HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19231
5452
5063
1426
1599
7033
5226
10886
1687

Online 44651 uživatelů

Návody > Disciples 2: Dark Prophecy


Zobrazení:25195
Autor návodu:Anh Hai Le (Cheater.cz)

Tato velmi zábavná hra je velmi podobná sérii Heroes of Might and Magic, avšak ji dokonce v něčem převyšuje.


Patch

Doporučují nainstalovat nejnovější patch k této hře, která odstraňuje mnoho chyb a přidá pár užitečných funkcí a klávesových zkratek.


Výběr postav a jeho vývoj

Ať si vyberete jaký národ chcete, tak vždy si vemte hrdinu bojovníka, je ze všech nejsilnější, sice s touto jednotkou nemůžete získat kouzla 5 stupně, ale to vůbec nevadí, neboť na vývoj kouzel je potřeba trpělivost a než získáte dostatek many na jeho vývoj, tak hra už je skoro u konce.

Hrdina postupně získává zkušenost ze zabitých monster, pokud má dostatek zkušenosti, pak získá další level, čímž se mu zpřístupní schopnosti, které může používat. Ale kromě hrdiny získává také zkušenosti i jednotky, které doprovází hrdinu, i oni získávají levely a pokud jim postavíte povyšovací budovy, pak můžete získat jejich vylepšenou verzi.

Po splnění úkolu ve scénáři, máte možnost si s sebou vzít jednoho hrdinu a 5 artefaktů, takže nezapomeňte vzít toho nejlepšího.


Ekonomika a města

Na začátku máte hlavní město, který produkuje určité množství suroviny a postupně se rozpíná po okolí, pokud se vaše území rozpíná tolik, že třeba zasáhne nějaký důl, pak tento důl bude produkovat zlato pro vás, avšak, někdy jsou doly na opuštěných ostrovech, kde je přístup pouze přes moře, pak je nutné najmout si hrdinu, který má schopnost zabodnout žezla, čímž si přivlastníte dané území se surovinou.

Ve vašim hlavním městě je jedno super silné monstrům, kterého ho chrání před nepřátelskými jednotkami, tato jednotka nikdy hlavní město neopouští, což je dobře. Totéž však mají i nepřátelé a pokud máte tendenci je úplně zničit, pak si vyhledejte jejich hlavní město a zaútočte, ale doporučují to dělat s hrdinou od 8. levelů a s nejsilnějšími jednotkami a ještě před tím vypít co nejvíce lahve, které vám zvyšují zbroj, jinak nemáte šanci město dobít.

Pokud dobijete nějaké neutrální město, pak nezapomeňte ho upgradovat na nejvyšší úroveň, pak bude mnohem rychleji expandovat a dokáže pojmout 5 obranných jednotek.


Boje

Boje jsou na tahy, jednotky se nehýbají, ale to nevadí nebo spíš je to dobře.

V této hře nerozhoduje kvantita jednotek, ale jejich kvalita, proto vždy dbejte na upgrade svých jednotek. Vaši armáda by měla být smíšena, rozhodně se nevyplatí mít samé válečníky nebo kouzelníky, ale kombinujte. Dejte válečníky do předních řad a slabší kouzelníky a lučištníky dozadu.

V boji se snažte co nejrychleji zabít jednotku, která dokáže paralyzovat, pokud byste to neudělali, pak k čemu jsou super jednotky, když jsou všichni paralyzování.

Během vašeho tažení napříč územím, doporučují zabíjet všechno co se hýbe i nehýbe, některé obludy skrývají artefakt nebo zlato a pokud byste našli nějaké opuštěné zříceniny nebo věže, pak neváhejte vstoupit, uvnitř kromě zlata naleznete také nějaký artefakt. Čím silnější nestvůra, tím lepší bude artefakt, víc zlata a hodně zkušenosti.


Rasy

Na výběr jsou čtyři: Lidé, Horské kmeny, Nemrtví a Legie zatracených.


Lidé

Jsou tvořeny rytíři a mágy. Jejich hlavní manou je Mana života, používají k vynalezení kouzel, ale kromě ni také potřebují i ostatní, takže musíte shánět všechny, pokud chcete silnější kouzla. Lidské jednotky nejsou silné, mají málo života, ale disponuji léčiteli, který je dokáží během boje léčit, což někdy dokáže zvrátit průběh prohrané bitvy.


Horské kmeny

Jinak řečeno trpaslíky, patří k velmi odolným jednotkám, nedokáží tak efektivně léčit své raněné během boje. Jejich hlavní manou je Mana runy.


Nemrtví

Národ složen z padlých hrdinů a jednotek. Některé jejich jednotky jsou imunní vůči obyčejným zbraním, což je dosti nepříjemné pro nepřátele. Mezi další ohavnosti jsou upíří, kteří vysají nepřátelům život a ještě je doplňují sami sobě. Jejich hlavní manou je Mana smrti.


Legie zatracenců

Démonický národ, je tvořen těmi nejstrašlivějšími monstry. Jejich jednotky mají hodně životů, takže odolají i těžkým útokům. Jejich hlavní manou je démonická Mana.


Jednotky

Lidé

Akolyta
Základní jednotka na léčení, dokáže léčit pouze jednu jednotku. Často se stává terčem lučištníku, proto ji co nejdříve upgradujte na následující hodnosti:

Kněz - Císařský kněz - Hierofant

Tyto hodnosti již umožňuji efektivnější používání svých schopnosti, dokáže léčit pouze jednu jednotku, ale mnohem efektivněji. S hodnosti Hierofant již dokáže oživit padle bojovníky. Tyto jednotky moc nedoporučují.

Kněžka - Ctihodná matka - Prorokyně

Mnohem lepší jednotka, dokáže léčit všechny raněné vojáky. S hodnosti Prorokyně se ji zvětšuje léčitelské schopnosti. Postačí jednu v armádě.

Lučištník
Slabý z hlediska brnění, avšak dokáže účinně zraňovat jakoukoliv jednotku. Hodí se především na zabíjení kouzelníků, kteří jsou schovaní za silnějšími jednotkami.

Ostrostřelec - Císařský vrah

Silnější lučištníky, způsobují mnohem větší zranění u hodnosti Císařského vraha, disponuje i útok jedem.

Páže
Silný bojovník, měl by stát v předních řadách, ze začátku je velmi slabý, ale později se z něho stane:

Lovec čarodějnic - Inkvizitor - Nejvyšší Inkvizitor

Tyto jednotky již dlouhodobě bojují proti zlu a proto získali imunitu vůči útoku na Mysl, které způsobují paralýzu. Kromě imunity jsou také silní v boji tváří tvář, s hodnosti Nejvyšší Inkvizitor, jsou chránění před ohnivým útokem.

Rytíř-Císařský rytíř{Anděl
Paladin{Svatý mstitel
Obránce víry

Nejrozvětvenější jednotka, jsou velmi silné a měli by tvořit základ vaši armády, nejlepší jednotkou je Obránce víry, proto byste měli upgradovat Páže směrem k této jednotce.

Učedník
Kouzelník, kterým dokáže zranit všechny nepřátelské jednotky, je slabý, proto by měl zůstat chráněn za silnými jednotkami. Učedník je základní jednotka, proto co nejrychleji ji upgradujte na tyto:

Mág{Čaroději - Bílý čaroději
Vládce živlů

Odměnou pro učedníky, kteří se dlouhodobě zabývají magii jsou tyto hodnosti. Pokud byste šli až do úrovně Bílý čaroději, tak dostanete poměrně silnou jednotku. Vládce živlu je také dobrá jednotka, má odolnost vůči všem čtyřem živlům, ale nezpůsobuje žádné škody, dokáže vyvolat magické bytosti, které za něho bojují.

Titán
Nejsilnější jednotka, zabírá 2 místa po jednotky, takže není to výhodné mít tuto jednotku, ale perfektně se hodí na obranu města.


Nemrtví

Zasvěcenec
Kouzelník, který útočí na všechny nepřátelské jednotky, v počátcích je dobré jedno, který zraňuje jednotky v záloze. Povýšení:

{Mátoha
Černokněžník{PřízrakSmrtka
Nekromant{Upír - Vyšší upír
Lich - Arcilich

Nemrtví disponují mnohem více kouzelnickými jednotkami než lidé. Pokud se rozhodnete povýšit na jednotku Přízrak, tak od této hodnosti jsou další jednotky imunní vůči všem zbraním a kouzlům se zdrojem Smrt, ale pozor tyto jednotky jsou velmi citlivé na kouzla.

A v případě povýšení na Nekromanta, jsou tyto jednotky imunní vůči kouzlům se zdrojem Smrti a dokážou útočit na všechny jednotky.

Duch
Duchové nejsou útočnou jednotkou, ale i tak jsou velmi silné, dokáží znehybnit nepřátelskou jednotku, což je v boji se silným nepřítelem k nezaplacení. Zatím dokáží paralyzovat pouze jednu, libovolnou jednotku. Zdroj jejich útoku je Mysl, proto si dávejte pozor na jednotky s imunitou nebo ochranou vůči tomuto útoku.

Duch můžeme povýšit na:

Spekter - Stín

Stín je nejlepší jednotka, jedním útokem dokáže paralyzovat všechny nepřátelské jednotky, což dovoluje svým jednotkám znovu zaútočit.

Bojovník
Základ vaši nemrtvé armády, jsou silní i odolní, proto by měli stát v čele vojska, upgrade je nezbytný. Povýšení:

Bojovník{Templář - Temný pán
Zombie - Kostěný válečník - Elitní kostlivec - Přízračný bojovník

Od hodnosti Templářů, získávají jednotky odolnost vůči všem živlům a pokud byste šli podle druhé větve, tak dosáhnete k nejlepší jednotce Přízračný bojovník, který vlastní, čepel nemrtvých, svým útokem nejen zraňuje nepřátele, ale ještě je paralyzuje.

Wyverna
Tyto jednotky již jsou pěkně odolné a ještě vypouštějí jedy, které dokáží zranit všechny nepřátelské jednotky. Povýšení:

Wyverna - Zatracený drak{Strašlivá wyverna
Drakolich

Vlkodlak
Zajímavá jednotka, není nijak silní, ale i tak dokáže způsobovat hrůzu mezi nepřáteli, vlkodlak je totiž nezranitelný běžnými zbraněmi, proto se hodí na souboje, kde nejsou kouzelnicí.


Horské kmeny

Trpaslík
Základní útočná jednotka, poměrně odolná, proto by měla stát v čela armády. Povýšení:

{Poustevník
Trpaslík{HoralPán vlků
Veterán{Král trpaslíků
Ctihodný válečník

Zde doporučují směrovat povýšení Trpaslíka na jednotku Poustevník, neboť tyto jednotky dokáží zranit všechny nepřátelské jednotky.

Začátečnice
Trpasličí kouzelnice, dokáže zranit jakoukoliv jednotku a posiluje údery spřáteleným jednotkám. Povýšení:

Začátečnice - Novicka{Alchymista
Druidka - Arcidruidka

Doporučují povýšit na Druidy, ty nejen dokáží posilnit své vojáky, ale také je dokáží léčit.

Vrhač seker
Dokáže útočit na libovolnou jednotku, ale i tak je slabý, proto by měl být co nejrychleji povýšen na:

Vrhač seker - Kušník{Strážce kovárny
Metač plamenů

Kopcový obr
Hrubá síla je druhé jméno tohoto obra, je velmi silný a pokud se upgradne, tak je ještě silnější, ale bohužel zabírá 2 polička pro jednotku. Povýšení:

Kopcový obr - Kamenný obr{Vládce bouři - Vyšší bytost
Ledový obr - Syn Ymirův

Jak je vidět obra můžeme ještě několikrát vylepšit, pokud si vyberete směrem k Vyšší bytosti, pak tyto jednotky dokáží zranit všechny jednotky, ale jejich útoky jsou slabé a v druhém větvi, tak Syn Ymirův dokáže zranit jednu, ale velmi bolestivě a ještě nepřítele zmrazí.

Sněžný muž
Poměrně silná jednotka, dokáže zranit všechny jednotky, ale zabírá 2 polička pro jednotky, takže je lepší si pořídit obry a vycvičit je na maximum.


Legie zatracenců

Posedlý
Silní vesničané, kteří jsou pod kontrolou nejvyššího pána pekel, jde o silnou jednotku, opět by měl stát v čele a co nejrychleji povýšen na:

Posedlý - Zuřivý válečník - Padlý paladin - Pekelný rytíř

Zloduch
Jde o speciální jednotku, silná a odolná, avšak zabírá 2 polička a jeho kvalita nedosahuje u jiných jednotek, ale v počátcích jde o silnou jednotku.

Kultista
Pekelný kouzelnicí dokáží zranit všechny jednotky, toto je základní jednotka, která se dále povyšuje na:

Kultista{Čarodějnice - Ježibaba - Sukuba
Temný čaroději{Měnivec
Démonolog{Inkubus
Pandémon - Modeus

Větev čarodějnic vám umožní přeměnit libovolnou jednotku na neškodnou a pokud by jste došli až k povýšení Sukuba, tak dokáže přeměnit všechny jednotky. Větev čarodějů je mnohem lepší, umožňují vám získat ty nejsilnější monstra, hlavně Modeus, který dokáže zranit bolestivě všechny jednotky.

Gargoyla
Obdoba lučištníků, jenže tato je mnohem silnější, ale bohužel zabírá 2 polička, což není výhodné.
Povýšení:

Gargoyla - Mramorová gargoyla - Onyxová gargoyla

Ďábel
Silná, odolná jednotka, rozhodně by neměla chybět ve vaši armádě, avšak upgrade je nezbytný. Povýšení:

{Pekelník
Ďábel - Démon - Moloch{Pán DémonůKrutovládce
Bestie - Tiamath

Súvisiace hry: Disciples 3: Reincarnation
Disciples 3: Gold Edition
Disciples 3: Resurrection
Disciples 3: Renaissance
Disciples 2: Gallean's Return
Disciples 2: Gold Edition
Disciples 2: Rise of the Elves
Disciples 2: Servants of the Dark
Disciples 2: Guardians of the Light
Disciples: Sacred LandsDiskusia Príspevkov: 3 Hodnotenie
1165 hlasov

100
60
20

80
40
0
47
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |