HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19189
5451
5063
1425
1599
7023
5209
10840
1687

Online 24240 uživatelů

Návody > Realms of Arkania 2: Star Trail


Zobrazení:10352

Začátek našeho příběhu nás zavádí do města Kvirasim na severu Arkanie. Na začátku hry se dozvíte, že přátelství mezi trpaslíky a elfy, které zachránilo zemi před plenivými nájezdy orků, je znovu ohroženo. K obnovení přátelství je potřeba získat posvátný kámen (Salamander Stone) a předat jej vládci trpaslíků Ingramoshovi.
Na začátku hry máte možnost zvolit si šest charakterů. Jako rozumný střed je dobré zvolit tak polovinu kouzelníků (magie, druid, elf..) a polovinu bojovníků (warrior, dwarf, hunter, thorwalian ..). Prozkoumejte město Kvirasim a nakupte potřebné zásoby (potraviny, zbraně, oblečení). Pokud máte nedostatek peněz zkuste si přivydělat zpěvem, nebo tancem v různých hospodách. V nejhorším případě se dá i něco ukrást. Ve městech se konají trhy, na kterých se dají nakupovat lepší zbraně a elixíry. Pokud budete mít dost peněz, kupte si několik lahví elixíru "Anti disease", který vyléčí všechny nemoce. Zpočátku často onemocníte a tak se budou hodit. V zimě nakupte hlavně spací pytle a na první zimu i teplé oblečení. Každou noc máte možnost se poohlédnout po rostlinách, vodě a potravě. Vyberte nejschopnější lidi a nevynechejte žádnou šanci. Nalezené rostliny pečlivě schovávejte, jsou velmi potřebné na léčení nemocí a dají se velice dobře prodat. Kontrolujte si také stav vašich zbraní a pokud máte dost peněz, kupte radši nové než opravené. Na daleké cesty si nezapomeňte vzít náhradní boty. Při nocovaní v přírodě se nemusíte zdržovat stavěním stráží, tato volba nemá téměř žádný účinek a stráže si jenom méně odpočinou. Při nocování občas přijde některý poutník a prosí o kousek jídla. Je dobré mu vyhovět, dozvíte se některé zajímavé informace (nové události, nové mapy apod.). Nikdy však od něho neberte žádné jídlo, má vždy špatné účinky na Vaše zdraví. Jestliže někde najdete magické zbraně, neprodávejte je ! Magické předměty jsou jediné, které Vám stráže při vstupu do Lowangenu nechají (a jiné zbraně jsou v Lowangenu velice drahé).
Až se porozhlédnete po prvním městě a nakoupíte vše potřebném, vydejte se podle mapy z manuálu na jihozápad do města Gashok. Toto město je velice významné a doporučuji ho dobře prochodit. Během hry se sem často budete vracet pro zásoby a zbraně. V každém větším městě se o svátcích konají trhy, kde se dají výhodně nakoupit různé zbraně, rostliny a elixíry. Cestou do Gashoku narazíte na kněžku, která je přepadena lupiči. Jestliže si myslíte že boj zvládnete, je možné ji zachránit. Tento boj si sice velice těžký, ale odměnou za námahu bude zvýšení dovedností všech charakterů na level 3.

GASHOK

Prohledejte ruiny starého mlýna (1) a poté se zeptejte kořenářky Gerlanje (24) na mlýn (mill) a na Artheriona. Z města se vydejte severovýchodním směrem, kde při troše štěstí najdete v lese ukrytého Artheriona. Promluvte s ním a zjistíte, že byl donucen utéct z města. Vraťte se zpět do města a zeptejte se kořenářky Gerlanje na cizince (foreginers) a na Valpora z Kusliku. Podle její rady najděte Valpora (3) a zeptejte se ho na cizince. Najděte a zabijte Erholta z Tiefhusenu (28) a Deregorna z Thunderbrooku (2). Prohledejte jeho dům, vezměte listinu potvrzující jejich vinu a vraťte se k Artherionovi, Jako odměnu dostanete dvě magické zbraně. Vraťte se zpět do města a přečkejte zde noc. Rozzlobeným měšťákům ukažte listinu, kterou jste našli a oni odejdou. Město opusťte směrem na jih.

FINSTERKOPPEN

Z rozhovorů s lidmi, které potkáte vyplývá, že bájný Salamander Stone je ukryt ve městě trpaslíků, ve Finsterkoppenu. Toto město leží v horách na jihovýchod od Gashoku a bez mapy, která je ke hře přiložena se poměrně komplikovaně hledá. Město prozkoumejte a navštivte jeho podskalní část. Stráže do podskalní části (1) nevpustí elfy, čarodějnice a druidy. Běžte do chrámu Ingerimma (4) a zeptejte se třikrát na Dwarven Pit. Získáte klíč od dungeonu (5). Pokud je Vám líto nechat své přátele venku (v dungeonu si na ně určitě rádi vzpomenete), opusťte město, obejděte hory a ze západní strany se vraťte k Finsterkoppenu. Najdete díru v zemi a dostanete se do nejnižšího patra Dwarven Pitu.

DWARVEN PIT

Celý dungeon je propojen jednou šachtou (0). Vyjděte do nejvyššího patra (level 1). Prohledejte kostru (3) a přečtěte si dokument. V nádrži (2) vezměte červený prsten (Asthenil ring). Šachtou lezte nahoru, dokud to půjde a získáte klíč (Double bearded key), Ztracenou charismu si obnovíte ve čtvrtém levelu. V truhlách (7, 8) najdete dokumenty, které nejsou nijak důležité, ale pouze dokreslují děj. Na hromadě rezavého nářadí (9) najdete zápalky (tinderbox) a pochodně (torch). Dále najdete lopatu (shovel), páčidlo (crowbar) a řetěz (chain) na hromadě starého haraburdí (6). Zapalte pochodeň před obrazem Ingerimma (5). Běžte o patro níž (level 2). Z truhly (1) vezměte kliku (crank) a vazelínu (cart grease). Spínači (5, 6) vypněte pasti ve stěně (7, 8). Použijte kliku na otvor ve zdi (3) a otevře se tajná stěna. Na otázku Gnoma (4) odpovězte "MOOSE" a dostanete stříbrný klíč (nich silver key). Sjednoťte partu, mechanismus opravte pomocí řetězu, a sejděte o patro níž (level 3). Vezměte klíč (Big copper key) z chodby (4). Na zasypané chodby použijte lopatu. Zabijte kostru a přečtěte si dokument (1). Pomocí vazelíny zprovozníte vozík, ale nezapomeňte vyskočit. Díru v podlaze (5) přeskočte a můžete jí zavřít pákou (6). Sejděte po schodech (7) do nižšího patra (level 4). Otočte kolem (1) a vypustíte vodu z nádrže. Vezměte kamenný medailon (Stone medallion) ve stejné místnosti. Projděte po schodech k nádrži (4). Prohledejte dno nádrže a najdete magický vak s vodou. Od této chvíle již vaky na vodu nejsou nutné! Zkuste otevřít poklop (3), pokud to nejde, použijte páčidlo, Sestupte o patro níž (level 5). Přečtěte si dokument (7). Nejméně dva lidi oblékněte koženým oblečením, které najdete v truhle (1). Vemte si s sebou Asthenil ring, Stone medallion a zapálenou pochodeň. Projděte chodbou a do otvoru (3) vložte zapálenou pochodeň. Otevřou se tajné dveře a můžete vstoupit. V místnosti vyhledejte Golema (4) a dejte mu Stone medallion. Nyní máte velice málo času. Seberte Salamander stone (5). Meč, který leží ve vedlejší truhle (6) je možné vzít, pokud se Vám podaří včas utéct. Vratce se k truhle (1), vraťte do ní kožené oblečení a spojte partu. Opusťte Dwarven Pit hlavním východem. Pokud jste si půjčili klíč, vraťte ho do chrámu Ingerimma (4) a opusťte Finsterkoppen.

LOWANGEN

Z Finsterkoppenu cestujte směrem na severozápad až dorazíte do města New Lowangen, Odtud jděte směrem na jih. Dorazíte do Lowangenu, hlavního města země, které je obleženo Orky. Orkové Vás oberou o všechno, kromě magických věcí, peněz a kalhot. Vyhledejte Dragana Eschta (17) a zeptejte se ho na Gavrona. Dá Vám úkol, za který Vám dá odpověď. Máte přivést Vinsaltera (9). Jděte za ním a povězte mu, že Vás posílá Dragan. Vysvětlete mu situaci a vraťte se s ním k Draganovi. Dragana se zeptejte na Gavrona, dá Vám odpověď. Poté se zeptejte na cestování (travel) a dá vám druhý úkol. Jděte do domu "Exhibition of Art in Craftmanship" (5). Počkejte zde na noc a vloupejte se dovnitř. Seberte brož a odneste jí Draganovi, odpoví Vám na Vaší otázku. Pokud se chcete dozvědět ještě další zajímavé věci, můžete u Dragana dostat ještě jeden úkol a po splnění se ho opět zeptat. Jděte do hospody "Orc Death" (37), počkejte až přijde Gavron a pokuste se ho sledovat. Pokud Vám uteče, jděte do hospody "White House" (22). Zde se zeptejte na Ingramoshe a na A.Sevenspringa. Jděte do jeho domu (4) a vybojujte si zpět Salamander Stone. Ve městě je ještě jeden falešný Salamander Stone u V.Leecbronnové (3). Pokud chcete získat nějaké peníze, můžete ji zabít a po prohledání domu získáte spolu s penězi i nějaké zbraně a předměty. Dojděte k Black Jandoře (8) a zeptejte se jí na tajný východ (secret exit). Kdyby chtěla moc peněz, připomeňte jí dluh u Dragana. Jděte do hradu rytířů (Castle of Grey Steel) a ptejte se na Eolana (6). Opatrně mu naznačte o co tu jde a pak se ho zeptejte na tajný východ. Poradí Vám, ale musíte mu slíbit, že najdete Agdana, který se ztratil v temných bažinách. Jako záruku si nechá dva členy party a můžete vyrazit na cestu do bažin. Od Eolana dostanete klíč, pomocí kterého se dostanete zpět bez "prohlídky" Orků.

SWAMPS (bažiny)

Bažiny (swamps) se nacházejí na západ od hlavní cesty mezi Lowangenem a Newlowangenm. Z naší pozice se tedy vydáme severozápadním směrem. Ve středu bažin se nachází ještěři (7). Promluvte s jejich vůdcem a zjistíte, že jsou zužováni nestvůrou, která požírá jejich vejce. Vypravte se tedy do středu labyrintu (8) a zabijte ji. Vraťte se zpět k ještěrovi a on Vám na oplátku poví, že máte jít pro radu ke staré čarodějnici (6). Pošle Vás do věže (1) aby jste zabili čaroděje, který jí zabíjí zvířata. Čaroděj na Vás pošle ohnivého démona, který Vám položí tři otázky. Odpovědí je hned několik, např. život (LIFE), pomoc (HELP), láska (LOVE), spravedlnost (JUSTICE), slabost (INDULGENCE), slitování (MERCI). Pokud odpovíte správně, démon odnese čaroděje a Vy seberte křišťálovou kouli (crystal balt) a dokument (Noctrox document). Přečtete si dokument a vraťte se k čarodějnici. Pokuste se jí dát křišťálovou kouli. Pokud se Vám to nepovede, musíte jí zabít (je docela tuhá). V truhle (2) najdete dokument (swamp rantzy document) a síť (net). Dozvíte se, že Agdan byl proměněn čarodějem v bahenní příšerku (swamp rantzy). Najděte ji (4) a chyťte do sítě. V křoviskách utrhněte osmnáctou rostlinu (5) a použijte ji na příšerku. Tím zlomíte kouzlo, které Agdana proměnilo. Dobře ho ošetřete a počkejte až nabere sily. V bažinách se ještě nachází místo s kořením (9). Vraťte se zpět do zámečku odkud Vás vyslal Eolan a použijte klíč. Objeví se Eolan a pokud přivedete Agdana živého, poděkuje Vám a propustí Vaše dva přátele. Sjednotte partu a vydejte se do dungeonu na západu Arkánie. Pokud Vám čaroděj při cestě do bažin ukradl Salamander stone, nevěšte hlavu, nachází se právě v tomto dungeonu.

BLOOD PEAKS

Čaroděj vám sebral Salamander stone a vy se teď touláte po Arkánii směrem na západ a pátráte po zloději. Postupně se dozvídáte, že čaroděj a jeho skupina byla přepadena a pobita orky. Čaroděj byl odvlečen do sídla orků, do hor, do dungeonu Blood Peaks. Blood Peaks se nachází v horách stejného názvu na západě Arkánie. Podobně jako Dwarven Pit mají Blood Peaks dva vchody, takže si můžete vybrat. Nejdříve otevřete truhlu (1) v prvním patře a vezměte si dva klíče (COPPER AND CAST IRON KEYS). Dále seberte měděný disk (COPPER DISK), který leží vedle truhly (2). Sejděte do druhého patra (3) a po boji získejte klíč (PLIERS KEY). Otevřete truhlu (1) a vezměte si klíč (LYNX KEY). Pomocí klíče (PLIERS KEY) otevřete truhlu a seberte tři lahve (PHIALS). Z regálu (2) si vezměte oštěp a přesuňte se k tajné stěně (3). Dvakrát prohledejte regály a do otvoru vsuňte oštěp. Otevřou se tajné dveře. Pomocí magických zbraní (působí i OBSIDIAN zbraně) rozsekejte pavučiny (zbraně musíte dát prvním dvoum lidem ve skupině). Dojděte až k pavoučí královně (4) a před bojem vypijte PHIALS, které vás ochrání před pavoučím jedem. Až zabijete královnu zničte její vajíčka.V jedné z cel (5), kde jsou zavřeni zajatci leží mrtvý čaroděj a Salamander stone, který je opět váš. V celách jsou i jiní zajatci. První je Praiodan (6), kterého doporučuji přibrat do party, protože má léčitelské schopnosti. Druhý je Thurazz (7), který je dobrým bojovníkem. Vraťte se zpět a sejděte východními schody (8) do třetího patra. Opusťte Blood Peaks východním východem (1). Vydejte se do města TIEFHUSEN a v některé z hospod se ptejte Jandora na Star Trail, případně mu kupte něco k pití. Jděte si promluvit s Hensgerem, který sedí u jednoho stromu před branami města. Až mu zaplatíte peníze, které chce, musíte počkat do rána, než vás vezme do Phex dungeonu. Než vstoupíte ubezpečte se, že máte více jak 80 dukátů.

PHEX DUNGEON

Na hádanku odpovězte slovem "NIGHTS" (1). Poskládejte tři lišky ve skládance (2). Přečtěte si znamení (3) a po boji získáte modrý klíč (BLUE KEY). Do oltáře (4) přispějte 80 dukáty. Dojděte podle mapy až k východu (5). Zde si vyslechněte rozhovor (pozor na počítač) a opusťte dungeon. Z města se vydejte severním východem.

TJOLMAR

Po řece jeďte lodí až úplně na sever do města Norhus a odtud se vydejte na sever do města Tjolmar. Doplňte si zásoby, zbraně a zdraví. Navštivte Ingramoschův dům (v západní části města) a násilím ho obsaďte. Postupně stiskněte tři spínače ve stěnách (1, 2, 3) otevře se tajný vchod do závěrečného dungeonu. Prozkoumejte patro a vejděte do zamřížované plošiny. Uprostřed ní se nachází strom (4), ve kterém je ukryt klíč (FLAME KEY). Zavřenou bránu otevřete tak, že dojdete ke spínačům (5, 6), stisknete je a pošlete jednoho člověka, aby bránu otevřel. V místnosti (7) najdete dívku (Helena), kterou osvobodíte kouzlem "MELD THE SOLID". Přijměte Helenu do party a smočte si rty vodou z fontány. Projděte tajnou stěnou (8) a seberte sošku (BLACK STATUETTE). Pomocí sošky otevřete tajnou stěnu (9) a projděte dveřmi (10) do druhého patra. Nejméně dvakrát prohledejte regál (1) a najdete klíč (BRONZE KEY). Vybojujte čtyři části amuletu (2, 3, 4, 5), pomocí něhož otevřete tajné dveře (6). Musíte postupovat velice rychle, části amuletu po chvilce zmizí a dveře (6) se neotevřou. Sejděte do třetího patra (7). Vybojujte dokument od kostlivců (1), na kterém je napsáno jediné slovo. Pomocí tohoto slova a tabule (2) zjistíte čtyři čísla, které odpovídají pozici prvního až čtvrtého písmena v první až čtvrté větě. Je to jedna z těchto kombinací: 1325, 1725, 2325, 2725. Projděte zdí na východ a na otázku démona odpovězte (3) "ARKANDOR". Seberte dračí dráp a helmici (4). Než budete bojovat s drakem, podívejte se, jestli někdo z party nezkameněl po bojích s mágy. Vyhrajte boj s drakem (5), přidá se k vám zachráněný Ingramosh a opusťte dungeon (6). váš příběh tímto končí.

Súvisiace hry: Realms of Arkania: Star Trail (2017)
Realms of Arkania: Blade of Destiny - With Blade and Brilliance
Realms of Arkania: Blade of Destiny - Ogredeath
Realms of Arkania: Blade of Destiny - For the Gods
Realms of Arkania: Blade of Destiny (2013)
Realms of Arkania: Blade of Destiny + Star Trail
Realms of Arkania 3: Shadows over Riva
Realms of Arkania: Blade of DestinyDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
976 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |