HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19280
5452
5063
1426
1599
7062
5253
10942
1687

Online 6483 uživatelů

Návody > Quest for Glory 4: Shadows of Darkness


Zobrazení:16242
Autor návodu:Lenka RavenKa

V jeskyni prohledejte kostlivce a seberte vše, co u nich najdete. Z podivného oltáře seberte louč a dýkou škrtněte o druhou, která je zaklíněna nedaleko oltáře. Pomocí hořící louče zapalte druhou louč, již jste vzali z oltáře a jděte ke dveřím, které nyní, když máte dostatek světla, lehce otevřete. V další jeskyni jděte dolů. Ocitnete se venku. Tady přeskákejte kameny a promluvte si s dívkou jménem Katrina. Pak z velké kamenné brány seberte podivný symbol ve tvaru medúzy.

Nyní bych vám doporučovala prohlédnout si pečlivě všechna místa, abyste věděli, kde se co nalézá. Vaše další kroky by měly vést do města. Prolezte si pečlivě celé mírumilovné městečko a pak se ubytujte v místním hostinci. V noci se do města můžete dostat tak, že přelezete bránu a do svého pokoje se dostanete oknem. V tomto pokoji můžete spát a věci, které seberete a zbytečně by vás zatěžovaly, můžete nechávat v truhle, která se v pokoji nachází. Pokud se vám podaří zůstat ve městě venku po setmění, doporučovala bych vám přečkat noc u kopečku s květinami, do kterého je zabodnuta magická Eranina hůl. Pokud hrajete tuto hru za paladina, měli byste se na tomto místě objevovat vždy za soumraku, kdy se vám zde zjeví duch Piotyra, který bude paladinům zadávat úkoly až do konce hry.

V hostinském pokoji si u stropu otrhejte trochu česneku. Sejděte dolů po schodech a promluvte si s místními štamgasty. Dozvíte se mnoho zajímavých věcí. Během hry mluvte se všemi lidmi několikrát, protože se dialogy mění každý den a mohly by vám uniknout velmi důležité informace. Poté, co si promluvíte s lidmi v hospodě, se vydejte do obchůdku, který se nalézá hned vedle hostince. Zde si kupte nějaké to jídlo, pekáč, olej a dále budete potřebovat cukrátka, sáček vzdáleně připomínající nákupní tašku a, pokud jste paladin, i koště. V případě, že budete mít nedostatek penízků, stačí se trošku porozhlédnout po lese, protože již zmíněné blyštivé potěšení je v něm na několika místech šikovně poschováváno. Měšec s penězi najdete rovněž v pařezu u brány do města.

Až budete mít vše potřebné, vyhledejte místního starostu. Poznáte ho jednoduše - je to ten týpek vyklánějící se z okna. Pokecejte s ním. Dostanete klíče od místního klubu hrdinů. Tenhle domek není těžké najít, protože před ním sedí pomatený hrobník Igor, což je nepřehlédnutelná postavička. Až domek najdete, odemkněte a pozorně prozkoumejte a přečtěte všechny knihy. V místnosti jsou také posilovací nástroje. Jejich užívání je jednoduché, stačí postupně zvyšovat zátěž přidáváním koulí. Šplhání můžete cvičit, když zaklesnete lano s kotvičkou za hák u stropu. Hned, jak ukončíte průzkum místnosti, se podepište do knihy hrdinů a z vitríny si vezměte lepší meč. Pokud jste zloděj, musíte nastavit kombinaci háčků napravo od knihovny podle značek, které naleznete v této místnosti. Pokud jste nastavili správnou kombinaci, otevře se tajný vchod, kterým se dostanete do dalšího pokoje. Zde seberte klubovou kartu zlodějů a otevřete s ní horní dveře. V jednom z kanálů najdete zakutálený knoflík, seberte ho a použijte na velký sejf. Na ciferníku sejfu čárky odpovídají písmenům abecedy od A do L po směru hodinových ručiček. Nastavte heslo FILCH a sejf vybrakujte. Nyní svoji pozornost obraťte k zamčenému stolu. Než se pustíte do jeho otevírání, velice pozorně si přečtěte zlodějské knihy. Pak ho již otevřete velice snadno, stačí jen použít páčidel, která jste ukořistili v sejfu. Ve stole najdete deník. Všimněte si básničky, počáteční písmena (B, B, Y, G, G, G, R, G, R) jsou totiž zkratkami barev. Pak prozkoumejte sud pod obrazem a otevřete zámeček pomocí barev z deníku. Před vámi se objeví poněkud zdemolovaný šéf zlodějů.

Poté, co se dostanete z klubu hrdinů, vydejte se do kláštera. Je to ta příjemně vyhlížející budova hned vedle klubu. Na dveře použijte symbol ve tvaru medúzy, jinak si vás podá chapadlovité stvoření. Pokud jste zloděj, můžete se vlámat do kláštera levým horním oknem. Uvnitř může bojovník rozbít sklo a z vitríny lohnout hojivou mast. Časem, až se zdokonalíte ve šplhu, vylezte k výklenku nad dveřmi a znárodněte sošku havrana. Pak použijte česnek na rytinu nad krbem a otočte pravým sloupkem v krbu. Otevře se vám tak vchod do sklepa. Sestupte po schodech dolů do sklepa a napijte se vína ze sudu, získáte tak jeden ze sedmi rituálů. (O rituálech se zmíním podrobněji ještě později). Pokud jste zloděj, otevřete pomocí svého nádobíčka dubový stůl a seberte spis šíleného mnicha. Pokud hrajete za bojovníka, nebude pro vás problém stůl násilím otevřít. Ve výklenku naleznete sošku brouka. Tu však předtím, než ji seberete, přikryjte sáčkem. V případě, že jste paladin, můžete toto nebezpečné místo podpálit. Až půjdete ven, všimněte si uschlého skřeta Domovoje ve skleněné vitríně. Zloděj může sošku brouka využít v klubu zlodějů. Stačí ji použít na šéfíka zlodějů. Získáte tak jednosměrnou únikovou cestu z města.

Dalším místem, kam povedou vaše kroky, je domek šíleného vědce Dr. Craina. Je to domek se zvonkem. Při vstupu do něj si poslechněte a zapamatujte melodii, kterou zvonky zahrají, a pak ji sami na zvoncích zahrajte. Jakmile se dostanete dovnitř, otevřete pravé dveře. Vyrojí se na vás hlouček malých hopsajících zvířátek. Pomocí identifikačního přístroje zjistěte, co se to na vás vlastně vyřítilo, a také, co to jí. Pak použijte hamburger na přístroj a chyťte jednoho z Antverpů. Hned, jak se chytne, vejděte do dveří nalevo, kde získáte klíč. Pak složte skládačku a odemkněte klíčem.

Promluvte si s doktorem Crainem a poproste ho o prázdnou lahvičku. Později během hry od Dr. Craina můžete získat různé masti, protijed atd. Pokud hrajete za kouzelníka, můžete zde získat nové kouzlo. Přímo naproti domku Dr. Craina je malinkatý domeček. Nějaký dědula před ním cosi hledá na zemi. Několikrát se ho zeptejte na jeho zesnulou manželku Annu. Pokud se vám bude chtít, můžete dědovi v noci vykrást baráček. Dovnitř se dostanete oknem a získáte tak nějaké ty penízky a smeták.

Nyní nastává velký okamžik. Tedy je čas opustit konečně bezpečí města a vydat se do okolních hvozdů, tedy za předpokladu, že jste se zdokonalili dostatečně ve šplhu, hodu a jiných důležitých činnostech. Při odchodu z města nezapomeňte u brány sebrat několik klasů. V lese natrhejte něco květin, které tu rostou skoro všude, a pak se vydejte k jezeru za Rusalkou. Dejte jí květiny a popovídejte si s ní. Paladin získá její vlasy, které použije na koště. Tímto kouzelným košťátkem pak na hřbitově oprašujte hroby tak dlouho, až se objeví zlý duch. Po jeho zabití bude Rusalka volná.

Když jste odcházeli na začátku hry od vchodu do jeskyně do města, míjeli jste místo s obeliskem, který měl na své horní části symbol medúzy. Nedaleko tohoto obelisku je bonsai. Nedosáhnete na ni. Nezbývá vám tedy nic jiného, než po ní házet kameny tak dlouho, dokud nespadne. Seberte ji a zasaďte do jamky v Eranině zahradě. Pak jděte za keříkovým mužíčkem a odpovídejte trpělivě na jeho všetečné otázečky. V jedné z odpovědí mužíčka je obsažena kouzelná formulka, kterou musíte říci keříku napravo od domku baby Jagy, aby vás nechal projít. Pak si promluvte se strážní lebkou babči Jagy, bude po vás chtít něco proti slunci.

V noci se vydejte za duší zemřelé ženy a opakovaně s ní mluvte a připomínejte jí, že je mrtvá. Odcházejte a zase se vracejte k duchovi tak dlouho, dokud se nedozvíte, že se jedná o stařečkovu zesnulou ženu Annu. Následující den povězte starci o jeho ženě. Další noc je najdete spolu v lese. Promluvte si s nimi. Dostanete od nich klobouk, který po vás chtěla strážní lebzna. Lebzně dejte klobouk a chajdě zrní. Baba Jaga vám dá za úkol upéci speciální koláč.

Vraťte se do města, kde mezitím došlo k chycení cikána a jeho obvinění ze zmizení podivínského hrobníka Igora. Pokud hrajete za zloděje, cikána z vězení dostanete v noci pomocí páčidel. Jinak je nutné vydat se na hřbitov, odsunout povalenou desku nově vykopaného hrobu, kde leží Igor pohřben zaživa. Poté vyhledejte Igora ve městě a poproste ho o klíč ke kryptě. Večer si pak zajděte za cikány, aby vám věštili budoucnost. Ve městě navštivte hostinec. Je tu nový host. Šašek. Navštivte ho v jeho pokoji a popovídejte si s ním. Vezměte gumové kuře z jeho postele a slibte mu že mu vrátíte jeho ztracený smysl pro humor. Asi ve dvě ráno se jděte podívat dolů do haly. Nad krbem sedí Domovoj a chce po vás, abyste pomohli uschlému z kláštera.

Tak a nastává čas pro rychlokurz pečení. Dojděte si k pichlavému keříku a házejte na něj kameny tak dlouho, až upustí větývku. Pak položte na zem gumové kuře od šaška a bobule seberte. U bažin se na zemi povaluje kostlivec, z něj si odlomte kousek kosti. A u obelisku si do prázdné lahvičky od Dr. Craina naberte trochu toho zelenkavého slizu. Pak se vydejte k chaloupce babči Jagy. V hmoždíři rozemelte kost z kostlivce na prášek. Ten pak spolu se slizem a bobulemi dejte do pekáče. Pekáč použijte na levou smrtku, ohřeje ho. Koláč pak dejte babě Jaze a chtějte svoji odměnu. Dostanete humor pro šaška. Ihned mu ho doneste. Večer se poflakujte okolo městských bran, potkáte tam Katrinu. Promluvte si s ní a pokuste se ji sbalit. Poté jděte k Dr. Crainovi a chtějte po něm Rehydration Solution. Druhý den mu přineste, co po vás žádal (to se hru od hry liší). Dostanete slibovaný lektvárek, který pak použijte na sušeného Domovoje v klášteře. Pak odhupskejte do hospody a řekněte o tom, co jste udělali druhému Domovoji, a on vám za to dovolí vzít si z almary malou panenku.

Nastává další část hry, ve které musíte získat pět rituálů černého boha. Šestý z rituálů má sama Katrina. První z rituálů je rituál krve, ten jste již získali v klášteře. Druhý je rituál dechu, vám dá baba Jaga za pár kostí na žvýkání. Určitě se nezapomeňte baby Jagy a její lebzny zeptat na černého boha. Třetí rituál je rituál srdce, který hlídá duch v jižní části lesa. Pak následuje rituál esence, ke kterému se dostanete poté, co přejdete západní bažiny až k hrobu šíleného mnicha. Tam musíte pobít hlídače a pak vložit symbol medúzy do otvoru. Zadejte správně pořadí rituálů: ústa, kosti, krev, dech, smysl, srdce, esence a další rituál je váš. Rituál kosti získáte následovně: v noci jděte k bažinám a přilákejte bludičky na cukrátka. Chyťte je do prázdné lahvičky a použijte na obelisk s medúzou. Zadejte kód AVOOZL a vezměte listinu. Pak se vydejte k cikánům a zeptejte se vědmy na Eraninu hůl. Dozvíte se o oběti. V noci jděte na hřbitov, odemkněte levou hrobku klíčem od Igora a vejděte. Podívejte se do žlabu na zemi vyřešte lehkou barevnou hádanku, pak odemkněte rakev napravo a projděte do zámku. Vyjdete-li po přilehlém schodišti, můžete namazat dveře olejem a vyslechnout si rozhovor Katriny s Ad Avisem. Potom projděte zadními chodbami do vyšších pater. V nejvyšší věži narazíte na malou Tanyu a její opičku. Několikrát si s ni promluvte a pak jí řekněte, že by se měla vrátit domů. Potom jí dejte panenku od Domovoje a opět si s ní promluvte. Pak řekněte opici o oběti.

Jděte se dvakrát vyspinkat do hostince. Ráno se objeví na zemi v pokoji zpráva od Katriny. Ve skutečnosti ji však napsal Ad Avis, který čeká před branou do zámku. Jděte tam a nechte se čapnout. Pak přetrhněte nebo odkouzlete řetězy a odejděte železnou pannou. V dalším pokoji jako Šípkovou Růženku probuďte Katrinu polibkem. Další den jí přineste vstupní branou do zámku 5 rituálů. A jde se do jeskyně. Slezte dolů k odpornému bojarovi po laně a zabijte ho. Kouzelník ho zneškodní kouzlem uklidnění. Vezměte poslední z rituálů. Pak vylezte po laně, vyskákejte či levitujte nahoru ke krvavému oltáři, který se nachází v pravé části obrazovky. Zaříkejte rituál krve, vylezte o kousek výš a povalte kámen. Kouzelník použije kouzla Frost bite. U dalšího oltáře přečtěte rituál dechu. Rukou pak klikejte na chapadla: vpravo nahoře, vlevo po straně, pak na prostřední v předním chumlu a nakonec klikněte na velké černé chapadlo nahoře. Rychle se zachyťte výhonku na pravé straně. Po odmrštění vyběhněte ven (kouzelník zakouzlí uklidnění a otevřít).V jeskyni Smyslů jděte opatrně doleva a rukama tápejte po stěnách, abyste nespadli z cestičky. Pak jděte doleva a nahoru, začnete cítit různé pachy. Opět tápejte rukama a jděte nahoru a doprava. Teď přijde sluch. Jděte tak dlouho doprava, dokud neuvidíte. Použijte smyslový rituál na oltář. Hoďte kotvičku na výstupek a zhoupněte se na dolní plošinku a rychle vyběhněte ven. V díře zabijte kněze. Přesuňte se do jeskyně kostí. Zapalte louče a přidejte na oltář i svoji louč. Nyní použijte rituál kosti na oltář a podívejte se na něj. Použijte symbol medúzy na písek na zemi a složte znamení z kostí a použijte rituál na oltář znovu. Zaútočte na kosti a pak zde při odchodu nezapomeňte svoji louč. Nakonec použijte rituál srdce na oltář v jeskyni Srdce. Vylezte nahoru dírou ve stropě a přichází finální souboj s Ad avisem. Vytáhněte Eraninu hůl, která se změní v kopí. Nyní řekněte šaškův totální vtip, jejž vám před svým odchodem pošeptal, a zatím co se padouch směje, hoďte po něm kopí. A teď již jen zbývá dotknout se kopím krystalu.

Súvisiace hry: Quest for Glory 5: Dragon Fire
Quest for Glory: Collection Series
Quest for Glory: Anthology
Quest for Glory 3: Wages of War
Quest for Glory 1: So You Want To Be A Hero
Quest for Glory 2: Trial by Fire
Quest for Glory: So You Want To Be A HeroDiskusia Príspevkov: 1 Hodnotenie
1221 hlasov

100
60
20

80
40
0
52
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |