HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19275
5452
5063
1426
1599
7062
5248
10933
1687

Online 10017 uživatelů

Návody > Ultima Online


Zobrazení:14222
Autor návodu:Chalid Himmat

ULTIMA A PENÍZE

Co si budeme namlouvat, život v Ultimě se od toho normálního v tomto ohledu moc neliší, prostě nemáte-li peníze, nemůžete očekávat mnoho zábavy. A zrovna tak, jako i v normálním životě, je rovněž i v Ultimě docela komplikované nějaké větší jmění (zpočátku i to základny získat. Jenže narozdíl od života máte v Ultimě daleko více reálných možností, jak finančními prostředky své konto v bance vybavit. Existují dva základní způsoby, jak je možné si peníze opatřovat. Buďto se vydáte cestou ctnosti a budete poctivě pracovat, či lovit zlé stvůry a vykrádat doupata mocných draků či lichů, nebo se prostě otočíte k světlu zády a stanete se sprostým vrahem (PéKáčkem) či zlodějem.

Způsobů obživy - uvedené pouze ty nejrozšířenější:

  1. Chytání ryb - K tomuto účelu vám postačí pouze rybářský prut a klidné místečko někde poblíž vody (zámožnější rybáři vyjíždějí za rybolovem na moře), kde budete moci zkoušet své štěstí. Pokud se vám nějakou rybu podaří ulovit, můžete ji prodat v hospodě (pouze za jeden zlaťák), anebo, což bývá zpravidla výhodnější, ji pomocí nože rozčtvrtit na malé části a ty poté uvařit. Za takto uvařené ryby pochopitelně získáte daleko více peněz, ale problém je v tom, že jich od vás hostinský zpravidla tolik nekoupí (funguje zde zákon nabídky a poptávky).
  2. Dalším způsobem získávání peněz je lov divoké zvěře. To se prostě jednoduše vydáte do lesa, kde se pustíte do stopování (skill Tracking). Když se vám podaří nějakou zvěř vystopovat, skolíte ji. Poté ulovené tělo zpracujete na maso a kožešiny. Maso můžete prodat, nebo rovněž uvařit a prodat výhodněji. Kožešiny se dají také rovnou prodat, ale daleko efektivnější variantou je si pořídit šicí náčiní a sešit z nich nějakou jednodušší koženou zbroj, za kterou získáte u obchodníka docela dost peněz.
  3. Hodně lidí se při vytváření postavy nechá zlákat vidinou kovařiny. Kovařina je ale práce velice náročná a teprve dlouhý trénink v tomto oboru vám přinese kýžené ovoce. Takový kovář potřebuje ke svému životu hlavně rudu, kterou si zpravidla rovněž sám někde v horách nakutá (skill Mining). Tu poté přetaví na železné ingoty, z kterých teprve může začít vytvářet finální produkt. Kvalitní kovář je schopen ukovat téměř jakoukoliv zbroj (v závislosti na jeho schopnostech) a dokonce se i někdy stává, že opravdu dobrý kovář, zpravidla GrandMaster vytvoří zbroj daleko kvalitnější, než jakou byste mohli pořídit v tom nejlepším obchodě v Britannii.
  4. Zabíjení nestvůr je dle mého názoru ten nejlepší způsob obživy. Nejenže vám takto rapidně stoupají vaše bojové, popřípadě čarodějné schopnosti, ale rovněž, máte-li štěstí, můžete najít opravdu skvostné poklady. Příšer je v Ultimě vskutku úctyhodné množství, a abych vám řekl pravdu, zatím jsem ještě neměl se všemi tu čest. Nejlepším místem pro boj s nestvůrami jsou dungeony, kterými je poseta celá mapa Britannie. Těch hlavních je celkově osm (plus existují i skryté dungeony, typu ztraceného města Wind) a každý z nich je obývaný jiným druhem štvůr. Zatímco například v Covetous mezi nejvytvrdlejší patří Lich (nachází se zpravidla v trůnním sále) a Gazer, v Destardu patří mezi standardní stvůry draci, obři a trollové. Jak tedy vidíte, volba dungeonu, do kterého se vydáte, je nadmíru důležitá a rozhodně byste neměli, hlavně zpočátku, příliš přeceňovat své schopnosti.
  5. Kradení je v Ultimě rovněž jako i v normálním životě (stačí občas pozorovat zprávy a nebudete na pochybách) živnost zpravidla velice výnosná. Jenže narozdíl od toho normální života je kradení v Ultimě vždy nějakým způsobem potrestáno a patří do skupiny velice rizikových způsobů obživy. Nezřídka se stává, že jste vaší obětí přistiženi při činu a poté zabiti buďto městskou stráží, nebo onou osobou samotnou. Nicméně nejhorší věcí na kradení je, že velice brzy po zavedení této živnosti začnete pozorovat snižování vaší občanské pověsti (viz pokračování článku dále).

ULTIMA A DOVEDNOSTI

Celkový repertoár možností toho, co můžete v Ultimě dělat, je vážně nepředstavitelně rozsáhlý. Máte snad chuť se stát kuchařem, švadlenou, pastevcem či horníkem? Žádný problém, protože i takovéto inferiorní činnosti můžete provozovat. Čím se stanete, záleží pouze na vaší chuti.

Sice zde neexistují přímo povolání, jak jsme tomu již zvyklí od jiných dungeonů, ale vše je založeno na systému dovedností. Přesto jste vždy oslovování podle toho, jaký ze skillů máte na nejvyšší úrovni. Například máte-li swords manship na 60, jste Journeyman Swordsman, máte-li čarování na 100 (což je zároveň maximální hranice), jste GrandMaster Mage, a takhle bych mohl pochopitelně ještě hodně dlouho pokračovat.

Mezi ty nejdůležitější dovednosti, pokud chcete chvíli přežít, patří schopnost ovládat nějakou zbraň (meč, luk, palcát...), taktika (určuje rozsah zranění, jaké způsobíte nepříteli), odolnost vůči kouzlům (PéKáčka číhají na každém rohu a chcete-li přežít alespoň jeden Fireball, trénujte právě tento skill), páčení zámků (k čemu vám bude, že se probojujete do srdce dungeonu, když si pak nebudete moci odnést ty největší poklady - možno též používat magické otevírání zámků), stopování (bez něho nevíte o případném nebezpečí číhajícím za rohem) a schovávání se (užitečná vlastnost, zejména když si chcete někam odskočit-nezapomínejte, že se jedná o online hru a žádná pauza neexistuje).

ULTIMA A MAGIE

O tom, že magie hýbe světem Ultimy, nemůže býti pochyb. Je to věda s velice rozmanitými možnostmi, ale zároveň jak je mocná, tak je i nevyzpytatelná. Mnohdy se totiž stane, že ve chvílích, kdy na ní nejvíce spoléháte, prostě vynechá a vy se můžete jít klouzat.

Největším problémem magie je její nákladnost. Jedná se stoprocentně o nejdražší koníček, protože k čarování je kromě magické síly (závislá na inteligenci) rovněž potřeba spousta surovin. Čili když si pak spočítáte náklady na jedno kouzlo, zjistíte, že se sice jedná například pouze o 30 zlaťáků, ovšem když si to vynásobíte třeba 200, poznáte o jaké nákladnosti zde mluvím. Ale přes všechny tyto zápory patří magie k nejzajímavějšímu vědnímu oboru, jaký můžete v Ultimě studovat. Protože teprve poté, co dokonale ovládnete toto umění, začnete mít opravdu pocit moci. Najednou začnete pozorovat povrchní válečníky, zámožné měšťany či vesničany z toho správného nadhledu.

Jednotlivá kouzla se dělí podle kruhu obtížnosti, do kterého spadají. Těch existuje celkově osm (tedy stejný počet známý již z ostatních Ultim), přičemž je pochopitelně vždy nutné ovládnout ten nižší, než dostanete možnost se zaobírat studiem toho vyššího. Kouzel je opravdu slušné množství, takže je z čeho vybírat. Z těch nejpoužívanějších bych jmenoval Recall a Mark, pomocí kterých můžete cestovat z místa na místo (popřípadě daleko komplikovanější Gate, které se v této době snažím naučit já), základní útočné kouzlo Fireball, léčitelská Heal, Cure, Greater Healing, či takové frajeřinky, jakými jsou Magic Deflection (odrážení útočných kouzel), Morphing nebo vyvolávání elementálů či démonů.

ULTIMA A POVĚST

Téměř jakákoliv vámi prováděná činnost má svoji odezvu právě ve vaší pověsti (notoriety). Budete-li krást, zabíjet postavy s vyšší notoriety, či žebrat, mohla by se vaše pověst jednoho dne snížit natolik, že by vás stráže na potkání chtěly sprovodit ze světa, obchodníci vám odmítali cokoliv prodávat a nakonec i většina hráčů by se k vám chovala velice nevraživě.

Ovšem na druhou stranu, budete-li se chovat správně "avatarovsky", což obnáší rozdávání peněz chudým, pomáhání slabším či plnění úkolů od NPC postav, vydá se vaše pověst směrem k nebeským výšinám. Každý vás bude uctivě zdravit, obchodníci vám dají slevy na své zboží a vesničané se vám budou v bázni a úctě klanět. Ale abych řekl pravdu, tak celkový systém pověstí je natolik komplikovaný (záleží na obrovském množství aspektů), že bych se zde opravdu velice nerad pouštěl do jeho hlubšího rozboru.

ULTIMA A PÉKÁČKA

Největším problémem v Ultimě jsou právě PéKáčka, tedy hráči bavící se zabíjením a okrádáním ostatních. Neexistuje nic horšího, než když strávíte tři dny v dungeonu, máte napakovaný baťoh poklady k prasknutí a po cestě domů vás sprostě zabijou a oberou. Ale holt takový je život a taková je i Ultima. Programátorský tým však pracuje na patchi umožňujícím reportovot své zabití strážím, které poté vyvěsí listinu s odměnou vypsanou právě na hlavu takovéhoto PéKaře, čili jejich činnost bude tímto krokem dozajista zkomplikována, protože již dnes existuje velké množství Guildů, které se živí právě tímto způsobem.

Súvisiace hry: Ultima Online: Stygian Abyss
Ultima Online: Kingdom Reborn
Ultima Online: Mondain's Legacy
Ultima Online: Samurai Empire
Ultima X: Oddysey
Ultima Online: 7th Anniversary Edition
Ultima Online: Age of Shadows
Ultima Online: Lord Blackthorn's Revange
Ultima Online: Third Dawn
Ultima Online: Renaissance
Ultima Online: The Second AgeDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
1035 hlasov

100
60
20

80
40
0
51
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |