HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20517
5455
5063
1438
1599
7290
5757
12229
1687

Online 107975 uživatelů

Návody > Operation Flashpoint: Resistance


Zobrazení:47148
Autor návodu:Radim Špaček (Kiklop)

Tento návod slouží pouze jako jednoduchá pomoc, pokud vůbec nevíte co dělat v nějaké misi. Autor se nesnaží mít patent na rozum, proto, pokud si nebudete něčím jisti, bude lépe, když se podíváte na naše fórum. Prosím, abyste případné lepší způsoby plnění misí prezentovali tamtéž. Také berte na zřetel, že ne všichni hráči jsou stejní. Někomu vyhovuje více akce, někdo radši trochu toho "sneakování".

Invaze

Začínáte ráno 21. srpna v 7:30 na autobusové zastávce v Petrovicích. Musíte se dostat do vaší kanceláře v Lipanech. Buďto můžete počkat na autobus (v jízdním řádu je napsané, kdy přijede) a nebo si vyzvednout opravenou motorku. Ta se nachází za ohradou. Pokud zvolíte motorku, jeďte ješte natankovat (na jih, tj. na křižovatce doprava). Poté, co se nejakým způsobem dopravite do Lipan, vyražte na naměstí a vejděte do velké budovy s hodinami (že by vrchní soud?). Začíná invaze. Okamžitě vyražte z budovy na naměstí, ukradněte škodovku (červenou třeba) a ujíždějte na sever.

Křižovatka

Musíte se rozhodnout: být sketa, zvolit lehčí možnost a prozradit partizána, a nebo si vzpomenout na léta vojenské služby a chopit se zbraně. Pokud se rozhodnete stát se ruským donašečem (není nad to hrát si na zlého muže...ale představte si to v reálu...brr) mise pro vás končí a čeká vás setkání s Gubou. Jestliže se chcete raději stát hrdinou, tak utečte dozadu za dům, seberte kozlici a nasypejte do těch komančů pár broků. Bohužel při tom asi zemře některý z vašich přátel. Až rusáky postřílíte, seberte nejaké to vybavení (Avtomat Kalašnikov, dalekohled a Tokarev se hodí), nasedněte do náklaďáku a ujíždějte na kopec. Případně, pokud si opravdu věříte, můžete zabít pár speciálních jednotek, které přiletí Hipem (mají Bizony, takže to za to stojí). Partizánský tábor je na Db27, ale jistě ho najdete sami, je dobře vidět z dálky (nechápu, že si ho ti rusáci nevšimli dříve:)).

Kontakt - mise následující po prozrazení partizána

Vezměte si škodovku a ujíždějte po cestě. Pokecejte s Markem a řiďte se instrukcemi co vám dal. Spojka v Mokropsech vám řekne přesnou polohu tábora (Fg22), zajeďte tam. Rusům nahlašte souřadnice - správné nebo špatné. Pokud nahlásíte správné, uvidíte jeden moc hezký filmeček. Nebo si popovídejte s Geronimem a definitivně se přidejte k partizánům.

Munice - mise následující pokud se probijete k partizánům

Guerilla začíná. Nezapomeňte dát svým mužům a sobě v briefingu vybavení (RPG). Na začátku mise naberte své muže do V3Sky a sjeďte dolů ke křižovatce. Rozmístěte četu do křovisek okolo cesty a zakažte střelbu. Vy sám si vylezte někam k těm kamenům na levém hřebeni, abyste měl dobrý přehled. Čekejte. Ta nervozita před akcí je ale věc, co? Až uvidíte konvoj, přikažte raketometčíkům, aby zamířili na T72 a sám zničte BVP. O pěšáky se postarají ostatní. Snažte se nezničit druhý Ural, ten je muniční. Až všechny zabijete, koukněte se do muničního auta. Je tam pěkný dárek: Dragunov. Za chvíli vám bude Tasmánský Čert hlásit příjezd nějakých tanků. Vezměte z Uralu výbušniny a rozmístěte je u západního konce údolí. Své vojáky někam ukliďte. Mělo by se vám podařit T72 vyřadit bombou a BVPčko zničit raketometem. Když budete mít štěstí posádka tanku přežije a vy získáte night vision goggles a AKSU. Případně můžete zkusit tankisty zastřelit odstřelovačkou, měli by totiž přijet s otevřenými poklopy. Každopádně se vyplatí si hru před akcí s tanky uložit. Když je druhá vlna zničená, poberte co se vám líbí, nasedněte do náklaďáků a odjeďte zpět do tábora.

Šrot

Jak si můžete přečíst v briefingu, máte dvě možnosti jak provest akci. Mně osobně lépe vyhovoval plán A. Vesnici Trosky obejďete ze severu a dostaňte se na vychodní kopec. Odtud budete ostřelovat vesnici, kde by mělo být nejvýše pět vojáků: jeden tankista stojí u BVP, dva chodí na východní straně a dva na západní. S dragunovem by pro vás neměl být problém je zabít. Povolejte pěšáky a čekejte na vhodnou chvíli, abyste zastřelil pokud možno všechny. Jakmile posily dorazí, naházejte je všechny do tanků a sám ostřelujte kopec s hradem odkud přibíhají tankisti a nějací vojáci (bacha na raketometčíky). Snažte se aby vám nikdo nezemřel, v dalších misích byste neměli osádky do tanků. Přiletí Hip, mužete ho zkusit sundat, paragánů si nevšímejte. Až budou všichni v tancích, také si někam sedněte a veďte tanky k silnici na severu a pak na západ do Mokropsů. Cestou potkáte T72 a BVP.

Polní cvičení

Naházejte své vojáky do tanků, ty nejzkušenější na místa střelců, a vyražte k silničnímu zátarasu. Pokud máte dost mužů tak byste ho měli dobýt bez problémů. Jediná hrozba je BVP a do toho teprve musí naskočit tankisti. Celkem dobré do stanoviště prostě vrazit jako velká voda a co nejvíce rusáků rozmáznout na třešňový džem. Po dobytí stanoviště vyražte po silnici na Modravu. Jeďte podle šipky na mapě, zastavte nad městem a přikažte granátometčíkům pálit. Sami také bombardujte. Pak vjeďte do města. Směrem od severu by měla dorazit rota sovětů a od jihu po silnici dva tanky, jinak nic nebezpečného. Primární je nepřijít o žádný tank.

První úder

Tahle mise se může zvrhnout v opravdovou tankovou bitvu, pláň na jih od Modravy je totiž učiněný tankodrom. Na začátku naházejte kamárády do tanků a z bedny si vezměte co nejvíce výbušnin. Všechny své tanky postavte někde na Cc31 a jděte položit bomby asi třista metrů před ně. Pozorujte situaci z kopce. Po čase přijedou hromady tanků, první vlnu by měly zničit vaše nálože a zbyle by měli atomizovat vaši tankisti bez ztráty kytičky.

Rukojmí

Máte zachránit rukojmí co stojí uprostřed vesnice. Na tuto misi se vyplatí vzít si Bizon. Přibližte se k vísce od silnice, své dva kamarády nechte někde vzadu, měl byste to zvádnout sám. Připlazte se do křovíček na Hb56. Před vámi by měli hlídkovat dva vojáci. Zastřelte je aniž by se spustil poplach. Pak vyražte na náves. Stojí tam tři vojáci. Dva hned za rohem a jeden na druhé straně prostranství. Až je zabijete rukojmí začnou utíkat. Nyní dostanete nový úkol: vystřílet bázi na severu v Blatech. Přesunte se tedy k Blatům a prostě je vystřílejte. S posilami co jste dostali by to neměl být problém. Jen pozor na BVP. Je dobré dát jednomu vašemu vojákovi v briefingu dragunov a teď si ho vzít zpět. Až základnu dobudete tak zdrvejte zpátky na jih, cestou potkáte T72 a BVP.

Informace

Toto je infiltrační mise. Nesmíte se nechat spatřit. Nejlepší je se ke statku dostat od jihovýchodu, v jižní stěně je díra. Okolo jižní a východní stěny obchází dva vojáci okolo severní také, zastavují se u SZ rohu. Čekejte. Až uvidíte, že jste z jejich zorného úhlu, vyražte k díře a vlezte dovnitř. Poslechněte si rozhovor a uložte hru. Nyní opět čekejte na vhodný okamžik. Hlídku byste měli dírou zahlédnout jak odchází za roh, pak vyražte pryč a k autu. V každém případě byste tuhle misi měli splnit, jinak bude následující mnohem těžší.

Obsazení

Nejdříve se dostaňte se svými muži do lesa na Dg44. Odtud podnikněte útok na mírovskou pevnost. Pozor, uvnitř je i jeden sniper a na jih od pevnosti stojí BVP. Až to tu vyčistíte, doplňte munici (v jedné krabici by měl být škorpión) a čekejte na rusáky, co by měli přijít od báze, kterou máte dobít. Vyražte na bázi a zničte vše, také zavolejte tanky. Dejte si pozor na odstřelovače. Za chvíli přijedou od severu dvě BVPčka.

Protiútok

Nejprve dejte rychle své muže do BVPčka a T72. Postřílejte dvě čety sovětů co jdou od jihu (jedna po silnici a jedna po kopečku nalevo od ní). Poté připravte past. Své vojáky umístěte do lesíčka na východě, nebudou zas tak důležití. V bázi jsou bedny s výbušninami a minami. Na jih od báze vytvořte zónu smrti, máte poměrně dost času než tanky přijedou (já sám jsem bázi obložil asi patnácti náložemi a desíti minami). Poté se schovejte na jihovýchodní kopeček, můžete si tam postavit i prázdnou T72. Až přijedou odpalte to. Pokud někdo přežije to ohnivé peklo, doražte jej RPGčkem, případně použijte tank. Ještě přijdou nějací pěšáci, ale to by neměl být problém. Odškrtne se vám splnění úkol, ale přiletí vrtulníky a tak se budete muset dát na ústup.

Kontraband

CIA se konečně rozhoupala a posílá vám nějaké vybavení. Tato mise je bezproblémová. Prostě přijeďte na určené místo, vypalte světlici, skoukněte animačku a rychle odjeďte. Na cílové místo doporučuju jet přímo lesy, alespoň vás nemohou rusáci ostřelovat. Prostě ujíždějte a výbuchů si nevšímejte.

Pomsta!

Cílem je zničit vrtulníky na letišti. Naložte se raketomety a sniperkami a jde se. Přelezte přes kopec Bh62 (pozor na ruské obrňěné hlídky - nechte je přejet). Střelbu povolte jen vojákovi se Stingerem. Na letiště přiletí Hip, nechte ho ještě ve vzduchu sestřelit. Sám zničte RPGčkem vrtulníky co jsou na ploše, měl by to být jeden Hip a dva Hindy. Poté jen povolte střelbu všem a snipujte. Asi přijedou nějací obrněnci. Až bude relativně čisto, vyražte na letiště. V jednom hangáru stojí V-80, dá se s ním vyrolovat. Buďto ho zničte a utečte a nebo, pokud chcete body, vzlítněte a zničte techniku v okolí (spousta Shilek).

Ohňostroj

Úkol je jasný: zničit silniční most. S vašimi prostředky se toho dá docílit jedině výbušninami, tzn. musíte vystřílet všechny rusáky , položit nálože a poslat ten krásný výdobytek moderní civilizace do hlubokých vod. S tím vystřílením by neměl být moc velký problém. Na obou březích jsou sice nějací komanči (na východním dokonce BVP), ale s vaší výbavou, do níž patří v této části hry celkem slušný výběr odstřelovacích pušek, to zvládnete levou zadní, ne? Celkem užitečné by mohlo být postřílet pokud možno všechny raketometčíky a poslat tam tanky, ať si poradí se zbytkem rudého póvlu. Také pozor na BVP co přijede od Neveklova.

Průsmyk

Další guerilla-like mise. Máte zničit velký ruský konvoj. Nebude to úplně jednoduché. Nejdříve totiž jede hlídka v podobě obrněnců a teprve potom samotná kolona. Tanky tedy musíte nechat projet a výbušninami zničit až Uraly. Proto položte nálože a své raketometčíky schovejte někam do křovíček na svah nad křižovatkou (třeba Fe27). Až položíte nálože a umístíte vojáky, nezapomeňte si doplnit RPG. Nu, a teď zase ta oblíbená nervozita před akcí. Nechte tedy T80 a T72 projet. Zadejte je jako cíle raketometčíkům. Odpalte nálože pod konvojem a zároveň povolte střelbu. Všechno by mělo být během pár sekund zničené. A nyní pozor, to je není vše. Za konvojem přijede ještě jedno BVP a T72. S těmi byste si měl poradit sám, případně část čety posadit do T80, který by měl stát na počáteční pozici. Až toto všechno zničíte, tak ještě přijede jedno BVP, T80 a Shilka. Ty je dobré zničit tankem na velkou vzdálenost. Potom už byste konečně měli zmizet (přece chudákovi Gubovi nezničíte všechny hračky, ne?)

Lov na králíka

Bitva o hlavní město ! Plán nastíněný v briefingu je v celku dobře použitelný. Jelikož máte dost zbraní s dalekohledy, sniperská pozice na mapě je vskutku k využití. K této misi není mnoho co říci, prostě všechny postřílejte. Jen pozor na obrněnce a vojáky čekající ve městě. Velmi brzy vzlétne z města Hip, v kterém je asi Guba. Bohužel, i když ho sestřelíte, bude ve filmečcích dál :).

Past

Misi plňte v klidu podle briefingu. Na začátku, pokud máte nálože, tak hlídku zlikvidujte odesláním na oběžnou dráhu, použijte RPG a nebo nasedňete do tanků a rozstřílejte je na hadry. Poté koordinovaně s ostatními složkami (Tygr) doražte k městu a vystřílejte rusy. Pozor na T80 a BVPčka, které stojí na jihozápadním konci Petrovic. Zatím jsou prázdná, takže, pokud si pospíšíte, můžete posádky přejet než se ke svým strojům dostanou a získat tak další techniku. Tu budete nejspíše potřebovat, protože, až zlikvidujete první obranu rusů, vyrazí od severu sovětská hlídka (T80, T72 a BVP plus spousty vojáků). Po zlikvidování tohoto protiútoku je město již vaše.

Boj o oheň

Guba se zcvoknul a rozhodl se Nogovu vybombíkovat. Na úspěchu vaší mise závisí životy tisíců, tak se snažte. Musíte zničit tři hrábě než vzlétnou. Je zbytečné cpát někam nálože, mnohem bezpečnější je vylézt na kopec nad letištěm a prostě je z dálky odpálit RPGčkem. Bohužel, následná animačka to nebere v potaz :).

Súvisiace hry: Operation Flashpoint: Red River - The Valley of Death Pack
Operation Flashpoint: Red River
Operation Flashpoint 2: Dragon Rising
Operation Flashpoint: Game of the Year Edition
Operation Flashpoint: Between the Lines
Operation Flashpoint: Red Hammer Gold Upgrade
Operation Flashpoint: Cold War Crisis
Operation Flashpoint: Resistance: The Last Enemy
Operation Flashpoint: Planet of War
Operation Flashpoint - demoDiskusia Príspevkov: 15 Hodnotenie
1330 hlasov

100
60
20

80
40
0
56
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |