HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19270
5452
5063
1426
1599
7056
5246
10931
1687

Online 7257 uživatelů

Návody > Ultima Underworld II: Labyrinth of Worlds


Zobrazení:9818
Autor návodu:Bob (Avatar Satan)

Objevíte se v malé místnosti. Za vámi jsou skryté dveře, kde najdete první runy. Prolezte všechny místnosti a napakujte se věcmi. Potom si běžte popovídat s Lordem Britishem a následně se všemi v hradu. Dupre vám dá klíč od levelu 3.

Britannia Level 3

Pobijte dotěrné červy. V první odbočce najdete Fissise. Dá vám hodinky, ale protože je zloděj musíte ho zatknout (arrest). V bedýnce na zemi je runa. Pokračujte až k pohybujícím se dírám na zemi. Blízko žebříku (kterým vylezete z místa kam se dírami propadnete) jsou mříže, které jdou otevřít jen z druhé strany, kam se dostanete druhými mřížemi, nalevo od těchto. V tomto levelu už není nic důležitého, kromě několika run nacházejících se v bedně u dvou belholderů. (bednu je třeba rozbít). -Nevím to jistě, ale mám takový pocit, že se v této bedně nachází i Basilisk oil.

Britannia Level 4

Propátrejte celý level, v sídle pavouků vezměte jejich vajíčko (spider eggs) - bude se hodit. V doupěti s tuhým stromem lze najít výborný meč (Jewelled Sword of Major Damage), který je skrytý za rostlinami a klíč ke královské zbrojnici ukrytý pod hromadou špíny v rožku. Uprostřed levelu je na vodě ostrůvek z žebříkem do nižšího patra.

Britannia Level 5

Zde se nachází hlavní blackrock gem, přes který budete cestovat do různých světů (dále jen Portal Gem). Vstupte do jeho osvětlené strany.

Prison Tower 1

Na zemi za bedýnkou vezměte listinu (delivery voucher).

Prison Tower 2

Strážím po dotazu na heslo řekněte, že ho neznáte a potom jim tvrďte že máte objednávku do kuchyně. Jako důkaz jim ukažte Delivery voucher. Otevřenými mřížemi se dostanete až ke dvěma dveřím, kterými projdete pokud budete mít na paměti, že jedny z nich musíte zavřít aby se druhé odemkly.

Prison Tower 3

Zde toho není mnoho zajímavého. Snad jen, že se tady nachází goblin jménem Freemis.

Prison Tower 4

Janar má u sebe klíče, ale dá vám je až budete mít heslo. Promluvte s Felixem a slibte mu, že zabijete Freemise.

Prison Tower 5

Pokecejte s vrchním zbrojířem (Armorer) a poraďte mu, jak vyrobit rukavice z Frazia. Ukončete rozhovor a pak si promluvte znovu. Dá vám pár rukavic.

Prison Tower 6

Hoďte řeč s kapitánem Bornem a pozorně ho vyslechněte. Řekne vám první heslo a dá vám další frazium rukavice. Znovu s ním promluvte a zeptejte se ho na klíče od dalších cel , prozradí vám druhé heslo , které musíte říct Janarovi (Level 4) a od kterého dostanete 2 klíče. Strážci do levelu 7 řekněte první heslo.

Prison Tower 7

Na východní stěně je řetěz k bráně do levelu 8.

Prison Tower 8

Nasaďte si rukavice a osvoboďte Bishopa (dejte mu druhé frazium rukavice) , osvoboďte ven i goblina Milenia. Borne vám za splněný úkol dá malý blackrock gem. Potom pusťte Garga z místnosti s nápisem Vstup jen na vlastní nebezpečí. Garg vyzabíjí všechny gobliny. V levelu 4 řekněte felixovi, že jste zabili Freemise.

Britannia level 1

Promluvte se všemi v hradu. Potom vysvětlete Lordu Britishovi, že se nechová dobře ke svým lidem. Nakonec navštivte Nystula, který vám ohřeje váš Blackrock gem. Vraťte se do levelu 5 a použijte ohřátý kamínek na Portal gem . Poté vstupte do jeho další osvětlené části.

Killorn Keep 1

Se všemi si promluvte. Lord Tibis vám poví různé zajímavosti o pevnosti, Kintara vám řekne o zemi z které pochází.(což se vám bude hodit při rozhovoru s Mystall) .Potom běžte za Mystall a slibte jí, že jí pomůžete při špehování Altary. Poté jděte za Altarou a vše jí vyklopte. Dá vám dýku s kterou musíte zabít Listenera (Britania level 4) Po zabití se vraťte za Altarou, dá vám další úkol. Musíte jí přinést 3 věci ze kterých vám vytvoří hůlku na zničení Guardiana. Chce po vás Spider egg, Black Pearl a Ametyst Rod. Spider egg máte již u sebe (Britannia level 4), Black pearl vám teď dala Altara, a Ametyst Rod se nachází až v zemi Talorus. Nyní můžete utíkat do druhého levelu.

Killorn Keep 2

Jděte tak dlouho, dokud nepřijdete k hořícím svíčkám na zemi. Abyste se za ně mohli dostat musíte je všechny uhasit a odházet pryč. Nyní můžete místo se svíčkami přeskočit. Zabijte bezhlavé a na zemi najdete Blackrock gem.

Vezměte ho ohřát k Nystulovi a pak ho užijte na Portal gem v Britannia level 5. Vstupte do jeho další osvětlené části.

Ice Caves 1

Počítejte s tím, že vám to zde bude klouzat, proto choďte opatrně. Upalujte do další úrovně.

Ice Caves 2

V tomto levelu jsou další schody do patra nad vámi, hlídá je Ice Golem. Zabijte ho a jeho klíčem odemčete dveře.

Ice Caves 1

Za dveřmi jděte dál, dokud se nedostanete na výběžek ostrova se sloupem na kterém jsou: vypínač, páčka, tlačítko a řetěz. Nastavte je do poloh Páčka: nahoru ,Vypínač: nahoru, Řetěz: nahoru ,Tlačítko: vypnout. Teleportněte se do bludiště a najdete klíč. Vraťte se a nastavte Páčka: dolů ,Vypínač: dolu, Řetěz: nahoru ,Tlačítko: zapnout. Znovu běžte do bludiště a najdete dveře které otevřete nalezeným klíčem. Za nimi zatáhněte za řetěz. Právě jste uvolnily vodu v levelu 2. Tam se také vraťte cestou, kterou jste přišli.

Ice Caves 2

Přeplavte vodu na druhý břeh, nebo zakouzlete Walk on water. Dostanete se do místa zvaného Anoduos. Najděte ducha Beatrice a slibte jí, že toto místo vyčistíte od Guardiana. Potom běžte za Nystulem a použijte ohřátý blackrock gem.

Vstupte do další jeho části.

Talorus

Zde stačí zatím sebrat Ametyst rod a v dalším levelu blackrock gem. Potom běžte do Killorn Keep.

Killorn Keep 1

Utíkejte za Altarou a dejte jí všechny tři věci na složení hůlky. Vrátí vám Altara wand. Vezměte si ji a běžte do druhého levelu přes skryté dveře v obytné místnosti vojáků.

Killorn Keep 2

Zabijte strážného u dveří a za nimi použijte Altara wand, čímž zaženete Guardiana. (země se musí zatřást).

Potom znovu navštivte Talorus.

Talorus

Pokecejte s Historianem, potom s Futurianem a vezměte si Krystal M4Y8, potom jděte za Data Integratorem, avšak jak brzy zjistíte - konverzace je velice suchá, proto navštivte Dialogiciana(y) dostanete svitek s otázkami na které se zeptejte Data Integratora. Nyní jděte do druhého levelu a tam vezměte Krystal E0Y2 a Delgnizator. Vraťte se nahoru a zabijte Bliy Skup Ductosnore. Za ním v místnosti položte M4Y8 na žlutou plošinku a E0Y2 na fialovou nakonec položte Delgnizator na modrý kruh. Zatáhněte za řetěz a použijte zde Altara wand. Guardian je vypovězen.

Prison tower

Utíkejte do osmého levelu. V místnosti, odkud jste osvobodili Bishopa, použijte Altara wand.

Potom jděte za Nystulem ohřát blackrock gem, použijte ho na Portal Gem a hurá do jeho další části.

Scintillus Academy 1

Otevřete pravé mříže položením zlaté krabičky na prostřední plošinku. Poté běžte chodbou, dokud se neteleportujete do dalšího levelu.

Scintillus Academy 2

Na severu zmáčkněte tlačítko a pak vstupte do severozápadních mříží. Proběhněte přes vysunující se plošinky.

Scintillus Academy 3

Na začátku levelu seberte Wand of telekinesis, bude vám velice užitečná. Skočte na sloup před vámi, potom znovu. Nyní zakouzlete Daylight, nebo použijte Light sphere z Talorusu, a telkekinezí zmáčkněte tlačítka podle mapy. (P1, potom P2). Skočte do exitu.

Scintillus Academy 4

V jihovýchodní a severozápadní věži vezměte klíče, s kterými otevřete dveře na severu.

Scintillus Academy 5

Na zemi seberte klacek (pole) se kterým zmáčkněte dvě tlačítka. Nesmíte však stoupnout na plošinku před nimi ! Vstupte do právě otevřených dveří na jihu. Jděte dál chodbou. Na konci ní přeskočte díru a vezměte klíč. Vraťte se nazpět. Projděte severními dveřmi a klíčem odemkněte mříže.

Scintillus Academy 6

Na zemi najdete 4 žluté plošinky. Projděte přes každou z nich (vytvoříte 4 bezhlavé) a potom vezměte věci uprostřed. Klíč použijte na zamčené dveře a pak postupujte podle mapy („T“ je označení teleportů, které vás postupně přenesou na konec levelu).

Scintillus Academy 7

Nejprve skočte do vody a vezměte si klíč. Poté se vraťte na začátek a sloupy přeskákejte podle čísel na mapě.

Scintillus Academy 8

Znovu postupujte podle mapy. Teleporty vás přenesou do další části. V obytných místnostech najdete různé věci. Seberte klíč za postelí. Z pentagramu vezměte blackrock gem a použijte Altara wand.

Pokud máte chuť, vstupte do teleportu v místnosti s nápisem Valut.

Valut

Tato část levelu se nemapuje!

Hned jak vstoupíte, uvidíte před sebou létající runu TYM. Zničíte ji tak, že po ní něco hodíte. Po chvíli přijdete k zamčeným dveřím. Otevřete je pokud zmáčknete tlačítko na východě (Použijte telekinezi).

V bludišti s vodou (Doporučuji zakouzlit Walk On Water) najdete a zmáčknete tlačítko, které vám otevře další dveře. Přes ně se dostanete k dalším zamčeným dveřím. Utíkejte na sever a v bludišti plném falešných černých stěn zmáčkněte tlačítko. projděte přes nyní již otevřené dveře, skočte dolů a projdete skrz Moongate. Nyní jste v místnosti plné ohně. Utíkejte na západ a za dveřmi zabijte Impa a zatáhněte za páčku. Potom za východními dveřmi zabijte Hordlinga a vezměte si klíč. Odemčete s ním dveře v severní místnosti a vstupte do další Moongate. Na severu najdete chodbu, která se stáčí nalevo jděte jí pořád dál, dokud neprojdete tajnou stěnou. Otevřete truhlu a napakujte se. V této místnosti s truhlou se nachází ještě jedna tajná stěna za kterou je další místnost. Uprostřed ní klikněte na zem a najdete další zajímavé věci a runy. Teď se vraťte chodbou zpět a Moongate vás přenese zpět do Scintillus Academy 8. Odtud vede teleport do prvního levelu. Vraťte se do Britannie a ohřátý blackrock gem spojte s Portal gemem. Hurá do dalšího světa.

Pits Of Carnage 1

Nejprve zde potkáte Krilnera s kterým promluvte. Když půjdete dál vyzve vás jedna bojovnice na souboj. Její výzvu neodmítněte a utkejte se s ní. (Nejlepší je Arena Of Earth). Vaším úkolem je zabít Dorstaga a vzít mu blackrock gem. Proto, abyste ho mohli vyzvat na souboj, si musíte zabojovat s válečníky v arénách. Takže je dobré zajít za Jospurem, který vám umožní boj až s pěti bojovníky. Navíc si můžete vydělat nějaké peníze. Poté znovu navštivte Dorstaga a vyzvěte ho na souboj. Vybere si arénu ohně, v které mě vždy dostal. (Doporučuji vystrkat ho za dveří jeho pokoje na chodbu - někam daleko a tam ho zabít, bude to lehčí. Seberte mu blackrock gem. Pokud byste ho chtěli zabít v jeho komůrce vrhnou se na vás i jeho kamarádi.). V nejsevernější místnosti u krvavé stěny použijte Altara wand. Pokračujte do dalšího levelu.

Pits Of Carnage 2

Zde musíte najít mága Zoranthuse. Přes mříže se k němu dostanete tak, že zmáčknete druhé tlačítko. Na runu před jeho dveřmi hoďte cokoliv. Poví vám o Djinn-bottle, kterou potřebujete. Dá vám ji pokud mu donesete Scepter of Deadly seeker z levelu Ethereal Void.

Utrhněte si rostlinu (Dream plants), snězte ji a usněte. Měli byste se objevit v oranžové místnosti se stěnou z kamenných kvádrů. Uprostřed místnosti je Shrine of Spirituality, ve které se nachází blackrock gem. Vezměte ho a protože si jej nemůžete nikam dát, prohoďte ho skrz kamenné kvádry. Za chvíli byste se měli probudit.

Pits Of Carnage 3

Sem se nemusíte vypravit. Najdete tu sice pár zajímavých věcí a nasbíráte něco zkušeností, ale to je vše.

Běžte do Britannie.

Britannia level 1

Zastaví vás Miranda a vzkáže vám, že máte jít za Nelsonem. Běžte si s ním popovídat. Nelson vám chce říci co objevil, ale Patteroson ho bude neustále přerušovat. Nakonec Nelsona zabije a on nestačí dokončit to, co vám chtěl říct. Zabijte Pattersona a stráži, která přiběhne vysvětlete co se stalo. Nechte si ohřát blackrock gem a použijte ho na Portal gem. Vstupte do dalšího světa.

Tomb Of Praecor Loth 1

Zde máte za úkol najít sedm kousků mapy třetího levelu pro vaši lepší orientaci. U dveří s tlačítky 1-2-3-4-5 zmáčkněte čtvrté, třetí, druhé, páté a nakonec první. Za dveřmi seberte mapu. Ze tří golemů stačí zabít jen ocelového a vzít mapu. V chodbě s kameny použijte kladívko na jejich rozbití a na konci chodby seberte blackrock gem a použijte Altara wand. V místnosti s kostrami vezměte mapu a zabijte je. Další kousek mapy hlídá ohnivý elemental Pátý kousek je za mřížemi kam doskáčete po sloupech (Mříže se mi nepodařilo otevřít jinak než kouzlem Open) Předposlední kousek je v chodbě se zamčenými dveřmi, které nemáte čím otevřít. Otočte se napravo a najdete tajné dveře a za nimi kýžený šestý kus. Kousek sedmý je za místností s pavouky. Stačí zmáčknout tlačítko a je váš. Nyní vás čeká druhý level.

Tomb Of Praecor Loth 2

Slibte Heleně že jí pomůžete pryč odtud. Do místnosti bez vchodu se dostanete tak, že se postavíte ke stěně za kterou se nachází a zakouzlíte Portal.

V části zaplněné vodou můžete najít rostliny proti otrávení (Leeche).

Tomb Of Praecor Loth 3

Nejprve promluvte s duchem Silenuse. Řekne vám o klíči za tajnými dveřmi na vodě. K jejich otevření můžete postupovat dle jeho rady nebo zakouzlit Walk on water a dveře vyrazit. Cílem tohoto levelu, je dostat se do exitu. Na cestě jsem používal hlavně kouzla: Telekinesis a Fly. Zde je také možné najít nejrůznější zbroj, která opravdu stojí zato. (např: Helm of Very Great Protection - na mapě označeno „helma“, Breastplate of Protection a mnoho dalších)

Tomb Of Praecor Loth 4

Dvakrát zatáhněte za řetěz. Promluvte s Morphiusem a zabijte ho. Dveře odemčete klíčem z předchozího levelu. Na lítající runy hoďte cokoliv a zabijte Umbriu. Dejte se východní pasáží, zakouzlete Fly, leťte až na její konec a tam odhažte svíčky. Vraťte se zpět a dejte se jižně. Zabijte Lethe, poté ve východní místnosti zabijte nejrůznější havěť. Z někoho vypadne klíč který použijete na dveře. Za nimi zatáhněte za řetěz. Vraťte se a dejte se jižně přes neviditelný most. Promluvte s Praecor Lothem a řekněte mu, že je mrtvý. Vezměte si jeho roh, a vraťte se do Britannie.

Poté, co hodíte ohřátý blackrock do Portal gemu, vstupte do posledního světa.

Ethereal Void

Běžte před oranžovou věž a zakouzlete Portal. Vevnitř na zemi najdete poslední blackrock gem, který jste sem vyhodili ve vašem snu. Použijte zde Altara wand. Stoupnutím na zelený čtvereček se dostanete z věže (nebo použijte Portal). Najděte červenou zónu a červená brána vás přenese do místnosti kde se nachází Scepter of Deadly seeker. (Doporučuji zakouzlit Flameproof). Přes další brány odsud vypadněte a běžte do Pits of Carnage level 2

Pits Of Carnage 2

Zoranthusovi dejte Scepter of Deadly seeker a on vám věnuje Djinn-bottle.

Poslední ohřátý blackrock použijte na Portal gem. Nyní by měli osvětlené strany rotovat!

Ice Caves 2

U fontán v Anoduos použijte Altara wand. Potom najděte Mud. Hoďte do něj lahvičku s baziliščím olejem (bezbarvou tekutinou, najdete jich několik na svých předešlých cestách) napíše se „the thick oil permeatest the mud“ a vykoupejte se v tom. Potom běžte do Killorn Keep 2 (tam, kde jste použili Altara wand) a skočte do žhavé lávy, čímž se vám tekutina zapeče do kůže. Navštivte Ethereal Void.

Ethereal Void

Jděte bílými branami dokud se nedostanete do místnosti s pentagramem. Zakouzlete Iron Flesh, potom postavte Djinn-bottle na pentagram a rozbijte ji zbraní. Duch z láhve vstoupí do vašeho těla. Běžte do Killorn Keep 1.

Killorn Keep 1

Promluvte si s Mors gothou a zabijte ji. Vezměte její kouzelnou knihu a Doneste ji Nystulovi.

Britannia level 1
Nystul si knihu prohlédne a zeptá se na dvě otázky. První odpověď je „Throne room“, druhá „4:15“ (stačí napsat jen „4“. Objeví se Mors Gotha, znovu - tentokrát naposled - ji zabijte. Pak běžte do královského sálu za Britishem a shlédněte konečné ovace. Gratuluji.

Zde je šest věcí, které jsou nutné pro dohrání hry:

  1. basilisk Oil (colorless potion, pokud není identifikovaná)
  2. Altara Wand
  3. zahnat Guardiana z osmi míst
  4. najít a použít osm balckrock gemů
  5. horn of Praecor Loth
  6. djinn Bottle

Pokud se divíte, že si některé věci musíte nechat identifikovat, pak vězte že s vysokou Lore se vám to nestane. Rozhodně v konečné fázi hry doporučuji si Lore zvýšit, protože najdete opravdu dobré věci které se vám mohou hodit a kterých byste si bez identifikace vůbec nevšimli. Např: Jewelled sword of major damage, Jewelled sword of unurpassed damage, Battle axe of lifestealer (v Eternal Void růžová cesta za skrytou stěnou), atd.

Nezapomeňte, že se některé úrovně nemapují jako např: Scintillus Academy - Valut.

Tvorba postavy:

Celou hru jsem dohrál za Paladina, kterého mohu jen doporučit. Je to dobrý bojovník a dosti slušný kouzelník (v pokročilejší části hry). Ať si vytvoříte postavu jakoukoliv, doporučuji narolovat sílu (STR) na nejvyšší možné číslo (28-30), protože unesete více věcí a oblečete lepší zbroj.

Závěrečný save:

K návodu přikládám i závěrečný save, protože je z něj možné znovu vytípat mapy. K dohrání hry je třeba jen dojít za králem. ( doufám, že nikomu nevadí že se můj paladin jmenuje Satan :)

Súvisiace hry: Ultima Underworld: The Stygian AbyssDiskusia Príspevkov: 1 Hodnotenie
894 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |