HRYCHEATYTRAINERYNÁVODYČEŠTINYCD OBALYWALLPAPERYSCREENSHOTYDOWNLOAD

OSTATNÍ
KALENDÁŘ
FÓRUM
FIRMY
TOP 10

KUP SI HRU
UŽIVATEL
Přihlásit
Registrace


Uživatelé
Hry v obchodě
Zlevněné hry

ABCgames
Kontakt, RSS, Spolupráce
STATISTIKY
Hry:
Cheaty:
Trainery:
Návody:
Češtiny:
CD obaly:
Wallpapery:
Screenshoty:
Download:
19160
5451
5063
1425
1599
7019
5195
10810
1687

Online 16765 uživatelů

Návody > Highway Pursuit


Zobrazení:10418
Autor návodu:Jan "Cepin" Dohnálek

1) Úkol hry

Tato hra je simulátor sportovního automobilu. Vidíte z ptačí perspektivy (pro blbé shora), něco jako v GTA (1 a 2). Jedete po cestě, která vede pořád rovně a vy jen přidáváte plyn (šipka dopředu), brzdíte (šipka dozadu), zatáčíte (šipky), střílíte (mezerník) a používáte extra zbraně (Y, X, C). Na vaše auto je namontovaný kulomet, který střílí dopředu a je vaší hlavní zbraní. Spolu s vámi po silnici jedou i jiné automobily (piráti silnic a civilisti). Za zabité piráty se vám připisují body (viz. Skórování) a za zabitého civilistu se vám zastaví skóre (…no score…) a obnoví se až za 5 sekund. Vašim úkolem je zabíjet piráty ve sportovních autech, jeepech a vrtulnících. Ve spodní části obrazovky (na pravé straně) je rychloměr, který vám ukazuje vaši aktuální rychlost. Nad tím je ikona srdce, která symbolizuje vaše zdraví. Pokud je celá červená, vaše zdraví je maximální. Pokud dlouho nebudete ničit svůj automobil, zdraví se začne pomalu naplňovat. Pokud ale srdce úplně zmizí, vybuchnete a ztratíte 1 život. K dispozici zde máte 3 a jsou zobrazeny v horní pravé části obrazovky. Rychlost dobplňování zdraví je přímo úměrná s rychlostí jízdy a trochu zdraví vám přibude, když najedete do dodávky (na zbraně nebo zdraví).

Snažte se jezdit po vozovce. Pokud najedete na trávu nebo kamínky (písek), vašemu autu začne ubíhat zdraví až do vašeho výbuchu. Zároveň je to ale dobrý způsob, jak zabít nepřátele. Vytlačení ze silnice je dobré, pokud nemáte extra zbraň a oponent za vámi. Tato hra podle mě nelze dohrát (asi se opakuje), ale nic není nemožné. Pokud se vám ji podaří dohrát, napište na doctor_martenes14w@post.cz. Ale mě osobně se podařilo (před napsáním tohoto návodu) ujet pouze 18 km. Nicméně je to velmi dobrá hra na pobavení a je k nalezení na level CD č. 113 (možná i někde na netu).


2) Oponenti

Jak budete postupovat hrou, půjde po vás stále více nepřátel, kteří vás budou chtít vytlačit z cesty, do stromu, probodnout kola, nebo zabít bombou z vrtulníku. Setkáte se zde s těmito nepřáteli:

Crasher
Toto je první typ oponenta, se kterým se setkáte. Jejich útokem je vrážení ze strany nebo ze zadu. Pokud jde po vás a vy po něm (tím že do něj střílíte) a ještě není mrtvý, přibrzděte a zařaďte se za něj. Pokud zastavíte, udělá to samé a vy si ho můžete v klidu odkráglovat. Jediné, co tito prďolové umí je to, že vás (i ve větším počtu) vystrkávají z vozovky.

Blade
Tento nepřítel už je trochu odolnější a houževnatější. Tyto vozy mají na kolech jakési bodce, kterými vám propíchnou pneumatiky, vy se tak dostanete do smyku, vyletíte z vozovky a hned vybuchnete. Nože se zasouvají a vysouvají a váš oponent vás musí zasáhnout tehdy, kdy jsou v plné velikosti vysunuty. Předjíždějte jej opatrně. Samozřejmě že umí to samé jako Crasher.

Jeep
Je neprůstřelný a žádné množství kulek z vašeho kulometu jej neohrozí. Zabijete ho jen vytlačením z vozovky a to přímím stykem, nebo olejem či kouřem (extra zbraně). Tyto zbraně vypouštějte jen případě, že jste přímo před ním.

Chopper
Tato helikoptéra vás sleduje shora a většinou vás zabije vaší vlastní nepozorností (kvůli sledování vrtulníku samotného). Lehce se stane, že při takové rychlosti vyletíte z vozovky. Dávejte si ale pozor hlavně na bomby, které shazuje na vás a před vás, kde dělají krátery a najetím na ně vám poškozují (hodně) vaše vozidlo. Můžete ho zničit pouze extra zbraní (missile - rakety). Je to střela země-vzduch a hned, jak je obdržíte v dodávce, máte 2. Počkejte až bude nad vámi a pak palte. Poslední pokus, jak se tohoto darebáka zbavit, je ten, že před ním budete kličkovat a on vypotřebuje všechny bomby (má 4 nebo 5 bomb). Až nebude mít munici, odletí sám.

Civilní automobily
Toto jsou normální občané, které žádným způsobem nezabíjejte, i když to jde velmi hladce. Těchto vozů jsou zde různé druhy, modely a barvy.


3) Extra zbraně

Pravidelně se na trati objevují dodávky s extra zbraněmi. O tom, že se k jedné takové blížíte, vás upozorní váš kolega Ashley zprávou v dolní části obrazovky. Ten vás upozorní i když po vás půjde Chopper. Dodávka se zbraněmi bude nejdříve stát u kraje vozovky. Když kolem ní projedete (pomalu), rozjede se a za jízdy vám otevře zadní dveře, do kterých najeďte. Nezkoušejte to v zatáčce, je to příliš složité. Až najedete na korbu, dodávka s vámi zastaví a po montáži určité zbraně vás opět vypustí ven. Na levé straně obrazovky (dole) máte ikony, které znázorňují zbraně. Pokud ikona svítí, zbraň je k dispozici. Nikdy ale není navždy, takže si je musíte doplňovat. Pokud se vám podaří dodávku rozjet (projetím okolo), a pak hned vybuchnete, už ji asi nestihnete dohonit. Ve hře se můžete setkat s těmito dodávkami se zbraněmi:

Delivery van
Přímo ve hře není možné tento typ dodávky potkat. Je to dodávka, která vás doveze na začátek hry při každé ztrátě života. Pak už ji nepotkáte.

Smoke van
Tato dodávka vám dá zásobník plynu, který můžete (dozadu) vypouštět na nepřítele. Vypuštění tohoto plynu vypadá jako široký, bílý, nepravidelný kouř přes silnici. Kouř samotný nezpůsobuje žádné poškození, jenom oslepuje soupeře, který vykolejí z vozovky. Je to dost účinná zbraň proti offroadu (Jeep).

Oil van
Zde si namontujete na zadní část automobilu kanystry s olejem, který můžete vypouštět na vozovku. Olej samotný (jako plyn), nezpůsobuje nic, ale dostane oponenta do nekontrolovatelného smyku. Pak jeho automobil vybuchne. Je to velmi účinná zbraň i proti jeepu, ale musíte být velmi ostražití na civilisty.

Missile van
Přidá vám 2 rakety země-vzduch, které najdou využití pouze při ničení helikoptéry. Raket je velmi málo a tak je vypouštějte, jen pokud je vrtulník přímo nad vámi.

Repair van
Je to klasická opravářská dodávka. Až budete mít málo života, zajeďte do takové dodávky a ona vás opraví na 100%. Pozor ale při najíždění do ní. S velmi malým životem se o okraje vjezdu do dodávky můžete klidně zabít. Také si dávejte pozor na to, abyste tuto dodávku (stejně jak každou jinou) při najíždění do ní, nedostali do smyku, nebo ven z vozovky.


4) Skórování

Vaše skóre se zvyšuje vždy, když jedete, ale pořádného skóre dosáhnete až tehdy, když budete ničit hordy nepřátel. Nenechávejte své oponenty naživu, oni to také nedělají. Body udělené za vaše činy ve hře jsou následující:

Zničení CRASHERa500 bodů
Zničení BLADEho1,000 bodů
Zničení JEEPu1,500 bodů
Zničení CHOPPERa5,000 bodů
Nasednutí do jakékoliv dodávky500 bodů

Jestli zničíte civilní vůz, skórování bude suspendováno po 5 sekund. Během tohoto časového limitu bude místo vašeho skóre nápis "…no score…".

Budete li na trati až do "extra live", obdržíte nejprve 100,000 bodů a pak 200,000 bodů.

V multiplayeru se skóruje tak, že když zabijete řidiče s 50,000 body, vaše konto se navýší o 50,000 bodů. Prostě si je kradete. Jestliže zabijete 2 vozy běhen 2 sekund 1. vůz se vám započítá normálně a druhý dvojnásobně (např.: 50,000 + 2x 50,000 bodů). Pokud během dalších dvou sekund zabijete dalšího, přibude vám trojnásobek jeho konta (3x 50,000 bodů). Pokud to bude dále pokračovat, další násobitelé jsou 4x a pak 10x. Desetinásobek se pak při každém zabití do 2 sekund opakuje. Touto metodou je možné dosáhnout dost dobrého skóre. Násobitelé po 2 sekundách jsou i v New game, při singleplayeru. Násobitel se zobrazuje vždy vedle skóre (x2, x3, x4, x10, x10…).

Po každé hře, pokud je váš stav bodů dost dobrý, se můžete zapsat do žebříčku high score, jak to známe již ze spousty jiných her. Zde se podepíšete a mimo vašeho stavu bodů zde zjistíte i urazenou vzdálenost. Svůj žebříček pak můžete předvést i on-line na internetu.


5) Nastavení

New game - nová hra
High score - podívat se na žebříček
Options - nastavení grafiky (rozlišení 640x480 - 1280x1024), zvuků, ovládání apod.
About Highway Pursuit - V jiných hrách známá jako credits
Quit to Windows - Opuštění hry z Fulscreenu do Windows

Grafické nastavení
Resolution - rozlišení (kdo to neví, tak je to pošet horizontálních krát počet vertikálních pixelů)
Filtering - Je to takové vyhlazení obrazu, ve hře to ale moc nepoznáte
Anti-aliasing - Pokud se vám hra špatně zobrazuje v okrajích monitoru, tak to zapněte
Brightness - světlost, tady ovlivňuje jenom terén
Vertex calculation - zde volíte, jestli 3D grafika má být podporována hardwarem nebo softwarem

Zvukové nastavení
Sound effects - Nastavení hlasitost SFX
Music - Hlasitost a výběr hudby
Speech - Hlasitost mluvení Ashleyho
Subtittles - Zde si můžete nastavit, jestli jsou dole psány zprávy od Ashleyho. Doporučuji zapnout si je.

Nastavení ovládání
Controller - Výběh hardwaru pro ovládání
Controller sensitivity - nastavení senzitivity zatáčení
Dead zone - Nastavte si to, pokud máte volant nebo joystick. Je tu i citlivost joysticku.
Devone controls - Definace kláves


6) Systémové požadavky a kompatibilita

Highway Pursuit vyžaduje Windows 98, ME, 2000 nebo XP a DirectX 8.1 (stačí i 8). Hardwarové požadavky jsou Pentium 3 nebo Athlon stejného výkonu.
Diskusia Príspevkov: 4 Hodnotenie
516 hlasov

100
60
20

80
40
0
49
Zobraziť všetky Pridať príspevok| Návody | Autori |
© 99-2019 ABCgames.cz 
Facebook
 ABCgames.CZ | SK | E-shop hry |