HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19160
5451
5063
1425
1599
7014
5194
10810
1687

Online 31108 uživatelů

Návody > Casanova: The Duel of the Black Rose


Zobrazení:9096
Autor návodu:Zbyněk Chomát (Abecedaher.cz)

Tato hra by měla mít trochu jiný název protože se v této akční adventůře dočkáte víc šermířských soubojů než milostných scén a svádění paniček.


Pár typů


Začínáme

Běž ke gondoliérovi a řekni mu aby tě odvezl k pizzerii San Marco. Až tam budeš vydej se ke Cafe Florian. Vejdi dovnitř a vrátný tě dovede k Isabele Grimani. Po rozmluvě se přesuň ven a zde ti Isabela řekne tajné heslo ke vstupu do šermířské školy. Od teďka můžeš kdykoliv navštívit Carnival Booths a zahrát si některou hru. Získáš tím peníze nebo reputační body.


U úředníka v bance

Gondolou (postavíš se u cedule a zmáčkneš Space) nebo pěšky se přesuň do stanice Banca a počkej ve frontě na vyplacení šeku (dala ti ho Isabela). Promluv si s úředníkem a budeš svědkem přepadení. Dbej pokynů úředníka a uhni doleva. Vezmi kuši, ale nepoužij jí a vyčkej až celou situaci vyřeší milenka lupiče Lucrezia.
Gondolou přejeď do stanice Campo San Bartolomeo a běž doprava, přes pasáž a přes první most. Zde potkáš slečnu na kterou použij chlípnost. Ne druhém břehu jdi k černobílé vlajce a jsi ve škole šermu. Vejdi dovnitř (space) a promluv si s recepčním. Řekni mu heslo (It is better to be feared than loved) a jdi do dveří pod dvěma lvy. Výuka se skládá z 8 částí a naučíš se pár užitečných věcí. Pamatuj si klávesy speciálních zásahů (C, V, B, N, M)
Jdi ven a dostaň se do stanice Teatro Grimani a pak rovně k Ponte Rialto. Napravo od mostu je podium pro šermířské souboje. Vchod stráží voják v červené uniformě. Váš první souboj je s Marcem Albrtgnem a hlavní je se souboje zúčastnit. Nemusíte vyhrát, ale tím přijdete o pár bodů reputace.


Krádež u lazebníka

Dostaňte se na Campo Della Fava a doprava přes most a uličkou až ke kadeřníkovi (Barder Shop), kde se za peníze můžeš nechat trochu zušlechtit. Když budeš uvnitř dojde k dalšímu přepadení a zloděj ukradne vitriol. Musíš ho získat nazpátek a tak se vydej za ním. Ztratí-li se ti z dohledu zeptej se klidně lidí okolo. Když ho doběhneš dojde k šermířskému souboji, a postupně se dostanete až k trojposchoďovému mostu. Přejděte přes něj a za ním doleva pod most. Pokuste se otevřít dveře a jděte úplně na konec mola. Zde na podlaze u vody je hádanka (puzzle), kde klikni na kliku a dveře do tajné laboratoře se otevřou. Jděte dovnitř a nalevo prozkoumejte skleněné válce. Otočte je tak, aby vlevo nahoře byl znak zvěrokruhu nastaven na kozoroha a vpravo dole na ryby. Otevřete skříň na protější straně a promluvte si s Nephilinem a dostanete za úkol vypnou gramofon v rohu laboratoře. Vraťte se ke skříni a dostanete radu jak se dostat z laboratoře. Zë skříně seberte lahvičku s vitriolem a podívejte se na mapu radiace. Z laboratoře se dostanete zatáhnutím za páku (sloupek v zábradlí) u dveří. Vitriol vraťte lazebníkovi a on Vás zato uzdraví. Máte-li všechny úkoly splněny jděte spět ke Cafe Florian a od číšníka dostanete pozvánku na ples do Palazzo Grimani.


Sehnání malíře

Zamiřte do Palazzo Grimani a zastaví-li Vás před ním kontesa Da Sylva promluvte si sní o politice. Vrátnému ukažte pozvánku a jděte dovnitř. Napravo od schodiště je slečna prohlížející si na zdi obraz. Promluvte si sní a dovíte se že by si přála být vymalována malířem tohoto obrazu. Vyjděte tedy ven a najděte šíleného chlapíka a promluvte si sním. Gondolou pak jeďte k Basilice San Marca. Zamiřte směrem k přístavišti a vpravo je lešení na němž pracuje malíř Battista Tiepolo. Promluvte si sním a zjistíte že nutně potřebuje sůl a za ní bude ochoten slečnu namalovat. Přesuňte se tedy do Emperio Sei Sali a ve velké oranžové budově dostanete tip jak sůl sehnat. Jděte k budově cechu soli a uvidíte spícího hlídače. Z vlajkového stožáru seber kliku. U vchodových dveří zmáčkni Space a odstraň vrchní kryt ze zámku a na dolní část použij kliku v protisměru hodinových ručiček. Otáčej velmi pomalu, aby jsi nevzbudil strážného. Po odstranění krytu použij opět kliku na samotný zámek, ale tentokráte otáčej klikou ve směru hodinových ručiček. Po cvaknutí jsou dveře odemčeny a můžeš vejít dovnitř. V zadní části je dřevěná podlaha a v jednom místě se ozve skřípot. Toto prkno odstraň a uvidíš dole na stolku klíč, který je pro tebe nedostupný. Vyjdi tedy ven a nalevo je budova s břečťanem. Vylez po něm nahoru a vstupte dovnitř. Vlevo jsou dveře do konferenčního sálu a zde seber ze stěny prut. Prut použijte na díru v podlaze a získáte nedostupný klíček. Klíčkem odemkni bedny (v té u dveří by měla být toužebná sůl) a sůl odnes malíři. Teď se vraťte na ples a promluvte si se slečnou. Oznamte jí ochotu malíře nakreslit její portrét.


Na plese

Vydejte se po schodišti nahoru. Vtom, ale přijde Geatano Grimani a následuje dialog. Vyjdi nahoru a podívej se do třetích dveří (napravo), kde najdeš Hostitele s přáteli. Po slovní přestřelce se vrať do tanečního sálu a vyhledej vedle schodiště sedící Lucerzii. Po podivné rozmluvě se podívejte znova do pokoje který je již prázdný. Ve vzdálenějším rohu je předchůdce dnešních hudebních přístrojů a ten musíte zprovoznit. Vraťte se do tanečního sálu a barmana se zeptej na zapalovač a pak požádej o něco k pití. Na druhé straně sálu sedí u dalšího hracího stroje muž, který ti po rozmluvě dá zapalovač. Vrať se k prvnímu přístroji a vyndej z levé části prostřední válec a dej ho do schránky uprostřed. V pravé části nalij alkohol do nádrže a zapal hořák. Pak stiskni pravé tlačítko a poté prostřední Play. Uslyšíte o připravovaném atentátu a tak skočte k Izabele se kterou si promluvte a hned ven do zahrady kde je kontesa Monreale (slečna v modrém). Chce po vás přinést šaty z divadla a tak se přesuň do Teatro Grimani. Na balkón divadla se dostaneš po žebříku nalevo a zněj dovnitř a pravou chodbou kolem loží se dostanete do kanceláře ředitele. V zadní části kanceláře je skříň s trezorem. Jeho kód je na obraze vedle skříně (0412). Seber co najdeš, vrať se a vydej se levou chodbou až ke skříni kterou odemkneš klíčem z trezoru. Vem si šaty a vrať se ke kontese která chtěla šaty.


Střet s Gaetanem

Vydej se do tanečního sálu a přesuneš se ke kanálu se předvádí parní gondola. Pořádně si jí prohlédni a přepni na ní páku do pozice II. Až na Vás zavolá Isabela vraťte se do tanečního sálu a dál nahoru na střechu. Přeskoč na římsu domu nalevo a po řebříku na střechu a po lávce na další střechu. Na druhé straně seskoč na zídku a dostaň se na její konec. Pak seskákej až dolu na ulici a po vinné révě opět nahoru na střechu sousedního domu. Po řebříku se pak už dostanete k cíli své cesty - polibku od Isabeli. Automaticky se vrátíte do tanečního sálu a dostanete se do křížku s Geatanem. Po prvním souboji se vyhněte láhvím a v posledním na zahradě donuťte hostitele k ústupu. Po souboji Vás pozve Duke Grinami do kanceláře a dovíte se o složité situaci v Benátkách. Po rozmluvě jděte ven a promluvte si opět se šíleným chlápkem v uličce (dostanete důležitou věc) a pak jděte na Teatro Grimani. Vejděte do divadla odemčeným hlavním vchodem a v divadle najdete mnoho vojáků jak zjistíte od sluhy u schodiště. Jděte nahoru do patra a dejte se doprava pod podloubí. Na konci chodby je pokoj Lucrezie a promluvte si sní. Ta Vás pošle tajnou chodbou do ředitelovi kanceláře. Zde otevřete trezor ve známé skříni známým kódem (0412) a vezměte dopis. Máte nejvyšší čas kancelář opustit opět tajnou chodbou do pokoje k Lucrezii a zněj na chodbu do prostřední lože a zní po laně na protější stranu a dál na chodbu. Vejděte do lože napravo a po žebříku na jeviště a hlavními dveřmi do haly. Vyčkejte dokud neodejde stráž z horního ochozu a rychle ven před divadlo.


Lucreziin palác

Dostaňte se před Lucreziin palác a vejděte dovnitř. Právě došlo k jejímu únosu a vy prozkoumejte mrtvé tělo sluhy před schodištěm a zadní chodbou jděte po stopě únosců. Jednoho zabijte a druhý zmizí v místnosti s krbem kde je tajný východ. K jeho otevření potřebujete pár věcí a tak se vraťte k tělu pod schody a zde najdete Montoya. Pošle Vás do horního patra do místnosti s velkým globusem a dvěmi gondoly po stranách. Obě prozkoumejte a nastavte tak, aby směřovaly ke globusu. U něj je dalekohled který když použijete uvidíte na globusu nápis o ostrově Reunion. Tento ostrůvek přes dalekohled otáčením globusu najděte a to přesně na střed obrazovky. Výhled přes dalekohled opusťte a na starých hodinách u stěny nastavte přesně 12 hodin. Tím se otevře malý globus u stolku a vněm je klíček a pergament s první částí. Přejděte do hudebního salónku a na stolku před zrcadlem je hrací skříňka. Prohlédněte si jí a odemkněte malým klíčkem, čímž skříňka začne hrát melodii, kterou si zapamatujte ( C, C, C, D, E, D, C, E, D, D, C ). Pak jděte k harfě a melodii zahrajte. Podařilo-li se Vám melodii zahrát správně odemkne se tajný zámek (slabé cvaknutí) a pak melodii zahrajte na klavír. Teď by se již měla pod klavírem otevřít tajná přihrádka a v ní najdete druhou část. Pak se vydejte do přízemí do místnosti kde u krbu stojí Montoya. V inventáři si přečtěte oba pergamenty a dovíte se z básně příběh muže a ženy kterou bůh proměnil včelu. Stejný příběh uvidíte i na krbu a tyto kachličky musíte sestavit tak, aby postupně odpovídali příběhu. Otevře se tajný vchod v krbu a vy se dostanete do podzemí kde je již mrtvá Lucrezie. Následuje souboj s duchem a po něm prohledejte truhlu v zadní části a jděte ven do místnosti z krbem. Zde budete Gaetanem zatčen a odveden do vězení.


Vězení

Po důkladném prohlédnutí dveří zjistíte že jde jeden šroubek vyndat a jím pak po prohlédnutí podlahy u postele otevřete pomocí malé dírky skrýš v podlaze. Najdete prsten a dopis. Tento dopis si v inventáři pořádně přečtěte a to několikrát za sebou. V dopisu je zašifrován postup na výrobu lektvaru a Casanova sám zjistí při opakovaném čtení co a jak má udělat. Prohledejte roh cely a seberte co najdete. To pak dejte ve správném pořadí do kbelíku který jste taky našli. Je nutné zachovat správné pořadí a tady je. Vosk, olej, olej, olej, stéblo, železný šroubek, stéblo, voda, voda, cín, moč a vosk. Vytvořenou tekutinu použijte na mříž. Jestli jste postupovali špatně páchnoucí tekutina se z okna vyleje a můžete začít znova. Podařilo-li se Vám namíchat směs správně žiravina mříž zničí a není problém jí prolomit. Vylezte na římsu nad nádrží. Jděte opatrně po římse až do okamžiku kdy Casanova sám seskočí dolu. Ve vodě plavte ke mřížím a ty podplavte a gondoliérovi nabídněte prsten a on Vás odveze k paláci Grimaniho. Vejděte do paláce a promluvte si s Isabelou. Pak se pokuste dostat do podzemního úkrytu kde je dopis který musíte sehnat. Jděte k malé fontánce a prohlédněte jí. Na obvodě jsou sošky dráčků a otočte horní pravou a dolní levou soškou. V podzemí seberte ze stolku vlevo rukojeť a v pravé zadní části použijte rukojeť na stěnu a tím se otevře mříž ve vodě. Objeví se Isabela a předá Vám dopis, který mezitím napsala. Pak jděte do vody a proplavte otevřenou mříží. Dostanete se do tajné skrýše a zde seberte dopis ze stolu na na jeho položte ten co jste dostaly od Isabely. Vyjděte ze skrýše a pryč z paláce. Čeká Vás souboj z Gaetanem a pak Vás Isabela odvede nazpátek do věznice. Musíte se dostat nazpátek do své cely a to tak že Do hodin na stěně vložíte kondoří oko které máte v inventáři. Teď musíte jednat rychle. Stlačením mezerníku uvidíte celou věznici ptačím pohledem a to včetně chodeb, místností (vaše cela má označení X) a stráží. Ty se sice pohybují stále stejně, ale pozor na ně. Horní pohled je časově omezen a tak rychle do vaší cely. Dostanete se tam na poslední chvíli a budete Gaetanem předveden k soudu, který Vás ale shledá nevinným a propustí Vás na svobodu.


Záchrana Benátek

Dojděte na náměstí kde se setkáte s Isabelou a čekají Vás sportovní hry. Jednotlivé úkoly nemusíte vyhrát, ale každé vítězství znamená zvýšení sympatií. Musíte se však zúčastnit všech soutěží a doporučuji hry po každé ukládat. Po skončení her jděte do kavárny Florian, kde na Vás čeká společnost (kníže Grimani, Montoya a Isabela) a spolu vymyslíte plán jak se dostat do městské zbrojnice. Dojděte ke vchodu do zbrojnice a vyšplhejte po laně na věž po pravé straně. Až budete nahoře sestřelte s kuší všechny duchy kteří zde hlídkují (střílejte z dálky a ze zálohy) a sejděte po schodech na konci hradeb a dole jsou další duchové. Po schodech se dostanete až dolu na dvorek. Nebudu popisovat kdy a jak střílet na duchy, aby jste měli aspoň něco ze hry. Dole pak sestřelte strážného u zadní brány a pak strážného u hlavní brány. Poslední stráž zlikviduje Isabela a vy pak otevřete bránu mechanizmem po pravé straně. Pak se vydejte do centrální věže a vevnitř jděte do podzemí. Zde je na zemi kresba a tu si prohlédněte a zapamatujte si pořadí nápisů na horní straně (Facito, Aliquid, Operis, Ut, Te, Semper, Diabolus, Inveniat a Occupatum). Pak jděte ke dveřím a ty jsou zavřeny zámkem v podobě hádanky. Sestavte puzzle podle pořadí jmen od horního řádku dolu. Destičkami se dá pohybovat pomocí tlačítek (3x levá horní, 2x pravá horní, 3x levá horní, 2x pravá horní, 1x pravá dolní, 2x pravá horní a 1x pravá dolní). Tím otevřete dveře a dostanete se do skladu střelného prachu. Vystřele kuší do soudku u zadní stěny, který zde stojí osamocen. Po výbuchu rychle utíkejte po schodech na vrchol věže a zde na palubu lodě která se zde vznáší. Teď již Vás čeká pár soubojů a konečné vítězství nad De Sylvou.
Diskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
763 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |