HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21160
5455
5063
1438
1600
7336
6033
12908
1687

Online 4075 uživatelů

Návody > Star Trek: The Next Generation: A Final Unity


Zobrazení:11769

47111,1 SD zaznamenala Enterprise narušení federálního prostoru v sektoru M’kyru průzkumným člunem. Záhy vnikla do Federálního prostoru další loď, která člun pronásledovala. Velela jí kapitánka Pentara. Zachoval jsem se podle rady prvního důstojníka a hned od počátku jsem s Pentarou jednal tvrdě. Jeden varovný výstřel ujistil Garidianské vetřelce o tom, že Enterprise trvá na jejich okamžitém návratu do neutrální zóny. Nadporučík Data navrhl riskantní manévr na zachycení průzkumného člunu. Návrh jsem odsouhlasil. Pentara pak odtáhla s nepořízenou a já jsem mohl vyslechnout naše nové hosty. Enterprise pokračovala v hlídce na Ruinorský sektor. První akce pro výsadkový tým Enterprise na sebe nedala dlouho čekat. Zachytili jsme nouzové volání kancléře Daenuba z vědecké základny Mertens na orbitu Cymkoe IV, jemuž jsme přislíbili pomoc dle našich možností. Výsadek dostal na povel velitel Riker. K sobě si vzal doktorku Crusher, nadporučíka La Forge a psycholožku Deannu Troi. Následující události zachycuje Rikerovo hlášení:

MERTENS ORBITAL STATION

Vydali jsme se do haly, kde jsme narazili na zraněnou ženu zavalenou kabelem. Phaserem se nám ji podařilo od kabelu částečně osvobodit, zbytek práce vykonalo transportní zařízení (vrátili jsme se do transportní místnosti, použili ovládací panel, zaměřili přístroj na datový kabel (LOCK-ON) a spustili to). Doktorka Crusher ji vyšetřila lékařským tricoderem a prostřednictvím medikitu přivedla ženu k vědomí. Při následném rozhovoru jsme se mimo jiné dozvěděli heslo k ručnímu řízení stanice. Turboliftem jsme vyjeli do administrační části stanice. Na řídícím panelu jsem aktivoval nouzový systém a tlačítkem POWER REDIRECT přesměroval energii v systémech. Výtah nás svezl do strojovny. La Forge odhalil s použitím tricoderu podivné chování cizího tělesa, jež parazitovalo na energetickém systému stanice. Vešli jsme do laboratoře č. 4. La Forge sebral ze stojanu jakési dvě zařízení (PHASE INVERTER COUPLING a WAVE REDUCTION), načež aktivoval panel v levém rohu místnosti a vypnul třetí energetický okruh (INITIATE TEMPORARY SHUTDOWN, SHUT DOWN GROUP 3). Cizí těleso jsme nechali uletět. Bylo zřejmé, že by jsme ho stejně nedokázali sledovat. Výsadkový tým se odebral do řídícího centra vpravo. Troi si pohovořila s Dr. Griemsem, kterého po krátkém rozhovoru přivedla k rozumu. La Forge se pak zachoval podle jeho rad. Odešel do haly, kde dal do pořádku energetický systém (USE PHASE INVERTER na poškozenou trubku, USE WAVE REDUCTION tamtéž). Základna byla stabilizována. KONEC.

Enterprise splnila svůj úkol na Mertenské základně. Nastal čas přislíbit pomoc našim hostům. Nabrali jsme kurs na Horst III. Z orbitu jsem zavolal archeologa Shanoka, s nímž jsem pro bral některé věci ohledně vykopávek. Výsadkový tým nemohl bohužel na planetu pustit a tak se Enterprise vrátila na svou hlídku k sektoru Ruinore. Další plány jsem změnil na základě prosby Admirála Reddrecka ze základny Starfleet. Již delší dobu pohřešoval bioložku Dr. Vi Hynnh-Foertsch pracující na planetě Morassia. Před vypuštěním výsadkového týmu jsem musel slíbit hlavě planety, mluvící opici LLiksze, že s sebou nevezmeme zbraně. Bylo to deprimující, ale nutné. Celou akci dostal na povel nadporučík Data. Připojuji jeho zápis:

PRESERVE MORASSIA

Nejprve jsem promluvil s LLiksze. Na její radu jsme si šli prohlédnout laboratoř, pracoviště pohřešované doktorky. Půjčili jsme si bioprobe a mechanické průzkumné jednotky A, B a C. Všechna zvířata, která se nacházela v laboratoři jsem prozkoumal na biostole i ve zvukoskopu (GET zvíře, USE zvíře na BIOTABLE, GET zvíře, USE zvíře na SONICSCOPE). Své zjištění jsem hned chtěl konzultovat s odborníky. Tricoderem jsem se napojil na COMM PORT a spojil se s Tracker Melasem. To, co jsem se dozvěděl, jsem vzápětí šel probrat s LLiksze (sídlí nahoře ve stromě nad křižovatkou). Pak jsem se vrátil do laboratoře a spojil se (opět přes COMM PORT) s Poradcem lydyou. V přístavu jsme ze zdi sejmuli microgenerator a vydali se na nudný, rutinní průzkum biotopu Preserve. V každém ze tří biotopů jsme vyslali průzkumnou sondu do všech obývaných částí (viz příloha #1). Nejprve jsme však museli aktivovat mapu vložením mikrogenerátoru do portu. Po návratu sondy jsme z ní pomocí BIOPROBE extrahovali vzorek. Celkem jsme tak získali jedenáct vzorků, které jsme analyzovali v laboratorním zvukoskopu. O výsledcích jsem si promluvil s Healer ZZolis (přes COMM PORT). Doporučila nám vyzpovídat jednoho ze strážců – Tzudana. Vypravili jsme se za ním do QUARANTINE SHELTER. Nová zjištění jsme oznámili LLiksze, v níž jsme již mhli plnou důvěru. Splnili jsme úkol, který nám zadala. Vzali jsme si člun (GO TO SHATTLER) a na místě aktivovali počítač. Po návratu zbývalo už jen pomoci Dr. Vi s odchycením podivného neviditelného zvířete, požírajícího mozkovou energii živočichů. Použil jsem ve správných chvílích konzole 2, 3 a nakonec 1. KONEC.

Příloha l:

Na biotop kaňonu je konstruována jednotka “A“.

Obývané části jsou: PIT, CRATER, CAVERNS.

Na biotop pralesa je konstruována jednotka “B“.

Obývané jsou čtyři tunely v obrovském stromě. Na biotop mokřin je konstruována jednotka “C“. Vzorky se odebírají ze čtyřech nejbližších korálů.

Nadporučík Data vedl svůj tým skvěle. Doktorka byla nalezena, vztahy Morassie s Federací vyjasněny. Jediné, co nám uniklo, byl Poradce lydya. Ale i toho jsme nakonec dostihli. Jednal jsem s obchodníkem Aramutem, na palubě jehož lodi se nacházel. Pokusil jsem se ho zastrašit namířenými zbraněmi a vzápětí jsem ho obvinil z porušení několika zákonů Federace. Podařilo se mi ho přimět ke spolupráci. Výměnou za svůj ubohý krk zradil doktora a ještě mi prozradil několik důležitých informací o pohybech v Romulanské části galaxie. Navedl jsem Enterprise na tajnou planetu Frigis. Nejprve jsem kontaktoval Starfleet, poradil se se svou posádkou, abych nakonec nechal mluvit učence T’Baka, jednoho z našich hostů. Po chvilce čekání jsme se přeci jen spojili s obyvateli planety Frigis. Kancléři Laraqovi jsem upřímně prozradil, že hledáme Pátý svitek. Povolil vylodění výsadkového týmu. Ten vedl opět první důstojník Riker.

FRIGIS

Prvně jsme se chtěli seznámit se všemi sektami, které se na Frigisu vyskytují. Navštívili jsme obě pyramidy a pohovořili s vůdci obou náboženských skupin. Třetí sekta sídlila dále v poušti, vpravo od místa výsadku. Promluvil jsem s Nachylem, zástupcem vůdce této sekty a rozhodl jsem, že se pokusím odpovědět na otázky Strážce brány. Nechápu. jak je možné, že na ně po staletí nikdo nedokázal odpovědět. Byly to vesměs triviální dotazy obecného rázu, na něž chtě1 Strážce brány slyšet ty nejfilozofičtější a nejméně jasné odpovědi. Uvnitř krypty se nám nepodařilo rozluštit návod k ovládání panelu ani tricoderem, neboť byl v prastarém jazyku Chodak. Museli jsme se vrátit na místo vylodění, aby nám Laraq mohl pomoci. Poté jsme již snadno rozluštili nápis pomocí tricoderu a La Forge mohl uvolnit stasické pole. Promluvil jsem si s Aelontem, hlavou sekty Hledačů. Za naši pomoc mi přislíbil tři předměty z pokladnice sekty. Vyšli jsme ven. Klíčem jsem otevřel pokladnici a vzal si zlatý kruh, hůl s koulí na konci a zvukové zařízení, co vypadalo jako řidítka na motorku. Nejprve jsme navštívili Pěvce, které jsme obdarovali chybějícím zlatým kruhem a nadporučík La Forge jim opravil varhany tím divným zvukovým zařízením. Madii, vůdkyni poslední sekty jsme věnovali tu hůl, z čehož měla takovou radost, že zrušila silové pole bránící ve vstupu do chrámu. Použili jsme orchestrion s dvěmi pluvoidy a přenesli se tak dovnitř. Zvuky orchestrionu měnily rozmístění dlaždic na podlaze 4x6. Bylo třeba nejprve získat všechny čtyři orchestriony v místnosti, aby se člověk mohl nakonec dostat až ke dveřím (pořadí orchestrionů dle počtu pluvoidů pro závěrečnou cestu: 4, 3, 1, 4, 1-v “objímce“, 2). Při každém použití orchestrionu musel člověk stát na správné dlaždici. Nakonec jsme to dokázali. Modrý amulet nám otevřel cestu dál. Vzali jsme svitek a vrátili se na loď. Až dosud se obešla mise Enterprise bez násilí. Romulanské lodě však narušily prostor Federace a Enterprise musela být samozřejmě k dispozici pro účel obrany. Nabrali jsme kurz zpět na Ruinore a kontaktovali Starfleet. Naši pomoc potřebovala velitelka Chan. Řídil jsem se přesně podle jejích rozkazů. K prvnímu konfliktu došlo v sektoru Ayer. Pouhá přítomnost Enterprise odvrátila útok tří Warbirdů. Druhý konflikt zažehnal kapitán Ky’Dra sám, takže jsem s ním akorát probral detaily bitvy. Všechno bylo nějaké podezřelé. Kontaktoval jsem Starfleet a velitelku Chan. Enterprise dostala speciální úkol...

Kurs Shinoshio. Další bitva. Vylodili jsme se na Frigis a krátce pohovořili s Laraqem. Kurs Horst III. Opět bitva. Po Shanokovi jsme našli jen vzkaz na planetárním záznamníku. Výsadkový tým jsem vedl já osobně. Udělali jsme tam toho tak málo, že to ani nestojí za samostatnou zprávu. Hromadu kamení jsme odstřelili phaserem. Zhruba ve středu místnosti byl instalován počítač. Vsunul jsem hůlku do portu a aktivoval ji ovladačem. Obrazovku jsem sjel tricoderem, Hůlku jsem si vzal zpátky. Letmo jsme si prohlédli další místnost a vrátili se do lodi. Teď jsme již věděli, kde je Allanor, Kurz byl zřejmý.

ALLANOR

Zápis z výsadku. Pořídil Nils Carlstom. Kapitán Picard přejel místnost svým orlím zrakem. Tricoderem zaznamenal data na odletovém pořádku. Nastavil phaser na maximum a třemi přesnými ranami odpálil úchytky na ventilační mříži. Mohli jsme projít. Díky hůlce a ovladači od pana Laraqa aktivoval kapitán počítač v hale. Projel veškerá data a aktivoval systémy. V další místnosti jsme narazili na roboty, které sjel nadporučík La Forge tricoderem. Vrátili jsme se na místo výsadku a tricoderem deaktivovali hlavního robota, načež z něj nadporučík La Forge vyjmul LOGIC INHIBITOR. Prošli jsme až dozadu ke dveřím. INHIBITOR zasunul kapitán mezi logické obvody. Jakmile se objevil přede dveřmi robot, deaktivoval jej kapitán tricoderem. INHIBITOR zase vyjmul. Prošli jsme. Další překážku zlikvidoval pan Data. Aktivoval počítač vedle dveří. POWER ON, STATION ONLINE. Když se generátor nabil: POWER OFF. Pak počkal, až se druhý robot nabil a v pauze mezi druhým a třetím robotem: STATION OFFLINE. Kapitán pak rozstřelil generátor phaserem.

Objevili se jakési formy života. (Chodakové, jak jsme později zjistili.) Následovali jsme je. Kapitán mluvil s jejich šéfem, admirálem Brodnackem. Chodakové nám vzali hůlku a ovladač a odletěli. Prohlédli jsme si počítač a vše zaznamenali do tricoderu. Pak jsme pokračovali chodbou dozadu. Nadporučík Data prohlédl mrtvého Optimátora a prostřednictvím medikitu a namíchaného roztoku ho přivedl k životu. Kapitán mezi tím vyšel po schodech nahoru a sebral z rozbité mušle nějakou tyčku. Vedle mrtvého Chodaka byl ovládací panel bezpečnostního systému. Do otvoru vedle portu dal nadporučík La Forge tu tyčku. Hůlku opět zasunul do portu a odblokoval všech šest bezpečnostních okruhů. Šli jsme opět po schodech nahoru a dál, až k transportéru. Vlezli jsme všichni dovnitř, jenom nadporučík La Forge zůstal u ovladače. Nastavil na panelu prostřední souřadnici v pravém sloupci a zapnul timer, načež šel k nim. Vymotali jsme se chodbami zpátky do místnosti výsadku. Raději jsem ještě jednou po kapitánovi přejel tricoderem pořadí odletů a už jsme se jali pronásledovat Chodaky, KONEC.

I po úspěšném útěku z Allanoru jsme pořád ještě nevěděli, kde se nachází bájné Unity Device. Nabrali jsme kurs na Horst III. Na orbitu jsem se poradil se svými důstojníky. Jejich návrhy vypadaly rozumně. Vyrazili jsme k černé díře v sektoru Jericho. Tam se začali názory mé posádky rozcházet. Zavrhl jsem ztřeštěnou myšlenku nadporučíka Data a soustředil se raději na rady Deanny Troi. Bohužel. Posádka mě nechala ve štychu a já sám jsem si musel na hvězdné mapě nastavit sektor Al’Din (souřadnice 5-6-7) a dát povel k letu. Letěli jsme na nepřátelské území, takže konfliktů nebylo málo. Než jsme dorazili do sektoru Juxan, odkud byl vidět pulsar zaniklý před třiceti lety, odehrálo se pěkných pár bitev. Raději jsem celou cestu letěl pomalu (warp asi 1.2), abych se vyhnul střetu se třemi nepřáteli najednou. Na 23 světelném roku jsme to měli. Unity Device se nacházelo na souřadnicích 3-l-3 v prostoru Z-Taranis Nebula...

UNITY DEVICE

Na orbitu kolem Unity Device se Enterprise střetla hned se dvěma soupeři. Kapitánkou Pentarou a admirálem Brodnackem. Ani jedna loď po nás nevystřelila a Enterprise také nechtěla být agresorem. Připravili jsme výsadek. Všichni členové týmu vstoupili na transportní plošinu. Ale jen já byl přenesen na místo zkoušek. Bez tricoderu. A beze zbraně. Pokračoval jsem doleva, kde jsem se střetl s dalšími kandidáty – kapitánkou Pentarou a admirálem Brodnackem. Nastoupili jsme do člunu. Po přistání jsem vešel do dveří. Promluvil jsem si s Brodnackem, čímž začala zkouška. Pentaře jsem vzápětí nabídl spojenectví. Se stolku jsem si vzal dvě půlky disku. Prohlédl jsem si generátor silového pole a všechny jeho součástky. Zkusil jsem spojit disk a vložit ho do spodní části generátoru. Šlo to! Vzal jsem disk zpět a šel ke stolku. Do levé části jsem položil půlkruh a stiskl tlačítko. To se opakovalo ještě třikrát. Pak jsem odmítl zabít Brodnacka a řekl jsem něco v tom smyslu, že Unity Device je pro všechny. Vzal jsem si všechny půldisky, spojil je a zaplnil jimi dolní mezeru v generátoru. Cesta byla volná. Použil jsem artefakt, vzal jsem klíč z podstavce a využil zázračné funkce artefaktu ještě dvakrát. Všichni tři jsme mohli pokračovat. Odemkl jsem dveře. Před stasis boxem jsem stiskl panel. Jakási podivná příšera na mě začala tahat všechnu špínu z posledních dvěstěšedesátidevíti dílů a tak jsem zablábolil něco jako, že Unity Device je pro dobro všech atd., atd. Věci získaly spád. Pentaru jsem osvobodil z mrazáku, ačkoli jsem to nemusel vůbec udělat a šli jsme dál. Vyjeli jsme do věže, samého centra Unity Device. Poslední zkouška byla průhledná i pro malé nevidomé dítě. Panel jsem deaktivoval bez jakéhokoli rozhodnutí. Unity Device zmizelo v trhlině času a Enterprise se mohla vrátit ke své pravidelné hlídce. Aby Federace, Galaxie i celý vesmír mohli klidně spát. Enterprise hlídá... KONEC.

Související hry Star Trek: Infinite
Star Trek: Resurgence
Star Trek Prodigy: Supernova
Star Trek: Bridge Crew
Star Trek: The Video Game
Star Trek Online
Star Trek: D-A-C
Star Trek: Legacy
Star Trek: Elite Force 2
Star Trek: Starfleet Command 3
Star Trek: Action Pack
Star Trek: Bridge Commander
Star Trek: Armada 2
Star Trek: Starfleet Command: Orion Pirates
Star Trek: Deep Space Nine: Dominion Wars
Star Trek: Voyager: Elite Force: Expansion Pack
Star Trek: Away Team
Gamefest Star Trek Classics
Star Trek: Starfleet Command 2: Empires at War
Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen
Star Trek: Voyager: Elite Force
Star Trek: New Worlds
Star Trek: Conquest Online
Star Trek: Klingon Academy
Star Trek: Armada
Star Trek: Starship Creator: Warp 2
Star Trek: Deep Space Nine: The Fallen (Demo)
Star Trek: Hidden Evil
Star Trek: Starfleet Command
Star Trek: The Next Generation: Birth of the Federation
Star Trek: The Federation Compilation
Star Trek: Klingon Honor Guard
Star Trek: The Game Show
Star Trek: The Next Generation: Klingon Honor Guard
Star Trek: Starship Creator
Star Trek: Deep Space Nine
Star Trek Pinball
Star Trek: Starfleet Academy
Star Trek: Generations
Star Trek: Klingon
Star Trek: Deep Space Nine: Harbinger
Star Trek: Borg
Star Trek: Judgement Rites
Star Trek: 25th Anniversary
Star Trek: The Next Generation: Trivia
Star Trek: The Next Generation: The Transinium Challenge
Star Trek V: The Final Frontier
Star Trek: The Rebel Universe
Star Trek: First Contact
Star Trek: The Promethean Prophecy
Star Trek: The Kobayashi Alternative
Voyager: Trek in the Flesh
Star Trek: Voyager: Search for Kes
Star Trek: Starfleet Command Gold
Star Trek: Starfleet Academy: Chekov's Lost Missions
Star Trek: Neutral Zone
Star Trek: Final War
Star Trek: Captain's Chair
Star Trek: Armada 2 - Babylon 5
Star Flek
BlekTrek: The Last Generation
Star Trek: Secret of Vulcan Fury
Star Trek: Infinite Space
Star Trek: Borg AssimilatorDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
939 hlasov

100
60
20

80
40
0
47
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |