HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19271
5452
5063
1426
1599
7056
5247
10933
1687

Online 52212 uživatelů

Návody > Worms: World Party


Zobrazení:28667
Autor návodu:Jan "Cepin" Dohnálek

Obsah
  1. Popis zbraní
  2. Trénink
  3. Nastavení (apod.)
  4. Jak vytvořit vlastní tým?

A) Popis zbraní

Pokud při hře stisknete pravé tlačítko myši, objeví se seznam zbraní, které máte k dispozici. Tento seznam používat nemusíte. Pro rychlejší manipulaci se zbraněmi můžete používat klávasy [F1], [F2], [F3]...


Utility

1) Jet Pack (létání) - tato utilita vám umožní na určitý čas létat. Pokud ji vypnete, než vyprší čas automaticky ji ztratíte.

2) Low gravity (nízká gravitace) - umožní vám dělat větší a vyšší skoky.


[F1]

1) Bazooka (bazuka) - tato zbraň je nejpoužívanější ve hře. Na jednu ránu ubere protihráči až 55% života. Tato zbraň není omezená počtem střel. Pokud tuto zbraň používáte při velkém větru, počítejte s tím že střela bude zanášet (někdy až moc).

2) Homing missile (řízená střela) - Zvolíte cíl, namíříte na směr letu a smáčkněte mezerník, pokud dobře trefíte cíl uberete mu tím asi 50% života.

3) Mortar (třaskavá střela) - tuto střelu nijak netlakujete, přímo ji spustíte mezerníkem. Na počáteční výbuch ubere 10% a každá ze 4 vedlejších bomb pak dalších 15% života.

4) Homing Pigeon (řízený pták) - Zvolíte cíl, vystřelíte ho a je po wormsovi. Tuto zbraň nezanáší vítr a při dobrém zásahu ubírá 75%.

5) Sheep launcher (Ovcomet) - Podobně jako u Sheep, jen s tím rozdílem, že tady tu ovci střílíte a nepouštíte. Nezanáší ji vítr. Při dobrém zásahu ubírá až 70%.


[F2]

1) Granade (granát) - tato zbraň není omezena počtem. Dá se načasovat na 1-5 sekund a na dobrý zásah ubere minimálně 45%. Granáty nezanáší vítr. Je to ideální zbraň pro zneškodnění cíle v propasti nebo za výklenkem.

2) Cluster bomb (třaskavá bomba) - podobné jako Mortar, jen v granátové verzi. Také se dá načasovat na 1-5 sekund. Počáteční výbuch ubere 10% a 5 vedlejších bomb delších 15% života. Opět ji nezanáší vítr. Perfektní použití například na více cílů najednou.

3) Battle Axe (válečná sekera) - je to zbraň na blízko a nejde žádným způsobem vrhat. Ubírá 45% života.

4) Banana Bomb (banánová bomba) - Tato zbraň se časuje na 1-5 sekund. Nezanáší. Výbuch způsobuje ztrátu 100% života a dalších 5 pomocných bomb, každá po 100%. Je to jedna z nejsilnějších zbraní ve hře. Výborně použitelná na velký dav červů.


[F3]

1) Shotgun (brokovnice) - Tato zbraň má 2 rány a každá ubere 25% života. Je dobrá na střelbu z velké vzdálenosti. Nezanáší ji vítr.

2) Handgun (revolver) - Má 6 ran a každá ubere 5% života (celkem 30%). Všech 6 ran vypálí po sobě v rozmezí 0,5 sekundy. Vy odstartujete jen 1. ránu.

3) UZI (co dodat ?) - Vystřelí velký počet nábojů za minimální čas. Pokud trefí všechny kulky cíl, ubere 50% života. Tato zbraň je velmi výhodná při boji z blízky, nebo při střelbě, kdy je soupeř pod vámi.

4) Longbow (luk a šíp) - Máte 2 střely, každá za 15% života. Vhodné pro střelu na dálku.

5) Minigun (rotační kulomet) - na plnou várku ubere 60% života. podobné jako UZI, ale točí se to.


[F4]

1) Fire Punch (rána pěstí) - Na blízko. Ubere 30%. Je vhodná pro zhazování soupeře do vody apod.

2) Dragon Ball (dračí koule) - na blízko. Ubere 30%.

3) Kamikaze (neviděli jste Pearl Harbor ?) - Pokud sejmete protivníka při letu uberete mu 30% a při výbuchu také 30%. Nikdy nejde ubrat tímto šílenstvím 60% jednomu červovi. Po splnění tohoto úkonu váš červ zemře. Jediný způsob jak se vyhnout smrti je ten, že těsně před výbuchem narazíte na minu a ta vás odpálí. V tomto případě dojdete "pouze" o 60% života

4) Suicide Bomber (prasknutí) - Váš červ se nafoukne a v zápětí praskne. Jeho to zabije a protivníkovi ubere okolo 25% života. Tuto zbraň používejte jen v krajní nouzi, nebo když chcete efektivní výhru a ukončení mise nebo Deadmatch boje.

5) Proud (žduchnutí) - neubírá život (0%), je puze na shazování na blízkou vzdálenost do vody.


[F5]

1) Sheep (ovečka) - Vypustíte ovečku a odpalujete ji sami mezerníkem. Pokud ji do určitého času neodpálíte, sama se do 5 sekund aktivuje. Nezanáší ji vítr a při dobrém zásahu ubírá 70% života. Jakmile ji vypustíte začne skákat, proto je dost těžké trefit cíl, ale zas je tu výhoda, že umí překonat i větší překážky.

2) Dynamite (dynamit:-)) - Položíte jej na určité místo (třeba na hlavu červa) a on po 5 sekundách vybouchne a ubere mu 70% života.

3) Super sheep (super ofca) - Vypustíte ovečku a ta se začne chovat jako normální ovce (bude skákat), po stisknutí mezerníku vyletí do vzduchu poměrně velkou rychlostí a vy ji manuálně řídíte. Pokud se v době letu dotkne jakéhokoliv tvrdého povrchu exploduje. Super zbraň, ale pro amatéry ji nedoporučuji kvůli těžkému ovládání.

4) Mine (mina) - Ubírá 45% života. V menu nastavení hry si můžete vybrat jestli se má aktivovat hned při vstupu na ni, nebo až po 1, 2, 3, 4 nebo 5 sekundách. Položíte ji stejně jako dynamit a pokud ji nepoložíte přímo na červa, neaktiveje se.

5) Mole Bomb (vypadá to jako prase, ale nejsem si jist) - Hned jak ho vystřelíte, bude skákat. Po stisknutí mezerníku vyletí udělá oblouk a poletí k zemi, kde se prokope do jakékoliv hloubky a pokud narazí cestou na červa tak mu ubere 30% života. Podle mě asi nejhorší zbraň ve hře, ale pokud se ji naučíte dobře ovládat, bude pro vás dobrým pomocníkem.


[F6]

1) Air strike (vzdušný útok - nebo také nálet) - Přiletí letadlo a sešle k zemi 5 raket, každá ubere 20% života. Můžeš si vybrat dva směry letu letadla a následného spuštění raket. Tento nálet můžeš používat jen na otevřeném prostranství.


[F7]

1) Blow Torch (kopání do 8 směrů) - Můžeš si vybrat z 8 směrů kopání a prokopeš se asi na 20-ti násobek délky červa. Pokud při kopání narazíš na protivníka, sundáš mu někdy až 70% života.

2) Pneumatic drill (sbíječka) - kopání pouze do jednoho směru a to dolů. Pokud narazíš na červa ubereš mu okolo 50% života.

3) Girder (most) - můžeš si vybrat z 18 druhů mostu (9 velkých a 9 menších). Slouží například k delšímu hraní hry, kdy se pokoušíte ze soupeřem nejprve si udělat kryty nebo bunkry a až pak přejdete na boj. Také slouží pro přejítí přez propast (pokud už nemáte ninja rope).

4) Baseball bat (bejsbolová hůl) - Tato zbraň je určena na blízko. Dojdete k červovi a normálně mu naflákáte na hubu. Uberete mu tím 30% života. Tato zbraň má ale nejlepší využití na vhazování do vody, protože dokáže odpálit červa až přes půl mapy (podle toho které, velikosti se mění).


[F8]

1) Ninja rope (lano) - nejlepší způsob, jak zdolat překážky, které nejdou přejít ani přeskákat. Pokud se tuto věc naučíte dobřě ovládat (například skákat po ní jako Tarzan bez dotyku na zem) přejdete mapu za 5 sekun bez jakéhokoliv problému.

2) Bungee (Jumping) - Skok na gumě je potřebný hlavně když se chcete dostat do propasti a nechcete si plýtvat ninja rope. Prostě jej aktivujete a pokud váš červ narazí na překážku, kde by si nabil rypák, zhoupne se po laně.

3) Parachute (padák) - Je pro stejný účel jako Bungee, ale je to padák. Dá se použít na hlubší propasti neš Bungee.

4) Teleport (to znáte) - Prostě se teleportujete tam, kam chcete. Po použití teleportu musíte předat slovo soupeři, na rozdíl od ninja rope, parachute nebo bungee.


[F9]

1) Holy Granade (haleluja !) - Ubere 80%, jinak je jako normální granát (až na tu hlášku, která ho doprovází).

2) Flame thrower (plamenomet) - Při zásahu všemi plameny ubere přes 140% života. Střílí podobně jako UZI jen má krátký dostřel.


[F10]

1) Petrol bomb (zápalná lahev) - Hodíte ji, ona se rozbije a na červa dopadne rozpálený petrolej, který ho doslova usmaží. Červ na něm bude skákat hodně dlouho a když to vydrží, ubere mu někdy až 100% života. Tato zbraň je dobrá tím, že rozpálený olej působí i v době, kdy už vám dávno vypršl čas.

2) Skunk (smraďoch) - Vypustíte skunka a on začne vypouštět svůj parfém na všechny červy v okolí. Prostě humus.


[F11]

1) Mad cow (šílená kráva) - Vypustíte 3 krávy a každá z nich udělá škodu za 60%. Poměrně silná zbraň, dobře použitelná na červe v úzké propasti (skoro 100% smrt).

2) Old woman (babka) - Představte si, že vypustíte babičku na procházku a ona po 5 sekundách exploduje a ubere protivníkovi až 70% života. Perfektní zbraň, pokud je nepřítel v úzké propasti.


[F12]

1) Skip Go ! (předat slovo)

2) Surrender (vzdát se)

3) Select Worm (výměna červa)


B) Trénink

Na obrazovne Single player Game máte na výběr ze 4 možností:
  1. Hra proti počítači
  2. Trénink
  3. Mise
  4. Deathmatch hra
Nyní se budeme zabývat tréninkem, který byste měli mít před tím, než začnete plnit mise.

1. Basic Shotgun Training
V tomto tréninku máte za 1 minutu sejmout s nevyčerpatelným množstvím nábojů do brokovnice 7 terčů. Máte 5% života.

2. Basic Bazooka Training
Zde máte opět za 1 minutu trefit 4 terče. Máte nevyčerpatelné množství nábojů do bazuky a 30% života.

3. Basic Fire Punch Training
Máte 4 Fire Punch, s kterými máte sejmout 4 terče. K dispozici máte 5% života a 1 minutu času.

4. Basic Granade Training
Za 80 sekund máte s nekonečno granáty sejmout 6 terčů. Poznámka : používejte časování 1-5 sekund.

5. Bazooka Training
Pokročilá fáze 2. tréninku. Za 65 sekund sejměte s nekonečnými náboji všechny terče. Terče se budou obnovovat a konec mise příjde až vypršením času. Máte 30% života.

6. Cluster Bomb Training
Za 65 sekund trefte s nekonečným počtem Cluster Bomb nekonečný počet terčů. Obnovují se jako v předchozí misi. Máte 30% života.

7. Granade Training
Pokročilá 4. fáze. Za 65 sekund sejměte nekonečno terčů s nekonečnem granátů. Zde je časování (1-5 s) důležité. Máte 30% života.

8. Jet Pack Training
Zde trénujete létání. Máte 30% života a 65 sekund času. Používejte Jet Pack a berte bedny s Jet Pack. Vyhýbejte minám.

9. Mortar Training
Za 65 sekund a s 30% života zničte nekonečno cílů s nekonečnem raket. Obnovují se stejně jako ve fázi 5 a 6.

10. Rope Training
S 15% života a 65 sekundami času seberte 3 bedny pomocí 3 Ninja ropů. Bacha na miny.

11. Super Sheep Training
Za 65 sekund a s 5% života sbírejte obnovující se bedny se Super sheep.

12. UZI Training
Za 100 sekund a s 5% života sejměte nekonečno terčů s nekonečnem nábojů. Terče se obnovují.

13. Advanced move and Fire Training
Máte nekonečno nábojů do bazuky, granátů a Ninja ropů. Za 75 sekund máte sejmout 10 terčů. Máte 60% života.

14. Advanced Cheeky jumps Training
Za 75 sekund a s 5% života zhoďte do vody 3 červy za pomocí min v mapě. Skočte na minu a utečte, ona se odpálí. Uhněte červovi, který se vás snaží sebrat do vody a je tam. Toto udělejte u všech 3 červů a je to.

15. Advanced Rope Assault
Máte 1 Ninja rope, k kterým se dostaňte pro bednu s brokovnicí. Odtud si prostřílejte cestu do skladu se zbraněmi. Tady si naberte zbraně (pozor na miny) a pak jděte zneškodnit protivníka. Máte na to dost času (1:1 s protivníkem) a 5% života.

16. Advanced Wind Training
Za 80 sekund sejměte 10 terčů s 5% života a nekonečno náboji do bazuky. Používejte zanášení větru, jinak tento trénink neuděláte.

17. Advanced Digging
Za 65 sekund a s 1% života sejměte 4 bedny. Máte k dispozici 5x Shotgun, 7x Blow Torch, 1x Pneumatic Drill a 1x Fire Punch.

18. Advenced Shelter Training
Za 65 sekund s 20% života a s 25 mosty (Girder) se dostaňte až na vrcholek mapy, kde se kryjte před červem s 666% života, který po vás bude házet Cluster bomby. Zničíte ho tak, že počkáte až se utopí ve vodě.

19. Závěrečný trénink
Za 120 sekund a s 50% života se dostaňte na druhou stranu mapy, kde seberte červeně blikající bednu. Po cestě sbírejte bedny, které vám umožní tento závěrečný trénink udělat.


C) Nastavení

Pokud zapnete hru, budete mít na výběr ze 4 možností:

Single player (hra jednoho hráče)
Create a single or multi player (vytvoření a hra jednoho nebo více hráčů)
IPX LAN or Internet game (hra po IPX kabelu, nebo po internetu)
Options (nastavení)

Všechny položky jsou vám asi i z jiných her známé, zde je ale popis nastavení:

Nastavení se skládá z jednoho okna, které je rozděleno do 5 podoken.

V 1. se bude jednat o týmové nastavení. Je zde 1 posuvník a 3 položky. Posuvníkem si vybíráte jméno týmu. 1. tlačítkem můžete vytvořit nový tým, 2. se díváte na statistiky vybraného týmu a 3. editujete detaily starého založeného týmu.

Druhé podokno slouží k nastavení schématu. Je zde 1 posuvník a 2 tlačítka. Posuvník slouží k výběru AI protivníka (AI = uměná inteligence). První tlačítko slouží k editaci zbraní, zde si vybíráte, s jakými zbraněmi budete začínat. Můžete si zde také vybrat kolik jich budete mít k dispozici (0 - nekonečno). A druhé tlačítko slouží k editování herního nastavení.

Třetí podokno nese název Audio/Graphic options (zvukové a grafické nastavení). Jsou zde 2 tlačítka. První slouží k zapínání a vypínání zvuku a to druhé k výběru rozlišení. Ve hře jsou 3 druhy rozlišení 640x480, 800x600 a 1024x768.

Čtvrté podokno znázorňujě terénový editor a je zde jen jedno tlačítko a to s názvem Editor map.

Páte (poslední) podokno se jmenuje wormopaedia a je zde také jen jedno tlačítko, které ale znázorňuje okno s tipy&triky (proto je nebudu psát do návodu).


D) Jak vytvořit vlastní tým?

Jakmile zapnete hru, objeví se okno se 4 tlačítky. Vyberte to pravé horní s nápisem Create a single or multi-player. Objeví se další okno, kde zadejte Create a new team a už můžete tvořit vlastní hráče. Vlevo nahoře je kolonka, která určuje, jak se váš tým bude jmenovat. Pod ní je dalších 8 kolonek, do kterých budete psát jména svých červů (max. 8). Můžete si také vybrat z předdefinovaných jmen, ale to není ono (předdefinovaná jméno vyberete pomocí ikony otazníku vedle kolonky pro psaní jména). Na pravé straně obrazovky si můžete vybrat, jak bude vypadat váš hrob (až vás zabijí). Je zde na výběr z asi 30 hrobů a další lze stahovat z netu. Pod touto kolonkou je další, která určuje vlajku týmu, jež se při hře jeví vedle vašeho jména týmu. Je zde skoro 100 vlajek, tudíž je z čeho vybírat, ale pokud vám to bude málo, můžete stejně jako u hrobů stahovat. Vlajky obsahují většinu státních vlajek plus speciální vlajky. Vpravo dole je audiosetup, ve kterém si vybíráte jaký styl hlasu budou mít vaši červíci (např. Cyberworms) a jakou hymnu budou mít v případě výhry (je zde hodně národních hymen).

Až všechno vypíšete (případně označíte), klikněte na tlačítko OK (fajfka neboli najk). Nyní se váš tým zobrazí v tabulce týmů s nulou bodů. Body získáváte výhrami v deathmatch módu a můžete je i ztratit (prohrami). Odteď je váš tým zařazen do všech tabulek s ostatními týmy.

Na závěr bych chtěl jenom poznamenat, že v tomto návodu nepopisuji mise kvůli tomu, že bych vám tuto hru úplně znechutil a neměli byste v takto kreativní hře co tvořit a to by si asi programátoři nepřáli. Mimochodem popis misí si můžete přečíst před každou misí v okně vedle obrázku. Má to jen malý háček. Zaprvé musíte mít češtinu nebo alespoň umět dobře anglicky. A za druhé je tento popis velmi stručný (je tu vlastně jen popis úkolů a ten vám k jeho vyřešení moc nepomůže). Tak zapojte mozky, dejte do toho co ve vás je a koukejte těm červům nakopat prdel!


Napsáno ve spolupráci s týmem Gax-Oft, který tvoří Marek "Dr.Martenes" Šťastný a Miloš "Longer" Bartoníček.

Súvisiace hry: Worms Rumble
Worms W.M.D
Worms World Party Remastered
Worms: Clan Wars
Worms Revolution: Medieval Tales Pack
Worms Revolution: Mars Pack
Worms Revolution: Funfair Pack
Worms Revolution: Deluxe Edition
Worms Revolution
Worms Reloaded: Game of the Year Edition
Worms Crazy Golf: Carnival Course
Worms Crazy Golf
Worms: Ultimate Mayhem
Worms Reloaded: Time Attack Pack
Worms Reloaded: Retro Pack
Worms Reloaded: Puzzle Pack
Worms Reloaded: Forts Pack
Worms Reloaded
Worms 4: Mayhem
Worms: Forts Under Siege
Worms 3D
Worms Blast
Worms: Armageddon
Armageddon Collection
The Full Wormage
Worms 2
Worms+
Worms United
Worms
Worms: ReinforcementsDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
1035 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |