HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21252
5455
5063
1438
1600
7336
6080
13003
1687

Online 25887 uživatelů

Návody > Quake


Zobrazení:18767
Autor návodu:Štěpán Káňa, Karel Šuhajda

Myslím, že každý z nás si dokáže vzpomenout na chvíli, kdy hrál poprvé Doom. Díky skvělým zbraním, nepřátelům a dalším faktorům doplňujícím atmosféru si získal mnoho hráčů a stal se snad nejpopulárnější hrou vůbec. Z množství zásadních a revolučních myšlenek je však za nejpodstatnější novinku obecně považována možnost hry více hráčů po síťi nebo modemu. Výsledkem jsou tisíce dalších levelů, nejrůznější úpravy hry, internetové žebříčky, miliony hodin pracovní doby strávených jinak, než by si zaměstnavatel představoval a v neposlední řadě také fakt, že hra tohoto typu, která neumožňuje multiplayer, je vlastně předem odsouzena k neúspěchu.

Ale id software nespí na vavřínech: po množství variací na Doom přichází Quake, který neznamená jen předěl v 3D hrách obecně, ale hlavně v síťové hře. Hra se drží architektury klient/server: u Quake to vypadá tak, že klient zajišťuje grafiku a server vše ostatní. Díky této vlastnosti je možné se (narozdíl od her jako Doom) kdykoliv připojit do běžící hry a zase z ní odejít. Mezi další výhody patří větší počet hráčů (na jednom serveru může hrát až 16 lidí!) nebo dedicated/listen server. Listen server běží na počítači, kde se zároveň hraje; tato možnost je určena pro hru s malým počtem klientů, například hru po modemu nebo malé lokální sífi. Dedicated server je samostatný počítač, který slouží pouze jako server; jeho nasazení je nutností při velkém počtu klientů. Protože dedicated server není náročný na výkon počítače, většinou postačí 486ka, na které se Quake dost dobře hrát nedá. Na jednom počítači může běžet dokonce několik dedicated serverů!

Quake nabízí tři možné varianty síťové hry:

Deathmatch:

V tomto módu je každý proti každému, ve hře nejsou žádné příšery a cílem je zabít co nejvíce protivníků - každý hraje za sebe. Za každého mrtvého hráče získáváte jeden Frag. Zbraně a ostatní věci, které seberete, se po chvíli zase objeví. Pokud se vám podaří zabít sebe (ať už raketou, utopením nebo jakkoliv jinak), ztrácíte jeden Frag. Pokud jste zabiti, objevíte se na nějakém náhodném místě v levelu.

Cooperative:

Společně s ostatními spoluhráči bojujete proti příšerám v Quake. Jakmile se někdo dostane k východu z levelu, všichni hráči level opouštějí, ať jsou kdekoliv. Pokud jste zabiti, objevíte se na začátku levelu.

Team Play:

je zajímavou kombinací Deathmatch a Cooperative: hráči jsou rozděleni do týmů, které bojují proti sobě. Další zpestření přináší možnost "No friendly fire", kdy nemůžete zabít ani zranit ostatní členy vašeho týmu.

Kompletní 3D prostředí Quake přináší obrovské možnosti: v Quake není problém vytvořit level, který obsahuje patra nad sebou, mosty... Mimo třiceti levelů rozdělených do epizod, začátečního a koncového levelu najdete přímo ve hře dalších šest speciálních arén pro Deathmatch. Pokud se vám to zdá málo, další nové levely vytvořené hráči se objevují jako houby po dešťi, takže o zábavu na hodně dlouho je vystaráno. A Quake jde ještě dál: id software uvolnil vlastní jazyk podobný C, ve kterém je možno celou hru od základu změnit!

Malá ukázka QuakeC:

void() W_FireShotgun ={
local vector dir;
sound (self, CHAN_WEAPON, "weapons/guncock.wav"; 1, ATTN_NORM);
self,punchangle_x = -2;
self.currentammo = self.ammo_shells = self.ammo_shells - 1;
dir = aim (self, 100000);
FireBullets (6, dir, '0.04 0.04 0');};
Pokud nechcete sami QuakeC programovat, lze využít toho, co pro vás připravili ostatní hráči: existují desítky nových zbraní, od pipe-bomb, inspirované hrou Duke Nukem 3D až po řízené střely. A nejedná se jen o zbraně: můžete modifikovat vlastnosti hráčů (např. můžete modifikovat Pentagram of Protection tak, že jeho sebráním získáte vlastnosti některého z nepřátel normální hry) nebo gravitaci. Možnosti QuakeC jsou v podstatě nekonečné a výhodou je, že většinou stačí, když se modifikovaná část kódu nachází na serveru.

Jak zvítězit v multiplayeru?

Chtěl bych zde popsat pár univerzálně použitelných tipů a triků:

Zbraně

Axe:

raději utečte, než abyste někoho zkoušeli zabít sekerou. Je příliš slabá a hlavně musíte být velice blízko protivníka. Její jedinou výhodou (ale zase ne až tak výbornou) jé fakt, že nepotřebuje žádné náboje.

Shotgun:

Dost slabá zbraň, ale střílí relativně rychle a nábojů je skoro vždy dostatek.

Double-Barreled Shotgun:

lepší, dvouhlavňová modifikace, používá stejné střelivo jako Shotgun. Větší palebná síla je vykoupena delší dobou nabíjení a značným rozptylem: snažte se proto dostat co nejblíže k proti1 hráči.

Nailgun:

střílí rychle, ale není příliš 1 účinný. Hodí se pro pokropení místnosti.

Super Nailgun:

čtyři hlavně spotřebují ohromné množství střeliva. Super Nailgun je moje oblíbená zbraň proti lidem, kteří nepoužívají nic jiného, než Rocket Launcher.

Grenade Launcher:

velice zajímavá zbraň - pokud granát nikoho nezasáhne, vybuchne až po chvíli, takže se často hodí na krytí ústupu. Dá se s ním střílet za roh, zkuste to. Grenade Launcher i Rocket Launcher používají stejný typ raket.

Rocket Launcher:

Jedná se o asi nejlepší zbraň ve hře. Má značnou ničivou sílu, rakety létají relativně rychle a hlavně přesně. Jak se proti raketám bránit? Nastavte si separátní klávesy na úkrok doleva a doprava, jen tak můžete rychle uhýbat.

Thunderbolt:

speciální, velice ničivá zbraň, bohužel s relativně krátkým dostřelem. Pokud z Thunderboltu vystřelíte pod vodou, spotřebujete všechnu munici a zničíte sebe i ostatní, kdo se v té chvíli ve vodě nacházejí: to se může hodit, když je ve vodě například pět lidí.

Artefakty

Mimo běžných lékárniček (15 a 25 hitpointů) a krabic se střelivem můžete najít:

Armor:

zbroj existuje ve třech modifikacích: zelená: 100 bodů žlutá: 150 bodů červená: 200 bodů. Pokud se vám zdá, že nepřítel nejde raketou zabít, nejspíš má červenou zbroj. Nebo nesmrtelnost :-)

Megahealth:

Přidá vám 100 hitpointů. Po chvíli začnou hitpointy nad 100 pomalu mizet.

Biosuit:

Ochranný oblek, s kterým můžete dýchat pod vodou a plavat v žíravině bez nebezpečí. Neochrání vás však proti lávě.

Pentagram of Protection:

tento rudý pentagram vás učiní na 30 sekund zcela nezničitelným.

Quad Damage:

vaše zbraně jsou po dobu 30ti sekund 4x silnější. Pozor na raketomet, stává se nebezpečným i pro vás, pokud nejste na otevřeném prostranství.

Ring of Shadow:

Jaké to asi je, být skoro neviditelný? Tento zlatý prsten vám to na půl minuty umožní.

Hra po Internetu

Protože se Quake dá hrát i po TCP/IP, hráčům se otevírá nová dimenze hry: co může být zajímavějšího, než hrát s někým z opačné polokoule, vzdáleným desítky tisíc kilometrů? Internet nabízí spoustu serverů, takže bude vždy s kým hrát. Pokud si to chcete zkusit, zřejmě nejlepší seznam najdete (pomocí fingeru) na adrese Servers@ns.stomped.com. Ale nic není dokonalé, ani Quake: současná implementace se potýká s rychlostními problémy a pro plynulou hru je nezbytný ping na server pod 200 ms (ping z konzoly). Obávám se proto, že Quake po Internetu je zatím pro běžného občana naší země zatím nedostupný. Na problému se však intenzívně pracuje: Win32 dedicated server, který je mnohem rychlejší než současná DOSová nebo Linuxová verze je na spadnutí. Bude se jednat o aplikaci běžící v textovém módu Win32. (Mimochodem, Quake pro Windows NT a Windows 95 se též připravuje a bude podporovat 3D akcelerátory, DirectX a podobné Microsoftí vymoženosti. A to nejlepší: pro majitele současné dosové verze bude zdarma ). Hlavní programátor id software, John Carmack, již nyní tvoří novou koncepci síťové hry, jejíž hlavním cílem je právě zvýšit hratelnost pro ty, kteří jsou k Internetu připojeni přes PPP a modem.

K vyřešení tohoto problému je potřeba změnit síťovou část hry: klient dostává více samostatnosti, server zpracovává packety tak, jak přijdou: současná koncepce, kdy server zpracovává odpovědi od všech klientů najednou bude zrušena. Mezi další zlepšení patří možnost omezení množství přicházejících packetů klientem, aby se zabránilo zahlcení modemových uživatelů nebo fakt, že klient si musí o packet požádat, takže server už je neposílá naslepo. Těmito a dalšími změnami se podařilo snížit čas od přijetí packetu na server k odeslání odpovědi na 4 ms, což je jistě vítané zlepšení oproti 50 ms současných dedicated serverů.

Celý projekt se nazývá QuakeWorld: ke hře bude potřeba nový klient i server, ale data budou použita z normálního Quake, takže budou stačit nové EXE soubory. V id software bude běžet jeden hlavní server; na ten se automaticky připojí každý herní server, který kdokoliv kdekoliv na Internetu zřídí. Klient se po spuštění připojí na hlavní server, aby zjistil, které servery pro hru jsou momentálně k dispozici. Na hlavním serveru bude běžet ohromná databáze, kde bude mít každý hráč vlastní účet. To umožní vytváření nejrůznějších statistik a žebříčků, a jistě i mnoho dalších, pro nás hráče zajímavých věcí. QuakeWorld vypadá skvěle, ale přece jen: koncepce jednoho hlavního serveru, ze kterého jde vše kontrolovat mi až příliš začíná připomínat George Orwella ...

Hra Quake obsahuje takzvané tajné lokace - "secrety". Pokud se do nich dostanete, najdete tam obvykle něco užitečného a současně máte dobrý pocit, že jste odhalili další z tajemství hry. Pokud stojíte před teleportem kterým opustíte mapu a zjistíte, že jste všechna tajemství neobjevili, může to pro vás být frustrující. Proto je zde tento seznam, s jehož pomocí zaručeně žádný "secret" neminete.

Seznam obsahuje i lokace, které jsou de facto tajné, ale hra je jako tajné neregistruje. Takové lokace jsou označovány jako "EXTRA". V seznamu nejsou fígle které k průchodu mapou nutně potřebujete a bez nichž byste se do další mapy nedostali.

Poznámka k překladu - pro většinu předmětů ve hře se mi podařilo najít odpovídající české výrazy. Co odolalo, byly "megahealth" (přidá 100 k zdraví) a "quad damage" (zečtyřnásobí sílu všech zbraní). Byl bych proto rád, abyste tyto výrazy nepovažovali za chybu.

Introduction

Nightmare obtížnost - Jděte vstupem do čtvrté epizody. Skočte do jezírka a ve vodě plavte zpět pod místo ze kterého jste skočili. U stěny spadněte dolů - octnete se na trámu, po kterém můžete přejít do vstupu jeskyně s teleportem pro Nightmare obtížnost.

EXTRA - Pokud v jeskyni s teleportem pro Nightmare obtížnost vystřelíte do čtvercového "světla" před teleportem, dozvíte se, že Well of Wishes vás čeká v Crypt of Decay.

Dimension of the Doomed

E1M1: The Slipgate Complex

Jděte dopředu a vyskočte do blikajícího výklenku. Vystřelte do pravé boční zdi. Je tam krabice nábojů.
Skočte pod most do vody a jděte vodou do jeskyně. Hlouběji v jeskyni se ze dna zvedají schody na plošinu na které je megahealth. Na konci jeskyně je pak výtah který vás dopraví zpět na začátek mapy.
Za mostemn projděte dveřmi a dejte se doprava. Je tam sloup a na něm nahoře symbol rotující planety. Stoupněte si do rohu pod výklenek ve zdi a vystřelte na symbol. Výtah vás zvedne na úroveň výklenku - zde vystřelte na symbol rotující planety na stěně. Uvnitř je quad damage.
Uprostřed mostu přes sliz se otočte doleva - uvidíte rudý kříž ve výklenku ve zdi. Střelte do něj. Vlevo od vás se otevře vchod k dvouhlavňovce.
Nad točitým chodníkem si všimněte tmavého výklenku ve zdi. Před ním je výstupek s tlačítkem a světlo. Vyskočte na zábradlí a odtud na světlo. Přejděte na výstupek s tlačítkem (občas při přechodu spadnete, ale skákání je obtížné). Na stěně uvidíte zapuštěné schody vedoucí k výklenku. Skočte na nejnižší z nich a pak nahoru do výklenku. Uvnitř je megahealth.
Na konci točitého chodníku jsou dveře a vpravo za sloupem je skafandr. Seberte ho a přeskočte zábradlí do slizu. Plavte do dveří. Na konci tunelu uvidíte na hladině čtvercový otvor. Jím se vynořte. Jste na plošině, kde je žluté brnění a teleport, který výs odnese do výklenku nad dveřmi za mostem.

E1M2: Castle of the Damned

Na začátku uvidíte most přes vodu. Skočte do vody vpravo od mostu a vystřelte na světlejší obdélník v pravé zdi. Otevře se vstup do tunelu na jehož konci je krabice nábojů.
V hale s mostem ve tvaru U a žlutým brněním skočte dolů do vody a jděte k rudému symbolu na zdi. Ve stěně se otevře vstup k lékárničce, bedně hřebíků a teleportu.
V hale za dveřmi které se otevřou poté co seberete stříbrný klíč je na sloupu uprostřed povysunutý kámen. Stiskněte jej a v boční zdi se otevře přístup ke quad damage.

E1M3: The Necropolis

U obra za mřížemi jděte dolů po schodech. Až dojdete na most, otočte se na něm doprava a skočte dolů. Vystřelte do zadní zdi výklenku v levé stěně. Uvnitř jsou rakety a lékárnička.
Stoupněte si na výstupek se zlatým klíčem, zády k vstupu do jeskyně který je jediným východem z tohoto místa. Na zdi před vámi uvidíte místo, kde je povrch jakoby pootočený. Jděte k tomu místu. Zde je pod vodou tunel k prstenu neviditelnosti.
V chodbě kde jsou u stropu dvě plošiny s obry a žluté brnění ve výklenku za mřížemi. Zabitím obrů odstraníte mříže. Pak střelte do zadní stěny výklenku. Otevře se přístup k teleportu na plošiny, kde byli obři.

E1M4: The Grisly Grotto

Za prvními dveřmi je u stropu plošina a vpravo a vlevo rudé symboly. Střelte do obou a plošina spadne. Můžete s ní zabít i rytíře dole.
Až dojdete k jezeru, skočte do něj a otočte se doprava. Ve zdi pod vodou uvidíte výklenek který vede k bedně raket.
Za mostem přes sliz vyjeite nahoru a stiskněte všechny tlačítka v podlaze. Ve stěnách se otevřou dveře které umožní přístup do výklenků nad slizem. V obou výklencích stiskněte tlačítko v boční stěně. Pak se vraťte do místnosti s jezerem. V pravé stěně za šikmým sloupem se pod vodou otevřel vstup k teleportu do tajné mapy.

E1M8: Ziggurat Vertigo (tajná mapa)

Na začátku si všimněte pentagramu u pyramidy. Seberte jej a skočte do lávy. Plavte pod chodník na kterém pentagram byl a do tunelu směrem od pyramidy. Najdete tam quad damage, lékárničku a teleport.
Za dveřmi otvíranými stříbrným klíčem jděte doleva dozadu. Na pravé stěně uvidíte tmavší obdélník. Střelte do něj a otevře se přístup ke krabicím s hřebíky.

E1M5: Gloom Keep

Na začátku se otočte doprava a skočte do vody. Vpravo uvidíte vstup do jeskyně kde je megahealth a krabice hřebíků.
Od začátku: přes most a doprava, dojdete do místnosti kde je v levém rohu na balkónku obr. Skočte na zábradlí a dále na stěnu která místnost rozděluje. Z ní pak skočte na balkónek. Je tam krabice raket a žluté brnění.
V místnosti kde je most tvaru Y jděte doprava. Dostanete se do haly se sloupem uprostřed. Zajděte pod lampu na sloupu a vyskočte. Ve zdi za sloupem se otevře přístup ke žlutému brnění.
V místnosti kde je na zemi stín ve tvaru Q vstupte do teleportu zezadu od stěny. Najdete tam Quad damage.
Poté co spadnete dírou za dveřmi otevíranými zlatým klíčem, otočte se zády k teleportu a střelte do stěny s pootočenou strukturou. Je tam modré brnění a teleport nahoru.

E1M6: The Door to Chthon

Projděte chodbou ve které je pod podlahou viditelná láva na konec (dveřmi). Vpravo na stěně uvidíte obrys dveří. Dojděte k nim, otočte se doleva a nahoru. Uvidíte tam rudý symbol "Q". Střelte do něj a dveře se otevřou. Projděte jimi a výtah vás vyveze nahoru na ventilační šachty tvaru U. Pod spodní stranou tohoto U uvidíte strop místnosti pod vámi. Na něj skočte - najdete tam Quad damage.
Poté co projdete chodbou ve které se na vás řítí stěna s trny se do této chodby vraťte a u vchodu počkejte, až stěna přejede kolem. Za ní je teleport k super nailgunu a krabici hřebíků. Také můžete skočit do výklenku po straně, kde je megahealth.
V místnosti s jezerem lávy u strany a sloupem uprostřed stiskněte tlačítko ve tvaru Q na stěně za sloupem. Tím se na sloupu odkryje rudý symbol. Střelte do něj a schody vedoucí ke dveřím vlevo sjedou dolů. Najdete tam krabici raket.
Počkejte na místě #3 dokud schody nevyjedou nahoru. Odkryje se vám cesta k teleportu. Poté co jím projdete octnete se na plošině a naproti najdete megahealth.

E1M7 The House of Chthon

Jak zabít Chthona - Lze mu ublížit jen jedním způsobem - blesky. V horním patře místnosti jsou v podlaze zapuštěna tři tlačítka. Levé a pravé spouštějí elektrody, střední zapíná elektrický výboj. Je potřeba vždy spustit obě elektrody a pak zapnout výboj - opakovat dokud toho nebude mít dost.

The Realm of Black Magic

E2M1: The Installation

Až dojdete do místnosti s vodou a mostem napříč dojděte do středu mostu a otočte se doleva. Před vámi je roh místnosti vyplněný "komínem". Skočte do vody a plavte pod něj. V rohu uvidíte tunel nahoru - plavte dovnitř. Nahoře najdete červené brnění.
V místnosti se zlatou kartou je u stěny naproti kartě díra s vodou. Skočte do ní a plavte chodbami k místu, kde se dá z vody vystoupit.
V místnosti se zlatou kartou jsou po stranách dva výklenky. V jednom z nich bliká světlo. U pravé strany tohoto výklenku jsou schůdky po kterých vyskákejte nahoru a pak na plošinu po levé straně výklenku. Zde můžete projít zadní stěnou výklenku. Najdete tam megahealth.
V místnosti s kruhovým bazénem vody skočte do vody a plavte doprostřed. Střelte do mříže na dně. Otevře se průchod do šachty. Na jejím dně je ve zdi další mříž - do ní střílejte tak dlouho, až uslyšíte, že se někde otevřely dveře. Pak plavte dál chodbou která vede ze dna šachty. Dostanete se do místnosti s teleporterem a ...
... a pokud jste do mříže na dně šachty stříleli dostatečně dlouho, je před vámi otevřen vstup k pentagramu. Pokud ne, vraťte se a zkuste to znovu.
V místnosti s velkou kovovou klecí plnou beden stiskněte tlačítko na stěně. To otevře přístup k výtahu. Nejezděte nahoru, místo toho výtah přejděte do malé místnosti za ním. Vystřelte do zdi vlevo - najdete tam quad damage.
Poté co vyjedete dvěma výtahy podél klece nahoru, všimněte si místa, kde lze do klece vstoupit. Skočte dovnitř a slezte úplně dolů. Najdete tam žluté brnění.

E2M2: The Ogre Citadel

Od začátku sejděte schody a skočte do příkopu. Jděte doleva a do jeskyně. Na jejím konci vás výtah vyveze nahoru kde najdete megahealth.
Od #1 jděte vodou a držte se levé zdi tak dlouho, až se před vámi objeví schody. Nahoře najdete granátomet.
Od #2 projděte dveřmi které se otevřou a zahněte vpravo. Hned za rohem je okno, kterým proskočte na plošinu pod ním. Jděte po plošině a přes most až do místnosti s teleportem kde najdete megahealth.

E2M3: The Crypt of Decay

Až dojdete no most, skočte z něj do vody. Na zdi pod mostem (nad vodou) uvidíte šipku a pod ní je tunel. Dejte se jím na konec a pak doleva - pod vodou tam uvidíte další průchod označený šipkami. Za ním rovně až uvidíte průchod doprava za kterým jsou schody. Tam najdete červené brnění.
V místnosti před dveřmi otevíranými zlatým klíčem uvidíte v rohu plošinu na které stojí zombie. Zabijte je šikovně vrženým granátem a ve stěně vpravo se otevře průchod na jejich plošinu.
Poté co seberete zlatý klíč, otevřou se troje dveře do tří malých místností. Vejděte do té vpravo a vystřelte do její zadní zdi. Za ní najdete megahealth a pod vodou žluté brnění a zabarikádovaný průchod.
Z poslední křižovatky před východem odbočte doleva do místnosti s krabicemi. Na stropě je tam rudý symbol. Střelte do něj a otevře se vám vstup do místnosti kde je megahealth a tlačítko. Tlačítko otevírá zábranu které jste si všimli u #3.
EXTRA 1 - Well of Wishes - Po průchodu chodbou s vrhači šipek se otočte doleva dozadu. Je tam špatně osvětlená plošina a na ní quad damage. Skočte na ni (chce to trochu šikovnosti) a jděte dál po úzké římse podél zdi. Dojdete ke vchodu do jeskyně a na jejím konci je studna. Dole na vás čeká DopeFish a pár užitečných věcí.
EXTRA 2 - Projděte vstupem u #3, který jste otevřeli tlačítkem u #4. Najdete tam teleporter do tajné mapy.

E2M7: Underearth (tajná mapa)

Vlevo od dveří na zlatý klíč ze zdi lehce vystupuje cihla. Stiskněte ji a otevřete tím vstup do výklenku s quad damage.
Za dveřmi na zlatý klíč dojdete do místnosti s mostem přes sliz. Pod místem kterým jste vešli najdete vstup do místnosti - tam seberte skafandr. Vraťte se do slizu a pod druhým koncem mostu se propadnete do jeskyňky s červeným brněním. Ven ze slizu se pak dostanete pomocí tlačítka na stěně.
EXTRA - Střelte jednou do každého obrazu na stěně (při prvním výstřelu krvácejí). Pak dojděte do chodby s blikajícím světlem a zde do výklenku vpravo, kde střelte do zadní zdi. Otevře se místnůstka s iniciály Tima Willitse a jeho sestry Terezy Chasarové a symbolem z map pro DOOM2 které vyrobili.

E2M4: The Ebon Fortress

Před vstupem do pevnosti zajděte do rohu vpravo od ostrůvku. Potopíte se do místnosti s quad damage a žlutým brněním.
Za mostem nad vstupem do pevnosti zahněte doleva pod schody a střelte do zdi (má jinou barvu). Najdete megahealth a bednu raket.
Od #1 jděte dál ke schodům nahoru. V jejich polovině vyskočte na šikmou dřevěnou plošinu u zdi a z ní doprava na římsu podél zdi. Na konci římsy je kus zdi dřevěný - střelte do něj. Otevře se vstup kde najdete pentagram.
V místnosti se stříbrným klíčem jsou v jednom rohu schody do slizu. Skočte tam - na konci najdete červené brnění a skafandr.
EXTRA - Až dojdete ke dveřím na stříbrný klíč, jděte dál na konec chodby. Zde zabijte obra. Všimněte si, že naproti je místnost uzavřená mřížemi. Pak se vraťte ke dveřím na stříbrný klíč a podívejte se vpravo oknem - na protější stěně uvidíte rudý symbol. Střelte do něj a vraťte se na konec chodby. Přístup do místnosti je volný. Najdete tam quad damage, megahealth a krabici hřebíků

E2M5: The Wizarďs Manse

V místnosti s mostem přes vodu a kamenným sloupem uprostřed skočte do vody. Pod vodou u paty sloupu najdete vstup k výtahu, který vás vyveze ke krabici nábojů.
Od místa kde je zlatý klíč jděte zpět. Za zatáčkou doprava si všimněte přerušeného vzorku na pravé zdi. Střelte do ní. Uvnitř najdete červené brnění a quad damage.

E2M6: The Dismal Oubliette

Poté co odstraníte závoru v pravé chodbě "hradu" se dvěma okny, skočte za touto závorou do vody a plavte pod místo kudy jste přišli a doleva. Najdete tam quad damage.
Jedno patro nad dveřmi na zlatý klíč střelte do zvláštního vzorku ve výklenku na pravé stěně a jděte dovnitř.

The Netherworld

E3M1: Termination Central

Dojděte na plošinu nad jezerem slizu, na které najdete quad damage. Dojděte na opačnou stranu, otočte se ke stěně a skočte do slizu. Pod hladinou bude proti vám tunel. Tím proplavte. Octnete se v místnosti s teleportem a několika užitečnými věcmi. Když projdete teleportem, najdete ještě megahealth.
Z téže plošiny ze které jsme vycházeli k #1 uvidíte v prostoru mezi schody níže položenou plošinu. Skočte na ni.
Postavte se zády ke dveřím na zlatou kartu. Jděte do otvoru mezi kovovými krabicemi a vyskákejte nahoru. Na levé stěně chybí kus zářivky - tam střelte.
Opět zády ke dveřím na zlatý klíč. Projděte vedle beden a skočte dolů a o kus dál ještě jednou dolů. Udělejte čelem vzad. Na levé stěně je černý pruh - do něj vystřelte. Uvnitř je červené brnění.
Když vyjdete z #4, Vpravo před sebou uvidíte výtah. Nahoře se otořčte vpravo a skočte na tmavou římsu. Jděte po ní doleva a najdete quad damage.

E3M2: Vaults of Zin

Před dveřmi na stříbrný klíč se otočte doprava. Přeskočte díru a podívejte se do ní. Skočte na plošinu kterou tam uvidíte.
V místnosti kde je na stěně obraz ukřižovaného (z větší části ve stínu) skočte na římsu pod tímto obrazem. Vpravo od středu obrazu střelte do zdi - uvnitř je prsten neviditelnosti.
Stejná místnost jako #
dole neproti obrazu je místnost s tlačítkem. Na stěně naproti tlačítku je místo s jiným vzorkem. Střelte do něj a projděte teleportem.
EXTRA - V místnosti s jezírkem lávy a tlačítkem na sloupu uprostřed je na stěně osvětlené místo s lebkou. Střelte na ni. Uvnitř je quad damage.

E3M3: The Tomb of Terror

V místnosti kde se schody vynořují z lávy vyjděte nahoru a podívejte se doprava. Nahoře uvidíte rudý symbol Q. Střelte do něj a pod ním se otevře cesta k teleportu, který vás dopraví k červenému brnění.
Z místnosti s #1 jděte dál a na křižovatce doprava. U stěny před vámi je pruh vody a na jejím dně megahealth.

E3M4: Satan's Dark Delight

Poté co se poprvé dostanete do místnosti ve středu nádrže vody pokračujte rovně. Na konci chodba zahýbá doleva a před vámi bude svah dolů, nad kterým je plošina. Z této místnosti vyjdete druhým východem (opět po svahu, tentokrát nahoru) a za svahem se otočte. Na levé stěně uvidíte lehce vystupující kameny. Po těch vystupte těsně při levé stěně jako po schodech na plošinu.
V místnosti kde je v hloubce voda a ve vzduchu se pohybují plošiny seskočte na plošinu, která je ze dvou stran ohraničena zdmi a ve volném rohu je sloup. Zdi se otevřou a objeví se nová místnost.
Uvnitř místnosti z #2 střelte do každého ze čtyř bílých světel na levé stěně. Otevře se vstup do výklenku s pentagramem.
Poté co opustíte místnost s létajícími plošinami vás výtah vyveze do místnosti se světly u stropu. Jedno z nich je žluté. Střelte do něj a otevře se vstup do místnosti s pentagramem.
EXTRA -V místnosti kde scházíte po schodech dolů a pod schody je jezero lávy se dole na schodech otočte a skočte na okraj balkónku s lávou vedle schodů. Uprostřed jezera lávy uvidíte šachtu, která vede k teleportu do tajné mapy.

E3M5: The Haunted Halls (Secret Level)

Jednu místnost před místností s pavoukem v kleci jsou ve stěně dvě mříže. Levá je sytěji vybarvená. Střelte do ní a otevře se cesta ke quad damage.
Skočte pod výtah vedoucí na plošinu nad #1. Najdete tam megahealth.
Po průchodu chodbou s vrhači šipek si všimněte rudého symbolu Q na stropě nad tlačítkem na levé stěně. Střelte do symbolu a otevřou se dveře k několika užitečným věcem.
Od #3 vyjeite nahoru výtahem a dojděte do poloviny mostu. Otočte se doprava a skočte do obrysu dveří který před sebou uvidíte. Najdete tam pentagram.

E3M6: Wind Tunnels

Za ústím prvního ze tří tunelů je blikající chodba. V ní je přibližně v polovině v jednom rohu otvor, kterým lze propadnout. Teleport vás odtud odnese na plošinu kde je quad damage. Když odtud skočíte na římsu na stěně, dostanete se po ní do výklenku s raketami.
Za ústím druhého ze tří tunelů vejdete po schodech dolů k dalšímu vstupu do tunelu. Když půjdete rovně a do vody, najdete pod vodou vstup do tajné místnosti.
V místnosti která je tvořena ochozem nad jakýmsi trychtýřem s vodou na dně přejděte po ochozu naproti vstupu. Na trámu nahoře uvidíte rudý symbol do kterého střelte. Otevřou se tajné dveře.
Před teleportem který slouží k opuštění mapy je v podlaze prohlubeň. Střelíte-li do ní, otevře se vstup do místnosti s jiným teleporterem. Skočte dolů tak, abyste nespadli hned do teleporteru.

E3M7: Chambers of Torment

Po sebrání stříbrného klíče se nad vámi otevře strop. Na něm uvidíte rudý symbol. Střelte do něj a otevře se vám přístup ke žlutému brnění a quad damage.
Za dveřmi na stříbrný klíč dojdete do místností se čtyřmi sloupy, ze které vede výtah. Na stropě nad ním je rudý symbol Q. Když do něj střelíte, otevře se vám přístup do prostoru nad sloupy.

The Elder World

E4M1: The Sewage System

Na vrcholu výtahu se otočte doprava a střelte do monitoru na stěně proti vám. Za ním najdete quad damage a žluté brnění.
V chodbě za dveřmi na zlatou kartu si všimněte blikající zářivky. Rozběhněte se k ní do svahu a skočte tak, abyste do ní vrazili. Otevřou se vstup do výklenku kde najdete megahealth a quad damage.
V místnosti s mříží za kterou je vidět cílový teleport je nad dveřmi rudý symbol "+". Když do něj střelíte, otevře se v chodbě o kus dál vstup k teleportu.
V místnosti pod vodou se stropem ze tří oblouků je v levém z nich vstup do tajné místnosti.

E4M2: The Tower of Despair

V prbní místnosti střelte do kulatého rudého okna. Odsune se deska a odkryje nůž - ten stiskněte. Tím otevřete přístup k dvouhlavňovce v rohu místnosti.
Vyjděte z první místnosti a držte se pravé zdi. Na konci chodby uvidíte přerušený lem zdi u podlahy. Střelte do zdi a najdete prsten neviditelnosti.
U #2 je v místě kam se otvírají dveře na zdi nůž. Stiskněte jej a vyjděte na chodbu. V podlaze se otevřel otvor - vejděte dovnitř a octnete se na kládách v první místnosti.
V místnosti se stejným kulatým oknem jako v první místnosti jsou tři propojené klády (dvě dovné a jedna šikmá). Vylezte na horní rovkou a dejte se směrem od okna. Octnete se na plošině a pod sebou uvidíte megahealth.
Stoupněte si na plošinu před kulatým oknem popsaným u #4 a střelte do okna. Projděte jím a vyjeite nahoru. Jste v chodbě tvaru T v jejímž jednom konci hoří oheň. Střelte do stěny naproti ohni - otevře se vstup na další tajné místo.

E4M3: The Elder God Shrine

V místnosti s nádrží vody uprostřed které je výtah jsou proti vchodu dvě okna. Lze jimi projít.
Od #1 se vydejte levými dveřmi (nejsou na klíč) a pokračujte podél pravé stěny. Dojdete k tlačítku. Stiskněte jej.
Nechte výtah u #2 vyjet nahoru a skočte do teleportu pod ním.

E4M4: The Palace of Hate

Poté co vyjdete od začátku z tunelu do haly, všimněte si rudého symbolu nalevo. Nad bránou naproti němu je symbol meče. Střelte do symbolu meče a zei s rudým symbolem se otevře. Najdete tam pentagram.
Od #1 se vydejte směrem k symbolu meče do kterého jst stříleli. Za bránou najdete jezírko. Skočte do něj - je plné lékárniček.
Od #2 pokračujte dál za sloup u jezírka a po schodech nahoru. Dojdete do temné chodby. V ní je nalevo výtah. Nechte ho vyjet nahoru a skočte pod něj. Najdete tam červené brnění.
Až dojdete do chodby z modrých cihel osvětlené ohni na trámech u stropu jděte rovně na konec a doleva. Všimněte si zvláštního osvětlení obou zdí. Poté co dojdete na konec, zdi sjedou dolů. Jděte do prostoru který odhalila levá zei a nechte se vyvézt nahoru.
U stříbrného klíče je nad zemí vodorovný teleport a pod ním otvor v zemi. Do otvoru hoite granát (chce to trochu šikovnosti) a skákejte nad ním. Výbuch vás vynese do teleportu.

E4M5: Hell's Atrium

V místnosti za dveřmi na zlatý klíč je naproti vchodu zdvižená plošina. Po stisku tlačítka uprostřed místnosti sjede dolů. Vyjeite na ní nahoru a otočte se. Střelte do rudého symbolu na stěně. Vyjede další plošina po které přejdete do prostor před vámi.
Z místnosti pod #1 jděte po schodech nahoru a doleva. Za rohem uvidíte silně osvětlené okno. Střelte do něj a otevře se výklenek na zdi naproti oknu. Uvnitř je prsten nesmrtelnosti.
V místnosti s tlačítkem, které otevře výklenky ve stěnách prohledejte otevřené výklenky. Jeden z nich je o něco větší. Střelte do pravé stěny. Ta se otevře a umožní přístup k výtahu. Nahoře skočte do jezírka slizu. Najdete tam pentagram.
Od #3 jděte po římsách na stěnách podél pravé stěny. Otevře se před vámi chodba. Jděte do ní.
Projděte na konec chodby z #4 a z okna vylezte na trám u stropu chodby. Otočte se doprava a přeskakujte na další trámy. Dostanete se k trámu na kterém je baterie. Tu seberte.
EXTRA - zastavte se před místem, kde stříbrný klíč shazuje most na kůly a staví cestu ke konci mapy. Přesvčdčte se že máte klíč ale nepoužívejte ho a přeskákejte na druhou stranu po kůlech. Vlevo uvidíte bránu na stříbrný klíč, kterou projdete k teleportu do tajné mapy

E4M6: The Nameless City (Secret Level)

V místnosti s hlubokou dírou v podlaze uvidíte na zdi tlačítko, které lze stisknout jen tak, že na něj skočíte. To otevře zei a za ní najdete výtah. Nahoře dojdete do místnosti s pětiúhelníkovým otvorem v podlaze. Skočte do něj. Najdete tam červené brnění.
Seskočte od #1 a podívejte se do otvoru v podlaze. Nad hladinou tam uvidíte slabě osvětlený výklenek. Skočte do něj. Najdete tam quad damage.
Od #2 skočte dolů do vody a vylezte z ní ven. Stiskněte tlačítko na zdi a nechte se vyvézt na trámy. Skočte do klece uprostřed místnosti a stiskněte tlačítko. Dole střelte do rudého symbolu na zdi. Pokračujte chodbou a nechte se vyvézt výtehem nahoru. Přeskočte do chodby a na jejím konci skočte na plošinu se zlatým klíčem. Tím si otevřete dveře vpravo na konci chodby.
Za dveřmi na stříbrný klíč vyjděte po pravém svahu na trámy a propadněte dolů trojúhelníkovým otvorem.
EXTRA - Než skočíte do díry k #2, seskočte jen o jednu římsu níž. Tam uvidíte kus zdi ze stejného materiálu jako podlaha. Střelte do něj a otevře se vstup do další místnosti.

E4M7: The Pain Maze

Na začátku skočte dolů a v následující místnosti prohlédněte sloupy. Na jednom z nich je tlačítko které otevře otvor ve stěně. Vejdete dovnitř.
Až skočíte do polokruhového jezírka u stěny, sledujte pod vodou strop. Na jednom místě se můžete vynořit a vystoupit do tajné místnosti kde najdete skafandr.
Od #2 pokračujte dál vodou a dostanete se do místnosti s vodou a ostrovem uprostřed. Stoupněte si na symbol klíče čelem k výtahu a couvněte do vody. Před sebou uvidíte obrys dveří. Střelte do nich a vejděte. Za sloupem je pentagram.
Stejná místnost jako #3. Na plošině u stropu si všimněte červeného brnění. Stoupněte si na trám který je k této plošině nejblíž (potřebujete na to zlatý klíč) a střelte do kulatého obrazce na stropě. Trám vyjede nahoru. Skočte na plošinu.

E4M8: Azure Agony

V modrém bludišti před sebou v jednom místě uvidíte osmiúhelníkový otvor a za ním červené brnění. Odtud jděte doleva a na konec chodby. Zde se propadnete do slizu. Uvidíte teleport, ale nevstupujte do něj, místo toho zahněte doprava a do druhého teleportu. Octnete se u brnění. Tlačítko na stěně vám zpřístupní další užitečné předměty.
V místnosti kde se schody zvedají nad hladinu a kde je na stropě rudé kruhové okno je ve vodě pod schody tlačítko se symbolem Q. Stiskněte ho a pak se vraťte do místa kde je bludiště postaveno z červených cihel. Objevíte tam nové prostory.
V místnosti s vodou a cestami de tvaru kříže si všimněte obsahu výklenků na koncích cest. Skočte do vody a střelte do stěny pod výklenkem s pentagramem. Jděte dovnitř.
Stejná místnost jako #3. Skočte do vody a střelte do zdi pod výklenkem s quad damage. Projděte teleportem.
Z #4 dojděte na hranu výklenku.
Z #5 skočte dolů.
Z #6 střelte do zdi vlevo. Vejděte.
Z #6 vidíte před sebou temnou chodbu se dvěma osvětlenými místy na stěnách. Střelte do jednoho z nich a vejděte.
Z #8 střelte do druhého osvětleného místa a vejděte.

Shub-Niggurath's Pit

Až projdete k teleportu, nevstupujte do něj, stoupněte si na okraj srázu a podívejte se dolů. Uvidíte tam římsu. Skočte na ni - dovede vás do věže kde je quad damage. Jak zabít Shub-Nigguratha - Zbraně mu neublíží, jediná možnost je ta, kterou nenávidí všichni hráči deathmatche - telefrag. Sledujte hvězdici, která poletuje kolem. Ta určuje místo kde se vynoříte po průchodu teleportem. V jednom okamžiku prochází tělem Shuba. Tehdy vstupte do teleportu. BUM!

Související hry WRATH: Aeon of Ruin
Quake II Remastered
Quake Remastered
Quake Champions
Quake Live
Urban Terror
Quake 4
Quake 3: Gold
Ultimate Quake
Quake 3: Team Arena
Quake 3: Arena
Quake 2 Mission Pack: Ground Zero
Quake 2 Mission Pack: The Reckoning
Juggernaut: The New Story For Quake II
Quake 2
Quake Mission Pack 2: Dissolution of Eternity
Quake Mission Pack 1: Scourge of Armagon
Toolkit for Quake: 2nd Edition
Deathmatch Maker
Toolkit for Quake: 1nd Edition
Quake: The Nehara Project
Quake: Shrak
Quake: Malice
Quake: Level-CD
Quake: Aftershock ToolBox
Quake: Aftershock
Quake Deathmatch
Quake DEAATCH - Demo Verzia
Quake 3: Bid For Power
Quake 2: Strategy Master
Quake 2 Netpack 1: Extremities
Qoole - Quake 2 Level EditorDiskusia Príspevkov: 1 Hodnotenie
863 hlasov

100
60
20

80
40
0
49
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |