HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19128
5449
5063
1423
1599
6993
5177
10772
1687

Online 4514 uživatelů

Návody > Midnight Nowhere


Zobrazení:4437
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

V městě zvaném Černé jezero kdesi v jižním Rusku řádí vrah zvaný Černojezerský kat. Lidé hromadně utíkají z města, počet mrtvých neustále stoupá. Ačkoliv v ulicích je rozmístěno velké množství policistů a členů speciálních jednotek, děsivé vraždy neustávají a mrtví i nadále přibývají. V kůži hlavního hrdiny se probíráte v márnici v pytli na mrtvoly. Nevíte kdo jste, jak se jmenujete ani jak jste se do márnice dostali. Vydáváte se na cestu poznání sebe sama, na cestu dlouhého pátrání po totožnosti nejen své, ale i Černojezerského kata, který je vaším neviditelným nepřítelem od začátku do konce. Vaše cesta bude lemována nesčetnými mrtvolami, které bude nacházet téměř všude, kam vkročíte a jež umíraly bizarní a nepřirozenou smrtí.

Když před pěti lety vyšla ruská adventura Midnight Nowhere, snesla se na ni smršť kritiky. Hra údajně nemá pořádný příběh, prostředí je stereotypní, hra se špatně ovládá, obsahuje pixelhunting atd. Kromě zmíněného pixelhuntingu však toto není až tak docela pravda. Hlavním těžištěm hry je atmosféra, která je temná a děsivá. Ve hře sice nebudete zažívat akční scény ani nebudete potkávat žádná monstra, avšak budete mít jiného děsivého nepřítele – strach. Pohybovat se budete většinou v interiérech, avšak pořád budete mít na paměti, že tam kdesi venku řádí masový vrah, který je pro vás trvalou hrozbou a který vám jde po krku a který svojí brutalitou a nepolapitelností nabývá rozměrů vpravdě nadpozemských. Toto vytváří atmosféru stísněnosti a bezvýchodnosti. Již tak hutnou atmosféru ještě akcentuje nekonečné množství mrtvol, na které budete během hry neustále narážet. Přičemž tito lidé byli zprovozeni ze světa mnohdy tím nejbrutálnějším způsobem. Nebudete se sice vyloženě bát, ale alespoň trocha mrazivé atmosféry vám určitě zaleze pod kůži. Dalším prvkem, který podtrhuje atmosféru hry, jsou všude možně umístěné letáky, plakáty, písemnosti, které doslova překypují cynismem a absurditou. Nabuzují tak dojem pokřiveného světa, kde dobro nutně nemusí vítězit nad zlem a kde účelová absurdita je silnější než jakýkoliv logický argument. Sám hlavní hrdina je zvrhlý cynik, který pro peprnou hlášku nechodí daleko. Když budete ve hře pečlivě zkoumat všechna aktivní místa, uslyšíte nespočet komentářů hlavního hrdiny. Při některých se zasmějete, při jiných si možná řeknete: „Není tohle už příliš?“ Další zajímavostí je, že až téměř do poloviny hry nepotkáte živého člověka. V okamžiku, kdy se octnete ve vězení a kdy jsou všichni vaši spoluvězni, bachaři a policisté povražděni neznámo kým, nabírá hra nový dech a vy se kromě brodění se dalšími mrtvolami a krví konečně začínáte dozvídat konkrétnější informace týkající se událostí kolem vás, aby ke konci děj nabral prudké obrátky a vyústil v překvapivý závěr. – Tomu, kdo má rád mrazivé horory či temné thrillery mohu Midnight Nowhere jedině doporučit. Pro toho, kdo byste si chtěl Midnight Nowhere zkusit zahrát, hra je i s odstupem pěti let (červenec 2009) stále k dostání v české verzi v internetových obchodech a přijde vás na pár korun.
  • Až se vám při prvním spuštění hry ukáže logo Buka Entertainment, nemačkejte žádné tlačítko, protože zakrátko se spustí úvodní video. Pokud stisknete tlačítko pro přeskočení, octnete se rovnou v menu hry a o toto úvodní video se připravíte.
  • Hra má trochu netradiční ovládání, přičemž máte k různým akcím přiřazené různé ikony, které jsou zobrazené v levém horním rohu. Ikonu vyberete buď kliknutím myši, nebo otáčením kolečka myši.
  • Pokud vám nějaká akce nejde provést, zkontrolujte si, zda máte označenou správnou ikonu pro provedení vámi požadované akce.
  • Pokud chcete v inventáři kombinovat předměty, učiňte to následujícím způsobem: otevřte inventář pravým tlačítkem myši a klikněte na předmět, který potřebujete použít na další předmět. Předmět, na který jste klikli, se vám ukáže v pravém horním rohu obrazovky. Poté označte ikonu pro použití v levém horním rohu a následně klikněte v inventáři na druhý předmět. Oba předměty se vám tak zkombinují či použijí jeden na druhý.
  • V této hře budete získávat a používat velké množství číselných kódů a hesel. Každé takové heslo či kód si raději někam pište na papír, protože není lehké si jich takové množství pamatovat.
  • Návod je psán pro českou verzi. Pokud nemáte českou verzi hry, mohou pro vás být názvy klíčových věcí (hesel) zavádějící.
  • Veškeré předměty, které je nutné sebrat, jsou v textu návodu označeny tučně.


Márnice

V animaci vylezete z pytle na mrtvoly. Povšimněte si štítku vedle. Je na něm číslo 270871. Jděte vpravo a přijdete k vitrínám. Můžete je všechny postupně prohlédnout a přečíst si nějaké písemnosti. V pravé vitríně si povšimněte fotografie neznámé ženy. Otočte ji a uvidíte další číselný kód – 654321. Jděte od vitríny vpravo a podívejte se na stůl. Nejprve si přečtěte 2 listiny, které se tu povalují a poté seberte mikroskop. Následně popojděte ještě o trochu vpravo a octnete se před skleněnou vitrínou, ve které je sekyra. Pravým tlačítkem myši otevřte inventář a označte v levém horním rohu obrazovky ikonu pro použití. Poté znovu stiskněte pravé tlačítko myši, přičemž vybraný předmět – mikroskop – se vám objeví v pravém horním rohu. Nyní klikněte na vitrínu, kterou mikroskopem takto rozbijete, a sekyra je vaše. Následně ještě prozkoumejte spodní část skříňky, kde jsou napadané střepy z krytu skříňky a seberte velký střep. Od skříňky jděte vpravo k pytlům na mrtvoly. Pokud prozkoumáte první pytel s mrtvolou, nic důležitého sice nenajdete, avšak povšimněte si štítku vlevo, na kterém je číslo 906090. Přejděte k prostřednímu pytli a prozkoumejte ho. Vlevo si povšimněte dalšího štítku s číslem 100001. Klikněte na ruku mrtvoly a zjistíte, že je na ní vytetované slovo „Ariel“. Nakonec prozkoumejte pytel, který je k vám nejblíže, a zjistíte, že obsahuje mrtvolu jakéhosi údržbáře. Klikněte na ruku, která tak změní polohu a vy si ji budete moci lépe prohlédnout. Poté na ruku použijte sekyrku z inventáře a usekněte mrtvole ukazováček. Následně jděte od mrtvol doprava a pak doleva dozadu ke dveřím, ze kterých se kouří. Vlevo vedle dveří si povšimněte visícího drátu. Použijte na drát sekyrku a drát tak useknete. Jděte od dveří vpravo a pak rovně a octnete se u dveří, vedle kterých je vpravo na stěně červené tlačítko. Stisknutím tlačítka zjistíte, že ovládání dveří je mimo provoz. Nyní tedy budete muset ovládání opravit, abyste se z této místnosti konečně dostali. Povšimněte si elektrické skříňky vpravo od dveří, ze které se kouří. Rukami kryt skříňky neodstraníte, takže použijte opět sekyrku. Až skříňku otevřete, klikněte na levou prostřední partii skříňky a zjistíte, že pojistka je vyhořelá. Automaticky ji odstraníte. Nyní sem musíte umístit drát, který máte v inventáři. Na drát však nejprve v inventáři použijte střep. Tím drát zbavíte izolace a takto upravený drát vložte do elektrické skříňky na místo, kde byla původně pojistka. V tom okamžiku se vám vlevo nad dveřním tlačítkem rozsvítí nápis CLOSED. Tlačítko stiskněte a projděte do vedlejší místnosti. Vlevo u dveří si můžete přečíst zprávu od doktora Katzmana. Jděte dál a na stěně si můžete přečíst oranžový plakát. Jděte doleva dozadu a octnete se u dveří výtahu. Stiskněte tlačítko a vstupte dovnitř. V kabině stiskněte horní tlačítko a vyjedete do 3. patra.


Třetí patro

Vyjděte ven z výtahu a jděte vpravo. Octnete se v dlouhé chodbě, kde si můžete přečíst řadu barevných plakátů. Jděte ještě 2x rovně a poté na dveřní panel druhých dveří vlevo použijte ukazováček z inventáře. V malé místnosti nejprve prozkoumejte škvíru v podlaze a seberte malý klíček. Poté prozkoumejte polici s knihami vlevo. Můžete nahlédnout do každé knihy a něco zajímavého si přečíst. V každém případě si však důkladně prohlédněte druhou knihu zleva – 1. díl Encyklopedie mozolů –, kde je červená magnetická karta. Seberte ji a přesuňte se ke stolu. Prozkoumejte stínítko lampy a seberte klíč s visačkou. Poté si přibližte stůl a prozkoumejte zásuvku. Rukami ji neotevřete, takže opět použijte sekyrku. Uvnitř si přečtěte dokument pojednávající o doktorech poflakujících se v odpočinkové místnosti. Povšimněte si, že pod dokumentem je cosi zastrčené. Je to modrá magnetická karta, kterou rovněž seberte. V místnosti, ve které se nacházíte jsou další kódované dveře, ale sem se zatím nedostanete. Vyjděte zpět na chodbu, jděte chodbou o jednu pozici zpět a červenou magnetickou kartu použijte na ovládání dveří s pruhem vpravo. Zajděte do místnosti a prohlédněte si bílý monitor. Zadejte na něj heslo „Ariel“. Následně můžete kliknout na Archív dokumentů a najdete tu řadu herních legend z první poloviny devadesátých let 20. století. Žádnou z her pochopitelně nespustíte. Vraťte se zpět do hlavní nabídky a klikněte na heslo Aktuální hesla a poté na Šatna. Zjistíte nový číselný kód – 928374. Vyjděte zpět na chodbu a jděte o jednu obrazovku dopředu. Zajděte opět do druhých dveří vlevo a nově zjištěné heslo zadejte na klávesnici u dveří na druhé straně místnosti. Vstupte do místnosti a rozhlédněte se. Nejprve odhrňte rohožku na podlaze a seberte zvláštní klíč. Klíč použijte na pravé červené světlo u klávesnice na stole. Světlo změní barvu na zelenou. Poté si přibližte stůl vlevo a klikněte na hrneček. Objevíte druhý zvláštní klíč. Použijte ho na druhé červeně svítící světlo na stole. Až i toto druhé světlo zezelená, klikněte na klávesnici počítače a na obrazovce klikněte na slovo Márnice a následně na jméno Belov. Do řádku napište číslo, které jste měli na visačce pytle v márnici, tedy 270871. Poté ještě klikněte na slovo Soubor a zjistíte nějaké informace. Odstupte od počítače a všimněte si, že za stolem vzadu se otevřela jakási tajná schránka. Přibližte si stůl a přečtěte si všechny výstřižky na stole. Vlevo je tužka, kterou seberte a najeďte si do inventáře. Označte si ikonu pro používání předmětů a v inventáři klikněte na tužku. Zjistíte, že v tužce byl umně ukryt svazek klíčů. Poté seberte na stole modrý digitální záznamník a zároveň se vám v levém horním rohu obrazovky objeví nová ikona – pro záznamník. Vždy, když v záznamníku přibyde nová poznámka, ikona v levém horním rohu zezelená. Podívejte se do záznamníku. Naleznete zde další klíčová hesla, a to 17653007, a když otočíte o stránku, tak ještě Eldorado. Tato hesla však budete potřebovat až ke konci hry. Vyjděte z místnosti do malé místnosti a odtud na chodbu. Pokračujte do chodby přímo naproti dveřím, ze kterých jste právě vyšli. Jděte kolem recepce a zajděte do dveří vpravo. V místnosti si můžete vlevo na stěně prohlédnout sérii ujetých fotografií. Pak přejděte kolem laptopu za stůl a přečtěte si papír na stole. Klikněte na mrtvolu a ta padne hlavou na stůl. Klikněte na ní znovu a seberete jí navštívenku. Na ní je pro vás důležité číslo faxu 94511, které budete později potřebovat. Obejděte stůl kolem dokola a za židlí vlevo klikněte na stolek, na kterém je telefon s faxem. Stiskněte tlačítko Auto a poté stiskněte šipky vpravo pod modrým displejem, čímž si přehrajete zprávu ze záznamníku. Vraťte se k místu s fotografiemi na stěně a vyjděte dveřmi ven (dveře jsou špatně vidět; jsou za fotografiemi vlevo vzadu) a projděte až na chodbu. Jděte chodbou o dvě obrazovky zpět a použijte z inventáře malý klíč na dveře vpravo. Vejděte do místnosti a podívejte se nejprve na plakát vedle dveří a poté na požární instrukce nad trezorem. Jděte dál do místnosti, nastavte si ikonu v levém horním rohu na použití a klikněte pod pravou obrazovku. Z mechaniky získáte videokazetu. Vyjděte zpět na chodbu a otevřte si inventář. Zjistíte, že z klíčů vám zbyl už jen ten s visačkou. Odemkněte s ním druhé dveře vlevo. Vejděte do dílny a nejprve si prohlédněte obrázek na dveřích. Poté jděte ke skříni vpravo a klikněte na bundu v její dolní části (jakoby u rukávu). V kapse bundy je svítilna. Jděte vpravo a přistupte k pracovnímu stolu. Přibližte si ho a seberte šroubovák; jiné předměty sebrat nejdou. Oddalte si pohled a všimněte si, že pracovní stůl je v dolní části zakryt jakýmsi hadrem. Hadr shoďte a objevíte trezor. Trezor odemkněte svazkem klíčů, který máte v inventáři. Podívejte se do trezoru a povšimněte si vlevo od lahví Stalinových slz malého papírku. Je to papírek s kódem MŽČZČ, který seberte. Jděte od pracovního stolu vpravo a přečtěte si vzkaz, který je přichycený magnetem na železné skříni. Tento magnet seberte – za chvíli se vám bude hodit. Vyjděte ven na chodbu a jděte o dvě obrazovky dopředu. Na ovládání prvních dveří vlevo použijte z inventáře modrou magnetickou kartu. Vejděte dovnitř a zjistíte, že jste se octli v odpočinkové místnosti a šatně v jednom. Na stolku si můžete prohlédnout několik prudce inteligentních časopisů. Pak se podívejte se na „půvabnou přítelkyni“ vedle dveří a poté na ni použijte magnet. Získáte tak další klíč. Získaným klíčem hned odemkněte zaměstnaneckou skříňku vlevo s nápisem Kolya. Otevřte box uvnitř a seberte elektrický jistič. Poté prohledejte křeslo vedle a najdete dálkový ovladač. Jděte dál do místnosti a povšimněte si videa vlevo v polici. Do další police můžete nahlédnout a podívat se na obaly několika filmů. Ještě si všimněte digitálního budíku na stolku a použijte na něj šroubovák a získáte baterii. Poté přistupte k televizní obrazovce a použijte na ni dálkový ovladač. Následně vložte kazetu do videa a sledujte záznam, ve které uvidíte sestřičku, jak zadává kód u dveří. Záběr se přiblíží a vy budete moci odhalit kód – je to 260731. Následně uvidíte, jak k dveřnímu panelu přistupuje neznámý muž a cosi tam kutí. Je jasné, že se snaží ovládání dveří poškodit. Po skončení videa vyjděte ven na chodbu a jděte až dopředu ke dveřím na jejím konci (to jsou ty dveře, které jste viděli v záznamu). Na kryt použijte šroubovák a dovnitř vložte elektrický jistič. Poté na klávesnici zadejte kód 260731 a projděte dveřmi na schodiště, po kterém se dostanete do druhého patra.


Druhé patro

Konečně se vám tedy po dlouhých peripetiích podařilo dostat se o patro níž. Nejprve si prohlédněte mrtvolu mezi dveřmi výtahu. Následně mrtvolu vytáhněte, protože tento výtah budete v budoucnu potřebovat. Jděte o dvě obrazovky dopředu a zajděte do prvních dveří vpravo. Na operačním stole je přikryté tělo. Odkryjte ho a z krku mrtvého muže vyjměte skalpel. Jděte dál do místnosti a uvidíte mrtvou sestřičku. Nejprve klikněte na její krk a získáte tak klíček. Poté klikněte na její pravou ruku a získáte kondom. Vyjděte zpátky na chodbu a zajděte do dveří vpravo na konci. Octnete se na toaletách. Klikněte na vodovodní kohoutek nad umyvadlem a pustíte tak vodu. Použijte kondom na kohoutek a získáte tak kondom naplněný vodou. Vyjděte ven na chodbu a jděte zpět, jak jste přišli. Jděte ke schodišti a vyjděte zpět do třetího patra.

Od dveří jděte o 3 obrazovky jakoby zpět a klikněte na první dveře vlevo. Zjistíte, že jsou z druhé strany přivázány provázkem. Použijte na dveře skalpel a tím přeříznete provázek. Vejděte do místnosti. Octnete se u velkého větráku. Na levé stěně je skříňka, avšak jejím stisknutím nic nezískáte. Jděte jakoby vlevo a ukáže se vám pohled na druhou stranu za větrák. Povšimněte si elektrické skříňky s napůl utrženými dvířky. Hoďte na tuto skříňku kondom, čímž zastavíte větrák. Nyní po větráku normálně přejděte na druhou stranu. Klikněte na mrtvolu a ta se svalí na zem. Klikněte na její ruku a získáte pistoli. Při důkladnějším prohledání mrtvoly najdete ještě identifikační kartu, kterou rovněž seberte. Vraťte se zpět na chodbu, přejděte o 2 obrazovky vpřed a zajděte do prvních dveří vlevo. Klíč, který jste v druhém patře sebrali mrtvé sestřičce, nyní použijte na skříňku s nápisem Lara. Uvnitř najdete vibrátor, na který použijte šroubovák z inventáře. Ukáže se vám baterie, kterou seberte. Nyní máte v inventáři 2 baterie. Obě dvě spojte se svítilnou a získáte funkční svítilnu. Vraťte se na chodbu, jděte až na konec chodby a sejděte zpět do druhého patra.

Ve druhém patře zajděte do dveří, vedle kterých je na stěně nápis Kardiologie. Pokud jste sem zkoušeli zajít dřív, tak jste se kvůli tmě nemohli dostat dál do místnosti. Nyní však máte již funkční svítilnu, takže na ni klikněte v inventáři a následně si posviťte na dveře. Povšimněte si vypínače vedle dveří. Klikněte na něj a tím si rozsvítíte celou místnost. Opakovaně prohledejte bundu na ramínku, dokud neseberete velký klíč. Jděte dál do místnosti a prohledejte ruku mrtvoly a získáte zásobník do pistole. Spojte v inventáři zásobník s pistolí a získáte nabitou pistoli. Vyjděte ven na chodbu a jděte opět do 3. patra.

Jděte o 3 obrazovky zpět a zajděte do dveří vpravo. Velkým klíčem odemkněte trezor a seberte z něj disketu. Vraťte se na chodbu a jděte o 1 obrazovku vpřed a zajděte do dveří vpravo. Podívejte se na pravou dolní část stolu a do škvíry pod popelníkem zastrčte disketu. Poté klikněte na bílou obrazovku a zadejte heslo Ariel. Následně klikněte na řádku Přístup na disketovou jednotku a poté na řádku Fax. Zadejte číslo 94511. Vyjděte z místnosti na chodbu a jděte o 1 obrazovku vpřed. Zajděte do chodby vpravo a kolem recepce pokračujte až do místnosti s mrtvým doktorem. Jděte kolem stolu vpravo až k faxu. Přibližte si papír, který z faxu vyjel. Pro vás je důležité Katzmanovo heslo 9994. Jděte zpět ke dveřím z místnosti (jsou špatně vidět – za stěnou s fotografiemi) a vyjděte úplně ven na chodbu. Vraťte se do druhého patra a jděte vpravo do výtahu, mezi jehož dveřmi původně ležela mrtvola. Přibližte si ovládací panel a použijte vlevo na čidlo kartu, kterou jste našli u mrtvého vědce za větrákem (předpokládám, že to byl onen již mnohokrát zmiňovaný Katzman). Poté zadejte kód 9994 a následně nouzový kód 654321. Poté stiskněte tlačítko s číslem jedna a můžeme pokračovat do 1. patra.


První patro (přízemí)

Jděte o jednu pozici dozadu a u prvních dveří vlevo ustřelte zámek pistolí, kterou máte v inventáři. Uvnitř si všimněte mrtvoly, která má prostřelenou hlavu skrz okno. Klikněte na okenní sklo, které sjede a usekne mrtvole hlavu. Vraťte se zpět do chodby a jděte kolem vitríny a nápisu Podatelna vlevo. Odhrňte koberec a poté 2x klikněte na místo, kde jste koberec odhrnuli. Je zde totiž ventil, jehož otočením zavřete unikající páru v koupelně, kam byste se kvůli unikající páře jinak nedostali. Vraťte se na křižovatku, jděte vpravo a vstupte do koupelny. Prohledejte mrtvole ruku a v digitálním záznamníku se vám objeví nový kód – 2000. Vyjděte z koupelny ven a povšimněte si železné skříně s kódovaným zámkem. Zadejte sem kód 2000, prohledejte oblečení uvnitř a seberete klíč. Jděte zpět na křižovatku, jděte 2x vlevo a octnete se u hlavního vchodu nemocnice. Pomocí klíče odemkněte skříňku ve zdi napravo od dveří, přibližte si ji a zadejte heslo MŽČZČ, a to tak, že v každém řádku stisknete jedno písmeno hesla (t. j. v prvním řádku M, v druhém Ž atd.) Pokud nemáte českou verzi hry, tak předpokládám, že písmena budou jiná. Musí vám tedy svítit barvy v tomto pořadí: modrá, žlutá, červená, zelená, červená. Po zadání správného kódu se hlavní vchod odemkne a vy můžete vyjít ven. Tady budete zatčeni policií (po dlouhé době konečně mluvíte s živým člověkem). Postupně klikejte na všechna témata rozhovoru. Policie vašim argumentům stejně nevěří a vy budete převezeni do vězení.


Vězení

Octli jste se ve vězeňské cele. Zkuste promluvit s dvěma chlápky, kteří mastí karty. Dozvíte se, že tlouštík se jmenuje Kanec a druhý Griňa. Po skončení rozhovoru se jděte trochu porozhlédnout po cele. Je tady celá řada plakátů a nápisů, které si můžete přečíst. Můžete se pokusit jít na záchod nebo použít umyvadlo, avšak Kanec vám pokaždé vynadá s tím, že vše co je v cele je jeho. Přibližte si pohled na postele (kurzor dejte na okno) a postupně klikněte na všechny neobsazené postele. Opět uslyšíte Kancův hlas a hlášku: „Tahle postel je moje.“ Oddalte pohled a zkuste znovu promluvit s Kancem a zeptejte se ho, která postel je vaše. Tady se někdy stává, že i když všechny postele prozkoumáte, Kanec s vámi stále nebude chtít mluvit a pokaždé vás odbyde s tím, že ho rušíte ve hře. Nevím, jestli je toto nějaký bug, avšak pokud se vám toto stane, zkuste znovu klikat na postele tak dlouho, dokud se s vámi Kanec nebude chtít bavit. Pokud ani toto nepomůže, zkuste načíst starší uloženou pozici a dohrát to do tohoto místa znovu. Při rozhovoru s Kancem vždy vyberte téma hovoru, které se vám zobrazí jako nové. Na konci rozhovoru dáte Kancovi pěstí a v tom okamžiku proti vám vystartuje Griňa s nožem. Do konfliktu se vloží do této doby netečný chlápek ležící na pravé horní posteli a Griňu zabrzdí. Dozvíte se, že právě tento člověk je na cele šéf a že se jmenuje Švihák. Nyní tedy budete vést dlouhý rozhovor se Švihákem, na jehož konci vám zadá za úkol hledat karty s hádankami. Opět si přibližte okno s postelemi a prozkoumejte radiátor pod oknem. Jsou tu tři suché chleby a v jednom z nich žiletka. Nyní prozkoumejte Švihákův polštář vpravo nahoře a zjistíte, že je vyspravený režnou nití. Tuto niť si vezměte a následně nadzvedněte matraci u pravé dolní postele. Seberte drát a otevřte inventář. Označte si v levém rohu ikonu pro použití a znovu klikněte na drát, čímž ho upravíte a vytvoříte provizorní háček. Háček spojte s nití a vznikne vám háček s vlascem. Oddalte pohled a prozkoumejte spodní část stolu, za kterým sedí Kanec s Griňou. Z podlahy seberte kartu vlevo dole - je to listové J. Prohlédněte si kartu v inventáři a zjistíte, že text hádanky je rozmazaný. Nyní použijte žiletku na bílý štítek pod stolní deskou a získáte další kartu – kárové eso. Opět si přečtěte hádanku. Nyní jděte k umyvadlu a prozkoumejte ho. Na pravém vodovodním kohoutku je klička, kterou seberte. Povšimněte si vlevo u záchodu dvou uzávěrů na vodovodním potrubí. Použijte kličku z inventáře na oba uzávěry, aby vám přestala do umyvadla téct voda. Kličku můžete nechat na uzávěru, protože ji již nebudete potřebovat. Nyní klikněte na levý vodovodní kohoutek, čímž ho obrátíte. Háček s vlascem použijte na obrácený kohoutek a získáte novou karu, kterou je jetelová 8. Opět si přečtěte hádanku a poté oddalte pohled. Přepněte si na ikonu pro použití a klikněte na splachovadlo záchodu. Tím k němu přistoupíte a přiblížíte si ho. Nejprve klikněte na páčku vlevo, čímž nádržku vyprázdníte. Poté klikněte na uzávěr ve středu nádržky, který tímto odšroubujete. Použijte opět háček s vlascem a získáte tak nových 6 karet. Opět si všechny prohlédněte v inventáři a přečtěte si na nich hádanky. Tady mi docházelo k bugu – karty, které byly umístěny v inventáři v posledních dvou políčkách vpravo nahoře, nešly prozkoumat. Pečlivé prozkoumání všech karet je však klíčové pro další postup. Problém je, že předměty v inventáři nemůžete přesunovat; je tu však jiná možnost, jak se s tímto problémem vypořádat. – Postupně budete Švihákovi odevzdávat karty a odpovídat mu na hádanky. Tudíž jakmile mu odevzdáte 2 karty, znamená to, že ony 2 karty v inventáři, na které jste se nemohli podívat, změnily pozici o 2 vlevo, a vy si je nyní již budete moci prohlédnout. Takže dejte Švihákovi nejprve kárové eso a jako odpověď zvolte: 5. Poté mu dejte osmičku jetelovou a zvolte odpověď: 44. Nakonec mu dejte listové J (to je ta karta s rozmazaným textem) a objeví se vám nové téma rozhovoru: „Naval brýle!“ Projděte rozhovor do konce a pokuste se znovu dát Švihákovi tutéž kartu a objeví se vám věta: „Nepůjčil bys mi brýle?“ Po skončení tohoto rozhovoru vyberte jakoukoliv ze šesti karet, které jste vytáhli ze splachovadla, a dejte ji opět Švihákovi. Pokud jste opravdu důkladně prozkoumali všechny karty, jak jsem vám výše radil, objeví se vám výběr odpovědí, u kterých zvolte slovo BATMAN. Po této odpovědi vám Švihák půjčí brýle. Otevřte si inventář, přičemž zjistíte, že vám oněch 6 posledních karet zmizelo. Nyní vám v inventáři zbývá poslední karta – listové J s rozmazaným textem –, kterou znovu prozkoumejte a nyní již text normálně přečtete. Dejte kartu Švihákovi a zvolte odpověď: BALZAC. Jakmile Švihákovi vrátíte brýle, znovu s ním zkuste promluvit a zvolte první frázi. Bude následovat dlouhý rozhovor se všemi třemi muži. Poté přistupte ke dveřím cely. Nyní máte za úkol vyprovokovat bachaře. Zaklepejte na dveře a promluvte na něj. Klepejte znovu a znovu a vždy zvolte novou frázi, která se vám objeví. Nakonec budete předvedeni do výslechové místnosti. Postupně vyčerpejte všechna témata k rozhovoru, které se vám zobrazí, a nato budete odvedeni na samotku.

Jste tedy zavřeni v malé cele. Tady si raději hru uložte. Někdy se tu stává bug, že postava zajde do zdi a už ji odtamtud nedostanete. Nejprve si prohlédněte nápisy na zdi, kde je návod, jak se dostat ven z cely. Klikněte na odpadkový koš a přemístíte ho tak napravo ke zdi. Znovu na něj klikněte a postavíte se na něj. Zpoza mříže vyjměte předmět – je to rukavice s Luciferovou krví. Slezte dolů a mrtvému bachaři, který leží za mříží, seberte nůžky a obvaz. Nůžky použijte na postel a získáte bavlnu, přičemž nůžky zničíte a v inventáři vám zbyde jen jejich půlka. V inventáři spojte Luciferovu krev s bavlnou a dostanete bavlnu s krví. Jděte znovu do inventáře a ikonu vlevo nahoře si dejte na použití a klikněte na úlomek nůžek. Tím si je upravíte na hák. Hák spojte v inventáři s obvazem a získáte hák s pevným vlascem. Nyní bavlnu s krví použijte na zámek mříže a hák na mrtvolu za mříží. Získáte nový předmět – pistoli. Tu použijte na zámek a cesta ven je volná. Na chodbě prohledávejte lékárničku bachaře tak dlouho, dokud neseberete pilulky Dimedrolu a čpavek. Nyní zajděte z chodby do cely 102 a mrtvému muži seberte z ruky mobilní telefon. Následně zajděte do cely 101, což je cela, ve které jste byli původně vězněni. Zjistíte, že Griňa s Kancem jsou mrtví a Švihák je pryč. Z Griňova krku vytáhněte dýku a poté se můžete vrátit zpět na chodbu. Přistupte k mříži vlevo a vlevo od mříže seberte hasící přístroj. Ten použijte na červené tlačítko za mříží, čímž ovládání mříže zkratujete. Projděte otevřenou mříží.


Policejní stanice

Mezi mřížemi se podívejte vpravo na regál, kde je krabička s vyschlou barvou na snímání otisků prstů. Oddalte pohled a seberte ze štosu prázdných papírů čistý papír. Dalším červeným tlačítkem si otevřte druhou mříž a pokračujte dál. Z kulečníkového stolu seberte kulečníkové tágo. Poté prozkoumejte dveře vlevo, kde je kód 30461. Poté si můžete prohlédnout i okolní plakáty. Z místnosti jděte rovně a v další místnosti prozkoumejte psací stůl. Přečtěte si listiny a poté důkladněji prozkoumejte diář, kde jsou další hesla Floralife a vlevo je číslo 8381. Obě hesla se vám zapíší do elektronického diáře. Když do něj nahlédnete, zjistíte však, že se vám zapsalo jiné číslo – 8181. Toto je však pouze pro vaše zmatení; ve skutečnosti později využijte pouze 8381. Následně jděte vlevo do dveří a projděte až k záchodovým kabinkám. Otevřte dvířka pravé kabinky a mrtvole seberte z pravé kapsy klíček. Vraťte se do místnosti s psacím stolem. Můžete se zajít podívat do místnosti vlevo, kde je počítač, který však využijete až později. Pamatujte si však toto místo. Vraťte se zpět do místnosti s psacím stolem a přečtěte si noviny na stěně. Poté noviny seberte a strčte vlevo pod dveře. Dýkou vyražte ze zámku klíč. Automaticky klíč vytáhnete a odemknete si. Octnete se v místnosti se dvěmi mrtvolami. Vejděte do protějších dveří a v zadní místnosti prohledáním mrtvoly získáte magnetickou kartu. Vraťte se zpět do místnosti s psacím stolem, jděte vpravo a vyjdete zpět u kulečníku. Jděte vpravo a přijdete do místnosti se dvěma psacími stoly. Oba stoly si prohlédněte a dozvíte se opět nějaké informace. Poté použijte magnetickou kartu z inventáře na zámek prvních dveří vlevo. Vejděte dovnitř a octnete se ve výslechové místnosti, kde jste dříve byli u výslechu. Prohledejte trezor vlevo a objevíte karty vězňů. Najdete tu karty všech svých bývalých spoluvězňů a také svoji vlastní. Rovněž je tu karta jistého Makaroviče Golovana, což je tentýž chlápek, kterému jste ve vězení sebrali mobil. Poté prozkoumejte psací stůl. Klikněte na krabičku s barvou a poté si udělejte vlastní otisk prstu na prázdný papír, který jste předtím sebrali ve spojovací chodbě. Vyjděte ven, jděte do místnosti s kulečníkem, jděte rovně a poté vlevo až do místnosti s počítačem. Na skener položte papír s vlastními otisky a poté klikněte na obrazovku počítače. Znovu klikněte na rudou vlajku a poté si šipkami přesuňte dopředu ikonu připomínající krabičku s barvou. Poté klikněte na kulaté tlačítko a tím se papír s vaším otiskem prstu naskenuje. Následně znovu klikněte na kulaté tlačítko. Můžete kliknout na Příchozí zprávy, čímž se vám zobrazí 1 příchozí zpráva. Zavřete ji a klikněte na Odeslat zprávu. Vyberte soubor scan49 a jako adresáta zvolte T. S. Maslovou. Nyní se vraťte do místnosti s kulečníkem a jděte opět do dveří vpravo. Přistupte k mříži vzadu vlevo a do kódového zámku zadejte číslo 8381. Tím se ovládání dveří poškodí. Použijte tudíž tágo z inventáře na tlačítka ve spodní části stolu za mříží. Mříž se otevře a vy vstupte dovnitř k počítači. Na obrazovce nejprve klikněte na vlajku, poté na jméno T. S. Maslová a zadejte heslo FLORALIFE. Klikněte na E-mail a poté na Příjem od OSM. Přečtěte si zprávu a vraťte se do předchozí nabídky. Nyní zvolte Příjem od Red Corner: Soubor scan49 a poté klikněte na Uložit přílohu. Jedná se o vaše otisky prstů, které jste si sem poslali z počítače se skenerem. Vraťte se do předchozí nabídky a nyní klikněte na Internet a poté na „rajčata.“ Podívejte se na soubor Novinky, přičemž se vám udělá nový zápis v záznamníku – VĚCI. Do záznamníku se však nyní nedívejte, jinak vypadnete z počítače. Místo toho klikněte na Zpět. Poté klikněte na Přístup pro agenty a zvolte jméno Karaško. Zadejte registrační číslo 17653007 a osobní heslo VECI. Klikněte na Identifikace otisků prstů a následně na scan49. Spatříte svoji fotografii se jménem Artem Michajlovič Gorin a číslem 17789006. Klikněte 2x na Zpět a zvolte jméno Gorin, zadejte kód 17789006 a osobní heslo ELDORADO. Následně klikněte na Otevřít speciální dveře, poté na Černé jezero a nakonec na Policejní oddělení. Zadejte kód 30461. Tímto jste si zpřístupnili nové dveře (jsou to ty vlevo od kulečníku). Než opustíte počítač, klikněte na Mobilní komunikace a poté na jméno Roy Markovič Golovan. Je to ten chlápek, kterému jste ve vězení sebrali telefon. Zjistíte, že si nadměrně užíval sexu po telefonu a má ho zablokovaný. Klikněte na Aktivovat účastníka, čímž jeho (tedy svůj) telefon odblokujete a budete ho moci později použít. Nyní tedy odejděte od počítače, jděte do místnosti s kulečníkem a vstupte do dveří vlevo.

Na zemi sedí chlápek, který je pouze v bezvědomí. Je to váš starý známý Švihák z vězeňské cely. Máte možnost ho probrat a promluvit s ním, avšak zatím to není nutné. Nechte ho být a pokračujte do další místnosti. Tady jsou za mřížemi 2 mrtvé ženy. Pomocí tága si přitáhněte kabelku a prohledávejte ji tak dlouho, dokud z ní neseberete cigaretu. Pokračujte do dveří vlevo a prohledejte okolí mrtvoly ležící na podlaze. Seberte zapalovač, papír s kódem GRDA25 a také disketu. Podívejte se na ruku mrtvoly a zjistíte, že jeho hodinky byly nastaveny na buzení na 23:08. Jděte do dveří vlevo. Prozkoumáním mrtvoly na podlaze zjistíte, že i jeho hodinky byly nastaveny na 23:08. Vlevo prohledejte skartovací přístroj a získáte další papír s kódem – KAY52. Nyní prohledejte mrtvolu za stolem a získáte baterii do mobilního telefonu, kterou můžete hned vložit do svého telefonu v inventáři. Ještě prozkoumejte hudební věž u stěny s obrazem a získáte CD. Vraťte se do předchozí místnosti a jděte do dveří vpravo. V tom okamžiku uslyšíte vyzvánění telefonu. Projděte turniketem a jděte do telefonní budky. Klikněte na telefon a promluvíte si s jakýmsi plukovníkem Zubovem. Po skončení hovoru začne telefon opět zvonit. Znovu ho zvedněte a znovu promluvte s mužem na druhém konci. Toto se bude opakovat několikrát. Zvedejte telefon a mluvte s mužem tak dlouho dokud telefon nepřestane zvonit. Vraťte se zpět za turniket a jděte do dveří vlevo. Klíč, který máte v inventáři, použijte na druhé dveře vlevo a vstupte do kanceláře. Prohlédněte si plakáty na stěně, též si můžete přiblížit stůl a podívat se na něj. Poté klikněte na květináč a seberete kokain. Nyní se vraťte do modré chodby, kde sedí na zemi Švihák v bezvědomí. Nejprve na něj použijte ampulku čpavku, čímž ho přivedete k vědomí. Po chvíli bude po vás požadovat něco na uklidnění, takže mu dejte prášky z inventáře. Následně mu dejte cigaretu, zapalte mu zapalovačem a nakonec kokain. Než Švihák vydechne naposledy, řekne vám jméno jakéhosi Stupora a jeho telefonní číslo – 24343. Můžete toto číslo hned vytočit na mobilu a promluvit si s ním. Slíbí vám pomoc, avšak musíte nejprve najít jakousi kazetu. Po skončení rozhovoru mu můžete zkusit zavolat znovu a říci, že jste kazetu sehnali, avšak tento trik vám nevyjde a Stupor odhalí, že lžete. Takže nyní se vraťte do místnosti s turniketem a jděte do dveří vlevo. Prozkoumejte dveře, ke kterým se táhne krvavá stopa. Odkryjte ceduli na dveřích a zadejte kód 2308. Dostanete se do tajné místnosti. Jděte k počítači a zadejte kód GRDA25. Poté klikněte na jméno Sergej Sergejevič Belov a zadejte kód KAY52. Pokud vám kód nejde zadat, zkuste místo písmena Y stisknou písmeno Z. Navíc při špatném zadání kódu se vám postup zresetuje a vy budete muset začít od prvního kódu. Při správném zadání se vám rozbliká zeleně ikona záznamníku, kde se vám objeví nový kód, který však pro vás není důležitý, protože už ho stejně nevyužijete. Z přihrádky v pravé stěně seberte kazetu. Nyní opět zavolejte Stuporovi na číslo 24343 a oznamte mu, že jste kazetu našli. Až se vás zeptá na barvu, odpovězte mu: „Oranžová se žlutým pruhem.“ Následně vám Stupor poradí, jak se dostat z policejní stanice. Vraťte se do místnosti s kulečníkem a spojovací chodbou projděte do vězení, kde jste tuto část hry začínali.


Závěr

Jste v chodbě vězení. Od Stupora znáte domluvený signál, díky kterému se dostanete ke starému hlídači. Zaklepejte na prostřední dveře vlevo (jsou špatně vidět) a budete vpuštěni. Promluvte s hlídačem. Ten vám slíbí pomoc, ale jen pokud mu pomůžete doluštit křížovku. Podívejte se na křížovku na stole a zjistíte, že v ní jedno slovo chybí. Vpravo dole je otázka, na níž musíte znát odpověď. Klikněte vlevo nahoře na křížovku a vraťte se ke staříkovi. Řekněte mu, že znáte odpověď a z následujících možností vyberte slovo NEBUCHADNEZZAR. Bude následovat krátká animace, ve které sejdete do podzemí. Klikněte na žebřík na konci chodby a spustí se další animace, tentokrát závěrečná.
Diskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
83 hlasov

100
60
20

80
40
0
52
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |