HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19160
5451
5063
1425
1599
7014
5194
10810
1687

Online 34120 uživatelů

Návody > Command & Conquer: Red Alert 2


Zobrazení:59825
Autor návodu:Zbyněk Chomát (Abecedaher.cz)

klávesové zkratky:

Aliance

1. Operace Lone Guardian:

úkol : Odrazit útok z vody, spojit se se základnou a zničit nepřítele.
rada : střílej do barelů. Jejich výbuchy zničí vše kolem

Američané jsou na útok absolutně nepřipraveni. Naštěstí je zde Tanya a s její pomocí zničte všechny útočící lodě a následně vojáky kteří se mezitím vylodily na břeh. Sochu svobody se díky vaší nepřipravenosti zachránit nepodaří a vydejte se najít vaší základnu. Po cestě narazíte na další své vojáky a vezměte je k sobě. Až dorazíte do základny rychle zaujměte obranné pozice (zakopat) u těžebního pole harvester a začněte co nejrychleji verbovat vojsko (postavte stan na výrobu vojáků). Potřebujete i inženýra na opravu mostu. Až budete mít silnější armádu vydejte se s Tanyou na nepřítele u mostu a následně na ruskou základnu. Po její zničení je konec mise.

2. Operace Eagle Dawn:

úkol : získat spět základnu kterou obsadily Rusové. Zničit všechny nepřátelé.
rada : Tanya vyhodí do vzduchu protivzdušnou obranu a lítači velmi pomůžou.

Tanky se radši nepokoušejte zničit a nechte to na lítačích. Vydejte se k jezeru a to obejděte východní stranou. Zničte kanóny na kraji základny a vniknete dovnitř. V první řadě zničte flaky a následně i ostatní kanóny. Mezitím dorazí výsadkáři - inženýři a s jejich pomocí obsaďte vše co jde. Svojí těžbu provádějte v klidnější oblasti na západních polích a přitom zlikvidujte těžbu nepřítele. Vyrobte hodně tanků a vojáků a vemte frontu útokem. Až zničíte všechny flaky dostanete mnoho posil.

3. Operace Hail to the Chief: 

úkol : zničte ruský psychoovlivňovač.
rada : obsaďte strategická místa maximálním počtem vojáků. Tyto civilní domy nenech zničit a popřípadě je oprav pomocí inženýrů.

Rychle obsaďte dva domy vpravo u mostu a tím získáš dokonalou obranu. Po určité době přijdou posily, ale bohužel úplně na opačném konci a to jedna na východě a druhá na severu. Bez jejich pomoci by jsi neobstál. Největší nebezpečí hrozí od mostů a tak tam připrav pořádnou obranu. Vyrobte si letadla a s jejich pomocí zničte Psychic beacom který leží uprostřed mapy.

4. Operace Last Chance: 

úkol : Vyloďte se a postavte základnu a zničte psychický zesilovač dřív než se spustí.
rada : odstřeluj nepřátelské harvestry ze vzduchu. Postav přístav který se ponorky budou snažit zlikvidovat a nedávají pozor na svojí obranu

O něco náročnější mise než ta předchozí. Rozděl si lodě na dvě skupiny a dopluj zničit děla. Proveď vylodění, ale nenič toho moc. Postavené budovy se ti budou hodit až budeš mít inženýry a s jejich pomocí je obsadíš. Na hřišti postav hlavní budovu (je na jednom transportéru) a následně kasárna. Základnu pořádně opevni. Problém v této misi jsou ponorky které ničte křižníky a přitom si stále hlídejte čas. Toho máte teoreticky dost, ale radši si pospěšte. Půl hodiny před spuštěním zesilovače začne odpočítávání a pak zaútočte se vším co máte. Chicago musíte obětovat pro záchranu celého světa.

5. Operace Dark Night:

úkol : pronikni do ruské základny na velitelství a zničit dvě raketové sila
rada : Tanya dobře plave a má velké regenerační schopnosti.

Dojděte s Tanyou (špióni zůstanou trochu za ní) k budově a obranou věž u které jsou barely zlikvidujte výstřelem do nich. Tím je průchod touto oblastí otevřen a prostřílej se až k budově a pošli do ní špióna. Nemusíš je moc bránit protože v případě že ho zabijí dostaneš nového. Můžeš si dojít pro spojence kteří jsou na východě a JV. Jděte stále po cestě a přes most  po jižním okraji napříč na západ. První raketové silo by nemělo dělat problémy. Zaútoč od vody a výstřely do barelů by jsi měl silo s raketou zlikvidovat. Na západě za druhým silem je zajatecký tábor, kde se výstřely do sudů zmocníte tanku a s jeho pomocí se dostanete k druhému silu kde zlikvidujete raketu.

6. Operace Liberty: 

úkol : získat spět Pentagon a osvobodit Washington
rada : Tam kde je chodí hodně pěšáků a nejezdí tanky postav psy.

Hned na začátku se dostanete pod první vlnu útoku. Tu by měli odrazit obranné systémy a ty se mezitím vyloď vedle Pentagonu. Základnu postav na SZ od budov a vše investuj do obrany. Je dobré obsadit budovy na západě pro posílení obrany. Přitom Rusové stále útočí a tak vám pro začátek nezbývá moc času na nic jiného. Postupně vybudujte protiletecké rakety a leizrové věže na západě a na východě opevněte cesty pomocí bunkrů. Než začnou útočit roboti musíš mít na přístupových cestách zakopanou pěchotu.  Postav co nejvíce letišť a plně je obsaď. Postupně likviduj nepřítele a až budeš plně vyzbrojen zaútoč na základnu za vodou. Po jejím zničení se situace vyvrbí protože vše co nepřítel má se vydá proti vám. Je to silný a nepříjemný útok a nebudete vědět co dřív. Poslední základna u Bílého domu už pak bude procházka rozkvetlou zahradou.

7. Operace Deep Sea: 

úkol : ubránit Pearl Harbor a zničit vše nepřátelské.
rada : Když je ponorka na hladině může ji zničit cokoliv a vynoří se když něco pronásleduje.

Začíná být zle. V předcházejících misích jste se jistě naučily taktice a ovládání. Připomínám že používání horkých kláves je velmi praktické a účinné.
Co nejrychleji obsaďte vesnici na západě a vybudujte lodě a obranné věže. Nepřítel bude útočit snad stále po celou dobu. Na ponorky platí Destroyery a na ostatní lodě křižníky a letadlovky. Ze začátku se na vás valí útok za útokem a to nejhorší Vás teprve čeká. Po určitém čase bude na vás každých 10 minut vyslaná malá atomovka a to je začátek vašeho konce. Jsou možné dvě následující varianty odvrátit váš konec. Buď pomalá, ale jistější, nebo rychlá náročná na taktiku s větším nebezpečím vašeho zničeni.

  1. Pomalá - Postav základnu na co největším místě, aby raketa neudělala moc škody. Jeden dva baráky se dají opravit a mezitím si šetři peníze z natěžené rudy. 
  2. Rychlá - po začátku odpočítávání vezměte letadla (20 by mělo stačit) a leťte k východnímu okraji mapy a potom na sever a nad přístavem na západ a zničte atomové silo. Pak už by jste měli mít stále převahu

Na obou stranách průlivu postav Leisrové věže a buduj hlavní údernou sílu z letadlových lodí (min.6), destroyeri (4), protivzdušné křižníky (2) a transportéry. Pak můžeš zaútočit na nepřátelskou základnu na ostrůvku.

8. Operace - Free Gateway: 

úkol : zničte psychický ovlivňovač dřív než ovlivní stav Tanye.
rada : postav Tanyu do cesty pěšákům - dokáže jich sama hodně zničit 

Vydejte se s Tanyou v předu k nepřátelské základně a tam výstřelem do sudů zničte nechráněnou elektrárnu která odstaví strážní věže. Vydejte se k místu vylodění posil kousek od nalezišť surovin kde vybuduj základnu. Postav neproniknutelnou obrannou zeď a pak následovně velkou útočnou sílu a vydej se zničit nepřítele.

9. Operace Sun Temple: 

úkol : ubránit získanou základnu
rada : máte k dispozici velmi účinnou speciální jednotku, tak se jí nebojte použít.

Na vrcholku se nacházejí vězni a to je první část vašeho úkolu. Vylezte zvody a vězně osvoboďte. Poté co přiletí helikoptéry obsaďte je inženýry a vydejte se na další část. Helikoptérou zničte sudy a obsaďte pyramidy. Postavte co nejlepší obranu i když času je strašně málo a snažte se ubránit útočícímu nepříteli.

10. Operace Mirage: 

úkol : dobít všechny základny
rada : Přemístěte svojí základnu na jiné místo

Zvědové hlásí že na vaše postavení se chystá silná útočná síla a proto prodejte vše co máte a složte základnu a přemístěte se rychle k laboratoři. Útok na původní pozici se nedá snad nijak odvrátit a ani vyhrát. Na novém místě vybudujte obranu a obsaďte na jihu rafinerie. Až budete mít dostatek letadel naleťte vždy nad elektrárnu a zničte jí . Tím ochromíte obranný systém a základny a její dobytí už není takový problém. To opakujte až do úplného vítězství.

11. Operace Fallout: 

úkol : zničení atomovek před jejich odpálení
rada : nestavte chronosher před odpočítáváním.

Celková výhra se blíží do konce a nepřítel začíná být čím dál tím nepříjemný a začíná používat více nebezpečné zbraně. Přestává mu záležet na to m že zničí celý svět a proto pozor. Začínejte opatrně a vše mimo hlavní ostrov prodejte a tím si zajistíte pro začátek dostatek prostředků na obranu. Hanovery si ale nechte a přivolejte si je na svojí základnu. Postavte si základnu, ale ne chronosper. Zkrátili jste si čas na vybudování armády protože nepřítel se začne okamžitě připravovat na odpálení atomovek a odpočítávání se nedá zastavit. Postavte ho až se odpočítávání zapne samo a pak s jeho pomocí (přesuňte Prism tanky do týla nepřítele), transportérů a letadel zaútočte a zničte všechny tři atomovky.

12. Operace Chrono Storm: 

úkol : konečné vítězství
rada : nesmíte zničit Kreml

Rusům už o nic nejde jejich konec je neodvratný a proto udělají snad vše od totální prohry. Po vysazení speciálních jednotek zničte elektrárnu a obranné věže. Po té co přijdou posily obsaďte těžební věže a základnu pořádně opevněte. Využijte bungrů na obranu a vytvořte dostatečnou leteckou sílu na zničení atomovku. Vašim prvořadým cílem je zničit všechny elektrárny a tím ochromit funkčnost nepřítele. Kreml by byl skoro snadný cíl, ale to nesmíte udělat. Pouze zlikvidujte stráže. Po objevení Tanye si už jen vychutnejte konec hry i když pouze za alianci.

Aliance - budovy

 

Construction Yard

Základna - zde stavíte všechny budovy - přijdete o ní a máte smůlu.

Power Plant

-

Elektrárna - za peníze 800 kr. slušná zásoba. Ale ta cena...

Barracks

-

Kasárna pro výcvik pěchoty - vcelku výhodná díky ceně pro "rozšiřování" základny.

Refinery

-

Rafinérie na kredity - co dodat dalšího?

Wehicle Factory

-

Továrna na bojové jednotky a Chrono Minery a MCV. Nic víc a nic míň.

Airforce Command

-

Budova umožňující zobrazení mapy - radar a také je to letiště pro až 4 letadla.

Repair Depot

-

Opravna - neumí opravit letadla. Když stihnete najet na ní s jednotkou, která je zasažena Terror Drone, bude Drone odstraněna. Ovšem to se Vám asi jen tak nepodaří.

Naval Yard

-

Námořní základna a zároveň opravna lodí.

Wall

-

Obranná zeď, vcelku účinná - pokud ji postavíte před obranné věže, útočník se nejprve musí prostřílet skrze tuto zeď a teprve poté začne útočit na věž.

Pillbox

-

Obranné kulometné hnízdo - proti pěchotě velmi dobré, inženýra zlikviduje na 2 výstřely. Proti tankům a jiným jednotkám vcelku nanic.

Patriot Missile

-

Protiletecká obrana - slušná síla, slabší dosah, vysoká cena.

Gap Generator

-

Rušička radaru zneviditelní nepříteli určitý okruh okolo místa, kde stojí. Více užitečné v multiplayeru, počítač se zdá je ignoruje.

Prism Tower

-

Výborná obranná věž do základny. Po postavení 2 a více vedle sebe se jejich úsob sčítá podle počtu věží v dosahu. Teoreticky můžete udělat celou řadu věží, kdy se výkon všech sečte do jedné na konci. Velmi povedené.

Tech Center

-

Technologické centrum - po jeho výstavbě máte možnost stavět některé pokročilejší budovy jako Chronosphere, Ore Purifier, Prism Tower, Prism Tank atd.

Ore Purifier

-

Užitečná budova pro zušlechťování nerostů - přidává z každé várky vyložené v Rafinérii něco málo na Váš účet. Ovšem trochu drahá legrace.

Satelite Uplink

-

Satelitní družice - po vystřelení zobrazí celou mapu. Vzhledem k ceně - vynikající.

Chronosphere

-

Unikátní budova Spojenců umožňující po "nabití" (5 minut) přesun až 9 jednotek kamkoliv na mapu, ovšem objevenou (musíte ji vidět). Přesuňte 9 Prism Tanků nepříteli do týla a uvidíte tu legraci :-).

Weather Control Device 

-

Po "nabití" umožňuje seslat na určité území bouři s blesky - je to alternativa proti atomové bombě. Ovšem méně učiná (subjektivní pocit).

Aliance jednotky

 

GI

Základní pěchota; možnost opevnění za pytli s pískem a tím pádem i lepší obrana.

Engineer

-

Inženýr - pro obsazování cizích budov, rychlou opravu Vašich a opravu civilních stavení. Pozn. znamení: "Studying blueprints".

Rocketeer

-

Zlí "Rakeťáci" už jsou zase tady :-))) Slušná jednotka pro napadání Harvesterů, lehce jde sestřelit nepřítelem. Spíše na průzkum (a na harvestery).

Spy

-

Špión po napadení nepř. budovy dokáže např. odhalit ponorky, ukrást peníze nebo na čas vypnout nepříteli proud. Pokud se tam ovšem dostane...

Seal

-

Komando s dobrým dostřelem, může i plavat. S sebou v batohu nosí hezkou sbírku výbušnin - na 1 nálož padne 1 budova. Snadno je odstřelitelný.

Chrono Legionaire

-

Jednotka umožňující likvidaci (rozložení na atomy :-)) budov. Většinou rychle odhalena a zničena. Spíše pro multiplayer. Pozn. znamení: "Removing...".

MCV

-

Mobilní základna. Co dodat? Po rozložení již nejde znovu složit a přesunout (jen v multiplayeru).

Chrono-Miner

-

Harvester; po natěžení se sám teleportuje k rafinérii. Zpět na pole těžit ovšem zase jede po svých.

Amphibious Transport

-

Obojživelný transportér - až 4 pozemní jednotky a 8 pěchoty. Standard, možná trochu drahý.

Nighthawk Transport 

-

Přepravní helikoptéra. Až 5 jednotek pěchoty najednou, dokonce disponuje slabším kulometem vpředu.

IFV

-

Bojové vozidlo umožňující modifikace při obsazení různou pěchotou: GI-kulomet, Engineer-opravárenský vůz; bez obsazení střílí rakety.

Grizzly Tank

-

Univerzální bojová jednotka, v pozdějších misích už není třeba (lepší je Prism Tank). Slušná výdrž a hlavně silný útok při nejvyšší hodnosti!

Prism Tank

-

Nejlepší jednotka na zemi - laserový tank s rozsahem na okolní nepřátele. Za cenu 1200 kred. vynikající sluha. Slabší brnění. Ve skupince smrtící.

Mirage Tank

-

Tank umožňující maskování se za strom. Útok bez výraznějšího dosahu, vcelku silný. Brnění slabší. Moc drahá legrace.

Destroyer

-

Univerzální bojová jednotka na moři - letecký útok proti ponorkám a chobotnicím, proti lodím a pozemním jednotkám/budovám kanón.

Aeigis Cruiser

-

Křižník. Pouze proti vzdušným útokům a raketám - snaží se letecké cíle sestřelit svými raketami.

Airplane Carrier

-

Velmi silná loď disponující až 3 letadly pro útok jak proti pozemním silám (i budovám) tak námořním.

Dolphin

-

Podmořská jednotka, slušně silná, ale moc toho nevydrží. Vyšší rychlost než ostatní námořní jednotky.

Harrier

-

Silný útok, slabší obrana - leckdy se ani nedostane k útoku. Střílí jeden pár raket, proto doporučuji více najednou. Ovšem jako ničitel atomových sil v některých misích nepostradatelný. Pozn. znamení: "Vector locked in".

Rusové

1. operace Red Dawn

úkol : zničit pentagon
rada : pes bez problémů zabije i zakopaného vojáka a je samostatný.

Výsadek se provede úplně na jihu a bude tam i hlavní budova a vedle postav rafinerii a kasárna.  Vydej se na východ kde narazíš na opevnění u rozbitého mostu. Na pěchotu stačí psi a ty znič protiletadlovou obranu. U dalšího opevnění obsaď budovy a vojáci se postarají o ostatní. Na severu dostaneš pár tanků a před tebou je ještě jedno opevnění a pak už jen pentagon.

2. operace Hostile Shore

úkol: zničení nepřátelských základen
rada : střelba do barelů je účinná v každé misi.

Po vylodění vyčistěte prostor a až přijede MCV vybudujte hlavní stan. Vybudujte obranu a postavte loděnici a okolo 10 ponorek. S nimi znič nepřátelské vojsko a přístav. S vojáky a tanky zaútočte na nepřítele a ničte vše co se dá.

3. operace Big Apple

úkol : obsadit a ubránit Baacon psichic
rada : Ovládnuté jednotky pomocí Beadcon psichic se přidají na vaší stranu.

Vybuduj základnu a postav 2 rafinérie. Během budování obsaď tři těžební věže a postav silnou armadfu a sní se vydej na most. Znič bungr a obsaď budovy a obsaď na levé straně spojenecká kasárna a na pravé War faktory. Poté co obsadíte laboratoř oboje prodejte. Pokračujte v čištění území a připravujte se na útok na nepřátelskou základnu. Obsaďte s inženýry Beacon psichic a musíte jí ubránit. Stáhněte své jednotky na obranu protože se objeví mnoho spojeneckých jednotek moc se jich nevšímejte a věnujte se pouze obraně. Jednotky se po čase přidají na vaší stranu a to je konec mise.

4. operace Home Front

úkol : odražení invaze a vyčištění území od nepřátel
rada : Neútočte s 1 ponorkou stanete se snadným cílem

Spojenci se vylodí na východ od vašeho přístavu, ale jedná se  slabou invazi a nemělo by být problém tento útok odvrátit. Potom vybudujte do dostatek ponorek a zaútočte na lodě. Poté co se objeví další cíle použijte opět ponorky. Mezitím budujte pozemní vojsko a vydejte se na nepřítele. Mise na souši by vám neměla činit problémy.

5. operace City of Lights

úkol : dobití Eiffelovy věže
rada : 

Vyčistěte okolí a vydejte se po okolí. Vybudujte si pár jednotek po 15 vojácích a obsaďte budovy. Zde jsou vaše jednotky velmi účinné. Pošlete jednotku na západ kde jsou těžební věže a tím si zajistíte přísun kreditů. Další skupina vydá na východ a pak na sever až k opevnění. Poslední třetí skupina se za ní přesune přímo na sever. Až budou obě u cíle společně zaútočí. Mezitím první skupina postupuje podél pobřeží až se k ní přidají pomocné vojska a pomohou při útoku druhým skupinám. Až se probijete k Eiffelově věži postavte k ní Tesla vojáky a usmažte vše v okolí.

6. operace Sub-Divide

 

7. operace Chrono Defense

úkol : ubránit se o určitou dobu
rada : s tanků stavte do obrany jen Apocalypsy

Je to jednoduchá mise. Musíte pouze vybudovat co nejlepší opevnění a bránit se. Je to vlastně jediný cíl mise neopustit pozice a ubránit se všem útokům.

8. operace Desecration

úkol : dobití Bílého domu
rada : odřízni nepřítele co nejdřív od zásob

Rozložte základnu a rozdělte desoláry a pošlete je na levou a pravou stranu. Počkejte až přiletí výsadek a až budou těsně nad zemí tak je rozložte. Tím odrazíte první útok a za pár minut další kdy na vás útočí tanky. Zásoby surovin jsou v tomto místě slabé a až vám dojdou přesuňte se doprostřed mapy. Tady svedete boj o suroviny. Zničte mu rafinerie a zaměřte se na Harvestry. Jakmeli budete schopni zaútočit na Compla udělejte tak. Tím si zajistíte aspoň z tohoto místa klid protože i tak budete mít dost práce s ostatnímy vojsky. Vytvořte obrovskou základnu a podnikněte útok na jeho hlavní základnu. Až jí dobijete obsaďte s inženýry Bílý dům a tím bude mise splněna.

9. oparace Fox and the Hound

úkol : Ovládnutí Snipera a prezidenta.
rada : 

Po nezdařeném výsadku se objevíte u Yoriků. Ovládněte jedoucí IFV a jeďte do základny v pravo. Zničte ostrahu a ovládněte inženýry s kterými obsadíte kasárna a Battle laboratoř. Pak se vydejte na východ k druhé základně a zde ovládněte Snipera a tank. Až základnu obsadíte vydejte se na jich a Sniperem zlikvidujte z dálky stráže u dolního vchodu do prezidentského paláce. Jděte na západ a prostřelte zeď tam kde na vás nedostřelí žádná z věží. Poté totéž udělejte na severu. Vraťte se k první díře a Sniperem postřílejte prezidentskou ochranku a pomocí Yuriho ovládněte prezidenta.

10. operace Weathered Alliance

úkol : Zničit Weather control
rada : zničíte ho hozením atomové bomby

Poté co se vylodíte vydejte se se vznášedlem do levého spodního rohu zde je Dreagnouth. Poté co vybudujete základnu si vyrobte silné loďstvo. S jejich pomocí vyčistěte moře a začněte Dreagnouty bombardovat pobřeží. Prázdné pláže potřebujete pro vylodění. Hned na začátku nezapomeňte stavět Nuclear silo pro zničení nejtežších částí nepřítele. Až vybudujete doopravdy obrovskou armádu vydejte se na Prisma věže a podnikněte útok na základnu a obsaďte laboratoř. Misi dokončíte zničením Weather control.

11. operace Red Revolution

úkol : zničit zrádce kremlu
rada : když jednotku ovládne psychovoják znič nejdříve jeho a pak ovládnutou jednotku.

Velmi obtížná mise která se do dohrát dvěma způsoby. Mám za to že rychlá a nebezpečná je víc zábavná a proto se budem věnovat jí. Kousek na SV od základny je horský masiv a minizákladna. Začni tady a znič věže a flaky. Elektrárnu obsaď a vytvoř na severu obranu. Nepřátelé z této strany budou stále přicházet. Postav sem aspoň 3 věže a několik kanónů. Tím se nepřítel nedostane až k tobě a máš víc času. Na každou stranu dej vzducholoď a to by mělo pro obranu stačit. Obsaď tři olejárny které jsou na S až SZ. Útoky jsou stélé a pokad máš obranu pořádnou do základny se po zemi nedostanou a máš čas vybudovat protivzdušnou obranu a to tak že na SV a SZ dáš po dvou protivzdušných kanónech a k nim raketometnou pěchotu. Mezi kanóny vybuduj raketometné silo. Vzducholodě se k němu přes obranu nedostanou. Konec je postupný likvidací nepřátelských staveb nebo zničení Kremlu.

12. operace Polar Storm

úkol : znič chronosféru.
rada : šikovně postavená vzducholoď dokáže zajistit zdaleka dostatečnou obranu proti pozemním jednotkám.

Poslední mise je nejtežší a trochu zdlouhavá. Začínáš na malém ostrůvku a nepřátelská základna je vlastně vše okolo. Cíl tvého snažení je na severu a dostat se k němu nebude žádná sranda. Začni budovat základnu a součastně kupu vojáků. Nepřítel bude do tvého zázemí teleportovat raketomety a tanky. Nebude bezpečno ani ze vzduchu a tak buďte připraveny. Využívej šíleného Ivana na likvidaci nepřítele a hodně ratotometníků postav na SZ pobřeží a dej tam i několik protivzdušných kanónů. Flotila ti moc nepomůže a stačí pár ponorek a dělových lodiček. Křižník ti stačí jeden. Jediné místo na vylodění je pobřeží kousek od tvé základny a pře invazí to trochu vykliď raketami a křižníkem. Na výsadek si vezmi psa který ti pomůže před vojáky. Obsaď kasárna a to bude tvůj výchozí bod pro další postup. Kasárna trochu opevni a nezapomeň na útoky ze vzduchu. Je zde vcelku klid a tak není potřeba dělat moc silnou obranu. Postupuj opatrně a nepřítel tě nechá na pokoji. Jakákoliv provokace však vyvolá odvetu a asi by jsi se neubránil. Zaber War Faktory na západě a shromáždi armádu s kterou se vydáš na sever k letišti. Po jeho obsazení dostaneš pár vzducholodí. Nepřítel ale dostává stále posily Chromosferou a tak se připrav na záverečný útok. Bude strašný a výsledek není úplně tak jednoznačný. Hra se dá možná hrát rychlou metodou postavit co nejvíce vzducholodí (min 9) a vydat se zničit Chromosferu. Když se to podaří máte celkem vyhráno. No a to je konec celé hry.

Soveti jednotky

 

Conscript

Základní pěchota; velmi dobrá obrana - lepší než GI spojenců.

Attack Dog

-

Pes zakousne vojáka na jeden zásah a jako jediný objeví skrytého špiona Spojenců. Jinak slabý a k ničemu.

Engineer

-

Inženýr - pro obsazování cizích budov, rychlou opravu Vašich a opravu civilních stavení. pozn. znamení:"I have the tools."

Flak Trooper

-

Protiletadlová pěchota - dobrý útok i proti vozidlům. Proti vojákům slabá. pozn. znamení:"Flak trooper reporting!"

Tesla Trooper

-

Tesla Trooper je silnou pěchotou jak proti vozidlům tak proti jiným vojákům. Ve větším počtu dokáže pěkně zavařit. Pozn. znamení: "Two thousand volts coming out!"

Crazy Ivan

-

Fanatický voják s výbušninou - nic co byste rádi nechávali bez dozoru :-)

Yuri

-

Speciální jednotka, která umožňuje kontrolovat cizí jednotky na dálku - pěchotu i vozidla. Ovšem tyto jednotky nejsou "maskované" a nepřítel na ně standardně útočí.

War Miner

-

Harvester; po natěžení dojede do rafinérie a vyloží. Má lehký kulomet a tím se může bránit. Moc toho ale "neustřílí".

Amphibious Transport 

-

Obojživelný transportér - až 4 pozemní jednotky a 8 pěchoty. Standard, možná trochu drahý.

Flak Track

-

Protiletadlové vozidlo je rychlé a účinné - ale slabé a proti ostatním jednotkám zbytečné. Snad jen pěchotu dokáže ve větším počtu ustřílet.

Terror Drone

-

Útočná a pokud zůstane utajena tak zkázonosná jednotka - přisaje se do jednotky, dokud ji nezničí a poté se přesune dále. Ovšem pěchota ji snadno zničí.

Rhino Tank

-

Základní bojová pozemní jednotka s kvalitním útokem i dobrou obranou - jakmile získáte Tesla Tank a dost kreditů v podstatě do počtu. Hodí se k obraně V3 Raketometů.

V3 Rocket Launcher

-

Raketomet s náložemi V3, široký dosah a silná účinnost - ovšem slabý pancíř a proto doporučuji chránit. Ve vyšším počtu a dobře bráněn vymaže nepřátelskou základnu v mžiku.

Tesla Tank

-

Výborná jednotka na zemi - laserový tank s rozsahem. Ve skupince smrtící.

Apocalypse

-

Mamoth Tank je zpátky, ale jmenuje se jinak a nechybí mu ani rakety. Supersilný útok, jakmile získá maximální zkušenost opravdu superzbraň. Ve skupince neporazitelní.

Sea Scorpion

-

Protiletadlová loď se slaboučkým kanónem proti ostatním jednotkám. Lehce jde ke dnu.

Squid

-

Sověti dosáhli kontroly nad obřími Chobotnicemi a ty jim slouží velmi zdatně. Jsou neviditelné, dokud nevyplavou u lodi.

Submarine

-

Ponorka je univerzální námořní silou Sovětů - dobrý útok i obrana je vyvážena rychlostí, která neomráčí.

Drednought

-

Vynikající raketová loď - daleký dostřel. Ve větším počtu smrtící zbraň. Nemá příliš dobrou obranu a proto doporučuji chránit. Taktéž pomalá.

Kirov Airship

-

Silný útok, dobrá obrana - leckdy se ale nedostane k útoku. Jakmile se dostane nad cíl, jedna salva zlikviduje budovu. Vysoká cena a pomalost snižuje účinnost, ale jinak výborná lahůdka :-).

Sověti budovy

 

Construction Yard

Základna - zde stavíte všechny budovy - přijdete o ní a máte smůlu.

Tesla Power Plant

-

Základní elektrárna - v pozdějších misích jen do začátků.

Nuclear Power Plant

-

Atomová elektrárna, která je v pozdějších misích velmi užitečná - málo zabraného místa a přitom fantastický výkon, kdy Vám bohatě stačí 3 na několik Tesla Coilů a samozřejmě mnoho budov a Flak kanónů.

Barracks

-

Kasárna pro výcvik pěchoty.

Refinery

-

Rafinérie, kam těžiče přivážejí rudu.

War Factory

-

Továrna na bojové jednotky a "Harvestery". Zde se vyrábějí všechny pozemní motorizované jednotky.

Repair Depot

-

Opravna - umí opravit vše až na vzducholodě Kirov.

Radar Tower

-

Umožňuje zobrazení minimapy - neumožňuje stejné zobrazení celé mapy najednou po posatvení jako Satellite Spojenců.

Naval Shipyard

-

Námořní základna a zároveň opravna lodí a ponorek.

Wall

-

Obranná zeď, vcelku účinná - pokud ji postavíte před obranné věže, útočník se nejprve musí prostřílet skrze tuto zeď a teprve poté začne útočit na věž.

Sentry Gun

-

Obranná kulometná věž - velmi slušná účinnost hlavně proti pěchotě, ale i proti tankům a jiným jednotkám.

Flak Cannon

-

Protiletadlové dělo - slušná účinnost, kterou nerozhází ani více letadel. Samozřejmě za předpokladu, že je děl více.

Tesla Tower

-

Tesla obranná věž - nepostradatelný pomocník v obraně základny. Pokud postavíte vedle Tesla Tower jednoho i více Tesla Trooperů, zvýšíte jim výkon a útočnou sílu. Doporučuji.

Battle Labs

-

Technologické centrum - po jeho výstavbě máte možnost stavět některé pokročilejší budovy jako Nuclar Silo, Tesla Coil, Mind Control Beacon atd.

Clone

-

Po postavení se vždy, když vytrénujete jednotku pěchoty objeví tato ještě jednou - prostě se naklonuje :-).

Mind Control Beacon 

-

V okolí dokáže zobrazit cíle nepřátelských útoků. Ovšem má vcelku malý dosah.

Iron Curtain

-

Po nabití (5-10 minut) umožňuje seslat na určitý okruh jednotek (3x3) dočasnou nesmrtelnost a to na cca 2 minuty. Slušně účinné, obzvláště, když to nejmíň čekáte.

Nuclear Silo

-

Atomové silo - zde se "nabíjí" atomová bomba (cca 10 minut). Netřeba dále komentovat.

Súvisiace hry: Command & Conquer: Remastered Collection
Renegade X: Black Dawn
Command & Conquer: Generals 2
Command & Conquer: The Ultimate Collection
Command & Conquer: Tiberium Alliances
Command & Conquer 4: Tiberian Twilight
Command & Conquer: Red Alert 3: Uprising
Command & Conquer: Red Alert 3
Command & Conquer 3: Kane's Wrath
Command & Conquer 3: Tiberium Wars
Command & Conquer: The First Decade
Command & Conquer: Generals Deluxe Edition
Command & Conquer: Generals: Zero Hour
Command & Conquer: Generals
Command & Conquer: Renegade
Command & Conquer: Theater of War
Command & Conquer: Red Alert 2: Yuri's Revenge
Command & Conquer: Tiberian Sun
Command & Conquer: Tiberian Sun: Firestorm
Command & Conquer: Worldwide Warfare
Command & Conquer: Red Alert: The Arsenal
Command & Conquer: Sole Survior Online
Command & Conquer: Red Alert: The Aftermath
Command & Conquer: Red Alert: Counterstrike
Command & Conquer: Gold Edition
Command & Conquer: Red Alert
Command & Conquer: The Covert Operations
Command & Conquer
Toolkit for Red Alert
Command & Conquer: Tiberium Massaker War's
Command & Conquer: Tiberium Conflict
Command & Conquer: Tiberian Sun: Platinum Edition
Command & Conquer: Red Alert: Retaliation
Command & Conquer: Red Alert: Red Down
Command & Conquer Mission CD 2
Command & Conquer Mission CD
Command & Conquer Level: The Temple of the Conquerer
TiberiumDiskusia Príspevkov: 38 Hodnotenie
1315 hlasov

100
60
20

80
40
0
48
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |