něco červeném Gyaradosovi. Je tu plno podobných Pokémonů, jako byl tento Gyarados. Říká se tomu Shiny status aneb vlastně lesknoucí se. Každý Pokémon má svoji lesklou verzi. Ale takovíto Pokémoni se HROZNĚ těžko hledají a jsou VELMI vzácní. Občas na barvě záleží i znaménko u jména. Samička i sameček vypadají jinak v lesknoucím statusu. Tady jsou různé alternativy, v jakých se dají Pokémoni (ať už samička nebo sameček) nalézt. Může být třeba Nidoking (temně modrý), Golbat (fialový/zelený), Tentacruel (se zelenýma očima), Rapidash (fialový), Scyther (oranžový/zelený), Hoothoot (žlutý/fialový), Sudowoodu (zelený/červený), Ho-oh (žlutý/oranžový) a mnoho dalších.

Později:

Wesley je každou středu v domku chlapíka, co vám dal Hidden Power, a dá vám Blackbelt (Černý pásek), což je předmět zvyšující bojové útoky. Až odstraníte Team Rocket z města Mahogany Town, půjde v jezeře znova rybařit. Jděte do domku na jihovýchodě. Koná se Soutěž v lovení Magikarpů a pokud budete mít rekord v přemožení Magikarpa, vyhrajete Max Ether! Při této akci můžete také porazit několik trenérů.

Trenéři:

Team Rocket H.Q. (Skrýš organizace Team Rocket)

Poté, co se rozhodnete pomoc Lancovi, vydejte se zpět do Mahogany Town. Team Rocket tu mají svou skrýš, ze které pomocí generátoru vysílají pirátské vysílání rádia, které neblaze ovlivňuje vývoj ryb v Lake of Rage. Ve městě jděte tedy do obchodu, ve kterém Lance zastihnete. Odhalí vám tajné dveře, které vedou přímo k nitru skrýše celé neblaze proslulé organizace Team Rocket. Sejděte tedy dolů po schodech a mějte u sebe nějakého Pokémona, který by dobře zdolával častým útokům jedových typů, které mají členové Team Rocket v oblibě. Až sejdete schody, dostanete se do místnosti s podivnými sochami. Když kolem těchto soch projdete, přepadnou vád dva členové organizace. Projděte celou tohle místností, poražte všechny příslušníky organizace a pobírejte všechny věcičky v Item Ballech. Můžete zde najít Hyper Potion, X Accuracy, Hyper Potion a Nugget. V místnost si také můžete všimnout pruhované podlahy. V ní jsou nastraženi divocí Pokémoni jako Voltorb a Geodude. Nyní najděte východ z místnosti. Je na jihovýchodě.

Trenéři:

Až se dostanete do místnosti, ve které vám Lance uzdraví Pokémony. Nyní vám Lance dá úkol. Musíte zjistit tajné heslo ke dveřím, on zajistí druhé. Porážejte tedy cestou necestou všechny Rakeťáky a po vaší výhře s každým promluvte. Jsou totiž dva trenéři, kteří vám řeknou takové "mini-heslo". Až budete mít "miniheslo" od obou, zajděte do místnosti, ve které stojí ptačí Pokémon. Poražte trenéra u něj a promluvte tedy s Murkrowem. Zadá vám první heslo ke dveřím generátoru, které po vás Lance chtěl. Nyní se vraťte přímo k zavřeným dveřím. Cestou můžete najít Dire Hit, Ice Heal, Protein, Full Heal a TM46 (Thief).

Trenéři:

Už jste se dostali k zavřeným dveřím generátoru ? Přepadnou vás tam dva z Team Rocket. Ukáže se Lance a pomůže vám s Rakeťákama. Jednoho si podá on a druhého poražte vy. Poté už pospíchejte ke generátoru, který řídí celé vysílání. Lance se ho bude snažit deaktivovat, ale Electrodi kolem generátoru mu v tomto činu nedovolí. Nyní se opět rozdělíte. On si bere pravou, vy levou stranu generátoru, kterou musíte zbavit všech Electrodů. Až se tak povede, Team Rocket bude (nyní) poražen a vy tím zachráníte Mahogany Town i Lake of Rage. Ale nebojte, nedělali jste to (záchranu Mahogany Town před Team Rocket) zbytečně. Lance vám za vaši pomoc předá další důležité HM, a to techniku Waterfall, se kterou můžete ve vodě ničit vodní víry. Nyní nezapomeňte se vydat do GYMu tohoto města porazit šampióna Pryce.

Trenéři:

Návrat do Goldenrod City

Až porazíte Pryce a získáte tak Ledovcový odznak, profesor Elm vám zavolá se špatnou zprávou. Poté, co jste zničili organizaci Team Rocket plán na vysílání rádia z Mahogany Town, tak se titi padouši přesídlili rovnou do Radio Tower (Věž rádia) v Goldenrod City. A na vás nyní je, abyste je porazily podruhé. Takže rovnou zajděte do Goldenrod City a přímo si to ve městě namiřte k Radio Tower. Uvnitř na vás zatím čeká lehký úkol. Musíte se ve věži probojovat až do patra, ve kterém získáte Underground Key. Učiňte tak. Není to nic složitého a po chvilce porážení padouchu by zmiňovaný klíč od podzemí měl skončit právě ve vašem baťohu.

Trenéři:

S klíčem v ruce pospíchejte do podzemního průchodu ve městě. Tam najděte po pravé straně chodbu, která končí zavřenými dveřmi. Na ně použijte Underground Key a vstupte do nyní už otevřených dveří. Uvnitř potkáte vašeho starého "přítele" ???. Poražte všechny jeho Pokémony i jeho nového temného/ledového Sneasela. Až ho eliminujete, projděte místnost směrem nalevo a cestou akorát poražte tři trenéry. Nyní přijde na řadu zase jedna z hádanek. Vraťte se tedy na východní konec chodby a cestou napravo všechny spínače sepínejte tak, jak po sobě následují. Až tak provedete, měla by být otevřené cesta dál (pokud ne, zkoušejte různé možnosti sepnutí těchto tří spínačů). Než však tuto místnost opustíte jihovýchodními dveřmi, můžete posbírat Full Heal a Smoke Ball.

Nyní projděte zmiňovanými jihovýchodními dveřmi a dostanete se do další rozsáhlé haly. Zde máte za úkol porážet členy organizace a postupovat dále tak dlouho, dokud nenajděte uvězněného directora Rádiové věže. Předá vám Card Key. Poblíž se také nacházejí předměty TM35 (Sleep Talk) and Max Ether. Než však odtud z podzemí odejdete, můžete zde najít schody vedoucí do skladu Poké Martu. Zde se nacházejí bedny, které se automaticky posouvají. Takže abyste získali všechny tyto předměty: Amulet Coin, Ultra Ball, Ether an Burn Heal, musíte jezdit výtahem sem a tam. Občas když do tohoto skladovacího místa přijedete, bedny budou posunuté tak, že uvolní nějakou místnost, ve které je výše zmiňovaná věcička.

Trenéři:

Nyní když už máte Card Key, můžete konečně "dorazit" Team Rocket. Jděte tedy znova do Rádiové věže. Najděte tu místnost, ve které jsou zprava zavřené dveře. Přistupte, použijte Card Key a otevřenými dveřmi vstupte dál. Pokračujte touto menší chodbou a za pomocí schodů se dostávejte do horních dříve nepřístupných pater. Cestou porážejte trenéry se silnými Temnými Pokémony. Proti Temným jsou dobré bojové či broučí typy. Až všichni budou poražení, v konečném patře vám zachráněný Direktor poděkuje za odvrácení hrozby, kterou Team Rocket představoval pro Goldenrod. Za odměnu vám předá zajímavou věc, podle toho, jakou verzi hrajete: Rainbow Wing v Gold či Silver Wing v Silver. Tyto věci jsou klíčem k polapení dvou velmi vzácných Pokémonů, ale o tom až později. Nyní ještě seberte předměty Pink Bow a TM11 (Sunny Day), které se nacházejí poblíž.

Trenéři:

Route 44 (Stezka 44)

Když už je konečně organizace Team Rocket na dlouho z cesty, cestujte do Mahogany Town. Odtuď pokračujte nyní volným východním směrem. Dostévéte se na další, nyní už 44. Stezku. Najdete zde několik trenéru a můžete si ze stromku utrhnout Burnt Berry. Nejzajímavější část této Stezky je skrytá zatravněné plocha. Musíte přijít k vodě uprostřed Stezka a surfovat k úplnému středu, dokud zmiňovanou plochu nenajdete. Nachází se na ní Ultra Ball, můžete si zde chytit Weepibella a také je toto jediné místo, kde se vyskytuje Lickitung. Nezapomeňte si také vyměnit telefoní číslo s Rybářem jménem Wilton. Zavolá vám, když se zrovna ve zdejších vodách bude vyskytovat cenný Remoraid

Trenéři:

Ice Path (Ledová Stezka)

Nyní najděte východní vstup do další, poněkud jiné jeskyně, než na jaké jste zvyklí. Pokud vás bavilo v Pryceově stadiónu klouzat ledem a tím hledat správnou cestu, bude pro vás průchod Ledovou Stezkou velikou zábavou. Jistě už tušíte, celá jeskyně je zamrzlá a postup není tak jednoduchý, jako třeba u Union Cave. Vlastně ani nevím, jak bych vás měl přesně orientovat. S tím, jak správně proklouzat přes všechny ledy až k východu z jeskyně si budete muset poradit sami. Ze začátku to je jednoduché. Až se ale dostanete do místnosti, ve které není žádný led a jenom díry a kameny, tak zde musíte vyřešit asi nejkomplikovanější problém v celé jeskyni. Jak jistě tušíte, musíte naházet všechny kameny každý do jiné díry. Až se vám tak povede, najděte vchod do spodního patra. Díky naházeným kamenům budete moci překlouzat po ledu a dostat se dál. Teď už vám nic nebrání rychle doklouzat přes několik dalších ledních ploch až k cíly-východu z jeskyně.
Ale ještě pár důležitých poznatků k této jeskyni. Ten nejdůležitější spočívá v tom, že je nutné zde někde na zemi najít poslední HM, tentokrát to bude se schopností Waterfall. Za jeho pomoci budete moci vyšplhat směrem nahoru přes vysoké vodopády. Dále se zde nacházejí předměty Max Potion, Full Heal, Nevermeltice, Iron, PP Up, a TM44 (Rest). Odchytit se zde dá mimo jiné i vzácná psychická/ledová Jynx.

Blackthorn City (Černotrnové Město) a Raging Badge

Nyní se konečně nacházíte na místě, kde můžete získat poslední odznak z území Johto. Ale nejdříve drobný popis města. Nachází se zde chlapík, který s vámi vymění Rhydona, pokud mu dáte Dragonaira samičku. V Poké Martu si určitě nakupte Ultra Bally, budete je brzy potřebovat na odchyt legendárního Pokémona. Poblíž Poké Martu se nachází chlápek, který může odnaučit HM techniky od vámi zvoleným Pokémonům.
Ale nyní na vás čeká cesta do stadiónu, který naleznete na severu města. Uvnitř se setkáte s Pokémony Dračího typu, na které jsou účinné ledové útoky. Takže sem můžete vzít Jynxe a nebo třeba skvělého Laprase (pokud jste si ho v Union Cave chytli). Uvnitř stadiónu se dostaňte do horního patra a zde naházejte kameny do děr. Nyní bude moc přecházet k plošinkám, které dříve dělila láva. Dostaňte se tedy až ke Clair a poražte ji. Nyní však odznak ještě nedostanete. Vyjděte tedy ze stadiónu a jděte přes vodu přímo k malé jeskyni na sever od stadiónu. Tou projděte a dostanete se do místa zvaného Dragon´s Den. Uvnitř si rybařením můžete chytnout dračí Pokémony jako Dratiny či Dragonaira. Ale na vás je, abyste surfovali po vodě až k vodnímu víru. Toho se zbavte a pokračujte dál. Musíte najít předmět Dragon Fang, který zvyšuje dračí útoky. Vyjděte z vody pokračujte po plošince do té doby, než potkáte dříve neporaženou šampiónku Clair. Ta vám konečně předá Raging Badge (Zuřící Odznak). Nyní můžete všechny vaše Pokémony vytrénovat na kterýkoliv level. Navíc odznak dovoluje používat schopnost Waterfall. Tmko, které dostanete od Clair, bude TM24 (Dragonbreath).

Trenéři:

Až budete mít všech osm odznaků, zavolá vám profesor Elm. Nyní už máte volný vstup do Pokémonové ligy a zde můžete porazit i pět nejlepších trenéru v Elitě čtyř. Ale ještě než se tam vydáte, měli byste projít ještě několik zajímavých Johtovských míst.

Později: V sobotu se na jihovýchodě od Stadiónu nachází osoba jménem Santos. Ten vám dá předmět Spell Tag, což je věc na zvyšování duchových útoků.

Mt. Mortar (Omítnutá hora)

Nachází se na Stezce 42 a vedou do ní 3 vchody. Nás ale bude nejvíce zajímat ten prostřední, k němuž musíte dosurfovat. Ještě než se ale do Mt. Mortar vydáte, měli byste s sebou mít pouze 5 Pokémonů a s nimi techniky Surf, Flash a Waterfall. Ale nyní k věci. V prostředním vchodu si rozsviťte, jelikož celá jeskyně je dost tmavá a vydejte se směrem nahoru přes vodopád. Nyní na vás bude čekat dlouhá cesta. Musíte se dostat v tomto rozsáhlém komplexu jeskyní až k severu. Proto procházejte různými oklikami, které často vedou na západ, na konci přesurfovat na sever, odtud po plošince na východ, přesurfovat na sever, po suché zemi na západ atd. Až se odtud dostanete, pokračujte dál. Je to docela složité vás takhle navigovat, jelikož jeskyně je opravdu rozsáhlá a zmatená. Cíl této výpravy je však potkání jednoho jediného človíčka v celé jeskyni. Tak se ho snažte najít. Cestou můžete chytit mimo jiné taky poměrně vzácného Marilla. Pokud chcete, vezměte si číslo od Hikera Parryho, který sídlí na Route 45. Ten vám zavolá, když se zde bude Marill nacházet. Dále zde v jeskyni můžete najít tuny předmětů. Jsou jimi Ether, Guard Spec, Elixir, Rare Candy, Dragon Scale, Dva Escape Ropy, Max Potion, Max Revive, Dva Super Potiony, Full Heal a TM40 (Defense Curl).
Ale opravdový poklad je výše zmiňovaný človíček. Hráči originálu v něm poznají Kiya, Karate Mastera, který zrovna zde trénuje své Pokémony, ale jinak sídlí ve Fighting Dojo Gym. Nyní ale jděte ke Kiyovy a vyzvěte ho k souboji. Pokud vyhrajete, Kiyo vám zdarma věnuje Pokémona zvaného Tyrogue, což je jakýsi základ trojčlenné Hitmon rodiny. Tento zvláštní Pokémon je totiž obdařen schopností podobné Eevee, a to proměnit se do jednoho ze tří odlišných Pokémonů.

Trenéři:

Tin Tower (Plechová věž) a Ho-oh

S věcičkou Rainbow Wing pojďme do Ecruteak polapit velmi vzácného Pokémona. Toto však platí pouze pro hráče GOLD verze, hráči verze SILVER získají klíč k Tin Tower, a to zmiňovaný Rainbow Wing, až mnohem později.
Ale nyní k věci. S Rainbow Wing, kterou jste získali v Goldenrod city, najděte v Ecruteak City severní dům, kterým projděte. Dojděte až k obrovské věži. Uvnitř je vaším úkolem dostat se až na vrcholek, tedy na střechu. V prvních patrech pokračujte po schodech nahoru. Později na vás bude čekat přeskákání přes roztrhlé plošinky. A to bude možná pro někoho problém. Cesta, jakou se přes plošinky dostat dál je jen jedna. Proto doporučuji zkoušet a zkoušet, dokud se vám to nepodaří. Poté na vás bude čekat další úkol. Správně se přes teleporty dostat dál už bude pro mnohé mnohem lehčí.
Až se vám i toto povede, vyjděte v nejvyšším patře po schodech až na střechu, kde uvidíte ohnivého/létajícího Ho-oh. Ještě než s ním začnete bojovat, uložte hru. Nezapomeňte že tento Ho-oh je první a poslední v celé hře! Používejte proti němu ledové, elektrické a vodní útoky. Ke konci na něj používejte techniku False Swip. Celé toto divadlo zakončete hozením (spíše házením) Ultra Ballu. Pokud se vám Ho-oh nechytí, zkoušejte to znovu a znovu, vždyť jste si hru předtím uložili. Až konečně tohoto legendárního ptáka chytnete, můžete z Tin Tower odejít.
Nezapomeňte cestou posbírat kupu věciček. Jsou to Full Heal, Ultra Ball, Escape Rope, Super Potion, Rare Candy, Full Restore, Max Elixir a Nugget.
Později: Hráči SILVER verze toto můžou podstoupit až poté, co získají Rainbow Wing v Pewter City.

Whirl Islands (Vírové ostrovy) a Lugia

Toto platí pouze pro hráče verze SILVER, hráči GOLD verze zatím můžou chytit Ho-oh (viz. Výše). Jinak se tyto ostrovy (jsou čtyři) nacházejí na Route 41 a střeží je vodní víry, takže si s sebou vezměte techniku Whirpool. Další techniky, které musíte mít jsou Strength a Waterfall (a samozřejmě Surf). Další věc, kterou u sebe musíte mít (jinak by se vám Lugia nezjevil) je Silver Wing, kterou získáte v Goldenrod City. Hráči verze GOLD získají Silver Wing až později. Pokud se nechcete zdržovat a chcete rovnou za Lugiou, jděte do severovýchodní jeskyně. Zde pokračujte a hledejte co nejvodnatější cestu. Až se tedy dostanete k vodě, u které je vodopád, spadněte po něm dolů a nyní se ocitnete v jeskyni, ve které uvidíte dva východy. Prozkoumejte je a brzy poznáte, který je ten pravý. Po jeho nalezení pokračujte dál, surfujte na sever až se dostanete před legendárního létajícího/psychického strážce moří - Lugiu. Před zápasem uložte hru. Při boji bude Lugia používat Recover a tím si doplňovat ztracený život. Používejte na ní elektrické, ledové, kamenné a temné útoky. Dobré je také ji uspat, zmást, zparalyzovat atd. Až bude mít málo života, tak abyste ji nezabili, používejte útok False Swip. Nezapomínejte, že Lugia je ve hře pouze jedna. Až bude na tom zdravotně opravdu špatně, zakončete to Great Ballem, Ultra Ballem a nebo nejlépe Heavy Ballem. Až Lugiu polapíte, vydejte se pryč z jeskyní. Cestou posbírejte plno užitečných předmětů. Jsou jimi Ultra Ball, Guard Spec, Nugget, Dva Full Restory, Carbos, Escape Rope, Calcium a Max Ether. Tato oblast je navíc jediná, kde se dá chytit Seel a Horsea, takže nemyslete pouze na Lugiu a tyto POPKÉMONy si také chyťte a přiřaďte do své sbírky. Později: Hráči GOLD verze toto můžou podstoupit až poté, co získají Silver Wing v Pewter City.

Route 45 (Stezka 45)

Nyní se vraťte zpět do Blackthorn City. Odtud pokračujte jižně. V další, téhle, stezce máte možnost polapit pár nových zajímavých Pokémonů. Nachází se zde cenní Gligar (Gold) a Skarmory (Silver). Poté další zajímaví Pokémoni Teddiursa (Gold) a Phanpy (Silver). Samozřejmě, že se zde nachází i plno věciček, jsou jimi Elixir, Max Potion, X Special a Revive. Strom, který na stezce najdete má své plody Mystery Berries. Pokud si zarybaříte v jezírku poblíž stromku, tak za pomocí Good Rod chytíte Dratiniho a za použití Super Rod také Dragonaira. Vyměňte si také telefonní číslo s Hikerem Parrym. Zavolá vám, když se v Mt. Mortar bude nacházet Marill.
Na stezce se také nachází horní vstup do jedné z prvních jeskyní-Dark Cave.

Trenéři:

Dark Cave (Temná jeskyně)

Do této oblasti nemusíte vcházet, ale není na škodu jí projít. Pokud se tak rozhodnute, vezměte si s sebou techniky Strength, Flash a Surf.
Při prohledání jeskyně můžete najít Potion, Hyper Potion, Full Heal, Revive a TM13 (Snore). A navíc, chlapík stojící blízko vchodu ze Stezky 45 vám dá Blackglasses, což zvyšuje temné útoky. A pokud chcete polapit poměrně cenného Pokémona Dunsparce, vyměňte si čísla s Anthonym na Route 33, ten vám zavolá v případě, když se zde bude výše jmenovaný Pokémon vyskytovat.

Route 46 (Stezka 46)

Navazuje na Stezku 45 a obsahuje další trenéry, třetí vstup do Dark Cave, dva Berry stromy a Dire Hit v Item ballu. Až zde skončíte, vraťte se zpět do New Bark Town.

Trenéři:

Route 26 (Stezka 26)

Až se znovu potkáte s vaším starým přítelem, profesorem Elmem, dostanete od něj Master Ball, což je nejlepší a nejúčinnější způsob odchytu divokých Pokémonů. Nyní však použijte Surf a přesurfujte vodu východně od New Bark Town. Odtud pokračujte přes jeskyni. Pomocí Waterfall se dostaňte k východu z malé jeskyně. Nyní na vás čaká několik trenérů na poražení a pokud se zastavíte v domku, dostanete v případě štěstí vašeho Pokémona jako dárek TM37 (Sandstorm). Další věci, které se na stezce nacházejí jsou Moon Stone, Rare Candy a TM22 (Solar Beam).

Trenéři:

Route 27 (Stezka 27)

Stezka 27 navazuje na 26. Najdete tu trenéry na poražení, domek dívky, která vám vyléčí vaše Pokémony, strom s Ice Berry a předmět Max Elixir. Na severním konci stezky se nachází vstup do dungeonu zvaného Victory Road, odkud cesta vede přímo k Pokémonové lize. Takže než se tam vydáte, mějte vyléčené své Pokémony.

Trenéři:

Victory Road (Vítězná třída)

Tento dungeon vede přímo k místu zvanému Indigo Plateau. Najdete zde předměty Full Restore, Full Heal, Max Revive a X Special. Bojujte zdetaké s divokými Pokémony, ať si vaše svěřence vycvičíte o něco levelů. Chytit zde můžete Pokémony Ursaring (Gold) a Donphan (Silver). Když se už budete blížit k východu z jeskyně, přepadne vás váš rival. Poražte ho, získejte zkušenosti a ježtě než odtud odejdete, najděte poblíž východu TM26 (Earthquake).

Trenéři:

Indigo Plateau (Plošina Indigo)

Konečně jste zde, v Pokémonové lize. Čeká zde na vás další úkol- porazit všech pět šampiónů v Elitě čtyř. Nejdříve ale vyléčte své Pokémony v PokéCentru a kupte si pomocné věcičky jako třeba Full Heals, Full Restores a podobně. Pokud se cítíte, že trenéry neporazíte, a chtěli byste ještě trénovat, promluvte si s chlapíkem, který u sebe má Abru- teleportuje vás zpět do New Bark Town.
Nyní si však více popíšeme něco o možném vítězství nad těmi 5. nejlepšími trenéry ze všech. Váš tým by se měl skládat z elektrického, bojového, ohnivého, psychického a hlavně také ledového (třeba skvělého Laprase) Pokémona. Ten ledový se hodí na Lance, nejlepšího člena elity čtyř, který vládne dračím Pokémonům. Ten jediný by vám mohl dělat problém. Ale nyní už se do toho pusťte. Nezapomeňte si předtím uložit pozici a také nesmíte opomenout, že když sem jednou vstoupíte, můžete odejít pouze s vítězstvím či prohrou. Ale nevzdávejte se, poražte všech pět přeborníků a prokousejte se tím až ke kreditům. Až všechny totiž porazíte, hra na pohled končí. Ale opravdu jen na první pohled, jelikož za sebou máte pouze první polovinu celé hry !

Trenéři:

Později: Až porazíte vašeho rivala v Mt. Moon, vraťte se sem v pondělí či ve středu pro "konečné zúčtování".

S.S. Aqua (loď Sv. Aqua)

Až konečně porazíte Elitu čtyř, počkejte až skončí kredity, spusťte hru znovu a dejte Continue. Ocitnete se opět v New Bark Town. Profesor Elm vám ve své laboratoři předá S.S. Ticket. Což je vstupenka na loď. Nyní máte možnost dostat se do Kanto a získat zde dalších 8 odznaků. Takže se dostaňte do Olivine City a odtud jděte na jih-přímo k molu. Odtud vyplouvá loď S.S. Aqua každé pondělí a pátek k přístavu ve Vermilion City. Jděte tedy v příhodný den k lodi a nastupte.
Při vstupu na loď potkáte chlápka, který hledá po lodi svojí dceru. Na vás je, abyste jí našli (co jiného). Bojujte tedy s trenéry po lodi a najděte vstup do podpalubí. Zde vám v postupu bude jeden chlapík bránit. Vraťte se tedy do jedné z kabinek u vchodu lodi. Tam si promluvte s chlápkem a nyní pokračujte už volnou cestou v podpalubí. Dostaňte se až ke kapitánovi, u kterého najdete hledanou holčičku. Ta se vrátí zpět k otci. Ten vám za odměnu dá Metal Coat, což je věc s dvojím využitím. To první je, že zvyšuje ocelové útoky a druhé využití slouží k vývoji Pokémonů Onix a Scyther. Až loď dorazí do přístavu, vystupte z ní. Ocitáte se v známém místě, v Kanto.

Trenéři:

Později: Pokud pojedete toto lodí zase někdy jindy, budete potkávat zase nové trenéry

Trenéři: (z Olivine do Vermilion)

Trenéři: (z Vermilion do Olivine)

Vermilion City (Rumělkové město) a Thunder Badge

Až sem dorazíte lodí, vyjděte po molu a ocitnete se v tomto městě. Nalézá se zde Poké Center, Poké Mart, zajímavý Fan Club (zde dostanete zdarma Rare Candy) a hlavně také stadiń. Zajděte dovnitř. Vezměte si s sebou své zemní Pokémony a porazit všechny zdejší elektrické Pokémony i samotného Lt. Surga bude hračka. Až tak učiníte, získáte od poraženého šampióna Thunder Badge, který zvyšuje rychlost vašich Pokémonů.

Trenéři:

Později:

Až získáte Expn. Card z Power Plant, vraťte se a za pomocí stanice Poké Flute probuďte spícího Snorlaxe u Diglett's Cave.
Clefairy Doll z Fan Clubu je ta, kterou hledá holčička ze Saffron City. Až obnovíte Power Plant a tím i přínos energie, vraťte se sem do Fan Clubu a získáte zmiňovanou panenku, kterou předejte Copycat v Saffron.
Až získáte všech 8 Kanto odznaků, chlapík stojící poblíž Snorlaxe vám dá Max Up.

Route 6 (Stezka 6)

Normální krátká stezka. Projděte jí severně. Hráči Silver mají zde šanci k polapení Meowtha.

Saffron City (Šafránové město) a Marsh Badge (Zlatý odznak)

Poměrně veliké město dříve ovládané organizací Team Rocket. V jednom baráčku na jihovýchodě vám človíček nadaný okultními silami předá TM29 (Psychic). Také můžete sebrat Up-Grade ve velké budově ve středu města a Focus Band v tom stadiónu více na západ. V tom východním stadiónu má domov Sabrina, tajemná dívka s psychickými Pokémony. Uvnitř se k Sabrině budete muset dostat přes několik teleportů, tady je řešení: vpravo nahoře, vlevo nahoře, vlevo dole a vlevo dole. Postupujte tak a dostanete se do místnosti se Sabrinou. Proti psychikům použijte duchový či temný (chyťte se Houndoura na Route 7) typy. Cena za vítězství bude v podobě Marsh Badge, který zvyšuje speciální útok vašim Pokémonům.

Trenéři:

Později:

Až obnovíte Power Plant, získejte Clafairy Doll z Fan Clubu ve Vermilion City a tu odneste Copycat, která má dům na severozápadě města. Za odměnu vám dá Pass, což je vstupenka, se kterou můžete použít rychlíka, který jezdí ze Saffron do Goldenrod City a naopak.

Route 7 (Stezka 7)

Tato stezka vede západně od Saffron City a máte zde první dobrou šanci polapit rovnou dva nejlepší zástupce temných Pokémonů. Nacházejíé se zde pouze v noci. Ten první je létající Murkrow a ten druhý vzácnější (a mnohem silnější) je Houndour. Nyní se však vraťte zpět do Saffron City a odtud pokračujte východně, na Route 8.

Route 8 (Stezka 8)

Najdete zde nějaké ty trenéry k poražení. Navíc zde můžete chytnout divoké Kadabry a Hauntery (ty druhé pouze v noci) a můžete si ze stromku u východního konce stezky utrhnout Prycureberry.

Trenéři:

Lavender Town (Levandulové město)

Zatím tu necí nic k práci. Jedinou zmínku ale můžu věnovat chlapíkoví na jihu města- ten může změnit přezdívky vašich Pokémonů.

Později: Až obnovíte sílu opravením Power Plant,zajděte do Radio Tower a Expn. Card, což je karta na přijímání stanic z Kanto.

Route 10 (Stezka 10)

Další krátká stezka která se nachází na severu Levander Town a vede do jeskyně Rock Tunnel.

Trenéři:

Rock Tunnel (Kamenný tunel)

Potřebujete Flash abyste si posvítili na cestu. Cesta tímto dungeonem je lineární, takže by něměl být problém jí projít. Cestou můžete najít Elixir, Revive, PP Up, Iron a TM47 (Steel Wing). Navíc toto je jediné místo, kde se dá polapit Cubone, Marowak a v spodním patře také Kangaskhan.

Route 9 (Stezka 9)

Až vyjdete z Rock Tunnel, cesta dál vede na západ. Mimochodem, jižní cesta přes vodu vede k Power Plant, u kterého si můžete chytit Electabuzze. Pokud budete mít dva opačného pohlaví, můžete si z tak vypěstovat Elekida. Nyní však rychle do Cerulean City.

Trenéři:

Cerulean City (Blankytné město) a Cascade Badge (Vodní odznak)

První úkol v tomto městě je najít věc, která dokáže zase uvést do provozu Power Plant. Nejdříve tedy zajděte do stadiónu. Misty zde není, ale stadión není úplně opuštěný. Zloděj od Teamu Rocket, kterého zde najdete, uteče. Proto jděte na sever z Ceruleanu přímo na Stezku 24 k mostu, kde nyní zlodějíček přebývá. Jděte k němu, poraže ho a poví vám tajemství. Ukradenou součástku z generátoru v Power Plant schoval někde ve vodě ve stadiónu. Znovu se tedy do něj vydejte a uvnitř přistupte k vodě, které je ve čtvercovém molu-tam Machine Part najdete. S ní se vydejte zpět do Power Plant. Tam jí předejte manažérovi. Od jednoho chlápka poblíž TM07 (Zap Cannon), silný elektrický útok. Nyní, když už je Power Plant opraveno, zajděte v Levander Town do Radio Tower-dostanete Expn. Card. Také zajděte do Fan Clubu ve Vermilion City-dostanete PokéDoll, kterou odneste Copycat, která sídlí v Saffron City. Pass který získáte slouží k rychlému přenosu rychlíkem ze Saffron City do Goldenrod City a naopak. Nyní však musíte zařídít, aby se Misty vrátila zpět do stadiónu. Proto seč nyní vydejte na sever z Cerulean City.

Trenéři:

Později:

ž se Misty vrátí zpět do stadiónu, jděte za ní si vybojovat další Kanto odznak. Na její vodní typy použijte své travní či elektrické borce. Až porazíte i jejího nejlepšího zápasníka-Laprase, získáte Cascade Badge, což je Vodní odznak.

Trenéři:

Route 24, 25 (Stezky 24 a 25)

Toto je cesta plné trenérů. Všechny tedy poražte a nakonec dostanete jako dárek Nugget. Na konci Route 25 najdete Billův starý dům, který teď obývá jeho děda. Ten slyšel od svého vnuka o plno zajímavých Pokémonech. Dá vám dárek, pokud mu ukážete toho, koho chce vidět a koho vám popíše. Nejdříve chce vidět Lickitunga, za toho vám dá Everstone. Poté by rád viděl Oddishe výměnou za Leaf Stone. Potom mu ukažte Staryou, dá vám Water Stone. Nyní mu ukažte Vulpixe (hráči Silver) nebo Growlitha (hráči Gold), obdržíte Fire Stone. A nakonec, pokud chcete i Thunder Stone, musíte mu ukázat Pichu. Až se také přiblížíte na jih od Billova domu, najdete tam Misty, která se poté vrátí do stadiónu. Jděte tam tedy za ní, poražte jí a potom odejděte na jih z Cerulean City na Stezku 5.

Trenéři:

Route 5 (Stezka 5)

Tato krátká cesta vede z Cerulean do Saffron City. Můžete zajít do domku, ve kterém vám žena předá Cleanse Tag. Nyní však odejděte do Saffron City. Odtud pokračujte západně a přejděte, zase na západ přes Route 7 k dalšímu velikému městu.

Celadon City (Seladonové město) a Rainbow Badge

Toto veliké město připomíná Goldenrod City. Je zde obrovský Poké Mart a také herna-Game Corner (Můžete zde vyhrát rozdílné TM a také jsou mezi výhrami Pokémoni Eevee a Porygon). Ve městě sice není podzemní průchod, ale je tu takové to překvapení. Zajděte do domku na jihu města, ve kterém se koná soutěž v jezení. Jděte tam ke koši a objevíte Leftovers. Tento předmět dokáže vyléčit malý počet HP přímo při boji, aniž by ste ztratili jedno kolo souboje. Od tohoto místa pokračijte na malou plošinu u stromů, použijte svůj Item Finder a objevíte PP Up. Potom ještě můžete zajít (pouze v noci) na sever města k velké budově. Obejděte jí a vstupte do ní zezadu. Nyní vyjděte až nahoru a poslechněte si od človíčka strašidelný příběh. Dostanete TM03 (Curse). Travní Pokémoni jsou jako doma v Eričině stadiónu, který njdete na jihozápadě. Vezměte sem s sebou svého ohnivého či travního svěřence a poražená Erika vám dá nejen Rainbow badge (Duhový Odznak), ale také TM19 (Giga Drain).

Trenéři:

Route 16, 17, 18 (Stezky 16, 17, 18)

Z Celadon City jděte západně. Nyní projeďte tyto tři stezky, které se převážně skládají z cyklistické stezky. Až sjedete dlouhým kopcem nak ole, pokračujte východně a zajděte do dalšího města.

Trenéři:

Fuchsia City (Fuchsiové město) a Soul Badge (Duchovní odznak)

Safari zone je zavřená, takže sem nemůžete. Nezdržujte se tedy a rovnou zajděte do stadiónu. Utkáte se zde s jedovými Pokémony, takže si sem vezměte svého psychika. Pokud čekáte, že zápas o odznak podstoupíte s chlapíkem Koga, jste na omylu. Ten je teď v Elitě čtyř a místo něj sem nastoupila Janine, což je Kogova dcera. Uvnitř stadiónu jsou neviditelné zdi, ale jde poznat, kde se nacházejí. Také si všimněte, že všechny trenéři na stadióně vypadají stejně. Jen jedna z nich je ale pravé Janine, ostatní jsou maskovaní trenéři. Až Janine najdete, poražte jí a získáte Soul Badge (Duchovní odznak) a jako dárek dostanete nejsilnější jedový útok, a to TM06 (Toxic).

Trenéři:

Route 12, 13, 14, 15 (Stezky 12, 13, 14, 15)

Vemte to východním východem z Fuchsia City a pokračujte přes Stezku 15 východním směrem. Poté po Stezce 14 severním směrem až k bludišti. Tam už je Stezka 13 a tou pokračujte východním směrem až k molu. Až budete na Stezce 12, vyjděte po molu severně a až najdete cestu, která vede doleva a na ktéré spí Snorlax, vydejte se tam.. Na začátku cesty také můžete najít PP Up. Holka na Stezce 14 by také ráda měnila. Pokud jí dáte Chansey, dá vám prehistorického a dost cenného Aerodactyla. Pokud se ptáte, kde Chansey najít, tak nezoufejte. Chansey se nachází třeba hned v trávě, ve které ona dívka stojí. Ale pozor, Chansey se zde vyskytuje dost málo a je těžké jí najít. A když už jí najdete, hodně těžce se chyté. No, na Stezce 13 můžete najít místo na jihu, kde pomocí Item Finder vystopujte Calcium. A pokud se na Stezce 12 přepravíte k místu za vodou a použijete na strom Cut, získáte zlatý Nugget. Na stezce 11 na molu je také domeček, ve kterém vám rybář (musíte mu odpovědět ano-yes) předá Super Rod, což je nejlepší věc na odchyt POK0MONů rybařením. Nyní však se dostaňte na zmiňovanou Route 11.

Trenéři:

Route 11 (Stezka 11) a Snorlax

Krom několika trenérů a Bobulového stromu (berry tree) zde moc nenajdete. Najděte však místo, na kterém spící Snorlax blokuje cestu do Diglett´s cave. Přistupte k němu a v Poké Gearu si navolte z Kanto skladeb stanici zvanou Poké Flute-ta Snorlaxe probudí. Ale pozor, ještě před tímto činem si nezapomeňte uložit hru! Až budete se Snorlaxem bojovat, snažte se ho nezabít a odchytit ho. Tento Snorlax je totiž jediný v celé hře! Až bude mít tedy málo HP, zkuste štěstí a hoďte na něj Great ball, Ultra Ball ale největší štěstí asi budete mít s Heavy Ballem. Až ho chytíte, bude mít u sebe Leftovers, které si od něj můžete vzít. Nyní však vstupte do jeskyně, kterou Snorlax blokoval.

Trenéři:

Diglett's Cave (Jeskyně Diglettů)

Zde není skoro nic dodat. Tento naprosto lineární tunel vede na Route 2. Můžete si zde chytit Pokémona Diglett a jeho druhou vývojovou fází-Dugtrio.

Route 2 (Stezka 2)

Vyjděte z Diglett´s Cave a ocitne se zde, na stezce 2. V trávě můžete chytit Pikachu, ale pozor, je na malém levelu a abyste ho nezabili používejte útok False Swip. Pokud si chytíte dva Pikachu s různým pohlavím, můžete z nich vypěstovat Pokémona Pichu. Také zajděte do domku poblíž Diglett´s cave. Chlapík uvnitř vám dá Nugget pouze za to, že jste ho navštívili. Na stezce se navíc ještě nacházejí předměty Max Potion, Carbos, Elixir and a Dire Hit. Až zde skončíte, opusťte stezku severním směrem. Dostáváte se k dalšímu městu.

Trenéři:

Pewter City (Cínové město) a Boulder Badge (Kamínkový odznak)

Do tohoto města se musíte vydat, třeba už jen kvůli odznaku. Při vstupu si pohovořte s dědulou stojícím poblíž východního východu z města. Stařec vám předá Silver Wing (pokud hrajete Gold) či Rainbow wing (pokud hrajete Silver). S touto věcičkou můžete polapit i druhého Legendárního ptáka. Hráči Silver Ho-oha a hráči Gold Lugiu. Ale Lugia (Gold) i Ho-oh (Silver) budou na levelu 70, takže se budou dost těžko chytat. Za další, osoba v Poké Centru s vámi vymění svého Rapidashe za Glooma. Ale Rapidash se dá lehce chytnout, takže není vůbec nutné tuto výměnu podstoupit. Nyní už však pojďme do stadiónu. Zdejší šampión Brock má oblibu kamenné Pokémony, takže sem vezměte svého travního či vodního zápasníka. Až všechny zde porazíte, dostanete Boulder Badge (Kamínkový odznak) a s ním opusťte město východním směrem.

Trenéři:

Route 3 (Stezka 3)

Další z mnoha stezek. Jedinou zajímavostí je, že vede do Mt. Moon. Než ale do jeskyně vejdete, připravte se na souboj, který se uskuteční hned po vstupu do ní.

Trenéři:

Mt. Moon (Měsíční hora)

Jak vstoupíte do této hory, potkáte se zde s vaším rivalem. Je to váš předposlední zápas s nim (poslední se odehrává v Indigo Plateau. Až ho porazíte, pokračujte jeskyní východně a najděte východ. Na venkovní ploše, na které se objevíte, je obchůdek se suvenýry (zavřený v noci) a pokud je právě pondělí noc, uvidíte tanec Clafair. Když se ke Clafairám přiblížité, utečou. Rozbijte za pomocí Rock smash kámen, kolem kterého tancovaly a Moon Stone bude váš. Nyní však zajděte zpět do jeskyně. Můžete si zde chytit taky Clafairy. Ze samičky a samička si pak můžete vypěstovat Pokémona Cleffa. Nyní však opusťte jeskyni východem na jihu.

Trenéři:

Route 4 (Stezka 4)

Tato krátká cesta spojuje Mt. Moon a Cerulean City. Seberte HP Up na severovýchodě. Také si všimněte, že pokud skočíte přes takovou tu plošinu a ocitnete se v Cerulean City, nemůžete se vrátit zpět. Až/Pokud tak učiníte, použijte Fly a odleťte do Pewter City. Odtud jděte na Stezku 2 a z té jižně pokračujte do dalšího města.

Trenéři:

Viridian City (Chromové město)

Šampión zdejšího stadiónu zde není, ale brzy ho už budete moct vyzvat. Novinkou ve městě však je Trainer House ve středu města. Uvnitř můžete zápasit s trenérem, který je buď okopírován podle toho, s kterým jste naposled zápasili přes Link Cabel nebo pokud jste přes Link Cabel nezápasili, budete zápasit s Calem. Je to dobrá cesta k získání mnoha zkušeností. Ještě než ale opustíte město, promluvte si s chlápkem na jihozápadě (dostanete se k němu za pomocí Cut nebo Surf), který vám dá TM42 (Dream Eater).

Trenéři:

Později:

Až zařídíte, aby se trenér Blue (Gary) vrátil zpět z Cinnabar Island) a poté porazíte Blaina, přijďte zpět sem do stadiónu. Blue má vyvážený tým různých typů. Proto byste ve svém týmě měli mít ohnivého, elektrického, vodního a broučího nebo temného Pokémona. Pokud zvítězíte, získáte poslední Kanto odznak a budete se moct vydat k poslednímu protivníkovi.

Trenéři:

Route 1 (Stezka 1)

Krátká cestička, která vede z jihu Virdian City a vede k rodnému městečku Ashe-Pallet Town. Abyste se tam dostali, projděte stezku směrem na jih. Cestou můžete ze stromu sebrat Bitter Berry a můžete si chytit Noctowla.

Trenéři:

Pallet Town (Oblázkové město)

Toto je malé městečko, ve kterém byli zrozeni Ash a Gary a navíc v tomto městě má svou laboratoř i významný profesor, se kterým jste se už setkali. Až budete mít tedy všach 8 Kanto odznaků, zajděte za Oakem a on vám spřístupní vstup k Stříbrné jeskyni. Nyní je ale zajímavý dům nalevo od Stezky 1. Holka v něm vám upraví jednoho vašeho Pokémona, pokud jí navštívíte 3:00 a 4:00 dopoledne. Tím, že je upraví jim zvyšuje štěstí. Nyní však už běžte na jih města a surfujte po vodě zase jižně.

Později:

Vraťte se sem s 8. Kanto odznaky a navštivte profesora Oaka. Zpřístupní vám finální sekce: Route 28 a Mt. Silver.

Route 21 (Stezka 21)

Na severu této vodní stezky najdete zatravněnou zem, ve které najdete Mr. Mimea. Jinak pokračujte surfováním na jih až k pevnině.

Trenéři:

Cinnabar Island (Růžový ostrov)

Nejdříve si promluvte s Blue (Garym), který stojí na ostrově. Až tak učiníte, Blue se vrátí na stadión ve Virdian City. Ještě než však Garyho vyzvete, musíte pokořit Blaina, který je nedaleko. Takže surfujte z ostrova východním směrem. Pokud si chcete zarybařit, použijte Super rod k odchytu několika cenných Pokémonů.

Route (Stezky) 19, 20 a Volcano Badge (Sopkový odznak)

Trenéři:

Route 22 (Stezka 22)

Tato stezka začíná západním východem z Vermilion City a je jakousi vstupní branou Pokémonové ligi. Vstupte tedy do veliké budovy. Dostanete se do místnosti, která vede do Victory Road. Nyní však máte přístup i do Mt. Silver. Vyjděte tedy západním východem.

Route 28 (Stezka 28)

Nyní se ocitáte na úpatí Mt. Silver. Můžete zde pochytat další nové Pokémony. Jedním z nich je i Temný/ledový Sneasel, kterého má i váš rival. Na stezce se také nachází i Poké Centrum, kde si můžete nechat vyléčit vaše zraněné Pokémony ještě před finálním soubojem. Blízko centra je také dům, ve kterém od ženy obdržíte TM47 (Steel Wing). A pokud se před dveřmi do domku otočíte napravo, máte šanci najít poblíž stromů Rare Candy která se nachází tímto směrem. Nyní už se však vydejte přímo k vchodu do Mt. Silver.

Mt. Silver (Stříbrná hora) a Finální zápas

Potřebujete zde mít techniky Flash, Surf a Waterfall. Můžete také zde odchytit další nové zajímavé Pokémony, ale některé však jen v noci. Také zde můžete najít tyto předměty Max Elixir, Escape Rope, X Accuracy, Full Restore a Max Revive, které se budou ve finálním zápase hodit. Až však dorazíte k místu, kde samotný šampión Ash přebývá, uložte si hru. Ash je nejsilnější a nejtěžší trenér v celé hře. Už třeba jeho Pikachu na levelu 81 je zárukou vašeho budoucího snažení. Proti Pikachu si vezměte svého zemního zápasníka. Proti Blastoisovi si vezměte elektrického či travního, proti Charizardovi vodního a proti Venusaurovy ohnivého či létajícího. Proti psychickému Esponovi pošlete svého broučího či úplně nejlépe temného zápasníka. Nejtěžší Ashův Pokémon pro vás bude asi Snorlax. Proti tomu si vezměte třeba bojového Pokémona a pořádně Snorlaxe silnými bojovnými technikami (třeba Mega Kick) vyklepněte, když bude spát. K tomu by vaši Pokémoni měli být vycvičeni alespoň nad level 70. Se správnou taktikou, plnou kapsou předmětů na uzdravení a taky s trochou toho štěstí by se vám mohlo podařit Ashe pokořit a tím se stát ultimátním mistrem Pokémonů!

Trenéři:

Súvisiace hry: Pokémon Play It!
Pokemon: Project Studio Red
Pokemon: Yellow
Pokemon: Red/Blue
Pokemon: Project Studio Blue
Pokemon 2: Trading Card GameDiskusia Príspevkov: 254 Hodnotenie
1622 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |