HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19706
5452
5063
1426
1599
7179
5436
11391
1687

Online 54530 uživatelů

Návody > System Shock 2


Zobrazení:38460
Autor návodu:Chalid Himmat

LEVEL 1

MEDICAL SECTOR

Hra začíná v momentě vašeho probuzení z cryogenické komory. Dříve než si stihnete protáhnout zatrofované svalstvo, poznáte, že na palubě Von Braunu se něco zatraceně divného děje. Vaším cílem by v této chvíli dle zpráv od doktorky Politové mělo být dosažení čtvrté paluby, kde vás osobně očekává.
Prohledejte nejbližší mrtvolu a seberte francouzák, svého nového útočného kamaráda (totéž bude platit i o všech následujících lidských torzech, u kterých můžete často nalézt velice zajímavé věcičky). Francouzákem rozbijte stůl blokující přístup k žebříku a vylezte nahoru (dr. Politová vás upozorní na hrozící poklesem tlaku, tak ať vám to moc dlouho netrvá).
V následující místnosti neopomeňte sebrat cryogenickou přístupovou kartu z podlahy a v případě, že se budete nudit, si prostudujte terminál na stěně, kde pro vás autoři připravili řadu zajímavých informací (jsou rozmístěné po celém podlaží). Kód k následujícím dveřím naleznete v emailové zprávě u mrtvoly vedle dveří (všechny zprávy pozorně čtěte, často v nich naleznete důležité informace). Nyní vás čeká plození se mezi trubkami do další místnosti, ve které budete muset nabít (použitím na energetickou stanici-ve kterých lze dobíjet v pozdějších fázích hry i všechny energické zbraně) baterii ze země a vložit ji do portálu.
Po chvilce cesty se dostanete do většího sálu se čtyřmi terminály, kde uplatníte nasbírané cyber moduly. Podobných terminálů ve hře objevíte celou řadu a jedině na těchto místech můžete zlepšovat své dovednosti. Moduly dostáváte hlavně odměnou od dr. Politové, ale můžete je nacházet i na různých místech v celé hře. Kromě cyber modulů brzy získáte i hrstku nanitechů, které představují ekvivalenci dnešní měny. Potřebujete je k nákupu v automatech, při hackování, upgradování atd. Ale pamatujte na to, že v určité fází hry jich budete sto bezpodmínečně potřebovat, tak je bezhlavě neutrácejte.
Prohledejte okolní místnůstky a vyjeďte výtahem nahoru. Zde taktéž prohledejte kajuty a získejte science přístupovou kartu. Za několik okamžiků se před vámi při dalším postupu zjeví duch, připomínající silné emotivní zážitky lidí, kteří je na tom místě prožili. Vyje díky speciálnímu tréninku a rozšíření standardních vjemových orgánů můžete registrovat (skvělá atmosféra hry je tak posunuta ještě dále).
V novém území za zamčenými dveřmi na vás již budou čekat hybridi a na kafe vás rozhodně nepozvou (zbytečně neplýtvejte munici, ruční zbraně je zvládnou hravě).
Nyní bude vaším úkolem sehnání vybité baterie (leží na zemi u dveří vedoucích do Medical Sectoru). Tuto baterii ovšem nebude možné dobít u přístroje, který jste minuli zpočátku levelu (protože se zpět již nemůžete vrátit-pamatujete na dekompresí), ale musíte lokalizovat novou energetickou stanici. Tuto stanici naleznete ve východní části sektoru, kde počítejte s rychlou akcí, protože bude chráněná několika kulometnými věžemi (buďto deaktivujte obranný systém, použijte armor piercing náboje, nebo nasaďte rychlé nohy).
Hlavním výtahem se v tento moment netrapte, bude funkční až později po nahození reaktoru. Rovněž s sebou zbytečně netahejte chemikálie a raději si zapamatujte rozložení skladů, protože tyto látky budete k výzkumu nutně potřebovat.

MEDICAL SECTOR

Vložením nabité baterie do portálu se dostanete do lékařského sektoru. Po levé straně narazíte na zamčené dveře, ke kterým naleznete klíč později. Pečlivě prohledejte celé podlaží (využívejte chirurgické jednotky, které vás za pár drobných kompletně vyléčí).
V jedné ze zamořených místností naleznete crew kartu, kterou ihned aplikujte na crew dveře. Zde vás bude již očekávat další dávka přátelských hybridů a stanice k vylepšení vašich schopností. V jedné z pravých místností naleznete R&D přístupovou kartu. Nyní se vraťte do vědeckého sektoru, aktivujte si mapu a jděte do R&D části, kde použijte nalezený klíč. Po chvilce narazíte na umírajícího dr. Wattse. Vedle něho naleznete email s přístupovým heslem. Ten použijte na dveře u hlavního výtahu a utkejte se s robotem (armor piercing náboje jsou optimální). Po jeho zneškodnění neváhejte a sestupte do dalšího levelu.

LEVEL 2

COOLANT TUNNELS

Po sestupu vám dr. Politová oznámí, že budete muset nahodit hlavní reaktor, čímž byste měli uvést do chodu soustavu hlavních výtahů. Obrňte se železnou kůží, vstupte do zamořeného komplexu tunelů a běžte směrem k "engine core". Brzy se dozvíte, že bude nutné obnovit fluidickou rovnováhu pro zneškodnění radiace.
Nakonec skončíte ve čtvercové místnosti s explozivním droidem. Nahoďte "oživovací" mašinu a pokračujte v putování. Sledujte šipky ukazující do cargo bay a engineering control. Brzy se dostanete do místnosti s gravitačním výtahem (engineering control). Nahoře získáte informaci o schovaném kódu v cargo bay 2. V místnosti se dvěma věžemi seberte z mrtvoly bezpečnostní klíč. Cargo bay 2 je zatím uzamčena, tak se vydejte do "shuttle bay".

SHUTTLE BAY

Před vstupem do SB se připravte na slušnou bitku. Lze využít explozivních barelů jako částečných spojenců, ale vězte, že ani vám neprospěje blízký výbuch. Prostě tam trošku ukliďte.

CARGO BAY 1

Vraťte se na velkou křižovatku a jděte do cargo bay 1 lokace. Uvnitř na vás již bude čekat několik dotěrných robotů. Pečlivě prohledejte jak cargo bay 1A, tak i 1 B část, protože zde mimo několika hezkých věcí naleznete i důležitý cargo bay 2 klíč (v lA u mrtvoly). S klíčem v kapse se z velké křižovatky vydejte do cargo bay 2.

CARGO BAY 2

CB2 je téměř totožná s CB1, čili budete mít usnadněnou práci s orientací. Cílem je získání emailu s kódem. Ten se nachází na vrcholku CB2 v 2B sektoru.
Po získání klíče se jděte do místnosti se dvěma gravitačními výtahy, otevřete dveře (zakódované) a zkuste použít fluidics control počítač. Zjistíte, že Xerxes deaktivoval jeho funkce a budete potřebovat override chip z auxiliary skladu pět (musíte se vrátit do coolant tunelů).
Nalezněte sklad číslo pět (procházeli jste kolem něj hned zpočátku úrovně), zadejte kód a nalezněte potřebný obvod (přesné číslo je v emailu). Tuto součástku použijte v command decku (gravitačním výtahem) a běžte nahodit fluidický počítač, kterým potlačíte radiaci v reaktoru.

ENGINE CORE

V coolant tunelech sledujte šipky směřující do reaktoru (engine core). Nakonec vylezte po žebříku, čímž se dostanete do samotného jádra. Před nahozením reaktoru musíte nejprve aktivovat jeho jednotlivé články, které naleznete vždy v jedněch z postranních dveří od jádra. Nahozením reaktoru uvedete do provozu sérii hlavních výtahů, které vám umožní přístup do vyšších pater.
Jeden z výtahů u reaktoru, který předtím nebyl funkční, vás nyní zavede do obrovského tunelu, kde potkáte nového nepřítele - cyborg midwife (platí na ní laserový meč a armor piercing náboje).
Nyní bude vaším cílem hlavní výtah (u vstupu do coolant tubes), z kterého se vydejte hnedle do levelu 4 na setkání s dr. Polito. Ve výtahu zjistíte, že si budete muset udělat malou zastávku na třetím podlaží kvůli jistému problému s přístupem.

LEVEL 3

HYDROPONICS

Na hydroponickém podlaží vás čekají malé úklidové práce. Vstup do čtvrtého patra je blokován neznámým biologickým materiálem. Budete muset prozkoumat toxin-A, chemickou látku, která by mohla tuto biologickou masu zneškodnit, a poté ji vystříkat do větracích šachet.
Vydáte-li se levou halou, v první místnosti po pravé straně naleznete ve stolku lahvičku s toxinem (ten musíte prozkoumat - nutné Sb a V chemikálie a skill alespoň na jednom bodu můžete to substituovat LabAssistant implantátem z pokročilejší části úrovně).
Skončíte v místnosti s energetickou stanicí a upgradovacími jednotkami, což bude náš další orientační bod. Jedny z následujících dveří jsou zaseknuté a uvnitř se schovávají hnedle dvě lahvičky s toxinem. Dostanete se tam proskočením okna z vedlejší místnosti (jde to ztěžka, ale není to nemožné).
První regulátor naleznete v níže položené místnosti plné vajec (musíte sejít po rampě) - vložte zkumavku s toxinem -A. Vydejte se na další cestu a dostanete se do skladiště chemikálií, od kterého to bude již kousek do místnosti s poslední lahvičkou toxinu. U jedné z mrtvol na zemi naleznete (v koridoru zaplněném opičkami) hydroponics sektor B přístupovou kartu. Bude následovat příjemný granátomet, který jsem ve svém prvním putování nevědomky podcenil, takže vás varuji před stejnou chybou. Za asistence žebříku se dostanete do další místnosti naplněné vejci a brzy objevíte druhý regulátor a kartu od A hydroponického sektoru. Vraťte se k místu, kde jste nalezli granátomet, a jděte do sektoru C, kudy se protáhněte do Áčka.
Zde se pusťte do průzkumu a klasicky u jedné z mrtvol seberte tentokrát D bezpečnostní kartu a skvělou Assault Rifle. Po dalším prohledávání naleznete na konci haly třetí regulátor, do kterého umístěte další lahvičku toxinu A. Vaše následující kroky by měly směrovat do sektoru D (v případě nutnosti použijte mini mapu). V tomto sektoru bude k vidění kvalitní EMP puška, vhodná pro ničení robotů a powered armor poskytující padesátiprocentní ochranu (bohužel se musí dobíjet). Poslední regulátor naleznete ukrytý v chladicím boxu a po umístění poslední lahvičky bude přístup do čtvrtého patra volný.

LEVEL 4

OPERATIONS

Cílem této sekce bude zneškodnění tří modifikovaných cyborgů assassinů, kteří u sebe nosí elektronické chipy nutné na přeprogramování tří simulačních počítačů, tedy, jak vidíte, nic snadného, takže jdeme na to.
Po opuštění bezpečného výtahu se dejte do prohledávání patra. Jakmile budete mít pocit, že před vámi neskrývá již žádné další tajemství, vstupte do dveří označených jako Bulkhead 41.

BULKHEAD 41

V této sekci vás čeká malé velké překvapení v podobě odhalení pravé identity dr. Politové. Po působivé animované sekvenci se vraťte do hlavní místnosti a vstupte do Bulkheadu 42.

BULKHEAD 42

Po cestě tímto sektorem naleznete crystal shard, jednu z nejlepších zbraní pro boj zblízka s organickými tvory (je nutná identifikace a alespoň elementární ovládání exotických zbraní. Rovněž narazíte na nové hybridy granátníky a první simulační jednotku, do které ale zatím nemáte override chip. V některých vajíčkách se schovává velice nebezpečný hmyz, před kterým se dají brát pouze cvičky na ramena (nedá se zneškodnit, ale po chvilce se rozptýlí). Nakonec byste se měli dostat do "storage area" části úrovně, kde na vás bude čekat červeně zbarvený cyborg assassin (bohužel u sebe nebude mít chip k programovací jednotce této sekce).

BULKHEAU 44

Po získání override chipu od cyborga se vydejte do Bulkheadu 44 (vchod je kousek od začátku úrovně). Druhý modifikovaný robot se bude ukrývat v systém administrátorské sekci levelu (patrně ho potkáte již dříve, ale dá se na útěk). Zničte ho a seberte mu druhý override chip (použitelný v Bulkheadu 42, kam se ho vydejte aplikovat).

BULKHEAD 43

Po úspěšném přeprogramování první jednotky se vydejte do Bulkheadu 43. Zde si dejte pozor na automatickou věž a vyhledejte žebřík pro sestup dolů. Dole se pokuste vyhnout vejcím se smrtelným hmyzem a na konci lokace naleznete druhou programovací jednotku (použijte druhý chip, který byste měli mít u sebe).
Po delším putováním projdete kolem energetické stanice a na křižovatce za levými dveřmi naleznete posledního z červených cyborgů. Poslední programovací jednotka bude nedaleko. Zajímavou věcí je červi implantát, po jehož aplikaci můžete pojídat červy na zemi a léčit tím svá zranění (výtahem dolů a naleznete ho u jedné z mrtvol za energetickými mřížemi - ty, které se za vámi zavřou, deaktivujete zničením zdroje energie no stropě).

LEVEL 5

RECREATION

Ani v pátém levelu se nebudete nudit, čeká vás aktivace vysílače schovaného v atletickém sektoru, přičemž kód k tomuto přístroji bude rozházen po celém patře (rafinovaně schovaná čísla v digitálních obrazech).
Vystupte z výtahu a zkuste nejbližší dveře, poznáte, že zatím nemáte potřebný klíč, a tak pokračujte chodbou dále. Brzy narazíte na vrata vedoucí do zahradního sektoru, ale těmi se ještě nevydávejte. Jděte dál a objevíte recepci patřící k atletickému sektoru (zatím nemáte klíč) a v několika obrazech na úrovni byste měli objevit části hesla (musíte prohledat všechny digitální obrazy a přepínat je, jakmile spatříte číslici, tak si ji zapište). S fragmenty hesla z obrazů se vydejte do dalšího sektoru.

GARDEN SECTOR

V zahradním sektoru si dávejte pozor na dovedně skryté kamery. První zamčené dveře se vyplatí hacknout, protože skrývají nabíjecí stanici a maintenance přístupovou kartu. Rovněž se vám představí nový MP robot, konečně trošku schopný oponent (přesto ho pár ran laserovým mečem pošle do sběrných surovin).
Měli byste narazit na dveře do Mall sektoru, kam se ale zatím nevydávejte a pokračujte v postupu (stále platí prohledávání všech obrazů na úrovni závorky v kódu označují jeho začátek či konec).
Crew 5 přístupovou kartu naleznete ukrytou v samotné zahradě v místnosti mezi tunely (jak jinak, než u jedné z mrtvol). Kód ke dveřím v tunelu je nahrán v některém z emailů, které musíte pečlivě kolektovat. S novým klíčem se vydejte do crew sektoru.
Dostanete se do obrovské místnosti s výtahem uprostřed (ten bohužel Xerxes blokuje). V jedné z místností v crew sektoru naleznete i atletický klíč (ve druhém patře, musíte vyjet jedním z rohových výtahů).

MALL SEKTOR

Po důkladném průzkumu se konečně vydejte do Mall sektoru (dveře naleznete kousek od vstupu do atletického sektoru). Cílem vašeho putování v Mall sektoru bude nalezení poslední části kódu ukryté jak jinak než do obrazu.
V "bordelu" si zaplaťte pouze návštěvu u nejdražší dívky Nikki (za 200 nanitů). Ostatní už to mají beztak za sebou a jedině u téhle naleznete pár zajímavých věciček.

ATHLETIC SECTOR

Jakmile budete mít celý pětimístný kód v kapse, vydejte se do atletického sektoru (kolem recepce). Na basketbalovém hřišti na vás bude čekat nový férový oponent v podobě rumblera (platí na něj anti personal náboje - za žádnou cenu si ho nepouštějte k tělu, nebo vám předvede nechutnou řezničinu přímo v akci).
Smrtí rumblera vše nekončí, a tak pokračujte v průzkumu dále. V tomto bodě již není možné zabloudit a krom několika cyborg assassinů vám nebude v cestě nic stát.
Dostanete se do vyššího patra k vysílači, na jehož terminál musíte naťukat kompletní kód. Pokud jste nedávali v průběhu hry pozor, nemusíte zoufat, protože kód máme pro vás přichystaný. Stačí zadat číslo 14106 a vysílačka je aktivní, Xerxes utrpěl pěknou ránu a výtah v centru hlavní místnosti je nyní funkční. Bohužel jsem se ale na poslední chvíli dozvěděl, že tento kód nefunguje na všechny verze, čili pokud zrovna vám nejde, patříte do té nešťastnější skupinky.

LEVEL 6

COMMAND

V šestce si musíte zajistit přístup na velicí můstek a získat override kartu. Užijete si cesty zpět do nižších úrovní za účelem vykonání jistých delikátních záležitostí, čili neplýtvejme místem a vrhněme se do pokračování návodu (rovnou běžte k tramvaji).

TRAM

Zapomeňte na cvakání lístku, tady žádný revizor nepřijde (až na pár hybridů, robotů a podobně) a naskočte do tramvajky. Nepříjemně vás překvapí hrstka věží nastražených hned na následující zastávce. Zničte věže a prohledejte stanici, zatím zde není nic zajímavého, tak jeďte dále.
Na třetí stanici vystupte a vydejte se na průzkum. Delacroix vám po chvilce pošle zprávu, že je ztracena v cargo bay A (osobně jsem jí nešel pomoci, ale slyšel jsem, že tam údajně je... v jisté podobě). Tak či onak se nakonec protáhněte dveřmi označenými jako 61. Spatříte dva prchající členy posádky a za nimi natěšeného rumblera. Dveře vedoucí na velitelský můstek zatím zůstávají nepřístupné, takže pokračujte v dobrodružství.
V jeden moment se dostanete do fáze, kdy budete muset přeskočit přes polorozpadlý můstek. Tudy se dostanete do záchranných modulů.

ESCAPE PODS

Pečlivě prohledejte všechny záchranné kabinky (obzvláště tu poslední, protože obsahuje bridge přístupovou kartu). Postupujte dále a měli byste skončit ve důstojnických kajutách, kolem kterých jste již proházeli dříve.

OFFICER'S QUARTERS

Nalezněte dva výtahy (kde jste předtím mohli vidět MP robota), svezte se dolů a prohledejte všechny místnosti. Za jedněmi zavřenými dveřmi (kód je opět v emailu, ale můžete se i prohackovat) naleznete shuttle bay přístupovou kartu, kterou budete potřebovat o něco později. Po kompletní prohlídce celé sekce se vydejte na velitelský můstek.

BRIDGE

Dveře k obrovskému výtahu odblokujte nalezenou kartou a připravte se na uvítací výbor čítající MP robota, cyborg assassiny a několik věží. Na konci úrovně rozbijte malé sklo a seberte ops override přístupovou kartu. Tu použijete dole v pátém podlaží za bulkheadem 43 (čeká vás dlouhá cesta výtahy zpět).

OPERATIONS DECK (PÁTÉ PODLAŽÍ)

Najděte si cestu do command centra (označeného na mini mapě) a vraťte se ke dveřím, které jste předtím nemohli otevřít, protože jste neměli k dispozici ops kartu. V místnosti aktivujte počítač a Shodan vám pošle zprávu s novým kódem 94834, který budete muset zanést do reaktorového počítače (autodestrukce lodi).

ENGINEERING DECK (PRVNÍ PODLAŽÍ)

Ceká vás další cesta do jádra reaktoru (musíte vyjet výtahem nahoru k zakódovaným dveřím, které jste v minulosti již míjeli), kam se do hlavního počítače pokuste naťukat výše zmiňovaný kód. Shodan přijde s novým úkolem, který se bude odehrávat v command decku. Jeďte tedy do pátého patra a použijte centrální výtah pro cestu na můstek. Tam si pro vás Shodan vymyslí další rafinovaný úkol v podobě zničení záchranných modulů, do kterých Mnoho cpe své zámotky, aby se zachránilo. Jděte tedy do shuttle bay (klíč byste měli mít).

SHUTTLE BAY

Po opuštění výtahu se vydejte do shuttle bay, kde na vás již bude čekat natěšený rumbler. Zničte ho a pokračujte v cestě dále. Po menších/větších bojích se dostanete k jedné z lodí (od gravitačního výtahu doleva), která je zatím blokovaná štítem (ten se deaktivuje nahoře tlačítkem u počítače). Bez štítu loď zničíte libovolnou zbraní.
Deaktivační počítač ochranného štítu k druhé lodi je bohužel mimo provoz, ale Shodan vám skrze blízký automat pošle součástku, kterou použijete u samotného štítu (na počítač u země). Automat musíte nejprve hacknout (nutný skill alespoň na třech či próba) a za sto nanitů si koupit resonator (z tohoto důvodu jsem zpočátku zmiňoval nutnost si schovat sto nanitů, protože Bílčochovi se podařilo všechny vesele utratit a pak chudák trávil hodiny zabíjením cyborg assassinů, aby je našetřil). Bez štítu se stane loď pouhou hračkou ve vašich rukách, nešetřete ji.
Konečně se vydejte na druhou stanici, kde ale zjistíte, že přestože jsou dveře otevřené, je postup dál blokován jakousi silou. Od Korenchkina dostanete zprávu, abyste se dostavili na můstek k prodiskutování vaší další budoucnosti.
Jeďte tedy na můstek a utkejte se s Korenchkinem (nebo s tím co z něho zbylo - nutné zničit mozek, jinak se medúza dokola obnovuje). Po jeho smrti se vydejte zpátky na druhou zastávku a postupte dále do bitevního křižníku Rickenbackeru.

LEVEL 7

RICKENBACKER POD 1

Cílem prvního patra bitevního křižníku spojeného s Von Braunem je zničení šestnácti černých vajec a nalezení výtahu do vyššího patra lodi. Po cestě si dávejte pozor na rafinovaně skryté nebezpečné automatické věže. Rumbleři se na tomto patře stanou standardem a MP robot by vás také již neměl překvapovat.

FUEL CELLS

Vstupte do oblasti označené jako "Fuel Cells" a polechtejte číhajícího cyborg assassina. Spínačem v levé místnosti posunete část mostu přes průrvu (chráněnou pro vás smrtelným silovým polem), ale tudy to na druhou stranu přeskočit nepůjde, tak se tím zatím netrapte (hlavně cestou likvidujte černá vejce, často rafinovaně skrytá).
Nyní musíte použít rampu vedoucí do nižší části patra a tam po kompletním průzkumu najít šachtu a jít podle "pod 2" značky. Dostanete se k částečně sestavenému mostu, kde jste byli před okamžikem (jen z jiné strany). Uložte si pozici a přeskočte na druhou část lávky. V místnosti naleznete mimo jiných zajímavých věcí Rickenbacker přístupovou kartu, s kterou se můžete vydat do podu 2 (po žebříku).

NACELLE B

Zde se utkáte s hrstkou "polovičních" žen a naplněný sklad chemikálií bude nedaleko. Stále sledujte cedule ukazující k nacelle B části sektoru. Cestou narazíte na nový druh nebezpečných věží (jsou menší, rafinovaněji umístěné, používají průraznější munici a rychleji střílí). Dále vás čeká několik tunelů přeplněných věžemi všech druhů a cesta žebříky nahoru a dolů. Měli byste zničit další dvě černá vejce a pak se vydat do nacelle A (vchod je kousek od skladiště chemikálii).

NACELLE A

Od skladu chemikálií se vydejte do Áčka a v lékařské místnůstce vyřiďte pozdravy číhajícímu Rumblerovi. V této lokaci byste měli zničit další dvě černá vejce a pak se vydat do podu 2 (zpět do červeně osvětlené haly a pak teprve do podu 2)

POD 2

Po vstupu do velké místnosti se do vás pustí tři čiperné věže schované na vzdálené straně. Další cesta po žebříkových eskapádách je na obzoru a MP robota pokládejme za záchytný bod. Před vstupem do "torpédové" místnosti (kde se ovládají torpéda) byste měli zničit další dvě vejce.
U torpéd jsem strávil asi nejvíce času, čili vás teď ušetřím podobného trápení (nebyl jsem schopen vyšplhat na nastavené torpédo). Stiskněte ovládací tlačítka v následujícím pořadí (zleva). První a druhý dvakrát. Počkejte, až se torpéda vznesou, a poté stiskněte dvakrát i čtvrtý knoflík. V okamžiku, kdy bude raketa na místě, stiskněte jednou třetí knoflík a rychle vyskočte na vznášející se torpédo (existují i jiné způsoby, jak se dá dostat nahoru). Po úspěšné a rychlé akci již stačí následovat nos a skočit na žebřík.
V následující sekci vše již půjde hladce a radiace se zbavíte odpálením torpéda. Poslední černé vejce pošlete do pekel a vydejte se k výtahu do osmé úrovně.

LEVEL 8

RICKENBACKER POD 2

Cílem osmého patra je nalezení pomalu umírajícího Diega a získání přístupu na hlavní můstek. Nepochybně hnedle po opuštění výtahu postřehnete fakt, že zde není něco tak úplně v pořádku. Nejsou ty židle a stoly na stropě? Je to tak, celé patro je otočené vzhůru nohama. Ovšem krom této skutečnosti zde na vás nečeká žádné překvapení a cesta k Diegově tělu a přístup na můstek se před vámi objeví dříve, nežli řeknete švec.

LEVEL 9

RICKENBACKER BRIDGE

Cíl této rekreační úrovně je velice prostý. Stačí nalézt Diegův byteček, kde se krom několik zajímavých věciček nachází i skvělý worm launcher (jsou potřeba exotic a research skilly na šesti) a "odpálit" se do organické hmoty Mnoha, která obklopila křižník. V podstatě k této úrovni není co dodat, jakmile budete připraveni pro vstup do hmoty, nasedněte do modulu a stisknutím knoflíku u sedačky se tam dostanete. Mějte ale na paměti, že v ten moment již nebude cesty zpět, čili se ujistěte, že nemáte na lodi schované nějaké důležité věci, které jste šetřili na pozdější chvíle.

LEVEL 10

THE BODY OF THE MANY

Na obzoru se rýsuje další prostá mise. Nalézt centrální nervový systém Mnoha a poslat ho do horoucích pekel, pak už to bude pouze mezi vámi a Shodanem (infantilní Xerxes už je mimo hru).
Biomasa Mnoha v sobě skrývá změť slizkých tunelů, kterými si musíte probít cestu. Tak jako vždy i tentokráte se pusťte do hloubkového průzkumu lokace a brzy přijdete na to, že musíte zničit dvě nervová zakončení blokující postup dále (modrou neprůstřelnou blánou). První ze "svěračů" se schovává na konci silně radioaktivního jezírka (budete potřebovat hodně anti-radů, které se nebojte používat, protože je již dále ve hře nebudete potřebovat - řešení skýtá také dobrá anti-radiační zbroj či psioantiradiační schopnost). Druhý "svěrač" je schován kousek od samotného začátku úrovně a je hlídán medúzou (pochopitelně musíte oba svěrače zničit).
V následující sekci si užijete legrace s plošinkami, které je potřeba využít ke skoku do standardním způsobem nepřístupných částí Těla a opět musíte zničit nervový svěrák, abyste mohli pokročit dále.
Další putování tělem Mnoha je před vámi a mojí jedinou dobře míněnou radou je uložení pozice hned po vyplavání z velkého jezírka na pevninu, hlídanou Rumblerem a medúzou. Jádro Mnoha je již nedaleko a v tento okamžik vás čeká poslední koridor naplněný Rumblery, medúzami a polovičními ženami. V následující místnosti naleznete Mozek samotný. Dávejte si hlavně pozor na dvě modré, masivnější medúzy. Zničte šest mozků schovaných po stranách místnosti, než se pustíte do medúz samotných. Z chodby budou do sektoru neustále proudit další a další poloviční ženy, tak se jimi zbytečně nerozptylujte a soustřeďte se na centrální mozek. Předtím, než ho zničíte, je nutné poslat k zemi dvě žluté hvězdičky, které se kolem něho vznášejí. Bohužel se do světa dostaly některé chybné verze, ve kterých jedna z hvězdiček prostě zmizí a není tak možné zničit mozek samotný. V případě, že patříte do skupinky těchto šťastlivců, si nainstalujte patch na vyšší verzi (který umožňuje i síťovou hru) a problém by měl být vyřešen.
Po "smrti" centrálního nervového systému si ještě naposledy můžete vyslechnout řeč Mnoha a pak se již bez obav vrhnout v ústrety prohlubni, která se na místě mozku objevila.

LEVEL 11

DEJA-VU?

Jak jste již v tento moment poznali, hra smrtí Mnoha nekončí. Stále jsou zde účty, které bude potřeba zaplatit, takže k věci. Poslední úroveň v sobě krom nostalgické vzpomínky (nepřipomíná vám tahle úroveň něco?) velké zklamání. Je absolutně lineární, jednoduchá a proklatě krátká. Než se nadějete, Shodan se odporoučí a vy se budete kochat závěrečnou, pokračování slibující animací.
Těm, kteří z nějakého neznámého důvodu zatuhli, stačí poradit, aby četli všechny emaily v této sekci. A v závěrečném souboji nejprve nahackovali počítačové terminály umístěné do sloupů kolem Shodanova centra a pak teprve si to vyřídili s ní samotnou.

ZBRANĚ

Stasis F. Generator

TYP: Heavy weapon
POTŘEBNÝ SKILL: hw 3
NUTNÁ SÍLA: 3
OPRAVOVÁNÍ: 6
MODIFIKACE: 2
ÚDRŽBA: 4
MUNICE: prismy
PRVNÍ MODIFIKACE: O padesát procent rychlejší střelba.
DRUHÁ MODIFIKACE: Nižší spotřeba munice.
Není ničivá zbraň ve standardním slova smyslu. Nezabijete s ní ani malinkatého červíka, který se právě zrodil v blízko položeném vajíčku. Zato dokáže téměř libovolný cíl dočasně paralyzovat, což by vám mohlo poskytnout dostatek času k přemýšlení o jeho blízké budoucnosti. Pokud se s ním naučíte správně zacházet a budete mít k dispozici dostatek prismů (těch je dost právě až v závěru hry) stane se vaším dobrým pomocníkem.

M-22 Asault Rifle

TYP: Standard weapon
POTŘEBNÝ SKILL: sw 6
NUTNÁ SÍLA: 4
OPRAVOVÁNÍ: 4
MODIFIKACE: 2
ÚDRŽBA: 4
MUNICE: Standardní náboje, protipancéřové průbojné náboje (efektivní proti věžím a mechanickým protivníkům), náboje proti živým cílům (vhodné na hybridy, rumblery a ostatní živé cíle).
PRVNÍ MODIFIKACE: Zrychlené dobíjení, větší zranění.
DRUHÁ MODIFIKACE: Zvětšení zásobníku, ještě silnější zranění.
M-22dvojka v sobě skrývá obrovský ničivý potenciál vhodný k ničení všech možných cílů. Bez problémů si poradí s mohutným rumblerem, pošle do pekla MP robota a chudáci hybridi se před její silou zatřesou. Je přesná, účinná a smrtící, vřele doporučuji (zvláště po druhé modifikaci).

Annelid W. Launcher

TYP: Exotic weapon
POTŘEBNÝ SKILL: exw 6
NUTNÁ SÍLA: 3
VÝZKUMNÝ SKILL: 6
OBRATNOST: 3
OPRAVOVÁNÍ: 5
MODIFIKACE: 2
ÚDRŽBA: 4
MUNICE: červi
PRVNÍ MODIFIKACE: Větší kapacita zásobníku a ničivost.
DRUHÁ MODIFIKACE: Dvojnásobná rychlost střel a ještě větší ničivost.
Bizarní "odpalovač" červů skutečně střílí červy, kteří se povalují na zemi v průběhu celé hry. Tyto červíky můžete sbírat do prázdných zkumavek a pak je ládovat do této zbraně. Poskytuje dva typy střelba - proti "vetřelcům" a proti lidským tvorům. Jeho účinnost je rozporuplná, a abych vám řekl pravdu, v mém arzenálu jaksi uplatnění nenašel, ale třeba se vám bude líbit.

Emp Rifle

TYP: Energy weapon
POTŘEBNÝ SKILL: ew 6
OPRAVOVÁNÍ: 2
MODIFIKACE: 3
ÚDRŽBA: 6
MUNICE: energie
PRVNÍ MODIFIKACE: Větší kapacita a ničivost.
DRUHÁ MODIFIKACE: Rychlejší střelba, nižší spotřeba energie a ještě větší ničivost.
Elegantní EMP puška generuje silné elektromagnetické pole, které nedělá dobře žádným mechanickým cílům. Z toho důvodu je vhodná pro ničení silných robotů a za její jedinou a zároveň zásadní nevýhodu lze pokládat fakt, že organickým cílům vůbec nic neudělá.

Fusion Cannon

TYP: Heavy weapon
POTŘEBNÝ SKILL: hw 6
NUTNÁ SÍLA: 4
OPRAVOVÁNÍ: 4
MODIFIKACE: 4
ÚDRŽBA: 3
MUNICE: prismy
PRVNÍ MODIFIKACE: Větší kapacita zásobníku a ničivost.
DRUHÁ MODIFIKACE: Nižší spotřeba munice a ještě větší ničivost.
Impresivně vyhlížející a velice nebezpečná zbraň se skrývá ve fúzním kanónu. Žádný z bohatého repertoáru oponentů nepředstavuje pro tuhle hračičku problém, je vážně univerzální a smrtící. Nabízí dva módy střelby Standardní a smrtící, který je ale bohužel tak pomalý, že tím trefíte stěží ospalou medúzu. Zato když se do někoho strefíte, tak to bolí, a pořádně.

Las. Rapier Mark IV

TYP: Energy weapon
POTŘEBNÝ SKILL: ew 4
OBRATNOST: 4
Je excelentní a mnoha lidmi podceňovaná zbraň pro boj zblízka. Je ideální pro ničení mechanických cílů a takového MP robota skolíte laserovým mečem na pár ran, aniž by si trošku více škrtl. Stačí rychle přiběhnout a součástky létají vzduchem. Bohužel není moc účinný při konfrontaci s organickým pavouky (a organickými protivníky vůbec).

Crystal Shard

TYP: Exotic weapon
POTŘEBNÝ SKILL: exw 1
VÝZKUMNÝ SKILL: 4
Legračně vyhlížející, ostnatý krystal v sobě skrývá nevídaný potenciál. Byl vyroben ze zcela unikátního materiálu, který projede tkaninou jako břitva máslem. Není vhodný pro ničení mechanických cílů, ale na organické nenajdete ve hře lepší zbraně pro boj zblízka (skvělý zejména na pavouky).

Súvisiace hry: System Shock 3
BioShock: The Collection
BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode Two
BioShock Infinite: Burial at Sea - Episode One
BioShock Infinite: Clash in the Clouds
BioShock: Infinite
BioShock 2: Minerva's Den
BioShock 2: Protector Trials
BioShock 2: Sea of Dreams
BioShock
System ShockDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
1070 hlasov

100
60
20

80
40
0
51
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |