HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20519
5455
5063
1438
1599
7290
5759
12231
1687

Online 8423 uživatelů

Návody > Star Trek: Armada


Zobrazení:14443
Autor návodu:Jan Eisler

Tak hutná strategie, jakou je Armada, si zaslouží trochu více pozornosti. Pár tipů pro plavčíky a kadety se možná může hodit.

Rada č. 1

Vzhledem k množství jednotek ve hře a velikostí prostoru, který je tomuto návodu vyhrazen, se nebudeme zabývat popisem jednotlivých lodí, jejich předností a nevýhod - s ohledem na to, že jsou ve hře čtyři rasy a pro každou z nich přes tucet jednotek, bychom se konce asi nikdy nedobrali. Proto zvolíme spíše cestu jednotlivých taktických rad a tipů, které vám můžou usnadnit život. A smrt. A asimilaci, podle toho, na které straně konfliktu se zrovna nacházíte.

Rada č. 2

Dobrým začátkem každého ze čtyř minitažení je prostudování všech jednotek a odhalení jejich silných a slabých stránek. Na první pohled by se mohlo zdát, že je nejlepším řešením postavit flotilu těch nejsilnějších jednotek a úplně zapomenout na slabší, ale postupem času zjistíte, že to není zrovna nejlepší strategie. Celá řada menších jednotek u všech armád má totiž spoustu speciálních abilit, které jsou velmi užitečné. Navíc - jejich výrobní náklady jsou nižší a zpočátku jich můžete rychleji vyrobit více. Samozřejmě největší loď každé rasy je také nejsilnější a zejména jejich speciální ability jsou velmi silné (romulanský Warbird má pravděpodobně nejefektivnější zbraň na ničení nepřátelských štítů, Holding Beam u Borgské krychle ale také není k zahozen, ale nevěřili byste, jaké zázraky se dají dělat třeba s dělostřelectvem Federace a Romulanů.

Rada č. 3

Když už jsme u dalekonosného dělostřelectva, je dobré mít na paměti, že právě jednotky složené z těchto lodí jsou ideální pro ničení nepřátelských opevněných satelitů i základen, bez rizika toho, že byste své vlastní jednotky vystavili přímé palbě. Na druhou stranu dělostřelectvo je velmi křehké a málokdo si nechá ničit opevnění jenom tak - proto své dělostřelectvo chraňte ze všech sil silnějšími jednotkami. V případě romulanské flotily můžete navíc používat cloakování, které vypnete jenom v případě nutnosti - při boji.

Rada č. 4

V každém případě investujte co nejdříve co nejvíce do vývoje speciálních abilit pro vaše jednotky - i se slabší flotilou nadupanou kvalitním vybavením můžete čelit mnohonásobné přesile. I když se hi-tech jednotky každé rasy (poznáte je podle toho, že jsou nejdražší a mají čtyři speciální ability) mohou zdát jako slabé, drahé a vcelku neužitečné, často vám přijdou zatraceně vhod - kupříkladu v jedné misi za Borgy, ve které nebudete bojovat proti žádnému známému nepříteli, ale proti odporné hmyzoidní rase, poznáte, k čemu je Diamond a jeho speciální abilita ničící velké množství slabých jednotek jedním výbojem.

Rada č. 5

Na obecné strategické rovině lze použít víceméně klasické postupy. ledním z nich je samozřejmě co nejrychlejší zajištění co největšího přijmu surovin, nebo v tomhle případě - Dilithia. Je to možná podlé, ale vyplatí se vám nejprve povšechně prozkoumat mapu, najít nejbližší měsíce, restartovat a obsadit je co nejdříve. Později se vám může nedostatek surovin vymstít. Pokud jde o postup při těžení, nezůstávejte u jediné těžební lodě - jeden měsíc pohodlně pokryjí lodě tři, čímž se dramaticky zvýší rychlost těžby. Větší počet lodí je už neefektivní, protože by docházelo k "frontám" u důlní stanice. Samozřejmě - pokud nepostavíte stanici těsně vedle měsíce (ale není důvod, proč byste to měli dělat), můžete lodí používat, kolik chcete, pokud ovšem vystihnete ten správný interval.

Rada č. 6

Při budování vlastních základen a obranných pozic dbejte na to, abyste nevystavovati citlivé budovy do možného popředí boje. Zejména laboratoře obsypané výzkumnými moduly se mohou stát snadným terčem pro nepřátelskou sabotáž, a uvážíte-li, že zničením malého a slabého modulu přijdete i o speciální ability vašich lodí, jsou laboratoře určitě hodny vaší pozornosti. Naopak hlavní základna může být i dobrou obrannou instalací, a to díky silným zbraním, kterými disponuje - samozřejmě ji musíte uchránit před zničením, ale jako obranná linie vám dobře poslouží - zvlášť ve spojení s dělovými a torpédovými věžemi.

Rada č. 7

Při útocích na nepřátelské základny vyřaďte nejprve všechny obranné satelity, které jsou překvapivě silné jak v obraně, tak v útoku. Dělostřelectvo anebo koncentrované útoky velkého množství jednotek jsou tím správným řešením. Při dobývání se soustřeďte nejprve na stanice, které vyrábějí lodě - pokud nemáte dostatečně silnou flotilu, mohou vám nové nepřátelské posily znepříjemnit život. Při boji s loděmi protivníka se soustřeďte vždy na jeden cíl podle stupně nebezpečnosti. Maximálně se také snažte využívat speciálních abilit vašich lodí, které mohou pokaždé různým způsobem urychlit průběh boje - v případě Borgů je třeba smrtící kombinace použití Assimilatoru, který asimiluje posádku nepřátelské lodě, a následné nasazení Borgské krychle, která vyprázdněnou loď asimiluje. Na druhou stranu čtyři romulandské Warbirdy mohou s použitím Shield Invertoru zničit jednu krychli během několika vteřin. Při boji s Borgy dávejte také dobrý pozor na ztráty vlastních lodí - ať už vyprázdněné Assimilatory anebo rovnou asimilované - takové lodě nejsou ještě ztraceny, protože mají obvykle malou, jestli vůbec nějakou, nepřátelskou posádku - pokud zareagujete včas, můžete na palubu takové lodi transportovat vlastní posádku a loď zachránit (okamžitý odlet do opravárenského doku je ale samozřejmost.

Rada č. 8

Nepodceňujte roli mlhovin - některé jsou sice smrtelně nebezpečné, ale další vás mohou ukrýt před zraky nepřátelských senzorů a tím i před palbou jejich zbraní. Zvlášť užitečné jsou mlhoviny zelené, které urychleně opraví poškození a štíty vašich lodí. Díky nim si můžete dovolit vytáhnout i na mnohem silnější flotilu, pokud se stihnete včas stáhnout do ústraní. Někdy se vám navíc může podařit nalákat nepřátelské jednotky do nitra žlutých mlhovin, které likvidují posádku - pokud k nalákání použijete takovou loď, která má velké množství posádky, můžete sami vyváznout a vyprázdněné nepřátelské lodě pak použít k vlastní potřebě (podaří-li se vám je bezpečně odtáhnout z nebezpečné oblasti).

Rada č. 9

Nejrůznějších strategických a taktických libůstek je v téhle hře celá řada. Na většinu z nich jistě přijdete sami v průběhu hry, další vám možná zůstanou skryty a jiné nebudete nikdy používat. Tohle neměl být vyčerpávající taktický průvodce hrou - jenom pár rad do začátků. Snad se vám některé z nich budou hodit.

Súvisiace hry: Star Trek Prodigy: Supernova
Star Trek: Bridge Crew
Star Trek: The Video Game
Star Trek Online
Star Trek: D-A-C
Star Trek: Legacy
Star Trek: Elite Force 2
Star Trek: Starfleet Command 3
Star Trek: Action Pack
Star Trek: Bridge Commander
Star Trek: Armada 2
Star Trek: Starfleet Command: Orion Pirates
Star Trek: Deep Space Nine: Dominion Wars
Star Trek: Voyager: Elite Force: Expansion Pack
Star Trek: Away Team
Gamefest Star Trek Classics
Star Trek: Starfleet Command 2: Empires at War
Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen
Star Trek: Voyager: Elite Force
Star Trek: New Worlds
Star Trek: Conquest Online
Star Trek: Klingon Academy
Star Trek: Starship Creator: Warp 2
Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen (Demo)
Star Trek: Hidden Evil
Star Trek: Starfleet Command
Star Trek: The Next Generation: Birth of the Federation
Star Trek: The Federation Compilation
Star Trek: Klingon Honor Guard
Star Trek: The Game Show
Star Trek: The Next Generation: Klingon Honor Guard
Star Trek: Starship Creator
Star Trek: Deep Space Nine
Star Trek Pinball
Star Trek: Starfleet Academy
Star Trek: Generations
Star Trek: Klingon
Star Trek: Deep Space Nine: Harbinger
Star Trek: Borg
Star Trek: The Next Generation: A Final Unity
Star Trek: Judgement Rites
Star Trek: 25th Anniversary
Star Trek: The Next Generation: Trivia
Star Trek: The Next Generation: The Transinium Challenge
Star Trek V: The Final Frontier
Star Trek: The Rebel Universe
Star Trek: First Contact
Star Trek: The Promethean Prophecy
Star Trek: The Kobayashi Alternative
Voyager: Trek in the Flesh
Star Trek: Voyager: Search for Kes
Star Trek: Starfleet Command Gold
Star Trek: Starfleet Academy: Chekov's Lost Missions
Star Trek: Neutral Zone
Star Trek: Final War
Star Trek: Captain's Chair
Star Trek: Armada 2 - Babylon 5
Star Flek
BlekTrek: The Last Generation
Star Trek: Secret of Vulcan Fury
Star Trek: Infinite Space
Star Trek: Borg AssimilatorDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
1342 hlasov

100
60
20

80
40
0
49
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |