HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
21228
5455
5063
1438
1600
7336
6064
12975
1687

Online 40045 uživatelů

Návody > Tropico 2: Pirate Cove


Zobrazení:22315
Autor návodu:Anh Hai Le (Cheater.cz)

Tropico 2, je mnohem lepší než jeho předchůdce, ovládání je také o poznání lepší, mnoho klávesových a ikonových zkratek. Nyní již nebudete vládnout banánové republice, ale přeneseme se o několik století zpět a budeme brázdit mořem v roli piráta. Ochutnáte vůni moře a vypijete litry rumu.


Začátek

Na začátku doporučují si vybrat obtížnost Shipwrecked Mariners, hned jak postavíte dok, získáte plně vybavenou loď, která může hned vyplout na širé moře. Dále je nutné postavit druhou pilu a těžební dřeva, to vám zaručí rychlejší přísun, dále chatrč pro stavitele aspoň dva. Co nejrychleji postavte doly a začněte těžit železo, toto jsou základní prvky, které co nejrychleji proveďte.


Suroviny

Klíčovou surovinou v této hře je dřevo, jeho spotřeba je obrovská, jeho pravidelný přísun je nutný, jinak nemůžete nic postavit. Ze začátku je nutné mít aspoň 2 dřevorubce dřeva, ty postavte do místa s velkou hustotou vegetace a poblíž hoďte pilu. Dřevo budete potřebovat po celou dobu hraní, takže musíte neustále kontrolovat jeho přísun. Pokud vytěžíte danou oblast, tak zbourejte pouze dřevorubce dřeva a postavte je poblíž místa se stromy.


Ekonomika

Ekonomika v této hře je velmi jednoduchá, peníze získáváte z různých hospod, kam chodí vaši piráti a obchůdku, ale hlavním peněžním přísun pochází z lupu.

Jak tedy loupit, nejdříve musíte mít loď, další potřebné budovy pro tento čin je dok, kovárna na výrobu šavli popřípadě mušket a kanónů a samozřejmě továrna na výrobu jídla pro námořníky. Potom co je loď vybavena, tak kliknete na odplutí, na výběr máte několik druhu plaveb:
  1. průzkum - tím získáte informaci o pozici obchodních cest jednoho ze tří národů nebo nějakou osadu s pracovními silami.
  2. únos odborníka - ke stavbě určitých budov je nutné také kvalifikovaného pracovníka, vaše obyvatelstvo je složeno z bandy hrdlořezů a nevzdělanců, takže taková technologie odlévání děla není pro vaše lidi to pravé, proto je nutné unášet tyto lidí, za každý únos musíte zaplatit 250 zlatých a dostanete jednoho kvalifikovaného pracovníka. Doporučují ze začátku, kdy máte zlato toto co nejvíce praktikovat, abyste získali příslušný personál (Skilled farmer, tobacconist, distiller, skilled wench...).
  3. vyprovokování války - vaše loď bude plout pod falešnou vlajkou, některého z národu a budete potápět jiné lodě.
  4. nájezdy - pokud máte nedostatek levných pracovních sil, pak klikněte sem, loď vypluje a začne přepadávat osady, získaní zajatci budou pro vás pracovat za jídlo.
  5. křižování (CRUISE) - moje nejoblíbenější činnost, loď vypluje na moře a bude křížem krážem přepadávat obchodní lodě. Při této volbě je nutné ještě vybrat chování: doporučují Board ´em, to vám zaručí, že pokud bude přepadena loď, tak naložíte novopečené rekruty a bohaté osoby, ale tento výběr je pro posádku nebezpečné a je možné že ztratíte loď, takže před takovou plavbou si SAVEněte hru. Dále je nutné rozdělit kořist s posádkou, doporučují ze začátku vybrat selfish a později generous.

Lidé a piráti

Obyvatele Tropica 2 rozděluje na dvě skupiny, zajatci a piráti.


Zajatci

Zajatci jsou hlavní hybnou sílou, pracují ve všech odvětvích od farmaření až po stavbu lodi, takže bez nich nemůžete fungovat. Nedostávají plat a jedině co chtějí je jídlo a trochu té zábavy. Rozhodně je nenaštvěte, jinak se budou bouřit. Mezi zvláštní skupinou zajatců jsou bohaté osoby, můžete je vyměnit za výkupné, ze začátku výkupné nestojí za nic, ale postavte pro tyto obyvatelstva hotel, oni se ubytují a budou o trochu lépe snášet pobyt na ostrově, postupem času se jejich hodnota zvyšuje, takže potom je můžete vyměnit klidně za 1000 zlatých za jednoho. Bohužel tyto osoby jsou neproduktivní, takže se nezúčastní pracovní činnosti.


Piráti

Hrdlořezové, opilci a mořští vlci, toto všechno je “nadřazená rasa” na ostrově, piráti vám pomáhají pro udržení pořádku na ostrově, dohlíží na práci nad zajatci, takový dohlížitel dokáže pomocí biče popohnat výkon zajatců až o 100%, samozřejmě, že hlavní činnosti pirátů je lup.

Piráti jsou mnohem náročnější než zajatci, potřebují místo, kde si uloží svoje zlato, hospodu, masážní salonky, kasina, toto všechno jim musíte poskytnou, jinak se vzbouří a za chvílí budete mít revoluci na ostrově.

Speciální obyvatelstvo jsou kostlivci, jsou nejlepším obyvatelem ostrova, hned jak to bude možné postavte hřbitov, pokud nějaký pirát zemře, můžete ho za určitý peníz oživit a bude pro vás pracovat jako nosič(jinou práci nedělá). Jinak kostlivec nepotřebuje jídlo a ani plat.


Veni vidi vypít

V této části se budeme zabývat uspokojováním obyvatelstva.

Zpočátku máte několik farem na obilí, přidejte k nim ještě dva navíc, pak postavte co nejrychleji pivovar a hospodu, to vám na chvílí uspokojí vaše žíznivé hrdlořezy. Pak je nutné prozkoumat úrodnost ostrova, abyste mohli pěstovat cukrovou třtinu, ze které se vyrábí rum, to je mnohem více uspokojí a samozřejmě také tabák.

Vaši piráti se postupně rozvíjejí a dostávají se do vyšších levelu, takže takový kapitán se nespokojí s obyčejnou putykou, ale bude chtít mnohem luxusnější zařízení, takže pro takové vysoce postavené piráty je nutné zřídit Tavern a Inn. Avšak pitím a jídlem není člověk živ, k radosti ze života jsou nutné i ženy, proto musíte také postavit různé nevěstince a masážní salony. Dále je nutné mít místo, kde piráti utratí svůj lup, takže kasina budou také nutná. Tyto uspokojovací stavby mějte dostatek, tak aby obsloužili co nejvíce obyvatel, z těchto budov vám také plyne zisk, ceny za služby moc nezvyšujte, jinak piráty naštvete.


Pořádek a revoluce

Tak řekněme, že piráti mají kasina, dostatek ženských a láhev rumu jim nevysychá, ale i tak jejich spokojenost klesá.

Vaši piráti nejsou žádní svatouškové (pozn. nikoliv Honza Svatoš :) ), jsou hledanými ve všech sedmých mořích, takže se nedivte jejich nespokojenost. Pro jejich větší pocit bezpečí, je nutné postavit obranné stavby, jako jsou děla, nebo pevnost, to by je mělo uklidnit, ale pozor, na zajatce, ti pokud vytuší nespokojenost ze strany pirátů, jsou připravení kdykoliv utéct, proto pro tyto lidí postavte šibenici, aby jim tyto myšlenky přešli. Dále postavte okolo osady strážní věže, ty uklidni piráty a budou kontrolovat zajatce.


Závěr

Až trochu rozjedete svůj ostrov, pak nezapomeňte postavit pro sebe úkryt, tam bude postupně ukládáno vaše jmění, s narůstajícím zlatem se vám vylepšuje váš palác.

Pokud potřebujete určité pohlaví více, třeba ženy, ale všechny ženy již pracuji ve farmě a vy zrovna máte několik volných mužů. Jak je vyměnit? Nejdříve na farmu klikněte, že ji chcete zbourat, budova zčervená a jeho obyvatelstvo ji opustí, ženy půjdou do již připravených místa a vy zrušíte bourání budov, takže budova je opět provozu schopna a naplní se jimi volními muži.

Související hry Tropico 6: New Frontiers
Tropico 6: Festival
Tropico 6: Caribbean Skies
Tropico 6: Lobbyistico
Tropico 6: Spitter
Tropico 6: The Llama of Wall Street
Tropico 6
Tropico 5: T-Day
Tropico 5: The Supercomputer
Tropico 5: Espionage
Tropico 5: Inquisition
Tropico 5: Supervillain
Tropico 5: Gone Green
Tropico 5: Surfs Up!
Tropico 5: Waterborne
Tropico 5: Joint Venture
Tropico 5: Generalissimo
Tropico 5: Mad World
Tropico 5: The Big Cheese
Tropico 5
Tropico 4: Apocalypse
Tropico 4: The Academy
Tropico 4: Voodoo
Tropico 4: Vigilante
Tropico 4: Megalopolis
Tropico 4: Gold Edition
Tropico 4: Pirate Heaven
Tropico 4: Modern Times
Tropico 4: Quick-dry Cement
Tropico 4: Plantador
Tropico 4: Junta
Tropico 4
Tropico 3: Absolute Power
Tropico 3
Tropico Reloaded
Tropico: Mucho Macho Edition
Tropico: Paradise Island
TropicoDiskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
1281 hlasov

100
60
20

80
40
0
49
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |