HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19807
5453
5063
1426
1599
7194
5477
11499
1687

Online 19819 uživatelů

Návody > Gooka 2: The Mystery of Janatris


Zobrazení:17060
Autor návodu:Daniel "Esantin" Meister

Úvod

Hezky se podívejte na intro. Gooka je zemský soudce. Oženil se s princeznou Lidru a má syna Yorimara. Když se vrací domů z cesty, najde svůj dům v troskách. Yorimar je unesený a Lidra je smrtelně zraněná. Cesta začíná...


1. Město, klášter, dům a okolí

Ve svém domě seberte z truhly peníze a z pracovny seberte rozbitý paklíč. Potom se vydejte do kláštera. V klášteře jděte do modlitebny. Promluvte s opatem, který vás zavede za ženou. Budete potřebovat nový zdroj do sarkofágu. Přečtěte si návod na zdi. Potom zmáčkněte tlačítko, tímto vyjede panel. Zmáčkněte levé, prostřední a potom pravé tlačítko na panelu. Zajděte do knihovny a promluvte s knihovníkem. Dostanete svitek svatého Grundivalda, který si přečtěte. Potom zajděte do modlitebny a pomodlete se. Dostanete se do snu, který je vlastně takový tutorial. Potkáte tu boha Gluxe, starého známého z prvního dílu. Naučíte se bojovat a používat kouzla. Také se naučíte přečerpávat psychické a fyzické síly. Probudíte se v modlitebně, promluvte zase s opatem. Nyní zajděte do města.

Ve městě zkuste vejít do radnice, protože nemáte soudcovský odznak, nepustí vás tam. V obchodě kupte sušené kvítky harily a sůl. Promluvte s ubožákem před jeho domem, jeho dům napadly obří krysy. Vejděte do domu a zabijte krysy. Získáte krysí ocas a u sudu naleznete lektvar povzbuzení. U cizince na ulici můžete koupit nějaké lektvary, ale asi stejně nemáte peníze. Nyní se vydejte do přístavu. Prohledejte zde bedny, získáte hřebík. Potom si promluvte s námořníkem na molu. Podejte mu paklíč a on vám ho opraví. Také mu slibte, že doneste zprávu pro jeho kamaráda za městem. Nyní zajděte za město prozkoumat okolí.

Vydejte se směrem k pláži, cestou potkáte uhlíře. Předejte mu zprávu od námořníka. Potom jděte na pláž, u lodi najdete lektvar. Pokračujte pořád po pláži až k jeskyni. Vevnitř jsou bandité, které zabijte. Získáte nějaké zbraně, mezi nimi je skvělý meč. Vraťte se k uhlířově domu a vydejte se po mostě. Jděte nalevo k vašemu domu. V pracovně prozkoumejte obraz, za kterým je trezor. Nastavte kombinaci, použijte spravený paklíč a zatáhněte za páku. Získáte peníze a soudcovský odznak. Vraťte se pokračujte dále. Na pláži je taková hybridní opice, je dost těžká. Doporučuji mít na sobě krátký meč a používat pořád vzplanutí. Tímto opici v pohodě usmažíte a získáte lapině.

Teď se vraťte do města, strážnému ukažte odznak a pustí vás dovnitř. Pokud jste předtím nekoupili kvítky harili a sůl, kupte to teď. V sudu najdete nějaké peníze. Ve sklepě seberte víko a misku, jděte nahoru do laboratoře. Z vědra naberte do misky vodu. Nalejte vodu aparatury a vložte tam ještě kvítky harily. Na hmoždíř použijte lapině a ty potom přidejte do aparatury. V inventáři prozkoumejte baterii, upadne ji víko. Baterii použijte na aparaturu. V inventáři přidělejte k baterii víko ze sklepa a hřebík. Baterie je plně funkční. Teď vyrobíme protialkoholový lektvar. Ze stolu seberte láhev. Použijte krysí ocas na struhadlo. Znovu naberte do misky vodu z vědra a nalejte ji do aparatury. Potom tam vložte sůl a nastrouhaný krysí ocas. Nakonec na to použijte láhev, takto vyrobíte protialkoholový lektvar.Nyní jděte do přístavu za námořníkem. Řekněte mu, že jste vyřídili jeho vzkaz, na oplátku vás naučí pomsta, bojový duch, zrcadlo nebo temnota.

Teď se vraťte do kláštera k Lidře. Do sarkofágu vložte opravenou baterii, proběhne malá animace. Zjistíte, že musíte najít lék brantani. Zajděte za knihovníkem. Řekne vám, že se máte poptat v přístavu. Zajděte tedy do přístavu. Promluvte s námořníky u lodi a na molu. Potom ještě prokecněte ty dva námořníky a jděte do města. Potkáte tam sluhu, který vám řekne, že knihovník našel hledanou knihu a že za ním máte ihned zajít. Zajděte do kláštera do knihovny. Opat vám řekne, že knihovník byl zavražděn a že můžete pátrat v knihovně. Napravo odsuňte žebřík a použijte pravý svícen. Otevře se dlaždice, pod kterou je kniha Mohar. V inventáři si ji přečtěte. Zajděte do modlitebny si promluvit s opatem. Domluvte si s ním plán. Proběhne malá animace a zaútočí vrah, kterého zabijte. Od vraha získáte zprávu, kterou si v inventáři přečtěte. Nyní zajděte do herny. V herně kupte od barmana alkohol. Promluvte si s chlápkem v červeném, nebude moc ochotný. V inventáři vypijte protialkoholový lektvar a nabídněte chlápkovi v červeném alkohol. Teď vás čeká malá minihra, budete muset hrát kostky. Až je vyhrajete, chlápka zmáčknete a on vám dá mapy. Ještě si můžete zahrát kolo štěstí a tak vydělat nějaké peníze. Jakmile vyjdete z herny, budete přepadeni. Potom jděte do přístavu a promluvte s kapitánem. Proběhne pár animací a jste na lodi.


2. Loď

Na lodi si promluvte s kapitánem. Potom zajděte promluvit s oběma námořníky. Zkuste vzít bidlo, objeví se vám v inventáři. Podívejte se na příď, na které je spousta chaluh. Použijte bidlo na příď, tím získáte chaluhy. Chaluhy dejte Abiduhovi, který vám z nich udělá provaz a začne dělat síť. Ze sudu vezměte maso a teď jděte do kajuty. Použijte židli, tím si prohlídnete mapu. Ze stolu vezměte dřeň ze slzícího keře a potom ještě seberte oříšky z menšího stolu. Potom prozkoumejte závěs s kroužkem. Použijte židli, tím ji přisunete k závěsu a můžete sebrat kroužek ze závěsu. Vraťte se na palubu, s Abiduhem vyměňte oříšky za krabí maso. V inventáři z kroužku uděláte háček a potom háček připevněte na provaz, vyrobíte udici. Udici použijte na bok lodi, chytejte na krabí maso. Ulovíte rybku. Teď si dojděte k Abidohovi pro síť. Začněte znova chytat, jako návnadu použijte ulovenou rybku. Proběhne animace, jak na vás útočí chorijky. Budete je muset porazit. Pak následuje další animace, jak narazíte na útes.


3. Pláž a vesnice domorodců

Z pláže seberte chaluhy a také polínka. Vyberte truhlu, je v ní křesadlo. Dejte chaluhy do ohniště a potom dejte polínka. Nakonec to zapalte křesadlem. Když rozděláte oheň odletí hmyz. Můžete si vzít kůru z exotického stromu. Tu použijte na palmu napravo, získáte ořech s brouky. Ořech předejte kapitánovi.

Přijde zase malá animace a rozhovor s vědmou domorodců. Použijte na ni sugesci a poví vám o segenralu a dostanete kamenný klíč. Promluvte si s lovcem u řeky a požádejte ho, aby vám ulovil kraba. S osobním strážcem vědmy můžete obchodovat. Nyní se vraťte na pláž. U ohniště stojí domorodá dívka. Promluvte s ní a přislibte jí pomoc. Zajděte za lovcem u řeky a promluvte s ním o dívce. Nebude ji chtít pomoc, protože není moc významný. Zajděte za dívkou a ona ho jmenuje jejím osobním strážcem. Potom to oznamte tomu lovci, který se zaraduje a pomůže ji s přípravami s obřadem. Vraťte se za domorodou dívkou a za odměnu vás naučí zpomalení, léčivý dotek, rozptýlení nebo magický vír.

Teď vylezte po dřevěném lešení na pláži ke kamenné bráně. Použijte kamenný klíč od vědmy na štěrbinu vedle brány. Vevnitř na vás zaútočí přerostlá moucha, kterou zabijte. Potom seberte drahokamy. Nyní vás čeká malí hlavolam. Musíte házet tak, aby se kroati otočili. Nejdříve jděte napravo. Jeden drahokam vhoďte tam jak, je modrý krystal. Druhý hoďte na jihozápad od toho prvního. Hrozně špatně se to popisuje. Prostě jsou tam dva kroati, kteří čumí nahoru a vy musíte zařídit, aby čuměli dolů. Teď se vraťte a jděte nalevo. Tam jděte na jihovýchod a hoďte drahokam na severozápad. To je to místo odkud jste přišli. Nyní můžete projít až nakonec. Čeká vás tuhý boj s jedním kroati. V boji vám moc neporadím, protože to záleží na schopnostech, co jste si předtím vybrali. Až ho zabijete seberte vejce a potom prohledejte stěnu. Vraťte se předejte vejce a ještě si zajděte k lovci u řeky pro kraba. Teď proběhne animace s obřadem krve a propadnete se do snu.

Jste ve snu. Jděte po mostě, zabijte dva strážce a následně zabijte další dva strážce. Od jednoho strážce získáte klíč. Jděte doleva nebo doprava a bránu si otevřete klíčem. Následně otevřete další bránu, následuje boj, ve kterém zabijte dva strážce. Nyní použijte hlavní panel, což je taková minihra. Kombinaci napíšu ve zkratkách.

Č Z Ž M
Ž M Č Z
M Ž Z Č
Z Č M Ž

Potom jděte branou, kterou jste ještě nešli. Potkáte tu velkého šéfa, kterého sejměte. Až ho zabijete probudíte se ze snu.

Promluvte s vědmou a jděte na pláž. Promluvte si s kapitánem, následuje animace, jak se dostanete do podzemí.


4. Podzemí

Promluvte si s kapitánem a zase proběhne malé video. Prozkoumejte velkou bránu, velké rohy, podstavce na klíč a břity o patro níž. Vraťte se za kapitánem a promluvte s ním. Zatrubte na velký roh, tím vypustíte strážce klíče. Musíte ho porazit, naboostujte se na fyzickou sílu. Až ho porazíte, zapne pasti a skočí dolů. Jděte o patro níž, projděte břity. Teď budete muset proběhnout plameny, udělejte to podle schématu. Je velmi těžké.

Nahoru X X X
Nahoru X X X
Nahoru Dolu Doleva Doleva
Nahoru Doleva X Nahoru
X X Doprava Nahoru
X X Nahoru X
X X Nahoru X

Nyní musíte překonat další past, ale není to nic těžkého, Po pár pokusech se vám to povede. Teď konečně dodělejte strážce klíče, získáte klíč a bylinu. Potom seberte lahvičku, tím vypnete pasti. Promluvte si s kapitánem, který vám dá druhý klíč. Klíče zasuňte do zámků na obou stranách. Spustí se výtah, kterým se dostanete do Xaragu.


5. Xarag

Prozkoumejte kamennou hlavu a truhlici. Vydejte se ven, zaútočí na vás dvě chorijky, které zabijte. Potom jděte chodbou až ke dvěma dveřím. Prozkoumejte ty nalevo i ty rovně. Potom ještě jednou zkuste ty rovně, dostanete se do místnosti. Zde seberte oštěp, víno a jantary. Vyjděte z místnosti. Hoďte jantar na obří lebku a potom na druhý svícen. Oštěp hoďte na třetí svícen. Nyní jste pěkně chorijky pochytali. Zajděte do místnosti, kde byli dříve stráže. Prozkoumejte gong a potom použijte na chorijky telepatii. Uchytíte další chorijku, která má kamenný klíč. Tento klíč použijte na kamennou truhlu u studny a do ní nalejte víno. Potom prozkoumejte kamennou hlavu. Spustí se malé video, jak jste ve snu a jak se dostanete pryč z pevnosti. Před pevností na vás zaútočí ještě tři chorijky a hurá do Avaralu.


6. Avaral

Ve videu budete uvítáni u krále. Nyní jděte před trůní sál. Je tam strážce, s kterým promluvte. Bolí ho oči, máte se o tom zmínit knihovníkovi. Teď zajděte za knihovníkem a zeptejte se na všechny dostupná témata. Potom si přečtěte knihy na stole, které vám knihovník vyndal. Vydejte se pryč z hradu. Na cestě utrhněte rampol. Jděte nalevo do vesnice.

U mlýna seberte klíč. Promluvte si vesničanem, prodá vám rukavice na krápníky, také mu prodejte rampol. Teď si promluvte se staříkem, můžete s ním obchodovat. Zeptejte se na lék na oči pro strážného, který následně koupíte. Dejte mu klíč, který jste našli u mlýna. Bude po vás chtít, abyste mu donesli z jeho domu bednu s nádobím. Jděte do jeho domu, je to tam trochu nepřehledné. V jedné místnosti najdete bednu s nádobím, kterou doneste staříkovi. Sleví vám zboží. Teď se vydejte do jeskyně s krápníky, je do ní asi pět vchodů. U vchodu do jeskyně jsou ještě nějaké rampoly, které můžete prodat vesničanovi. Budete zde bojovat s všelijakou havětí. Pozor na obří hady, výborně se mi osvědčila schopnost prokletí. Rukavicema sbírejte krápníky. Pak se vraťte na hrad, cestou budete napadeni obřím hmyzem. Na hradě dejte strážnému lék na oči a on vás naučí nějakou bojovou schopnost.

Potom si promluvte s velitelem stráží a vydejte se na kaiganiho. Kaigani má vchod do svého doupěte ve skalách. V jeskyni jděte dokud na něj nenarazíte. Nejdříve jsem na něj použil prokletí, potom jsem si naboostoval sílu těla (bojový duch a posílit tělo) a nakonec jsem po něm házel krápníky. Až ho zraníte, tak uteče. Vydejte se za ním hlouběji do jeho doupěte. Při boji opakujte stejný postup. Až ho znova zraníte, tak uteče přes most. Pronásledujte ho po mostě. Už vám nemůže utéct, tak ho dodělejte. Proběhne animace s kapitánem, jak odplouvá.

Skočte do knihovny za knihovníkem a zeptejte se ho na bohy Marin Daninů. Vyndá vám knihu, kterou si prostudujte. Dostanete se do snu. Vejděte do domu a ze zásuvky vezměte klíč. Nahoře si klíčem otevřete dveře, vejděte a promluvte si ze starcem. Potom se probudíte ze snu.

Nyní se vydejte na rozcestí doprava k observatoře, cestou vás ještě napadne obří had. Vejděte dovnitř, ale chlápek vás vyhodí, zkuste to znovu a vejděte. Z jedné knihovny si opište poznámky o přístroji a ve druhé seberte váleček. Z deníku se dovíte, jak o vědcových vynálezech. Do toho na stole vložte váleček. Na hudebním nástroji Ilusiosonu jsou klávesy uspořádány do půlkruhů. Klávesy se značí od největšího půlkruhu po nejmenší půlkruh zleva doprava Nu, Ka, Du, Su, Tu, Fa a Be. Zmáčkněte Nu, Su, Nu, tím zatopíte. Potom namačkejte Tu, Fa, Su, Du, Be, tím zapnete větrání. Nyní namačkejte Nu, Nu, Du, Su, Tu, tím otevřete dveře do hangáru. Zjistíte to z válečku ve druhém přístroji. Vejděte do hangáru, promluvte si s vědcem a dejte mu knihu Mohar. Nyní následují dvě hádanky. Musí doplnit vědcovi vzorce. Doplňte to takto:

A B C B
D B D D
A A C A
C B C D

Teď vás čeká matematická slovní úloha:

Jsou čtyři plyny A, B, C, D. Každého plynu je 25%. Plyn D byl nahrazen směsí 32% plynu A, 28% plynu B a 40% plynu D. Z kolika procent se skládá směs čtyř plynů, když plyn D je nahrazen třemi jinými plyny?

100% … 25
1% ….. 0,25

32 x 0,25=8
28 x 0,25=7
40 x 0,25=10

A 25+8=33
B 25+7=32
C 25+10=35

Nastavte 33, 32 a 35. Potom zajděte za vědcem a odleťte do pevnosti Marin Daninů.


7. Pevnost Marin Daninů

Pře vchodem zabijte strážce a napravo vezměte z kostlivce zápisky. Nyní vejděte, čeká vás portálové bludiště. Pokusím se popsat znaky nad portály. Otočte dvakrát pákou, je jedno jakou a vstupte do levého portálu (kruh s dvěma obloučky). Dále jděte doprava a do levého portálu (rozdvojená elipsa). Teď jděte rovně a do pravého portálu (koule). Nyní jděte nalevo a do třetího portálu (obrácené S). Potom vlezte do portálu s dvěmi půlkruhy. Nakonec vejděte do portálu s jedním obloukem.

Nyní vás čeká další hlavolam. Ze stolu seberte závaží. Přistupte k vahám, musíte obě váhy vyvážit. Do levé váhy vložte závaží o hmotnosti 51 (3+8+40=51). Do pravé váhy musíte vložit závaží o hmotnosti 45 (2+4+10+29=45). Až obě váhy vyvážíte, otevřou se vám cesta dál.

Vydejte se chodbou, na konci jděte doprava. Čeká tam na vás strážce, kterého sejměte. Jsou zde tři dveře, vydejte se těmi levými. Narazíte na dva strážce, které zabijte a pokračujte dál. Proběhne animace s Yorimarem, ještě z truhly seberte šroubovák. Vraťte a vydejte se druhými dveřmi. Zmáčkněte červené tlačítko na stěně a jděte k ovládacímu panelu nalevo. Tam zvolte volbu 1 - nastavení kamer. Zapamatujte si čísla 791 a 483, následně zadejte číslo 483. Tím přepnete kameru v místnosti. Teď klepněte na šipku, tím se vrátíte do menu. Nyní zadejte volbu 2 - zobraz kameru, zadejte kód 483. Šipkama a tlačítkama si přibližte zelený displey, na kterém je kód 13758. Nyní jděte k druhému ovládacímu panelu, zde zadejte kód 13758. Následně zadejte kódy 245 a 31779. Takto vypnete větrání a otevřete zásuvku s filtrem. Vraťte se a jděte třetími dveřmi. Šroubovákem otevřete mřížku, která nešla otevřít. V šachtě se plazte až nakonec, kde vyjměte filtr. Vraťte se do místnosti, zde prozkoumejte první kóji, kde je ještěr Gletar.

Přečtěte si testy reakcí (9/11) a vypusťte kóji. Nyní jděte k panelu. Kde zadejte 2U, 2I, 4U a katalyzátor 3 a zvolte kóji 1, tam kde je ještěr Gletar. K výpusti přiložte prázdný filtr a potom vypusťte ventilem kóji s ještěrem. Vezměte plný filtr, jděte do šachty a vraťte ho do zásuvky. Nyní se vraťte do druhé místnosti s ovládacími panely. Jděte k tomu uprostřed, zadejte 483 a 791. Tím zavřete ventilaci v této místnosti a otevřete ventilaci v místnosti s Marin Daniny. Teď zadejte kódy 31779 a 245, tím zavřete zásuvku s filtrem a pustíte ventilaci a pustíte ventilaci, také uspíte Marin Daniny. Teď zadejte dvakrát kód 245, abyste vypnuli ventilaci. Nyní jděte do místnosti s kójemi a vlezte do šachty. V šachtě zabočte doleva a jděte až nakonec. Na mříž použijte šroubovák. Nyní jste v místnosti s Yorimarem. Promluvte s ním a použijte na něj telepatii. Zmáčkněte tlačítko na operačním panelu, tím uvolníte Yorimara. Prohledejte všechny tři Marin Daniny. Získáte tři bezpečnostní karty. Karty použijte na dveřní panel, dveře se otevřou. Nyní vás čeká boj se zmutovaným Marin Daninem. Až ho zabijete pokračujte k lodi. Podívejte se na závěrečné video. Gookova rodina je zachráněna a vy jste dohráli tuto hru!

Súvisiace hry: GookaDiskusia Príspevkov: 14 Hodnotenie
546 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2021 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |