HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
20806
5455
5063
1438
1600
7314
5876
12534
1687

Online 28442 uživatelů

Návody > King's Quest I: Quest For The Crown (Remake)

 Hra 
Návod
CD obaly

Zobrazení:12593
Autor návodu:Jan Bobčík

A. Než začnete hrát

1) Úvodem

Tenhle návod je na rameake původní verze, která vyšla v roce 1987. Oproti původní verzi bylo změněno snad vše, kromě příběhu a skvělé atmosféry.


2) Příběh

Království Daventry je v rozpadu. Král Edwards je starý a umírá. Zemi zachrání pouze tři kouzelné předměty - zrcadlo, kterým jde vidět budoucnost, magický štít, který ochrání království před nepříteli a truhla s neomezeným počtem zlata. Vy, jako Sir Graham, jste najat na tento úkol.


3) Spuštění hry

Hru si klasicky nainstalujte do nějakého adresáře. Normálně má hra asi 20 MB MB, ale pokud si ji chcete vychutnat naplno, stáhněte si zhruba 27 MB music pack a 3 MB speech pack ke hře. Stojí fakt zato! Poté, co hru spustíte, pohrajte si s nastavením. Hru si nejlépe nastavte na nejvyšší rozlišení, které je bohužel maximálně 640x400, pokud se Vám hra trhá, dejte 320x200. Taky si nastavte položku "Use 85 Hz display" aby jste si během hry nekazily oči. Dále si nastavte zvuky, popř. hudbu. V položce "Advanced" si nastavte velikost paměti, pokud máte 128 MB a více, dejte klidně maximum, což je 20 MB. Hra poběží plynuleji.


4) Ovládání

Hra se ovládá nejlépe myší. Bohužel se mi nepodařilo zjistit, jak se pomocí klávesnice pohybovat do úhlopříčky, čímž se stává hra klávesnicí nehratelnou (v helpu hry je ovšem napsáno, že to jde, přitom nepomůže ani vypnutí num-locku, jako u původní verze). Také by asi neškodilo více klávesových zkratek, pro činnosti, které ve hře můžete dělat. Činnosti se přepínají budˇ pravým tlačítkem nebo tak, že najedete myší nahoru obrazovky, kde se Vám menu objeví.


Ikona chodícího Grahama: chůze

Pokud máte aktivní právě tuto činnost, můžete se pohybovat myší po obrazovce. Levou myší klikáte tam, chcete jít. Pozor! Pohyb není takový, že někam kliknete a Graham dojde na místo kam jste klikli. Graham se zasekne o překážku, spadne do vody nebo do propasti atd.. Takže klikejte po částech. Obzvlášť, když lezete na vrchol fazolového stonku, je to fakt o nervy a hodněkrát spadnete dolů. Proto se radši dívejte, kam kráčíte a klikejte přesně na místa, kde je pod vámi pevná země. Vždy sledujte přesně malý červený čtvereček u ikonky chodícího Grahama. Ten červený čtvereček je přesně bod kliknutí. Něco jako špička kursoru u počítače.

Ve hře se nachází hodně jezírek, řek, propast atd.. Když spadnete do tekoucí vody nebo vody s krokodýli, jste mrtví.


Ikona oko: prozkoumávání předmětů

Touto ikonou prozkoumáváte předměty, buď ty co už máte ve svém inventáři, nebo co se válí na zemi. Většinou za prozkoumání nějaké věci dostanete body.


Ikona ruky: použít, vzít, aktivovat

Touto činností sbíráte většinou různé předměty nebo je používáte. Myslím si, že k tomuhle není snad co dodat.


Ikona mluvícího Grahama: mluvíte s bytostmi v zemi Daventry

Co opět dodat? Snad to že ji mockrát nepoužijete.


5) Klávesové zkratky

Jak jsem se již zmínil, ve hře jich moc není. Neuškodily by zkratky pro rychlé přepínání činností.

[TAB] - inventář
[F1]- nápověda
[F5]- Save
[F7]- Restore neboli Load
[F12]- zachycení obrazovky (screenshot)


6) Menu options

Zde si můžete pohrát s nastavením hry. Jsou zde snad pro každého jasné položky, jako Save, Restore (Load), Quit, informace o hře atd. Dále zde naleznete nastavení hlasitosti hudby, zvuků, a hlasů, ale taky důležitou položku Speed (rychlost hry). Pozor! Nejedná se o zrychlení pohybu pouze Grahama, ale také celé hry. Doporučuji jezdce umístit asi na střed. Popř. můžete i výše. Vždy je důležité, abyste dokázali zareagovat na pohyb ostatních postav (obr, Gloom, vlk atd.). Pamatuj


7) Na co si dávat pozor, postřehy, bodování, atd.

Hra Roberta Williams, Kings Quest je velmi záludná. Ve hře získáváte postupně body za každou maličkost, kterou provedete. Celkově získat plný počet 158 bodů je dost obtížné. Cílem hry totiž prakticky není vyřešit všechny questy a nástrahy, které vás ve hře čekají. Hra nemá předem stanovený průběh a můžete ji dohrát jak chcete. Hra vám dává velkou volnost. Ne všechny předměty totiž na sebe navazují a hodně předmětů vůbec ani nepoužijete. Ovšem, čím více předmětů získáte, tím dostanete i více bodů. Všechno se bodově hodnotí. Třeba u některých předmětů i prohlédnutí předmětu. Naopak třeba body ztratíte tím, že vlezete do některé vody, do které jste neměli nebo vám skřet ukradne nějaký předmět atd.. Pokud Vám skřet něco ukradne, nemůžete tento předmět získat, až na výjimky, zpět a musíte hru nahrát. Proto hru často ukládejte.

Ve hře potkáváte hodně mystických a pohádkových postav, jako zlá čarodějnice, trpaslík, troll, kouzelná víla, skřítci, kouzelný pták, drak, vlk a další. Většinou se Vás snaží zabít, ale bez některých se neobejdete. Tyto postavy se objevují zcela náhodně, nejčastěji v okolí svých obydlí - skály, jeskyně, dřevěného domu atd. Aby Vás nechytli a nezabili, nebo neokradli o některý důležitý předmět v inventáři, doporučuji chodit po okrajích obrazovky. Pokud se některá ze záporných postav objeví na obrazovce, rychle přejděte do jiné obrazovky a ona už za vámi nepůjde. Poté když se vrátíte zpět na tu obrazovku, ze které jste utekli, obvykle by tam už být neměla. Píšu schválně obvykle, protože někdy se tam objeví znovu. V tomto případě postupujte jak je popsáno výše.

Na druhou stranu občas potřebujete někoho najít. Třeba kouzelná víla se objevuje pravidelně na stejném místě. Takže pokud se tam neobjeví, znovu přejděte do jiné obrazovky a vraťte se, popř. tohle opakujte několikrát. Kouzelná víle by se tam měla po chvíli objevit.

Hru si zkracujte. Hrací plocha hry se skládá z několika obrazovek jak na výšku, tak na šířku. Příklad: abyste nešli 8 obrazovek na východ na nějaké místo na které chcete, běžte 3 obrazovky na západ a objevíte se na stejném místě.

Ještě připomínám, že mým návodem nezískáte plný počet bodů (158), ale zhruba jenom 122.B. Mapa hry

MÍSAŘEKATROLLŮV MOSTŘEKASTROM S HNÍZDEMPERNÍKOVÁ CHALOUPKA (JEŽIBABA)TEMNÝ LESOŘECH
JEZERO, ELFROKLEČTYŘ- LÍSTEKJEZEROVCHOD DO JESKYNĚ, PTÁKTEMNÝ LESJEZEROVCHOD DO HOR
MRKEVMRKEVKOUZELNÁ VÍLAOHRADA S KOZLEMOHRADA S KOZLEMSTUDNAVLKVELKÝ STROM S VEJCEM
ZÁMEK, ZAČÁTEKZÁMEKJEZEROVODOPÁDMĚŠEC S DIAMANTY V PAŘEZUJEZEROJEZERO S OBLÁZKYKÁMEN S DÝKOU
HOUBADÍRATROLLŮV MOSTKAMENNÝ MOSTVELKÉ JEZERODŘEVO- RUBCOVA CHALUPA - PŘEDNÍ ČÁSTDŘEVO- RUBCOVA CHALUPA - ZADNÍÍ ČÁSTGLOOM
ŘEKAŘEKAGNOM (DĚDEK)TROLLŮV MOSTKVĚTINY, MOŽNO ZASADIT FAZOLEJEZEROVÝCHOD Z PODZEMÍGLOOM


Jedná se o základní mapu hlavního světa Daventry, mapy horního světa hor, podzemní díry s permoníky a podzemní díru studny jsem nekreslil, protože se jedná o málo rozlehlé a jednoduché lokace.C. Samotný návod

V závorce je uveden počet bodů, které za splnění úkolu získáte.

Pokud např. napíšu, jděte na 1x východ, 3x západ a v cestě je třeba voda nebo nějaká překážka, tak ji jednoduše přeplavte nebo ji obejděte apod.

Ještě jednou připomínám, že hru můžete dohrát mnoha způsoby, kdy můžete získat více či méně bodů. Hodně úkolů se dá vyřešit několika způsoby a cestami. Některé z nich v návodu uvádím.

Od zámku se vydejte rovnou 2x na západ. Uprostřed obrazovky jsou 2 kameny, odtáhněte ten co je nejvíce na západ (2). Kámen odtáhněte od severu, jinak Vás převálcuje. uvnitř je dýka (nůž), tak ji vezměte (7). Poté jděte na sever, kde je obrovský strom, na který opatrně vylezte (9) a ještě více opatrněji se dostaňte až nahoru k vejci, které vezměte (15). Poté klidně spadněte dolů, nic se Vám nestane. Znovu běžte na jih a pak na západ. Vezměte oblázky (16). Jděte na západ a na sever, dojdete ke studni. Od severu do ní vlezte (18). Jakmile sjedete dolů, dejte si "ruku" . Jakmile spadnete do vody,, dejte si rychle "chůzi" nebo se utopíte a rychle proplavte až na východ na severozápadě. Opět musíte rychle nebo se utopíte. Jakmile vyplavete, dejte si opět "ruku" a klikněte na břeh, čímž vylezete na břeh (22). Z inventáře si vezměte dýku a hoďte ji po drakovi, čímž ho zabijete (26). Vezměte první artefakt - zrcadlo (34). Poté plavte zpět a pomocí lana vylezte až nahoru. Jděte na jih a na západ. Podívejte se do pařezu u vody (35) a vezměte měšec (38). pak se vydejte na sever a 3x na západ. Ze záhonu vezměte mrkev (40). Jděte 3x na východ, otevřete bránu a dejte kozlovi mrkev. Dejte si pozor, ať vám neuteče (45). Vydejte se s kozlem v zádech 4x na jih. Kozel odežene Trolla (49). Promluvte si s Gnomem (dědkem). Gnom Vám dám otázku, jaké je jeho jméno. Teďka máte dvě možnosti (my se budeme držet možností B): A) řeknete mu jeho skutečné jméno (NIKSTLITSELPMUR) a on Vám dá kouzelné fazole, které zasaďte, tam kde jsou květiny (viz. mapa). Vyroste Vám stonek, opatrně vylezte a jste v horách. B) 3x mu neodpovězte, prostě nic nepište a pouze klikněte na OK. Gnom Vám nedá fazole, ale klíč (52). Poté jděte 2x na jih a 1x na západ. ze země vezměte ořech (55) a v inventáři ho pomocí ruky otevřete, čímž dostanete zlatý ořech (58). Jděte na východ, prohlédněte si mísu (59) a vezměte ji. Opět na ni klikněte v inventáři, čímž ji naplníte jídlem (64). Rovnou klikněte i na měšec (jsou v něm diamanty) (67). Jděte 2x na východ a 1x na jih, utrhněte čtyřlístek ze země (69). Jděte 3x jih a 3x východ. Jděte dovnitř chatrče a dejte dřevorubci, resp. jeho ženě misku s jídlem (72). Jako odměnu si vezměte ze stolu housle (75). vyjděte ven a jděte 3x na západ a 3x na sever. Zde se zase tento úkol může řešit dvěma způsoby (my se budeme držet možnosti A). Úkolem je dostat se do perníkové chaloupky s Ježibabou. A) Nacházíte se na místě, kde se objevuje víla, pokud zde není, přejděte obrazovku a vraťte se, popř. tento postup opakujte, dokud se neobjeví víla a nedá Vám kouzlo. Hned poté utíkejte 2x na sever a 3x na východ. Pomocí "ruky" otevřete dveře do perníkové chaloupky ……. B) Běžte za Elfem (viz. mapa) a mluvte s ním tak dlouho, dokud Vám nedá kouzelný prsten. Poté běžte k perníkové chaloupce, před ní si dejte prsten na sebe a pomocí "ruky" vejděte dovnitř. Takže, pokud jste se řídily "áčkem" nebo "béčkem" jste uvnitř perníkové chaloupky, kde je ježibaba, která po chvíli díky magickému kouzlu víly nebo prstenu neviditelnosti zmizí. Poté otevřete skříňku na zdi (77) a vezměte zde sýr (79) a noty, které jsou na stolíku (80). Noty si v inventáři prohlédněte (82). Vyjděte před chaloupku a na levou část chaloupky klikněte "rukou", čímž si kousek perníku ulomíte (84). Pak se vydejte 2x na východ a na jih. Vezměte klíč z inventáře, který Vám dal Gnom a otevřete s ním dveře. Velmi opatrně vylezte až nahoru, přičemž si dejte pozor jak na to, abyste nespadli, ale i na trpaslíka, který když se k Vám přiblíží, ukradne Vám nějaký předmět a vy automaticky ztrácíte body, které jste získali za daný předmět. Až nahoře vylezete, jděte na jih a vezměte ze stromu prak (88). Běžte na sever a na západ, je zde obr. Pokud si pamatuje, v návodu na původní verzi jsem napsal, že můžete obra uspat houslemi, což můžete i zde, ale mnohem jednodušší je, vzít si prak a jednoduše obra střelit (91). Poté vezměte druhý artefakt - truhlu (99). Sejděte opatrně dole a jděte na východ. Pokud jste hráli podle alternativy B, přeskočte tuhle pasáž. Zde se objevuje onen Elf, se kterým mluvte tak dlouho dokud Vám nedá prsten neviditelnosti (102). Poté jděte 4x na východ, zde létá obrovský pták, vždy 3x proletí. Poté se musíte vrátit přes obrazovku. Stoupněte si přesně uprostřed obrazovky a nachystejte si "ruku". Jakmile bude pták skoro u Vás, klikněte na něho a pták Vás uchopí. Je to docela složité, hlavně musíte stát přesně uprostřed a v přesnou dobu na ptáka kliknout. Poté co Vás pták pustí, nepadejte do díry, ale běžet na západ, kde vezměte houbu (106). Poté se vraťte a spadněte dovnitř. Kryse dejte sýr (108) a ona zmizí. Díky magické síle čtyřlístku zmizí po chvíli jak stráž, tak i ostatní obyvatelé podzemí. Vezměte poslední artefakt - štít. Jděte dál, u malé díry snězte houbu, čímž se zmenšíte a vylezete ven (119). Nyní se už můžete vydat zpět do zámku. Jděte 2x na sever a 3x na východ. otevřete bránu (122). Závěrečná animace. Nikdo nevěří, že jste to dokázal. Předáte artefakty a král zemře. Stáváte se jeho nástupcem. KRÁL JE MRTEV - AŤ ŽIJE KRÁL.

Související hry King's Quest - Chapter 5: The Good Knight
King's Quest - Chapter 4: Snow Place Like Home
King's Quest - Chapter 3: Once Upon a Climb
King's Quest - Chapter 2: Rubble Without a Cause
King's Quest: The Complete Collection
King's Quest - Chapter 1: A Knight to Remember
The Silver Lining - Episode 4
King's Quest III Redux: To Heir is Human
The Silver Lining - Episode 3
The Silver Lining - Episode 2: Two Households
The Silver Lining - Episode 1: What is Decreed Must Be
The Silver Lining: Shadows
King's Quest II: Romancing the Stones (Remake)
King's Quest 8: Mask of Eternity
King's Quest: Collection Series
King's Quest: 15th Anniversary Collector's Edition
King's Quest 7: The Princeless Bride
King's Quest 6: Heir Today, Gone Tomorrow
King's Quest 5: Absence Makes the Heart Go Yonder!
King's Quest 4: The Perils of Rosella
King's Quest 3: To Heir Is Human
King's Quest 2: Romancing The Throne
King's Quest 1: Quest For The Crown
The Silver Lining: The Two That Are One
The Silver Lining: EternitiesDiskusia Príspevkov: 6 Hodnotenie
853 hlasov

100
60
20

80
40
0
49
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2022 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |