HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20927
5455
5063
1438
1600
7330
5944
12660
1687

Online 37678 uživatelů

Návody > UFO: Aftermath


Zobrazení:33796
Autor návodu:Frank Horrigan

Než budu pokračovat, doporučuji všem šťastným vlastníkům této hry, aby si instalovali opravný patch na verzi 1.2, který hru zjednoduší a opraví docela věcné chyby. Buď si jej stáhněte z internetu (6MB) anebo si počkejte, až se objeví na CD nějakého herního časopisu. Jenom z některých chyb: Oslabí lasery nepřátel, zesílí vaše, soubor s vašimi SAVE neroste nekontrolovatelným způsobem, zvýší rychlost loadingu map a hlavně, v případě, že je vaše základna chycena do Biomasy, přepne se sama do Antibiomasové základny (pokud máte vyzkoumáno) a vy o ní nepřijdete. Jinak se vám stalo, že si dobijete základnu na Biomase a za minutu o ní přijdete, čili zbytečná práce navíc. Ale to bylo jenom tak na okraj. Teď už k samotným Tipům a Trikům.


1. Základny

Základny jsou to nejdůležitější co máte. Nestavíte je, jako v minulých dílech, ale získáváte vojensky. A to buď dobytím cizácké základny, či zajištěním základny opuštěné, čímž si jí přivlastníte. Samozřejmě stejnou cestou (vojenskou) o ní můžete přijít ale o tom později. Základen jsou 3 druhy, později 4 druhy. Mezi těmito druhy můžete svobodně přepínat. Přepnete li z jednoho typu na druhý, trvá 24 hodin (herního času) než bude základna úplně přestavěna. Můžete sice v době přestavby zkoumat, nebo vyrábět, ale trvá o poznání déle. Zde je popis:

První druh Military/Vojenská základna. Tato základna poskytuje F-18 Hornet na sestřelování okoplo letících UFO a vypravuje do okolí Helikoptéru s vašimi jednotkami. Také má jakýsi vliv na své okolí (pravděpodobně na lidi). Hlavní typ, doporučuji jich mít více.

Druhý typ je Resarch/Výzkumná základna. Díky tomuto zařízené můžete zkoumat a to cokoliv. Ať už se jedná o pitvy Transgenantů nebo Emzáků (o obou později) a zkoumání na jakém principu ty jejich zbraně pracují, či jak ty jejich stroje létají atd. Ovšem zde nastává změna oproti "starým" dílům UFO, zde nelze zkoumat více věcí najednou. Jak to funguje?Máte jednu výzkumnou základnu a řekněme, že chcete rozpitvat Emzáka, kterého jste právě přivezli. Hra vám oznámí, že to bude trvat 2 dny a 16 hodin. To je docela dlouhá doba. Přestavíte tedy jinou základnu na výzkumnou, tím máte dvě. Čas, potřebný na dokončení úkolu, se velice zkrátí. Prováděný úkol můžete kdykoliv přestat zkoumat a vrhnout s na něco jiného. Právě prováděný úkol se jakoby zmrazí (s hotovými % i délkou času na dokončení) a vy se můžete pustit do něčeho jiného. A až to dokončíte, můžete se vrhnout zpátky k tomu, co jste přerušili. Hodí se to hlavně v případech, kdy zkoumáte něco nedůležitého a vojáci z mise přinesou novou zbraň. Je tedy logické, že výzkum ihned přesměrujete na tu novinku a nedůležitou věc si dozkoumáte, až bude na to čas.

Třetí typ Development/Vývojová a poté i Výrobní základna. Zde se vyvíjejí nové technologie, vyrábějí nové zbraně, brnění atd. Neméně důležitá. než výzkumná. Pouze zde můžete vylepšit svoje brnění, vyrobit nové zbraně, přijít na to, jak fungují u Emzáků teleporty a několikrát vylepšit svoje stíhačky. S vývojem jednotlivých komponentů to probíhá naprosto stejně, jako u výzkumné. Čím více bází tohoto typu máte, tím rychleji se daná věc vyvine. Samozřejmě také můžete přerušit vývoj pustit se do něčeho jiného.

Čtvrtý typ je AntiBiomass/Antibiomasová základna. Tu nemůžete postavit hned zezačátku. Její stavění vám bude umožněno až po vyzkoumání potřebné technologie. Tato základna nedělá nic, jak předchozí, pouze ničí Biomasu (o té později). Jenom pro přehled jsem jí také uvedl.

To by bylo k základnám asi tak vše. Jenom snad: Udržujte větší počet vojenských základen. Sice bude výzkum a vývoj mírně zaostávat, ale sestřelíte většinu UFO, které detekujete. Určete si také, nejlépe ve středech vámi kontrolovaného území, které základny budou na výzkum a které na vývoj. Doporučuji zaměření těchto dvou typů měnit podle toho, jak naléhavý výzkum či vývoj právě máte. Antibiomassovou základnu budujte blízko Biomasy, aby měla větší účinek.


2. Vojáci

Jak už to bývá, vojáci jsou TI, kteří vám shánějí věci na výzkum, přinášejí nové technologie a mrtvolky na pitvu. Bez nich tuto hru nelze úspěšně dohrát.


a) Obecně

Do začátku dostanete dva vojáky. Není to moc, ale stačí. Stačí si je vytrénovat. Za ukončené mise, za zabití nepřátel dostávají vojáci zkušenosti. Když jich nasbírají určitý počet, postoupí o Level výše. To, jestli postoupili nebo ne, vám bude sděleno po každé misi. V případě, že ano, objeví se obrazovka s vojáky(jak opři vyzbrojování) a vy si budete moc vybrat, kterou ze 6ti vlastností(o nich dole) vojákovy zlepšíte. Každá z vlastností zlepší nějakou dovednost. Čili tímto způsobem si můžete vytrénovat Mariňáka, co puškou sestřelí kohokoliv na 80 metrů, Ostřelovače, který sestřelí mouchu z cizákova ramena na 200 metrů (v lepším případě odstřelí i toho Cizáka), či zkušeného specialistu na ruční zbraně, který svým CZ Škorpiónem vz. 83 rozstřílí kohokoliv nacucky, nebo skvělého Medika, který vyléčí jakékoliv zranění, nebo rychlého a obratného Průzkumníka, který neviděn, neslyšen odhalí nepřátele na velkou vzdálenost. A doporučuji vám, to přesně takhle udělat. Ideální složení jednotky je: 3 Mariňáci (specialisti na Pušky) pak jednoho Ostřelovače (specialista na Ostřelovaní pušky) jednoho Medika (Ruční zbraně a Léčení) průzkumníka (Skrývání a Všímavost) a v poslední řadě nějakého Granátníka (Házení a Raketomety). S touto jednotkou by pro vás většina misí neměla představovat větší problém. Sice to můžete brát jako můj vlastní názor, ale je lepší mít několik Specialistů, než samé "neutrály". Neboli takové vojáky, co umí od každého trošku a dohromady nic.

Každého vojáka můžete zařadit do některého ze 7 specializovaných výcviků. Tyto výcviky jednorázově zlepší 4 dovednosti. Ovšem je do podmíněno dosáhnutí určitého stavu dvou a více vlastností. Například pro zařazení vojáka to výcviku na Ostřelovače, musíte mít Sílu vůle a Inteligenci průměrnou a Vnímání Dobré. Tento trénink poté zvýší Ostřelování, Pušky, Vnímavost a Nosnost o jeden stupeň. Druhů výcviku je samozřejmě více. Voják se je po zařazení do výcviku zhruba 1 den a X hodin neschopen výsadku. Je to logické. Trénuje a nemůže lítat na mise. Po zakončení výcviku je opět možné ho zařadit do aktivní služby.

Snažte se vyjíždět na většinu misí, které máte k dispozici, aby vaši vojáci získali zkušenosti. V případě, že vám zezačátku někoho zabijí, načtěte hru. Ztráta voják na 6 Levelu je citelná, když rekruti mají pouze 2 Level. A vycvičit náhradu je velmi obtížné. V pozdější fázi hry to ovšem vadit až tak nebude. Zemře vám voják na 13 Levelu a přijdou dva rekruti na 12 a 11. Ale zezačátku se snažte ať přežijí.


b) Popisy vlastností

Vojáci jsou ohraničeni 3 Fyzickými vlastnostmi (Síla, Obratnost, Hbitost) a 3 Psychickými vlastnostmi (Síla vůle, Inteligence, Vnímavost). Tyto vlastnosti v určité míře ovlivňují Bojové dovednosti (Ostřelování, Pušky, Ruční zbraně, Raketomety, Házení) dále Obratné dovednosti (Psionická síla, Míra zranění, Rychlost, Uhýbání) pak Pozorovací dovednosti (Všímavost, Skrývání) a potom Další dovednosti (Cizáci, Léčení, Nosnost). Tyto vlastnosti si může každý voják zlepšovat a to buď postupem o Level, nebo tréninkem. Každá s těchto vlastností má několik stupňů. Ubohý (poor), Average (průměrný), Dobrý (Good), Velmi dobrý (Very Good), Excelentní (Excelent), Heroický (Heroic) a konečně Super-Heroický (Super-Heroic). Voják s puškami Ubohý se na 50 metrů skoro netrefí a voják s puškami na Super-Heroický je schopen zabít nepřítele na 100 metrů jednou ranou. Naštěstí tyto vlastnosti nejsou pevně dány do základu každého vojáka a každá vlastnost je variabilní. Přijde-li vám nový rekrut a máte před tímto příchodem uloženo postupujte následovně. Shlédněte jeho vlastnosti a v případě že nejste spokojeni, hru načtěte. On přijde znova a možná s pro vás výhodnějšími. Někdy se stane, že po načtení hry nepřijde, nezoufejte a načítejte dál. Tímto způsobem lze vytvořit velice dobrou jednotku.


3. Nepřítel

Nepřátelé zde jdou rozdělit na dva hlavní druhy. Takže tedy ten první:


a) Cizáci

Cizáci, Alieni, Emzáci, Potforáci, jak každý chce. Druhové orgie jako u UFO: Enemy Unknown se nekonají. Pouze jeden druh. Autoři hry si za vzor vzali takzvané Šedivce. V Prvním díle se jmenovali Sektani (či Sektoidi) Zde je trochu zvětšili na velikost průměrného vojáka s trochu většími Psionickými schopnostmi. Jejich brnění se ze začátku mohou zdá trochu tužší, neboť používají ochranná pole. Jejich arzenál je ze začátku slabý. Laserové pistole a pušky, později jejich vylepšené (advanced) modifikace. Později začnou používat plazmové pušky a pistole. Nejde do tuhého, ale ničivé jsou. Skoro před koncem hry se vytáhnou s jejich raketomety, které ve vašich řadách asi zanechají pěkně výrazné stopy. Psionické zbraně jsou další na řade a nakonec se vytáhnou s Warpovým zbraněmi. Jak vidíte, o výzkum máte postaráno. Ovšem nenarazíte na ně hned. V podstatě první setkání nastane ve chvíli, kdy vám podaří sestřelit první UFO. Při následné DeUfonizaci se setkáte hned se dvěma. Jejich likvidací a odvezení sestřeleného vraku na základnu si zajistíte velmi cenný pokrok ve vašich výzkumech a ve vývojích. Jejich technologie jsou vždycky o krok před vašimi. Takže v okamžiku, kdy vyzkoumáte jejich Laserové zbraně a použijete je proti nim, zjistíte že to funguje a vybavíte jimi většinu jednotky. Tři, čtyři mise vám to vydrží. Poté ale Šediváci přijdou s plazmovými zbraněmi. A tak to pude pořád dál. Dostihnete je až na Warpových zbraních. Další hračičky opravdu pak už nemají.


b) Transgenanti

Za Transgenanty se označují ty potvory, co se potloukají po městech ve velmi, VELMI roztodivných tvarech. A tady nejprve začínají druhé orgie. Je jich snad 20 a věřte, že se vám nepodaří všechny tipy uvidět v první hře. Teprve až po jednou, dvou dohráních se vám to podaří. Je to také určené tím, že né všechny druhy se vyskytují všude. A proč je jich tolik? Jak se poté dozvíte z výzkumu, jsou to vlastně lidé a zvířata se kterými si šeredně pohráli spóry, které dopadli na zemi. Proto mohou někteří z nich používat lidské zbraně. Jiné zase útočí pomoc kyselin, jiní k vám přilétnou, přijdou a vybouchnou, někteří se spoléhají na svoje zuby a najdete tam i druh, který používá Napalmu. Díky jejich pitvám zjistíte na které tipy útoků jsou náchylní. Ale moje rada: Používejte na ně právě tu zbraň jakou máte v ruce. už z toho důvodu, že nemůžete vědět, které druhy v misi potkáte. A nevšímejte si toho, že třeba Autokrab je odolný vůči plazmě. Ano je odolný, ale to neznamená, že je imunní. Takže ho tou plazmou zabijete taky. Sice to bude trvat déle a spotřebujete více nábojů, ale lze to.


4. UFO

Po vyzkoumání detekce UFO je vaše rady mohou a také zachytí. Když se tak stane, můžete se pokusit UFO sestřelit. V popisu uvidíte, o jaký typ lodi jde a zda-li je přítomná doprovodná letka. Dostihnou li vaše stíhačky UFO, zobrazí se vám velmi pěkně udělaný vzdušný souboj. Do něj nastupují 3 vaše stíhačky (F-18 Hornet) a nepřátelská plavidla. Výsledek může být různý. Buď sestřelíte UFO bez ztrát, nebo se ztrátami anebo dostanete na frak a nesestřelíte nic a přijdete o všechny stíhačky (ty se vám za 72 hodin do připraví znova, s pokrokem se to sníží na 32. Taktéž každá sestřelená či poškozená stíhačka si zabere nějaký čas do znovu připravení báze). Ze začátku bude většinou rádi, že je sestřelíte. Ale z komponentů UFO vaši vědci vylepší vaše stroje. postupně jim zlepší Zbraně, Dolet, Manévrovatelnost, Štíty. Čímž se velmi zvýší vaše šance a můžete zkoušet sestřelovat i BattleShipy.


Tipy UFO

První typ který uvidíte bude pravděpodobně Průzkumník. Lehké na sestřelení a nemívá doprovodnou letku. Stíhač je další na pořadí. Jsou to malé stroje, sestrojené k jedinému účelu. K doprovodu silnější lodí jako Laboratorní lodě. Jejich primárním účelem je výzkum a moc si vás všímat nebudou. Doprovodná letka tří jejich stíhačů je většinou přítomná. Poté narazíte na Plantážníka :) To je loď co vysazuje na zemi Biomasu. Sestřelovat co to jde. Mívá ale doprovodnou letku, takže asi výsledek nebudou většinou sestřelení beze ztrát. Poté můžete velmi zřídka potkat Bázi. Ano, létající základna Šediváků. Není sice moc vyzbrojená, ale doprovodnou letku má. Jediný její problém je, že kde přistane, zřídí cizáckou základnu. Od toho je to taky základna. Bohužel se poté nezvedne. Takže je musíte vyhladit po jejich přistání. A to nejhorší nakonec. Bitevní Loď. Velmi silná a samotné její zbraně jsou schopné zničit všechny vaše stíhačky. Navzdory tomu má ještě doprovodnou letku. Takže sestřelit tohoto macka je velmi silné. Bez všech vylepšení vašich stíhaček, které mohou mít se o sestřelení nepokoušejte. Pokud se o to pokusíte, uložte si hru. Výsledky soubojů se taky náhodně generujou, takže stačí hru tak dlouho načítat dokud se to nepovede, ale je to zdlouhavé, leč účinné.


5. Zbraně

Zbraní je zde opravdu velká řada, což je milé. naleznete zde všechny klasické zbraně od Desert Eagle po RPG, či jiné těžké zbraně. Můžete si pak vytvořit jednotku ze které by měl každý správný terorista radost. 4X AK-47 a 3X RPG... Nebo jednotku drsný, amerických Mariňáků s Colt M4.

Milé je, že vám autoři do začátku základny dodají jednu pistoli, jeden ruční samopal a brokovnici. Těchto zbraní máte neomezené množství a to samé platí o jejich nábojích. Jakékoliv další zbraně mají určený počet jak zbraní tak i jejich nábojů. Doplňovat jdou buď z misí proti Transgenantům ,kteří je většinou mají také, , nebo z dobytí nové základny. To vede k tomu, že vám dodají nějaké množství nábojů a zbraní těch co už máte a naleznete tam také nové exempláře. Nebo čas od času přijde pomoc od spřátelené frakce.


a) Pušky a pistole

Hojně využívané hlavně ze začátku. Mezi pistolemi najdete i velmi účinné kousky. Ovšem hlavní nedostatek je jejich efektivní i maximální dostřel. Proto pistole jdou účinně využít při dobývání báze, či v uzavřených prostorách ale stejně pistole ale pravděpodobně vyměníte za pušky. Pouze asi váš medik dostane do ruly nějaký poloautomat, či nějakou UZI, aby nebyl tak bezbranný. Pušky jsou na tom o mnoho lépe. Jejich účinek je lepší než u pistolí a to i u těch nejhorších. A v případě ostřelovačích pušek je jejich efektivní dostřel velmi velký. Nevýhoda některých pušek a ostřelovaček je jejich velká hmotnost, nepříjemně zpomalující vaše vojáky. S puškami víceméně vydržíte většinu mísí. Poté je asi vyměníte za jejich laserové/plazmové/Psionické či warpové bratříčky.


b) Těžké zbraně

Pod pojem Těžké zbraně jsem zahrnul všemožné granátomety, raketomety prostě cokilivmety. Jejich hlavní výhoda je naprostý a totální vyhlazovací účinek. Velmi je oceníte při obraně vaší základny. Podmínkou ovšem je cíl znehybnit, či ho zpomalit. Na rychlejší protivníky se míjí účinkem. Proste než tam raketa doletí, nepřítel uteče ze zóny dopadu. Mezi nevýhody pak patří velká hmotnost. S některým nelze běhat. Velká hmotnost je pak víc než jistá a velmi omezený počet nábojů v tomto případě granátů a raket je taky mínus (v podstatě nábojů máte jenom tolik, kolik jich narvete do opasku a batohu. u větších raket obvykle 6-7 a u menších dvojnásobek ale dvojnásobek těch menších nepoberete, takže Max tak 5 nábojů). I přes tyto nedostatky jimi vybavte jednoho vašeho vojáka. Nikdy nevíte, kdy vedle sebe budou stát 3 Šedivci s raketomety. Než byste je ustříleli puškami, jedna, dvě rakety ušetří spoustu problémů a zranění.


c) Brnění a vybavení

Bez brnění byste toho pravděpodobně také moc nedokázali. Ze začátku se musíte spolehnout na pozemské. Bývá velmi těžké a ochrany také moc nepropůjčuje. Neplatí pro Těžké brnění. To sice propůjčuje moře ochrany, ale nemůžete s ním běhat. A i ta chůze je srovnatelná s rychlostí hlemýždě. Ovšem jakékoliv brnění je lepší, než běhat jen tak v oblečení. V pozdější fázi hry, po sestřelení prvního nepřátelského letounu a likvidaci jeho posádky, se vám nabídne možnost prozkoumat jejich typy brnění. Jak už se poukázal jinde, je vybaveno ochranným polem, je lehčí (o hodně) a stupně ochrany jsou lepší. je jich více druhů. Ten první je o trochu lepší, než těžké brnění až na to že je 10X lehčí. A čtvrtý tip je v podstatě nezničitelný. Nevýhoda cizáckého brnění (ano, je taková) je jeho doba výroby. Nemůžete bohužel vzít brnění z cizáka a obléknout si ho na sebe. Musí být vyrobeno přesně pro člověka. Základní (první typ) jde vyrobit celkem snadno ale Bioarmor (čtvrtý typ) se vyrábí 6X déle. Ale stojí to pak za to.

Vybavení. Každý voják by u sebe měl mít jeden či dva granáty. Pro případ že je nutno odstranit nějakou překážku či více nepřítel najednou. Nebo nějakého odolnějšího chlapíka. Neměl by vám chybět Medikit. Lehčí je léčit vojáky přímo na místě někde v rohu, než s polomrtvými procházet mapu. Pro případ, že plánujete efektivní odchod ze scény (při přesile se to hodí) se do vybavte i kouřovým granáty.


6. Rady do strategické části

Strategickou částí jsem si dovolil nazvat pohled na Geosféru. Zde máte přehled o dění na planetě, rozložení vašich základen, mise na které se můžete vydat. Také zde vidíte, jak se rozlézá Biomasa. Zadáváte letcům aby sestřelili UFO, rozšiřujete své území atd.


a) Mise všeobecně

Neztrácejte hlavu z toho, že vám po prvních minutách hry vyskočí 7 hratelných misí. Většinou jich vždycky bude víc, ne bude ve vašich silách stíhat. Opět přichází velmi šikovný krok autorů. Můžete misí pověřit jiné jednotky. Ve skutečnosti to znamená, že vám mise zmizí z hratelných a vyřeší jí někdo za vás. Teda vyřeší. Pokusí se o to. Nastanou dvě možnosti. První, že se vrátí s úspěchem a rozšíří území, nebo se vrátí s vrakem UFO. Nu anebo se vrátí s neúspěchem a vy máte smůlu. Ovšem jsou mise, na u kterých tuto možnost nemáte. Třeba u obsazení nějaké opuštěné základny. Zde to funguje jinak. Pokud delší dobu nevěnujete této misi pozornost vypraví se tam jiné jednotky samy, aniž byste je posílali. Opět buď výhra, nebo ne.


b) Sestřelování UFO

Pokud je detekováno UFO, jste o tom upozorněni. A jste dotázán, zdali se mají pokusit o sestřelení. Vyšlete-li jednu letku a předvídáte, že pravděpodobně neuspěje, vyberte znova UFO, které stíháte s vyberte znovu Stíhat. Z další blízké vojenské základny vyletí další letka. V případě, že je UFO zničeno než tam dorazí, otočí se a letí zpátky. Tímto rozhodně nic nezkazíte. Pokud počkáte, jak dopadne první letka nestačí možná již druhá dostihnout UFO dřív, než vám zmizí z radaru. Toto nelze provozovat, pokud máte jenom jednu vojenskou základnu. Pokud nemáte k dispozici žádné bojeschopné stíhačky, tzn. že byly poškozeny v předcházejících bojích, či úplně zničeny, ke stíhání nedojde. Tohoto s oblibou využívají Bitevní Lodě. Nejprve jen tak dvakrát, třikrát proletí, čímž odstraní vaší leteckou obranu a poté zaútočí na některou ze základen.


c) Biomasa

S biomasou se nesetkáte hned nazačátku. Zhruba v půle hry vám zpráva oznámí neobvyklé změny na povrchu Země. Ale ani v této chvíli není Biomasa moc patrná. Jak jí poznáte? Z tohoto obrázku vidíte, že je to "něco" hnědé barvy. Není to vždy takhle velké. Takhle velké TO BUDE ! Začíná to jako nepatrná tečka, která se na svých okrajích rovnoměrně rozrůstá.

Čímž je jasné, že její růst se neustále zrychluje, neboť čím větší okraj, tím rychleji se to rozlézá. S Biomasou jde bojovat POUZE antibiomasovými základnami. Ovšem na ně musíte mít předtím řadu výzkumů. První co potřebujete je vzorek Biomasy. Ten je obtížné získat. Lze pouze a jedině misí na Biomase. Takže nejlepší je nad ní sestřelit UFO. Případně vám hra sama nabídne misi útok na biomasu. kde vyhladíte pár nových transgenantů a vzorek máte. Poté vykoumáte co to je, co to dělá a až budete mít teorii hotovou můžete vyvinou Biomasový Repulzátor. A pak až můžete přepnout základny do AntiBiomasových. Roste pouze po pevném povrchu a menších mořích. Přes Oceán nemůže. Pokud tedy Cizáci vysadí kousky v Africe máte víceméně vyhráno. Pokud máte již nějaké základny v Evropě stačí jí nepustit ven. Jinak vás moc neohrožuje. No, pokud nemáte antibioM základny, tak pokud se jí dotkne, zničí jí. V případě, že se rozroste na celý povrch Země, prohráváte. To taky ovšem neznamená, že vy nemáte žádnou základnu, takže byste prohráli tak jako tak.


7. Rady do akční části

Akční částí jsem nazval, tu kde ovládáte svoje vojáky a likvidujete nepřátele. Do jedné mise si můžete vzít až 7 vojáků, pokud není určeno jinak. Pravidlo: V každé misi máte předem daný úkol, který musíte splnit pro úspěšné zakončení mise. např. eliminovat nejméně 3 Transgenanty. Ono je jich sice v mapě pravděpodobně víc, ale ty tři stačí a poté vám bude umožněno misi ukončit. Pokud se rozhodnete zůstat a zeliminovat zbytek je to plus pro vás a dostanete víc zkušeností. Vhodné hlavně pro začátky. Druhé pravidlo: Eliminací VŠECH protivníků v misi splníte jakýkoliv daný úkol. I u úkolu, kde máte zajmout jednoho živého Šediváka stačí, aby se všichni váleli na zemi a aspoň jeden z nich nebyl úplně mrtev. Obecně: Snažte se likvidovat nepřátele na takovou vzdálenost, aby jste nebyli sami vystaveni zranění. Ostřelovači jsou ideální do vyhlazovacích mísí. Nejlépe do volného prostoru. Ovšem jejich kadence je slabá a v útocích na základny se moc nechytají. Do interiérů základen se hodí Mariňáci vyzbrojení Brokovnicemi. Pokud na vás vybafne cizák zpozarohu, stačí jedna maximálně dvě rány a je mimo. Brokovnice mají také větší kadenci než ostřelovačky, u jedné z lepších brokovnic i než pušky. O účinku ani nemluvě. Vámi vyrobená plazmová brokovnice je jedna z nejúčinnějších zbraní ve hře. Pouze její dostřel rovnající se 10 metrům a afektivní 6 metrů je docela mínus. Nejlepší je se s brokovnicemi schovat za rohem a čekat až nepřítel přijde sám. Případně vykouknout a nalákat ho nasebe.


a) Tipy misí

Zabezpečit území pro další expanzi. Přijdete-li do této lokace stačí většinou vyřídit několik transgenantů. Nic víc nic míň. Pokud vás v pozdější fázi hry přestanou bavit, přenechávejte je jiným jednotkám, většinou se jim daří.

Vaši vědci potřebují živého Transgenanta pro výzkum. Je jedno jakého, hlavně nějakého. Tohoto stačí vzít (do rukou, nelze dát do batohu) a donést do vyznačené zóny. Druhý způsob řešení, zeliminovat všechny tak, aby minimálně jeden přežil.

V určité lokaci se nachází zařízení, které by nemělo padnout do nepřátelských rukou. V praxi to znamená, že někde v mapě je vyznačený čtverec a v něm je určitý stroj, který jde granátem či raketou zničit. Tím vyhrajete. I zde platí pravidlo o Kompletní Eliminaci. A nemusíte nechat nikoho naživu.

Plánujete útok a potřebujete vědět, jaké druhy transgenantů se v lokaci nacházejí. Zde stačí zahlídnete-li určený počet Druhů (né jedinců). nemá smysl se pokoušet o Eliminaci, neboť než stihnete vše vystřílet, zahlídnete je všechny.

Nepřítel vnikl do vašeho území a vaším úkolem je zahnat ho zpět. Totéž jako První druh mise. Rozdíl je v tom, že zde budete vyhlazovat větší počet nepřátel než v Prvním.

Nastává pokud nepřátelé sestřelí vaše stíhačky. Nebo aspoň některé z nich. Váš pilot potřebuje zachránit a vy ho pojedete zachránit. Zde je limit vojáků 6. V misi je někde vyznačená oblast, kde se nachází váš pilot. Pokud dojdete s jedním členem vaší jednotky do této oblasti, pilot se k vám přidá a vy jej musíte odvést do prostoru, který se objeví hned po získání pilota. Pilot je pomalý a ozbrojen pistolí, takže nečekejte že vám pomůže s bojem. Druhý způsob dokončení je eliminace všeho živého kromě pilota.

Vaši informátoři objevili vhodné místo pro zbudování základny. V této misi stačí dojít s vojáky do označeného prostoru před základnou. Přesunou se do dalšího a zde vyhladit stávající obyvatele. Bývá to většinou několik transgenantů dobře či špatně ozbrojených, podle toho, jaké máte štěstí. Při úspěchu máte novou základnu.

Sestřelili jste UFO a je nutné zabezpečit ho pro výzkum. Zde se již budou vyskytovat Šediváci. Na začátek stačí vyhladit posádku kolem vraku. Poté, co vyzkoumáte jak fungují jejich teleportéry budete nuceni chodit i dovnitř (stejně jako u mise se získáváním základny) a vyhladit její posádku. Někdy se stane, že na palubě nějaký důležitý Šedivák. V tomto případě stačí, musíte jednoho z nich zranit tak se zhroutil ale neumřel, a odnést ho v ruce do vyznačené zóny. Nebo vyhladit posádku celou, ovšem s tím, že necháte jednoho naživu.

Byla objevena základna cizáků a je nutno jí zničit. Podobné jako u dobývání volné základny. Ovšem zde budou odpor klást Šediváci. I zde se musíte dostat dovnitř a vevnitř vyhladit určitý počet Šediváků. V případě úspěchu se tato báze přestaví na vaší.

Speciální. Sem spadá např. prohledání základny v Oblasti 51, nebo Útok na hlavní základnu Šediváků.


b) Všeobecné rady

Než přímo útočit, je lepší si na nepřítele počkat za rohem s brokovnicí. Pamatujte, že nejste omezen časem. Pouze životností vašich vojáků a ta je nepřímo úměrná s počtem zásahu. Čím více zásahů dostanete, tím menší životnost máte. Využívejte často pauzy (mezerník) k přerozdělení úkolů. Máte také možnost si vše dobře promyslet. Pouze dobrými zbraněmi hru nevyhrajete. Před každou misí si hru uložte a v misi ukládejte také. Pro případ, že by se něco nepovedlo. Ukládejte si i po každém vyzkoumaném prvku a každý nový den. Věřte mi, není nic horšího než přijít v misi o všechny vojáky a pak zjistit, že poslední uložená pozice je 2 hodiny stará (ovšem reálného času) Vím o čem mluvím :)


8. Rady na závěr
  • Ukládat, ukládat, Ukládat. A hlavně do více pozic.
  • V případě, že se vám nedaří udělat nějakou misi, zkuste jiný postup. Případně přezbrojte.
  • Zkoumejte důležitější věci. (pitvy transgenantů nejsou důležité)
  • Speciální mise jsou pořád stejné. Využijte toho.
  • V případě mise, kde zachraňujete hodné šediváky si vezměte hodně účinné zbraně.
  • Pokud nemáte patch na v1.2 doporučuji si ho stáhnout.
  • Pokud máte anglickou verzi hry a moc se v tom neorientujete, vezměte patch na verzi 1.2 pro českou. Aplikujte CZ patch na anglickou verzi a věřte, že už máte taky českou :) (a možná budete koukat překvapeně jako já, omylem se přijde vždycky na nejvíc věcí)


Související hry UFO2Extraterrestrials: Battle for Mercury
XCOM: Chimera Squad
Phoenix Point
XCOM 2: War of the Chosen
XCOM 2: Shen's Last Gift
XCOM 2: Alien Hunters
XCOM 2
XCOM: Enemy Within
The Bureau: XCOM Declassified
XCOM: Enemy Unknown - Slingshot Content Pack
XCOM: Enemy Unknown
UFO Online: Fight for Earth
UFO: Extraterrestrials Gold Edition
UFO: ExtraTerrestrials
UFO: Afterlight
UFO: Aftershock
UFO: Alien Invasion
X-COM: Enforcer
X-COM: Collection
X-COM: Interceptor
X-COM: Apocalypse
X-COM: Terror from the Deep
X-COM: UFO Defense
UFO: Enemy Unknown
X-Force: Fight For Destiny
X-COM: UFO Defense Gold
X-COM: Last Hope
Project Xenocide
X-COM: Genesis
X-COM: AllianceDiskusia Príspevkov: 7 Hodnotenie
1143 hlasov

100
60
20

80
40
0
49
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |