HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19349
5452
5063
1426
1599
7080
5290
11013
1687

Online 32085 uživatelů

Návody > Chrome: SpecForce


Zobrazení:6795
Autor návodu:Michal Paclt (Abecedaher.cz)

Sci-fi střílečka od polských vývojářů Chrome: Specforce není sice žádným převratným dílem, nicméně autorům slouží ke cti snaha vyrovnat se moderním střílečkám dnešní doby. Hra však rozhodně exceluje svými přírodními scenériemi planety Estrella. Ačkoliv grafika na současné poměry není na příliš dobré úrovni, přesto je na co se koukat. Mohutné hory, lesy, hluboké kaňony působí impozantním dojmem. Hra tak vypadá jako další mutace Far Cry, což však rozhodně není špatně. Interiéry jsou již o něco chudší a rovněž chudší je i příběh celé hry. Ale u klasických stříleček příběh většinou nehraje hlavní roli; hlavní je akce a té si zde milovníci akčních her užijí dosyta.


Inventář
Jestli je v této hře něčemu věnovat zvláštní pozornost, tak je to právě inventář. Má omezenou kapacitu a záleží na vás, jak si předměty do inventáře poskládáte. Pokud v inventáři nebudete udržovat pořádek, poberete méně předmětů. Mrtvolu každého vojáka můžete prohledat a přesunout z jeho inventáře do svého libovolné předměty. Takto je nutné i sbírat náboje, tudíž je prohledávání mrtvol pro vás nutností. Někomu mu to možná přijde otravné, ale lze si na to zvyknout.

Zbraně
Mise budete začínat s klasickým samopalem a několika granáty a lékárničkami. Během každé mise budete však moci získat lepší a účinnější zbraně, které můžete získat výše zmíněným prohledáváním mrtvol. Méně často je můžete i nalézt na různých bednách, stolech apod. Občas během hry se dostanete i k nějaké stacionární zbrani nebo k autu s kulometem. Zajímavostí jsou bojoví mechové (tzv. walkeři), do kterých můžete nasednout a získat tak dočasnou taktickou výhodu.

Brnění a jeho schopnosti
Disponujete ochranným oblekem, který má schopnosti: podpora pohybu, maskovací vrstva, energetický štít a neurální stimulant. S tím jak která schopnost funguje se seznámíte během počátečního výcviku.

Hacking
Pro další postup budete v některých případech muset hackovat počítače či dveřní panely. Budete muset absolvovat minihru na způsob pexesa, jejíž podstatu asi každý rychle pochopí. Vždy budete mít k dispozici provedení určitého počtu tahů. Pokud vyčerpáte všechny tahy, minihra se restartuje a jedete znovu.


EPIZODA 1 – výcvik

Jděte ke skříňce. Ve druhé přihrádce odspoda je karta. Vezměte ji, otevřte dveře a vyjděte ven. Jděte k hangáru a vyzkoušejte si hackování. Nasedněte do auta a vyjeďte vpravo po svahu nahoru. Zastavte u brány, kterou otevřete pomocí karty, která je na bedně vpravo. Dojeďte autem na plošinu s červenou šipkou mezi modrými lasery. Sestřelte bílé cíle na protějším kopci. Jděte na střelnici a vyzkoušejte si všechny zbraně. Poté se přesuňte k sekci 7, kde otestujete zbroj. Napřed však musíte odhodit všechny zbraně. Řiďte se přesně instrukcemi. Než však tuto fázi výcviku začnete, podívejte se do nastavení hry na rozložení kláves pro podporu pohybu, maskovací vrstvu, energetický štít a neurální stimulant, což jsou schopnosti zbroje, které budete nyní testovat. Nastavte si klávesy tak jak vám to bude vyhovovat. Napřed budete testovat rychlost pohybu (tj. přeběhnout vzdálenost po červené čáře co nejrychleji), dále maskovací vrstvu (stráž vás nesmí vidět), poté energetický štít (musíte vydržet palbu s minimálním poškozením) a nakonec neurostimulant, což je obdoba bullet-timu (musíte pistolí zasáhnout všechny rychle se objevující cíle). Po skončení těchto testů vyjděte ven a zamiřte ke kosmické lodi.


EPIZODA 2

Následujte Pointera. Brzy narazíte na první hlídku. U jednoho z vojáků můžete sebrat brokovnici. Rozhodně si však vezměte od všech padlých nepřátel lékárničky. Jděte s Pointerem k silnici, počkejte až přejede konvoj a poté pokračujte po silnici vlevo nahoru. Na most zatím nechoďte; tam se vydáte později. Nahoře postřílejte všechny stráže. U jednoho z vojáků můžete sebrat zbraň NLC 13, která je mnohem účinnější než samopal, který jste měli na začátku. U jiného ze strážců zase najdete přístupovou kartu, díky které se budete moci dostat do dveří uvnitř budovy. Vyjeďte výtahem nahoru a hackněte počítač. Dveřmi lze vyjít na terasu, odkud se dá seskočit na nižší terasu. U mrtvol vojáků můžete najít náboje pro NLC 13. Vyjděte ven z budovy a vydejte se dolů k mostu. Zlikvidujte odpor za mostem. Mecha (walkera) zničíte vytrvalou palbou. Dejte se od brány vpravo a dojděte k přistávací ploše. Bránu u přistávací plochy hackněte a uvnitř vše vyčistěte od nepřátel. Pomáhejte si stacionárním kulometem. Vejděte dveřmi do budovy, která je na mapě označená číslem 2. Projděte kolem generátoru do sektoru B. Chodbou jděte vpravo. Vpravo jsou dveře do sektoru C, ale nemáte kartu. Jděte do dveří s nápisem STORAGE, kde u jednoho z vojáků najdete přístupovou kartu. Než opustíte dlouhou chodbu, přečtěte si ještě PDA na konci chodby na stole. Za dveřmi, na které jste použili kartu, projděte do výtahu a vyjeďte nahoru. Na konci hackněte počítač – otevře se brána do nákladového prostoru – a vedle na zeď umístěte výbušninu. Vracejte se stejnou cestou zpět, vyjděte ven z budovy a pokračujte do nově otevřených vrat vlevo. Umístěte bombu vzadu na bedny, vraťte se vraty zpět a jděte k místu označenému na mapě číslem 4. Do hangáru umístěte další bombu a poté nasedněte do walkera. Vyjděte ven a dejte se vpravo. U transportéru zabočte opět vpravo. Zaútočí na vás walkeři a vojáci s raketomety, kteří jsou velmi nebezpeční. Až situaci vyřešíte, můžete si u vojáků sebrat raketomet. Umístěte bombu do posledního hangáru a poté jděte do malé budovy naproti, kde hackněte počítač, čímž otevřete hlavní bránu. Zlikvidujte nový odpor na mostě a následujte Pointera zpět do lesů. Nyní se již jen odpálí nálože a můžete se přemístit do další mise.


EPIZODA 3

Jděte za Pointerem a řiďte se jeho pokyny. Až dojdete ke srázu, seběhněte dolů a všechno co se hne postřílejte. U jednoho z vojáků seberte skvělou NLC 13. Brána do hlavní budovy nejde otevřít, tudíž se musíte vydat na strážní stanoviště, kde hackněte počítač. Jeden z vojáků má opět NLC 13 a nějakou munici. Vyjděte ven. Vrata úplně vpravo jsou otevřená, tak do nich vejděte. Jeden z vojáků uvnitř má opět munici do NLC 13. Po chvíli se vám otevřou vrata do sektoru F. Vzadu hackněte počítač. Nyní následuje předlouhá, více než pětiminutová jízda vznášedlem, která podle mě patří k vrcholům hry. Nasedněte do vznášedla v hangáru, kde jste hackli počítač, a následujte ostatní. Nesmíte vznášedla před sebou ztratit z dohledu, jinak pro vás hra končí. Po cestě na vás budou občas útočit nepřátelé, tak si průběžně kontrolujte hodnoty zdraví a poškození vozidla. Po dlouhé jízdě se octnete v táboře rebelů.


EPIZODA 4

Pomozte rebelům odrazit útok. Až uslyšíte, že se blíží transportér, otevřete jeden z kufříků, které se povalují po zemi, a vezměte si 3 EMP granáty. Použijte je na transportér, čímž ho zničíte. Postupujte po svahu nahoru, prohledávejte mrtvoly vojáků. U jednoho naleznete NLC 13 a nějakou munici. Vyběhněte až nahoru a zajděte do bunkru, kde umístěte nálož. Venku však zatím zaútočila nová vlna nepřátel spolu s jedním walkerem. Tentokrát s nimi nemá cenu bojovat, tak je obloukem obejděte a dostaňte se k autům. Rychle do jednoho nasedněte a rozjeďte se dolů. Držte se vpravo. Brzy byste měli dorazit k přistávací ploše, avšak obdržíte hlášení, že je obsazená nepřáteli. Raději vycouvejte a jeďte zpět. Držte se opět vpravo. Až dorazíte k padlému obřímu stromu, vystupte a pokračujte dále pěšky. Hned za stromem vás napadnou nepřátelé. Po chvíli dorazíte na místo vyzvednutí, kde ještě před odletem pomozte odrazit pár slabých nepřátelských náporů.


EPIZODA 5

Postupujte za spolubojovníky. Brzy se dostanete do bažiny, kde útočí podivní ještěrové, které však lze snadno zdolat. Po chvíli dorazíte k oplocené terénní laboratoři. Přes lasery se nedostanete, ale po straně je plot poškozený. Seberte uvnitř nějakou munici a revolver Bjorn HD. Zanedlouho dorazíte k podobně oplocenému objektu. Lasery jsou poškozené (chvílemi se vypínají). Uvnitř můžete sebrat raketomet. Po krátké cestě dorazíte k postranní bráně bunkru, kterou hackněte. Vnitřní prostranství důkladně vyčistěte od nepřátel. Na bednách seberte nějakou munici. Pronikněte dovnitř bunkru. U jednoho z vojáků můžete sebrat NLC 13. Hackněte počítač na stěně, vyjděte ven a zaujměte pozici u hradby. Po chvíli dorazí konvoj. Zlikvidujte co se dá a vydejte se k zadnímu transportéru. Nechoďte však přímou cestou, jinak vás zabije dělo transportéru. Projděte postranním vchodem, kterým jste přišli, a držte se pravého svahu. Na jednom místě jde vyjít nahoru. Od mrtvého kolegy si vezměte nálož a umístěte ji na transportér. Běžte se schovat a poté se vraťte a nasedněte do druhého transportéru. Po chvíli přijedete ke skále, kde vás přepadnou vojáci. Někteří mají raketomety a jsou tak velmi nebezpeční. Po likvidaci všech nepřátel nasedněte opět do transportéru a zanedlouho dorazíte k raketoplánu.


EPIZODA 6

Postupujte vpřed dokud se neprobijete ke Cartrightovi. Vojáci vzadu u Cartrighta mají u sebe odstřelovačky. Následujte Cartrighta. Až dorazíte do nepřátelského tábora, budete napadeni skupinkou vojáků a walkerem. Jděte vlevo pod přístřešek a seberte raketomet a nějakou munici. Raketometem zničte walkera. Raketomet si ponechte, protože bude nezbytný pro další postup ve hře. Během bitky vám Cartright zemře, ale to nevadí. Vezměte si od něho Red Box a pokračujte v cestě sami. Jděte po skalní stezce. Pokud jste dali na moji radu a vzali si odstřelovačku, jste nyní ve výhodě a snadno zlikvidujte snipery dole v údolí. U cesty jsou zaparkovní walkeři. Vezměte si jednoho a pokračujte v cestě soutěskou. Most před vámi je zničený, takže vystupte z walkera a dejte se úzkou skalní stezkou vpravo. Zaútočí na vás nepřátelská loď. Schovejte se za balvan a raketometem několikrát vypalte do lodi, protože jinak se jí nezbavíte. Pokračujte dál. Ta samá loď vás znovu napadne. Schovejte se za další balvan a chvíli počkejte než přiletí Pointer a nepřátelskou loď zničí. Po chvíli dorazíte do malého kráteru. Než vás Pointer vyzvedne, musíte však postřílet nepřátele nahoře na svahu. Zde se opět výborně uplatní odstřelovačka.


EPIZODA 7

Jste v džungli uprostřed hor. Jděte jedinou možnou cestou vpřed. Dávejte pozor na miny. V jednom místě se cesta rozdvojuje. Je však jedno kudy půjdete, protože se obě cesty po chvíli opět setkají. U jednoho z vojáků můžete sebrat NLC 13 a pod přístřeškem pak odstřelovačku a nějakou munici. Pokračujte vpřed. Na protějším svahu je sniper. Brzy dojdete k údolí, ve kterém je nepřátelská základna. Shora odstřelovačkou pobijte co nejvíce nepřátel. Poté sejděte dolů a zajděte do levé budovy. Hackněte počítač, přečtěte si zprávu v PDA na stole a vraťte se ven. Nyní na vás zaútočí noví, odolnější nepřátelé, kteří mají navíc schopnost zneviditelňovat se. Poberte co nejvíce munice a dejte se vlevo do svahu nahoru a postupujte stále jedinou možnou cestou vpřed po horských stezkách a skrz soutěsky. V některých místech jsou na okolních svazích odstřelovači. Cesta vás dovede k další základně. Nejprve zlikvidujte velmi nebezpečného snipera ve věži a poté vyjeďte do této věže výtahem a shora postřílejte odstřelovačkou co nejvíce nepřátel. Sjeďte zpět dolů a seberte u jednoho z padlých přístupovou kartu. Otevřete bránu a uvnitř zlikvidujte zbytek nepřátel. Vzadu hackněte další bránu a uvnitř vše postřílejte. Vejděte do dveří s nápisem ENTRANCE. Nahoře se nabourejte do počítače, čímž do počítače nahrajete virus. Vyjděte ven a utíkejte co vám nohy stačí stále vpřed na přistávací plochu s raketoplánem.


EPIZODA 8

Postupujte vlevo za velitelem (Weberem). Postřílejte všechny nepřátele v okolí děla a vyměňte si zbraň za NLC 13. V bunkru hackněte počítač. Vyjděte ven a nastupte do děla. Likvidujte hlavně velké kosmické lodě (žádná vám nesmí uniknout). Poté následujte Webera k autu a nastupte jako střelec. Sestřelte všechno co se hne. Nejnebezpečnější jsou vojáci na mostě. Průběžně si kontrolujte hodnoty zdraví a poškození vozidla. Až zastavíte, nastupte do levého walkera. Weber nastoupí do druhého. Dávejte pozor, ať nepřátelé Weberův walker nezničí, jinak pro vás hra končí. Pokud zničí vašeho walkera, můžete nastoupit do nového za bránou vpravo v hangáru. Do zadního nádvoří se s walkerem nedostanete, takže musíte oba vystoupit. Probijte se do hangáru vpravo dole a opět dávejte pozor, ať Webera nikdo nezabije.


EPIZODA 9

Následujte Webera až do hangáru s transportéry. Weber se od vás odloučí. Jděte do dveří s nápisem SECTOR A a sjeďte výtahem dolů. Ve velké místnosti jděte naproti do dveří s nápisem ELEVATOR. Vyjeďte výtahem nahoru a obdržíte další instrukce. Vraťte se dolů do velké místnosti a jděte vpravo do dveří s nápisem GENERATORS a nabourejte se do počítače vlevo. Vraťte se do velké místnosti a znovu jděte do dveří s nápisem ELEVATOR, vyjeďte nahoru a hackněte počítač. Poté se vraťte dolů, kde se vám zpřístupnily dveře s nápisem RESTRICTED AREA. Pokračujte stále rovně přes několikery dveře s nápisem SECTOR A až do STORAGE, kde seberte na stole 3 bomby. Vyjděte ven a jděte vpravo do dveří s nápisem OFFICER. V poslední místnosti má u sebe jeden z vojáků přístupovou kartu k sektoru B. Vraťte se do podlouhlé místnosti a jděte do dveří přímo naproti. Pokračujte stále rovně, držte se vlevo dokud nedojdete do skladiště. Vyjděte zpět do dlouhé chodby a dejte se vlevo do sektoru B. V podlouhlé místnosti na vás zaútočí velká horda vojáků a jeden velice odolný supervoják, který má u sebe přístupovou kartu. Projděte dveřmi a sjeďte výtahem dolů.


EPIZODA 10

Postupujte stále vpřed. Ve velké místnosti s jakýmisi skříněmi jděte do dveří s nápisem ENTRANCE. Všechny postřílejte a vyběhněte ven. Otevřely se dveře s nápisem SECTOR D. Tudy tedy pokračujte dál. Procházejte místnostmi a chodbami až k výtahu. Použijte výtah a jděte až na konec ke dveřím s nápisem RESTRICTED AREA. Tyto dveře mají dveřní čidla na obou stranách. Musíte tudíž prohledat mrtvoly vojáků a sebrat 2 přístupové karty. Dorazíte do místnosti, kde uvidíte vlevo a vpravo za sklem inkubátory supervojáků. Musíte postupně hacknout počítače v rozích místnosti. Během hackovámí budou však na vás z inkubátorů vybíhat supervojáci. Není to vůbec lehké zvládnout, a pokud hrajete už na střední obtížnost, řádně se zapotíte. Snažte se trefovat pokud možno přesně do hlav supervojáků, čímž je zabijete snáze. Po hacknutí posledního počítače se otevřou dveře na druhé straně místnosti než jste přišli a tudy pokračujte dál. Vyjeďte výtahem nahoru. V chodbě před vámi uvidíte generála. Uteče vám do sousední místnosti. Jděte za ním a pusťte se do něj. Až mu zdraví klesne pod 40%, uprchne vám do výtahu. Počkejte chvíli a pak si výtah znovu přivolejte a jeďte nahoru.


EPIZODA 11

Je před vámi finální boj. Probijte se přes dvě nádvoří. Používejte walkery, pokud můžete. Na konci hackněte bránu. Daleko před vámi je transportér, který se rozjede, když se příliš přiblížíte a začne po vás pálit. Zlikvidujte ho tudíž raketami walkera z bezpečné vzdálenosti. Na konci vlevo je brána. Jeden z vojáků, který na vás pálil z těchto míst, má u sebe přístupovou kartu. Vystupte z walkera a jděte dlouhým průchodem až k bráně. U jednoho z vojáků seberte odstřelovačku – ta se teď bude opravdu hodit. Za bránou je generál, s kterým zde musíte svést poslední boj. Je velice tuhý. Nepřibližujte se k němu příliš, protože vás tak rychleji zabije. Schovávejte se za objekty a používejte odstřelovačku a snažte se ho trefovat pokud možno do hlavy. Jakmile ho zabijete, spustí se závěrečná animace a máte tuto hru za sebou.

Súvisiace hry: Chrome: Gold Edition
Chrome
Chrome 2Diskusia Príspevkov: 0 Hodnotenie
66 hlasov

100
60
20

80
40
0
50
Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |