HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20616
5455
5063
1438
1600
7298
5807
12330
1687

Online 89928 uživatelů

Návody > Men of Valor: Vietnam


Zobrazení:7083
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

Je to již pár let co vyšla válečná střílečka Men of Valor. Ve své době excelovala nadprůměrným technickým zpracováním, pěknou grafikou a hudbou. Problémem této hry je však velice nízká umělá inteligence, což je kompenzováno velkým množstvím nepřátel. Hra je navíc dost obtížná. Zkušený hráč bude mít místy co dělat už na nejnižší obtížnost. Další dost problematickou záležitostí je systém tzv. autosavů, což v praxi znamená, že hru nemůžete sami ukládat. Hra ukládá za vás na určitých místech. Tato místa jsou však leckdy od sebe dost vzdálená a to už tak dost vysokou obtížnost hry ještě zvyšuje a hrací dobu hry uměle prodlužuje. Z těchto důvodů není tato hra příliš určená pro hráče s malou trpělivostí, protože té budete muset mít pro dohrání hry víc než dost. Postup hrou je většinou přímočarý a málokdy je možné zabloudit. V návodu jsem se vedle popisu postupu zaměřil na taktické informace pro obtížné situace, tj. jak problematické úseky co nejsnáze absolvovat.


VÝCVIK

Jedete v autě a zobrazují se vám základní instrukce:
 • Váš kompas je v levém horním rohu obrazovky.
 • Zelená směrovka ukazuje k cíli aktuálního úkolu.
 • Pomocí příslušné klávesy můžete zobrazit seznam úkolů.
Vystoupíte z auta a orientujte se podle žlutých šipek. Podlézejte překážky pomocí kláves PŘIKRČIT a ZALEHNOUT. Přistupte ke stolku a dostanete další instrukce:
 • Ukazatel zdraví je v levém dolním rohu obrazovky.
 • Když máte plné zdraví, ukazatel je zlatý.
 • Když vás zasáhnou, část ukazatele se změní na červenou.
 • Tmavě červená znamená trvalé zranění, světle červená krvácení.
 • Krvácení vám postupně ubírá z vašeho zdraví.
 • Krvácení můžete zastavit obvázáním ran (stisknutím klávesy BANDAGE).
 • Obvazování je mnohem účinnější, když se nepohybujete.
 • Lékárničky a polní lahve vám obnoví ztracené zdraví.
Až uvidíte vpravo žlutou šipku, jděte k ní. Nyní bude následovat výcvik s terči. Jděte k šipce u posedu. U žebříku stiskněte POUŽÍT a vylezte nahoru. Na polici seberete pušku a postupně zasáhněte všech 10 terčů venku. Poté si vezměte granáty a vhoďte je do dvou otvorů označených šipkami. Slezte dolů a jděte do bunkru vpravo. Stisknutím kláves POUŽÍT obsaďte stacionární kulomet a sestřelte terče venku. Poté se vydejte vraty dál vpravo. Seberte granátomet a trefte se granáty do dvou vzdálených starých náklaďáků. Poté nabijte granátomet hrubými bloky (stiskněte klávesu ZMĚNA MUNICE) a několikrát vystřelte do terče před vámi. Poté jděte do krytého postavení. Stiskněte klávesu PRECISE AIM MODE (zaměřovací mód) a za pomoci výklonů sestřelte 2 kulomety, které na vás pálí. Poté se otočte čelem vzad a jděte ke stolu, kde dostanete další instrukce.
 • Mnoho cest bude plné pastí.
 • VC jsou vynalézaví a pasti často ukrývají do listí.
 • Dávejte pozor na označené pasti. Označení VC používají jako varování pro ostatní.
 • Když jste ve vodě, pohybujete se pomalu a nemůžete zalehnout.
Poté jděte na nácvik živé střelby. Projděte vrátky a jděte do džungle. Jděte přímo. Cestou uvidíte terče, které představují VC. Dojdete k bunkru. Až se vám dole objeví nápis, že máte označit bunkr dýmovnicí, schovejte se za nějaký strom a stiskněte POUŽÍT. Poté rychle utíkejte pryč. Po chvíli uslyšíte, jak nálet zničil nepřátelský bunkr a jste na konci výcviku.


DA NANG

Hromada mrtvých

Až uběhne úvodní animace, ve které vystupuje válečný reportér (tyto pasáže nelze nijak přeskočit), jděte k chlápkovi před vámi, k Smoothovi. Otočte se vlevo. Pod náklaďákem je míč. Pomocí klávesy ZALEHNOUT vlezte pod náklaďák. Poté vylezte a míč hoďte Smoothovi. Po chvíli vám vojáci míč hodí nazpět a v tom okamžiku začne nepřátelský útok. Seskupte se s vojáky okolo Zooka (sledujte kam vás směruje kompas). Po chvíli se vám zobrazí dopis, který vaše postava píše domů. Tyto dopisy jsou zajímavým zpestřením této jinak jednotvárné válečné hry. Až si dopis přečtete, stiskněte klávesu pro změnu munice a přenesete se v ději o něco dál. - Nyní jedete na autě. Po chvíli vám zablokují cestu domorodci. Jakmile uslyšíte výbuch, seskočte z auta a kryjte se za ním. Hra se vám uloží. Pokud jste zraněni, pomocí klávesy BANDAGE zastavte krvácení. Prohledejte tělo vpravo stisknutím a podržením klávesy POUŽÍT. Seberte lékárničku. Poté se vydejte do pole a postřílejte VC. K lepšímu zaměření nepřátel používejte PRECISE AIM MODE. Sledujte ukazatel zdraví vlevo dole. Pokud jste zraněni, rychle stiskněte klávesu BANDAGE. Až vyčistíte oblast od nepřátel, následujte Zooka do džungle a přenesete se do další části mise. Nyní pokračujte uličkou v džungli a likvidujte občasné nepřátele. Po chvíli se cesta bude stáčet vlevo. Tady dávejte pozor na nastražené pasti. Pokud nějakou past objevíte, můžete ji zneškodnit pomocí klávesy POUŽÍT. Pokračujte směrem k vrcholu kopce. Nahoře se vám hra uloží. Rychle zastřelte vojáka v bunkru před vámi a schovejte se zde. Poté se plazte směrem vpřed ke skupině stromů. Hoďte dýmovnici. Snažte se stáhnout zpět do bunkru, kde je lékárnička. Nálet zničí bunkr. Poté se na místě zničeného bunkru sejděte s ostatními vojáky. Vpravo u klády je lékárnička. Hned však od vojáků běžte pryč a schovejte se v nějakém bunkru poblíž, protože přijde prudký útok. Po chvíli vyjděte a jděte za vašimi vojáky. Přiletivší letadla vypálí okolní džungli a jste na konci mise.

Čistka vesnice

Jedete v obrněném transportéru ACP. Po chvíli budete přepadeni. Vyskočte ven a schovejte se za bok ACP. Zůstaňte skryti a likvidujte jen ty nepřátele, kteří se k vám budou snažit dostat z boku. U ACP je lékárna, kterou si šetřete na vážnější zranění. Jakmile vám noví nepřátelé začnou vpadat do zad, ustupte pryč od ACP, protože ho brzy zničí granát. Prohledejte pár mrtvol nepřátel a seberte skvělou sovětskou Pepešku (PPSH41), kterou doporučuji spíš používat, protože má velký zásobník, a to se v krizových situacích hodně vyplatí. Ustupte do vody. Nyní se musíte dostat k ACP vašeho poručíka. Vylezte na druhé straně z vody a kryjte se za jakýmsi kolem. Poté jděte za ostatními vojáky přes rýžové pole, následně vpravo přes dřevěný můstek. Vlevo od vás je zničené poručíkovo ACP. Následně dostanete rozkaz dostat se do koryta potoka. - Hra se uložila. Postupujte korytem opatrně vpřed a likvidujte vše co se hne. Na konci je východ vpravo. Raději se tam nehrňte, protože je tam nepřátel jako much. Chvíli počkejte až vaši druhové něco vystřílí. Poté se přenesete do další části mise a hra se uloží. - Jděte po cestě vpřed. Po chvíli nastražená past zabije jednoho z vašich. Pokračujte až k chatrčím. Pozor na zrádné vesničany; hodí po vás granát, tak rychle uhněte do strany. Poté postupně vystřílejte tři chatrče. Hra se uloží. Na druhé straně je cesta dál, tak pokračujte tudy. Dojdete k mostu. Schovejte se za křoví k levé straně a likvidujte nabíhající nepřátele na druhé straně. Zvláště nebezpečný je voják v kulometném hnízdě. Po chvíli začnou další vojáci nabíhat i spodem, potokem. Až všechno vystřílíte, přejděte na druhou stranu a v kulometném hnízdě seberte lékárničku. Pokračujte po cestě dál a vyčistěte další tři chatrče. Poté se setkejte se svými druhy. Hra se uloží a vy máte další úkol: Najít zajaté válečné reportéry v další vesničce. Jděte podle kompasu k další skupince chatrčí. Všechny čtyři vystřílejte a na konci najdete oba reportéry. Oba je doprovoďte k Zookovi. Hra se uloží. - Nyní společně se všemi pokračujte k místu extrakce. Dojdete na velkou mýtinu. Až ji vyčistíte, obsaďte ji. Dávejte pozor na posedy ve stromech. Jsou na nich vojáci, kteří vás budou nadále ohrožovat. Po dalším malém náporu nepřátel přistane vrtulník. Jděte k němu. Automaticky zasednete ke kulometu. Vrtulník vzlétne a začne kroužit nad prostranstvím. Musíte vystřílet všechny vojáky dole. Poté vrtulník opět přistane a to je konec mise.

Noční výlet

Jedete v člunu po řece. Z okolních chatrčí na vás budou střílet VC. Používejte granátomet s rozvahou, protože munice do něj máte omezenou. Občas kolem vás budou jezdit čluny, které jsou rovněž nebezpečné. Na konci je most a vlevo molo. Z mostu na vás budou rovněž střílet; jeden voják je u pilíře mostu. Poté přistanete u mola. Na molu se vám hra uloží. Voják útočící zleva má u sebe lékárničku. Držte se vlevo a kryjte se za balvany. Pokud vám zůstal nějaký granát do granátometu, tak ho střelte na kulometné hnízdo. Tady je další lékárna. Jděte po mostu. Začnou vybíhat další nepřátelé. Dávejte pozor na vojáky, kteří útočí shora. Prostřílejte se až na konec mostu a přenesete se do další části mise, přičemž se hra uloží. - Pokračujte vpřed až dorazíte na planinu. Hra se opět uloží. Před vámi spolu hovoří dva hlídkující vojáci. Jeden z nich má u sebe lékárničku. Dávejte pozor na vojáky na posedech. Držte se vpravo. Vyčistěte tři chatrče před vámi. Hra se opět uloží. Jděte k velitelově chatrči. Jeden z vašich vykopne dveře. Hoďte dovnitř granát. Uvnitř jděte nejprve vpravo a najdete nějakou munici. Poté jděte dozadu a najdete velitele VC. Za ním u beden seberte lékárničku a další náboje. V animaci ho uchopíte a poté ho povedete před sebou jako živý štít. Máte nyní značnou nevýhodu. Budete se pohybovat mnohem pomaleji a nebudete si moci prohodit zbraň, takže mějte předem nastavenou takovou, do které máte dostatek nábojů. Jděte se zajatým velitelem podle kompasu. Šetřete municí, ať vám nedojde. U mrtvých vojáků tentokrát stejně nic kromě lékárniček a lahví nenajdete. Ve dvou třetinách cesty se vám hra uloží. Až dorazíte na molo, otočte se čelem vzad a střílejte na vojáky, kteří vám nabíhají do zad.

Operace Starlight

Až vystoupíte, jděte přímo vpřed. Postřílejte vojáky v zákopu, obsaďte jej a zalehněte. Až dostanete pokyn zlikvidovat obsluhu raket, přehoďte si zbraň na granátomet. Před vámi v dálce je voják s bazukou. Střelte po něm granátometem. Dalším granátem zasáhněte opevněné stanoviště vpravo. Dejte se vpravo kolem keřů a obsaďte výše zmíněné opevněné stanoviště. Dávejte pozor na keř, ze kterého neustále vybíhají vojáci. Hoďte granát do dalšího zákopu a hned jej obsaďte. Před vámi jsou nyní čtyři vojáci s bazukami a minomety. Po jejich likvidaci postřílejte ještě pár vojáků v okolí, kteří by vás mohli ohrozit. Poté pokračujte ke kótě 43. Hra se uloží. Jděte uličkou v džungli až k místu, kde jsou zatlačení mariňáci. Hra se uloží. Držte se co nejvíce vlevo a přijdete k začátku podzemní chodby. Voják, který vyleze z chodby, má u sebe lékárničku. Plazte se chodbou. Ve slepé odbočce vlevo jsou náboje. Na konci vše kolem postřílejte a dejte se vlevo dozadu, kde je žlutý model pro umístění C4. Umístěte nálož pomocí klávesy POUŽÍT. Jděte se schovat, nejlépe zpět do tunelu. Po výbuchu pomozte vašim vystřílet zbytek VC a poté se u bunkru sejděte s ostatními. Vydejte se směrem do džungle a přenesete se do další části mise a hra se uloží. - Nyní musíte stoupat po svahu nahoru a označit bunkr nahoře dýmovnicí. Ze stran, z džungle, však vybíhají noví a noví nepřátelé. Zde se vyplatí držet se co nejvíce vpravo. Až bunkr označíte a nálet ho zničí, vydejte se nahoru. U valu zalehněte, protože shora na vás útočí spousta nepřátel. Jestli vám zbyly nějaké granáty, tak je nyní použijte. Vyčistěte vrchol od všech nepřátel a poté se vydejte dále do džungle a přenesete se do další části. - Nyní se vydejte vpřed za velitelem pro další rozkazy. U vojáků se dejte vlevo a poté dolů. U stanů vlevo seberte munici do granátometu. Šetřete s ní, protože ji budete potřebovat na konci mise. Až si promluvíte s velitelem, vydejte se vpřed. Na zemi seberte munici do Pepešky a poté se přenesete do další části mise. - Nyní máte za úkol najít ztracenou kolonu u An Coungu. Tady se nedá dělat nic jiného než prostě postupovat jedinou možnou cestou vpřed a likvidovat všechno co se hne. Zanedlouho se opět přenesete o něco dál. - Hra se uloží. Jděte cestou kolem rolnické samoty; kryjte se za domy. Po chvíli dojdete ke ztracené koloně. U jednoho z vozidel můžete sebrat vynikající zbraň – lehký kulomet M60. Poblíž lze najít také asi 3 lékárničky. Postřílejte VC kolem kolony. Poté je třeba granátometem zasáhnout vzdálený bunkr. Až se vám to podaří, shromáždí se vaši vojáci kolem posledního vozidla. Jděte k nim. Následně je třeba vyčistit rýžové pole od nepřátelských vojáků. Poté musíte znovu granátometem trefit bunkr. Následně Zook bunkr označí dýmovnicí a sám při tom zařve.


ŽELEZNÝ TROJÚHELNÍK

Přepadení v džungli

Přesunuli jste se do Železného trojůhelníku, oblasti západně od Saigonu. Jste v džungli. Postupujte stále vpřed. Vyčistěte okolí ruin. Za nimi, u dvoukoláku, jsou 2 lékárničky. Až přijdete k zarostlé cestě, dejte se vpravo. O kousek dál se hra uloží. Projděte dalšími ruinami a brzy přijdete k další cestě. Nyní máte za úkol u cesty umístit 3 výbušné miny. Jakmile tak učiníte, vraťte k ostatním do úkrytu, přikrčte se a čekejte na příchod nepřátelské hlídky. Až první dva vojáci vlezou na zaminovanou cestu, stiskněte detonátor. Postřílejte zbytek nepřátelských vojáků. Nikdo z nepřátel vám nesmí uniknout a pokračovat v cestě, jinak to pro vás bude znamenat konec mise. Až všechny postřílíte, vydejte se směrem, kterým původně mířila nepřátelská hlídka a přenesete se do další části mise. - Hra se vám uložila. Jděte vpřed, na rozcestí se dejte vpravo. Brzy dorazíte k první hlídce u padlého stromu. Tady je také první past. O kousek dál na cestě je další. Zanedlouho dorazíte k vraku auta. Tady je už třetí past, tak se opatrně k ní přibližte a přestřihněte drát. Voják v bílé košili má u sebe lékárničku. Pokračujte po cestě dál. Vpravo je přes pravou půlku cesty nastražená další past. Až dorazíte na rozcestí, dejte se vlevo a brzy se přenesete do další části mise, přičemž se vám hra uloží. - Jděte vpřed za ujíždějícím autem. Brzy dorazíte k mýtině. Vpravo od cesty je nepřátelská skrýš a v ní mj. 2 lékárničky. Umístěte sem výbušninu a utíkejte kousek zpět po cestě. Poté se přibližte ke kulometnému hnízdu a označte ho dýmovnicí. Opět utečte zpět na cestu. Při pohybu po okolí mýtiny dávejte pozor na nastražené špičaté kůly, protože případný kontakt s nimi vám bude ubírat zdraví. Po náletu se vydejte po cestě dál a brzy dorazíte k malé osadě. Tady vás čeká tuhý boj. U náklaďáku před vámi je lékárnička a zároveň na náklaďák umístěte výbušninu. V domě za náklaďákem je další lékárnička. Poté umístěte výbušninu pod přístřešek vedle náklaďáku. Následně přeběhněte rychle k domu a oknem zastřelte oba dva vojáky uvnitř. Zahněte vlevo za dům. Tady na vás vyběhne další voják. Oběhněte dům a vyčistěte prostranství před ním. Zaběhněte rychle dovnitř a umístěte třetí výbušninu, popřípadě vzadu seberte další lékárničku. Nyní se musíte dostat k posledním domu a přeběhnout prostranství. Zastřelte pár vojáků vpravo. Počítejte s tím, že dokud neumístíte poslední výbušninu, budou zleva, z džungle, po dvou vybíhat noví a noví vojáci. V domku je na stole vpravo další lékárnička. Postřílejte oknem co nejvíce vojáků venku. Jeden, zvlášť nebezpečný, je před domkem v trávě a je špatně viditelný. Umístěte poslední výbušninu a poté rychle vyběhněte ven a zabočte vpravo. Ukryjte se za domkem za strom do trávy a počkejte si na explozi. Po ní vyběhněte a kryjte se za pravou hořící stěnou domku. Až obdržíte rozkaz jít prozkoumat nepřátelský bunkr, tak to znamená, že jsou všichni nepřátelé již mrtví a vy můžete v klidu jít za svými. - Jste v podzemí a máte za úkol najít 4 tajné dokumenty. Dejte se do tunelu vlevo. Přestřihněte past a na křižovatce pokračujte rovně. V místnosti na konci seberte 1. tajný dokument. Vraťte se zpět do první místnosti a nyní se dejte tunelem, který je hned vlevo. Přijdete na křižovatku ve tvaru T. Vpravo je nebezpečný voják s pistolí. Tudy se také vydejte a na konci v místnosti seberte na stole 2. tajný dokument. Vraťte se stejnou cestou zpět do první místnosti. Dalším tunelem vlevo jděte rovně a dávejte pozor na past ve tmě. Brzy přijdete do místnosti, která se zdá být slepou. Avšak na její opačné straně se dá odklopit dřevěný kryt. Vlezte tudy do další chodby a pokračujte na rozcestí, odtud vpravo a brzy dorazíte do kuchyně. V kuchyni odbočte vpravo a na konci seberte na stole balíček s dokumenty. Dávejte pozor na vojáka, který vyskočí zpoza lůžka. Vraťte se zpět do první místnosti (v kuchyni vlevo, na rozcestí vlevo, projít místností do protější chodby). Z první místnosti se dejte do poslední chodby vlevo. Na jejím konci seberte poslední dokumenty a vraťte se do první místnosti. Zde se setkáte s vašimi. Po krátkém rozhovoru na vás zaútočí další nepřátelé, takže buďte pohotoví. Výbuch zničil žebřík, takže vlezte do tunelu vlevo od venkovního otvoru. V chodbě v dálce před sebou uvidíte další žebřík. Dávejte však pozor na vojáka ve výklenku vlevo. - Nyní je třeba vyčistit přistávací plochu vrtulníku. Po straně vlevo jsou dvě kulometné střílny. Obě obsluhy zastřelte a zalehněte za pravý kulomet (u levého vybíhají nepřátelé z džungle, takže tam se zdržovat by byla sebevražda). Nepřátelé se hrnou zdánlivě v nekonečném množství, ale je to opravdu jen zdání. Po nějakém čase zlikvidujete první vlnu nepřátel, přiletí vrtulník a vyhrne se druhá vlna nepřátel. Někdy se stává, že se druhá vlna nepřátel nevyhrne, protože vám vpravo vzadu zůstal voják z první vlny. Jakmile ho zastřelíte, vše bude už probíhat normálně.

Orlí letka

V této misi budete mít k dispozici i odstřelovačku. Munici nikde neseberete, takže si ji šetřete. Jste ve vrtulníku. Vašeho kámoše za kulometem brzy oddělají, takže musíte na jeho místo. Napřed zničte věž u vesnice a poté musíte vyčistit nádvoří vesnice. Zanedlouho váš vrtulník zasáhnou, takže havarujete. - Kolem havarovaného vrtulníku je několik lékárniček. Střílejte kolem sebe všechno co se hne, dokud nepřistane druhý vrtulník. Poté obdržíte rozkaz pokračovat směrem k plantáži. Dejte se směrem do džungle a přenesete se do další části hry. - Jděte uličkou v džungli. Až vás přepadnou, kryjte se za stromy. U domku vzadu je dost vysoká koncentrace nepřátel, tak používejte granáty. Za ohrádkou vpravo je lékárnička. V domku umístěte na stěnu výbušninu (pozor na dveře vlevo) a poté se trochu vraťte, abyste unikli z dosahu výbuchu. Vraťte se zpět na místo výbuchu. Další výbušninu umístěte na munici. Poté pokračujte dál. Hra se uloží. Přijdete k několika dalším chatrčím. V zadní chatrči jsou 2 lékárničky a munice do M60. Je zde také stacionární kulomet, který můžete rovněž využít k eliminaci nepřátel. Následně umístěte výbušninu na další skladiště munice. Poté se trochu vraťte a pokračujte do džungle vlevo. Tady je trochu nepříjemné, že se hra neuloží. Na dalším prostranství zaběhněte do chatrče vlevo a schovejte se za dveře vlevo. Za chatrčí vlevo vybíhají z džungle vojáci. Až všechny pobijete, pokračujte dál a přenesete se do další části a hra se uloží. - Pobijte nepřátele pod sebou. Jeden má bazuku a je tedy obzvlášť nebezpečný. Poté běžte dál a držte se vpravo. Schovejte se za strom vpravo. Pokud máte ještě munici do odstřelovačky, použijte nyní odstřelovačku na likvidaci osazenstva kulometného hnízda. Poté sem vběhněte a umístěte výbušninu na dělo. Následně se začnou ze všech stran valit nepřátelé. Schovejte se za strom vpravo, abyste byli z jedné strany kryti. Za vámi v trávě je lékárnička. Až přijede nepřátelský náklaďák, přeběhněte za balvan vpravo a přikrčte se. Je tu další lékárnička. Až vaše letecká podpora zničí náklaďák, přeběhněte za jeho vrak a poté do zřícenin kostela, kde jsou sestřelení piloti. Je zde několik lékárniček a vzadu jsou náboje do M60. Nyní se musíte v kostele nějakou dobu udržet a přežít. Nepřátelé se na vás budou valit ze všech stran. Nejlepší je se skrčit a nevystrkovat nos. Za nějakou dobu přiletí vaši a vypálí džungli okolo.


KHE SANH

Kontakt

Jděte za svým bratrem a setkejte se s ním. Poté se společně vydejte dolů a přenesete se do další části. - Hra se uložila. Postupujte směrem dolů. Před vámi je údolí a dole teče řeka. Až se ozvou výstřely utíkejte vlevo podél řeky. Na konci zahněte vpravo. Na zemi seberte odstřelovačku a přistupte ke zraněnému vojákovi NVA. Hra se uloží. Postupujte džunglí stále vpřed, až se na konci opět přenesete o něco dál. - Hra se uložila. V této části jen postupujte vpřed, dokud nedorazíte na konec. Dávejte pozor na nebezpečné vojáky s bazukami. - Hra se uložila. Přeběhněte k prvnímu balvanu. Od něj běžte k dalšímu balvanu vpředu, kde je lékárnička. Hoďte dýmovnici a rychle se běžte schovat za zadní balvan. Zalehněte a ležte, dokud nepřijde letecký útok. Poté postupujte spolu s Hodgesem k balvanům vlevo, kde jsou další lékárničky. Zalehněte a čekejte, dokud neobdržíte rozkaz zlikvidovat zbytek jednotek. (Tady se někdy stává, že hra buguje a zpráva, že máte zlikvidovat zbytek jednotek se prostě neobjeví). Obloukem zprava se vydejte k bunkru na kopci. Posádku postřílejte a použijte kulomet v bunkru k likvidaci zbytků nepřátel venku. Až budete vylézat z bunkru, buďte opatrní, protože vás budou 2 vojáci ostřelovat zprava a zleva. Poté se připojte k ostatním. - Hra se uložila. Jděte si promluvit s Dandridgem. Doplňte si munici a zdraví. Po skončení rozhovoru se vydejte do džungle a přenesete se do další části. - Hra se uložila. Tady půjde do tuhého a do konce mise se už hra neuloží. Jděte dolů k řece a pak vlevo. Na balvany v řece umístěte 2 miny a poté se běžte schovat do trávy na břeh. Když si počkáte déle, všichni nepřátelé vám přijdou do míst, kde jsou miny, a vy je budete moci všechny zlikvidovat naráz. Poté začnou zprava z opačného břehu vybíhat vojáci. Schovejte se za balvany vpravo a koste je. Až obdržíte rozkaz vydat se zpět do kopce, utíkejte rychle zpět, protože ve stejném okamžiku vám další nepřátelští vojáci začnou vpadávat do zad, a držte se co nejvíce vpravo. Kryjte se za stromy a střílejte vojáky, kteří leží na opačné straně v rákosí a střílí po vás z kulometu. Jděte vpravo do svahu a likvidujte shora přibíhající nepřátele. Nebezpeční jsou ti, kteří po vás pálí zprava z trávy, protože nejsou vidět. Až přestanou vybíhat, vyražte vpřed a postupujte nahoru. Nahoře by měli být schovaní v trávě ještě 2 nepřátelští vojáci.

Noční boj

Zalezte do díry a střílejte nepřátele, kteří se hrnou ze všech stran. Hlídejte si hodně levou stranu, protože zde se vám mohou nepříjemně přiblížit. Když budete potřebovat přebít zbraň, vždy zalehněte. Až obdržíte rozkaz stáhnout se k velitelskému postu, vyběhněte z díry a dejte se vpravo nahoru. - Hra se uložila. Jste v bažinách. Postupujte vpřed a držte se co nejvíc vlevo. Až uvidíte zastřešenou díru, zastřelte vojáka v ní a poté se zde ukryjte. Postřílejte zbytek nepřátel a pokračujte v cestě. Hra se uloží. Postupujte vpřed; držte se vlevo. Zajímavostí je, že skupinky bambusů jsou neprůstřelné, takže se za ně můžete schovat. - Hra se uložila. Dorazili jste do tábora. Zalezte do díry, vpravo seberte granátomet a střílejte po neustále přibíhajících nepřátelích. Po nějaké době, až všechny postřílíte, vylezte ven a nastupte do vozíku. - Hra se uložila. Jedete ve vozíku, který však po chvíli havaruje. Vpravo seberte munici do Kalašnikova a pokračujte vpřed. Tady prostě likvidujte všechno co sehne a nakonec se vydejte na kopec. - Hra se uložila. Postřílejte všechny na cestě vpravo. Vběhněte do příkopu a granátometem sestřelte střeleckou věž nahoře. Poté se vydejte po svahu vpravo nahoru a zlikvidujte obsluhu kulometu. Zde je lékárnička, další je o něco níž na místě zničeného bunkru a též nějaká munice. Jděte k Hodgesovi a držte se ho. Tady se může stát, že pokud se od vás Hodges vzdálí nebo vy od něho, tak se vám hra ukončí. Pližte se k vrcholu, k bunkru, a kryjte Hodgese, který útočí na bunkr bazukou. Můžete mu též pomoci granátometem. Hlavně ale likvidujte shora přibíhající vojáky, kteří jsou nebezpeční. Je zde též možnost přiblížit se k bunkru zprava a umístit na zem výbušninu, ale to je sebevražda.


ÚTOK PŘES SVÁTKY TET

Obrana základny MACV

Až výbuch zabije všechny v místnosti, vyjděte ven. - Hra se uložila. Jste venku a jděte na severní stranu základny. Prohledávejte mrtvoly vašich i nepřátelských vojáků, abyste získali zbraně a munici. U rozcestníků zahněte vpravo. Na konci vlevo seberte granátomet a střílejte po nepřátelích útočících z ulice. Následně se dejte vpravo do bunkru. Počkejte až výbuch vyrazí dveře a vyjděte ven. - Hra se uložila. Vběhněte ke kulometu a koste nepřátele na ulici. Poté vyběhněte a dejte se vpravo a poté stále rovně. Vyběhněte po schodech nahoru a kulometem opět střílejte vojáky na ulici. Hra se uloží. Po chvíli obdržíte rozkaz vzít munici do australského bunkru. Seběhněte po schodech dolů a dejte se vpravo. Průjezdem vtrhne náklaďák a napadne vás skupinka nepřátel. Pokračujte k Australanům. Vlezte do bunkru a zalehněte. Obdržíte další rozkaz jít do holandského bunkru. Zde vystřílejte všechny nepřátele na ulici a poté vyjděte zpět a postřílejte nepřátele, kteří vtrhli dovnitř zleva. Následně musíte zlikvidovat obsluhy raket na protější budově. Můžete tam opakovaně střílet granátometem, ale jde je i odstřelit normální zbraní, když vylezete na věž vlevo.

Od domu k domu

Jste na ulici. Držte se za tankem a dávejte pozor na vojáky na balkonech. Musíte zlikvidovat několik velice nebezpečných raketometčíků. Držte se vpravo a kryjte se za vraky aut. Nechoďte na konec ulice, dokud ji nevyčistíte, protože tam kdosi střílí z kulometu. Poté jděte za tankem, který projede bránou k paláci. Kryjte se za tankem a čekejte až tank vystřelí proti vchodu a poté k tomuto vchodu jděte. - Hra se uložila. Jste uvnitř budovy. Vystřílejte velkou místnost a poté jděte vpravo do chodby. Zlikvidujte vojáky na konci a poté vyčistěte místnost vpravo. Hra se uloží. V další chodbě vhoďte granát do otvoru do místnosti, kde je spousta nepřátel. Poté se tam zprava dostaňte. Do místnosti vtrhnou další nepřátelé. Dejte se chodbou, kterou sem vtrhli, a posléze vlevo zlikvidujte obsluhu střílny. Přes další místnost vlevo vyjděte ven. - Hra se uložila. Jste opět na ulici a musíte se dostat do kostela. Na křižovatce dávejte pozor na vojáka na rohovém balkóně. Zahněte vpravo a držte se vpravo. Schovávejte se ve výklencích a postupně čistěte ulici. Nahoře na balkóně nad vámi je další voják. Přeběhněte za trosky na pravé straně ulice a vystřelte pár ran granátometem do okna kostela, kde je raketometčík. Počkejte si až přijede tank a raketometčíka zlikviduje. Poté rychle přeběhněte za plot kostela a skrčte se. Postřílejte vojáky v zahradě. Poté vtrhněte do kostela, kde budete čelit tuhému nepřátelskému odporu. Projděte na druhou stranu a najdete masový hrob.

Dobytí citadely

Vystoupíte z obrněnce a pokračujte za ostatními. Vlevo nad vámi je rovněž jeden voják. Vlevo vzadu zlikvidujte vojáka s bazukou a obsluhu kulometu. U autobusu seberte brokovou munici do granátometu. Pokračujte dál a držte se vlevo. Vpravo projděte úzkým průchodem. Hra se uloží. Pozor vpravo nahoře na vojáka s kulometem. Vpravo jsou náboje do odstřelovačky a vzadu lékárnička. Pokračujte skrz další dům. Vlevo jsou 3 nebezpeční vojáci. Vyjděte z domu a u jednoho z padlých vojáků seberte odstřelovačku PU. Pokračujte dál. Můžete projít troskami. Voják, který na vás střílí z trosek domu vlevo, má u sebe lékárničku. - Hra se uložila. Pozor, před vámi je spousta vojáků. Dva jsou v dálce nahoře v oknech; vpravo nad vámi je další. Vejděte do továrny. Vpravo ze schodů útočí další nepřátelé. Vyjděte po schodech nahoru. Rovně za kulometem je odstřelovačka. Vlevo na konci je lékárna a tříštivé granáty. Stacionárním kulometem vyčistěte venkovní prostranství. Jděte dolů a počkejte až kapitán Van Boon umístí nálož. Poté znovu vyčistěte venkovní prostranství a vylezte po šikmém trámu vlevo vzadu. Slezte na druhé straně a dejte se vpravo. Na konci za rohem vlevo je nějaká munice a lékárnička. Dejte se vpravo směrem k autu. Odtud projděte až k prostranství, kde je na stěně billboard, a přenesete se do další části. - Hra se uložila. Jděte rovně a odstřelovačkou likvidujte vojáky ve vzdálených oknech. Přeběhněte k poničené zdi a počkejte si, až tank vlevo udělá do zdi díru. Postřílejte vojáky za zdí a nyní musíte najít způsob, jak zničit nebezpečnou střílnu v dalším vzdáleném okně. Nejlepší je použít granátomet. Zaběhněte do domu vlevo a vyčistěte ho. Nahoře najdete nějakou munici do granátometu a lékárničky. Seběhněte zpět dolů a vyjděte ven. Pokud už je střílna zničená, projede váš tank dál vpravo. Zde bude váš tank zničen, takže zaběhněte vlevo do budovy. Hra se uloží. Nyní nastává dost obtížná situace: Venku musíte zlikvidovat tank, ale granátometem to nejde. Postřílejte venku všechno co se hne, a až se vám zobrazí úkol, že máte zlikvidovat tank a raketometčíky, zaběhněte zpět do domu, ze kterého jste právě vyšli a jděte k zadnímu oknu. V oknech protější budovy postřílejte vojáky. Vyjděte ven a běžte za stěnu vlevo od tanku. Nyní musíte kolem tanku proběhnout tak, aby vás nezasáhl plamenometem. Vždy když tank popojede dopředu a bude mít dělo otočené jiným směrem než vaším, vystartujte a rychle běžte ke dveřím budovy naproti. Nevstupujte hned dovnitř, protože tam jsou za barikádou 2 nebezpeční vojáci. Přeběhněte za stěnu vlevo od dveří a rychle zastřelte 2 vojáky, kteří přibíhají zleva. Zároveň budete takto kryti před vojáky uvnitř budovy. Poté zastřelte oba vojáky uvnitř a oběhněte přízemím na druhou stranu k mrtvolám těchto vojáků. Obě těla prohledejte, a to i kdybyste v tuto chvíli neměli důvod doplňovat zdraví, protože z obou mrtvol vypadnou lékárničky, pro které se můžete v případě problémů vrátit. Jděte po schodech nahoru. Dávejte pozor vpravo nad schody. Za nábytkem je skrčeno několik vojáků. Dostaňte se ke schodišti do dalšího podlaží. Tady se stává nepříjemný bug, který dokáže pořádně naštvat: Střely vojáků z horního podlaží někdy pronikají zdmi a mohou vás odrovnat. Do třetího podlaží rychle jen nakoukněte a hned se stáhněte na schody, protože se nahoře vyhrnou vojáci ze stran. Až je zastřelíte, vyjděte nahoru a dávejte pozor: vlevo za rohem je asi 5 vojáků. Pokud máte ještě nějaké granáty, házejte je zpoza rohu do prostoru za levým rohem. Zde také potom najdete bazuku a munici do ní. Z okna zlikvidujte tank venku. Poté seběhněte úplně dolů a umístěte výbušninu na zeď. Vyjděte ven a přenesete se do další části. - Hra se uložila. Projděte domem a poté pokračujte až k místu, kde čelí vaše jednotky útokům nepřátel. Hra se uloží. Rychle přeběhněte dozadu k bednám. Je tu plno munice a lékáren. Jděte k pravému kulometu. Počkejte až váš voják za kulometem zemře a poté pomocí tohoto kulometu koste nepřátele přibíhající zprava. Pozor na vojáka ve středu, na vrcholu budovy. Toho tímto kulometem nezasáhnete. Když budete zraněni, běžte si dozadu doplnit zdraví. Až zprava přestanou vybíhat nepřátelé, přesuňte se k levému kulometu a likvidujte nepřátele v protějších oknech. Po nějaké době vyjede na vás nepřátelský tank. Několikrát do něj střelte bazukou a přesunete se opět dál.

Jste před císařským palácem. Likvidujte obsluhy střílny. Až takto zabijete asi 5 vojáků, postřílejte zbytek okolo a poté se dejte schody vzhůru. Pokračujte po hořejší terase. Hra se uloží. Až přijdete nad nádvoří, budou vás ohrožovat vojáci s bazukami. Přeběhněte až na druhou stranu a sestupujte po schodech dolů. Průchod ve středu nádvoří je zablokovaný, takže se dejte pravou stranou. Pokračujte kolem květináčů. Dávejte pozor, pokud stojíte, tak vojáci vás za květinami vidí a mohou vás zasáhnout. Jděte ke vchodu a schovejte se vpravo za roh. Postřílejte vše před i za bránou. Na vnitřním nádvoří umístěte výbušninu na sklad zbraní vlevo vzadu. Další výbušninu umístěte na zatarasený vchod a přenesete se do další části. - Hra se uložila. Počkejte si až se zahalí vchod dýmem. Až dostanete pokyn pokračovat, vběhněte do průchodu a rychle se skrčte za květináč vlevo. Nyní je třeba zničit tank. Obejděte nádvoří zprava a přibližte se k tanku. Držte se vlevo za nádobami, aby vás nezasáhli vojáci ze schodů. Hoďte na tank dýmovnici a stáhněte se. Až ho nálet zničí, vydejte se po schodech vlevo a probijte se na pravou stranu prostranství. U kulometu vpravo jsou 3 lékárničky. Vyjděte po schodech výš a dobijte vrchol paláce. Až všechny uvnitř postřílíte, vyjděte ven za ostatními.

Zpět na Khe Sanh

Jděte vpřed a hledejte vlevo místo, kudy by se dalo vlézt do zákopů. Jděte za Hossem. - Hra se uložila. Následujte Hosse až do bunkru. Na jednom z lehátek je lékárnička. Poté se vydejte vpravo do dalšího bunkru. Ten vybuchne. Protáhněte se vpravo kolem trosek a nadále se držte vpravo. Až dojdete ke skupince tří vojáků, obdržíte rozkaz zlikvidovat nepřátelské ženisty. Vběhněte do bunkru a pomocí kulometu zneškodněte ženisty. Vlevo u stěny je lékárnička. Poté vyběhněte ven a následujte ostatní pravým zákopem. - Hra se uložila. Následujte Maynarda přes základnu. Na konci útočí nepřátelé z obsazeného kulometného hnízda. Vběhněte do dalších zákopů. Přijdete na křižovatku tvaru T. Tady na vás budou nepřátelé útočit zprava i zleva. Vyběhněte ze zákopů a přes další část základny se dostaňte do dalšího zákopu. - Hra se uložila. Postupujte vpřed džunglí. Vlevo u auta jsou nějaké náboje. Hra se uloží. Postupujte pomalu; nespěchejte. Díky šeru jsou z obou stran přibíhající nepřátelé špatně viditelní. - Hra se uložila. Postupujte jedinou možnou cestou vpřed. Pod kopcem u základny se vám hra naposledy uloží. Nyní budete muset zvládnout závěrečnou etapu hry na jeden zátah. Schovejte se pod kopcem za skupinku bambusů a střílejte nepřátele nahoře. Vyčkejte dokud nevyběhnou všichni a nesnažte se za každou cenu rychle postupovat. Prostřílejte se nahoru a vběhněte do zákopů. V první slepé odbočce vlevo je lékárnička a náboje. Vylezte ze zákopu a za kládou seberte náboje. Vedle střílny jsou lékárničky. Vběhněte do střílny a pomozte vojákům odrazit nepřátele útočící zprava. Vždy když chcete přebít, zalehněte. Po chvíli nepřátelé začnou útočit z opačné strany. Tady někdy dochází k bugu. Stává se, že poslední voják nevyběhne z džungle a tím pádem se vám nezobrazí další úkol a vy se nehnete z místa. Někdy pomůže prohledávání džungle pomocí zaměřovacího módu, a pokud zaměřovač zčervená, máte vyhráno. Následně začnou nepřátelé útočit z přední strany. Kulometem je koste. Po chvíli vám kulomet zničí. Vystřílejte zbytek nepřátel a vyběhněte ven ze střílny k vojákovi, který je vedle střílny. Poté se vám zobrazí další úkol. Jamie byl zraněn a vy ho musíte nést. Postupujte opatrně vpřed a střílejte nepřátele vybíhající ze stran. Za nějaký čas dorazíte na konec a spustí se velice pěkná závěrečná animace.
Diskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
86 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |