HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21164
5455
5063
1438
1600
7336
6036
12912
1687

Online 3484 uživatelů

Návody > Railroad Tycoon 2


Zobrazení:33673
Autor návodu:Tomáš Varoščák

První kroky

Založte společnost a pokuste se začít s co nejmenšími investicemi od akcionářů. Čím méně jich totiž bude, tím více akcií budete držet vy, a budete tudíž s rozkvětem vaší železnice rychleji bohatnout. První železniční trať by měla spojovat dvě větší města, protože na vození pasažérů se dá nejrychleji zbohatnout. Je to totiž výnosné v obou směrech, a ne jen v jednom jako např. svážení uhlí k elektrárně. Tomuto druhu dopravy se můžete začít věnovat až budete mít vyděláno. Pak také snadněji zajistíte rozvoz vzniklých výrobků do míst, kde je o ně zájem.

Tratě

Své koleje pokládejte s obrovskou zodpovědností, a pokud nemusíte, raději se vyhýbejte větším převýšením. Peníze se vám totiž časem vrátí, ale kopce se pod tíhou vagónů nenarovnají. Pozor tedy na automatické spojování dvou míst. Počítač totiž nevybírá nejideálnější trať, ale tu nejlevnější. Zdvojování tratí provádějte vždy úměrně s potřebou. Je zbytečné spojit dvě místa dvojitou tratí, pokud na nich jezdí pouze jeden vlak. To samé platí i o elektrifikaci.

Mosty

Ideální mosty jsou ocelové, ale ty se bohužel objevují až později. Proto ze začátku používejte dřevěné, ale hned jak na to budete mít, přestavějte je na kamenné. Jezdí se po nich mnohem rychleji a navíc na nich mohou být dvě koleje.

Stanice

Při umístění stanic dbejte na to, aby pokryly co největší území a aby dobře odpovídaly směru, kterým chcete pokračovat. Občas to ale jinak nejde, a tak obětujte pár metrů a spíše než na směr, dbejte na pokrytí. Pokud by vám snad při stavbě vadil nějaký ten domek, klidně ho zbourejte, však on za chvíli vyroste jinde. Závody a továrny však nechávejte na svém místě.

Továrny

Fabriky, závody, doly a cokoliv, co něco vyrábí či produkuje, je pro vás velice důležité. Nejprve si zjistěte, co kam potřebujete vozit, a pak podle toho stavějte. Obzvlášť výhodné je používat tzv. bonusy. Tj. že např. do farem vyrábějících mléko vozíte obilí, čímž se násobí objem produkce.

Důležitým momentem hry je možnost koupě některých továren do vašeho vlastnictví. Pokud si vyhlédnete nějaký závod a zásobujete jej surovinami a případně z něj ještě odvážíte jeho výrobky, je velice rozumné jej zakoupit. Je pravda, že cena je mnohdy vysoká, u některých továren se vám však vaše investice vrátí již za pár let. A pozor. Pokud si nepospíšíte, velice snadno vás předběhne konkurence. Proto je dobré koupit lukrativní a lépe hodnocené závody co nejdříve.

Struktura vlaků

To, jak efektivně jezdí vaše vlaky, je jedním z nejdůležitějších aspektů hry. Musíte velmi pečlivě sledovat, jak rychle se hromadí náklady na vašich nádražích a reagovat na to adekvátním počtem vagónů. Je zbytečné vozit prázdné vagóny, neboť ty jen snižují rychlost vlaku a tím vám samozřejmě utíkají peníze. Na druhou stranu je ale výhodnější naplnit jeden vlak než posílat na trať dva poloprázdné. Rozhodně nezapomínejte používat u vlaků, které přepravují lidi, jídelní vozy. Zvyšují profit.

Trasy vlaků

Velkou pozornost byste měli věnovat také tomu, aby vlak vozil nějaký náklad v obou směrech. Někdy je to samozřejmě nesmysl (například pokud přepravuje uhlí z dolu do elektrárny), ale občas jde vymyslet způsob, jak využít vlak i na jeho zpáteční cestě (třeba když nedaleko dolu stojí město, do něhož se dá něco z okolí elektrárny vozit).

Co se týče osobní dopravy, nepropojujte vždy jen dvě města a tvořte delší trasy. Za prvé tím poskytnete nádražím čas, aby se naplnila, a za druhé ušetříte na údržbě více vlaků. Nebojte se ani za osobní vagóny připojit nějaký ten náklad. U ČSD by vás asi zabili, ale v Railroad Tycoonu se za to nestřílí.

Lokomotivy

Opatrnost je nutná i při výběru lokomotiv. Je potřeba mít na paměti, kolik chcete, aby vlak vozil vagónů, a jaká převýšení bude muset zdolávat. Tyto věci pak zkonzultujte s výkonem stroje a vyberte si ten optimální. V pozdějších etapách hraní je velice užitečné na náročné tratě posílat elektrické lokomotivy. Mají totiž mnohem větší výkon. Při nákupech však nezapomínejte ani na akceleraci a spolehlivost a především na ceny provozu a údržby jednotlivých lokomotiv.

Co se týče provozu, musíte sledovat hlavně stáří stroje a s tím spojenou percentuální šanci havárie. Pokud by snad stoupla nad patnáct procent, je lepší stroj vyměnit za nový, případně spolehlivější. Pokud se vám totiž stroj porouchá, ztrácíte peníze, pokud se vybourá, můžete rovnou začít šetřit na nový. Nemluvě o tom, že pokud si hlášky "train crashed" nevšimnete, vlak prostě zmizí a vy než na to přijdete a koupíte nový, ztratíte spousty peněz.

Vybavení stanic

Povinným vybavením každé stanice by měly být telegrafní (telefonní) dráty a celnice. Samozřejmostí jsou na nejdůležitějších stanicích i údržbářské budovy, tedy "water tower", "sanding tower" a "roundhouse". Jejich umístění musíte zvážit tak, aby se s nimi jednou za čas setkal každý vlak.

Zbylé budovy už stavíte podle vlastního uvážení. Velice užitečné jsou hotely a restaurace ve městech a všemožná sila a sklady u továren. Nebojte se ve svých nejdůležitějších stanicích trochu více investovat. Však ono se vám to rychle vrátí.

Ekonomika

Zde narážíme na nejtvrdší oříšek Railroad Tycoonu 2. Pochopit a zvládnout složitosti ekonomiky není nic jednoduchého, při troše trpělivosti a zkoušení se vám to však může po několika bankrotech podařit.

Akcie

Akcie a obchodování s nimi je velice záludné. Ceny akcií jsou přímo úměrné tomu, jak vám jde práce od ruky, a hlavně tomu, kolik ročně utržíte peněz. Vzhledem k tomu, že ekonomika ve hře je kolísavá a období boomu střídají období recese, cena akcií je poměrně kolísavá také. Dokud však rozumně investujete a vaše snaha přináší ovoce, cena akcií jde nahoru, nálada investorů je dobrá a váš plat se zvedá. Bohužel rozšiřovat své impérium nemůžete do nekonečna, a tak se prostě jednoho dne stane, že se růst cen zastaví. V té době však již můžete mít všechny akcie u sebe, a tudíž vám to může být celkem jedno. Hlavní tedy je sledovat svou kapsu a snažit se skupovat akcie své firmy a případně i akcie vaší konkurence. O tom však až o kus dále.

Kupní síla

Zcela jistě se setkáte s tím, že vaše soukromá kapsa bude prázdná a přesto budete moci akcie kupovat. Musíte se však mít na pozoru. Kupujete je v podstatě na dluh a budete to moci dělat tak dlouho, dokud se cena akcií, které držíte, bude zvedat. Prostředky, za které nakupujete, najdete pod pojmem kupní síla a ta MUSÍ být kladná. Jakmile začne propadat, hrozí, že se dostane pod nulu, zavolá vám váš správce akcií a upozorní vás na to, že pokud kupní sílu nezvednete do plusu, udělá to za vás. Bohužel jediný způsob, jakým to on udělá, je ten, že začne prodávat akcie. Tím se ale začne snižovat jejich cena, a tak se také může stát, že prodá všechny vaše akcie a vám nezůstane nic kromě dluhu, který jste si kupováním akcií utvořili.

Jediný způsob, jak se z této situace dostat, je skupování akcií přes firmu. Použijte "buy stock" a zakupte co největší balík akcií. I tak je to ale pouze dočasné vyhnání ceny a ta se za chvíli opět vrátí na svou původní hodnotu (tedy pokud mezitím nepostavíte nějakou supervýnosnou trať). Využijte tedy této chvilky a prodejte část svých akcií. Pokud není propad vaší kupní síly příliš velký, mělo by se vám podařit z krize vyplout.

Převzetí kontroly nad konkurenční společností
Postup je jednoduchý. Skupte co největší část akcií vybrané firmy. Můžete to dělat i postupně, aby se vyhnaná cena vrátila zpět na svou původní hodnotu. Pokud se vám podaří vlastnit nadpoloviční balík akcií, stačí navrhnout převzetí kontroly a ostatním akcionářům vyplatit nejnižší možnou cenu. Máte většinu, takže je stejně přehlasujete. Pokud ji nemáte, bude to holt dražší.

Dividendy

Dividendy jsou důležitou součástí vašich osobních příjmů. Z platu předsedy správní rady byste si toho moc nekoupili, a tak si přihazujte z výdělků firmy. Samozřejmě platí, že čím víc akcií vlastníte, tím vyšší dividendy si můžete vyplácet. Ale pozor. Dividendy jdou na úkor zisku, takže to zase moc nepřehánějte. Takový dolar na akcii je vcelku optimální. Dávejte si však pozor na propady hotovosti do minusu, neboť téměř pokaždé, když se to stane, jsou dividendy sníženy, nebo je jejich vyplácení zcela zastaveno. Pak musíte počkat, až se firemní finance vyšplhají do plusu a znovu zadat výši dividend.

Půjčky

Je velice pravděpodobné, že si často budete muset vypůjčit nějaké ty peníze na ambicióznější projekty. Dávejte však pozor na úroky, neboť jejich výše se často mění, a vyšší úroky znamenají více peněz z rozpočtu a tudíž i menší profit. Pokoušejte se také dluhy co nejdříve splácet, je to levnější.

Konkurence

Vaši protivníci vám mohou být v podstatě ukradení do té doby, než se vám začnou plést pod nohy. Tím je myšleno například skupování vašich akcií (na to obzvlášť pozor, nebudujete společnost pro nějakého osla), zabírání zajímavých měst a především skupování továren, na jejichž výnosech se podílí vaše vlaky. Jakmile se něco takového přihodí, pokuste se chvíli omezit svojí expanzi a zaútočte. Za úspěšný se pokládá ten útok, který končí převzetím parazitující společnosti. Neunáhlete se však a dopředu si vše promyslete.

A jedna rada na závěr. Pokud máte za úkol přepravit určitý počet nákladů mezi dvěma městy a v jednom z nich má nádraží konkurence, nevozte tyto náklady do jejich nádraží. To se totiž nepočítá.

Související hry Railroad Tycoon 3
Railroad Tycoon 2: Platinum Edition
Railroad Tycoon 2: The Second Century
Railroad Tycoon 2: Gold Edition
Railroad Tycoon Deluxe
Railroad TycoonDiskusia Príspevkov: 9 Hodnotenie
1349 hlasov

100
60
20

80
40
0
52
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |