HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
18920
5449
5063
1423
1599
6965
5121
10568
1687

Online 8535 uživatelů

Návody > Might & Magic 9


Zobrazení:32860
Autor návodu:Anh Hai Le (Cheater.cz)

Kdo by neznal tuto slavnou sérii, IX opět navazuje na své předchůdce, tentokrát je to země Chedian. Opět se budete plahočit po světe Moci a magie a plnit obrovské množství úkolů a nakonec splnit hlavní quest, což je většinou záchranu světa. Tolik k úvodu.


Začátek

Postavy: tvorba postav patří k té nejdůležitější části hry. Zkušení hráči této série mohou přeskočit a jít rovnou do hlavní části návodu. Tento odstavec je určen začátečníkům. Na výběr máte elfy, orky ( spíš půlorky), lidé a trpaslíky. Při výběru hleďte na bonusy, příklad aplikaci bonusu: elfové mají bonus za přesnost což znamená, že pokud použijete 1 atributový bod do přesnosti dostanete 2 body do této vlastnosti a penále na odolnost tzn., že musí použít 2 body na to, aby mohli mít jeden bod k odolnosti, orky: bonusy na síle a penále na rychlost, trpaslíky mají bonusy na odolnosti a penále na magii, člověk nemá penále ani bonusy. Ideální skupina, která se moc nezapotí při souboj by měla tvořit ze 2 bojovníků a 2 kouzelníků, postupem času budete dostávat tzv. povyšovací úkoly, které udělá třeba z bojovníka na křižáka nebo žoldáka, čímž se jim zpřístupní bonusy na život/mana nebo mistrovství v určitém oboru. Hned na začátku byste měli mít jasno, kdo bude mágem, paladinem. Protože třeba dovednost obchodování může dosáhnout velmistrovství pouze Paladin, v černé magii pouze Lich, odpastění pouze Assasin, ze začátku doporučuji všem vašim postavám dát tyto dovednosti: obchodování (snižuje ceny při obchodování, stačí aby jedna postava nejlépe budoucí Paladin, vycvičte na velmistra a zbytek na expert, nebudete toho litovat až budete cvičit vaše postavy na vyšší level), učení (zvyšuje počet získaných zkušenostních bodů), luk, meditace (zvyšuje zásoby many), tělesný výcvik (zvyšuje počet hitpointu ). Některé dovednosti můžete získat až po dosažení titulu, př.: fighter nemůže čarovat=> nemůže získat dovednost meditace, ale až získání titulu Paladin, pak může.

Doporučená budoucí sestava po promoci s jejich nejdůležitějšími dovednostmi, které by neměli chybět: Paladin(velmistr v obchodování a meči) , Ranger (velmistr ve vnímání a luku, mistr v odpastění), Mág (velmistr v elementární a světelné magii, identifikace předmětu ), Kněz (velmistr ve světelné a duchovní magii, opravování věci ). Dovednostní body nejsou nazbyt, nevytvářejte univerzální postavy, ale raději specializované.


Další dovednosti


Rady ke hře


Hlavní část

Ravensford

Důležitá místa: muzeum

Hra začíná v muzeu na ostrově Ravensford, prohlédněte si muzeum a hlavně demonstraci otevírání truhel, kdy panák zemře když otevře černou truhlu, sesbírejte svitky a jděte je prodat do obchodu. Naučte se pohybovat, otevírat dveře atd. Až budete ve vesnici hotovi, vydejte se jedinou cestou z města, která vede do přístavu. Cestou se na vás vyřítí pár nepřátel. Po dosažení mola hra začíná.


Ostrov popela

Důležitá místa: Verhoffinovi ruiny a chatrč čarodějnice Yrsy

Ztroskotali jste, za zády máte truhlu s vybavením, do vody nechoďte jsou tam medúzy! Vydejte se rovně k mostu. Cestou zabíjejte kostlivce a vážky, sbírejte váčky se zlatem, které po nich zůstanou. Jděte až k dalšímu mostu, kde potkáte Forrada Darr. Ten vás pošle cestou vpravo k místní čarodějnici Yrse Trall. Pomůže vám dostat se z ostrova pokud ji pomůžete zmasakrovat roj vážek, které jsou na druhém konci tunelu. Poblíž domu je studna, která vás vyléčí. Až se vrátíte, poví vám něco o vašem osudu (sjednotit 6 klanu proti Hordě). Jedinou vaší možností je souhlasit. Pošle vás za Forradem a ten s k vám přidá. S Forradem (pokud chcete s nim mluvit stačí 2x zmáčknout 5) se vraťte k ní pro klíč od věže. K tomu abyste mohli opustit ostrov je nutné zničit sídlo kostlivců. Jděte na ostrov, kde povzdáli uvidíte zříceninu Verhoffinovi věže, až později se sem vraťte, uvnitř jsou váleční kostlivci a duchové (na tyhle týpky ještě nejste zralí). Pod vstupem do věže uvidíte zavřené dveře (měli by svíti červeně pokud má jedna z vašich postav dovednost vnímání), otevřete je a uvnitř klikněte na knihu.


Sturmford

Důležitá místa: Strumford city, Beet Hoven a Anskramská tvrz

Jste v přístavu, jděte do města, první místem návštěvy by měla být místní hospoda, od Bjarniho Herjolfssena dostanete úkol nalézt sabotéra. Ten na vás čeká na radnici v přízemí, promluvte si s nim, po odhalení zmizí. Až budete hotovi, vraťte se sdělit to Bjarnimu Herjolfssenovi. V každém velkém městě se nalézá radnice, kde vám poví, kde se nachází knihovna, obchody, banky atd. a také vám poví o učitelích, které vás povýší (povyšovací úkoly). Prvního učitelé naleznete v radnici, povyšuje žoldáky na gladiátory. Kousek od hospody je v domě písař Ludwig Van. Ten ztratil rukopis v Beet Hovenu, kterým se dostanete buď poklopem v jeho domě nebo před hospodou. Do Beet Hovenu musíte jít s luky, hlavně proti Lobberu, které chrlí o 106 svá mláďata do nekonečná dokud nezabijete mateřskou obludu (docela se zde dá nahrabat zkušenost). Rukopis se nalézá v nejspodnější části, kam se pak dostanete žebříkem. Jediná cesta jak se z Hovenu dostat jsou dveře v prvním patře, které vedou na cvičiště, doporučuji zde trénovat do 15. úrovně (je to nejlevnější cvičiště). Ve středu města se nachází rezidence jarla Bjarniho Thorvaldssena. Při vstupu před sebou u zdi uvidíte zašedlý kamenný oltář. Když na něj kliknete, tak zesvětlá. Je to oltář městské brány. V každém klanském městě se nachází jeden (celkově 6). Bjarniho požádejte o pomoc. Než se k vám připojí, zadá vám dva úkoly, i ostatní jarlové vám je také zadá. První úkol je zničení Impiho portálu ve Anskramské tvrzi.


Bjarniho úkoly:

Od Bjarniho můžete získat i nepovinný úkol. Máte donést milostný dopis jarl Kiře Cold do Tronheim a vrátit se s odpovědí. Bohužel Bjarni není její typ a básně píše mizerně, takže až se vrátíte tak mu povězte, že se při čtení usmívala, jinak vyvoláte válku.


Anskramská tvrz - 1.část

Ten se nalézá na východě (prohlédněte si mapu) od města. Dovnitř se dostanete, takže vzadu se nachází prasklina hlídaná baziliškem a poblíž je truhla. Prasklinu rozšiřte zbraněmi. Portály se ničí, takže že musíte zabít všechny, kteří se budou z portálu hrnout. Pak portál zhasne. V postranních místnostech jsou tlačítka, která otevírají mechanismus dveří. Až obě zmáčknete, vydejte se do hlavní místnosti k velkým dveřím, otočte pákou a než se dveře stačí zavřít tak za ně zaběhnete. Jakmile první dveře dovřou, otevřou se dveře druhé. Až i zde zničíte všechny portály, vyjede z podlahy výtah s velkým impem a vojáky. Impa zabte a předníma dveřma se dostanete ven.

2. úkol je osvobození generála ve Drangheimské věznici, vydejte se proto do Drangheimu.


Drangheim

Důležité lokace: Drangheimské věznice, Rokle smrti (Chasm of the death), město, vesnice

Do Drangheimu se dostanete buď lodí nebo pěšky(na okraj severní části mapy ve Sturmfordu). Doporučuji pěšky, dostanete se přímo k věznici.


Drangheimské vězení

Vejděte dovnitř, velitele stráží se vás bude ptát na tři otázky na všechny odpovězte “ne“ (velká sranda je poslední otázka, kdy se ptá, jestli nemáte náhodou zbraně, vsadím se že je máte až k prasknutí), čímž získáte propustku. Jděte do prvního patra, kde vedle místnosti s černou truhlu (tu si nechte na později, zatím nemáte dostatek zkušenosti na její otevření) objevíte také místnost s kuchařem. Pokud prohledáte kuchyň, tak objevíte žebřík do spodní části vězení, jsou tam brouci, spoustu užitečných věcí a sudy přidávající permanentně +2 bodíky k atributům. Hlavně si promluvte s kuchařem, ten má bratra, který sedí ve vedlejší cele, kde je generál, řekne vám o tajné cestě ke generálovi za to, že mu osvobodíte bratra. Tajné dveře jsou v kleci s krávou. Vydejte se tajnou cestou, objevíte se v kovárně s trpaslíkem. Vyjděte ven a po schodech. Zde jsou v místnosti nalevo tlačítka otvírající cely, zmáčkněte je všechny. Pak jděte k celám, najdete tam generála a kuchařova bratra. Generál se k vám přidá, jděte cestou zpátky, nejlépe předními dveřmi, kde vás velitel vyzpovídal. Stráže se nemusíte bát, až na ty 2 u vchodu a velitele, ty tři zabte a vyjděte ven. Generál vás opustí a řekne vám, že se sejdete ve Sturmfordské hospodě, kde si ho pak vyzvedněte a odvezte ho k jarl. Strumfordský jarl je tímto hotov.

Vraťte do města, cestou minete vesnici s větrným mlýnem a kousek od vesnice je tlupa banditu, to si necháme na později (úkol pro křižáka).


Město

Nejprve běžte do stodoly, jsou tady 3 bonusové sudy, dále ve zdejším chrámu naleznete Keitha Bloodaxe, který povyšuje bojovníky na křižáky (úkol pro křižáky). V hospodě se pak nachází Atli Quick, který povyšuje žoldáky na vrahy (úkol pro vrahy). Ve věži naleznete sídlo jarla Sigmunda. V místnosti kde se nachází je také oltář městské brány. Požaduje po vás dva úkoly. Sabotáž obrany Anskramské tvrze a získat Crona kiga z Chasm of the death. Můžete od něho získat vedlejší úkol, máte najít, kdo roznáší po Drangheimu pomluvy. Je to Greudauch A´Dorad, která vám řekne zdroj, je to Marsaili A´Ĺanth ze Sturmfordu. Naleznete ji poblíž sídla Jarla Brjaniho. Nebude chtít s pomluvami přestat. S tím se vraťte k Sigmundovi a dál už se s tím patlat nemusíte (nezapomeňte se pak, s ni pokecat o tom co ji udělal Sigmund).

Poblíž chrámu je stojí král Nikolaj Ironfist z Enrothu, chce abyste mu našli práci, tu mu naleznete v Gatherning (obdoba poutě) na ostrově Gubreland, promluvte si s Thorirem, pak se vraťte k Nikolajovy. Po vyřízení všech záležitostech se vydejte lodi do Guberlandu (odtud můžete kamkoliv)


Sigmundovy úkoly:

Anksram - 2. část

Dostanete proto klíč od Sigmunda k propadliště v Anskramu. Jděte do Anskramu (až se vám bude chtít), po schodech nahoru (ne dovnitř tvrze!), až narazíte na poklop, otevřete je (mělo by se objevit hláška “Used a key” ), pomocí páky vytáhněte padací mříž. Pak sejděte k bráně a přestřelte řetězy natažené nad vámi. Tím spadne most a úkol je hotov.


Chasm of the death

Druhý úkol je získat artefakt zvaný Crona Kiga z Chasm of the death. Doporučuji tento úkol začít řešit o trochu později, tak v době, kdy se pro vás kostěné válečníky (Skeleton Warrior) stanou rutinou.

Rokli smrti najdete v soutěsce za městem. První část je jednoduchá, jsou tady pouze kostlivci. Až dojdete ke vstupu do údolí, jděte podél obvodu až na její dno nebo použít kouzlo Feather fall a skočit dolu, což je rychlejší a cestou se nemusíte setkat s duchy. Prohledat každou píď, je zde spousta zlata a jiného materiálů.


Guberland

Důležitá místa: Gatherning, Město, Witch's Cave, Temple of Honk, Dook's Castle

Do Guberlandu se dostanete jedině lodí. Vpravo od přístavu je Gathering (úkol od Nikolaje). Vydejte se do města, v chrámu naleznete Tjolnira, který povyšuje novice na léčitele (úkol pro léčitele) a Alberika Gusmundssena, který povyšuje léčitele na kněze (úkol pro kněze). Ve městě se všechny učitelé magie (úrovně expert a master) a také meditace. Oltář městské brány naleznete v jednom z domů, kde slouží jako jídelní stůl. Vydejte se proto hned doprostřed města, kde je radnice a v ní sídlí jarl Markel Great. První úkol, který po vás bude chtít je nalezení knihy pravidel války v Ta sarské univerzitě v Lindisfarnea druhým úkolem je dojít na shromáždění v Guberlandu a vyhrát ve vědomostní soutěži s Ivanem Smart. Od markela dostanete i nepovinný úkol, pošle vás do Dook´s castle, kde máte Dooka přemluvit, aby Guberland opustil. Pohrožte mu. Za jeho trůnem je bedna. V hradu je tajná místnost potřebná pro povýšení Rangera (úkol pro ranger).


Markelovy úkoly:

Ivan Smart

Úkol s Ivanem je jednoduchý, jděte do Gatherning, najděte Ivana a vyzvěte ho na vědomostní souboj, až na všechny jeho otázky odpovíte a dostanete od něho osvědčení, tak zajděte za Markelem.

Úkol s Ta sarskou univerzitou si necháme až budete v Lindisfarne. Nyní se vydejte do Thjoradu.


Thjorad

Důležitá místa: Město, Důl, The Thing, Training Hall

Co zde nalézt? Za prvé je to Aréna, kde si nejdříve zvolíte obtížnost (nevyšší je Lord) a pak se to jenom mlátí, pokud vyhrajete tak získáte peníze a zkušenosti. Čím nízký úroveň máte, tím jsou i monstra slabší. Dále je zde Bembridgská univerzita, kde se váš kouzelník stane Scholarem a popř. i mágem. Poblíž univerzity na kopci je sídlo jarla Svena. Oltář městské brány je uvnitř. Opět dostanete 2 úkoly. V hospodě se dozvíte od hostinského o černém obchodu v prvním patře. Jsou tam obchodnicí se zbraněmi a trenér, který dokáže levně trénovat vaše postavy až do 30. levelu. Od Snorriho Fista dostanete úkol, zabít draka, ale nejdříve musíte absolvovat Training Hall, který se nachází na severu od města, dveře jsou zatarasené, musíte vyjít nahoru na střechu. Zde se skrz prasklinu, kterou rozbijte. Skočte na lustr, pak nejlépe aplikovat kouzlo feather fall. Až se dostanete dolu, vydejte se vlevo. Dojdete do místnosti s bednami a dvěma sudy. Pokud máte někoho z vaši skupiny vnímání na úrovně mistr, pak není problém objevit poškozenou bednu, kterou rozbijte, uvnitř je černá truhla(pokud se dostanete ven a pak se sem opět vrátíte, tak se to tady opět všechno obnoví i černá truhla, můžete si docela slušně napakovat artefakty). Dole je cvičiště pro jezdce, zatáhněte za páku u druhého koně. Objeví se vám tajná lokace s ghúly. Zpátky v úvodní místnosti, nyní se dejte do protějších dveří. Najdete zde terče a uvidíte jak ještěráky tady cvičí, po jejich vybití zničte závoru na dveřích. Vraťte se k Shorrimu, pošle vás za Leffery Caidem do kláštera v Lindisfarne. Oblast Thjorgard je vhodné opustit cestou na západ od Training Hall. Dostanete se tak do Mountain Passage. Můžete se stavit u The Thing, což je obdoba poutě v Guberlandu.


Svenovy úkoly:

Oprava dolů

Důl se nachází na východě od Training Hallu.

První chodba vlevo vede do strojovny, promluvte si s Njalem. Jděte ke stroji a otevřete boční poklop od stroje, vyjměte poškozenou součástku, vraťte se s ni ke kováři ve městě, prodá vám novou. Namontujte novou součástku do stroje. Njalovi u východu ze strojovny řekněte, že je stroj opraven. V dole můžete splnit dva úkoly, které jsou velmi jednoduché a nechám to radši na vás (hodně potu, málo zisku).


Získání artefaktu Thjorad

I tento úkol si necháme až budete v Lidisfarne


Trondheim - 1. část

Důležitá místa: Město, Průchod do Throjard, Inventa Storca, Tunel do Yorwicku

Horský průsmyk je plný impů, harpyjí a vlků. Všechno to tady zabte. Dojděte až nakonec, kde již je Tronheim. Běžte do města. U postranní brány stoji Bikki Yrsatroll (není vám to příjmení nějak povědomé?). Vejděte do města. Na tržišti je ženu Ealusai A´Northa a´thrakan, nemůže vás léčit dokud nebude mít Černý orb vědění od šíleného čaroděje Robinssena, toho naleznete v Yorwicku v jeho věži a promluvte si s nim a pak si od něho kupte orb (podrobněji až budete v Yorwicku). V bance pak dostanete úkol donést orby přenosu do 6 bank v Chedianu(přesně podle počet klanských měst). Orby jsou v Inventa Stroca, kterou naleznete ve východní části Tronheimu. Uvnitř se setkáte s vojáky a Lichy. Hned na začátku je prasklina ve zdi, uvnitř jsou netopýři a na dně je orb, poblíž by měl být král Lichu, odtud pokračujte dále, nemůžete se tady ztratit. Pokud máte vnímání na vysoké úrovni, tak by pro vás neměl být problém najít všechny tajné skrýše (hlavně v knihovně musíte zatlačit na správné knihy atd.), i tak orby stejně najdete, nejsou nikde záludně schované. V hospodě je Thorfinn Skullsplitter, který povyšuje bojovníky na žoldáky (úkol pro žoldáky). Můžete zde ještě dostat úkol od Dagfari, chce abyste donesl do Ratatoskova chrámu k Erlendu vzkaz. V Ratatoskově chrámu se také u zdi nachází oltář městské brány. A vedle chrámu je sídlo jarl Kira Cold. Předejte ji dopis od Bjarni ze Sturmfordu. Zadá vám opět 2 úkoly.


Kiřiny úkoly:

Horský průsmyk k Throjard

Pokud jste do Tronheimu přišly průsmykem, máte jeden plněný.


Vyhnání řadu Hooku z města

Celkem jsou 3, jeden stoji u radnice a zbývající jsou poblíž východu ven z města. Nemůžete je přehlédnout, hlavně jeden z nich má na hlavě husu. Jděte do přístavu, kde si promluvte s kapitánem, aby jim zajistil cestu do Beldonie. Pak se vraťte zpět do města a každého z nich nalákejte do přístavu.

Opusťte Tronheim severním východem do Frosgardu.


Frosgard

Důležitá místa: Ruined Temple(úkol pro kněze), Dungeon of Secrets (úkol pro Ranger), Sky Fort, Green Man (úkol pro Druidy)

Pokud se podíváte na mapu, tak uvidíte velký Strom, kousek před tím je odbočka do ledového tunelu, který vede k portálu do Sky Fort, kde sídlí obr, ale tam později. Dále zde naleznete 2 dungeony nezbytné pro povýšení (viz. Důležitá místa). Vydejte se do města. V ohradě cvičiště narazíte na Nath´i A´Mora, který učí kněze obřad vysvěcení (úkol pro kněze). Nacházejí se tu také dvě ženy, Fenja, zadává úkol pro hraničáře a Menja, zadává úkol pro druidy. V obchodě s magickými věcmi je oltář městské brány. Sídlo jarla Tryygyu je přímo na radnici, zadá vám 2 úkoly.


Tryygyovy úkoly:

Zabít obra Yanmira

Vydejte se cestou k portálu, kde vás teleportuje přímo do jeho sídla. Nejdříve se vydejte rovně do hlavního sálu a dveřmi doprava. Dojdete do dlouhé chodby. Vydejte se doleva a vpravo uvidíte dvoje malé dveře. Vejděte do těch vpravo a za nimi opět do dveří vpravo. Dostanete se do místnosti s regálem, kterým otevřte. Po schodech se dostanete k pilířům. Zničte je všechny, kromě dvou. Až Yanmir projde chodbou, tak se propadne dolu. V hlavním sálu dojděte k trůnu. V místnosti za ním je černá truhla a v místnosti vpravo naleznete na křesle klíč, který otvírá dveře k portálu v jihovýchodní části.


Odstranit led z přístavu

Běžte na konec útesu vlevo, tam stoji chlápek poblíž sudu. Promluvte si s nim, pak mu řekněte ať přinese jeden sud do přístavu. Běžte zpátky k molu, kde střelte do sudu. Od kapitána dostanete lodní jízdní řád (velice užitečná věc).

Nasedněte na loď a odplujte konečně do Lindisfarne.


Lindisfarne

Důležitá místa: Vesnice, Ta'Sarová akademie, Dračí doupě, Klášter

Konečně jsme se dostali sem, ve vesnici jsou velmistři v oblasti magie a meditace. Vydejte se dále za vesnici do údolí. Dungeon na kopci na severu je Tasarová akademie. Vašim úkolem je získat knihu válečných pravidel. U vchodu se vás vyřítí stráže, zabte je všechny, pak se dejte doleva od vchodu, kde naleznete sochu kostlivce, za dveřmi je páka, která otevírá vchod do tajné místnosti s truhlami a jedno monstrum. Jděte rovně až dojdete do kruhové místnosti, sloužící jako knihovna. Pokračujte dále až naleznete místnost s chemickými baňkami, poblíž by mělo být police s knihami a jedna kniha by měla vyčnívat, na tu zatlačte, čímž otevřete další tajnou místnost a kniha je přímo před vámi.

Pokud budete pokračovat cestou dál, tak narazíte na malou odbočku, kde jsou hlídány kouzelníky, je to cesta ke dračí sluj. Tam zatím nechoďte, ale pokračujte dále až ke klášteru. Uvnitř se setkáte s opatem Lefferym Caidem, který pokud jste splnili úkol s Training Hall, vám řekne, že k vyvolání draka potřebuje ztracenou relikvii, která se nachází v Yorwicku, dále od něho získáte kněze (úkol pro povýšení kněze), Grehgknak, kterého můžete nálezt na dvorku, povyšuje křižáky na Paladiny (úkol Paladin). Poblíž dvorku je seskupení několika mnichu, 3 se modli a 1 mlátí do zdi-hledaný Throjad, tihle 4 nehodlají opustit tento prostor dokud nezazvoní na modlidbu. Jděte do místnosti s opatem, jděte po žebříku (ty jsou po boku zdi) nahoru, aź narazíte na zvony a 5 tahadel, správná kombinace je zleva:1,5,2,4,3. Nyní se vraťte ke Throjad(artefakt) a v klidu ho seberte.

Posledním místem je Yorwick. Sem se dostanete tunelem v Tronheimu.


Yorwick

Důležitá místa: Vesnice, Wizardová laboratoř, Lichův laboratoř

Tunelem v Tronheimu se dostanete do Yorwicku, podél cesty se dostanete k Wizardovu laboratoř, takže začneme tím. Portálem se dostanete dovnitř, naproti vám bude další portál,

projděte za něj, kde jsou barevné podstavce a na nich tlačítka. Po zmáčknutí příslušného tlačítka vstupte do portálu a budete přeneseni do příslušné místnosti. Důležité jsou zde dvě místnosti. Klikněte na tlačítko zelenožlutého podstavce a vstupte do portálu. Jděte doprava nakonec chodby do dveří. Vpravo vedle dveří je skříň a v ní je portál. Ten vás přenese do zamčené místnosti. Tady seberte ze stolu relikvii a vraťte se zpět do portálu, druhý nejdůležitější je světle modrý podstavec, který vás přenese do místnosti s čarodějem Robinssenem. Kupte od něho Černý orb vědění. Můžete si vyzkoušet i ostatní místnosti, je tam spousta užitečného materiálů. Dále údolím dojdete přes bitevní pole do Lichovy laboratoře (úkol pro licha). Na konci údolí je pak vesnice Yorwick, zde se nacházejí poslední velmistři, ve vesnici pak můžete dostat úkol od malé holčičky, která ztratila ovečku, tu najdete poblíž vchodu do dalšího tunelu.


Tronheim - 2. část

Odevzdejte poslední krámy Jarlům a za 14 dní se sejdete u Kiry, kde proběhne porada. Za několik dní vás najde posel, který vám řekne o konfliktu mezi Sturmfordem a Drangheimem. Navštivte oba, Sigmund obviní Sturmford, že osvobodil svého generála a Bjarni zas, že někdo zničil obranu Anskramské tvrze. Přinuťte je ať podepíší smlouvu, která bude sepsána a podepsáná u Kiri. Až dorazíte do Tronheimu, dojde k poradě. Proběhne animace, kde následovně je zabit Markela Great. Mezitím se zde objeví Yrsa Troll a bude po vás chtít, abyste donesl její vnučce, která stoji před bránou Tronheimu plyšového dráčka z The Thing. Vydejte se tam, kupte si lístky a musíte vyhrát ve všech soutěžích, čímž dostanete dráčka. Dejte vnučce dráčka a zpátky do porady, stráž vám řekne, že Forrad zná pozici Hordy a všechny je odvedl do Yorwicku. Tak se tam vypravte také, kde shlédnete smrti aliančních vojsk, způsobená zradou Forrada, takže Yrsa vás zachránila před smrti ,když jste se zdržoval na pouti. Vašim následujícím úkolem, je jít do Arslegardu, kde musíte poprosit Pána Smrti, aby navrátil život vašim vojákům.


Průchod

K tomu abyste se dostali do Arslegardu je, že musíte zemřít, nelépe utopením. Hlídač vás nepustí dál dokud mu nepředložíte Writ of Fate(písmo osudu), následné se objevíte na začátek průchodu, kde musíte najít Wyrdu. První překážkou je most, tu překonáte tak, že budete klikat na sochy v tomto pořadí: kostlivec, duch, lich, zombie, dále: duch, lich, zombie a kostlivec. Otevŕe se vám brána ke krystalu, který vás teleportuje. V další místnosti se musíte dostat k sošce válečníka a kliknout na něho a opět ke krystalu. Další části je les. Po pravé straně je ve skále tajná místnost s truhlami. Na konci lesa si otevřete dveře a projděte do další místnosti. Na jejím konci se dostanete k nádrži. Musíte proplout otvorem na konec, kde spadnete do místnosti s ostrovem. Zabijte samici mořské obludy ve vodě (praskne mříž) a projděte krystalem. Jsou zde umístěna zrcadla a 2 krystaly, vašim úkolem je přesunout paprsek z jednoho do druhého, stačí správně posunout zrcadla( o 45°) a máte to. Vejděte do dveří napravo. Konečně poslední místnost, zde jsou na zemi desky s různým počtem zářezů a naproti dveřím je sloup s pákou. Otočte pákou a skákejte po deskách v pořadí, jaké vidíte na sloupu směrem od shora (končíte u desky vlevo u sloupu). Až skočíte na čtvrtou desku, tak ta s vámi vyjede nahoru a vy přeskočíte přes mostík ke dveřím. Projděte jimi a jděte na konec cesty. Zde naleznete Igrid. Promluvte si s ni a ona vám řekne, že musíte nejdřív dopravit Kámen Řádu do Verhoffinových ruin. Vydejte se do Gubrelandu, kde si v místní pouti zahraje hry, opět si kupte lístečky, nyní nemusíte hrát všechny, stačí abyste získali všech 6 věcí, které se tady dají vyhrát (meč, palčáky, čepice, brnění,štít a pantofle), pak zajděte za Thorinovi a vyzvedněte si Kámen Řádu. Z Guberlandu zpátky na Ostrov Popela, vejděte do ruin a dostaňte se za dveře, kde je na zemi pentagram. Dovnitř se dostanete tak, že nejdříve šlápněte na červený plamínek na pentagramu, dále žlutá, modrá, zelená a oranžová. Uvnitř je pedestal, na kterém umisťte kámen, otočte se a se berte Wirt of Fate, který je na stole. Nyní zhebněte!


Arslegard

Důležitá místa: teleport k bohům, lázně, Hrobka 1000 hrůz

V hospodě dostanete od hospodského Jokulla vyčistit lázně od sukuby Ebory. Ty se nacházejí na jihovýchodě města. Rovně od brány dojdete po schodech k portálu k bohům. Naleznete zde Freé, Krohna a Skraela. Freé vám dá úkol, abyste získali modlu řádu Hooku z jejich chrámu na ostrově Guberlandu(pokud chcete, tak to udělejte), ale prioritně si promluvte s Skraelem, aby vám navrátil armádu. Transportuje vás na bojiště v Yorwicku, najděte všech 6 jarlu a promluvte si s nima, pak dále se vás neznámý hlas bude ptát, odpovězte v tomto pořadí: 3,2,4,3,1,5 a nakonec ano. Nyní musíte zabít vojáky z Hordy a nakonec sesbírat všech 5 mečů(ty se nacházejí na bojišti poblíž jejich majitelů) od Jarla a vraťte se za Skraelem, kde vás vrátí zpátky, před portálem ve městě najdete pod schody Svena. Pošle vás do Frostgardu, kde probíhá bitva proti Hordě. Pomožte vojákům. Poté jděte na radnici. Před ní potkáte Forrada Darr, kterého zabte. Uvnitř je Tamurr Leng, který si mysli, vám řekne že nemáte šanci, protože on má písmo osudu, že ovládne Chedian, jenže vy mu ukážete svůj, který říka, že Vy jste ti co ho zničí. Zděšený Tamur se k vám ihned přidá. O chvíli za vámi zajde posel, abyste se ihned stavili u boha Krohna. Krohn vám řekne, že to způsobil bůh zlomyslnosti Njam(jeho sochu si můžete prohlédnout, je to socha mladíka). Dostanete klíč od jeho domu. Vyjděte do města a jděte přes most. První dveře vpravo vedou do Njamova domu. Na stole seberte svitek. Po sebrání ihned zdrhejte, začne vás honit, musíte běžet do Hrobky 1000 hrůz, který se nachází po obvodu města.


Hrobka 1000 hrůz

Pro mě je to Hrobka 1000+1 hrůz (1 navíc je, že jde o poslední dobrodružství).

V této části dobrodružství budu popisovat jenom to nejdůležitější, abyste hru dohráli co nejrychleji.

Sprška netopýru se nemusíte bát, dejte se vpravo, dostanete se do místnosti s vodou.

Na jihu místnosti se dostanete do chodby, kde jsou dveře složené z pohyblivých dílů. Zde je se naučte dveře otevřít, není to složité, vašim úkolem je dostat všechny díly dovnitř takhle: (čísla označuji pořadí mačkání)

1
2
3
4

Pokračujte dále, kde jsou chrliče a proti nim jsou dveře, pokud máte vnímání, tak uvidíte, že celá podlaha do těch dveří je zapastěná, takže to přeběhněte, uvnitř jsou démoni a 3 černé truhly, v jednom z nich jsou klíče od schodiště. Po likvidaci a získání klíče, musíte otevřít dveře(viz. tabulka).

Vraťte se do místa, kde vás netopýři vystrašili, dejte se rovně ke dveřím(boční bych nevstupoval je tam Njam, nedoporučuji ho nějak mlátit je extrémně silnej, ale radši před nim zdrhal). Po schodech dolu, až narazíte na dveře, za ni je obrovská lebka, dále po cestě jsou další 2 a nakonec jsou 3 páky(past). Dejte se po mostě, vlevo dole jsou dveře, které vedou na šachové pole. Běžte tam!. Uvnitř jsou šachové figurky, které vás shodí do vody pokud špatně šlápnete, pro šachisty to není problém, pro nešachisty je zde rada:


2 černé truhly

9
8
76
5
4
3
2
1


Vchod

Na druhé straně jsou bedny s klíčem ke bludišti. Vraťte k mostu, nyní ve vodě musíte jít po obvodu, kde nakonec dorazíte ke schodům, v dálce uvidíte démony, stále dopředu až k mostu, kde z ni skočte, protože vpravo jsou dveře do bludiště. Musíte překonat bludiště(mapa vám hodně usnadní), pak po okraji až k výtahu, kde zatáhněte za páku. Jakmile dojde k ohnivým chrličům, shlédnete animaci s Njamem (zapamatujte si místo odkud vyšel ! ). Za rohem vás čeká šachy, 3 pěšáky a 1 kůň, což představuje 3 malé démony a 1 jeden mega. Zabte je všechny, pak běžte po schodech nahoru, kde je finální souboji s démony, po vybití všech se vám vlevo rozestoupí zeď a za ní je páku. Zatáhněte, čímž jste uvěznili Njam. Konec.


PROMOCE

Asi nejdůležitější úkoly ve hře, kde z vašeho ubohého bojovníka udělá Gladiátora nebo Paladina.


1. úroveň promoce

Bojovník na

Novic na


2. úroveň promoce

Žoldák na

Křižák na

Healer na

Scholar na


Závěr

Pokud chcete hodně zkušenosti a artefaktu, pak běžte do Training Hall ve Throjard, kde u praskliny začarujte kouzlo Loydův maják. Černá truhla se nachází v místnosti se 2 ještěráky v bedně. Černá truhla se po každém návratu obnovuje, získáte tak za malou chvíli super zbraně. Za 1 ještěráka je okolo 1000 Xpoint(jejich tady 10), takže není na škodu je vybít a současné jsou tady 2 sudy, které přidávají permanentně +2 k atributům.

Súvisiace hry: Might & Magic X: Legacy - The Falcon & The Unicorn
Might & Magic X: Legacy
Might & Magic: Duel of Champions
Legends of Might and Magic
Might & Magic 8: Day of the Destroyer
Might & Magic 7: For Blood and Honor
Might & Magic 6: The Mandate of Heaven
Might & Magic: The Ultimate Archives
Might & Magic: Trilogy
Might & Magic: World of Xeen CD-ROM
Might & Magic 5: Darkside of Xeen
Might & Magic 4: Clouds of Xeen
Might & Magic 3: Isles of Terra
Might & Magic 2: Gates to Another WorldDiskusia Príspevkov: 71 Hodnotenie
1002 hlasov

100
60
20

80
40
0
51
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |