HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19182
5451
5063
1425
1599
7023
5208
10833
1687

Online 48365 uživatelů

Návody > Vivisector: Beast Within


Zobrazení:4617
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

Před několika lety vyšlá ruská hra Vivisector: Beast Inside nyní asi již pomalu upadá v zapomnění. Hra se inspirovala slavným románem H. G. Wellse „Ostrov dr. Moreaua“. Román jsem sice nikdy nečetl, avšak měl jsem možnost vidět stejnojmenné filmové zpracování s Michaelem Yorkem z roku 1977 a další (podle mě méně zdařilé) s Marlonem Brandem z roku 1996. Stejně jako v původním příběhu, tak i ve hře bude šílený vědec křížit lidi se zvířaty a vytvářet tak zrůdy.

Je Vivisector: Beast Inside opravdu tak špatnou hrou?
Hra Vivisector: Beast Inside byla kritikou nejen u nás přijata s velkými rozpaky. Hře je často vyčítáno to, že její autoři vykradli celou řadu áčkových her let minulých – Far Cry počínaje a Doomem konče (nepovažuji to za špatnou věc, protože cizí hry vykrádají i autoři áčkových titulů). Paradoxně právě toto dává hře osobitý nádech, protože každá část hry kopíruje jinou hru a prostředí se tak často mění. Je to zkrátka taková všehochuť a díky tomu hra neupadá do stereotypu. Hra disponuje poměrně kvalitním příběhem a videosekvence ve hře také nejsou k zahození a dávají tušit, že autoři hry měli vysoké ambice. Videa a la comics, tolik typická pro mnohé budgetové hry, se tak naštěstí nekonají a to je jedině dobře. Hru navíc dost pozvedávají RPG prvky (viz níže) a dávají jí osobitý šmrnc. Obecně Vivisector BI sice není žádnou převratnou záležitostí a v podstatě je budgetovou hrou, ale hrou, která jistý potenciál rozhodně má a své příznivce si určitě najde.

Stoupající kvalita ruských a ukrajinských her
Země bývalého Sovětského Svazu byly v devadesátých letech líhní všelijakých crackerů a podobných živlů. Případné herní tituly, které z těchto zemí přicházely, byly většinou pochybné kvality. V posledních deseti letech se naštěstí toto začíná měnit a svět začíná zaplavovat množství herních titulů, jejichž kvalita rok od roku stoupá. I když část východoevropské produkce stále tvoří průměrné a budgetové tituly, v posledních letech se situace prudce zlepšuje a ruské a ukrajinské hry začínají přesahovat rámec průměru a jejich kvalita stoupá strmě vzhůru. Takovým příkladem je např. válečná hra Uber Soldier (její pokračování Crimes of War – Cracking the Nazi Relocation Conspiracy už tak dobré není) a pak hra S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, která se pravděpodobně zapíše zlatým písmem do historie vývoje počítačových her. V průběhu roku 2009 vyjde od autorů Vivisectoru hra Cryostasis: Sleep of Reason a rovněž se můžeme těšit na hru Necrovision, která je jakýmsi ruským Painkillerem. Ze strany východoevropských vývojářů je vidět jasná snaha srovnat se se světovou vývojářskou špičkou a rok od roku je vidět, že se jim to daří víc a víc. Nyní již neplatí, že hra z východní Evropy je buď nekvalitní, nebo okopírovaná. Začíná platit, že takováto hra může být stejně dobrá jako hra ze západu a to je jedině dobře.


RPG prvky

Jednou z nejlepších věcí v této hře jsou možnosti vylepšování postavy za pomoci nasbíraných bodů. Body budete získávat jednak zkoumáním odlehlých míst (skrýší), ale především při soubojích s nepřáteli. Pokud se vám podaří nepřátele rychle zabít například při útěku hozením granátu za sebe, získáte bonus za rychlé zabití. Pokud zabijete více než jednoho nepřátele najednou, získáte body za několikanásobné zabití. Pokud zabijete nepřátele drtivým a nekompromisním způsobem (například když dostane více zásahů do hlavy než je nezbytně třeba), získáte bonus za fatalitu. Po zabití nepřátel, můžete většinu těl nožem rozřezat, za což sice získáte jen 1 bod, ale čím více budete body sbírat, tím rychleji si budete moci svoji postavu vylepšovat. Bonusové body můžete v některých případech získat za to, že vás nepřátelé dlouho nepoškodí. Vylepšit postavu můžete vždy, když nasbíráte minimální počet bodů požadovaný pro určitý stupeň vylepšení, a to vždy u checkpointů stisknutím standartně klávesy TAB. Doporučuji vylepšovat v první řadě zdraví (první stupeň zvýší vaše zdraví na 125, druhý na 150 a třetí na 175), dále rychlost (budete se rychleji pohybovat), odolnost (budete odolnějšími proti poškození) a nakonec stabilitu, která se mi jeví jako nejméně důležitá.


Jak získat co nejvíce bodů
  • Snažte se trefit monstrům do hlavy, a i když monstrum už umírá a padá k zemi, stále do něj nepřestávejte střílet a budou vám přibývat body za fatalitu.
  • Až získáte kulomet, používejte ho hodně na menší čtyřnohá zvířata a budou vám přibývat body za fatalitu.
  • Výbušné zbraně – granáty, bazuku – používejte proti hloučkům nepřátel a budou vám přibývat body hlavně za několikanásobné zabití.
  • Až získáte dvouhlavňovou brokovnici, používejte ji takto: Z dálky do nepřítele střelte tak, abyste ho nezabili, ale jen „načali“ a poté k němu rychle přiběhněte a z bezprostřední blízkosti ho střelte do hlavy. Pokud v tomto získáte zručnost, nebude výjimkou i získání 60 bodů naráz.
  • Pokud hrajete na nižší obtížnost, používejte proti nepřátelům nůž a budou vám přibývat body za fatalitu.
  • Mrtvolu každého nepřítele můžete rozřezat nožem a za každé rozřezané tělo získáte 1 bod.

1.

Po skončení úvodního videa jděte do chatrče před vámi. Uvnitř jděte dozadu a u vysílačky stiskněte POUŽÍT a aktivuje se zároveň i checkpoint.


2.

Jděte ke dveřím a spustí se další animace. Po jejím skončení jděte k otvoru v ohradě a po skalní stezce vyjděte nahoru k dalšímu checkpointu. Pokračujte roklí až k ohradě. Obdržíte varování, abyste se nepřibližovali. Toto ignorujte. Sestřelte monstra ve strážních věžích. Zprava se přiřítí auto, jehož posádku postřílejte. Ve strážní budce je lékárnička. Přes havarované auto přeskočte dovnitř do základny.


3.

Vyskočte na auto, kde je checkpoint, a získáte transloader. Skočte otvorem dovnitř stavby. Přeskočte doprava k žebříku a vyšplhejte úplně nahoru a získáte 20 bodů za průzkum. Slezte k checkpointu a poté pokračujte chodbou vpřed. Vyjdete opět venku. Pokračujte k checpointu. Zavřenou bránu jednoduše obejděte. Úplně vlevo u svahu končí ostnatý drát a lze se tudy dostat na druhou stranu. U checkpointu budete uzavřeni do klece a okolo vás začnou pobíhat psovité bestie. Snažte se jich co nejvíce postřílet, protože po chvíli mříž zmizí a vy budete vystaveni přímým útokům bestií. Pokračujte k dalšímu checkpointu. Nyní vyjděte průchodem vpravo. Na konci seskočte dolů a jděte k dalšímu checkpointu.


4.

Jděte ke skalnímu průchodu s balvany na dně. Jděte rovně k části havarovaného letadla a získáte 20 bodů za průzkum. Odtud jděte vpravo úpně dozadu a dorazíte do tajné oblasti a získáte 40 bodů a brokovnici. V dálce před vámi je další checkpoint, tak pokračujte k němu. Zakrátko se dostanete k vraku letadla. Za ním je místo, kde lze najít brokovnici (získáte 20 bodů za průzkum). Následně jděte roklí, kde vás opě přepadnou psi. Před vámi je další checkpoint. Na zřícené zdi vpravo na vrcholu je rovněž nějaká munice. Před vámi jsou 2 rokle. Jděte pravou roklí a budete chyceni mezi dvě mříže. Jděte úzkou skalní cestou vpravo a vyjděte nahoru. Skočte na vrchol mříže, přejděte na druhý konec a skočte na špatně viditelnou úzkou skalní stezku vlevo. Tudy se snadno dostanete za druhou mříž a můžete tak pokračovat v cestě dál. Jděte k checkpointu. Brzy dojdete k vodě. U dalšího checkpointu budete opět lapeni do mříže. Navíc s vámi tato mříž po čase vyjede nahoru a zdivočelá zvířata budou běhat pod vámi. Opět se jich snažte co nejvíc pozabíjet, protože mříže po chvíli zmizí. Jděte k dalšímu checkpointu u skalní stěny. Nyní máte dvě možnosti, jak se dostat do vesnice. Buď vyjděte po sklaní stezce nahoru a skočte do vody, nebo se vydejte vlevo podél skalní stěny a brzy narazíte na otvor ve skále, který vede do podzemí. V případě, že si vyberete druhou možnost, která je delší, najdete dole nějakou munici a lékárny. Jděte do vesnice. Jděte pod přístřešek a seberte odstřelovačku. Na okolních skalách se objeví nebezpečné gorily, které po vás budou házet výbušniny. Odstřelovačkou je snadno sestřelíte. Pokud se jim trefíte do hlavy, bude vám stačit jen jedna rána. Teď by se zřejmě měla odblokovat dutina stromu s checkpointem. Nevím, zda se mi nestal bug, ale mně to prostě nešlo. Je tu ale jiná možnost: Vyskákejte vlevo od přístřešku na skálu a odtud přeskočte na přístřešek. Z přístřešku skočte na skálu a vyskákejte až na horní lávku. Jděte ke stromu a seberte odstřelovačku. Ve stejném okamžiku se nad vámi objeví další 2 gorily. Poté sejděte stromem dolů a aktivujte checkpoint. Následně vylezte opět nahoru a jděte do jeskyně. Postupujte vpřed. Po stranách v ubikacích je spousta lékáren a munice. Na konci jsou mříže, které se otevírají dlaňovým spínačem. Jděte vpravo k checkpointu, kde získáte autorizaci. Poté se stačí jen přiblížit k panelu a stisknout POUŽÍT. Projděte zpět k vesnici. Z lávky přeskočte na kmen stromu vpravo a poté skočte za ohradu checkpointu. Vejděte do jeskyně. Zde se poprvé setkáte s nebezpečnou neviditelnou bestií.


5.

Vyjděte ven a po chvíli se za vámi na skále objeví 2 gorily. Jděte k checkpointu a poté pokračujte dál soutěskou. Opět budete napadeni několika gorilami. Za dalším checkpointem se dejte vpravo. Brzy přijdete k mříži, která se po chvíli odblokuje. Přijdete k dalšími checkpointu. Zakrátko dorazíte k dlouhé zdi. Nad vámi se objeví gorila (bude na vás házet výbušniny, i když vás neuvidí) a zaútočí další neviditelná bestie. Před vámi je kruhové prostranství se skalkou a checkpointem. Než sem vstoupíte, vydejte se nejprve doprava dozadu, kde se po skalní stezce dostanete k místu s municí (20 bodů za průzkum). Poté vylezte na vrchol skalky s checkpointem. V okamžiku, kdy aktivujte checkpoint, se prostranství uzavře kruhovou mříží a vy budete muset zlikvidovat hodně nebezpečných zvířat. Když si přistavíte bedny k hořícím kruhům, můžete sebrat lékárnu a odstřelovačku. Pokračujte dál až pod jakýsi velký most. Vylezte na jeden ze šikmých trámů naproti a nahoře přeskočte na sutiny vlevo, přes které se dostanete až k checkpointu nahoře. Jděte dolů. Zaútočí na vás další neviditelná zvířata a také jedno obří zvíře s dělem na zádech, které je oproti běžným zvířatům podstatně odolněnjší. Vylezte na bagr. V kabině stiskněte páku a poté vylezte na rameno jeřábu, po kterém vylezete do místa, kde je další checkpoint a vysílačka, kterou aktivujte. Po skončení animace otevřete jedny z dveří a na konci opatrně seskočte na rameno druhého jeřábu. Seskákejte dolů. Brzy přijdete k dalšímu checkpointu, kde budete muset absolvovat další souboj v „aréně“. Dávejte pozor na konci na asi šest goril na okolních skalách. Pokračujte dál až k vraku letadla dole. Dostaňte se k otvoru ve zdi vlevo vzadu, za kterým je další checkpoint. O kousek dál vpravo pod plotem jsou dvě gorily. Jedna je přímo pod srázem a uvidíte ji až poodejdete trochu dál. Jděte po stezce nahoru a pod plotem vpravo dole opět zlikvidujte pár goril. U svahu seberte kulomet M-60 a vpravo po skalních výstupcích seskákejte opatrně dolů. Tady vás čeká zatím největší masakr. Používejte co nejvíc kulomet M-60, protože je velice účinný a budou vám tak nejrychleji přibývat body za fatalitu. Až všechna malá zvířata pobijete, vyjede zpoza závalu boss. Taktika je jednoduchá: Běhejte neustále do strany a ustřílejte ho. Po boji se vydejte skalní soutěskou dál, kde vás zvířata shodí dolů do vody.


6.

Vylezte z vody a pokračujte k checkpointu v písčítém údolí. Poté se dejte vlevo podél vodního tunelu a ve skalní skrýši seberte bazuku. Vraťte se zpět a vydejte se vlevo do jeskyně. Jděte po skalních chodnících; vylezte úplně nahoru. Octnete se ve velké podzemní prostoře. Naskočte do důlního vozíku a zatáhněte za páku. Vozík se rozjede, přeskočí propast a vyklopí vás na druhé straně. Projděte dvěma checkpointy a otevřte dveře. V místnosti vlevo je obrovské množství lékárniček. Pokračujte vpřed a na schodech si můžete prohlédnout obrázek. Vyjděte nahoru a za checkpointem na stole u okna je další obrázek. Rozstřelte okno a za ním projděte po zchátralé lávce na druhou stranu a dorazíte k dalšímu checkpointu. Postupujte jedinou možnou cestou vpřed a přes několik dalších checkpointů dorazíte do jakéhosi kumbálu s bednami. Po těchto bednách je třeba vyskákat nahoru. Prolezte ventilační šachtou a na konci seskočte dolů. Pokračujte štolou stále vpřed.


7.

Jste ve štole a touto štolou jděte vpřed. Po chvíli vyjdete ven. Jste pod jakýmisi dvěmi obřími stavbami, které jsou navzájem propojené mostem. Jděte vpravo a pravou stavbu zleva obejděte. Dostanete se ke schodům, které vedou do dveří, kterými se dostanete do nitra stavby. Po několika žebřících se dostanete nahoru; na konci je třeba vyskákat po kamenných výstupcích. Přijdete k dalšímu checkpointu a chodbou se dostanete na most. Přejděte na druhou stranu k dalšímu checkpointu. V druhé stavbě seskočte dolů a vylezte po žebříku na opačnou stranu. V jednom místě je pletivo poškozené a je možné vlézt ke generátoru, který je však v tuto chvíli vypnutý. Přistupte k mrtvole zvířete a stiskněte POUŽÍT. Tím spojíte přerušený kabel a zapnete generátor. V podlaze se udělá díra. Seskočte do ní a vlezte do jedné z ventilačních šachet. Po chvíli vylezete opět venku. Postupujte přes několik prostranství. Na konci vstupte do checkpointu. Objeví se velké množství velkých zvířat s raketometem a malých zvířat. Musíte nejprve pozabíjet velká zvířata, protože jinak se malá budou objevovat donekonečna. Až se na stejném místě jako předtím objeví checkpoint, opět do něho vstupte a poté rychle uskočte do strany, abyste uhnuli zvířeti-buldozeru. Jděte do místností vzadu. Vlevo jsou jen nějaké bedny s municí, vpravo stlačte páku, čímž zničíte generátor. Vraťte se ven, kde budete muset svést souboj s gigantickým bossem. Používejte účinné zbraně, např. bazuku či M-60. Poté se dejte k zadní stěně. Vlevo je malý otvor, kterým projděte dovnitř. Nastupte do výtahu a vyjeďte nahoru. Pokračujte k dalšímu checkpointu.


8.

Jděte k checkpointu. Jděte do obřího nákladního výtahu a aktivujte dlaňový spínač. Ve výtahu seberte energetickou zbraň. Dole se vydejte podél stožárů. Na konci cesty je brána. U polozbořené zídky úplně vlevo je spínač, jehož stlačením bránu otevřete. Projděte checkpointem. Nyní vás ohrožují monstra střílející z dálky. Pokud vám zbyly náboje do odstřelovačky, tak nyní je určitě využijte. Přeskočte přes padlý strom propast vpravo a obejděte velkou propast zprava. Po pravé straně u zdi je spousta beden s municí a lékárničkami. Až dojdete k betonové stavbě, ze které na vás stříleli, hledejte otvor v podlaze, kterým slezte dolů. Nejprve jděte rovně, kde je jakási minizbrojnice, a poté vylezte ven. Postřílejte monstra kolem kovových staveb a přes další checkpoint se dostaňte až do jakéhosi kruhového sálu. Slezte do přízemí k checkpointu. Vystřílejte vnitřek a po žebříku vylezte vzhůru. Chodbou se dostanete na venkovní prostranství. Protější stavbu obejděte zleva a po krkolomných schodech vylezte nahoru. Projděte checkpointem úplně nahoře a otevře se vám otvor ve střeše budovy. Seskočte dolů. Střelte do mříže a proskočte opět o něco níž. Na opačném konci koridoru stlačte páku a čtvercovým otvorem v podlaze proskočte zase o něco níž. Na konci chodby je dlaňový spínač. Po jeho stisknutí se otevřou dveře na opačném konci, ale jen na chvíli. Musíte sem stačit doběhnout, než se dveře zavřou. Octnete se ve velkém sálu. Elektrické výboje jsou nebezpečné. Jděte k checkpointu. Vedle něj je výtah, na který když vstoupíte, tak vás sveze do chodby dolů. Brzy vyjdete opět venku. Prokličkujte mezi pletivovými ohradami. Na konci je otvor zaházený bednami. Tady může nastat problém s prolézáním otvorem. Menší bedny normálně odházejte, avšak vzniklý otvor nebude stačit pro to, abyste prolezli. Pomozte si bazukou nebo granáty. Musíte zkrátka otvor zvětšit, jinak neprolezete. Na druhé straně je checkpoint. Vylezte mezi pletivovými hradbami k checkpointu. Vpravo dole je odstřelovačka a nějaká munice. Dejte se vpravo od tohoto místa. Slezte o něco níž. Je zde plno beden s municí. Na opačné straně na konci prolezte poškozeným plotem k dalšímu checkpointu. Hned vedle jsou schody dolů, po kterých sejděte. Pod schody prohledejte bedny a seberte náboje do odstřelovačky. Nastupte do výtahu a vyjeďte nahoru. Vylezte po dvou žebřících až na vrchol věže k checkpointu. V druhé věži jsou nepřátelé. Použijte odstřelovačku na jejich likvidaci. Poté přejděte po laně na vrchol této věže. Slezte po žebříku dolů a sjeďte výtahem. Dole vstupte do checkpointu a plošina s vámi sjede dolů.


9.

Zakrátko dorazíte do velkého sálu. Po skončení animace se musíte dostat do prosklené chodby nahoře. Jedna ze šikmých lávek vede do této chodby, ale na lávku se dá obtížně dostat kvůli zohýbanému pletivu. Jde to jen tehdy, když se skrčíte a budete prolézat na levém okraji lávky budete si pomáhat opakovaným stisknutím klávesy pro skok. Pokud vám to nejde, jděte na druhou šikmou lávku, která je opřena o stěnu. Po šikmých partiích stěny přelezte až k místu, kde se dá přeskočit na lávku dole. Z ní přeskákejte na další části poškozené lávky a na konci seskočte dolů na lávku, o které jsem výše psal, že se na ní jde špatně dostat. Pokračujte do prosklené chodby. Na konci je checkpoint. Vyjeďte výtahem nahoru. Aktivujte dlaňový spínač. V animaci pro vás přijede auto. Přejedete o něco dál, ale tady je zavřená brána. Výtahem vedle vyjeďte nahoru. Vzadu na zdi je několik pák. Aktivujte tu, jejíž madlo je v horní poloze. Po skončení animace vyjděte ven a výtahem sjeďte dolů. Kousek od vás je checkpoint. Jděte dál a držte se co nejvíc vlevo. Sledujte varovné značky označující začátky minových polí. Po chvíli přijdete ke vchodu do bunkru. Na zemi seberte autorizaci. Pokračujte temnou chodbou. Ve slepé odbočce vlevo je další autorizace. Projděte dveřmi na dlaňový spínač, za nimiž je checkpoint. Prohledejte postranní místnosti a poté vyjeďte výtahem na ochoz. Hned vedle je další výtahová šachta. Přivolejte si výtah a vyjeďte nahoru. Pokud slezete po krátkém žebříku dolů, můžete přijít k dalšímu výtahu, kterým když vyjedete, získáte na konci 300 bodů za průzkum. Prohlédněte si obrázek a vraťte se k místu, kde jste vyjeli z podzemí. Jsěte dveřmi na dlaňový spínač. Na konci vpravo se odsune stěna a vy se octnete v komplexu chodeb s postranními místnostmi. Pokud dojdete chodbami rovně a vlevo na konec, získáte po 300 bodech za průzkum. Poté se vydejte chodbou vpravo a zajděte do posledních otevřených dveří vpravo. Tudy vede cesta dál. Ještě než budete pokračovat, otočte se čelem vzad a zajděte do protější temné místnosti a získáte dalších 300 bodů za průzkum. Zmíněnými dveřmi vpravo tedy pokračujte, vyjděte nahoru a dlouhou chodbou se dostaňte až ven. Držte se vlevo a jděte kolem nepřístupných vstupů do podzemí. V rokli je checkpoint. Než se sem vydáte, jděte ještě mírně vpravo a dojdete do tajné oblasti se spoustou beden a získáte 300 bodů za průzkum.


10.

Jste pod horskou základnou beranů. Jděte vlevo a vyjeďte výtahem nahoru. Nahoře jděte chodbou vlevo a na konci se otevřou nenápadné dveře. Odstraňte velkou bednu blokující průchod a pokračujte do další místnosti. Na zemi seberte dvouhlavňovou brokovnici, která je nablízko opravdu smrtící zbraní. Projděte do další místnosti a poté seskočte k checkpointu. Najděte dveře na dlaňový spínač. Vyjděte ven a jděte až k checkpointu. Pokračujte rovně a vpravo sejděte po schodišti dolů. Pokračujte jedinou možnou cestou vpřed dokud nedojdete ke dveřím, které nelze otevřít. Vpravo vylezte po žebříku a na druhém konci slezte. Přijdete do místnosti s jakýmisi stroji. Vpravo se otevřou velká vrata a na plošině je checkpoint. Za checkpointem přelezte po laně na hák a poté lano uvolněte. Z háku seskočte až na konci u checkpointu. Jděte do chodby s bednami, nastupte do výtahu a vyjeďte nahoru. U checkpointu otevřete kryt a poté aktivujte anténu. Po animaci vejděte do dveří a jděte nejprve po žebříku nahoru. Tady sesbíráte nějakou munici a získáte 200 bodů za průzkum. Slezte zpět dolů. Na podlaze je kryt, ke kterému když přistoupíte, tak se otevře. Slezte dolů a následně přelezte po kabelech. Slezte dolů po žebříku k checkpointu. Slézejte po žebřících dtále níž. Dole vejděte do chodby, ze které se dostanete na další venkovní lávku. Jděte rovně a v chodbě se dejte vlevo. U plamenů vejděte do dveří a poté sejděte po schodech. Pod schody je nějaká munice. Slezte po žebříku dolů. Držte se vpravo. Nastupte do výtahu a nahoře se dejte chodbou vpravo. Projděte dveřmi k checkpointu. Pokračujte jedinou možnou cestou vpřed až dorazíte do dlouhé široké chodby. Napřed jděte do vrat naproti a jděte vpřed a získáte 100 bodů za průzkum. Pokud půjdete o něco dál získáte dalších 300 bodů. Vraťte se zpět do dlouhé chodby a touto chodbou postupujte vpřed. Brzy vyjdete ven. Jděte stále vpřed přes dva checkpointy.


11.

Nastupte do kabiny. Ta se s vámi rychle rozjede. Po chvíli se zastaví a dovnitř vám naskáčou tygří zrůdy. Poté vám berani kabinu zastaví a ta se s vámi převrhne. Skočte dolů k checkpointu. Jděte do ruin, kde budete muset čelit dost tuhému odporu. V ruinách je další checkpoint. Nyní jděte nahoru pod jakýsi most. Když odbočíte vpravo dolů, dojdete k tajnému místu a získáte 20 bodů za průzkum. Jděte nahoru a vlevo jsou dveře. Dostanete se na most. Přejděte na druhou stranu a proskočte dírou k dalšímu checkpointu. Pokračujte vpravo přes několik checkpopintů. Jděte k zadnímu mostu. Zprava z kabiny na vás vyběhne velká banda mutantů. V údolí pod touto kabinou je skrýš. Vraťte se nahoru a přejděte přes most. Vběhněte před vchod velkého hangáru a odstřelovačkou likvidujte vzdálené nepřátele. Vlevo je výtah, který vás vyveze výš. Přeskočte na plošinu a jděte na druhou stranu k dalšímu výtahu. Vyjeďte opět o něco výš a nahoře přejděte na opačnou stranu. Nyní se dejte šikmou chodbou vzhůru. Nahoře vlevo stiskněte páku a vysune se plošina k vrtulníku. Poté skočte do vrtulníku.


12.

Po chvíli s vámi vrtulník přistane. Vejděte do otevřeného vchodu. Nalevo od levé výtahové šachty je servisní žebřík, po kterém vylezte nahoru a nahoře stiskněte páku. Slezte zpět a po chvíli vám přijede kabina výtahu. Naskočte do něj a sjeďte dolů. Jděte do pravých dveří na dlaňový spínač a za nimi se setkáte s generálem Dogstonem, který vás vyzve, abyste společně vyjeli výtahem na povrch. Zlikvidujte berany v chodbě. Poté se generál rozběhne do výtahu a vás pošle vypnout alarm. Jděte zpět na rozcestí chodeb. Zleva se otevřou dveře do ubikací. Vpravo vzadu na stěně je páka. Stiskněte ji a vraťte se k výtahu za Dogstonem. Ten vám však ujede, takže se vraťte zpět a jděte do dříve nepřístupných dveří vlevo. Vyjděte po točitém schodišti a poté vylezte po žebříku do místnosti, kde na vás budou útočit mutanti. Po chvíli berani otevřou dveře a těmito dveřmi pokračujte. Vyjděte ven a vylezte k checkpointu, načež se spustí animace. Sejděte k dolnímu checkpointu a uvidíte další zajímavou animaci. Po jejím skončení můžete slézt k mrtvolám dolů a prohlédnout si obrázek ležící na zemi. Na konci sejděte vpravo.


13.

Přes několik checkpointů se dostaňte k zákopům. Zahněte vpravo. Před bunkrem vlevo je porušená stěna zákopu. Zde vyskočte nahoru a přeběhněte do vedlejšího zákopu. Jděte k checkpointu v bunkru a zapněte generátor. U bunkru vyskočte k checkpointu a vraťte se do prvního zákopu. Držte se vpravo. Dojdete do bunkru s dveřmi vzadu, které se otevřou, když k nim přistoupíte. Jděte chodbou vpřed. Na jednom místě lze vlézt poklopem dolů a sebrat nějakou munici. Na druhé straně chodby vylezete do zákopu. V bunkru na konci skočte dolů. Po chvíli opět vyjdete do zákopu. Dalšími dveřmi vejdete znovu do podzemí. Vlevo se otevře místnost. Zajděte sem a stiskněte páku na zdi. Vraťte se do chodby a pokračujte touto chodbou. Za dveřmi jděte přes checkpoint vlevo. Na konci v místnosti stiskněte další páku a otevřeným poklopem vylezte vzhůru. Nahoře otevřte skříňku a zkratujte ji. Slezte zpět a přes starý checkpoint pokračujte rovně do dveří na konci.. Za dveřmi jděte vpravo a vylezete ven. Tady je ke zdi připoutaná obří zrůda. Bojovat proti ní nemá smysl. Zdálky do ní začněte střílet dokud se nevytrhne z pout a poté běžte na druhou stranu k checkpointu. Stůjte u vrat, a až monstrum přijde na dostřel začne po vás pálit rakety. Uhýbejte jim. Rakety, které budou dopadat na vrata za vámi, je budou poškozovat a postupně se v nich bude zvětšovat díra. Až bude dostatečně velká na to, abyste jí prolezli, učiňte tak. Dejte se k checkpointu a poté zahněte vpravo. Na konci se otevřou vrata, za nimiž je další checkpoint.


14.

Vylezte po žebříku nahoru. Nahoře přes bedny vyskočte na plošinu. Projděte dál a vyjdete na nádraží. Zleva přijede obří vagón. Nastupte do vagónu a vlevo stiskněte spínač. Vagón se s vámi rozjede. Po chvíli zastaví a vy jděte do jeho zadní části, kde je otvor v pletivu, kterým proskočte dolů. Dejte se vpravo a na konci vylezte po žebříku. Nahoře se dejte dozadu (jakoby směrem, kterým jste přišli) a dojdete do skrýše a získáte 100 bodů za průzkum. Poté se dejte na opačnou stranu a z výstupku skočte dolů na nástupiště. Dejte se vpravo až k barikádě z beden. Počkejte až přijede vlak a poté jděte k checkpointu. Za checkpointem vejděte do dveří a vyjeďte výtahem nahoru. Stiskněte nahoře ovládání a tím si spustíte kontejner. Jděte k zadnímu kontejneru a přes bedny na něj vyskákejte a odtud na vlak.


15.

Jste v jedoucím vlaku. V těchto uzavřených prostorách se jako zbraň velice uplatní brokovnice. Vylezte po žebříku nahoru a zajděte do dveří hned vpravo k checkpointu. Slezte po žebříku a jděte rovně. V chodbě jsou zablokované dveře vpravo a otevřené vlevo, kterými projděte a pokračujte doprava dozadu. Stlačte páku a vraťte se do chodby, z níž jste původně vyšli, a jděte do protějších nyní již přístupných dveří, za nimiž je další checkpoint. Jděte do dveří vlevo a v následující místnosti až postřílíte mutanty prohledejte jejch těla, protože jeden z nich má autorizaci, díky níž budete následně moci projít dveřmi s dlaňovým spínačem. Pokračujte chodbou a zahněte vlevo. Mrtvola vlevo vzadu má autorizaci. Projděte dveřmi na dlaňový spínač nahoře. Za dveřmi nastupte do výtahu dole a vyjeďte nahoru. Dejte se vpravo, projděte dveřmi a vzadu na konci místnosti stiskněte páku. Vyjděte ven a jděte na druhý konec. Projděte vraty a dejte se vlevo. Projděte ubikací do velké místnosti s vraty na dlaňový spínač, která nejdou otevřít. V protilehlém rohu místnosti je chodba, jíž se dostanete do další ubikace, na jejímž konci je mrtvola mající další autorizaci. Vraťte se do velké místnosti a projděte vraty dál. Na konci vlevo je chodba, kterou skrz ubikaci projděte až k mříži na konci. Do místnosti vtrhnou noví nepřátelé. Vraťte se, pobijte je a zjistíte, že se vám otevřely dveře dál. Jděte vpravo kolem zábradlí a na konci seskočte dolů. Nastupte do výtahu a vyjeďte nahoru. Jděte do místnosti vlevo dozadu a stiskněte spínač na zdi. Vraťte se zpět k výtahu a projděte nově otevřenými dveřmi až k checkpointu. Pokračujte dveřmi, které rozrazil beran. Jděte až na konec k místnosti k checkpointu. Otevřete kryt za checkpointem a vyndejte všechny čtyři cestovní kapsle. Vraťte se zpět na schody. Ty se za vámi zřítí. Slezte o patro níž a poté se dostaňte úplně dolů. Vstupte do výtahu s checkpointem. Jděte k hořícím dveřím. Ty se po chvíli rozrazí a vy se octnete venku na vlaku. Držte se vpravo a postupujte vpřed dokud nedojdete na začátek vlaku. Seskočte na lana dole a po římse obejděte kabinu strojvůdce. Seskočte o trochu níž a projděte dveřmi do kabiny, kde je další checkpoint. Stiskněte páku ovládání a po chvíli se odblokují další dveře. Vyjeďte výtahem nahoru a vyjděte ven na vrchol vlaku. Přeskákejte na plošinu doleva dozadu. Přejděte k dalšímu checkpointu. Jděte do dlouhé chodby a škvírou slezte do strojovny. Přeskočte k checkpointu. Jděte podél zábradlí a na konci přeskočte o něco níž. Po žebříku slezte úplně dolů a skrz velká vrata projděte dál. Vylezte k checkpointu a aktivujte palubní desku. Vyndejte všechny čtyři kapsle a nahraďte je jinými. Poté se spustí animace, ve které vlak havaruje.


16.

Jste v hořícím vlaku. Vylezte po žebříku a seskočte z vlaku dolů. Jděte vpřed a vpravo nastupte do výtahu. Dole se vydejte podél kolejí a u vlaku seskočte až dolů k checkpointu. Odvalte kámen blokující dveře. Lyon vyběhne a vy se vydejte za ním. Po chvíli dorazíte k místu, kde Lyon vpravo zablokuje důlní vrtačku. Proběhněte vlevo kolem této vrtačky. Nastupte do výtahu, vyjeďte nahoru a projděte dveřmi. Vylezte nahoru na bagr a na konci projděte dveřni do řídící kabiny bagru. Stiskněte nejprve páku vpravo, poté páku vlevo, následně znovu páku vpravo a na konec páku dole. Bagr probourá stěnu dole. Slezte z bagru a jděte probouranou stěnou k checkpointu. Vylezte po šikmé ploše vlevo a poté po skalní stezce přejděte k padlému stožáru. Pokračujte po tomto stožáru a na konci vlevo seskočte k checkpointu. Jděte dále po skalním chodníku. Část tohoto chodníku se vám však zřítí, takže opatrně seskákejte dolů. Po žebříku vylezte na rampu a přes žlutý náklaďák přeskočte na druhou stranu. Dostaňte se k ovládání a stiskněte páku. Vlevo se spustí nákladní vozíky jezdící nahoru. Naskočte do jednoho z nich a nahoře vyskočte na horní lávku. Přejděte na druhou stranu a přes zřícené trosky přeskočte na trám, po kterém přejděte na skalní chodník k checkpointu. Přeskočte na další trám vlevo a přejděte na další chodník na druhé straně. Na konci vlevo pod sebou uvidíte další trám. Skočte na něj dolů a otočte se čelem vzad. Skočte do místnosti k checkpointu. Vzadu nastupte do výtahu a stiskněte tlačítko.


17.

Na zemi seberte účinnou protipancéřovou odstřelovačku. Vylezte na konci vlevo k checkpointu. Přejděte po lávce na druhou stranu. Tady na vás poprvé zaútočí velice nebezpečná létající monstra - vážky. Seskočte na nižší lávku k checkpointu. Na konci lávky vpravo přes poškozené zábradlí seskočte opět o něco níž a z této nejnižší lávky slezte po žebříku k dalšímu checkpointu. Projděte krátkým skalním koridorem a u velkých kolejí se dejte doprava. Odstřelovačkou zastřelte mutanty vzadu na rampě s checkpointem a poté sem vylezte. Následně se vraťte zpět a vpravo na stěně je žebřík, po kterém vylezte. Vpravo na stěně je další žebřík. Nahoře obejděte pletivo zleva a dostaňte se k velice dlouhému žebříku, po kterém vylezte vzhůru. Vylezte až na vrchol jakési kupole a skočte na tlusté potrubí. Z něho seskočte na silný trám a po dalším potrubí pokračujte vpravo až k místu, kde můžete seskočit k dalšímu checkpointu. Až se po animaci octnete dole vydejte se k místu, kde se dá vylézt ke stožáru s checkpointem. Tady pokračujte po potrubí a přelezte až k místu, kde se dá slézt dolů. Skočte do šachty s checkpointem.


18.

Jděte vpřed a z mrtvoly, kterou na křižovatce kdosi zastřelil, si seberte ochrannou masku. Chodby jsou zamořené a plyn by vás připravoval o zdraví. Jděte vlevo a nezastavujte se, protože v chodbě padají různé předměty a ze stěn fouká pára. Na konci projděte dveřmi do prosklené místnosti. Vážka vám rozbije masku. Projděte vpravo do zadní místnosti a stiskněte páku na zdi, čímž eliminujete otravný plyn. Za vámi se rozbije parní potrubí a pára bude foukat do dveří, kterými jste prošli. Musíte tedy opatrně projít venkem do první místnosti. Poté se pusťte chodbou, kterou jste přišli. Vpravo by mohly nastat problémy při procházení kolem zříceného trámu (či co to je). Pokud se tu zaseknete, pomáhejte si klávesou SKOK. Na konci mutant vyrazí dveře a vy pokračujte dál. Na konci chodby slezte ze žebříku k checkpointu. Projděte k dalšímu žebříku a slezte k dalšímu checkpointu. Na konci vlezte do výtahu a sjeďte dolů. Jděte k poklopu vpravo vzadu a slezte dolů. Pokračujte podzemní chodbou. Dávejte pozor na unikající páru. Soustavou žebříků a podzemních chodeb se dostanete až k místu, kde budete muset vylézt po žebříku k horizontálním výtahům. Napřed stiskněte dlaňový spínač vlevo a rychle naskočte do levé kabinky, která se dala do pohybu. Dostanete se do tajné oblasti a získáte 100 bodů. Vraťte se zpět a stiskněte dlaňový spínač na druhé straně. Přivoláte si další kabinku. Přejeďte s ní na druhou stranu a slezte po žebříku dolů k checkpointu. Stiskněte dlaňový spínač vrat a projděte jimi. V pletivu vpravo je špatně viditelné místo, kde se dá slézt dolů k checkpointu. Po prvním žebříku vlevo vylezte nahoru a získáte 100 bodů za průzkum. Vraťte se dolů a vlevo na konci slezte k dalšímu checkpointu. Vylezte po žebříku nahoru. Nyní se musíte dostat na vrchol jedné z nádob na tekuté železo. Vylezte po žebříku vlevo na stěně a počkejte si na jeden s vozíků. Až k vám jedna z nich přijede, přeskočte na ní a nechte se odvézt až k místu, kde se nádoba bude plnit žhavým železem. Přeskočte na římsu vpravo a vylezte po žebříku nahoru. Na konci stiskněte dlaňový spínač. Projděte přes kovové lávky na druhou stranu. V kabině je checkpoint. Stiskněte páku na zdi a vraťte se do předchozí místnosti. Slezte poklopem k dalšímu checkpointu. Přes trosky na opačném konci sálu vyskočte na římsu, po které přelezte nad výrobní linku a skočte sem. Projděte linkou až na konec, kde přeskočte do vagónu s checkpointem.


19.

Až vagón zastaví, seskočte napravo a vylezte po žebříku nahoru. Jděte jedinou možnou cestou vpřed až dojdete do místnosti s potrubími a ventily po stranách. Na jedné z plošin je spínač, který aktivujte. Vylezte na protější plošinu. Po chvíli se otevřou dveře dál. Jděte co nejvíc vlevo a vylezte po žebříku. Dostanete se k lidským vojákům. Následujte jednoho z nich a ve vedlejší místnosti si stoupněte na plošinu, která s vámi vyjede vzhůru. Pokračujte za vojákem až do velkého hangáru. Tady vás vyzve, abyste šli otevřít dveře. Slezte dolů a jděte úplně na konec vlevo. Stiskněte dlaňový spínač u vrat a vejděte do tunelu k checkpointu. Na stěně stiskněte páku a vraťte se nahoru k vojákovi. Promluvte s ním a jděte dozadu, kde se otevřou velká vrata. Vylezte po žebříku k checkpointu a pákou aktivujte zavaděč nákladu. Až náklad dojede k vojákovi, rampa se spustí dolů a náklad zajede na vlak. Jděte k checkpointu dole a poté do dveří za ním. Dlouhou chodbou se dostanete ke schodišti. Vyjděte nahoru a u checkpointu aktivujte generátor. V animace uvidíte vypuštění nebezpečné zrůdy. Nezkoušejte s ní bojovat (stejně byste ji neporazili) a zaběhněte do chodby s checkpointem. Na konci chodby slezte dolů a poté dalším žebříkem opět nahoru. Následně slezte kruhovou šachtou k checkpointu. Jedinou možnou cestou se dostanete až do sálu s checkpointem. Vpravo seberte novou zbraň – plazmové dělo. Vejděte do dveří vpravo a sjeďte výtahem dolů. Pokrčujte až do místnosti s podivnými přístroji po stranách. Vyjděte po schodech nahoru a u checkpointu stiskněte páku. Sejděte zpět po schodech dolů a jděte vlevo za kostru. Vylezte nahorů a u checkpointu nastupte do výtahu.


20.

Jděte do následující místnosti a přistupte k vratům vpravo a ta se otevřou. Vpravo je žebřík vedoucí do ventilační šachty. Až vylezete z šachty, projděte kryokomorou k checkpointu. Po krátké animaci vylezte do chodby a jděte do nově zpřístupněného vchodu, ve kterém zmizel voják. V místnosti před vámi si můžete na zemi prohlédnout obrázek. Vlezte do dalších ventilačních šachet a projděte až k checkpointu. Vylezte nahoru a projděte několika kryokomorami k checkpointu. Další cesta vás povede do vrat vpravo. Než tam půjdete, můžete si v kryokomoře před vámi prohlédnout další obrázek povalující se na zemi. Za vraty vylezte po žebříku a u checkpointu se setkáte s vojáky. Následujte jednoho z nich. Zatímco se bude zabývat přístrojovým panelem musíte ho po dobu jedné minuty krýt. Do chodby před vámi nechoďte, protože by to byla vaše smrt. Po minutě se velká vrata uzavřou a vy vylezte po žebříku k místu, kde jste se setkali s vojáky a pokračujte vpřed. Nyní musíte postupně aktivovat čtyři filtry na konci čtyř postranních slepých chodeb. Poté jděte k vojákům, ale ti jsou mrtví. Navíc je na těle jednoho z nich umístěná bomba. Z dálky ji rozstřelte. Skočte na ulomený konec žebříku, který je opřený o zábradlí a z něho skočte na žebřík na stěně a vylezte nahoru k checkpointu. Jděte do chodby a projděte do kanceláře vpravo. Před checkpointem rozstřelte výbušninu na těle mrtvého vojáka. Vyjdete opět v místě, kde uchází pára. Obejděte po zábradlí zprava unikající páru a vstupte do checkpointu. Přijdete do místnosti s vojáky. Jeden z nich má na tělě výbušninu. Zastřelte ho. Hned poté po vás začnou střílet i ostatní vojáci. Postřílejte je a pokračujte přes checkpoint do místnosti s kryobuňkami. Spustí se animace, ve které vás Lyon zachrání před nebezpečným monstrem. Vylezte vlevo vzadu po krátkém žebříku na rampu a pokračujte chodbou, kterou chapadla odváží těla. Vpravo vylezte po žebříku nahoru.


21.

Jděte jedinou možnou cestou vpřed až dojdete do místnosti, v jejíž zadní části je páka. Stiskněte ji a vraťte se na nejbližší křižovatku chodeb a jděte do dveří rovně. Pokračujte stále vpřed (tady se nedá zabloudit), dokud nedojdete ke vstupu do ventilační šachty. Na konci vylezte po žebříku a odklopte mříž. Nahoře u checkpointu aktivujte páku a vraťte se stejnou cestou na venkovní prostranství. Jděte do podzemí k checkpointu. Cesta dál je blokována velkou mříží. Musíte v určitém pořadí stisknout spínače na stěnách. Nejprve druhý vlevo, poté první vlevo, následně druhý vpravo a nakonec první vpravo. Mříž se otevře a vy pokračujte dál. Za dírou v zemi je vzadu tajná oblast (40 bodů). Seskočte k checkpointu a poté slézejte po žebřících stále níž k dalším checkpointům. Dole jděte vlevo a vyšplhejte po žebříku. V místnosti nahoře u checkpointu otočte ventilem. Jděte dolů k dalšímu checkpointu a počkejte si na plovoucí trosky. Až připlavou, tak na ně skočte a nechte se nést proudem až k dalšímu checkpointu. Vylezte vpravo a dostanete se do kruhové místnosti se třemi dalšími vchody, ze kterých po chvíli vyběhnou monstra. Dveřmi úplně vlevo se dostanete k dalšímu checkpointu. Ostatní chodby jsou slepé. V jedné je bazuka a v druhé si můžete prohlédnout obrázek na zemi.


22.

Vyjděte dveřmi ven. Po celé oblasti jsou na různých místech roztroušeny bedny s municí a lékárnami. Projděte až k checkpointu pod věží. Výtahem vyjeďte sž nahoru a poté po několika žebřících až na samý vrchol, kde na vás zaútočí vážky, které vás mohou snadno shodit z věže. Poté přeskákejte k dalšímu checkpointu. Sejděte do jezerního údolí a dejte se vlevo k bunkru s checkpointem. Než sem půjdete, všiměte si rokle vlevo. Je možné do ní vlézt a získat 100 bodů za průzkum. Následně vstupte do výše zmíněného bunkru. Na dohled je další podobný bunkr s checkpointem. Přes několik dalších nepřátelských pozic se dostaňte až k checkpointu, vedle kterého je vstup do jakéhosi velkého potrubí. Vlezte sem a na konci vylezete na naftovém poli. Postupujte stále vpřed od checkpointu k checkpointu (tady se nedá zabloudit). Nakonec dorazíte ke kolejím. Naskočte do drezíny a stiskněte páku. Celou oblast kolem kolejí když prohledáte, najdete spoustu munice do účinných zbraní. Na konci jděte vlevo od vlakové soupravy. Do jednoho z vagónů se dá skočit a sebrat opět nějakou munici. Projděte škvírou do tunelu, kde jde další checkpoint.


23.

Jděte tunelem vpřed a dojdete na nádraží. Na konci vpravo vyjděte po schodech a poté postupujte velkým tunelem. Odbočkou vlevo se dostanete k tajnému místu (100 bodů za průzkum). Projděte k checkpointu. Přiletí vážky a odnesou vás nahoru na vzducholoď. Po skončení animace se vzducholoď výbuchem poškodí. Přískoky vyšplhejte po stupínkách nahoru k zábradlí, kde si můžete na zemi prohlédnout obrázek. Přeskočte k východu a vyskákejte nahoru. Vlevo na stěně je spínač, který stiskněte. Vraťte se úplně dolů a přeskočte zábradlí. Kryt otvoru na zemi se otevře a vy budete muset svést poslední boj s generálem Dogstonem, který je v obřím robotovi. Přišli jste o všechny zbraně kromě pistole. Běhejte do strany a střílejte do energetických článků robota. Po chvíli se propadnete o něco níž. Až zničíte druhý energetický článek, propadnete se opět o něco níž a nyní se musíte trefovat do červené součástky za krkem robota, což je poněkud obtížnější. Následně v animace generála zabijete. Seskákejte po výčnělcích na dno jámy. Na zemi si můžete prohlédnout obrázek. Poté nastupte do robota a v animaci s ním spadnete do podvodní základny.


24.

Jděte tunelem vpřed. Na konci slepé odbočky vpravo si můžete prohlédnout obrázek ležící na zemi. Nastupte do výtahu a sjeďte dolů. Projděte na konec dolního tunelu, načež se spustí závěrečná animace.
Diskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
61 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |